HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 17 stu 2019, 13:31. Pogledaj neodgovorene postove
Hrvatski festivali
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Dibidus

Spol: muško
PostanoPostano: pon 06 ožu 2006, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈitam kako se Hrvati lijepo slažu, kak oje Moja Å”tikla cajka, turbo folk, Turska u Å”esnaestercu isliĆØne, ne zamjerite mi, gluposti.
Da se razumijem, Severina je za mene oliĆØenje vulgarnosti na dvije noge. Nakon svega smatra da je fora pougravati se rijeĆØima seks, pokazivati seksipil izraženije nego prije i sl. Mogao bi netko misliti kako se super nosi s nesreƦom koja ju je "sluĆØajno" zadesila, za mene to je vrhunac vulgarnosti u Hrvata i Hrvatica.
Zatim Boris NovkoviƦ, recimo samo da ga ne volim.

MeĆ°utim glede Moje Å”tikle, u pitanju nije cajka, niti je to Turska u Å”esnaestercu niti je to turbo folk. Ljudi koji ne razumiju glazbu u svojoj glavi kreiraju dvije ladice. U jednu trpaju ono Å”to im se sviĆ°a i Å”to im je ideoloÅ”ki prihvatljivo, a u drugu one druge stvari.

Moja Å”tikla je dobra zezancija, koja zvuĆØi dobro. Ako su nekome gusle i gange pojam za turbo folk onda ja s tim ljudima nemam Å”to priĆØati. Daleko od toga da gusle i gange smatram glazbom (!!!), ali ako se Å”to diĆØi hrvatstvom (ne ulazim to koliko je u pitanju istinsko hrvatstvo) onda je to hrvatski narod u kojem su gusle i gange glazbeno srediÅ”te. Možda boli Å”to su nam neki instrumenti zajedniĆØki s istoĆØnim susjedima, ali to je veƦ drugo pitanje, to je pitanje koliko je naÅ” hrvatski osjeƦaj velik s obzirom na sliĆØnosti sa susjedima. Ako su nam zajedniĆØke stvari stvar koja nas ljuti onda bi se trebali zapitati koliko smo usitinu autentiĆØni Hrvati.

Moja Å”tikla je efektna, za Europu svježa glazbena krv, vesela, pomalo blesava pjesma kojom možemo uputiti poruku Europi kako su Hrvati samosvjestan, duhovit i neoptereƦen narod. Iako mi je Severina pojam za vulgarnost moram priznati da bi ona s ovom pjesmom mogla daleko dogurati na sad veƦ nebitnoj Euroviziji.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 07 ožu 2006, 10:39
PostNaslov : Dora
Citiraj i odgovori

Komentari na ovogodiŔnju doru.

Kaj velite na pobjedniĆØku pjesmu?

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 07 ožu 2006, 11:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UŽAS

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Namakahea

PostanoPostano: uto 07 ožu 2006, 12:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ne znam uopƦe kaj bih rekla...

kosa mi se dize na glavi KATASTROFA kosa mi se dize na glavi
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: sri 08 ožu 2006, 10:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:

MeĆ°utim glede Moje Å”tikle, u pitanju nije cajka, niti je to Turska u Å”esnaestercu niti je to turbo folk. Ljudi koji ne razumiju glazbu u svojoj glavi kreiraju dvije ladice. U jednu trpaju ono Å”to im se sviĆ°a i Å”to im je ideoloÅ”ki prihvatljivo, a u drugu one druge stvari.

Moja Å”tikla je dobra zezancija, koja zvuĆØi dobro. Ako su nekome gusle i gange pojam za turbo folk onda ja s tim ljudima nemam Å”to priĆØati. Daleko od toga da gusle i gange smatram glazbom (!!!), ali ako se Å”to diĆØi hrvatstvom (ne ulazim to koliko je u pitanju istinsko hrvatstvo) onda je to hrvatski narod u kojem su gusle i gange glazbeno srediÅ”te. Možda boli Å”to su nam neki instrumenti zajedniĆØki s istoĆØnim susjedima, ali to je veƦ drugo pitanje, to je pitanje koliko je naÅ” hrvatski osjeƦaj velik s obzirom na sliĆØnosti sa susjedima. Ako su nam zajedniĆØke stvari stvar koja nas ljuti onda bi se trebali zapitati koliko smo usitinu autentiĆØni Hrvati.

Moja Å”tikla je efektna, za Europu svježa glazbena krv, vesela, pomalo blesava pjesma kojom možemo uputiti poruku Europi kako su Hrvati samosvjestan, duhovit i neoptereƦen narod. Iako mi je Severina pojam za vulgarnost moram priznati da bi ona s ovom pjesmom mogla daleko dogurati na sad veƦ nebitnoj Euroviziji."

Ja nisam osoba koja na glazbu gleda stereotipno. Nisam ljubitelj turbofolka, ali ako mi se u njemu neÅ”to dopadne, tj. privuĆØe mi pozornost to mi se sviĆ°a....

Ali Moja Å”tikla... Napravljena je ciljano i motivacija za njeno pisanje je bila Eurovizija... U njoj nema srca... A joÅ” onaj nepovezani uzvik "AFRIKA PAPRIKA" usred pjesme. Nadam se da Ʀe se pjevati na hrvatskom da ostatak svijeta ne razumije rijeĆØi, jer su prestraÅ”ne. Instrumenti koji su koriÅ”teni su predivni i žao mi ih je sluÅ”ati u takvom remekdjelu. Neki djelovi su otpjevani falÅ” i to me najviÅ”e smeta. Isfurana je na proÅ”logodiÅ”nje ProljeƦe koje je bilo hit cijele sezone. Defintivno ne ide NovkoviƦu na slavu. Uostalom, svima je jasno da se i prije znalo koja Ʀe pjesma pobjediti.

Najgore od svega je da bi pjesma ĆØak i mogla dobro proƦi, ali to onda bar ne ide na naÅ”u sramotu. Severina ima "stas", da ne budem vulgarna (ne znam kud joj je nestao glas jer se u pjesmi samo zderava) koji Ʀe privuƦi pozornost. A to je ionako najbitnije na euroviziji. To i dobrosusjedske veze.

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Daniel

PostanoPostano: sri 08 ožu 2006, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

GROZNO, PRAVI UŽAS Shocked Shocked Shocked Mad

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: sri 08 ožu 2006, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bi polemizirao, ali sjeƦate li se hita: "Pump up the jam"?
To je bio hit, tekst je banalan.
Budimo iskreni, tekstovi su uglavnom banalni kad govorimo o estradi.
"ProljeƦe je" je meni lijepa pjesma, ali teskt isto tako je smijeÅ”an: "Od sreƦe bih zagrlio svemir, proljeƦe je i miriÅ”e trava, srce znada ti si ona prava". Ma hajde molim te. Ako Ʀemo analizirati onda je 90% pjesama s Uskrsfesta smijeh nad smijehovima.
Da bi pjesma bila dobra treba zadovoljavati mnoge ljudske potrebe, ne nužno i sve. Treba biti dobar ritam, ili dobra melodija koja Ʀe nam se urezati u pamƦenje, mora biti dobar tekst, ili je dovoljno da bude neki instrument nazoĆØan, ... koliko Ʀe nas pjesma pogoditi u najrazliĆØitijim smislovima (na razmiÅ”ljanje, ili na prisjeƦanja neka, ili na radost ili na skakutanje) ovisi o mnogo parametara.
NaĆØelno, bez obrazloženja reƦi da je neÅ”to užas a samo zato Å”to pjesmu pjeva Severina, "ona s onog filmiƦa kojeg nitko nije gledao" je nezrelo.

Dok je god ovdje veƦina pristrana nema smisla previÅ”e raspravljati o glazbi, jer kao Å”to je rekao jedan od gostiju emisije "Otvoreno" inaĆØe teoretiĆØar glazbe, najĆØeĆ¦Å”e su oni koji govore protiv Moje Å”tikle oni koji govore da je to uniÅ”tavanje glazbe, a sami ne sluÅ”aju klasiku za koju se svi slažu kvalitetna glazba. Stoga, radije se priklanjam miÅ”ljenju osobe koja razumije glazbu i sve sluÅ”a, nego nekih kojima je vrhunac glazbene kritike usporedba Zdravka Å kendera i Severine.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: sri 08 ožu 2006, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha

a fat ... zeleni

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Helena

PostanoPostano: pet 10 ožu 2006, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NISAM GLEDALA miiir To bi bilo previse za razvoj mog intelekta diplomiro

Helena
pingi

PostanoPostano: sub 11 ožu 2006, 8:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Me too!
fratar

PostanoPostano: sub 11 ožu 2006, 23:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam danas prvi put ĆØuo tu Å tiklu... neznam za tekst jer nisam baÅ” pratio, ali melodija mi je ĆØak i simpatiƦna, ne bi rekao da je kak su neki rekli turbo folk iako ima djelomiĆØno i taj prizvuk, ali mi je nekak simpa mix... nemam neko odreĆ°eno miÅ”ljene o pjesmi, jedino Å”to bi to (na žalost ili na sreƦu nisam siguran) moglo proƦi na Eurosongu... a i postoji jedna žalosna ĆØinjenica, barem u Hrvatskoj, ljudi vole glupe pjesme, to se pokazalo viÅ”e puta kroz moderniju povijest hrvatske estrade jer su mnogi naÅ”i "hitovi" jednostavno prežalosni da bi ih se i spominjalo...

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Helena

PostanoPostano: ned 12 ožu 2006, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za one koji ne razumiju tekst ' dal da udarim glavom u zid buhahahaha Moja stikla'

"U biti, to je pjesma u prenesenom znaĆØenju. Ona je, zapravo, vrlo duboka. Hajd'mo ju analizirati.

Moja Ŕtikla
- ovdje se pjesnikinja Severina VuĆØkoviƦ, poznata pod estradnim imenom, Severina, osvrnula na žensko obuvalo za njegovanu nogu. Ona želi prikazati sebe i sve Hrvatice kao lijepe i njegovane žene, ženstvene, privlaĆØne i pune samopouzdanja.

Jer joÅ” trava nije nikla
Tamo gdje je stala
moja Ŕtikla
- pjesnikinja ovdje govori kako je joÅ” zima, divno godiÅ”nje doba u mnogim pjesmama opjevano, u mnogim slikama oslikano.. Ona želi reƦi da u divnoj nam domovini Hrvatskoj traje zima i da trava joÅ” uvijek nije nikla, ali hoƦe. Kad nikne, a to Ʀe se desiti kad prestane zima i poĆØne proljeƦe, ona Ʀe ponosno hodati hrvatskim livadama, te Ʀe na njegovanim stopalima imati Å”tikle. Ovdje ponovo istiĆØe žene, Hrvatice, koje iznimno paze na svoj izgled i uvijek se žele prikazati u najboljem svjetlu. Kako Hrvatice, tako i Severina. TakoĆ°er govori o tome kako je u Hrvatskoj tlo vrlo pogodno za mnoge poljoprivredne i ine kulture, jer je mekano, a to možemo zakljuĆØiti po tome Å”to trava nije nikla gdje je njena Å”tikla stala, jer je prepala u mekano tlo.
Idemo dalje.

DoĆ°i, doĆ°i, hop, hop
Hajde, pile moje
- pjesnikinja želi reƦi cijelome svijetu da u Hrvatskoj, naÅ”oj domovini, nema ptiĆØje gripe. Ona bez straha i bojazni zove piliƦe da doĆ°u i skoĆØe k njoj u krilo. Vrlo je nježna prema životinjama, zaÅ”titniĆØki nastrojena, te ih sve voli.

Tika, taka, oko pola tri
Å tipnut ƦeÅ” me da se ne vidi
Znam ja dobro takve kao ti
Ɛavoli su tvoji kumovi
- gospoĆ°ica Severina takoĆ°er promovira hrvatske satove i balzame koji sprjeĆØavaju pojavu masnica (crnjavki), a mogu se kupiti u svakoj boljoj ljekarni. OsvrƦe se i na Hrvate koji slove kao vatreni - ĆØime, ujedno, promovira i hrvatski nogomet.

Zvrc, zvrc, tražit ƦeÅ” moj broj
Kuc, kuc, kucaj nekoj drugoj
- opet spominje vatrene nam Hrvate kao spontane i impulzivne, maÅ”tovite ljude koji ne prezaju ni pred ĆØim. Ako im se netko svidi, oni bez zadrÅ”ki dolaze do odabranice, te traže broj. A Hrvatice opisuje kao nestrpljive i nezasitne žene koje ne vole kucanje i ĆØekanje. One (tj. mi) vole akciju, odmah i sad. Bez kucanja i udvaranja.

SojĆØice, djevojĆØice, daj obuci
ĆØarapice
- pjesnikinja ponovo pokazuje koliko je brižna i pažljiva, ovaj puta prema djeci. Tepa promrzloj djevojĆØici koja joÅ” ne nosi Å”tikle jer je malena, da obuĆØe ĆØarapice, jer, ipak, vani je hladno, zima je.

Ojda da, ojda da, ojda da da
- ne znam treba li ovdje objaÅ”njenje, ovo je ĆØisti folklor, promocija hrvatske tradicije. Hrvatske i jugoslovenske. Može se osjetiti i malo nostalgije u ovome stihu.

Sssss seks
- pjesnikinja je moderna žena koja ne zna za tabu teme

Hop, hop, mrk, mrk
Šic, Ŕic, bježi nekoj drugoj
- nažalost, ovdje se osvrƦe na jedno loÅ”e seksualno iskustvo gdje je bilo skakanja, j...., i tada ju je dragan prevario, a ona ga je otjerala toj drugoj ženi.

Cupa, cupa, zumba, zumba
- u svakoj pjesmi mora biti i daŔak duhovitosti. Ovo je taj trenutak.

Sijeno, slama, sir, salama
Cikla nikla, cikla rikla
- ovo je skroz jasno, Severina želi reƦi da u Hrvatskoj postoji i sijeno i slama (Å”to znaĆØi poljoprivreda, gospodarstvo, seoski turizam, konji, krave..), sir (ovce, krave, koze, pasanci..) salama (mesne industrije diljem Hrvatske koje nisu podložne zarazama tipa trihineloza, salmonela ili kravlje ludilo), cikla nikla (imamo i povrƦe i voƦe i sve Å”to ti život može pružiti.. takoĆ°er naglaÅ”ava da ne hoda po vrtu u Å”tiklama tako da bi mogla cikli omoguƦiti nesmetani rast i razvoj, vrlo je plemenita i darežljiva) cikla rikla (ovdje ipak spominje odnos života i smrti.. cikla se rodi, ali iako nije umrla od njene Å”tikle, cikla Ʀe umrijeti.. sve umire.. sve Å”to se rodi.. a tako i povrƦe.. ovdje pjesnikinja ima tužno lice jer je voljela tu ciklu..)

Afrika paprika
- kako li je plemenita ta naÅ”a Severina, osvrƦe se na glad u svijetu i govori svima kako je vrijeme da svi pomognemo gladnima u Africi. Pa makar i paprikom. Može i filanom.

Zlatan prsten tanki brĆØiƦi....
- ovo je osobni trenutak pjesnikinje, njezin peĆØat cijeloj pjesmi, dokaz da je samo žena, iako voli i ima Å”tikle.. Sanja o muÅ”karcu s tankim brĆØiƦima koji Ʀe ju poljubiti pred oltarom nakon Å”to joj je na prstenjak nataknuo zlatan prsten. O tome sanja svaka mala djevojĆØica, pa tako i Severina.

Nakon Å”to sam analizirala pjesmu, vidite da je to zapravo umjetniĆØko djelo, zar ne?
Dobro da nije Massimo pobijedio jer se u njegovoj "pjesmi" ĆØak i pjeva.
Fuj."

Helena
Srki

PostanoPostano: uto 14 ožu 2006, 14:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobra je bila Danijelina pjesma i od Ivane BanfiƦ.

Samo je ipak istina da Danijela malo preizazovno nastupa kao Ŕto smeta GraŔi,ne znam jesu li se pomirili.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Srki

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo bi bilo iznenaĆ°enje da Hrvatska direktno uĆ°e u finale poÅ”to je Srbija i Crna Gora odustala. jako sretan

heartsong

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zaŔto je srbija i crna gora doustala?

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa zar nisi ĆØula o ovom skandalu na njihovoj Evropesmi???

o proŔlogodiŔnjim pobjednicima 'No name'?

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 13:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja smatram da oni ne bi trebali predstavljati svoju državu,jer su to uĆØinili proÅ”le godine.
Nikada nisam ĆØuo da isti izvoĆ°aĆØ dvije godine zaredom nastupa na Eurosongu. To je glupo,pogotovo danas,u 21. stoljeƦu,kad ima toliko pjevaĆØa.

heartsong

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lula napisa:
pa zar nisi ĆØula o ovom skandalu na njihovoj Evropesmi???

o proŔlogodiŔnjim pobjednicima 'No name'?

ne nisam ĆØula... Å”to je bilo?

niŔt mi nije jasno... tuzan Shocked

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne slazem se s tobom srki...

ak su ih vec izabrali, neki idu! njihova je stvar sto su se prijavi opet i ove godine... iako su trebali bar jednu godinu pauzirat iz pristojnosti i postovanja prema drugim izviĆ°aĆØima...

al ako su dobri, onda to i zasluzuju... bez obzira sto su predstavljali SiCG prosle godine...

a heart, procitaj si cijeli skandal na iskonu ili indexu, tamo sve pise... uglavnom, neke zavrzlame oko glasovanja žirija...

Live. Love. Laugh.
Srki

PostanoPostano: čet 16 ožu 2006, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A da poŔalju Cecu ili KarleuŔu,to bi tek bilo buhahahaha !

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 17 ožu 2006, 8:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma kakav sad glazbeni ukus ljudi u Europi imaju, Ceca bi joÅ” i pobijedila! buhahahaha

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Petronia

PostanoPostano: čet 23 ožu 2006, 21:25
PostNaslov : dora
Citiraj i odgovori

HM,severinina je pjesma bas ciljano napravljena ili sta vec za doru.
Ali najgore u svemu tome sto i ja znam rijeci a cula sam je dva puta....sta ces...koma.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 13 sij 2007, 20:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a nisam naÅ”la nijednu prigodnu temu pa Ʀu pisat na ovoj...

jeste vi ĆØuli za west herzegovina fest??? iliti WTF??

ja sam preporuĆØeno dobila pjesmu ''ljetni san'' od fabije feat. ftw, i to je sad kao sa tog WTF-a i pregenijalna mi je pjesma.. zarazila se njome i stalno ju sluÅ”am... hoƦe li toga joÅ” biti u zgu ili gdje veƦ? nekako mi je poznato i ĆØak mislim da je netko pisao o tome na forumu al ne znam ni kada ni gdje...

ajd, pa baŔ me zanima.. raspiŔite se...

Live. Love. Laugh.
Srki

PostanoPostano: uto 30 sij 2007, 14:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na Dori nastupaju glumica Anja Å ovagoviƦ-Despot i operne pjevaĆØice Sandra BagariƦ i Ivanka Boljkovac. Shocked
A vratila se i Vivien Galletta i pjevat Ʀe u duetu s rijeĆØkim glumcem i pjevaĆØem Gallianom Pahorom.

Nastala je velika pomama za Finskom. jako sretan Wink

sike

PostanoPostano: uto 30 sij 2007, 22:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈim sam ĆØuo da Vuco nastupa Laughing
Pa definitivno su Izbor pjesme za Eurosong pretvorili u najveƦu estradnu sprdaĆØinu kojoj se svi smiju!
Svatko tko neÅ”to vrijedi na domaƦoj estradi,izbjegava Doru nadugo i naÅ”iroko!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.