HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 25 kol 2019, 11:51. Pogledaj neodgovorene postove
AKD Jeronim
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 04 stu 2005, 14:07
PostNaslov : AKD Jeronim
Citiraj i odgovori

S obzirom da ste neki ĆØuli za Akademsko katoliĆØko druÅ”tvo 'Jeronim', ali s obzirom da joÅ” uvijek nemamo svoje stranice, u par rijeĆØi upoznat Ʀu vas s djelovanjem i buduƦim projektima.

Do sada smo organizirali Duhovsko bdijenje na Delti (ove godine), neki od vas su i bili na njemu, te Prvi rijeĆØki planinarski križni put...

Upravo pripremamao promociju knjige "Stvoren za ljubav; krÅ”Ć¦anski pogled na ĆØovjeka", djelo dr. A.Tamaruta. Promocija Ʀe biti 29.11. u Hotelu Bonavia (radimo na tome) u 20 sati... i naravno: SVI STE POZVANI!

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 04 stu 2005, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Helena vas je htjela pozvat i na promociju i da se uĆØlanite u naÅ”e druÅ”tvo,jel da? jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 04 stu 2005, 23:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lovu za ĆØlanarinu meni, ja sam blagajna. Rolling Eyes
Natty

PostanoPostano: sub 05 stu 2005, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hahahaha Cool jako sretan

Pa dajte napiÅ”ite joÅ” malo o tom druÅ”tvancetu. Koji su mu ciljevi, ĆØime Ʀe se baviti, koliko je ljudi okupilo do sada, koliko ĆØesto i da li Ʀe postojati kakvi sastanci, Å”to se od ĆØlanova traži (mislim na obaveze) i postoje li uvjeti za uĆØlanjenje?

Eto, samo nekoliko kratkih pitanjaca... Rolling Eyes

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Helena

PostanoPostano: pon 07 stu 2005, 8:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈlanovi druÅ”tva su ili akademsko obrazovani ljudi, ili oni koji Ʀe to postati, ali to nije ' pod muss '..... Wink

Ima nas... ( Ej, Sike koliko nas ima? ) ima nas puno jako sretan

U planu nam je svaki mjesec organizirati neki veƦi dogaĆ°aj, pa smo u listopada bili suorganizatori IvanĆØiƦevog seminara u Opatiji, ovaj mjesec je promocija knjige...

DruÅ”tvo nije organiĆØeno samo na nekoliko polja djelatnosti.... Stoga se razliĆØiti ljudi, rasporeĆ°eni u timovima, bave organizacijoo zarliĆØitih dogaĆ°aja. Konkretno, ja sam zadužena za ovu promociju i oko sebe sam okupila nekoliko ljudi.

Vidim da si zainteresirana, pa se možemo naƦi i kvalitetnije porazgovarati o svemu... Naravno, možeÅ” doƦi na ugodno druženje 29. 11. u Bonaviu Wink

Helena
Natty

PostanoPostano: pet 11 stu 2005, 7:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zainteresirana sam. Ako budem mogla, doŔla bih. Reci u koliko sati?

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Helena

PostanoPostano: pet 11 stu 2005, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PoĆØetak je u 20 sati! Uz autora, knjigu Ʀe predstaviti i dr. s. Nela GaÅ”par, a na poĆØetku Ʀe nastupiti i moja klapa "Mareta"- eto malo reklame Wink

Helena
Helena

PostanoPostano: čet 24 stu 2005, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na žalost moja klapa neƦe nastupiti jer ujutro putujemo u Makedoniju, ali svejedno, DOƐITE jako sretan

Helena
Helena

PostanoPostano: sub 03 pro 2005, 17:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kako je bilo na promociji?

Helena
sike

PostanoPostano: pet 20 sij 2006, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Puno nas posla ĆØeka u ovoj godini.JuĆØer smo raspravljali samo o nekim dogaĆ°ajima:

- kulturna tribina o Hrvatima i BiH - gosti:kardinal PuljiƦ i biskup Komarica
- 2.rijeĆØki križni put
- dani krÅ”Ć¦anske kulture u Rijeci
- duhovno bdijenje na Delti

Zato,svi kojis e na bilo koji naĆØin želite ukljuĆØit u organizaciju,pomoƦi..tu smo!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 20 sij 2006, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uz križni put se ove godine izdaje i knjižica. Tako da predstoji i rad na tome.
Helena

PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 12:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kulturna tribina o Hrvatima i BiH - gosti:kardinal PuljiƦ i biskup Komarica
RijeĆØ je o tribini " Å to je Hrvatima Bosna i Hercegovina" i vjerujem da ste putem HKR-a ĆØuli za nju.

Stoga, 'puno je posla, a radnika je malo' diplomiro

Helena
sike

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Donosim izvjeŔtaj nakon susreta s nadbiskupom oko djela ovogodiŔnjih planova

Sastanak s nadbiskupom DevĆØiƦem

Srijeda, 01. veljaĆØe 2006.g.

Prisustvovali: nadbiskup, vlĆØ. Piotr, vlĆØ. Petar, Kristina, Koraljka, Olga, TonĆØi, Alen

Na sastanku je bilo govora o slijedeƦim temama:

1. Drugi planinarski križni put rijeĆØke nadbiskupije

- dogovoren je datum i vrijeme: 18. ožujka 2006. u 14sati, nadbiskup je rekao da Ʀe i on biti s nama

- dogovoreno je da se PKP (planinarski križni put) prezentira kao nadbiskupijski, a ne samo za mlade, iako bi bilo dobro da se animiraju posebno zajednice mladih da bi za njih PKP bio duhovna obnova prije Uskrsa. Zato je potrebno da bude Å”to viÅ”e sveƦenika kako bi mogli razgovarati s mladima, ispovijedati...

- trebalo bi u iduƦa 2 tjedna najkasnije imati gotov plan i program PKP-a kao bi se poslala prva obavijest župama, a onda vikend prije PKP-a i druga obavijest da se podsjeti župnike da animiraju svoje župljane

- organizirati konferenciju za novinare na kojoj bi PKP bio predstavljen u sklopu predstavljanja nadbiskupijskog programa za korizmu, neÅ”to kao Ā«Korizma u RijeciĀ», prije svega bi trebalo o tome razgovarati s dekanom prvostolnog dekanata, fra Stankom

2. Dani krÅ”Ć¦anske kulture:

- dogovoren je termin: 3. lipnja (subota uoĆØi Duhova) do 14. lipnja (uoĆØi sv.Vida, proslava kojeg je dan ranije radi Tijelova koje ove godine pada na 15. lipnja)

- to znaĆØi da ne idemo s Verbumom po njihovim uvjetima, ali Ʀe se oni, nadamo se, htjeti ukljuĆØiti nekim svojim sadržajima, prije svega predstavljanjem knjiga i sl.

- onda je bio jedan dio sastanka na kojem je nadbiskup bacao neke ideje koje bismo mogli ostvariti pa Ʀu navesti samo neke:

900 god. Grada Grobnika, mogu predstaviti svoju baŔtinu, ne treba nam poseban prostor, možda na Trsatu
život i djelo naÅ”ih kandidata za blaženike, s.Marije KozuliƦ i fra Ante TomiƦa (kapucina-franjevca, a ne onoga koji je napisao 'Brkove'), njih bi mogli predstaviti sestre Presvetog Srca Isusova i kapucini; kapucini imaju lijep prostor kod kripte gdje im je sad suvenirnica, a cijeli je dan otvoreno i netko je stalno tamo
može se promovirati stalna postava koja je u katedrali, koju se inaĆØe vidi tako da netko doĆ°e pa mu ĆØasna otvori i onda se može gledati. Može se napraviti da bude tamo netko pa da je taj tjedan stalno otvoreno, možda da se ponudi Å”kolama posjet katedrali uz nekoga da bude vodiĆØ i prezentira sve, ja sam u srednjoj imala sreƦu da sam imala super prof. i da mi je Å”kola bila u centru pa smo iÅ”li u katedralu i baÅ” je bilo lijepo.
Nadbiskup je spominjao i glagoljicu, izložbu koja je u sveuĆØiliÅ”noj (i to sam bila u srednjoj) pa da se i to promovira, možda uz predstavljanje neke knjige. Treba kontaktirati sveuĆØiliÅ”nu i Maticu
tiskarstvo u Rijeci ā€“ samo mi je takva natuknica, on je tu svaÅ”ta priĆØao, možda neka kulturna tribina... Ima jedna knjiga koju nam je pokazao ā€“ Hrvatska pisana kultura pa bi se to moglo isto iskoristiti za predstaviti je, napraviti npr. u gradskoj biblioteci veĆØer glagoljice
Nadbiskupija priprema monografiju o katedralnim vitrajima, mogla bi se prirediti izložba fotografija vitraja, puno ih je napravljeno, ne može sve uƦi u monografiju, treba kontaktirati fotografa, Piotr bi nam mogao dati njegove podatke
naravno, predstavljanja raznih izdanja Verbuma, KrÅ”Ć¦anske sadaÅ”njosti, glasa koncila
i on nam je predložio predstavljanje knjige I. Žic: Slikarstvo otoka Krka
kako je godina Mozarta, moglo bi se s kazaliÅ”tem dogovoriti neki nastup, oni veƦ dugo rade koncerte u katedrali
ono oko ĆØega se moramo razmisliti je naziv same manifestacije, letjele su ideje, nekakav zadnji prijedlog je bio: RijeĆØki dani/tjedan krÅ”Ć¦anske kulture pa kao podnaslov u spomen na 'Papu meĆ°u nama' (ovaj drugi dio dijelom zbog komercijalnih razloga, radi grada i N.lista, da bi i njima bilo primamljivo)
možda se ĆØini da su predlagani samo neki sakralni prostori, ali zbilja nije tako, veƦ bi bilo lijepo, i DevĆØiƦ se složio, da se Å”to viÅ”e dogaĆ°aja makne iz crkvi, ali ako za neÅ”to ne možemo naƦi mjesto, onda nam uvijek ostaje i ta opcija.
možda je trenutno od svega najbitnije i da smo 'dobili' kao suradnika Milana Å pehara, on bi kao bio zadužen za komunikaciju s nadbiskupijom, Koraljka i Olga kažu da smo super proÅ”li jer veƦ imaju iskustva u suradnji s njim, a osim toga on ima jako lijepu prostoriju na Teologiji s telefonom i kompjuterom koju slabo koristi, pa bismo mi mogli to iskoristiti za naÅ”e potrebe. Naravno da je prva stvar koju smo ga pitali na poĆØetku sasatanka bila PROSTOR, ali on nije baÅ” imao neke ideje gdje bismo se mogli smjestiti. Moramo ga iznova podsjeƦati da mu toliko dosadimo pa da se potrudi neÅ”to nam naƦi.
Vjerojatno sam zaboravila joÅ” neÅ”to dodati pa zato pozivam sve koji su bili na sastanku da nadodaju svoja razmiÅ”ljanja i poÅ”alju ih meni (na cenzuru,☺!)pa Ʀemo imati jedan zajedniĆØki izvjeÅ”taj! Bilo je govora o joÅ” mnogoĆØemu, ali to možemo raspraviti na satanku u ponedjeljak u 19,30h na bogosloviji!

Ostalima isto tako poruĆØujem da se izjasne o svemu, molim sa Å”to viÅ”e konstruktivnih ideja! Ako smatrate da ste vi upravo ta/taj koji bi mogao realizirati neku od ideja, javite se!

Pozdrav u Kristu!

Kristina PilipoviƦ

Helena

PostanoPostano: pet 24 vel 2006, 15:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tekst za II. RijeĆØki planinarski križni put je GOTOV molitva

Eto, sad je na rijeĆØkim zajednicama da nam se prikljuĆØe jer Ʀe svaka zajednica predvoditi jednu postaju, a III.ce biti na talijanskom jeziku.

Vidimo se u katedrali Sv. Vida 18.3. u 14 sati crkva

Helena
Helena

PostanoPostano: pet 17 ožu 2006, 8:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bubnja bubnja bubnja bubnja

Za sutra, subotu 18.ožujka, najavili su LIJEPO VRIJEME!!!!! Cool Ljudi, doĆ°ite u sto veƦem broju na II.RijeĆØki Križni put. U katedrali sv.Vida bit Ʀemo u 14 sati sport

Helena
Srki

PostanoPostano: sub 18 ožu 2006, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BILO JE SUUUUPEEEEEEEER!

Svaka ĆØast organizatorima! pljesak

Dojmovi su izvanredni,žuljeve ne osjeƦam,samo se osjeƦam ispunjeno i sretno. Laughing
ProÅ”le godine nisam bio stoga uopƦe nemam pojam kuda smo i koliko visoko iÅ”li. Ne mogu to sroĆØit na zemljopisnoj karti. Samo znam da smo bili jako visoko,u ravnini sa onim planinama,kad smo doÅ”li do one kapele,a nasuprot je bio Grad Grobnik.
DruŔtvo je bilo super,baŔ smo se zezali i Ŕto je najvažnije,svi smo doŔli živi i zdravi,a najviŔe su me impresionirale one bakice koje su sve to prehodale,i Ŕumske putove i kamenjare,kao da su u cvijetu mladosti.
Snaga i volja koju nam Bog daje doÅ”la je do izražaja i pokazala da je jaĆØa od svega.

Bog vas sve blagoslovio! jako sretan

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Helena

PostanoPostano: sub 18 ožu 2006, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki, drago mi je da ti je srce puno zadovljstva, a noge bez zuljeva jako sretan Prije nego krenem pisati opsirnije izvjesce o Kroznome putu, moram i ja podijeliti s vama svoje impresije.
najprije HVALA svima koji su se odazvali, bilo nas je preko 300. Hvala bakicama koje su se penjale s nama (iako moram priznati da imaju bolju kondiciju od mene). Tesko je rijecima opisati impresije.... Bilo je PREKSRASNO, ZAJEDNIÅ TVO SVIH GENERACIJA... Hvala zupljanima zupe sv.Luke koji su nam okrijepu pripremili, HVALA sestrama Presvetog Srca Isusovog na odliĆØnim kobasicama jako sretan Ma, jedva ĆØekam III.RijeĆØki planinarski Križni put!!!!!

Helena
Daniel

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo nam je super, nisam osjeƦao umor sve dok u crkvi nisam sjeo. NajljepÅ”e mi je bilo kada smo doÅ”li gore na Veli Vrh, onaj pogled na Grobnik, pa kasnije malo niže pogled na Kvarner. NajljepÅ”i mi je bio dio, ona postaja prije Velog Vrha, gdje je Žabica imala postaju (Jure i Olga), prekrasan pejsaž u pozadini, a iza nas sve Å”uma, mir i tiÅ”ina, jedino se truba ĆØula. U biti zapoĆØeli smo jednu tradiciju, ili bolje reĆØeno obnovili jednu strau tradiciju i sada idemo i treƦi puta. Razz

Plakat i sliĆØice su mi odliĆØni. jako sretan

Bog moj i sve moje.
Metalac

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 16:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je isto bilo full super! jako sretan I moram se pohvaliti da sam nosio križ Cool Mr. Green To je bilo onda kada ste svi trebali brže iƦi jer sam bio tvrdoglav i nisam sluÅ”ao fra HrstiƦa da usporim Razz Laughing
Posebno mi se dojmila crkva u kojoj do tada nisam bio i koja je stvarno tako lijepo ureĆ°ena da ĆØovjeku skoro bude žao ulaziti u nju. Sva sreƦa da nije bilo mokro jer mislim da bi stajao pred crkvom Mr. Green

Najbolji dio je naravno bila klopa nakon mise Mr. Green

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Helena

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 12:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Spremila sam prilog s Križnoga puta za emisiju BUD, Bidimo mladi na HKR-u, petak 17:30 ili "Katolicki vidici"-Radio Rijeka, nedjelja 8:15... Moci cete cuti kako zvuce ljudi svih generacija tijekom penjanja... Primjetno je da su zadihaniji oni mlaĆ°i buhahahaha Ali, moram priznati da sam uzivala preslusavajuƦi ga jako sretan

Tesko je izdvojiti neku od postaja, ali eto... npr, kad sam vidjela mons. Bratinu i njegove župljhane koji su nas cekali na onom vjetru ispred kapele na Velom Vrhu... Ili tijekom uspona, iz jednog dvorista, dvije nonice su nas ugledale i uletile u kucu, uzele kapute i pridružile nam se.. Ma, to je trebalo snimiti molitva

Helena
sike

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koja je samo ĆØast Å”to smo mogli iƦi za križem isusovim!Evo,Bog nas je pozvao da koraĆØamo za njim,u zajedniÅ”tvu jedni s drugima pa zaista možemo reƦi da je tamo bilo nas 300 sretnika.
Dojmio se svatko tko se odazvao tom pozivu,svaki njegov korak za križem jer kao u Isusovo vrijeme i danas je to sramota u oĆØima onih koji su od svijeta,i dalje je to po njima za slabiƦe.Ali bio sam ponosan Å”to sam slabiƦ i tu slabost djelim s 300-tinjak braƦe i sestara!!!
Hvala svima,hvala nadbiskupu Å”to nas je vjeerno pratio,hvala MM-u Å”to je i ove godine 100-tinjak mladih doveo i pokazao im da postoji drugaĆØiji put nego onaj kojim se kreƦe veƦina njihovih vrÅ”njaka koji ih vodi u besmisao,propast..

Metalac

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Dojmio se svatko tko se odazvao tom pozivu,svaki njegov korak za križem jer kao u Isusovo vrijeme i danas je to sramota u oĆØima onih koji su od svijeta,i dalje je to po njima za slabiƦe.Ali bio sam ponosan Å”to sam slabiƦ i tu slabost djelim s 300-tinjak braƦe i sestara!!!

Predivno reĆØeno Sike! pljesak pljesak pljesak usamljen Wink

sike napisa:
Hvala svima,hvala nadbiskupu Å”to nas je vjeerno pratio,hvala MM-u Å”to je i ove godine 100-tinjak mladih doveo i pokazao im da postoji drugaĆØiji put nego onaj kojim se kreƦe veƦina njihovih vrÅ”njaka koji ih vodi u besmisao,propast..

Errr...tko je taj MM? Shocked

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pojavljuje se tu,pod tim nickom,Marin koji je doveo svih 90-ak katoliĆØkih skauta

Helena

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Poslala sam fotke s Kriznoga puta, nadam se da cete ih uskoro moci vijdeti u Galeriji jako sretan

Helena
MM

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 11 tra 2006, 9:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prijatelji, svako vam dobro. ustrajte i dalje. u svemu dobrome. Pratila Vas BezgrjeÅ”na. Mene neznatnoga, uvijek tražite pomoƦ gdje se mogu dati...
Hvaljen Isus i Marija.
MM
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.