HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 20 lip 2019, 15:52. Pogledaj neodgovorene postove
Nositi svoj križ
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 14 sij 2006, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ima jedna predivna priĆØa. pokuÅ”at Ʀu je prepriĆØat, jer sam je jako davno ĆØula...

Bog je rekao ljudima da kako bi stigli do Njega moraju proƦi dug put kamenitom pustinjom... ali svaki je to trebao uĆØiniti sa velikim križem na leĆ°ima. jedan se ĆØovjek dosjetio da može putem dok nitko ne gleda otpiliti dio po dio tog križa kako bi mu bilo lakÅ”e nositi, i to je uĆØinio. smatrao se jako mudrim i pametnim Å”to si je na ovakav naĆØin olakÅ”ao teret!
I doÅ”li su oni do kraja puta i od Boga ih je djelio joÅ” samo jedan ponor... Nije ga se dalo preskoĆØit i nije bilo mosta preko njega... No ljudi su prebacili svoje velike križeve preko njega i njima si napravili mostove te preÅ”li preko kod Boga.

I svi su preÅ”li osim jednog... Križ o jednog ĆØovjeka koji ga je putem kratio da bi si olakÅ”ao put bio je prekratak.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: ned 15 sij 2006, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nositi svoj križ, znaĆØi prihvatiti ono Å”to je u jednome trenutku izvor problema i nemira, ono Å”to nas vodi u maloduÅ”nost i udaljava nas od ljudi i od Boga, i uĆØiniti od toga križa, tih rana i problema izvor milosti. predati Isusu svoje križeve znaĆØi prihvatiti ga kao onoga kji Ʀe nam ga pomoƦi nositi. Onda Ʀemo od križa, izvora naÅ”ih patnji, boli i trpljenja, uĆØiniti od njega, zajedno s Isusom, izvor milosti za sebe i za druge. TeÅ”ko je, uostalom koji križ je lagan, nije bio ni Isusov ali može postati izvorom lubavi, milosti i otkupljenja samo ako se u tome noÅ”enju otvorimo Bogu.
Svi imamo svoje križeve, nitko tko je prihvatio Isusa ne može ne biti svjestan svojih križeva, jer križevi su dio naŔeg rasta u vjeri i neizostavni dio spasenja po Isusu kristu. Neki su teži, neki lakŔi ali svi mogu pritisnuti i mi možemo pasti pod njihovom težinom ali nemajmo straha ako ih nosimo s Isusom.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 16 sij 2006, 7:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Križ shvatiti kao djelo posveƦenja. Kao neÅ”to Å”to nas odvlaĆØi od loÅ”ega Å”to sami nebi bili kadri.
Iskoristiti križ za dobro jel je to i njegova svrha.
Da Bog smatra da bismo bez takvoga križa bili negdje korisniji, nebi nam ga dao.
Ali najĆØeƦe mislimo kako bismo bez njega bili korisniji, no varamo se.
Pa ako i ne, Bog od nas to ne traži jel ono Å”to je veƦe u naÅ”im oĆØima nije u Njegovim.
Nit je najbolje od nas u onom Å”to nam se ĆØini veliko i lako.

" Trpljenjem se postiže viÅ”e nego velikim djelima, govorima i ĆØlancima "
Bl. Ivan Merz

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi Bog mi je ovih dana darovao joÅ” jedan križ, dosta težak, ali sam ga prihvatio. Moram priznati sa odreĆ°enim strahom ali s vjerom, pouzdajem se u Isusa i vjerujem da Ʀe me on voditi za ruku u ovoj neizvjesnosti koja slijedi. Ujedno mi je to bio i test propitivanja moje vlastite vjere i napretka u duhovnom životu, prihvatio sam križ sa odreĆ°enom dozom straha ali bez prigovaranja, sada ga samo treba nositi. Korizma mi je poĆØela u punom smislu i znaĆØenju te rijeĆØi, ali ne gubim vedar duh, nije mi lako, ali u tome je bit savrÅ”enog veselja. Mislim da sam i u ovom segmentu poĆØeo razumjevati Sv. Franju.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: čet 23 ožu 2006, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Križ te vraƦa natrag k istini o tebi,
k pravoj mjeri ograniĆØena,
slaba, ranjiva,
malena ljudskog djeteta.

Križ te može osloboditi stvari
koje te hoƦe zgnjeĆØiti.
On te može osloboditi
tvoje osrednjosti.

On je kao antena
preko koje možeŔ primiti
od Boga vijest.
Ona te neƦe osloboditi tvoga trpljenja,
ali te može osloboditi
od neizdržive besmislenosti trpljenja
i njegove neplodnosti.
Ti možeÅ” opet biti ĆØovjek.

Ti sve vidiÅ” drukĆØije i mnogo bolje
oĆØima koje su plakale.

( Phil Bosmans )

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 23 ožu 2006, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isus nam je dao primjer kako nositi križ: ĆØvrsto ga zagrliti!!!
Svaki put kad se sjetim toga kako ga je On ĆØvrsto držao za svakoga od nas, kako onda ja ne bih mogao podnijeti za Njega... Ne smijemo zaboraviti na onu reĆØenicu: Kad sam slab, onda sam jak! Kad je najteže, On nam pomaže da taj križ donesemo do naÅ”e kalvarije. A poslije kalvarije Isus nam je obeƦao život Smile Imat vjeru i biti hrabar - to od nas traži. A imat vjeru znaĆØi potpuno dat svoj život Gospodinu. Budimo ĆØvrsti u toj vjeri. ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
klara

PostanoPostano: sub 25 ožu 2006, 21:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prije ili kasnije udarit ƦeÅ” glavom u odvratnu popreĆØnu gredu koja Ʀe tvoj život uĆØiniti križem.
RazboliÅ” se. StradaÅ”. Drag ĆØovjek umire. Tvoje napredovanje u zvanju bude prekriženo.Prevaren si, ostavljen na cjedilu od vlastitoga muža, od vlastite žene.Drugi rade protiv tebe. Iscrpljen si. Ne možeÅ” dalje.

Ova popreĆØna greda može zauzeti sve oblike i razmjere.Ne gleda na titulu i položaj, na ime i stalež, ne gleda na debljinu tvoga novĆØanika ni na tvoje odnose ni na tvoj ugled kod ljudi.Sretan si, sve se odvija divno.A onda je odjednom tu, ta popreĆØna greda.Može ti postati toliko neizdrživa da oĆØajan poželiÅ” jedino smrt. Križ je realnost u svakome ljudskom životu.Ali sve manje ljudi mu je doraslo. ViÅ”e ga ne prihvaƦaju i ne podnose njegov teret.

Ali ti nemaÅ” drugoga izbora. Ili ƦeÅ” nositi svoj križ ili Ʀe te tvoj križ zgnjeĆØiti. Ali, moƦi ƦeÅ” ga nositi jedino ako nauĆØiÅ” shvaƦati skriven smisao križa.Križ te vraƦa natrag k istini o tebi, k pravoj mjeri ograniĆØena,slaba, ranjiva, malena ljudskog djeteta. Križ te može osloboditi stvari koje te hoƦe zgnjeĆØiti. On te može osloboditi tvoje osrednjosti. On te neƦe osloboditi tvoga trpljenja,ali te može osloboditiod neizdržive besmislenosti trpljenja i njegove neplodnosti.
Kao Å”to i sike napisa: Ti sve vidiÅ” drukĆØije i mnogo bolje oĆØima koje su plakale.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Daniel

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Ti sve vidiÅ” drukĆØije i mnogo bolje oĆØima koje su plakale.

Sam osjeƦam koliko se ĆØovjek može podignuti u duhovnom i moralnom pogledu kada patnju svoga križa prikaže Bogu na njegovu slavu, kada mu prikaže svoj križ i pozove ga da se On proslavi preko njegovoga križa.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: pet 07 tra 2006, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledam svoju tetu koja 7 godina boluje od multiple skleroze,koja sad kod nje uzima sve viÅ”e maha pa se jedva kreƦe..Ali gledam je kao osobu koja ne prihvaƦa svoj križ koji je zato jako pritiÅ”Ć¦e,ne dopuÅ”ta Isusu da ga nosi s njom..TeÅ”ko je to gledati ali svatko ima tu slobodu opredjeliti se za Isusa i ĆØvrsto zagrliti križ te ga nositi s Njim pa križ postane perce ili odbaciti Isusa ali križ se ne može odbaciti pa ga drobi,gura k dnu..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad smo na frami baÅ” imali križni put. Zapamtila sam jednu reĆØenicu, baÅ” odliĆØno opisuje Å”to znaĆØi nositi svoj križ. To znaĆØi križati svoje planove i prepustiti se Božjim. Kad to shvatimo, mislim da Ʀe nam noÅ”enje naÅ”eg križa biti pravi Njegov blagoslov. Staviti se Isusu u naruĆØje i iƦi naprijed u životu. Kako je to lijepa spoznaja... jako sretan

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈesto me u posljednje vrijeme pritisnu neki moji križevi, kako sam malo živac onda i odreagiram, ponekad baÅ” i ne primjereno, ali Bog uvijek ublaži tu ranu, a najsretniji sam kada osjetim da mi poÅ”alje nekoga tko me razumije i tko Ʀe mi pomoƦi da taj križ lakÅ”e nosim dok ga potpuno ne predam Isusu. Nikada me nije ostavio samoga, ali sam mu ja uvijek taj križ predao iskreno.

Bog moj i sve moje.
angelous

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 18:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad sam ugledao ovu temu obradovao sam se jer se napokon netko sjetio i naŔih križeva.
Ja evo veƦ 13 godina nosim svoj križ. Nosim ga sa smjeÅ”kom Å”to viÅ”e mogu, ali ima i padova. U tim trenucima najviÅ”e mi pomognu moji roditelji, sveƦenici, i framaÅ”i. Oni su moji Å imuni Cirenci. Na tome sam im zahvalan. Zahvalan sam i Bogu. On mi je najveƦi Å imun. Hvala mu na svim mojim bližnjima jer su mi oni pomogli da nosim križ sa smjeÅ”kom. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Laughing Laughing Laughing pozdrav
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 18:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh, ja iako sam joÅ” jaaako malja ''milijun puta sam se ljutila'' na Njega zbog nekih stvari koje su me snaÅ”le Embarassed Rolling Eyes . Heh, a On bi mi uvijek na neki svoj naƦin ''pokazao'' kako je ta moja ljutnja bezvezna te da imam ''pametnijeg posla'' od durenja...
Ima trenutkova kada mi je moj život poput križiƦa, znate onog zlatnog kojeg mnogi ljudi nose oko vrata... Lagan je, neprimjetan, skakuƦe na sve strane,dogaĆ°a mi se mnoÅ”tvo lijepoga, željenoga....
Ali ima trenutkova kada mi se Ʀini da taj mali zlatni križiƦ prerasta u neÅ”to veliko, teÅ”ko...prestaje biti zlatno,postaje mogla bih reƦi kameno, teÅ”ko,Ʀinimi se da postaje okov koji sprijeƦava da od sreƦe onog malog zlatng križiƦa poljetim...u mojem životu tada prevladavaju problemĆØiƦi...to je Ʀesto razdoblje u kojem postavljam milijun onih ''zaÅ”to''!?! Heh, vjerovali ili ne, dosta puta i dobim odgovor koji mi cijelo vrijeme stoji pred nosom, a ja ga naravno uoƦim tek nakon duugog vremena traženja Njegove pomoĆØi, eh!! Tada se taj moj kameni križ polako poƦinje raspadati, dio po dio sa njega poĆØinje otpadati i on postaje lakÅ”i...
Pa, onda opet od poĆØetka ali sa novim iskustvima, novim ljudima Rolling Eyes ...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 0:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Mnogi nastoje ugoditi Bogu raznim odricanjima i dobrim djelima. Nastoje stvoriti vlastitu pravednost i ugoditi Mu na svoj nacin. Ali Bog poziva na kriz. Kriz koji ce nas slomiti i iscrpsti od svakog ljudskog nastojanja. Jer On ne moze ponijeti nas kriz dok mu ga ne predamo! Dok mu ne priznamo koliko smo slomljeni, iscrpljeni, obeshrabreni. Tek kad ne mozemo vise, mi odlazemo kriz na kojem i nas ponos biva razapet. A Spasitelj ga preuzima, i nosi za nas".

Ovo je samo dio teksta kojeg sam dobio od jedne drage osobe (boldao sma ja,ne ona) da vam svima ovdje mogu priznati kako sam se uhvatio da upravo krivo ĆØinim; ugaĆ°am Bogu prvenstveno s odricanjima i nastojeƦi ĆØinit djela ljubavi, a da nisam toliko uzljubio Boga da sam se POTPUNO suoĆØio sa svojim križem..Kad pogledam svoj život,ne vidim neke velike križeve,pa mislim da me pamet i sjeƦanje vara te da tako podsvjesno izmiĆØem pogled s križa..

A bez križa ne mogu ni ne želim dalje!

I molim sve one drage ljude ĆØije križeve nisam znao nositi da mi oproste!!!

Želim biti viŔe kristolikiji,nalik Isusu s Kalvarije!

Mara

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaka ĆØast, ali ne bih ja to baÅ” potpisala. Nisam se juĆØer rodila, a moje je iskustvo da i te kako treba nositi svoj križ. Križ ne treba tražiti, samo prihvatiti kad doĆ°e. Gospodin uskaĆØe onda kad damo sve od sebe. I Ć°Å”to fali dobrim djelimo kad ih radimo zbog Gospodina, makar nam je teÅ”ko?

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 22:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
I Ć°Å”to fali dobrim djelimo kad ih radimo zbog Gospodina, makar nam je teÅ”ko?

Tu prvenstveno mislim na primjere osoba koji doma imaju užasno velike probleme,obitelj im se raspada,zapustili su svoju djecu,starce a redovito posjeƦuju staraĆØke ili djeĆØje domove.
Dakle,tu mislim na dobra djela kao bijeg od križa

sike

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bolest je samo jaĆØi dio križa kojeg nosimo a Bog nam nije dao križ koji Ʀe nas zgaziti..Uvijek mi po pitanju bolesti na pamet padne lik bivÅ”eg ovisnika Nikole iz Italije koji je preko Cenacola upoznao Boga i Njegovu ljubav te kad je od AIDS-a umirao u bolnici priÅ”la mu je sestra Elvira i rekla da Ʀe moliti za njega da ozdravi a on njoj sa smijeÅ”kom kojeg je stalno držao na licu, kaže: Kod Boga Ʀu vam biti viÅ”e korisniji! Primjer osobe koja je strpljivo nosila križ do smrti, uz muke i bolove ali sa osmjehom na licu..do kraja..

Natty

PostanoPostano: pon 18 ruj 2006, 7:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nositi svoj križ znaĆØi nositi ono Å”to ne možemo mijenjati.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
banana

PostanoPostano: čet 21 ruj 2006, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prije ili kasnije Gospodin Ʀe nam u ruke staviti križ, a na nama je prihvatiti ga. Svi smo mi nekad radosni, nekad žalosni.
Ali kako je lijepo sve to barem pokuÅ”ati gledati oĆØima vjere tj. sa pouzdanjem u Božju Providnost koja može i iz onih najgorih situacija izvuƦi neÅ”to dobro...

Bog moj i sve moje!
little_angel

PostanoPostano: sri 27 ruj 2006, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Prije ili kasnije Gospodin Ʀe nam u ruke staviti križ, a na nama je prihvatiti ga.

Da..postoje samo dvije moguƦnosti. Ili ga spremno prihvatiti i nositi se s njim, ili pasti pod njegovom težinom. Naravno, ĆØovjek je slab, ĆØesto u životu pada pod težinom svoga križa. Ali tu opet dolazi do izražaja neizmjerna Božja ljubav. Dao nam je svog Sina kako bi nam bio uzor i u tome. Isus se uvijek ponovno uzdizao. Iako ga je križ znao baciti, iako je znao pasti pod njegovom težinom, uvijek je imao snage ponovno ga staviti na leĆ°a, ustati se i ponovno ga nositi.
I kad pomislimo kako viÅ”e niÅ”ta ne ide, kad osjetimo kako nas pritiÅ”Ć¦e vlastiti križ, kad pomislimo kako viÅ”e ni naÅ”em Ocu nije stalo do nas, kako nas je zaboravio... Sjetimo se da je to isto prolazio i Njegov vlastiti sin. Ni on toga nije bio poÅ”teĆ°en kako bi nama bilo bolje u vjeĆØnosti. Isus je to ĆØinio za druge. A nama je katkad teÅ”ko ĆØiniti to kako bi nama samima vjeĆØnost bila uz Gospodina.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 05 lis 2006, 13:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tijekom molitve u crkvi Quo vadis,na mjestu s kojeg se sv.Petar vratio u Rim da bi umro za Krista,oduŔevio sam se njime!

Ono,temelj apostolskog zbora i Crkve a toliko puta kiksao u nasljedovanju Krista.Htio se smjestiti kraj Krista jer mu je bilo lijepo,pa odbaciti moguƦnost da Ʀe Krist umrijeti jer onda ostaje s apostolima bez zaÅ”tite,pa famozno zatajenje i taj bijeg iz Rima..

No,nakon svakog od tog pada uslijedilo je ustajanje i ponovno prihvaƦanje Krista i puta koji mu je On namijenio.Eto,nek nam sv.Petar bude putokaz da imamo pravo biti slabi ali ne i ostati ležati u glibu veƦ smo uvijek pozvani ponovno uzeti svoj križ i krenuti dalje..za Njim..

Jole

PostanoPostano: pet 06 lis 2006, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svi mi imamo svoj kriz koji nam je Gospodin dao, a dao nam ga je jer zna da ga mozemo nosit, ja znam koji je moj kriz, shvatio sam to (bar mislim tako) i nosit cu ga koliko bude trebalo...
bilo je situacija kada sam se ljutio na Njega jer Ga nisam shvacao, jer sam ja zelio neto drugo, ali rekao sam: Boze, budi volja Tvoja, vodi me i ucini ono sto je najbolje, pa makar se to meni u pocetku i ne svidjelo...
Ima puno stvari za koje mislimo da ne trebaju biti takve kakve jesu, ali kasnije shvatimo da nam je Bog zelio dobro i da je to tako moralo biti zbog nas, jer, Bog nas iz dana u dan uci novim stvarima iako to nekad za nas zna miti mucno...

"Gdje ti je blago, ondje Ʀe ti biti i srce" (Mt 6,21).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 06 lis 2006, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Katkad svatko pomisli da je njegov križ najveƦi,ali kad pogledamo druge sa težim križevima,postidimo se Å”to smo bili sebiĆØni.
To je valjda tako u ljudskoj naravi. Zato svi koji vjeruju u Boga lakŔe nose taj križ jer znaju da je On s njima.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 17 pro 2006, 23:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predivno je kada ti iskustvo nekog teÅ”kog križa iz vlastitog života pomogne drugome nositi taj križ... I ne vidjeti smisao bilo kojeg križa? Bog nas neprestano poziva da budemo Å imuni Cirenci jako sretan Sve da se ispuni Sveta Božja volja u naÅ”im životima! Ono Å”to tiÅ”ti naÅ”a ramena, naÅ”u duÅ”u, sutra može veƦ nekog drugog, a nema li bolje utjehe od te kad se Bog približi žalosnome preko naÅ”ih zarezanih ramena? Bogu hvala jako sretan

(Iv 13, 35)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 26 sij 2007, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da je bilo boljega puta od križa, i Krist bi ga odabrao.
p. Luka RaĆ°a

(Iv 13, 35)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.