HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 21 srp 2019, 17:49. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme] Egzorcizam Emily Rose
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Happy

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 09 pro 2005, 12:58
PostNaslov : [ostale teme] Egzorcizam Emily Rose
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima! jako sretan jako sretan jako sretan

Ja sam nova forumasica, ali samo (vjerojatno) jedno- ili dvokratno!
Molima vas, neka mi netko pomogne, a da je gledao film "Egzorcizam Emily Rose"; Å TO MISLITE O FILMU? Question
Vidjela sam da je na forumu tema o egzorcizmu odavno zakljuĆØana pa sam otvorila ovu, jer mi je jako bitno.
Ukratko sam ĆØula o sadržaju filma koji je snimljen prema istinitom dogaĆ°aju i vjerujem da je duhovan svijet, s dobrom i loÅ”om stranom, JAKO stvaran i meĆ°u nama svakodnevno prisutan. Imam ga želju pogledati, al ne mogu reƦi da me baÅ” nije strah. Naime, oni koji su ga gledali, a za koje znam da su relativno jaki u svojoj vjeri, ostali su uÅ”okirani, zateĆØeni, ali ne bez Nade. Neke je film jako uplaÅ”io, a neki su bili potaknuti na produbljenje svojeg molitvenog života, ...itd.

Ono Å”to je bitno jest to da sam ĆØula da je KatoliĆØka Crkva preporuĆØila da se film pogleda, ali nisam 100% ziher u tu informaciju.

Eto, toliko ja o tome znam pa vas molim da mi kažete svoja razmiŔljanja o filmu, prije svega mislim na one koji su ga gledali!

Hvala! Wink

Bog moj i sve moje... Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: pet 09 pro 2005, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam niÅ”ta konkretno ĆØuo o tome filmu ali ako ga je Crkva preporuĆØila svakako Ʀu ga pogledati.
Å to da ti kažem? Ne moramo se bojati egzorcizma, nažalost to je neÅ”to za ĆØime se u suvremenom svijetu pokazala sve veƦa potreba. Danas ljudi ĆØesto petljaju, svjesno ili nesvjesno s okultnim a da ĆØesto nisu svjesni posljedica takve prakse. S druge strane mnoge okultne prakse danas su jako popularne, pogotovo meĆ°u mlaĆ°ima, a predstavljaju se kao nekakva bezazlena igra, zabava i sl.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: sub 10 pro 2005, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gledao sam ga... fenomenalna režija, osrednji naĆØin prezentiranja priĆØe koja je sama po sebi popriliĆØno osrednja.
naime film nije horor iako ima te neke "straÅ”ne" dijelove, to je sudska drama. popriliĆØno je inteligentno režiran i daje gledatelju moguƦnost da sam donese neke zakljuĆØke. sa stajaliÅ”ta sudske drame katastrofalno zavrÅ”ava jer takvu presudu s može oĆØekivati samo u ĆØudnovatoj zemlji pingvina.
Å”to se tiĆØe same radnje ta djevojka emily rose je mrtva. naime egzoricizam nije bio uspjeÅ”an pa je sad eto mrtva. popriliĆØno. film postavlja dva pitanja: prvo ono koje nam prezentiraju je: jeli sveƦenik kriv za smrt djevojke... drugo pitanje je jeli djevojka bila opsjednuta. naime znanstvanici tvrde da je patila od psihoze i epilepsije. sveƦenik tvrdi da je bila opsjednuta. redatelj priĆØu sveƦenika prezentira bez imalo kritiĆØnosti i to mu zamjeram, iako i usprkos toga film ne gubi na zanmljivosti. na kraju se sve svodi na to: vjerujete li priĆØi sveƦenika ili ne.
takoĆ°er redatelj prvu polovicu filma pokuÅ”ava uravnotežiti poglede: bolest vs. opsjednutsot, a u drugoj polovici filma gubi se i navlaĆØi na tu duhovnu teoriju. ipak, ako nakon filma malo razmislite uvidjet Ʀete rupe u obje priĆØe... pogledaj ga, ali stvarno nema mjesta strahu

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
brigita

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 10 pro 2005, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, Ameri sve redovito iskrive...
Prava prica ionako nije americka, to je prica o Anneliese Michel, njemackoj studentici koja je posluzila kao predlozak filmu. Za one koji znaju njemacki korisna bi bila knjiga:

Felicitas D. Goodman : Anneliese Michel und ihre DƤmonen: der Fall Klingenberg in wissenschaftlicher Sicht. (net link: http://www.anneliese-michel.de.ms/

Ne znam, osobno, nakon sto sam procitala knjigu bila sam tek tuzna, ne znam kako je to film prikazao, ali sudbina te djevojke bila je strasna. Moje je misljenje da se radilo o psihickoj bolesti, pogotovo kad se procitaju citati tzv. "demona" (jedan je od njih, npr. bio Hitler...). Ili kad se pogledaju slike te iscrpljene djevojke.

Mislim da Amerikanci nisu sposobni napraviti bilo Å”to pametno u ovom sluĆØaju. A možda i grijeÅ”im...
fat drummer

PostanoPostano: ned 11 pro 2005, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u filmu je opsjeda Ŕest demona: demon koji je opsjeo kaina, judu, nerona, bilal, legija i lucifer
tako da, ono, bila je gužva

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
vasha

PostanoPostano: ned 11 pro 2005, 10:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

InaĆØe me privlaĆØe takve knjige i filmovi, pogledala sam i film Egzorcist nekoliko puta, mislim ako ga joÅ” jednom pogledam zavrÅ”it Ʀu na VrapĆØu, svaki put mi je teže Laughing
A budem i ovaj pogledala...
pingi

PostanoPostano: ned 11 pro 2005, 16:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam pogledala taj film, mada volim tu tematiku. Mnogi su mi rekli da je dobar film, iako ne volim horor, ali svakako Ʀu ga pogledat!
Natty

PostanoPostano: pon 12 pro 2005, 8:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Film je osrednje prezentirao knjigu koju možete naƦi i na hrvatskom. Može se kupiti u Verbumu.

Mislim da je cura fakat bila posjednuta. Onaj tko ĆØita o tome zna kako je imala sve simptome. Do te knjige sam doÅ”la preko Milinga i njegove knjige "Licem u lice s Ć°avlom". Mislim da je knjiga daleko bolja, da se u filmu gube najvažnije stvari. Tipa viĆ°enja Isusa i Marije koji su bili uz nju. Njezinog deĆØka koji je kao anĆ°eo bio uz nju svo vrijeme dok bi netko drugi pobjegao glavom bez obzira.

Nisam sigurna koliko film, ali knjiga nosi poruku ne o neuspjeÅ”nom egzorcizmu veƦ o nerazumijevanju i negiranju svijeta, pa ĆØak i crkve za njezine probleme.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Happy

PostanoPostano: pon 12 pro 2005, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi forumaŔi!

Hvala vam na komentarima na film. Moram reƦi da sam se maloprije vratila iz kina i da sam ga pogledala! Ljudi su ga prezentirali kao "prestraÅ”an" pa su me tako mnogi isprepadali, ali moram reƦi da je moje iskustvo bilo, baÅ” naprotiv, vrlo pozitivno i za mene ĆØudesno!
Nisam proĆØitala knjigu o Anneliese Michel, ali oni koji jesu i koji su bili sa mnom danas u kinu su rekli da je u knjizi sve opisano joÅ” straÅ”nije nego Å”to je prikazano na filmu i vjerujem im! Ako Ʀu imati priliku, proĆØitat Ʀu i knjigu.
Ne znam, ali neka velika znatiželja me vukla da ga pogledam i da ga usporedim s iskustvima koje sam imala prisustvujuƦi na seminarima oslobaĆ°anja i moleƦi za one koji su imali, uistinu, burne reakcije i moram reƦi da mi je iz filma praktiĆØki sve bilo veƦ poznato.
Ono Å”to je za mene bilo ĆØudesno i milosno danas je to da me obuzeo nevjerojatan i potpuni Mir i imala sam osjeƦaj kao da sam Bog i Marija sjede do mene i Å”tite me svojim plaÅ”tem...Ni trunĆØice straha.... InaĆØe, kaže jedan naÅ” predivan sveƦenik da je Sotona vrlo inteligentan, inteligentniji od svih nas zajedno, jer je duhovno biƦe, ali je VELIKI cirkusant kojemu je bitno ĆØovjeku uliti strah i odvratiti pažnju od Isusa i na taj naĆØin nam poljuljati vjeru...Jer gdje je strah, nema vjere i vlada nemir, a u nemiru nema mjesta Ljubavi!!!
...da se opet vratim na film, bila sam jako dirnuta rijeĆØima sveƦenika u filmu kada je u Ime Isusovo nareĆ°ivao zlodusima da se predstave i kada je Marija djevojci Emily govorila o njenom poslanju na ovaj svijet koji ne vjeruje u duhovnu stvarnost! Stvarno predivno! jako sretan jako sretan jako sretan
Jednostavno....nadolazile su mi rijeĆØi psalma 23: ...pa da mi je i dolinom smrti proƦi zla se ne bojim, je Ti si samnom... i to me je ĆØinilo radosnom. I uvijek u životu te rijeĆØi me dižu!

UopƦe nije bitno gledati ovaj film s aspekta filmske kritike ili bilo koje druge, veƦ razmisliti o njegovoj biti....Sebe i svoju vjeru preispitati, razmisliti i raditi na spasu svoje duÅ”e i duÅ”a naÅ”ih braƦe i sestara...
Nije bezveze Crkva preporuĆØila pogledati ga....Uistinu daje Nadu!

Evo, imala sam potrebu podijeliti ovo svoje iskustvo s vama! I svakako, ako osjetite potrebu, pogledajte film. PreporuĆØam ga!

Hvala i BVB Laughing

Bog moj i sve moje... Wink
sike

PostanoPostano: pon 12 pro 2005, 22:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Al nas nemoj sad napustiti kad si dobila neke odgovore forumaŔa! jako sretan

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 13 pro 2005, 18:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

malo je blesavo Å”to redatelj oĆØito pokuÅ”ava od filma napraviti vjersku igranciju jer glavna junakinja se svake noƦi budi u 3 ujutro, sveƦenika posjeƦuje sotona, onaj doktor poludi i pregazi ga automobil jer je potrĆØao kad je mislio da je vidio nekoga.
egzorcizam je vrlo pipava stvar stvarno se ne bih htio upuÅ”tat u razmiÅ”ljanje je li djevojka bila opsjednuta ili ne pogotovo ako imamo na umu da je film vrlo liberalna adaptacija knjige, priĆØa iz treƦe ruke

fratar

PostanoPostano: sri 14 pro 2005, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” sam veĆØeras gledao film,odliĆØan je, no moram priznati da je malo straÅ”an, u nekim djelovima sam doslovce molio OĆØenaÅ” od straha Laughing ali ga preporuĆØam, mislim da je zaista dobar film

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sri 12 tra 2006, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja sam veĆØeras pogledala ovaj film, mislim da nije možda toliko straÅ”an, ali da je dovoljno straÅ”an da nam pokaže koliko moramo biti svjesni kako na nas stalno vreba zlo. To nikako ne može biti loÅ”e znati, samo moramo biti svjesni granice do kuda možemo biti svjesni. Jer ni u ĆØemu ne valja pretjerivati. Kada bismo stvarno postali svjesni, sigurna sam da bi zla i grijeha u svijetu bilo puno manje. Jer svaka napast, to su oni, a kada bismo stvarno toga postali svjesni, imali bi veƦi motiv da se borimo protiv njih, da im se ne predamo.
Eto, uglavnom mi se jako svidio film, stvarno istovremeno potiĆØe na razmiÅ”ljanje, ali i daje neku nadu. PreporuĆØam! jako sretan

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neku nadu? Smile I opet Krist pobjeĆ°uje. Wink Bar ja to tako vidim. ProĆØitaj knjigu, fantastiĆØna je.

dodododoprecjednik

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 7:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam ga gledao dvaput i film je fantastican! ! !
istina je da ima nekoliko "strasnih" scena...
a super mi je kaj se u filmu spominje ono sa 3 ujutro,ruganje Svetom Trojstvu i to...
uglavnom,drugi put kad sam gledao film,kasnije kad sam pricao s nekim curama koje su ga isto gledale rekle su kako se se noc poslije filma probudili u 3 ujutro... a little bit scary, don't you think?!
i daj zamisli da jos negdje u susjedstvu nesto gori...ja se ne bi usudio dignut iz kreveta nego bih samo poceo molit...

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 8:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe, a zamisli da ti soba gori, jel bi i onda ostao u krevetu moliti Laughing Laughing

To sa tri ujutro i nije izmiÅ”ljotina. Sotona se izruguje svemu i izokreƦe sve, pa tako i ta tri sata koja bi trebala biti opozit Isosovoj smrti na križu. To je ujedno i vrijeme obavljanja nekih sotonistiĆØkih rituala.

little_angel

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Neku nadu? Smile I opet Krist pobjeĆ°uje. Wink Bar ja to tako vidim. ProĆØitaj knjigu, fantastiĆØna je.

Ok, ako naĆ°em vremena, proĆØitat Ʀu, hvala na preporuci jako sretan
A Å”to se tiĆØe toga da film budi i neku nadu, to mislim jer npr. ona odvjetnica je bila skeptiĆØna ateistica, ali sveƦenik ju je potaknuo da poĆØne razmiÅ”ljati o vjeri, tj. njegova vjera ju je potaknula da se zamisli. TakoĆ°er, onaj tužitelj, on je bio vjernik, ali je bio pretjerano vezan na neke ĆØinjenice, pa i on mora mijenjati neke svoje stavove. Uglavnom, u svima njima budi se novi, pravi pogled na vjeru, u svima njima budi se vjera zapravo. A to samo po sebi budi neku nadu..Eto tako je na mene djelovalo Wink

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
ToNkIƦ

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi smo prije kojih mjesec i pol' na Frami imali temu 'Egzorcizam' i ko' je htio mogao je iƦ gledat film. A kako je to mene oduvijek zanimalo, a i imam poznanika koji je proÅ”ao takav, no ipak malo blaži put nekako sam jedva doĆØakala film. Film i nije toliko straÅ”an koliko je nas "muĆØio" jedan FSR-ovac..... On je za vrijeme najnapetijih djelova filma Å”etao po dvorani i sebi u bradu mumljao neku molitvu i to je zvuĆØalo jako.........uuuuu!
Al' ipak........malo me bila frka.....kad sam doÅ”la doma ĆØitala sam neku knjigu, pogledala na sad i bilo je 02:45 i onda sam se natjerala da zaspem do 3 i nisam se probudila..... Cool

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
ILE

PostanoPostano: sri 15 stu 2006, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja sam imao sliĆØan problem, tj. joÅ” uvijek ga imam jako sretan . nakon gledanja filma, ja stalno idem na spavanje prije 3 sata Shocked da mi se ne dogodi to iz filma. Pa tko je takav sliĆØan, bolje da ne gleda film. Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
tonkica

PostanoPostano: sri 29 stu 2006, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

na frami smo imali susret na tu temu, ĆØak smo i film morali pogledati al na kraju je to s filmom propalo...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.