HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 19 ruj 2019, 19:39. Pogledaj neodgovorene postove
Misa mladih subotom naveĆØer u Zagrebu
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pet 02 ruj 2005, 21:28
PostNaslov : Misa mladih subotom naveĆØer u Zagrebu
Citiraj i odgovori

Evo jedan od projekata.
Projedlog je pokretanje mise mladih subotom u Zagrebu.
Mjesto bi bila Palma t.j. Bazilika Srca Isusova u PalmotiƦevoj.
PoĆØetak bi bio u 20.30 sati.
Pjesmu bi predvodili zborovi mladih i stime bi se i predstavili.
Misu bi predvodio sveĆØenik iz župe od kuda dolaze glazbeni gosti.
Iza toga bi bio kratki koncert i nakon toga druženje.
VaŔe miŔljenje.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 02 ruj 2005, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super stvar Davore i molit Ʀu da to zaživi!
Mi tako neŔto imamo u Rijeci kao EMRI(pogledaj na naŔim stranicama)a Ŕto su KUMI dopelali iz Istre poznatije kao ZEMI.
Poanta je u tome da se jednom mjeseĆØeno u drugoj župi skupe sve zajednice mladih i slave Boga zajedno.
Nema kod nas da neki bend iz župe animira,veƦ svi koji vole svirati - sviraju (isto i s pjevanjem) a ono Å”to je u cjhelom EMRI-ju možda i najb olje su svjedoĆØanstva umjesto propovjedi dvoje mladih koji svjedoĆØe o svom životu u vjeri..Dragocjena iskustva!
DoĆ°ite na jedan EMRI pa vidite!
Sretno!
Bvb!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sub 03 ruj 2005, 12:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izvrsna ideja Davore, Palma je idealna zbog prostora, same crkve, dvorista, dvorane, skacove birtije Cool .... Wink a i svecano bude kad je vrijeme svadbi jel je misa u 19 subotom rezervirana za svadbe pa sve bude okiceno.... Laughing Wink

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 03 ruj 2005, 17:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobra ideja, mi Ʀemo sada prvo poĆØeti najvjerojatnije mjeseĆØno sa dekanatskim susretima mog dekanata.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 04 ruj 2005, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvale vrijedna inicijativa... pljesak pljesak pljesak
a kad bi krenulo?
i je li ograniĆØeno samo na zborove ZagrebaĆØke nadbiskupije ili su
dobrodoŔli zborovi mladih i iz ostalih biskupija? Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zveki

PostanoPostano: ned 04 ruj 2005, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

O tome se vec prije dosta vremena razgovaralo (u organizaciji Zagrebacke nadbiskupije) a prosle godine se tako nesto vec odvijalo u crkvi sv.Katarine na gornjem gradu. Misu su animirali uglavnom studenti KBF-a no dolazili su i drugi mladi iz razlicitih zupa.

Tko bi bio organizator? Predlazem da obavezno kao suorganizator bude Zagrebacka nadbiskupija iz vise razloga. Jedan je da bi se tako najlakse prosirilo na druge biskupije da tako nesto isto pokrenu, ozivio bi se studentski pastoral (Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Varazdin),........
Coje

PostanoPostano: ned 04 ruj 2005, 16:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Druge biskupije možda veƦ i imaju neÅ”to sliĆØno tome Å”to biste vi htjeli pokrenuti.
U Istri tako postoji ZEMI - zajedniĆØka euhatristija mladih Istre;
U Rijeci postoji EMRI - euharisjtija mladih Rijeke;
U naŔoj biskupiji ZEMI su u organizaciji KUMI ali imaju punu podrŔku od strane VMDZM naŔe biskupije.

Ipak, vjerujem da postoji mnogo razliĆØitih naĆØina povezivanja pa bi trebalo paziti da se ĆØuva bogatstvo varijanti,... Cool Cool Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: ned 04 ruj 2005, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje kako izgledaju te zajednicke mise mladezi u istri i rijeci ?

Davore hoce li na tim misama bit neki poznati svecenici po odlicnim propovijedima tako da se mijenjaju najcesce ili jedan stalni ?

Coje

PostanoPostano: ned 04 ruj 2005, 16:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZEMI karakterizira:
1. misa je skoro redovito nedjeljom naveĆØer;
2. misu predvodi najĆØeÅ”Ć¦e duhovnik Udruge, ali znaju biti pozvani i drugi zanimljivi sveƦenici;
3. misu potpuno animiraju mladi Å”to znaĆØi:
a) mladi pjevaju i sviraju;
b) mladi ĆØitaju na misi;
c) mladi piÅ”u molitvu vjernika i ĆØitaju je na misi;
d) mladi mogu koji puta voditi neku meditaciju poslije priĆØesti;
4. nakon mise obiĆØno dvoje mladih daju svjedoĆØanstvo o svojoj vjeri i svom obraƦenju;
5. netko od organizatora uvijek pazi na ZEMI info - da se sve informacije pravodobno podijele;

Poslije ZEMIJA uvijek je i bratsko agape gdje se mladi nalazi obiĆØno u prostorima župskih dvorana gdje se neÅ”to može pojesti, gdje se može zasvirati, zapjevati,...

Moglo bi se joÅ” pisati, ali ovo je dostatno;
Možda joÅ” samo treba dodati: Iako su ZEMI u organizaciji KUMI intencija je aktivirati sve mlade s podruĆØja dekanata i Å”ire - pa se onda poziva Frama, Miovci,... Na tom polju se joÅ” mora raditi, ali pomalo se napreduje,... Nadam se da Ʀemo u Godini maldih sve strategije razviti do savrÅ”enstva,... Nadam se,... Cool Cool Cool

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 04 ruj 2005, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zveki napisa:
O tome se vec prije dosta vremena razgovaralo (u organizaciji Zagrebacke nadbiskupije) a prosle godine se tako nesto vec odvijalo u crkvi sv.Katarine na gornjem gradu. Misu su animirali uglavnom studenti KBF-a no dolazili su i drugi mladi iz razlicitih zupa.

Tko bi bio organizator? Predlazem da obavezno kao suorganizator bude Zagrebacka nadbiskupija iz vise razloga. Jedan je da bi se tako najlakse prosirilo na druge biskupije da tako nesto isto pokrenu, ozivio bi se studentski pastoral (Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Varazdin),........

Misu mladih subotom veƦ dugo preko 10 godina imaju VelikogoriĆØani u župi NavjeÅ”tenje B.D.M. Mladi se tamo okupljaju u velikom broju ĆØak i iz Zagreba.
Ideja je da se takvo neŔto pokrene i u Zagrebu i naravno u drugim sredinama.
Palma bi bila najbolje rijeŔenje jer je Bazilika velika, centar grada, dvorana, club ... .
Slažem se da se treba Å”iriti. Ova ideja je ustvari od patera Luke RaĆ°e koji se sada oporavlja u Krapinskim toplicama a ja sam zadužen za realizaciju. Malo Å”teka u SKAC-u ali radim na tome da se dobiju sve dozvole i da to krene.

U radu je spas.
zvoncica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 04 ruj 2005, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma taj nas pater luka je zakon... jako sretan jako sretan jako sretan

...ideja je zaista odlicna i drago mi je da, mozda ce ovo zvucati cudno, ali me fascinira kako veliki broj mladih razmislja na isti nacin i imaju iste ideje i projekte u glavi, samo mozda nemaju priliku razmijeniti ih meĆ°usobno i krenuti u akciju.... tuzan

..da goricani misu mladih subotom imaju vec jako dugo i kada sam jednom prilikom bila jako me se dojmilo sto se skupilo mozda samo 50-ak mladih, ukljucujuci i zbor, u prvim klupama velike crkve i svi su mi nekako djelovali kao jedna velika obitelj...

u pastoralu je pao dogovor da se nastave raditi molitve "mladi za mlade", u ovoj godini prepremamo se za nacionalni susret mladih, mogli ste procitati....pokrenula se rasprava pod drugim naslovom vezana za molitve u godini pripreme za pulu... mislim da bi bilo i vise nego korisno povezati ta dva dogaĆ°aja u jedno, sta kazete?

Imam jednu sasvim svoju sobu...Mjesto iznad svake vlasti i zakona...
U njoj sam potpuno slobodan...Zove se priroda...
Zveki

PostanoPostano: pon 05 ruj 2005, 11:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam i za ZEMI i EMRI, al vecina ostalih biskupija nema nista takvo organizirano.

Predlozih ono da ukljucite kao suorganizatore povjerenstvo za mlede Zagrebacke nadbiskupije jer bi lakse dobili sve dozvole, mozda i sufinanciranje. p. Drago Skarica bi studente mogao ukljucit (ovdje moramo posebno mislit na ljude koji zive u domovima, dolaze iz drugih gradova i ne nalaze ovdje, ili ne znaju gdje sto ima). Ukljucili bi se i animatori koji bi za svaki susret mogli nesto pripremit pa ne bi bilo sve na SKAC-u. Ima toga jos.... (al, pametnom je i ovo dosta). Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
davorseljan

PostanoPostano: pon 05 ruj 2005, 11:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
ZEMI karakterizira:
1. misa je skoro redovito nedjeljom naveĆØer;
2. misu predvodi najĆØeÅ”Ć¦e duhovnik Udruge, ali znaju biti pozvani i drugi zanimljivi sveƦenici;
3. misu potpuno animiraju mladi Å”to znaĆØi:
a) mladi pjevaju i sviraju;
b) mladi ĆØitaju na misi;
c) mladi piÅ”u molitvu vjernika i ĆØitaju je na misi;
d) mladi mogu koji puta voditi neku meditaciju poslije priĆØesti;
4. nakon mise obiĆØno dvoje mladih daju svjedoĆØanstvo o svojoj vjeri i svom obraƦenju;
5. netko od organizatora uvijek pazi na ZEMI info - da se sve informacije pravodobno podijele;

Poslije ZEMIJA uvijek je i bratsko agape gdje se mladi nalazi obiĆØno u prostorima župskih dvorana gdje se neÅ”to može pojesti, gdje se može zasvirati, zapjevati,...

Moglo bi se joÅ” pisati, ali ovo je dostatno;
Možda joÅ” samo treba dodati: Iako su ZEMI u organizaciji KUMI intencija je aktivirati sve mlade s podruĆØja dekanata i Å”ire - pa se onda poziva Frama, Miovci,... Na tom polju se joÅ” mora raditi, ali pomalo se napreduje,... Nadam se da Ʀemo u Godini maldih sve strategije razviti do savrÅ”enstva,... Nadam se,... Cool Cool Cool

Ja se slažem da se takvo neŔto napravi i orgarnizira u Zagrebu.
Treba krenut.

U radu je spas.
davorseljan

PostanoPostano: pon 05 ruj 2005, 11:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zveki napisa:
Znam i za ZEMI i EMRI, al vecina ostalih biskupija nema nista takvo organizirano.

Predlozih ono da ukljucite kao suorganizatore povjerenstvo za mlede Zagrebacke nadbiskupije jer bi lakse dobili sve dozvole, mozda i sufinanciranje. p. Drago Skarica bi studente mogao ukljucit (ovdje moramo posebno mislit na ljude koji zive u domovima, dolaze iz drugih gradova i ne nalaze ovdje, ili ne znaju gdje sto ima). Ukljucili bi se i animatori koji bi za svaki susret mogli nesto pripremit pa ne bi bilo sve na SKAC-u. Ima toga jos.... (al, pametnom je i ovo dosta). Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Da isto tako se slažem.
Samo treba sa rijeƦi prijeƦi na djela.

U radu je spas.
merkat

PostanoPostano: pon 05 ruj 2005, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Davore hoce li na tim misama bit neki poznati svecenici po odlicnim propovijedima tako da se mijenjaju najcesce ili jedan stalni ?

klara

PostanoPostano: pon 05 ruj 2005, 13:07
PostNaslov : Re: Misa mladih subotom naveĆØer u Zagrebu
Citiraj i odgovori

davorseljan2 napisa:

Misu bi predvodio sveĆØenik iz župe od kuda dolaze glazbeni gosti.

tja... treba ĆØitat... Laughing Laughing Laughing

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
merkat

PostanoPostano: pon 05 ruj 2005, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Embarassed prihvaceno ! Wink

Mash

PostanoPostano: pet 09 ruj 2005, 17:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo je sjajna ideja!!! pljesak hm hm hm hm
hoƦe li biti slane kakve obavijesti po župama kada se sve isplanira?

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

davorseljan

PostanoPostano: uto 13 ruj 2005, 12:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dok ne krene misa mladih u Zagrebu ja vas pozivam na misu mladih u župu NavjeŔtenje B.D.M. u Veliku Goricu.
Mise su subotom u 20.15.
Ako se ide busom bus 268 Zagreb - Velika Gorica vozite se do autobusnog kolodvora u Gorici. (najbolje je pitati nekoga u busu ili Å”ofera). Kad siĆ°ete, krenite lijevo do kraja tržnog centra (koji je odmah do kolodvora) pa opet lijevo. Ravno, i prva ulica desno. Kada uĆ°ete u tu ulicu (Å”etaliÅ”te ... LuĆØiƦa) krenite ravno i vidjet Ʀete crkvu.
PreporuĆØam s obzirom da bus vozi cca pola sata a od busa do crkve ima joÅ” 10 minuta. Bus po subotnjem rasporedu iz Zagreba vozi u 19.15 i 19.29. S onim iza u 19.43 sigurno kasnite.

U radu je spas.
Maki

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 9:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dali to joÅ” uvijek postoji jer sam novi u Zagrebu pa ne znam.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U Gorici subotom je redovno misa mladih u crkvi NavjeŔtenje BDM.
PoĆØetak je u 20:15.

U radu je spas.
Mara

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 15:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde da se jedna bakica malo ukljuĆØi u priĆØu. Misa mladih subotom uveĆØer nije nikakva novost. Prije dobrih 30 godina bila je svake subote u crkvi sv. Katarine. Dolazili smo iz razliĆØitih zajednica, uglavnom studenti. A nije bilo grijanja, Katarina je bila derutna, vlažna ma isto nam je bilo lijepo. U neko je doba i pok. biskup Å kvorc znao biti s nama, zatim pok. Josip Ladika. Tamo smo nauĆØili i kako izgleda liturgija sv. Ivana Zlatoustog jer nas je uĆØio vlĆØ. Živko KustiƦ. Puno puta je iza toga slijedilo druženje, katkada na Kaptolu kod fratara - tada smo mi studenti imali svoje prostorije u boĆØnom krilu na drugom katu. Nekada se druženje nastavilo Pod starim krovovima ili tako negdje. Ah..., malo nostalgije.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Maki

PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 9:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” mi se i ne da ići do Velike Gorice jer bi viÅ”e od dva sata proveo na putovanju tamo i nazad. A jel zna jel ima u Palmotićevoj?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima u Mariji PomoƦnici na Knežiji (kod salezijanaca) svake nedjelje u 12 i u 18:30
Misa koju pjesmom animiraju mladi (bend Sve boje ljubavi i drugi bendovi)...

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 04 lis 2007, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dok ne krene misa mladih u Zagrebu ja vas pozivam na misu mladih u župu NavjeŔtenje B.D.M. u Veliku Goricu.
Mise su subotom u 20.15.
Ako se ide busom bus 268 Zagreb - Velika Gorica vozite se do autobusnog kolodvora u Gorici. (najbolje je pitati nekoga u busu ili Å”ofera). Kad siĆ°ete, krenite lijevo do kraja tržnog centra (koji je odmah do kolodvora) pa opet lijevo. Ravno, i prva ulica desno. Kada uĆ°ete u tu ulicu (Å”etaliÅ”te ... LuĆØiƦa) krenite ravno i vidjet Ʀete crkvu.
PreporuĆØam s obzirom da bus vozi cca pola sata a od busa do crkve ima joÅ” 10 minuta. Bus po subotnjem rasporedu iz Zagreba vozi u 19.15 i 19.29. S onim iza u 19.43 sigurno kasnite.
Dobro doŔli.

U radu je spas.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.