HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 14 pro 2019, 6:32. Pogledaj neodgovorene postove
Crkva pod "medijskim nožem"
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Jesu li mediji u Hrvatskoj neprijateljski nastrojeni prema Crkvi?

a) nisu 
2%
 2%  [ 1 ]
b) samo neki 
25%
 25%  [ 9 ]
c) jesu 
61%
 61%  [ 22 ]
d) samo ponekad 
11%
 11%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 36

Autor Poruka
Gogi

Spol: muško
PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se slazem sa svima i to da prljavo ruble netreba iznosit van i to da o odreĆ°enim podrucijima govore meritorne osobe.
Po meni je problem odnosa Crkve i javnosti sto Crkva cesto pokusava zataskavati probleme. Embarassed Neznam zasto im to uopce pada na pamet?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
ucenik

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nego vezano za one ideje da se organiziramo i sliĆØno...

Nedavno sam bio u župi u Donjoj Lomnici i tamo sam naiŔao na neŔto Ŕto me oduŔevilo.

Naime grupa mladih doŔla je župniku sa idejom da bi se organizirali kao zajednica mladih i župnik ih je podupro u njihovoj nakani. Uredili su podrumske prostorije (župnik je kupio novu kuhinju, A/V opremu, ormar za knjižnicu, klimu....
Uglavnom u roku pola godinu okupili su 94-ero mladih sa tendencijom porasta broja mladih. I aktivni su u župi kroz zbor i ostale aktivnost - svatko prema svojim afinitetima.

MeĆ°utim ono Å”to je mene posebno oduÅ”evilo i radi ĆØega to piÅ”em ovdje je ĆØinjenica da su se u Zavodu za državnu statistiku registrirali kao udruga.

Automatski time ravnopravno se mogu javljati na razne natjeĆØaje za donacije za svoje projekte i sliĆØno.

Å to mislite postoji li moguƦnost da se i ova ekipa sa Foruma registrira kao neka udruga pa onda i mi možemo služebeno nastupati u nekim stvarima i sliĆØno.

Mislim ako razni Iskoraci i Kontre na temelju ĆØinjenice da su nevladine udruge mogu dobivati (nemale) novce od Grada za neke svoje projekte, zaÅ”to ne bismo i mi mogli osmisliti neke kvalitetne projekte i ostvariti ih uz potporu Grada ili tako neÅ”to.?

"NeƦete biti dostojni imena otaca vaÅ”ih,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od peƦine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 11 tra 2006, 5:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

za registraciju udruge treba vas troje... registriraÅ” se pri uredu za opƦe upravne poslove (u zagrebu to je na trgu stjepana radiƦa jedan, gradski ured za poslove opƦe uprave), zapisnik i zahtjet o osnivanju, 70 kn biljega, peĆØat, žiroraĆØun pa u zavod. + 30 dana ĆØekanja i to je sve
Å”to se tiĆØe projekata, nije to taaaaako jednostavno. kao prvo moraÅ” ga osmislit, moraÅ” naƦi neku fundaciju, tvrtku, grad, ministarstvo koje baÅ” specifiĆØno podupire takvu vrstu projekata. npr. soroÅ” podupire integraciju mladih roma u druÅ”tvo jugoistoĆØne europe i financirat Ʀe samo projekte te vrste.
iskorak dobiva odreĆ°enu sumu od ministarstva za kultura za svoj projekt queer, ali ga ove godine nije iskoristio niti uzeo, pa je to uĆØinila kontra. oĆØito da ni oni nisu niÅ”ta napravili s tim novcima.

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
ucenik

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 16:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije baÅ” direktno vezano za temu jer tema nije medijski napad na Crkvu, ali kako se tu govorilo o ideji protestiranja televiziji možda Ʀe nekoga ovdje interesirati i ovaj ĆØlanak:

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/537272/index.do Rolling Eyes

bl. Alojzije Stepinac
sike

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna od najuoĆØljivijih pojava danaÅ”njeg druÅ”tva je omasovljenje. Tisak, televiziju i internet nazivamo sredstvima druÅ”tvenog priopƦavanja, masme-dijima ne samo zato Å”to izvjeÅ”Ć¦uju mase, veƦ i zato Å”to ih oblikuju, omasovljuju. Mi ĆØesto puta niti ne primjeƦujemo kako se slijepo prepuÅ”tamo mnogim naĆØinima manipulacije i lažnog uvjeravanja. Drugi stvaraju modele blagostanja i ponaÅ”anja, ideale i ciljeve napretka, a mi ih slijedimo; uvjetovani reklamama slijedimo ih sa strahom da ne bismo zaostali. Hranimo se svime Å”to nam nude, odijevamo se kako nas uĆØe, u govoru se služimo frazama veƦine, po onoj: tako svi ĆØine, upozorio je kardinal BozaniƦ.

Ne dajmo se manipulirati, a joÅ” manje zadovoljiti se samo mrvicama koje nam se serviraju. U svim bitnim pitanjima propitkujmo razloge, tražimo odgovore i nastojmo angažirano sudjelovati u druÅ”tvenim tokovima. Isto tako, ne nasjedajmo olako na priĆØe koje imaju za cilj stvarati razdor kako u narodu tako i u Crkvi. Njegujmo i jaĆØajmo naÅ”e unutarnje veze. Klonimo se parola, velikih rijeĆØi, tobože tajnovitih otkriƦa i bljeÅ”tavih obeƦanja, nego svi zajedno poradimo da naÅ”e zajedniÅ”tvo bude bazirano na istinskom meĆ°usobnom uvažavanju i solidarnosti svih sastavnica naÅ”ega druÅ”tva, rekao je kardinal BozaniƦ.

Eto,to je poruĆØio kardinal juĆØer u Splitu istina je Å”to se ovdje navodi.
No,uvijek mi govoreƦi o ovoj temi padne na pamet Isusova opomena da budemo lukavi poput lisica a ne kako neki crkveni velikodostojnici(ne mislim tu odmah na kardinala i biskupe,veƦ i na monsinjore)reagirajuƦi,odbijajuƦi medije od sebe,bez KOMUNIKACIJE s njima,koja ne znaĆØi ulizivanje i igranje po pravilima medija veƦ bez dijaloga koji objaÅ”njava,pouĆØava onda te medije -nema napretka za Crkvu u pogledu javnosti.

Možda Crkvi ipak mediji nisu toliko bitni ako Ʀemo reƦi unaprijed baÅ” nas briga Å”to drugi misle o nama? A vjernici ne ĆØitaju novine, ne gledaju tv?

IstiĆØem jednog naÅ”eg sveƦenika,imenom i prezimenom mons.Dinka PopoviƦa,ĆØovjeka koji je uĆØio i nauĆØio kako razgovarat s onima koji drugaĆØije misle o tebi,o Crkvi..Zar to nije put i Ivana pavla II. Jel se on zatvarao medijima ili ih je na najbolji moguƦi naĆØin koristio?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A da kao medijski ĆØovjek ne ispadne da branim medije..

"Ured zagrebaĆØkog nadbiskupa kardinala Josipa BozaniƦa poslao je priopƦenje u kojemu tvrdi da su u izvjeÅ”taju VeĆØernjeg lista s proslave Sv. Dujma u Splitu "na grub naĆØin falsificirane rijeĆØi kardinala Josipa BozaniƦa".
"Kardinalove reĆØenice: 'Tisak, televiziju i internet nazivamo sredstvima druÅ”tvenog priopƦavanja, masmedijima ne samo zato Å”to izvjeÅ”Ć¦uju mase, veƦ i zato Å”to ih oblikuju, omasovljuju.
Mi ĆØesto niti ne primjeƦujemo kako se slijepo prepuÅ”tamo mnogim naĆØinima manipulacije i lažnog uvjeravanja', VeĆØernji je pod znacima navoda, sugerirajuƦi da citira izvorne kardinalove rijeĆØi, prenio ovako: 'Opasnost koja stiže iz tiska, s televizije i interneta, koje nazivamo masovnim medijima ne samo zato Å”to izvjeÅ”Ć¦uju mase nego i zato Å”to ih oblikuju, omasovljuju, a ĆØesto ne primjeƦujemo kako se prepuÅ”tamo slijepo mnogim naĆØinima manipulacije i lažnog uvjeravanja'", stoji u priopƦenju s Kaptola.
"Dodavanjem rijeĆØi koje kardinal BozaniƦ nije niti izgovorio niti su zapisane u tekstu njegove homilije, koja je podijeljena novinarima, VeĆØernji je na grubi naĆØin izmanipulirao kardinalove rijeĆØi. Manipulacija je iÅ”la dotle da su te dodane i potpuno izmiÅ”ljene rijeĆØi stavljene u naslov teksta", kažu iz BozaniƦeva tiskovnog ureda i pitaju se "kome je u interesu ovakvo manipuliranje VeĆØernjega lista"

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zato bi ih trebalo prijaviti radi klevete i krivog navoĆ°enja, pa hoƦe li viÅ”e netko tim medijima pokazati da u ovoj zemlji iznad njih stoji zakon, kad veƦ u dragog Boga ne vjeruju. Mad

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Maki

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo kod mene u Brodu u ožujku je bila po župama organizirana duhovna obnova pod nazivom Duhovna obnova grada. Kod mene je bila trajala 5 dana na temu Mediji a vodio je don Anđelko Kaćunko i pričao je o medijima. Stvarno je dobro govorio o televiziji kako mi danas smo zapravo ovisnici o televiziji. Jednostavno ne možemo bez nje. Spominjao je kojekave filmove nabrajo gdje zapravo sve nas kao informira, a zapravo televizija većinu stvari iskrivi. Da čitanjem novia daleko viÅ”e saznajemo. I tako... Uglavnom bilo je priređeno za sve uzraste od osnovnoÅ”kolaca, mladih, mladih bračnih parova, pa do starijih i nemoćnih. Bilo je super.
ucenik

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 21:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da li je netko gledao veĆØeras Ramosa i Relotu kod MerliƦa?
Tema je naravno bio da Vincijev kod, položaj žena u Crkvi i naravno Opus Dei.
Koliko sam imao prilike dosad vidjeti koncept emisije ideja je da naĆ°e dva zastupnika za neku tezu i dva kontra.
MeĆ°utim ono Å”to se meni uĆØinilo nakon Å”to sam odgledao ovu emisiju bilo je da je najviÅ”e contra Crkve bio sam voditelj.
I gospoĆ°a i gospodin koji su tu bili neka svjetovna strana rasprave nisu su neÅ”to posebno okomili na Crkvu, a MerliƦ ĆØim je recimo Ramos krenuo govoriti Radosnu vijest (da je Isus put, istina i život, poruku Ivana Pavla II. Hrvatima ...) MerliƦ ga je jednostavno rezao u pola reĆØenice.
Bogu hvala pa se oni nisu davali. Najbolje mi je bilo pred kraj kad je Relota preÅ”ao MerliƦa i povukao pitanje da Ramos objasni malo o Opus Dei-u.
JoŔ samo da Ramos zna hrvatski malo bolje. Ovako mu je bilo malo teže parirati, ali sve u svemu svidjelo mi se kako su nastupili.
A sviĆ°a mi se Å”to je i ostalo dvoje sudionika ĆØitavu emisiju zavrÅ”ilo u pomirljivom tonu.
Lijep znak u trenutku kad mi se ĆØini kao da netko koordinira napade na Crkvu (hoomoseksualci lijepili plakate u Splitu, Ženska mreža poziva na raskidanje ugovora sa Svetom Stolicom, SDP i ekipa upozoravaju Crkvu da se ne mijeÅ”a u pitanje prava na pobaĆØaj i sliĆØno...) tuzan

bl. Alojzije Stepinac
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro je da je jedna ovakva emisija bila na HRT-u i to možda u udarnom terminu.
I napokon da su javnosti od struĆØnjaka natanane objaÅ”njeni stavovi Crkve o kojima ovdje raspravljamo a koje je uĆØenik naveo.
A raznorazne Ženske mreže i razne stranke nek se pjene koliko hoƦe! Bitno je da kao i kroz ovu emisiju,C rkva medijima uvijek ima spreman odgovor za dati a ne kao jedan biskup da se ĆØeka 5 dana na odgovor!

Crkva mora poĆØet viÅ”e doživljavat medije i odgovarat, jer sve Å”to iduƦi dan nije odgovoreno,to je lanjski snijeg!

Kako je lijepo mons.Ramos rekao,Crkva Ʀe uvijek branit istine,ma koju god cijenu morala platiti!

Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zato im trebamo znati i adekvatno odgovoriti, mislim da Crkva ima dovoljno dostojanstvenih i pismenih ljudi koji itekako mogu zastupati njezine interese u javnosti i koji mogu dosljedno braniti nauk Crkve. pri tome ne mislim samo na pripadnike klera, nego i laike koji su velik i joÅ” nedovoljno otkriven i plasiran potencijal.
ZaÅ”to se ustruĆØavati, mi smo jednako dio ovoga druÅ”tva kao i oni, imamo pravo na svoje miÅ”ljenje i svoje stavove, a imamo i jednako pravo na politiĆØku i medijsku borbu za promoviranje naÅ”ih stavova.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo super inicijative! Bravo! Samo takvih ideja treba puuuuuno viÅ”e, ne samo na najviÅ”oj razini veƦ i kod ostalih sveƦenika

Susret glavnih urednika hrvatskih medija s kardinalom BozaniƦem
U prigodi 40. Svjetskog dana medija održat Ʀe se u srijedu 24. svibnja 2006. u prostorijama Hrvatske biskupske konferencije u Zagrebu susret glavnih urednika hrvatskih medija s predsjednikom HBK zagrebaĆØkim nadbiskupom kardinalom Josipom BozaniƦem i predsjednikom Odbora HBK za druÅ”tvene komunikacije rijeĆØkim nadbiskupom Ivanom DevĆØiƦem.

Susret Ʀe zapoĆØeti u 11 sati u prostorijama TajniÅ”tva HBK, te Ʀe na njemu dr. Jerko ValkoviƦ predstaviti novi dokument HBK Ā»Crkva i medijiĀ«, a mr. Krunoslav Novak ovogodiÅ”nju Papinu poruku za Dan medija.

Nakon izlaganja urednici Ʀe imati priliku izmijeniti miÅ”ljenja s nazoĆØnim nadbiskupima i crkvenim novinarima.

Susret se prireĆ°uje u prigodi 40. Svjetskog dana sredstava druÅ”tvenih komunikacija koji se u KatoliĆØkoj Crkvi slavi u nedjelju 28. svibnja, a želja mu je pridonijeti boljem meĆ°usobnom razumijevanju medija i Crkve.

Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da Ʀe se napokon konkretnije postaviti i da Ʀe se neki konkretni rezultati i vidjeti. Bilo bi mi žao da sve ostabne na standardnim frazama. Uostalom mislim da je veƦ odavno sazrijelo vrijeme da Hrvatska dobije i jedne katoliĆØke dnevne novine.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo tko bi ih kupovao? Wink
Ako jedva tjednik Glas koncila preživi..iako mislim da su viŔe na gubitku nego dobitku, ali to je za drugu temu..

Slažem se, vrijeme je da Crkva medijima jasno i glasno kaže Ŕto misli, bez sustezanja, pa makar sutra razapeli kardinala i biskupe na naslovnici

Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao da ih sada ne razapinju? Wink
Problem nas krÅ”Ć¦ana je mlakost, zaÅ”to jednom ne odgovorimo kako treba, pa neka ih se jaĆØe zdrma, ali ako vjerujemo da je Bog s nama da nas blagoslivlja i vodi, ĆØemu se onda plaÅ”iti odreagirati. Možda mi nismo sasvim naĆØistu sa sobom po tom pitanju.

Bog moj i sve moje.
Maki

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 0:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

Crkva mora poĆØet viÅ”e doživljavat medije i odgovarat, jer sve Å”to iduƦi dan nije odgovoreno,to je lanjski snijeg!

Slažem se s tim da Crkva mora koristiti medije. Ivan Pavao II je bio medijski papa koji je u potpunosti iskoristio medije za Å”irenje Božje riječi. Po to primjeru bi trebali i naÅ”i biskupi, svećenici utjecat na narod. Jedn astvar koja je bitna, koliko mi god ismijavali Slovence, ali oni imaju svoj katolčki program na televiziji. Pa zaÅ”to ne bi onda i enormno velika zemlja Hrvatska mogla imati. Samo treba malo dobre volje za to.

Zadnja promjena: Maki; sub 20 svi 2006, 10:23; ukupno mijenjano 1 put.
Daniel

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 10:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maki pod Duhovnim akumulatorom postoji tema o da Vincijevom kodu, veƦ duže vrijeme, pa tamo raspravljamo o tome, ovo je ipak tema o Crkvi i medijima. Wink

Bog moj i sve moje.
Maki

PostanoPostano: ned 21 svi 2006, 0:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo neŔto o udarnom terminu kada svi sluŔaju samo radio. Wink Wink Wink
Evo u pola tri sam iÅ”ao iz grada, sestra me vozila kući i na radiju je bila stanica radio Sljemena, i da samo znate Å”ta je bilo na radiju? Razmatranje o sutraÅ”njim čitanjima!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes U ovo doba noći. Jel to tko sluÅ”a uopće, koja je funkcija to puÅ”tati u pola tri ujutro ako mi može netko reći jer ja ne vidim svrhu u to doba noći pustiti na programu radia? dal da udarim glavom u zid dal da udarim glavom u zid dal da udarim glavom u zid Kod mene u Brodu to bude svako jutro od pola osam do petnaest do osam i bude super. To jako puno ljudi čuje jer tada najviÅ”e ljudi ide na posao s autom i većina njih ima upaljenu tu stanicu jer je jedna od najsluÅ”anijih u županiji.
sike

PostanoPostano: pet 26 svi 2006, 13:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jako je pohvalna ova kardinalova inicijativa da se susretne s glavnim urednicima svih hrvatskih medija.
To pokazuje da se želi otvarati a njegov primjer bi trebali slijediti i ostali biskupi,sveƦenici..
Predstavljen je i dokument "Crkva i mediji" koji upravo pokazuje tu želju Crkve da se približi medijima te na pravi naĆØin privuĆØe medije Crkvi bez senzacionalizma i žeĆ°i za informacijama poÅ”to-poto, obiĆØno onim lažnim..

little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 07 vel 2007, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dovoljno je da se pogleda s vremena na vrijeme naslovnica veĆØernjeg lista online, pa da se vidi taj medijski nož pod kojim se Crkva nalazi veƦ duže vrijeme. I primjetila sam da u zadnje vrijeme baÅ” veĆØernji list u tome prednjaĆØi. Svi ti naslovi su nevjerojatni - Crkva zbog 2000 eura napala Vladu, Zbog optužbi župnika ženu odvezli na Hitnu... To je ono Å”to zasad mogu naƦi, neƦu baÅ” kopati po arhivi. Ali ima ih dosta, ĆØesto se tamo mogu naƦi, gotovo svakodnevno. Stave nevjerojatne naslove, ali ne znaju napisati ni sadržaj kako spada, ne zna se u sadržaju o ĆØemu piÅ”u, kako se to dogodilo, gdje, zaÅ”to... Dosad su im i komentari ĆØesto znali iƦi u prilog, ali sada se vidi po komentarima da ljudi prepoznaju kako su ti ĆØlanci obiĆØno bez glave i repa.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 07 vel 2007, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A Crkva je medijski polupismena. Gledam neku emisiju u njoj doc. MatuliƦ i neka dožupanica. U jednom trenutku žena nije bila posve precizna. Kako je dotiĆØni gospodin uletio njoj u rijeĆØ i digao buku. E, pa kad moralist, ĆØovjek koji predaje moralku na faksu, sveƦenik ovako neuljudno nastupa, valja da se ljudi zapitaju i o onima koje on predstavlja. A o smotanim, neelokventnim, neinventivnim novinarima katoliĆØkih emisija i medija da ne govorim.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
lujo2

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 12:31
PostNaslov : Reakcija biskupa Å aÅ”ka na pisanje VeĆØernjaka
Citiraj i odgovori

Reakcija biskupa Å aÅ”ka na pisanje VeĆØernjaka
PriopƦenje biskupa Å aÅ”ka glede neistinitog i nestruĆØnog pisanja VeĆØernjeg lista
slika

Predsjednik Povjerenstva Hrvatskoga katoliĆØkog sveuĆØiliÅ”ta biskup dr. Ivan Å aÅ”ko priopƦenjem se osvrnuo na ĆØlanak Irene Kusture u VeĆØernjemu listu od utorka 15. travnja 2008., upozoravajuƦi na netoĆØnosti podataka i na neprimjeren naĆØin pisanja. PriopƦenje donosimo u cijelosti:

"Dnevne novine 'VeĆØernji list' su u utorak, 15. travnja 2008. godine na svojoj 7. stranici objavile prilog novinarke Irene Kusture pod naslovom 'Studij filozofije koĆØi izdavanje dopusnice' s podnaslovom: 'Ministrov blagoslov. VeƦ tri godine traje neizvjesnost oko osnivanja KatoliĆØkog sveuĆØiliÅ”ta'.

Da od opovrgavanja neistina, tzv. demantiranja, u hrvatskome medijskom prostoru nema posebne koristi, veƦ je i previÅ”e poznato. Zato ovim dopisom i ne kanim ponajprije opovrgavati, nego ĆØitatelje, a osobito vjernike, upozoriti na iznesene netoĆØnosti i na pisanja i postupanja kojim se 'VeĆØernji list' odnosi prema Hrvatskomu katoliĆØkom sveuĆØiliÅ”tu. Razlozi za takav stav nama u Povjerenstvu Hrvatskoga katoliĆØkog sveuĆØiliÅ”ta nisu poznati, ali smo svakako iznenaĆ°eni i prisiljeni reagirati, kako vjernici ne bi bili zbunjeni. U samome ĆØlanku ima viÅ”e od dvadeset neprimjerenih tvrdnja koje pokazuju nestruĆØnost i neprofesionalnost autorice ĆØlanka, ali jednako tako teÅ”ko je previdjeti zlonamjernost takvoga pristupa.

Ne znam je li potrebno o vrijednosti ĆØlanka iÅ”ta viÅ”e reƦi ili je svakomu jasno o kolikoj se struĆØnosti te novinarke radi, ako se pokaže da osoba koja piÅ”e o visokome obrazovanju ne zna: 1. da se sveuĆØiliÅ”te o kojemu piÅ”e ne zove KatoliĆØko sveuĆØiliÅ”te, nego Hrvatsko katoliĆØko sveuĆØiliÅ”te (dalje: HKS), ili joj pridjev hrvatsko ipak malo smeta?; 2. da nema nikakve 'neizvjesnosti' oko osnivanja KatoliĆØkoga sveuĆØiliÅ”ta, jer je Hrvatsko katoliĆØko sveuĆØiliÅ”te osnovano 3. lipnja 2006. godine...

Cijeli ĆØlanak http://palotinci.hr/
merkat

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 12:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NiŔta nova, niŔta novaaaaa...pjeva Oliver...

Hrvatsko KatoliĆØko SveuĆØiliÅ”te s svojim programom povijesti, sociologije, psihologije i filozofije otima mlade masonskom filozofskom fakultetu zagrabaĆØkog sveuĆØiliÅ”ta.
SliĆØno su pokuÅ”ali uniÅ”titi i osnivanje Hratskih Studija.
Novinari, prostituke interesnih skupina.
Nadam se da Ʀe HKS uvesti i novinarstvo, temelj Hrvatske KatoliĆØke televizije i dnevnih novina.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 15:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pazi Merkat da te neki katolici nebi proglasili radikalnim fundamentalistom... jako sretan
Ma neka i mene proglase al se slažem u svem Ŕto ti napisa iznad...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
El Gibbor

PostanoPostano: sri 16 tra 2008, 16:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
pazi Merkat da te neki katolici nebi proglasili radikalnim fundamentalistom... jako sretan
Ma neka i mene proglase al se slažem u svem Ŕto ti napisa iznad...

Ovo je vjerojatno, izmeĆ°u ostalih, iÅ”lo i mene. RazoĆØarat Ʀu te i podržati Merkata jer to Å”to piÅ”e je i viÅ”e nego oĆØito. Dekan Filozofskog fakulteta je teÅ”ki anticrkvenjak, a novinarĆØiƦi subjektivni amateri sumnjivih nakana i znanja.
Jedino bi izostavio masone iz cijele ove priĆØe. To je sasvim druga priĆØa koja je puno dublja od pretpostavki i naklapanja pojedinaca koji su stvorili od masonske lože sotonsku ložu, Å”to nije fer prema tim ljudima. Ako samo uzmemo u obzir da ja puno Hrv. biskupa bilo u masonskoj loži, ovdje bi naglasio J.J. Strosmayera, velikana naÅ”e Ckrve, onda se moramo pitati kako i Å”ta su tamo radili ako je sve istina Å”to sluÅ”amo po kuloarima i zakucima.

Oni koji nikada ne mijenjaju miŔljenje, vole sebe viŔe nego istinu.
Joseph Joubert
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.