HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 09 pro 2019, 3:50. Pogledaj neodgovorene postove
Zajednice mladih
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda ti to izgleda tako na van, ali vjeruj mi framaÅ”i koje ja poznajem jako su otvoreni. Kad nas se dosta radi da se izgradi zajedniÅ”tvo i povjerenje meĆ°u ljudima u zajednici stoga se možda na van ponekad frame ĆØine zatvorene, ali vjeruj mi nisu ni malo. U Rijeci nema niti jedne aktivnosti koje organiziraju zajednice mladih ili bilo tko drugi Å”to je na razini grada ili nadbiskupije a da naÅ”i framaÅ”i aktivno ne sudjeluju u tome i da se ne povezuju s mladima iz drugih zajednica i onima koji nisu u zajednici.

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Chico

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 2:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da me se krivo ne shvati,pa rekao sam da znam framaŔe i da su mi ok

kod mene to sve potječe joÅ” od vremena srednje Å”kole,dok nisam znao framaÅ”e,kako smo mi imali jednom mjesečno gradsku molitvu(taize),tako su neki framaÅ”i,ne znam od kud trebali držati tu molitvu,pola pjesama su stavljali pjesme uopče ne vezane za taize,potpuno neobzirno od njih,pa tamo je bila puna crkva koja je doÅ”la zbog taize molitve i svi su okretali očima,a framaÅ”i sa punim oduÅ”evljenjem pjevaju moj isus,smiju se iispalo je kako nam se rugaju,kao kakav taize,mi imamo isusa,on je samo naÅ”,neprikladno.njima je bilo bitno da se rijeÅ”e te obaveze(molitve) i usput se dobro zabave uopće ne misleči na druge.od tad pa do unazad 2 godine(dok nisam upoznao neke framaÅ”e),znači nekih 5 godina stvorio sam prema frami neku kak se kaže:averziju???ne znam riječ točno

sad malo drukčije to gledam ali joÅ” uvijek je to u meni.ipak me držalo godinama

Ŕto izgleda freaky??pa kaj ja znam,ta kao neka ekskluziva,mi smo frama!!
i po čemu bi onda bili vrijedniji od nas ne framaÅ”a,pa onda ta obečanja,čemu to služi??jel osoba bolja ako da obečanja,pa poslije opet po starom??to su neke nelogičnosti

da ne bi ispalo da vrijeđam,ipak je 80 posto foruma framaÅ”a.to su neka razmiÅ”ljanja iz vana.
a imam i neka iskustva drugih ljudi koji su sada u frami a kažu da ima je jako teÅ”ko bilo na početku,da se nisu osječali ugodno,dođu a ekipica priča među sobom bez reakcije na tu osobu,trebalo joj je nekih 3 mjeseca da se progura u ekipu i da je prihvate,ta zatvorenost ipak postoji,ne kažem svugdje ali je očito ima
neka ovo bude konstruktivan razgovor,bez zamjerki,pa ja vas sve volim jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan
p.s. sorry zbog duljeg posta

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ShvaƦam Chicu i na kaj on misli, meni se isto dosta ljudi požalilo da je Frama nekak ĆØudna. ƈinjenica je da su FramaÅ”i specifiĆØni i dosta toga rade na malo drugaĆØiji naĆØin zbog ĆØega ljudi koji gledaju iz daljine i koji nas ne poznaju misle da smo ĆØudni. Å to se zatvorenosti tiĆØe, svaka ĆØast TrsaƦanima, al ĆØinjenica je da je dosta Frama jako zatvoreno, ide se samo na framaÅ”ka okupljanja, ako se i ode na neko veƦe okupljanje onda se ionako svi framaÅ”i drže zajedno (osim mene koji uvijek nekam odlutam zeleni) i zna bit teÅ”ko ubacit se ako znaÅ” svega jednog ili dvoje, kao i u svako druÅ”tvo. A ĆØinjenica je da se i unutar bratstava dogaĆ°a da je ljudima teÅ”ko uklopit se. Zavisi o situaciji, nekad svi pristupaju novim ljudima i druže se s njima, a nekad zbog okolnosti se eventualno samo pozdrave. Zato se uvijek u bratstvima naglaÅ”ava taj pristup onima koji su tek doÅ”li.

Å to se tiĆØe ove molitve Chico, vi ste pozvali framaÅ”e od kojih pol njih najvjerojatniej nije bilo na takvim molitvama, a i kad se pozivaju takve zajednice inaĆØe se smatra da se poziva radi specifiĆØnosti odreĆ°enih zajednica i da se vide razliĆØite osobnosti zajednica. Pozvali ste framaÅ”e i oni su nastupili framaÅ”ki, framaÅ”ke pjesme, plĆØjeskanje i sl. Siguran sam da nikome nije bilo do toga da nekoga uvrijedi.

Chico napisa:

framaŔi sa punim oduŔevljenjem pjevaju moj isus,smiju se iispalo je kako nam se rugaju,kao kakav taize,mi imamo isusa,on je samo naŔ

Oprosti, al ovo ne kužim, pa i ti pjevaŔ tu pjesmu na raznim nastupima, nije sad valjda da misliŔ da ljudi misle da ti pjevaŔ kako je to samo TVOJ Isus? Confused

Nije sada da je Frama neka eksluziva, zajednica kao i svaka druga, niti nas obeƦanja po neĆØemu izdvajaju od drugih, dapaĆØe, po uzoru na sv. Franju svi FramaÅ”i bi trebali težiti biti Å”to ponnizniji. Svi mi katolici (neznam kak to toĆØno ide za sve ostale krÅ”Ć¦ane) dajemo svoja krsna obeƦanja, a mi na naÅ”im obeƦanjima obeƦajemo joÅ” Bogu i svome bratstvu da Ʀemo živjeti svoja krsna obeƦanja po uzoru na naÅ”eg serafskog oca, sv. Franju. ObeƦanja ti meĆ°u ostalim služe da si bolje posvjestiÅ” Å”to si to veƦ prije obeƦao ili su tvoji kumovi obeƦali umijesto tebe na krÅ”tenju i da te potiĆØu da se joÅ” viÅ”e trudiÅ”. Ima nažalost ljudi koji olako pristupaju obeƦanjima, ali to je na njihovoj duÅ”i, to je izmeĆ°u njih i Boga.

Malo sam veƦ odužio, sike i Danijel vi me joÅ” dopunite.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Chico

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Oprosti, al ovo ne kužim, pa i ti pjevaŔ tu pjesmu na raznim nastupima, nije sad valjda da misliŔ da ljudi misle da ti pjevaŔ kako je to samo TVOJ Isus?

ma meni je ta pjesma super i volim je.
Å”to se tiče pozivanja na molitvu,to je sve iÅ”lo preko pastorala mladih,a ak već idu na specifičnu vrstu molitve,mogli su se bar raspitat kakve su pjesme,način molitve,bar kod onih koji su se susreli sa taizeom,zato je to ispalo tako ružno,mislim sa tom pjesmom,nije baÅ” bilo mjesto za to,ponavljam ja do tad nisam nikad čuo tu pjesmu niti imao susreta sa framaÅ”ima tako da mi nije leglo baÅ”

al sad je to druga priča i treba vremena da to izigje iz mene

sike

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kužimo te Chico a i mi tebe volimo jako sretan
Da ne ispadne ovo tema o frami nego o svim zajednicama,reƦi Ʀu ovo:
Za biti bilo u kojoj zajednici,bilo ona franjevaĆØka,salezijanska,isusovaĆØka,razorazne molitvene,karitativne i sl..ĆØovjek treba imati POZIV
Jasno,upoznat ƦeÅ” ljude koji su tek doÅ”li na neku zajednicu,Å”to drugi možda ne znaju,pa ispada da je ta osoba tu jako dugo a svojim ponaÅ”anjem zna sablaznit krÅ”Ć¦ane i nekrÅ”Ć¦ane. OĆØito,ta osoba nema poziv za tu zajednicu.To ti je moj odgovor na ono s framaÅ”ima i Taizeom.

Kad smo veƦ tu naĆØeli temu o obeƦanjima,a ona veƦ postoji na ovom forumu,ona su specifiĆØna za framu,i sama po sebi ne ĆØine nekog framaÅ”a bolji od onog tko ih nema,bio u frami ili ne,veƦ u protivnom,stavljaju itekakvu odgovornost na leĆ°a te osobe da pred BOGOm i ZAJEDNICOM (bilo ona u frami,župi,forumu,svijetu..) viÅ”e i ustrajnije nasljeduje primjer sv.Franje - Å”to znaĆØi ukratko biti manji od drugih,biti viÅ”e sluga drugima,biti zapravo "drugi Krist" kako je Crkva nazvala Franju. zato i kroz framu i kroz druge zajednice proĆ°u mnoge osobe koje se ne naĆ°u u jednoj zajednici pa izaĆ°u van ili se traže po drugim zajednicama.I po meni to nije loÅ”e dok s eosoba traži,ali da se uvijek traži na pravom putu a ne po sektama..
Zato,kroz primjer jedne osobe ili manje grupe ne bi trebali gledati tim naoĆØalama cijelu zajednicu.Jer to je isto kako nas katolike i krÅ”Ć¦ane gledaju drugi,ima nas svakakvih.. Wink

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Chico

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim ne ide ta zatvorenost samo framu
primjer mog zbora,prije 5-6 godina počelo je dolaziti neÅ”to novih članova,5-6 godina mlađih od nas,mogu reći da im je bilo teÅ”ko na početku,od nas 25 sa njima se družilo 2-3 osim mene i tako je u svim grupama predpostavljam,pa svi pričaju sa onim kog znaju ragje nego sa novim
al ja nisam takav jako sretan

pingi

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 15:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U mojoj župi ne postoji neka odreĆ°ena zajednica mladih. Ja npr. radim s krizmanicima i imamo radionice, pomaže mi 1 cura, ali drugih mladih nema, jer njih Crkva zanima (osim da nedjeljom odu na misu).
Pomalo me boli ta ravnoduŔnost prema Bogu koji bi nam trebao biti važan, jer znam da i mi Njemu jesmo... tuzan
banana

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 16:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:

ja nisam u frami i nemam niŔta protiv njih,ali upravo zbog te zatvorenosti mi frama(ne samo meni,puno ljudi je tako reklo)izgleda nekako freaky
...
svi ljudi framaŔi koje znam su super,ali kad su zajedno,zatvore se u svoj krug onda ljudima bude neugodno pa se niti ne guraju u framu

Ev,ovaj citatiƦ sam na brzinu izvukla...
Hmm...
Pa, mislim da svagdje pa tako i na Frami, zborovima ili drugim zajednicama ima raznih ljudova. Sad Ʀu nagaĆ°ati ; nekima je drago kada im doĆ°e netko novi , a neki možda nekoga novoga shvaƦaju kao konkurenciju ( Å”to je bez veze, pogotovo u Frami i sl. zajednicama ĆØijim ĆØlanovima nije cilj nadmetati se... osim u sportu ili ĆØovjeĆØe ne ljuti se Laughing Laughing )
Istina je da bi Frama ( tu mislim na framaÅ”e ) trebala doĆØekivati svakoga raÅ”irenih ruku i otvorena srca...
Heh, sad Å”to je to o ĆØemu piskarate... pa kao i svagdje i u Frami postoje oni koji su u grupicam ( na neki naƦin to je i lakÅ”e, misliÅ” imam sigurno druÅ”tvo, oni znaju sve moje ''tajne'' itd. Å”to Ʀe se sad netko novi upletati sa svojim prijedlozima, problemĆØiƦima...) oni koji ne žele prihvaƦati nikoga ''novoga''. eh,pa treba ih razumijeti, naÅ”li su neki oslonac tj. mogli bi reƦi da su sagradili jedan zid ali na njega ne žele nadograditi joÅ” jednu ciglicu Wink koja im ne bi smetala, dapaƦe mogla bi im samo biti joÅ” jedan produžetak cestice koja vodi kroz život Rolling Eyes ...ali ima i mnogo ljudova ( sa smajliƦem na licu Laughing ) koji ti stoje na raspolaganju, koji vole upoznavati nove ljudove. Pa da nije tako ne bi Frama okupljala toliko mladih !?!
Sam plus je to Å”to je bar kako ja mislim (heh,joÅ” ne znam baÅ” previÅ”e ) Frama zamiÅ”ljena, a mislim da se to dosta i trudi biti, kao zajednica koja prima i trudi se približiti i prihvatiti svakoga. Heh, sad je na njenim ĆØlanovima da se to trude ostvariti.Pa, eto naravno da nekome tko ne pozna ni jednoga ĆØlana zajednice nije lako tek tako banuti, dapaĆØe teÅ”ko je sve i svakoga ''iskenirati'', prihvatiti pa se joÅ” i približiti toj osobi. Al' eto...Uff... Å”to tu mudrujem i filozofiram, pa nisam niÅ” novoga napisala al' eto Rolling Eyes Rolling Eyes . Å to je, je. Stvarno mislim da svaka osoba ( koja doĆ°e u neku zajednicu, npr. Framu) zaslužuje poklonjeno vrijeme pogotovo na poĆØetku dok se ne uhoda...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na temi sv. Franjo smo veƦ merkatu odgovarali na neka pitanja o franjevaĆØkim obeƦanjim i zavjetima, pa ako te zanima...

Mislim da su sike i banana lijepo odgovorili, jel ima joŔ neŔto da te zanima o nama? Wink

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korny

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 17:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj, dajte ljudi, pa nemojte tako - ja se spremam doƦi na Trsat iduƦi tjedan!! Obeshrabrujete me... ajoj a ĆØula sam da vam je inaĆØe baÅ” lijepo...?!? pitam se ja sad! Mislim, vjerujem da je, ali...svejedno...nemojte tako straÅ”iti nove ĆØlanove! Confused
sike

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 18:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma joj,Korny!Nije ovo obeshrabrivanje veƦ pokuÅ”amo svi nekako shvatiti kad pristupamo ljudima da nema na jednoj strani svetaca a na drugoj greÅ”nika,veƦ svatko od na su sebi nosi ono dobro i manje dobro,pa to voljno ili nevoljno prenosi u zajednicu!

Korny,jedva ĆØekamo da doĆ°eÅ” a ti ƦeÅ” vidjeti pa odluĆØiti sviĆ°a li ti se ili ne! jako sretan

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e ovako. Ja sam iz Frame Sisak-Galdovo. Trenutno nas ima, ima nas, Å”to novaka, Å”to onih s obeƦanjima, ali ima i simpatizera.
Ja sam u frami nepunu jednu godinu i sviĆ°a mi se. Nekad imam osjeƦaj kao da sam pet godina u frami. To je valjda zato Å”to se svi slažemo kao da smo roĆ°ena braƦa Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: sub 13 svi 2006, 15:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
Joj, dajte ljudi, pa nemojte tako - ja se spremam doƦi na Trsat iduƦi tjedan!! Obeshrabrujete me... ajoj a ĆØula sam da vam je inaĆØe baÅ” lijepo...?!? pitam se ja sad! Mislim, vjerujem da je, ali...svejedno...nemojte tako straÅ”iti nove ĆØlanove! Confused

Hej, Korny !!! Pa Ʀime smo te obeshrabili !?! Samo smo tipkali o odnosima meĆ°u ljudovima i uvijek doÅ”li do zakljuĆØka da se pogotovo u zajednicama (npr. frama) može naiƦi na suuper druÅ”tvo !!!
Hej, baÅ” mi je drago Å”to ƦeÅ” nam doƦi... Ostavljam ti veeliki poozdrav hej !!!

Bog moj i sve moje!
Ycteris

PostanoPostano: sub 13 svi 2006, 18:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:

Heheh, nemoj se bojati, to sad ovak mžda straÅ”no zvuĆØi, al vidjet ƦeÅ” da se u stvarnosti neƦeÅ” imati ĆØega za plaÅ”it. Wink Ma veli mti ja da buÅ” užival! jako sretan

Korny

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 10:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Korny napisa:

Heheh, nemoj se bojati, to sad ovak mžda straÅ”no zvuĆØi, al vidjet ƦeÅ” da se u stvarnosti neƦeÅ” imati ĆØega za plaÅ”it. Wink Ma veli mti ja da buÅ” užival! jako sretan

Smile Onda dobro...ma znam ja da to ne može biti tako straÅ”no, ali kad sam ĆØitala ove vaÅ”e komentare - vjerujte mi, nije dobro izgledalo!
Nema veze, to sam se samo ja malo prepala - u petak Ʀu svejedno doƦi pa se vidimo! Wink Wink
pozdrav pozdrav pozdrav pozdrav
sike

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jupiiiiiiii!
Evo,kako bi papa rekao: NE BOJ SE!!! jako sretan DoĆ°i srca otvorena i radosna a mi Ʀemo dati sve od sebe da u njega pohranimo joÅ” viÅ”e radosti za tvoj život, kako bi u jednoj zajednici lakÅ”e mogla koraĆØati ovom zemljom svjedoĆØeƦi njega, jer nema lijepÅ”eg od služiti Gospodinu u veselju!

Neka naŔa ljubav i naŔa radost ljude pokrene!

angie

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko se ovdje priĆØa o frami, nisam ni znala da je toliko popularna Cool
Moje iskustvo - uĆØlanila sam se na framu prije negdje pola god, i takoĆ°jer sam doživjela tu zatvorenost unutar zajednice,nekoliko mi je puta doÅ”lo da odustanem, ali ostala sam - moje srce me je vuklo na susrete, željela sam biti bliže Gospodinu.. Malo pomalo je postajalo bolje, i zatim je doÅ”ao susret mladih u Puli - moje prvo hodoĆØaÅ”Ć¦e u životu. Prvi put u životu sam molila zajedno sa 20 000 mladih ljudi, prvi put osjetila mir kojim me ispunilo saznanje da postoji puno ljudi koji dijele moje stavove i snagu molitve koju smo zajedno slali Gospodinu. Stvarno prekrasan i jedinstven doživljaj, doÅ”la sam kuƦi toliko ispunjena Duhom Svetim i prvi put istinski sretna zato Å”to sam ĆØlan frame... jako sretan
Mislim da su sve katoliĆØke zajednice mladih pozitivne i dobre- jer okupljaju ljude koji imaju želju bolje upoznati Gospodina, i njihovi ĆØlanovi bi se trebali meĆ°usobno upoznavati i zajedno Å”iriti Isusovu poruku drugim mladima i cijelom svijetu
zaljubljeni zivio
heartsong

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 6:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da je frami izuzetno potrebna molitva... osobito za otvorenost i bratsko razumjevanje te rast.
frama je ĆØak i unutar nje same ĆØesto definirana kao institucija, organizacija. A Å”ta se dogodilo sa onim "BRATSTVO"!!!?

No nije to samo sluĆØaj u framama, veƦ i u ostalim zajednicama. kak me srce zaboli... U puli sjedimo na kavici i kraj nas dolsovce progrme neokatekumeni. Predivan pogled! Deseci mladih pjevaju i sviraju iz sveg srca slaveƦi Boga! Prvi put ĆØujem za neÅ”to takvo i pitam tko su ti i onda samo sluÅ”am o njihovoj zatvorenosti.. tako žalosno...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 16:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
Smile Onda dobro...ma znam ja da to ne može biti tako straÅ”no, ali kad sam ĆØitala ove vaÅ”e komentare - vjerujte mi, nije dobro izgledalo! Nema veze, to sam se samo ja malo prepala - u petak Ʀu svejedno doƦi pa se vidimo! Wink Wink pozdrav pozdrav pozdrav pozdrav

Evo, proÅ”lo je veƦ neko vrijeme od toga petka kada je Korny doÅ”la u naÅ”u, vaÅ”u i njenu Framu ...
Bilo joj je jaako straŔnoo -> dobro Wink ( nadam se Cool )

Citat:
Mislim da je frami izuzetno potrebna molitva... osobito za otvorenost i bratsko razumjevanje te rast.

Samo da se složim sa citatiƦem od Heartsong...
Lijepo je to Å”to Frama kao zajednica nije ograniƦena samo na molitvu, samo na karitativno djelovanje, samo na neka predavanja, pjevanje ili samo na druženje...
Ona je 100 000 000 in 1 ( milijun u jednom )...
I to je nekako najlijepŔe, znati da na jednom mjestu imaŔ baŔ to milijun u jednom...
Iako su, mislim svima nekak najdraža druženja i razgovoriƦi kao svima tako je i Frami, koja su ubiti ljudovi, potrebna moljitvica koja ju nekak zaokreƦe, preokreƦe i guura naprijed...

Citat:
Mislim da su sve katoliĆØke zajednice mladih pozitivne i dobre- jer okupljaju ljude koji imaju želju bolje upoznati Gospodina, i njihovi ĆØlanovi bi se trebali meĆ°usobno upoznavati i zajedno Å”iriti Isusovu poruku drugim mladima i cijelom svijetu

Lijepo je ovo natipkano Angie...
Pripadali mi nekom crkvenom zboru, molitvenoj zajednici, FranjevaĆØkoj ili Salezijanskoj mladeži u srcu bi trebali imati Njegove rijeĆØi...
Dobro si to rekla, sve zajednice su pozitvne, sve zajednice su neÅ”to lijepo jer se okupljaju radi Gospodina, radi uĆØenja, prenoÅ”enja i življenja po Njegovoj i sa Njegovom rijeĆØi...

Bog moj i sve moje!
Korny

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo mi je stvarno jaako straÅ”noo dobro i lijepo jer da nije, ne bih i dalje dolazila! Naravno da je svaki put sve bolje i bolje - bilo je straÅ”no ĆØudno doƦi meĆ°u skroz nepoznate ljude (1. put sam znala samo bananu i Danijela), ali sada kad su me veƦ vidjeli par puta, svima sam poznata i ponaÅ”aju se prema meni kao da se znamo veƦ godinu dana.....which is veeery nice!! Zato veliki pozdrav svim FramaÅ”ima, a nadam se skorom upoznavanju i sa ForumaÅ”ima...... Wink pozdrav

I da se nadovežem na joŔ neŔto - UVIJEK je lijepo biti u zajednicama mladih, okružen svojim vrŔnjacima, pogotovo kada znaŔ da svi imaju isti cilj i da su svi tu zbog jedne stvari! Tada možeŔ otvoriti svoje srce i biti ono Ŕto stvarno jesi! hej
sike

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I nakon 10 godina Å”to sam možda ne viÅ”e tako aktivan,ali joÅ” uvijek se osjeƦam dio te zajednice..i uvijek Ʀu,siguran sam!I nakon veƦ bar par stotina susreta,petak mi je najdraži dan jer Ʀu vidjeti sve vas! Ali ne radujem se toliko samo zato Å”to Ʀete doƦi i biti tamo veƦ zato Å”to sa sobom donosite toliko radosti koja onda zarazi sve nas! I to je smisao zajednice! Da i kad mi je lijepo i kad mi je teÅ”ko,uvijek sa susreta doĆ°em kuƦi bogatiji za neÅ”to Å”to taj dan i cijeli tjedan nisam imao: doĆ°em bogatiji s joÅ” jednim osmjehom kojeg sam besplatno dobio, s joÅ” jednim zagrljajem kojeg sam besplatno dobio, s joÅ” jednim pogledom punim vjere, nade i ljubavi kojeg sam besplatno dobio.. A to je neprocjenjivo! To se nigdje ne može kupoti veƦ dovoljno je doƦi i kad me Twisted Evil ĆØini da ne doĆ°em i vraƦam se sretniji, s kapitalom za iduƦi dan,tjedan,godinu..ostatak života!

Srki

PostanoPostano: ned 11 lip 2006, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je,Sike,za napisati roman. Laughing

I meni je petak isto najdraži susret jer vidim svih,nauĆØim neÅ”to novo,stignem s nekim popriĆØati,pa i viÅ”e njih,a to mi je veliko bogatstvo.
A kada ne doưem na susret,osjeƦam se jadno,neispunjeno.

Kao i ovaj forum,koji mi je po svima vama veliko bogatstvo,prijatelj kada sam sam.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
davorseljan

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 8:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, zajednica je jako važna.
Samo danas mnoge zajednice mladih nestaju jer nema novih generacija, nema onih koji bi ih zamjenili.
Iako postoji naĆØin kako prvivuƦi mlade u zajednice ĆØesto se kreƦe krivim smjerom.
Predlažem da sada krenemo sa prijedlozima kako prvuƦi mlade u zajednice i hajmo izmjeniti iskustvo.
Po meni M. LoÅ”inj je ĆØisti promaÅ”aj jer ne znam koliko je nakon toga novih zajednica nastalo.

U radu je spas.
Ycteris

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Po meni M. LoÅ”inj je ĆØisti promaÅ”aj jer ne znam koliko je nakon toga novih zajednica nastalo.

Ne bih se složio da je promaÅ”aj. ƈak i da nije nastalo previÅ”e novih zajednica, dosta župnih animatora se imalo prilike upoznati i izmjenjivati iskustva i mogu ti po svom osobnom doživljaju reƦ da je to stvarno iblo od pomoƦi. A po pitanju da nije bilo previÅ”e novih zajednica, isto se ne bih složio, za veƦinu njih ti najvjerojatnije ne bi ni ĆØuo. Mogui ti reƦ da je nama u mojoj župi LoÅ”inj ponovno dao poleta a i isto tako i ostalim župama, pogotovo onima gdje niĆØeg praktiĆØki nije bilo pa su bar neÅ”to pokrenuli. Isto tako, to hoƦe li biti uspjeÅ”no ovisi prije svega o ljudima koje se Å”alje, ako se poÅ”alje animatore koji Ʀe se na LoÅ”inju samo zabavljati i zujati za vrijeme radionica jasno da neƦe biti previÅ”e koristi. Sad smo poĆØeli s razradom programa za ovogodiÅ”nji LoÅ”inj i zarazliku od proÅ”le godine Ʀe se viÅ”e i konkretnije raditi. OvogodiÅ”nji LoÅ”inj Ʀe tako biti pogotovo koristan za one koji tek poĆØinju ili ĆØije su zajednice tek u povojima, dok župama koje imaju sve moguƦe sadržaje LoÅ”inj ionako nije toliko potreban.

Zita

PostanoPostano: pon 12 lip 2006, 10:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se isto ne bi složila sa Davorom Å”to se LoÅ”inja tiĆØe.. Mislim da se kao prvo ne može oĆØekivati da Ʀe nakon tjedan dana LoÅ”inja, koliko mladi provedu tamo, zajednice nicati ko gljive poslije kiÅ”e.. Mislim da to ni nije smisao LoÅ”inja.. VeƦ viÅ”e da se mladi povežu i razmijene iskustva.. Ali sigurna sam da ima velike koristi od LoÅ”inja i da su se u mnogim župama neke stvari pokrenule... Za stvoriti neku zajednicu ili okupiti mlade treba puno truda i vremena, ne može se to preko noƦi, pogotovo tamo gdje niÅ”ta za mlade nema.. Evo mi u naÅ”oj župi pokuÅ”avamo veƦ godinama okupiti mlade, a tek sad smo uspjeli okupiti mladih za jedan mali zbor. Meni osobno je LoÅ”inj bio veliko iskustvo i poticaj.. A i taj projekt je star tek dvije godine, svake godine se sve viÅ”e izgraĆ°uje i nadopunjava i svake godine je sve bolji i bolji.. U svakom sluĆØaju nije promaÅ”aj... Znam mnoge koji su do LoÅ”inja bili moglo bi se na neki naĆØin reƦi izgubljeni, jer u svojim župama nisu imali niÅ”ta i onda im je LoÅ”inj bio ogromno iskustvo i dao poticaj da u svojim župama krenu, upoznali su i druge mlade s kojima su ostali u vezi i koji im pomažu, meĆ°usobno se potiĆØu... Uostalom i akcija Dajmo BožiƦu mir je na neki naĆØin rezultat LoÅ”inja...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.