HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 23 lis 2019, 21:15. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] PUNK IS NOT DEAD!!!
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
jehohanno

Spol: muško
PostanoPostano: sub 30 ruj 2006, 17:38
PostNaslov : [glazba] PUNK IS NOT DEAD!!!
Citiraj i odgovori

NIJE NI ISUS !!! Wink jako sretan sunce moje malo
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 03 lis 2006, 12:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Punk ili punk rock je vrsta rock glazbe nastala otprilike 1976. godine u Londonu i New Yorku, u obliku trominutnih jednostavnih pjesama o gnjevu, dosadi, protivljenju vlasti i državi (neki tvrde da su poĆØetci bili nekoliko godina ranije). Prve punk grupe bile su The Ramones u SAD-u i Sex Pistols, The Clash i The Damned u Velikoj Britaniji. U Hrvatskoj su takoĆ°er krajem 1970ih godina u Rijeci djelovali Parafi i Termiti. Punk glazba se istiĆØe minimalnim brojem instrumenata (gitara, bas, bubnjevi), kao i jednostavnoÅ”Ć¦u kompozicije.
Punk bendovi najĆØeÅ”Ć¦e emuliraju pristup garažnih rock bandova 60-ih. Kratke kompozicije su takoĆ°er jedna od najznaĆØajnijih odlika punk bendova. Pjesme su obiĆØno dugaĆØke oko dvije i dvije i pol minute, ali nekad i 30 sekundi. Vrlo rijetko Ʀete naƦi punk kompoziciju dulju od ĆØetiri minute. Punk rock je uobiĆØajeno bržeg tempa, osobito hardcore punk.
TipiĆØni punk instrumenti su bubnjevi, jedna ili dvije elektriĆØne gitare i bas gitara. Bubnjevi uobiĆØajeno zvuĆØe teÅ”ko i mokro. Punk vokali obiĆØno zvuĆØe nazalno i zagrobno. Produkcija je minimalna, ponekad sa pjesmama sprženim u samoj garaži. Punk bendovi najĆØeÅ”Ć¦e produciraju sami sebe.
(preuzeto sa wikipedie)

Eto, da ne bi ostalo samo na onom prvom postu Laughing Laughing
idemo mi malo priĆØati o tom slavnom punku Cool

Ima meĆ°u vama netko tko JOÅ  Laughing sluÅ”a punk?

Imaaaa Embarassed Wink Laughing
Volim tu muziku, nekako je vesela,
uvijek me oraspoloži jednostavno.
NajviŔe volim Ramonese, The Hives, Bouncing Souls, The Clash,
a od domaƦih Azru Cool

Naravno, nisu svi od ovih bendova ĆØisti punk, ima kod nekih i dosta "primjesa"...

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Amistad

PostanoPostano: uto 03 lis 2006, 12:25
PostNaslov : Re: PUNK IS NOT DEAD!!!
Citiraj i odgovori

jehohanno napisa:
NIJE NI ISUS !!! Wink jako sretan sunce moje malo

Hoces bit tako dobar i objasnit sto si htio rec ovime? jako sretan jako sretan
Rainy

PostanoPostano: uto 03 lis 2006, 12:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, to i mene živo zanima al nekako mi je bilo glupo postavit pitanje....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
jehohanno

PostanoPostano: uto 03 lis 2006, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

eh, a baÅ” sam mislio kako sam duhovit...kako je to dobra fora...a i nisam je ja izmislio , to je meni dobar vic, pa ga podijelih sa vama

elem, dakle...to je fora,dobra konceptualna fora, jer se poigrava svima nam poznatom sintagmom punk is not dead( i svime Å”to ona sa sobom nosi + ona vjekovna borba za potvrdom o da punk nije mrtav, ili je mrtav ali joÅ” uvijek smrdi ) u kombinaciji sa misterijem Isusa. Punkerima je punk vjera, svjetonazor...i tu ja onda sa smjeÅ”kom izriĆØem Punk is not dead, ali nije ni Isus. To su u biti tektonski sukobi.
Isus , kao transcedentna opstojnost, naravno da i obujmljuje punk, kao jednu imanentnu, svjetovnu pojavnost , koja joÅ” k tome korjenito negira Isusa ( naravno da je efektnije ako se obraƦaÅ” direktno ciljnoj skupini za evangelizaciju tj. punkerima, ali vjerujte mi i sama ta igra pojmovima izvlaĆØi ljudima osmjeh na lice, ..osobno ih poznajem.)

nije blasfemiĆØno niti heretiĆØno tako neÅ”ti izreƦi..Å”toviÅ”e duhovito je..
isto tako mi je duhovito ovo:

Darth Vader se reklamira ovime:
Join me and you will get a free toaster owen!!!

eh da, bit razumijevanja raznoraznih koncepata, pojmovnih ,umjetniĆØkih instalacija je nužno nekakvo prethodno predznanje. životno, iskustveno, opƦe kulturno...da pojasnim npr. Ivo Ʀe na nogometnoj utakmici s nerazumijevanjem promatrati sitaciju...ofsajd, penal...ushit navijaĆØa ...zato Å”to nikako nije formiran u tom duhu, dolazi iz drugaĆØijeg kulturnog kruga i trebala bi mu odreĆ°ena poduka, praksa da poĆØne svaƦati nogometne cake, naravno ako on to želi...
razmete?

eh, jesam dosta nabaljezgal, ko da interpretiram vic...

Zbogom!
Jole

PostanoPostano: uto 03 lis 2006, 19:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni to recimo nije bilo nimalo duhovito...

"Gdje ti je blago, ondje Ʀe ti biti i srce" (Mt 6,21).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.