HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 16 lis 2019, 20:04. Pogledaj neodgovorene postove
Kontakt s duhovima (duŔama)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
teta Jeja
mod team

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 10 stu 2006, 16:00
PostNaslov : Kontakt s duhovima (duÅ”ama)
Citiraj i odgovori

ĆØesto razmiÅ”ljam o tome, i baÅ” me zanima jesam li jedina! i kako drugi misle!
ne mislim na seanse, prizivanje duhova i razne druge vradžbine, ne mislim na vezu tjelesnog svijeta prema duhovnom, nego kontakt duŔa sa nama.
kao u filmovima!
mi ne znamo (toĆØno) Å”to se deÅ”ava kad duÅ”a napusti tijelo. možda (iz nekog razloga) ostaje u ovom naÅ”em svijetu ali bez tijela, pa ju ne vidimo. zar se nije nikome desilo da "kao da" osjete nekog svog, tko viÅ”e nije tu, pored sebe?!
ako ostanu ovdje i ne mogu naƦi put (ili ignoriraju svijetlo), i ne doĆ°e po njih Nicolas Cage (kao u Gradu anĆ°ela Wink ), možda nam se katkad i obrate?
spooky, ha?

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 10 stu 2006, 16:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po nauku Crkve, uglavnom ne bi iŔlo!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Živac

Spol: muško
PostanoPostano: pet 10 stu 2006, 23:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZaŔto?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 9:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DuÅ”a nakon smrti ĆØovjeka doživljava susret sa Sucem i shvaƦa Å”to je odabrala svojim životom. Sigurno da duÅ”e iz raja ili ĆØistiliÅ”ta neƦe raditi niÅ”ta suprotno onome Å”to Bog želi. A Bog je jasno dao na znanje i u Starom i Novom zavjetu je zapisano da izmeĆ°u ovoga ovdje i onoga ondje postoji nesavladiva razlika.
Dakle, ĆØovjek može imati posla samo s Ć°avlom i pomoƦnicima njegovim ako se petlja s duÅ”ama umrlih. Istina, postoji iskustvo da tu i tamo da li od neke duÅ”e ili je to Božji glas koji nas upuƦuje na tu duÅ”u, kao da postoji trenutak kontakta, ali je to viÅ”e iznimka nego pravilo.

Živac

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 18:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zaÅ”to to osjeƦanje koje spominje Leli ne bi moglo biti Božja volja? Wink

InaĆØe, iznimka ruÅ”i pravilo. Ili je tako ili nije.

Molitve svecima i jesu kontakt s njihovim duŔama. Smile Pa jesi li ti osjetila postojanje nekog sveca kojemu se moliŔ?

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Mara

PostanoPostano: sub 11 stu 2006, 18:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog ĆØini takve stvari sa nekom odreĆ°enom svrhom, a i tu treba biti pažljiv kad neÅ”to pripisujemo Bogu, puno toga otpada n naÅ”u psihu.
Ne iznimka ne ruÅ”i pravilo, nego ga potvrĆ°uje.
Molitve upuƦene svecima su kontakt s nebeskom Crkvom, molitva za zagovor, teÅ”ko bih to mogla nazvati komunikacijom s njima osobno.
Nisam nikada osjetila prisutnost bilo kakvog sveca, samo svog anĆ°ela i Božju. Nažalost imam iskustvo prisutnost i Ć°avla, ali to je vrlo ružno iskustvo, ok?

Živac

PostanoPostano: ned 12 stu 2006, 22:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Bog ĆØini takve stvari sa nekom odreĆ°enom svrhom, a i tu treba biti pažljiv kad neÅ”to pripisujemo Bogu, puno toga otpada n naÅ”u psihu.

Svakako treba biti pažljiv. Ali ja joŔ ne kužim zaŔto ono Ŕto je Leli rekla nije u skladu s naukom Crkve. Confused

Citat:
Ne iznimka ne ruÅ”i pravilo, nego ga potvrĆ°uje.

dal da udarim glavom u zid
Wink

Citat:
Molitve upuƦene svecima su kontakt s nebeskom Crkvom, molitva za zagovor, teÅ”ko bih to mogla nazvati komunikacijom s njima osobno.

Å to njegova osobnost nema veze sa molitvom njemu? Confused

Citat:
Nisam nikada osjetila prisutnost bilo kakvog sveca...

Nisam ni ja. Wink Al to ne znaĆØi da se ne može.

A Ŕta je sa Marijinim ukazanjima?

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 13 stu 2006, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da se ovdje dosta toga piÅ”e a veƦina se ne drži osnovnog crkvenog nauka. Pa evo Å”to o tome mi katolici trebamo vjerovati

1. Nakon smrti prestaje svako fiziĆØko seljenje s onog svijeta na ovaj: Sjetimo se Isusovih rijeĆØi koje slobodno parafraziram:

.... Imaju zakon i proroke i neka njih sluŔaju, jer ako bi netko od mrtvih ustao ne bi mu vjerovali. Isus je jasan.

Nakon njegova odlaska na nebo Isus se "pojavljuje" ali ne fiziĆØki nego snagom milosti (obraƦenje Savla) ....

I na kraju Ʀe doƦi kao sudac
"i pred njim Ʀe proplakati sva plemena na zemlji.."

2. Nakon smrti ĆØovjeĆØje tijelo predano je zakonu raspadljivosti (želio bih znati tko je od vas vidio grob pun mrtvih kostiju - kako se to nekada kod nas pokapalo) - kao dijete sam rado zavirivao u takve grobove i sasvim sam se uvjerio da ti ne mogu doƦi ovamo.. A sam sam imao na rukama kostur jednog nadbiskupa koji je umro prije 96 godina)

DuÅ”a ide na sud - raj, ĆØistiliÅ”te.

Vjera nas uĆØi da nakon smrti ostane samo ljubav. Ljubav se ne prikida meĆ°u osobama. I osjeƦam ljubav svoje pokojne bake (oĆØeve majke) koja je umrla prije 60 godina.
OsjeƦam ljubav pokojnog oca - koji je umro prije 30 godina, jednom sam osjetio njegovu "fiziĆØku blizinu" iako sasvim jasno da to nije bila prava fiziĆØka blizina, ali sam vidno osjetljivo doživio njegovu pomoƦ.
ZajedniÅ”tvo crkve na djelu. UĆØim djecu na vjeronauku: Mi molimo za pokojne, sveci u nebu mole za pokojne, pokojni slave svece u nebu i mole Boga za nas. S nama su povezani ljubavlju - a lljubav nije fiziĆØka veza nego duhovna veza, koju možemo i na svoj naĆØin osjetiti (odeÅ” na grob voljene osobe i osjeƦaÅ” njenu blizinu - osjeƦaÅ” neku toplinu oko srca)
Nije to nikakva fiziĆØka blizina (iako se to nama može ĆØiniti)

SliĆØna je i blizina anĆ°ela ĆØuvara (anroĆØito ako su nam to braƦa ili sestre umrli kao djeca u stanju bez osobnog smrtnog ghijeha. OsjeƦamo njihovu prisutnots (koja nije fiziĆØka - ali mi je takvom doživljavamo - to je neÅ”to drugo).

U isti nivo stavio bih ukazanja BDM - ljubav, milost, a "vidioci" to doživljavaju "fiziĆØki" Å”to uopƦe nije sluĆØaj.

Na kraju molim kao argumentaciju nemojte argumentirati raznim romanima, filmovima i sliĆØnim produktima jer znamo kako se to radi. Film, roman ne može biti uzet kao potvrda istinitosti ili lažnosti neke stvari.

Mislim da sam bio jasan!

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Živac

PostanoPostano: pon 13 stu 2006, 23:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako sam dobro shvatio, Sneni, ti si potvrdio da je ovo Å”to Leli govori moguƦe, duhovno?

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Ako sam dobro shvatio, Sneni, ti si potvrdio da je ovo Å”to Leli govori moguƦe, duhovno?

Ne vidim po ĆØemu sam potvrdio stanoviÅ”te Leli DuÅ”a ne može "ostati neudreĆ°eno" u svijetu...!

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Živac

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 12:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rekao si da nije moguƦa fiziĆØka nego duhovna blizina. A ona je rekla da osjeƦa duhovnu blizinu, fiziĆØko nije ni spominjala.

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Rekao si da nije moguƦa fiziĆØka nego duhovna blizina. A ona je rekla da osjeƦa duhovnu blizinu, fiziĆØko nije ni spominjala.

Nikako ne vidim po ĆØemu se moje i njezino podudaraju. Ovo su dvije sasvim razliĆØite stvari. i ili ne želiÅ” vidjeti ili ne uoĆØavaÅ” (ne možeÅ” uoĆØiti) u ĆØemu je bitna razlika.

Po nekim izvanjskim oĆØitovanjima izgleda kao da je isto, ali nije isto. Pogledaj detaljno Å”to je ona napisala i Å”to sam ja napisao.

Živac

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 15:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam ja Ŕto si ti mislio, ali ono Ŕto si napisao nije u protuslovlju sa njenim.

JoÅ” uvijek nitko nije iznio argument zaÅ”to ono Å”to je ona rekla nije u skladu s uĆØenjem KC, ali svi vole napadati...

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 18:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živac napisa:
Ne znam ja Ŕto si ti mislio, ali ono Ŕto si napisao nije u protuslovlju sa njenim.

JoÅ” uvijek nitko nije iznio argument zaÅ”to ono Å”to je ona rekla nije u skladu s uĆØenjem KC, ali svi vole napadati...

Pokaži gdje napadam kojom reĆØenicom napadam. Molim navedi moj citat:

A sada:
Leli napisa

Citat:
mi ne znamo (toĆØno) Å”to se deÅ”ava kad duÅ”a napusti tijelo. možda (iz nekog razloga) ostaje u ovom naÅ”em svijetu

Ovo je sasvim suprotno nauĆØavanju Crkve KC 1020 tu se citira obredna molitva "preporuke duÅ”e" "Vrati se svojem poĆØetniku koji te je naĆØinio od gliba zemaljskoga. I zato neka ti na odlasku iz ovog života doĆ°e u susret Djevica Marija, anĆ°eli i svi sveci.. da svog Otkupitelja gledaÅ” licem u lice..."

KKC 1021 - govori o posljednjoj sudbini duÅ”e koja može biti razliĆØita.
KKC 1022 - govori o posebnom sudu u ĆØasu smrti
KKC 1023 - 1029 govori o nebu
KKC 1030 - 1032 govori se o ĆØistiliÅ”tu
KKC 1033 - 1037 govori se o paklu
KKC 1038 - 1041 govori se o opƦem sudu
KKC 1042 - 1050 govori se o novom nebu i novoj zemlji.

Gore kratka izjava ima toliko bitnih suprotnosti katoliĆØkom nauĆØavanju.
Dobro je razmisliti o brojevima KKC 1051 - 1060

PoimeniĆØno sam naveo sve paragrafe iz crkvenog katekizma kojemu se navedeni citat protivi. Pa ako ti kažem kao sveƦenik da se neÅ”to protivi crkvenoj nauci onda valjda zaslužujem i nekakvo povjerenje.

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 18:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da razjasnim neke stvari:
pitanje je priliĆØno hipotetsko, temeljeno, doduÅ”e na nekim promiÅ”ljanjima, i situacijama (tj doživljajima u situacijama), ali bez ĆØvrstog temelja i sigurnosti (i vjere) u postavljenu hipotezu.

sneni napisa:
Nakon smrti ĆØovjeĆØje tijelo predano je zakonu raspadljivosti
to nitko ne osporava

sneni napisa:
želio bih znati tko je od vas vidio grob pun mrtvih kostiju
mislim da kažem i u ime drugih, ako na ovo odgovorim: samo na tv Smile i nadam se da Ʀe na tome i ostati

sneni napisa:
I osjeƦam ljubav svoje pokojne bake (oĆØeve majke) koja je umrla prije 60 godina. OsjeƦam ljubav pokojnog oca - koji je umro prije 30 godina, jednom sam osjetio njegovu "fiziĆØku blizinu" iako sasvim jasno da to nije bila prava fiziĆØka blizina, ali sam vidno osjetljivo doživio njegovu pomoƦ.
...
SliĆØna je i blizina anĆ°ela ĆØuvara. OsjeƦamo njihovu prisutnots (koja nije fiziĆØka - ali mi je takvom doživljavamo
Citat:
zar se nije nikome desilo da "kao da" osjete nekog svog, tko viŔe nije tu, pored sebe?!
ista tvrdnja, drugaĆØiji izbor rijeĆØi

sneni napisa:
Na kraju molim kao argumentaciju nemojte argumentirati raznim romanima, filmovima i sliĆØnim produktima jer znamo kako se to radi. Film, roman ne može biti uzet kao potvrda istinitosti ili lažnosti neke stvari.

Å”to se filmova tiƦe, to je samo usporedba, jer je ljudski rijeĆØnik vrlo siromaÅ”an kada objaÅ”njava osjeƦaje, nutrinu ĆØovjeka. nikad mi nikoji film nije usadio novu vjeru i sliku potiskujuƦi tako neÅ”to Å”to je po nauku Crkve drugaĆØije. Biblijski mi filmovi, obiĆØno, razjaÅ”njavaju neke stvari. a neki me filmovi, oĆØito Wink, malo zbunjuju. pogotovo Å esto ĆØulo (koji je jedan od razloga ovoga pitanja), no to bi mogla biti neka druga tema...

i za kraj:
Citat:
ne mislim na seanse, prizivanje duhova i razne druge vradžbine, ne mislim na vezu tjelesnog svijeta prema duhovnom, nego kontakt duŔa sa nama Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
a to smo, ĆØini mi se, ipak, potvrdili

sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 19:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zaŔto ne govoriŔ o bitnoj stvari:

Leli napisa

Citat:
mi ne znamo (toĆØno) Å”to se deÅ”ava kad duÅ”a napusti tijelo. možda (iz nekog razloga) ostaje u ovom naÅ”em svijetu ali bez tijela, pa ju ne vidimo

Ova je reĆØenica bitna sve ostalo... I ja samo o ovoj reĆØenici govorim. Sve navedeno je dokaz da duÅ”a odlazi s ovog svijeta i nema nikakvog govora o "ostajanju u ovom svijetu"

Ostalo nije važno za diskusiju.

Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PiÅ”e izmeĆ°u ostaloga u 997. toĆØki KKC-a: Po smrti, dijeljenjem duÅ”e i tijela, tijelo se ĆØovjekovo raspada, dok mu duÅ”a ide u susret Bogu, ĆØekajuƦi da se ponovno sjedini sa svojim proslavljenim tijelom...

SjeƦam se da sam negdje par puta ĆØuo da kad ĆØovjek umre, tj. kad se duÅ”a odvoji od tijela, ako je duÅ”a u slavi Božjoj, to Å”to tada živi jest punina i savrÅ”enstvo života, jer je u Bogu, gleda Ga i slavi zauvijek, i nema se Å”to okretati prema zemlji... Svoje poslanje na zemlji je izvrÅ”ila, a u nebu je potpuno okrenuta Bogu i uronjena u Njega. Oni koji su u ĆØistiliÅ”tu, "odraĆ°uju" svoje dugove, a oni u paklu zauzeti su sobom i vjeĆØno izgubljeni...

Nadam se da ovo Ŕto rekoh nema hereze u sebi Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

...kad se duŔa odvoji od tijela, ako je duŔa u slavi Božjoj, to Ŕto tada živi jest punina i savrŔenstvo života, jer je u Bogu, gleda Ga i slavi zauvijek, i nema se Ŕto okretati prema zemlji... Svoje poslanje na zemlji je izvrŔila, a u nebu je potpuno okrenuta Bogu i uronjena u Njega.

ma ja se sa tim slažem, i htjela bih da je tako, ali pitam "Å”to ako". to nije grijeh! ni hereza! da je svi bismo bili vjeĆØni greÅ”nici, jer (mislim da) nema ĆØovjeka koji nije bar jednom (u danu Wink) pitao "Å”to ako".
a za:
Žan napisa:
Oni koji su u ĆØistiliÅ”tu, "odraĆ°uju" svoje dugove, a oni u paklu zauzeti su sobom i vjeĆØno izgubljeni...

s tim se ja ipak ne bih složila - pogotovo sa drugim dijelom. mislim da u zadnje vrijeme prevladava malo drugaĆØije miÅ”ljenje. ja mislim, i nadam se, da pakla nema!! da je pakao trpnja ĆØovjekova za života. a nakon smrti samo spas: odmah (raj) ili malo poslije (ĆØistiliÅ”te). ili ako neko joÅ” malo odluĆØi ostati Wink

ali da ne bismo Ŕirili herezu...
sneni?

Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli napisa:
mislim da u zadnje vrijeme prevladava malo drugaĆØije miÅ”ljenje. ja mislim, i nadam se, da pakla nema!! da je pakao trpnja ĆØovjekova za života. a nakon smrti samo spas: odmah (raj) ili malo poslije (ĆØistiliÅ”te). ili ako neko joÅ” malo odluĆØi ostati Wink

ali da ne bismo Ŕirili herezu...

Draga Leli, krivo se nadaÅ”, jer pakao postoji i ovo ĆØemu se nadaÅ” - hereza je. Sneni Ʀe ti potvrditi. ƈitaj u KKC-u od toĆØke 1033... ImaÅ” o tome i na temi Raj ... ƈistiliÅ”te ... Pakao pa ako te zanima to, možemo tamo nastavit Wink
Dosta ti je da citiram kad Isus kaže negdje "Odlazite od mene, prokleti, u oganj vjeĆØni, pripravljen Ć°avlu i anĆ°elima njegovim!" (Mt 25,41)... To "drugo miÅ”ljenje u zadnje vrijeme" koje spominjeÅ” je sotonsko djelo da ljudi budi bezbrižni i neodgovorni za svoja djela: "Å ta mi znaĆØi muĆØit se i bit dobar, kad Ʀu tako i tako doƦ u nebo" Confused Confused Ne bi tako, Leli... Pakao je stvarnost, itekako treba biti svjestan toga!

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Leli mogu shvatiti ti kao ĆØovjek tvoje pitanje "Å”to ako" no kao vjernik upravo na ovom mjestu ne mogu ni sebi ni drugome dopustiti "Å”to ako" vjera nam tu daje odgovor i taj odgovor u potpunosti zadovoljava ĆØovjeka. (jasno oni koji ne žele prihvatiti Kristovu poruku ostaju na svom putu traženja ali o takvim ne govorimo).

Jedina Božja pravda jest ona konaĆØna da Ʀe svatko dobiti prema djelima svojim. Prema tome pakao je zahtjev pravde. Pakao je odgovor božje pravde na nepravdu palih anĆ°ela i ljudsku nepravdu. BuduƦi da na svijetu ne može svaki zloĆØin bitzi otkriven i kažnjen, zato mora postojati vjeĆØna pravda koja Ʀe kazniti svaki zloiĆØin.
Ova vrhunska božja pravda odgovara i savrÅ”enoj Božjoj ljubavi koja ne može preƦi preko svega onoga Å”to je Bog ĆØinio za ĆØovjeka a ĆØovjek je to bacio pod noge.

klara

PostanoPostano: pet 24 stu 2006, 6:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja i dalje ne kužim zaŔto je "komunikacija" (kontakt) duŔa sa živima
protivna nauku Crkve ... Confused Embarassed

pogotovo nakon ovih ĆØinjenica:
- sv. Toma Akvinski tvrdi da se duÅ”e iz ĆØistiliÅ”ta ponekad ukazuju nekim osobama na zemlji, tražeƦi njihovu pomoƦ
- u 2. stoljeƦu sv. Perpetua u svom zatvoru u Kartagi ugledala je u svom viưenju svog malog brata Dinokrata koji je umro od raka na licu i koji ju je zamolio da moli za njega
- u 12. stoljeƦu sv. Bernard i jedan njegov redovnik vidjeli su duÅ”u jednog pokojnog redovnika koji se mora muĆØiti u ĆØistiliÅ”noj vatri, molili su za njega i prikazivali Mise, a kasnije im je duÅ”a doÅ”la zahvaliti za uĆØinjeno
- u 13. st. sv. Dominik doživio je ukazanje jedne djevojke koja ga je molila za pomoƦ
- 14. st: sv. Brigita Å vedska (o njoj ne treba ni pisati)

Crkva nam sama donosi životopise svetaca koje su duÅ”e molile za pomoƦ
(osim gore spomenutih, poznato mi je joÅ” za sv. Grgura Velikog, sv. Bedu, sv. Tereziju Avilsku,
sv. Mariju Margaretu Alacoque, sv. Pavla od Križa, sv. Gemmu Galgani ...
- o njima Ʀe biti opÅ”irnije u sutraÅ”njoj molitvi za duÅ”e u ĆØistiliÅ”tu).

možda Ʀe netko reƦi da se ovdje govori samo o svecima ...
ha, tko zna, možda je i meĆ°u nama koji buduƦi (svetac) ... Wink Laughing
Ŕalu na stranu,
ako sam dobro shvatila snenog i maru:
po Nauku Crkve ne bi iÅ”lo da nam se duÅ”e obraƦaju ...

ovi navedeni primjeri govore drugaĆØije ... Confused

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Mara

PostanoPostano: pet 24 stu 2006, 8:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidi Ŕto sam napisala 11. studenog

Natty

PostanoPostano: pet 24 stu 2006, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako sam dobro shvatila, rezime cijele priĆØe je ustvari da se ne treba petljati u komunikaciju s duÅ”ama, kroz spiritizam, ali moguƦe je da nam se duÅ”e obrate po Božjoj volji.

Ujedno je to i moje miŔljenje, e sad nisam skužila da li je to i nauk?

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
klara

PostanoPostano: pet 24 stu 2006, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma, dobro si skužila, to ni nije sporno,
Leli je i u uvodnom postu napisala da ne misli
na spiritizam, seanse i takve cirkuse ...

sporna je bila reĆØenica da duÅ”a ostaje
ostaje u ovom naŔem svijetu ali bez tijela, pa ju ne vidimo ...

i ta reĆØenica se svakako ne uklapa u Nauk ...

al, to je trebalo odmah u startu kratko i jasno objasniti,
a ne samo puknut reĆØenicu da po nauku ne bi iÅ”lo ... Wink
a dalje smo se izgubili u totalno nebitnim stvarima ...

ovako je ĆØitava rasprava nepotrebno poprimila ton
kao da uopƦe nije moguƦ kontakt duÅ”a sa "zemljanima"
ili da su to sporadiĆØne iznimke ... Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 24 stu 2006, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hajmo rezimirati.

Vjerujemo u zajedniÅ”tvo svetih - u to spadaju i duÅ”e u ĆØistiliÅ”tu i sveci u raju - oni nam svojim molitvama pomažu. (Nauka vjere)

Ljubav nikada ne umire pa tako i ljubav izmeĆ°u nas i naÅ”ih pokojnika.
Na koji naĆØin tu ljubav mi osjeƦamo i kako se ona oĆØituje u stvarnosti. Svaki ĆØovjek to doživljava na svoj naĆØin.

Bez posebne Božje dozvole (a ona se vrlo rijetko daje ili ĆØak nikako usp. EvanĆ°elje o bogataÅ”u i siromahu Lazaru) nema fiziĆØkih, tjelesnih dolaska s onog svijeta na ovaj. (nauka evanĆ°elja)

to su pojedini sveci u svojim mistiĆØnim vizijama doživljavali mi to možemo ali ne moramo prihvatiti.

Å to i kako svaki pojedinac u intimi duÅ”e i vjeri i ljubavi doživljava u svezi reĆØenog nisam nikada ĆØuo da je itko mjerodavno rastumaĆØio. ƈinjenica jest da veza ljubavi postoji, ĆØinjenica jest da naÅ”i pokojni žive drugaĆØijim životom, a kako svaki pojedinac to doživljava ostaje tajna ili osobna stvar svakog ĆØovjeka.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.