HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 07 pro 2019, 5:07. Pogledaj neodgovorene postove
Narodnjaci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : da li slusas narodnjake?

da 
21%
 21%  [ 12 ]
ne 
78%
 78%  [ 45 ]

Ukupno glasova : 57

Autor Poruka
Gandalf

Spol: muško
PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ostavljam mogucnost svakome da slusa ono sto hoce, a to im nitko ni ne brani. ali ostavljam mogucnost i sebi da im kazem da su seljacine jer slusaju takvu glazbu Wink , mislim to nije uvreda, sami su se svrstali.
A i sa strane domoljublja, kakav si ti to "veliki" Hrvat, ako slusas jednu Cecu V., koja je zena od blagopokojnog Arkana Twisted Evil , koji je poklao brojne Hrvate i druge. Ili onu Draganu MirkoviƦ, sad je sve super, ali ona je za vrijeme rata pjevala Srbima/agresorima na fronti cetnicke pjesme, i "dizala im moral" da mogu bolje klat Hrvate? Pa ti sad uzivaj u tome. Evil or Very Mad Rolling Eyes Evil or Very Mad

A da
Citat:
"jednostavno nema neke pretjerano dobre muzike!!!"
ne bih se slozio. Doduse, nema je puno, ali nesto sto je kvalitetno ni ne moze se proizvoditi na traci. Ni prije nije bilo tako. A u prilog da ima ipak neke dobre glazbe sama si rekla:
Citat:
"ja recimo od glazbe cijenim DragojeviƦa , DediƦa , Gibonnija , BalaÅ”eviƦa....volim kada pjesme imaju smisla!!!!!"

Slozio bih se s tobom, i jos bih dopunio, al ne da mi se. Shocked

Znas sta...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Niko II Poznat

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

narodnjaci - fuj

"`ko sam pije sam Ʀe i umrijeti"
Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fuj opet

Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i joÅ” jednom fuj

Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fuj fuj fuj

bilo bi joÅ” fujova da mi se da pisat

nata

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 01 lip 2004, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi Å”to se vi ĆØudite Å”to ima puno onih koji sluÅ”aju cajke? to je i nama djelomiĆØno 'u krvi' iako se smatramo 'zapadnim' balkanom i naginjemo austro-ugarskoj, ipak su ovdje turci vladali stotinama godina!!! jako sretan

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Helena

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Volim ĆØitati grafite, a jedan od omiljenih mi je:

SLUÅ AÅ  " NARODNJAKE " - UMRI PRIRODNOM SMRƆU!!!!!

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cool Cool Cool
Juraj

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Narodna glazba me odbija ako dolazi od Srba, jer se to u Hrvatskoj prihvaƦa kao neÅ”to u domaƦeno(razumiju se rijeĆØi pjesme , pa je lakÅ”e doživjeti pjesmu), te ima ljudi kojima smeta prizvuk svega srpskog, jer su od toga istoga proživjeli tragedije. Slažem se sa onim tko voli nek' izvoli, al' ipak sam solidaran sa svojim narodom i njegovim patnjama, te mi je žao Å”to se neke stvari zaboravljaju i ponekad se pitam dali smo trebali izgubiti rat da se vidi prava istina.
nata

PostanoPostano: sri 02 lip 2004, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Question Question Question

svaka ĆØast Å”to si iskren za razliku od mnogih danas koji isto misle ali ne bi rekli.
ali ja ne mislim tako. zar ti joÅ” nije jasno koliko su ova dva naroda izmijeÅ”ana i sliĆØna, stoljeƦima zajedno žive, a te sliĆØnosti su prisutne i u glazbi i glazbenom ukusu! narodnjaka ima i u hrvatskoj i dolaze od hrvata! osim toga i glazba koja dolazi od srba i za koju kažeÅ” da je udomaƦena pa logiĆØno je da je udomaƦena - živjeli smo zajedno. i joÅ” živimo mada ne kao prije...i u ĆØemu se to pak razlikuju hrvatske od srbijanskih cajki???

a Å”to se tiĆØe zaboravljanja....Å”to je s nijemcima i talijanima kojima ljubimo stope i uvlaĆØimo se u ....?

i na kraju, dokle Ʀe se trubiti po istome...? place

Zlatousta

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nato, moje zlato!!! ne moram niŔta objaŔnjavati

Ne se nervirati ovako kasno, pred spavanje. Rolling Eyes
Imam blagi osjeƦaj da time neƦeÅ” podsjetiti Juraja na jednu važnu stvar.

Da je bit krÅ”Ć¦anina opraÅ”tanje i ljubav. I ako nismo spremni
onome tko nas je povrijedio pružiti ruku, tada naŔe srce treba joŔ
puuuno ljubavi, a naŔe noge joŔ neko vrijeme hoda prema vjeri.

Ne kažem da je lako, jer nije. Ali ovo je ipak forum gdje bi se trebalo razmiÅ”ljati u tome pravcu. Naravno da svatko ima pravo na svoje miÅ”ljenje i naravno da nitko ne brani iznijeti ga ovdje, ali žalosti me jako kad proĆØitam postove u kojima nema nimalo želje za mijenjat sebe nabolje. Prema Kristu. Prema Njegovoj ljubavi. On je rekao : Ljubite svoje neprijatelje. Ja Mu vjerujem da tako treba.
Duboko vjerujem, da si sam sebi najveƦi neprijatelj ako ti je srce tvrdo.

Juraj, pusa. Jesi li ikad susreo Isusa?

Narodnjaci tu nisu nimalo bitni.
Tko ih voli sluÅ”at Ʀe, tko ne voli - neƦe. Mr. Green

Put do raja, o zar je uzvodno do kraja?
sike

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 11:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Glupo je mjeÅ”ati glazbu i politiku, jer dosta politike ima u sportu pa nam ne treba i u glazbi. TuĆ°e moramo poÅ”tovati,pa makar to bili i glazbeni (ne)ukusi.Ako ne možemo,onda u nama neÅ”to nije u redu.jednostavno,kome se ne sviĆ°a neka ne sluÅ”a.Zbog ĆØega toliko dižemo praÅ”ine oko toga?Ne volim ni ja narodnjake(osim za sprdnju kao Igor)pa Å”to sad?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Niko II Poznat

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja fakat ne znam Ŕta je vama ljudi

možda na prvi pogled srbi i hrvati jesu sliĆØni ali nikako nisu isti, pa ni približno sliĆØni
to su dva razliĆØita kulturoloÅ”ka kruga, a ti turci pa to je ostavilo utjecaja ali ne tolikog da se poistovjĆØujemo svi - po tome su nam i turci sliĆØni

i kakve veze ima Isus s narodnjacima - sjetite se zapovjedi o uzaludnom spominjanju Božjeg imena

daj nemojte priĆØat sve i svaÅ”ta - govori u svoje ime to mi se sviĆ°a, a to ne i nemoj prosipat pamet svima okolo

igor

PostanoPostano: čet 03 lip 2004, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

molite se da ne padnete u napast i slusate narodnjake!!!! to vam ja kazem.. Cool
Zlatousta

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niko II Poznat napisa:

možda na prvi pogled srbi i hrvati jesu sliĆØni ali nikako nisu isti, pa ni približno sliĆØni
to su dva razliĆØita kulturoloÅ”ka kruga, a ti turci pa to je ostavilo utjecaja ali ne tolikog da se poistovjĆØujemo svi - po tome su nam i turci sliĆØni

i kakve veze ima Isus s narodnjacima - sjetite se zapovjedi o uzaludnom spominjanju Božjeg imena

daj nemojte priĆØat sve i svaÅ”ta - govori u svoje ime to mi se sviĆ°a, a to ne i nemoj prosipat pamet svima okolo

Oprosti, Alan Ford - tko pametuje?
I tko spominje uzalud ime Božje?

Zahvaljujem unaprijed.

sunĆØica

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 11:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zlatousta ja se u potpunosti slažem s tobom!ne volim kada su ljudi nacionalno nastrojeni ,i kada ne shvaƦaju da postoji samo jedan Bog , SAMO JEDAN !!!!!!!!!!!!!!! Exclamation Exclamation Exclamation I zaboravljate da je Gospodin na križu položio svoj život za sve sve ljude ovoga svijeta sa svih kontinenata od Afrike , Amerike , Australije , Azije....ProÅ”lo je 10 godina od tog zlog rata za kojeg uostalom nije kriv cijeli narod , pitam se ZAR JE TAKO TEÅ KO OPROSTITI!!!zbilja ne volim kada ljudi toliko ograniĆØeno gledaju ĆØak i na glazbu pa se onda ne sluÅ”a neÅ”to zato Å”to je srpsko!!!!ako netko uživa u narodnjacima neka uživa!Ja recimo uživam u pjesmama BalaÅ”eviƦa!
p.s Wink . u potpunosti se slažem s Natom u vezi talijana i njemaca Exclamation

pozdrav od SunĆØy
Juraj

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa dal' je moguƦe da ako ne sluÅ”am srpske narodnjake, i ne želim imati posla sa istoĆØnim susjedima da nisam nacionalist, da ih ne mrzim, da mi srce nije tvrdo, da u meni nema želje za osvetom, da sam upoznao Isusa ... Å to se tiĆØe zaboravljanja, po neƦu valjda zaboraviti neÅ”to da mi se opet dogodi isto, previÅ”e je puta Hrvat zaboravio neke stvari u svojoj povijesti..... Možda sam promaÅ”io neke stvari, možda neÅ”to ne shvaƦam....
nata

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 23:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ljudi moji, ma ne možemo ovako...

tema je: narodnjaci

kao Å”to balaÅ”eviƦ reĆØe: narodnjaci, sve vam je u Å”aci...
kažem vam praÅ”it Ʀe narodnjaci i kad prestane sva ostala glazba, i tulumarit Ʀe po birtijama i razbijati ĆØaÅ”e. i ljudi Ʀe ih sluÅ”ati.

p.s. ovdje mislim na novokomponiranu glazbu (svaka ĆØast izvornoj nar. glazbi) tipa 'ĆØaÅ”e lomim ruke mi krvave' i ostalo koje je veƦ (vrlo iscrpno) naveo igor, a od kojeg se ne razlikuju puno neki naÅ”i 'zabavnjaci' buhahahaha

zapitajmo se zaŔto ta Ŕund glazba ima toliko sluŔateljstvo??? Rolling Eyes

nata

PostanoPostano: pet 04 lip 2004, 23:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zlatousta a di si ti?
doưi sriƦo na kavu buhahahaha

tkoko

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e ovo je zanimljiva tema -buduci da jos u potpunosti nisam procitala vase odg.neznam jeste li strogo protiv njih ili.. sta ima lose u nardnjecima?????????? Question

...
Pa da mi je i dolinom smrti proƦi,
zla se ja nebojim, jer ti si sa mnom.
Tvoj Ŕtap i palica tvoja
utjeha su meni.
...
molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
igor

PostanoPostano: sub 05 lip 2004, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja primjerice jesam strogo protiv njih, ali neka ih drugi slusaju slobodno. samo mi je ipak nekako zao kad vidim da ih slusa bas jako jako puno ljudi. to mi nije bas jako drago.

njihova ciljna grupa?? pa to su ljudi koji se zele "provesti" po svaku cijenu i ako je moguce uz to popiti "malo".. to je cinjenica da uz takvu glazbu ide alkohol. i tako do jutra se slusaju ti stihovi i taj ritam dok svi ne popadaju od kolicine alkohola koji su popili... a sljedeci dan, sve je normalno, svi se vracaju svojim aktivnostima, i takvi ljudi se najcesce uopce ne razlikuju od drugih. stovise, ponekad su mnogo normalniji od nekih drugih ljudi. ali eto, to je nesto sto njih 'ispunja', iako ne znam KAKO???
nata

PostanoPostano: ned 06 lip 2004, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

znaĆØi:

narodnjaci + rakija
techno + ectasy
rock + lsd
...

zar uvijek treba nekakva stimulacija?

Zlatousta

PostanoPostano: pon 07 lip 2004, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nata napisa:
zlatousta a di si ti?
doưi sriƦo na kavu buhahahaha

DoÅ”la bi ja , samo da te ikad ima kuƦi.. Rolling Eyes

Ili da bar pijeÅ” kavu popodne...

Niko II Poznat

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 8:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Oprosti, Alan Ford - tko pametuje?
I tko spominje uzalud ime Božje?

ti pametujeÅ”
a i ono drugo

i netko je spomenuo veƦ nije stvar samo u nacionalnoj osnovi nego i Å”ire, a ako neÅ”to ne podržavam ne znaĆØi da odmah to i mrzim i ne znam Å”ta drugo Å”to se pokuÅ”ava prikrpat meni i drugima

istina je da od istoĆØnih susjeda dolaze i dobre stvari, ali narodnjaci to nisu

Zlatousta

PostanoPostano: uto 08 lip 2004, 12:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Niko II Poznat napisa:

Moja namjera nipoŔto nije bila pametovati. Nikome. Žao mi je da si pomislio da sam htjela pametovati.
A ako ovo gore tvoje nije pametovanje, onda ne znam Ŕto je. Rolling Eyes
"ni približno sliĆØni", kažeÅ”?
Vidi... Jedan moj roditelj ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati je hrvatske nacionalnosti , a drugi ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati srpske nacionalnosti. Well, možda iman i turskih predaka, ko Ʀe znat?
Po tebi, Alane, Ŕto sam ja? Mr. Green
Izgledam li kao DvoliĆØni iz Batmana? Jesam podvojena liĆØnost? Dr. Jeckill i Mr.Hyde?

Å to se tiĆØe spominjanja Imena Božjeg uzalud, ne mislim da to ĆØinim.
Spomenem Ga nekih dana nebrojeno puta, jer Ga moja usta samo hvale i slave. Ili kad pjevam o Njemu . ne moram niŔta objaŔnjavati

Isuse, volim Te, viŔe od sveg drugog volim Te, sve Ŕto je u meni želi pjeeeevaaatii, Isuse volim Te........

Moj post koji ti je stao na žulj, izvukao si iz konteksta. Ono Å”to sam htjela reƦi je, da ne bismo smjeli generalizirati pa osuĆ°ivati baÅ” sve Å”to dolazi od jednog konkretnog naroda koji nam nije drag.
Svi smo ljudska biƦa, koja su u svojoj biti ƈovjek stvoren od Boga. Sviưalo se to nekima ili ne.
Podjele su od ljudi, i u granicama i u glavama.

Da ne bude da sam samo ja off topic Confused , a svi drugi ustvari priĆØaju o narodnjacima, evo: ne podnosim i ne mogu sluÅ”at stupidne tekstove pjesama, makar tko ih pjevao. Narodnjake ne sluÅ”am, Å”to ne znaĆØi da nitko ne valja. Ne mogu ih citirat kao neki, jer ne sluÅ”am
E, al kad ĆØujem "minus i plus ko amer i rus u mom svijetu ti si korov a ja hibiskus", ja se naježim od srama. Mislim... zbilja... pitam se ja sad!

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.