HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 23 srp 2019, 20:31. Pogledaj neodgovorene postove
NOVUS ORDO SECLORUM (Masoni)
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 01 pro 2004, 8:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako se ne varam, to je dio Rimskog misala i da, to su molitve po kojima se obavlja egzorcizam. Naravno da ne treba svatko prtljati s tim i meni je ĆØak pomalo i glupo Å”to se to prodaje za javnost jer jako dobro znamo da egzorcizam može obavljati samo sveƦenik ovlaÅ”ten od biskupa.

JzekiƦ je samo želio pokazati kako crkva ne skriva niÅ”ta vezano za egzorcizam i kako ima jasan i odrijeÅ”it stav.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a stav crkve jest?

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
jzekic

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 02 pro 2004, 20:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako Natty kaže; taj stav je da je egzorcizam milosna molitva, zaziv SveviÅ”njeg na osobu koja je najĆØeÅ”Ć¦e no ne i nužno svojom krivnjom postala zatoĆØenik zlih duhova. Nad njom se zaziva zagovor svetih koji su svojim životom služili Bogu da ispunjeni miloÅ”Ć¦u pomognu toj osobi. U drugom djelu se pak zaziva milost samog Stvoritelja svega svijeta da izlije svoj mir i blagoslov kao rijeku, na opsjednutu ili posjednutu osobu, te da ga zbog svoje dobrote i milosrĆ°a, i ljubavi koju je pokazao prema svakom ĆØovjeku oslobodi okova zloga, da hodi u milosti i svetosti, te jednom osloboĆ°en zadobije puninu spasenja.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pet 03 pro 2004, 8:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tvoja verzija egzorcizma nije zabavna kao filmska... nema juhe od graska, glave koje se okrece 360
ali fat egzorcizam nije zabavan
je ako ga prikazuje neki tip u hollywoodu
...................................................................
btw. isus je bio puno ekonomicniji kod tih egzorcizama
........................................................................
mene opet zanima ako crkva ima takav odrijesit i jasan stav prema egzorcizmu koji je dostupan svakom mulcu via net zasto egzorcizam moze obavljati samo za to odobren i pripremljen svecenik vjerojatno viseg ranga ili posebnog treninga. onda stav nije odrijesti jer je dvolican. s jedne strane svakom su dostupne upute, a malotko zna kako ih citat

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
jzekic

PostanoPostano: sub 04 pro 2004, 7:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svi mi znamo ĆØitat, no malo nas je koji smo istinski klanjatelji u duhu i istini i koji se u takvim trenutcima možemo oduprijeti zlu koje napada sve oko sebe, želeƦi poraziti onoga koji ga tjera.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Daniel

PostanoPostano: sub 04 pro 2004, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ne moramo masone tražiti kod graditelja Salomonovog hrama, kod templara ili kod srednjevjekovnih graditelja katedrala, njima je cilj da dokažu da su stariji nego jesu, a toĆØno se zna da su osnovani u 18. stoljeƦu u Londonu odakle su se proÅ”irili dosta brzo po cjelome svijetu. ƈinjenica je da su dosta jaki i da su rasprostranjeni opo cjelome svijetu, a to se i vidi po tome koliko je zlo u svijetu danas jako. najbolje im se možemo oduprijeti tako da ostanemo ustrajni u svojoj vjeri i svojim krÅ”Ć¦anskim-katoliĆØkim stavovima, namjerno naglaÅ”avam ovo "katoliĆØkim" jer su protestantske crkve uvelike pod utjecajem masonerije. Samo ustrajnoÅ”Ć¦u, molitvom i življenjem rijeĆØi božje možemo se postaviti kao ĆØvrsta brana pred naletom zla. Isto treba spomenuti da je velika veƦina masona zavedena i da nisu svijesni u Å”to su uÅ”li i u Å”to su se upustili.
jzekic

PostanoPostano: sub 04 pro 2004, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako nekoga iznimno interesira tekst egzorcizma, neka mi poÅ”alje mail pa Ʀu mu ga poslati...tek toliko da se previÅ”e ne uzbuĆ°uje i ne pravi spektakl od ĆØemu nije prikladno takvom ponaÅ”anje, jer doista tu nema niÅ”ta spektakularno osim milosti Božije, koju on svakodnevno izljeva na svoju djecu!

fat drummer

PostanoPostano: sub 18 pro 2004, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jzekic napisa:
Ako nekoga iznimno interesira tekst egzorcizma, neka mi poÅ”alje mail pa Ʀu mu ga poslati...tek toliko da se previÅ”e ne uzbuĆ°uje i ne pravi spektakl od ĆØemu nije prikladno takvom ponaÅ”anje, jer doista tu nema niÅ”ta spektakularno osim milosti Božije, koju on svakodnevno izljeva na svoju djecu!

cek a sto je uopce egzorcizam?
ak je to ono sto mislim da jest onda je poprilicno spektakularan

zole

PostanoPostano: sub 25 pro 2004, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj bi se put slozio sa jzekicem... nisam pretjerano upucen u egzorcizam, no onaj "filmski" kako si ga mnogi predocuju je prilicno komercijalan (ne treba davati razloge zasto), prenapuhan i "hororistican"...

Danas je na propovijedi pater rekao: "... i danas trebamo biti sretni sto se rodio Isus, Bozji sin, jer znamo da nam Sotona nista ne moze uciniti!" Naravno da nije propovjedao o egzorcizmu, nego jednostavno o tome da se svaki covjek svakoga trenutka opredjeljuje za dobro ili zlo (Boga ili Sotonu)... no da ne skrecem sa teme... egzorcizam nam samo pokazuje kako je Bog apsolutni vladar te da Sotona bez Bozjeg dopustenja nista ne moze uciniti! i to je spektakl. I Bozic je spektakl - pa rodio se BOG u covjecjem tijelu!!!! Treba li nam veci i ljepsi spektakl od toga? Naravno, pod uvijetom da vjerujemo da se Isus rodio i da je Sin Bozji...
ps. zasto samo svecenik smije vrsiti egzorcizam? Odgovorit cu ti protupitanjem (pretpostavaljam da ces umjesto da razmilis o napisanome, traziti rupe medju rijecima i opet kontrirati, no tko ima usi da cuje, neka cuje), dakle protupitanje: zasto samo svecenik smije odrijesiti grijehe (ispovijedati)? Zasto samo svecenik smije sluziti sv. Misu??? E upravo je tu odgovori na pitanje zasto samo svecenik smije (ovdje naglasavam SMIJE) vrsiti egzorcizam. naravno da su odgovori u NZ!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: pon 21 ožu 2005, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako nekako.

Bog iz dana u dan ĆØini predivna djela, objavljuje nam divne tajne ĆØineƦi nas, iako nedostojne i greÅ”ne, su - dionicima svojeg nebeskog kraljevstva i svoje slave.

Mash

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 18:58
PostNaslov : Prebacit u masone...
Citiraj i odgovori

danas u Latinici lijepo priĆØaju glavni masoni i templari...
samo je jedan ĆØovjek koji se izjasnio protiv njih govoreƦi i citirajuƦi
njihova vlastita djela u kojima i sami navode da služe Sotoni...
a svi oni se na to prave gluhi i nitko se od njih nije osvrnuo na taj
komentar i ĆØinjenicu, nego lijepo mijenjaju smjer razgovora i temu kako
njima odgovara...
kada je poĆØeo sa priĆØom njihov "Veliki majstor" morala sam se pokupit,
jer viŔe nisam mogla sluŔat....
ono Å”to sam ĆØula da je rekao- jest da mu je najprije cilj maknuti sa
njihove zajednice naziv- tajno druŔtvo- jer, oni zapravo nisu tajno
druŔtvo, samo su rituali koje obavljaju tajni...
ali sve je to kako kažu- bezopasno...

ovo mi je sve poznato, no ono Ŕto me sablaznilo su izjave nekih
naÅ”ih katoliĆØkih sveƦenika- i to da ne možeÅ” uopƦe povjerovat
da tako neÅ”to ĆØujeÅ”... Shocked

no, dobro... Rolling Eyes

ako je netko možda gledao ovo veĆØeras- evo možete ovdje komentirat..
vjerojatno ste bili boljih živaca i tolerancije od mene...
ja sam se joÅ” uspjela posvadit sa tatom - bravo ja! Confused

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

vasha

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 19:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam gledala emisiju, ali navodno je biskup Maksimilijan Vrhovec bio slobodni zidar??
Osim njega joÅ” i grofovi DraÅ”koviƦi, Tito...
Mash

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, bio je Vrhovec i nije jedini sveƦenik-mason, na žalost...

evo, upravo je Ramos govorio, ajd bar neŔto..
joÅ” traje Latinica...
no, ono Å”to sam i oĆØekivala- pokuÅ”avaju prikazati Opus dei
na totalno krivi naĆØin trpajuƦi ga u isti koÅ” sa masonima...
i u prvi plan stavljajuƦi neku ženu koja govori kako je Opus dei tajno
druŔtvo tj. organizacija koju treba izbjegavati...

ma jooooj.... zbilja mi je dosta za veĆØeras Confused

"Iskustvo nas uĆØi

vasha

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nažalost, ni o masonima ni o Opus Dei ne znam previŔe. Prije svega nije mi jasna svrha, cilj postojanja masona?
ƈinjenica je da su mnogi ljudi koji su dali izuzetan doprinos ĆØovjeĆØanstvu na ovaj ili onaj naĆØin, bili masoni.
Opus Dei se povezuje sa inkvizicijom?
Stvarno jako malo znam o svemu ovome, pa ĆØekam vaÅ”u raspravu da saznam neÅ”to...
Mash

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, Vasho- pogledaj ovaj link http://www.inet.hr/~ecic/bibliography004.html - to je inaĆØe
ĆØovjek koji je jedini veĆØeras u Latinici govorio protiv masona- jedini hrabar koji
se usudio javno im reƦi sve u lice...
a njihovi pogledi upereni njemu su bili blago reĆØeno- da se smrzneÅ”...
na tom linku govori i o Opus dei..

p.s.- a ovo je samo o Opus dei- http://www.veritas.com.hr/duhovnost/josemaria_escriva_de_balaguer.php

"Iskustvo nas uĆØi

Natty

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 20:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E i ja bih im rekla bez beda. I zamolila ih da pojasne svekolikom puĆØanstvu par stvari: Zbog ĆØega svatko tko pristupa masonima mora biti vjernik odn. mora vjerovati u boga, božanstvo i sl. , kakve su to tajne koje masoni prenose kad ih veƦ to ĆØini boljim ljudima zaÅ”to ne bi i ostatak svijeta bio bolji, zaÅ”to sami za sebe tvrde da nisu religija (vjerska zajednica), a moraju vjerovati (u neÅ”to) i imaju rituale, zaÅ”to im je baÅ” rimokatoliĆØka crkva trn u oku i papa skupa s njom, da li rituali imaju veze sa krÅ”Ć¦anskim ritualima na viÅ”im razinama itd.

A najviÅ”e sam pukla kada je priĆØao kako su imali svjetski susret baÅ” na dan sprovoda Ivana Pavla II i kako je cijela biskupija nosila tada crne rukavice. I joÅ” citira Bibliju.

E da, i zaÅ”to preuzimaju iz Biblije samo ono Å”to im se sviĆ°a. ZaÅ”to im se toliko sviĆ°a ideja o tome kako se Isus oženio s Marijom Magdalenom. ZaÅ”to u knjizi Moral i dogma Alberta Pike-a ima podosta spominjanja Lucifera ( i iako nije otvoreno naznaĆØeno kako su sotonisti samo glupan bi ostao slijep), te zaÅ”to nitko u veĆØeraÅ”njoj emisiji nije spomenuo proglas kardinala Ratzingera iz 1983 g u kojem potvrĆ°uje da i dalje vrijedi ekskomunikacija za masone. I BAÅ  MI JE DRAGO DA JE ON PAPA!

Ukratko. Koga zanima Å”to oni ĆØitaju može naƦi na stranicama knjižare Stari grad.

Zadnja promjena: Natty; pon 10 tra 2006, 20:53; ukupno mijenjano 1 put.

Mash

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e i ja sam pukla na ovo o Papi... buduƦi da nisam imala sve živaca
gledat i sluŔat- mama mi je rekla...

"Iskustvo nas uĆØi

ucenik

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 22:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stvarno mi je žao Å”to nisam mogao gledati tu Latinicu jer sam baÅ” i oĆØekivao da Ʀe biti i masona i Opus Dei (zgodan uvod za Da Vincijev kod - nije li?).

E sad Å”to se tiĆØe masona. Znam sveƦenika koji je jedno vrijeme bio na službi u Francuskoj i doÅ”la mu se jedna žena izjadati da se boji za svoga muža, da se poĆØeo družiti sa sumnjivim ljudima i da ĆØita neke ĆØudne knjige i sliĆØno. Uglavnom ovaj sveƦenik joj je rekao da mu donese te knjige da ih pogleda.
Ispostavilo se da je ĆØovjek pristupio masonima i imao je u posjedu tajne masonske knjige (niÅ”ta Å”to bi se moglo javno kupiti tipa Stari Grad sa Hvara nego one koje samo u masonskoj loži možeÅ” posuditi).

Uglavnom rekao je da su komunistiĆØki sustavi neuspio masonski projekt.

A to i ima smisla. Jer kad u poĆØetku ĆØujeÅ” za kako se divne stvari zalažu sve to zvuĆØi prekrasno, ali onda shvatiÅ” koji bitan element nedostaje - Bog.
Oni teže ostvarenju savrŔenog ljudskog druŔtva bez Boga.
Pa Å”to je recimo EU - ideja je stvoriti savrÅ”eno ljudsko druÅ”tvo sa apsolutnim slobodama i rjeÅ”enom imovinskom situacijom i sliĆØno.
A onda se sjetite koliki je bio otpor ideji da se u Ustav te iste tvorevine stavi Bog i spomen na krÅ”Ć¦anske korijene.
A osnovna ideja komunizma je takoĆ°er bila ostvariti savrÅ”eno ljudsko druÅ”tvo isto tako bez Boga.
Ali u komunizmu (a ĆØini mi se da ni ovdje neƦe biti drugaĆØije) nisu raĆØunali sa ĆØovjekovom greÅ”noÅ”Ć¦u i onoga u Å”to se ĆØovjek pretvara odbacivÅ”i Boga.

Jer nalaziÅ” se u vrlo opasnoj zoni kad izgubiÅ” apsolutni moral i sve postane relativno....

A da je Latinica takva kakva je... pa to znamo odavno. Napravi tu i tamo neku recimo OK emisiju, ali onda ih napravi nekoliko u kojima se tako podmuklo napada Crkva, tako prikriveno i spretno da je to straŔno.

Žalosno je samo to Ŕto mi izgleda kao da nemamo odgovor na to.
A zaŔto?

"NeƦete biti dostojni imena otaca vaÅ”ih,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od peƦine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
Natty

PostanoPostano: uto 11 tra 2006, 6:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gle, veƦina knjiga "koje su potrebne svakom masonu" se mogu kupiti u knjižari Stari Grad. To je Hiramov kljuĆØ, BraƦa u krvi i dr. TakoĆ°er im je skoro pa obavezna literatura Sveta krv i sveti gral.

Njihov cilj jest stvoriti druÅ”tvo bez Boga, to je toĆØno, oni su bili ukljuĆØeni u stvaranje svih totalitarnih druÅ”tava koji zabranjuju ljudske slobode, te nameƦu stavove. No, treba isto znati da njihovo druÅ”tvo nije bez Boga i da to nije ono Å”to oni sami misle i vjeruju.

Cilj toga druÅ”tva na kojem predsjedava sam Evil or Very Mad je otimanje duÅ”a. Oni na vrlo perfidan naĆØin ĆØovjeka udaljuju od Boga pod krinkom duhovnog samouzdizanja. Imaju za svakoga poneÅ”to, za glupe glupo, za mudre mudro. Dobro znaju koje knjige u kojoj fazi treba odreĆ°enoj osobi ponuditi na ĆØitanje ovisno o njegovom duhovnom stupnju razvoja. U konaĆØnici oni koji prihvate zlo kao svoju religiju poznaju pravu tajnu masona, no takvih je mali broj. Ostali ostaju u neznanju o tom dijelu masonerije misleƦi kako doista pripadaju nekom "važnom" druÅ”tvu, te se kod njih razvija oholost, a znamo da je oholost izvor svakog grijeha.

I baÅ” mi je super njihova ideja o jednakosti i slobodi meĆ°u ljudima. Pitam se samo zaÅ”to onda u svoje redove ne primaju tzv. "male, obiĆØne" ljude, znaĆØi prosjeĆØne radnike, vozaĆØe, klesare i sve one brojne koji ne mogu ni primirisati u to druÅ”tvo. Znate zaÅ”to - zato jer je veƦina tih ljudi jednostavna poput djece i ne bi mogli prihvatiti te bljezgarije, a osim toga i imaju život koji je pretežak.

E da, u svojim vrhovima se bave i kabalom.

klara

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 10:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å”vrljajuƦi netom pronaĆ°oh joÅ” neÅ”to o masonima ...

pogledajte samo dio Ŕto masoni rade
i na koji naĆØin pokazuju svu mržnju prema Kristu i Crkvi ...
možda tekst otvori oĆØi svima onima koji su tvrdili da masoni
nemaju nikakve veze sa sotonistima ...
tekst je poduži, ali vrijedi proĆØitati ...

BjesomuĆØna mržnja prema Kristu

Kod inicijacije u 28. stupanj Viteza sunca ili Princa adepta Drevnoga prihvaƦenog Å”kotskog obreda, predsjednik imenom Adam izmeĆ°u ostalog obraƦa se inicijantu sljedeƦim sveĆØanim proglasima: Ā«Mnogi autsajderi imaju sreƦu uƦi u naÅ”e svetiÅ”te, no rijetki su oni sretnici koji Ʀe spoznati uzviÅ”enu istinu (tajnu koju obeƦaju otkriti). Ukoliko pitate koje su kvalitete u masona potrebne da ga uvedu u srediÅ”te prave istine, nužno je satrti zmiju zemaljskoga neznanja; otresti jaram predrasuda iz djetinjstva u svezi s religijom koja dominira u zemlji njegova podrijetla... Evo gospodara u obliku zmije koju valja istrijebiti. To je vjerna slika onoga ĆØemu se priprosti imbecil klanja pod imenom religije.Ā» (Dom Paul Benoit, La Franc Maconnerie, str.284)

Devetnaesti stupanj (Å kotski vitez svetoga Andrije) istog obreda sve sažima u ovim rijeĆØima: "Rat protiv križa Isusa Krista! Prihvatite kult Lucifera, vatre i putenosti."

U nekim ložama 30. stupnja (Vitez KadoÅ”) Å”kotskog obreda, koji je prema Ragonu "Non plus ultra" visokog filozofskog masonstva, inicijanta se prisiljava na gaženje raspela rijeĆØima: "Zgazi ovu sliku praznovjerja, kralja i pape." (Dom Paul Benoit, La Franc Maconnerie, str.292-293)

Prema drugom obredu, "Stupanje kandidata ili inicijanta se obavlja tako da se dotiĆØni polegne na podnožje Jeruzalemskog križa kojeg treba nacrtati na tlu. On obilazi križ trima koracima Å”egrta, trima koracima pomoƦnika i trima koracima meÅ”tra, tako da ga posljednji korak dovede do visokog dijela križa, gdje se pete sastaju u kvadratu." JoÅ” jedan znak, zvan znakom užasa, sastoji se u "okretanju glave u lijevo, gledanjem u pod, podizanjem ruku malo udesno i tako nakon opovrgavanja u 13. stupnju (Vitez ružina križa) božanstva Otkupitelja, tim ĆØinom on nogama gazi sredstvo otkupljenja, demonstracijom užasa i prezira... Oni poduĆØavaju kandidata u oskvrnjivanju križa, a istodobno ga pozivaju da se klanja Prirodi... Idu tako daleko da mu pokazuju Bafometa, neĆØasnog idola, zapamƦenog po tome Å”to su mu se klanjali templari, a prije njih i gnostici." (Benoit, I, str. 285-287. TakoĆ°er vidi Ed. Em. Eckert, La Franc ā€“ Maconnerie dans sn Veritable Signification, I, str. 335-337; Encyclopedia Unaversal Illustrada, de Espasa, Masonry, str. 731).

Karbonarizam u prvih sedam stupnjeva mnogo govori o krÅ”Ć¦anstvu, no u zadnja tri stupnja, rat se objavljuje svim religijama i druÅ”tvima. U stupnju meÅ”tra Gospodin Isus Krist se optužuje zbog suprotstavljanja prvotnoj ravnopravnosti ĆØovjeka, time Å”to je sebe proglasio Sinom Božjim. U sedmom stupnju se inicijant zaklinje u rat protiv svih religija i istinskih vlada. (Dom Paul Benoit, La Frnc Maconnerie, I, str.312-326)

U drugim obredima poput Misraima, adept u posljednjim stupnjevima prihvaƦa kult sunca, prakticira spiritizam i preporuĆØa mu se davanje prednosti zlim dusima nad dobrima. (Dom Pau Benoit, La Franc Maconnerie, I, str.326-330)

Shocked Shocked Shocked Confused Confused Confused tuzan tuzan tuzan

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Daniel

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Koga zanima Å”to oni ĆØitaju može naƦi na stranicama knjižare Stari grad.

VeƦ sam nekoliko puta na forumu spomenuo kako su te knjige hrpa smeĆØa koje svaki ozbiljni povjesniĆØar odbacuje, obiĆØna naklapanja i "bablje" priĆØe, ali nažalost ima onih koji se time zanose. Nažalost neki od njih su danas asistenti na FF u Zagrebu, Odsjeku za povijest. Pa sada samo zamislite kakvu Ʀe vam povijest uƦiti potomci ako je budu takvi pisali. tuzan Mad

Bog moj i sve moje.
Natty

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 6:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, samo nažalost veliki broj ljudi Ʀe radije prihvatiti ono Å”to je skriveno, a ono Å”to je dokazano Ʀe prihvatiti kao namjeÅ”taljku. ƈudna smo mi biƦa. I nažalost mnogi ljudi ne smatraju povijest egzaktnom znanoÅ”Ć¦u, a ona to jest.

yochanan

PostanoPostano: pet 05 sij 2007, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slobodni zidari za sebe vole reƦi kako su otvoreni kao otvoreno druÅ”tvo i kako prihvaƦaju sve religije Å”to dokazuje i Biblija na "masonskom oltaru", odnosno da prihvaƦaju sve narode i narodnosti..Hm i to doista soĆØno zvuĆØi, kao jabuka sa Drva znanja. Ali treba uzeti u obzir i sve ostalo npr. Alberta Pikea ili sluĆØaj ubojstva Roberta Calvija i pokuÅ”aj ruÅ”enja Vatikanske banke u koji su bili umjeÅ”ani i visoki dužnosnici
u Vatikanu koje su oni infiltrirali.. to su konkretni potezi protiv Crkve, a da ne govorimo o silovitim napadima na Opus Dei. U svakom sluĆØaju krilatica 33stupnja "Ordo ab Chao" kazuje
kakav im je naĆØin rada: napraviti kaos i ruÅ”iti, a onda ponovno graditi novo druÅ”tvo, hehe možda zvuĆØi poznato.

ProĆØitao sam da je bilo spomena o Latinici. Koliko mi je poznato autor te emisije je bio povezan(neznam kako danas) sa Excaliburom koji je opet bio povezan sa Ordo Templi Orientis O.T.O. Crowleyja koji znaju ponekad održati i pokoju crnu misu u njihovom kampusu kod Zagreba.

Kako bilo, Patrick J. Buchanan dobro opisuje kako bi svijet mogao zavrÅ”iti izbacivanjem Boga i krÅ”Ć¦anstva:
"Ako ode krÅ”Ć¦anstvo, otiƦi Ʀe cijela naÅ”a kultura. Onda morate bolno poĆØeti iz poĆØetka, ne možete uvesti neku novu veƦ gotovu kulturu. Morate priĆØekati da trava naraste da biste nahranili ovcu koja Ʀe vam dati vunu od koje Ʀete napraviti odjeƦu. Morate proƦi mnogo stoljeƦa barbarstva. Mi takvu novu kulturu ne bismo doživjeli, a ni naÅ”a pra-pra-praunuĆØad; i ako mi nismo znali u njoj uživati netko naÅ” bi.."

tutio fidei et obsequium pauperum
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.