HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 14 kol 2018, 23:21. Pogledaj neodgovorene postove
POVRAT OTETE IMOVINE CRKVI
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sneni
isključen

Spol: muško
PostanoPostano: pet 12 sij 2007, 21:20
PostNaslov : POVRAT OTETE IMOVINE CRKVI
Citiraj i odgovori

U medijskoj buci čitamo slične vijesti. Sada je tema "Sunčani Hvar". To je moja biskupija pa dobro poznam stvari.
Dakle prije 2. svjetskog rata Hvarska biskupija je kupila od grada Hvara jednu tada udaljenu uvalu od grada i okolne terene. Uvala se zove "molo garška" tu je biskupija pod biskupom Mihovilom Pušićem sagradila prekrasnu kamenu kuću za sanatorij kako svećenika tako i laika. 1947 komunisti su to nacionalizirali. (Budući da još škure nisu bile postavljene već su se nalazile gotove u biskupskom dvoru, odnijeli su i to.)
Sedamdesetih godina ta zgrada se pretvara u hotel "Sirenu" i uvala se preimenuje u "Sirenu" pa se na oklnim terenima (vlasništvo biskupije - kupljeno) grade hotelski kompleksi koji danas sačinjavaju vidan dio "Sunčanog Hvara"
I da skratim sve to (oteto biskupiji) država je prodala strancima Orko grupa - iako je država znala da je to oteto biskupiji. I sada biskupu kao odštetu za milijunsku vrijednost nude nekoliko soba za umirovljene svećenike, u nekakvom budućem staračkom domu koji bi se uredio u nekom od paviljona (sagrađenih opet na otetom.)

Nisje samo biskupija oštećena nego i brojni građani kojima su oduzimani hoteli ili zemljišta što sve sačinjava "sunčani Hvar"
Baš me zanima vaše mišljenje.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sub 13 sij 2007, 15:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Potpuno podržavam povrat imovine Crkvi..Ako su papiri čisti i zna se da je Crkva bila vlasnik prije otimačine onda se treba vratiti!Komunjare samo žele dobit na vremenu,da netko to zaboravi pitat..Kako su krali,sad nek vrate!Ili bar njihovi istomišljenici ako su oni već 2 metra pod zemljom!

Ali sma isto protiv toga da Crkva više takvih objekata drži praznima..Vjerojatno postoji puno inicijativa unutar same Crkve kako bi nešto realizirali a nemaju prostor..A znam što znači da hijerarhija Crkve zateže s time,papiri,silni papiri..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.