HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 15 pro 2017, 8:27. Pogledaj neodgovorene postove
Molitva
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 04 svi 2004, 14:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong razumijem svaku tvoju rijec i svaku tvoju patnju i znam da to najvise boli!

Znas koja je korist od tebe kao kršćanke? To sto ti znas da postoji BLAGOSLOV! znas da postoji ONAJ KOJI BLAGOSLIVLJA! i znas da JE SVE TO ISTINA!!!!

To je SNAGA!!! u takvim trenucima, samo moras vjerovat u to!

Ako ne mozes govoriti, moli!! Doci ce i vrijeme kad ces govoriti!

Neka tebe i tvoje Blagoslovi Gospodin
i neka vas čuva
neka vas Gospodin Licem svojim obasja
milostiv neka vam bude
neka pogled svoj Gospodin svrati na vas
i mir vam donese

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: uto 04 svi 2004, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heartsong zato ti je Bog i dao prijatelje da mole za tebe i tvoju obitelj, moliti cu za tebe i tvoju obitelj u svojim krunicama. Bog s tobom i tvojima.
Gost

Spol: neodređen

PostanoPostano: uto 04 svi 2004, 21:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heartsohg, evo jedna molitva koju možeš moliti kad ti je teško, meni pomaže (nisam je ja izmislila):
Moj Gospodine, znam da su neuspjesi, bolesti, gubici i problemi dio tvag spasiteljskog plana za moj život. Zato ti zahvaljujem i slavim Te za sve njih. Molim Te da mi pritekneš u pomoć da se mogu suočiti s problemima koji me muče.Ti ih uzmi Gospodine, i preobrazi ih, da postanu na dobrobit i ozdravljenje mene i moje obitelji.
Dobri moj Isuse, sva moja nada i pouzdanje su u Tebi, pošalji Duha Svetoga u moje srce, da mogu u trenucima žalosti i patnje uvijek zazvati Tvoje ime. Daruj mi milost da Te u svemu mogu slaviti, Tvoja mi je milost dovoljna. Čuvaj me blizu svog srca da Ti pjevam hvale i kad me nevolje opkole. Slavim Te Isuse, hvalim Te Gospodine!
Pročitaj još i : Hebrejima 12:1-13, Djela 4:1-31, Psalam 25
BTB
[Vrh]
jzekic

PostanoPostano: uto 04 svi 2004, 21:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nešto bih vas htio zamoliti, sada pripremam izradu, velikog internet molitvenika, pa bi želio da se priključite akciji i da mi pošaljete sve molitve koje poznajete, bilo da ste ih negdje pročitali ili sami napisali!

Hvala!

NA ovaj mail: josip.zekic@st.htnet.hr

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Sanders

PostanoPostano: pon 10 svi 2004, 9:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drz se Heartsong, On zna zasto mora ici ovim putem, iako je nama ljudima to nepojmljivo..
"Gospodine Ti si pastir moj"

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: pon 10 svi 2004, 18:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, toliko vam hvala... Vaše molitve su učinile čuda, i vjerujem da još djeluju na meni nevidljive načine... Bilo mi je jako teško, ali ujutro je svanuo novi dan za mene i moju obitelj, i sama sam toliko već sada dobila iz ovog iskustva... Divno mi je imati vas! Božji ste način u mojem životu... Od srca vam hvala...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Jo

PostanoPostano: uto 11 svi 2004, 8:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e pa draga moja, divno je imati i tebe medju nama!
Pusa ne moram ništa objašnjavati

Lav je u zraku
jzekic

PostanoPostano: sri 12 svi 2004, 13:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je Jo.

Molimo da nepsdnemo u napast.Nitko nezna ni dana ni časa doli Otac, budni budite i u svako doba molite.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
majuska

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 17:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike-trsat napisa:
Mislim da mi se kvaliteta i intezivnost molitve poboljsala kada sam u jednoj maloj zajednici ljudi poceo moliti "Molitvu 7 koraka".

Dakle, ovako... Ovaj vikend je bio Provincijski susret Frame na Trsatu i ja sam igrom slucaja u Rijeku dosla vec u cetvrtak... Mislila sam si, mozda cemo ic negdje van, u grad na cugu... Ni na kraj pameti mi nije bilo da ce me ekipa odvuc na molitvu... Uglavnom, 1. put sam sujdelovala na takvoj molitvi i samo mogu rec da je to istinski bilo predivno iskustvo... Imam je svoju osobnu molitvu, molimo i mi u zajednici vecernju svaki put kad se nadjemo... Ali, to nije to... Meni je falilo nesto ovakvog- istinska molitva sa 10-ak mladih ljudi koji imaju slicne probleme u zivotu kao i ja... Neznam, jos uvijek sam jako pod dojmom.. Prvi put u zivotu sam pred 10-ak ljudi govorila koji dio evandjelja je na mene posebno ostavio trag... 1.put u zivotu sam naglas rekla svoju nakanu molitve... I, zato, veliko hvala Siketu, Sandersu, Danielu, Marinu, Sljuncici, ali i Jo, Putniku, Zvekiju i Zoki... Neznam, mozda cu moc nest bolje srocit kad mi se sve slegne...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: uto 18 svi 2004, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kako me je Majuska navela htjela sam vam reci da je zaista bilo lijepo jer smo bili razlicitog godista iz razlicitih gradova ali to se uopce nije osjetilo! Bili smo kao jedna mala zajednica skupljena na molitvu! Hvala Bogu i svima koji su bili na tome! Laughing

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: pet 07 sij 2005, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Htjedoh reći kako nam Bog uslišava molitve, kad čvrsto vjerujemo - preko noći.
Jučer me je mučila jedna situacija: krenuli smo u pomaganju jednoj siromašnoj obitelji i na pola radova dva najvažnija graditelja su se zakačila oko mišljenja o daljnjoj gradnji.Molio sam deseticu krunice i povjerio molitvu i drugima da se taj sukob riješi i da se radovi nastave u mirnom tonu.Tako je jutros i bilo.
Bogu hvala!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: pet 25 vel 2005, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna od najlijepših načina molitve mi je blagoslov! takos e ispunjen osjećam kad znam da me netko blagoslovio i kad ja mogu druge blagoslivljati.
I Elizabeta je blagoslivljala Mariju i Isusa kojeg je nosila kad ju je vidjela, što znači da nam je svima potreban blagoslov i siguran sam da kad nekog blagoslivljamo,na neki način zaštićujemo ga po Božjoj milost i snazi od svakog zla i grijeha.
Blagoslivljajući jedni druge nekako smo si bliži,baš kao prava braća i sestre u Kristu

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Annabel

PostanoPostano: sub 12 ožu 2005, 23:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Časoslov još uvijek nemam doma, a i nije baš da bi znala sav onaj redosljed kad bih molila sama (još uvijek učim). Baš smo ga večeras molili i svaki put kad ga molimo nekako mi se sve više sviđa... jako sretan

U vezi molitve htjela sam reći da ja recimo kad se ne mogu koncentrirati na molitvu i odvojiti se od svega što mi odvraća pažnju oko mene (jer ne molimo se uvijek u vlastitom 'skrovištu') gotovo svaki put se uspijem sabrati kada počnem zahvaljivati... i to mi je tako super, nekako si podsvjestim kako ustvari ja nemam ništa i koliko mi Bog daje, onda vidim kako molitva nije uvijek nakakvo ištenje ili jednostavan razgovor, nego i radosno zahvaljivanje.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
dodododoprecjednik

PostanoPostano: ned 13 ožu 2005, 18:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Da ne otvaram novu temu,a zanima me da li netko od vas moli časoslov i kakva su vaša iskustva u moljenju istog?

ja ga molim vec neko vrijeme...
i moram rec da je to jedna od najdivnijih molitava koju sam ikad molio...
ne znam... jednnostavno, to moljenje psalama i razmisljanje nad njima...predivno
preporucujem svima

Annabel napisa:
Časoslov još uvijek nemam doma, a i nije baš da bi znala sav onaj redosljed kad bih molila sama (još uvijek učim). Baš smo ga večeras molili i svaki put kad ga molimo nekako mi se sve više sviđa... Very Happy

U vezi molitve htjela sam reći da ja recimo kad se ne mogu koncentrirati na molitvu i odvojiti se od svega što mi odvraća pažnju oko mene (jer ne molimo se uvijek u vlastitom 'skrovištu') gotovo svaki put se uspijem sabrati kada počnem zahvaljivati... i to mi je tako super, nekako si podsvjestim kako ustvari ja nemam ništa i koliko mi Bog daje, onda vidim kako molitva nije uvijek nakakvo ištenje ili jednostavan razgovor, nego i radosno zahvaljivanje.

znala bi, vjeruj mi... na pocetku imas poprilicno stranica posvecenih tomu kako se molli casoslov...
i nije uopce tesko
a to kaj se ne mozes koncentrirat?ne brini, svi mi muku mucimo s tim...pogotovo ja...pokusaj koji put doc malo ranije na framu...recimo, odi na vecernju misu(cetvrtkom;jer utorkom imamo git) i poslije mise odi gore na kor.ostane otvoreno jos neko vrijeme. i to cekaj da se crkva skroz isprazni, i da sakristan pogasi svjetla i sve...
mir,tisina,polumrak(samo vjecno svjetlo kraj Svetohranista)...super atmosfera za molit...

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Annabel

PostanoPostano: ned 13 ožu 2005, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U četvrtak poslije Križnog puta i Mise... sam tako ostala u crkvi i baš je bio polumrak... i kad sam se uspjela unijeti u molitvu jer je bilo sve manje ljudi... onda je došao sakristan i lagano mi pokazao vrata crkve jer da on mora zaključavati... onda sam skužila kako u crkvi nikoga nije bilo... i kako je već bilo 15 do 8... i onda izađem van... kad eto za mnom i Irene... i ona je bila u crkvi... negdje se bila šćučurila, jer opće ju nisam vidjela... jako sretan ...eto vidiš ja se unesem tek kad svi odu... viš kak sam smotana... tuzan

Zadnja promjena: Annabel; pon 30 lis 2006, 16:39; ukupno mijenjano 1 put.
arkandeo

PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 6:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam jedno pitanje (nadahnut PKP-om) zar nebi i fizicki rad mogao biti molitva ako ga radimo uz Bozju pomoc?

Tko je kao Bog?
sike

PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mogao bi Arkić a još više ako je prožet molitvom. Sviđa mi se kako npr.u Cenacolu ljudi istovremeno mole i rade - pravi Benediktinci! jako sretan

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
dodododoprecjednik

PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 15:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Annabel napisa:
U četvrtak poslije Križnog puta i Mise... sam tako ostala u crkvi i baš je bio polumrak... i kad sam se uspjela koncentriarati jer je bilo sve manje ljudi... onda je došao sakristan i lagano me 'izbacil' iz crkve jer da on mora zaključavati... onda sam skužila kako u crkvi nikoga nije bilo... i kako je već bilo 15 do 8... i onda izađem van... kad eto za mnom i Irene... i ona je bila u crkvi... negdje se bila šćučurila, jer opće ju nisam vidjela... jako sretan ...eto vidiš ja se koncentriram tek kad svi odu... viš kak sam smotana... tuzan

to je normalno
i meni je jako tesko molit (a vjerujem tako je i ostalima) kad oko mene ima nekog, kad je nekakva buka... to je normalno
treba imat svoj "mali kutak" gdje ces se svakodnevno susretat sa Gospodinom. meni je to malo problem jer nas ima puno u kuci pa... ali evo, kad ti je u kuci prebucno, probaj otic malo van prosetaj po nekakvoj sumi(kod tebe je bar ima) gdje ces biti sama s Njim.
moje misljenje je da treba sto vise zajednicki molit jer mislim da je zajednicka molitva jaca od pojedinacne. ali naravno, samo ako je iskrena

al kad sama molis, bilo bi idealno nac' neko svoje mjesto...

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

arkandeo napisa:
Imam jedno pitanje (nadahnut PKP-om) zar nebi i fizicki rad mogao biti molitva ako ga radimo uz Bozju pomoc?

...na jednoj duhovnoj obnovi bas je svecenik o tome pricao...

Jedan svetac ( neznam koji ) je strahovito volio molitvu i u svome tadasnjem okruzenju nije imao dovoljno vremena i mira za nju pa je odlucio otici u kompletativni samostan da se cijeli dan moze posvetiti molitvi no u pocetku je po cijele dane radio u kuhinji u kojoj se od silnog polsla, napora i buke nije mogao koncentrirati te je na kraju dana jako izmoren jedva izustio koju rijec molitve sta ga nikako nije zadovoljavalo...
....tada je rekao jednome sveceniku da je dosao u samostan zbog molitve a nikako ju nemoze prakticirati sto ga cini nestrenim i da razmislje o odlasku...
...svecenik mu je rekao da je za Boga svaki sat rada proveden za njega jednak molitvi, te je on nakon te spoznaje ipak ostao u samostanu...

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
klara

PostanoPostano: čet 17 ožu 2005, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zbilja mi je laknulo čitajući neke postove... mislila sam da sam jedna od rijetkih koja ima problema s rastresenošću prilikom molitve... Dugo sam imala veliku grižnju savjesti zbog toga (ma, imam je i sad)... Godinama sam molila bez ikakvih problema, predano, duboko, sabrano, s istinskim proživljavanjem, ono - kad tako utoneš u molitvu da i sam postaneš molitva... A onda prije nekoliko mjeseci - paf... Ne ide pa ne ide... počenem moliti, a misli čine svoje i ništa ne pomaže... Razgovorala sam dosta s nekim ljudima, no nisu mi nimalo pomogle utjehe tipa: "Što si na većoj visini, zrak je rjeđi" (ma, na kojoj sam ja to velikoj visini... još uvijek tako često imam trenutaka u kojima se osjećam daleko od Boga)... Znala sam Mu u trenucima rezigniranosti poput psalmista zavapiti "Lice tvoje, Gospodine ja tražim...". I ništa... I ne pomaže ni to što znam da nas Bog ne uslišava ovisno o tome kako se osjećamo u molitvi - već koliko smo ljubavi u nju uložili. A ulažemo je onoliko koliko strpljivo ustrajavamo u molitvi unatoč suhoći i rastresenosti...

A onda u jednom trenutku se zapitah: nije li ta suhoća u molitvi nešto što mi Bog daje? Nisu li sve te misli koje se u meni javljaju kad počnem moliti nešto što Bog dopušta kako bih samu sebe spoznala iznutra? Nije li ta suhoća znak da me Bog uzima u svoju "školu"? Možda me kroz tu suhoću želi "natjerati" da ne trčim za svojim vlastitim predodžbama o Bogu, nego da se potpuno otvorim Bogu koji nalazi s onu stranu mojih osjetila? Možda me želi "natjerati" da se susretnem sa golom vjerom, koja nadilazi iskustvo i koja nosi i onda kada ništa ne doživljavam...

Zadnja promjena: klara; pet 18 ožu 2005, 0:45; ukupno mijenjano 1 put.

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
klara

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 0:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A onda se isto tako zapitah: nisu li sva ta promišljanja samo moje podsvjesno traženje opravdanja za neustrajnost i rastresenost? Koliko sam u zamci? U zamci da molim samo onda kad mi se moli, samo onda kad se mogu sabrati i potpuno predati - pa iz silne želje da se molitva ne pretvori u rastreseno "blebetanje" - pomalo prestanem uopće moliti... Confused...?

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
arkandeo

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva je osobna stvar, lijepo pise u Svetom pismu molite u skrovitosti. Svki covijek ima svoj nacin molitve.

Ja imam obicaj moliti navecer kad legnem u krevet, molim i po danu ali ne redovito, makar poceo sam moliti i kad nemam sto drugo za raditi. Navecer nemogu zaspati ako se ne pomolim. Moja vecernja molitva ovisi o tome koliko sam umoran. Ako sam jako umoran koji put izmolim onako radi reda ali znam i tada moliti sabrano ali me san prevari pa zaspim. Kazu da molitvu koju nisi izmolio do kraja nastave moliti tvoji andeli, hvala im na tome. Kad imam neki problem ili kad mi netko kaze da ima problem molim svaki put kad se sjetim a to je puno puta u danu.

Jos jedna stvar na PKP-u je tema kateheze bila molitva. Nakon kateheze je bila misa i u propovjedi je svcenik rekao da trbamo paziti da nam molitva ne postane bog ona je razgovor s Bogom.

Tko je kao Bog?
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 8:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je najljepše kad navečer prije spavanja zatvorim vrata svoje sobe, sjednem na krevet, prvo malo sjedim da se smirim. I onda slijjedi u doslovnom smislu riječi: razgovor s Bogom. Ja ne volim previše samo ponavljati razne molitve, meni je puno ljepše kad ja sve što osjećam u sebi, u dubini svoje duše predam Bogu. Sjedim, zahvalim Bogu na danu koji je prošao, na svemu lijepo što sam doživio, na svim ljudima s kojima sam te lijepe trenutke podijelio. Pokajem se za sve loše što sam učinio i molim Ga za pomoć, da mi poda snage, ustrajnosti, vjeru, da nas sve vodi u novi dan kako bi uvijek sljedili njegov put. Kao što mi je još davno jedan od kapelana u mojoj župi rekao: Molitva je razgovor s Bogom, to ti je kao da razgovaraš s najboljim prijateljem. I ja se upravo toga i držim, odnosim se prema molitvi kao da razgovaram s prijateljem, bez nerazumnog blebetanja riječi na koje uopće ne razmišljam, nego Mu sve što govorim govorim iz dubine svoga srca. I nakon svakog takvog razgovora osjećam mir u sebi i ništa me više ne može oneraspoložit.

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 19 tra 2005, 13:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Vazno je svaki dan pola sata osluskivati Boga, osim ako imas puno posla; tada je potreban citav sat" Sv. Franjo Saleški
heartsong

PostanoPostano: uto 19 tra 2005, 16:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opet ja s jednom molitvenom nakanom...
U cetvrtak ponovno imam natjecanje iz pjevanja, ovog puta u Dubrovniku i ovaj put je to državno natjecanje...
Molite da ostvarim dobar rezultat! hvala vam puuuno!!!

P.s. Isto tako vrijedi poziv svim dubrovcanima s ovog foruma ako ih ima! Natjecanje ce se odrzati u Umjetničkoj školi Luke Skorčevica u 16h i bilo bi mi jako drago ako bi me netko došao pogledati... JA SAM ANA JEMBREK.
bvb!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Prethodni postovi: