HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 23 lis 2017, 9:36. Pogledaj neodgovorene postove
Molitva
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Thlaspi

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 04 lip 2005, 8:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo mene da malo aktualiziram ovu temu...

Čitala sam prošle postove i vidjela Siketov o "molitvi u 7 koraka"...
Eh, tu si me zainteresirao... Opisao si je ukratko ali veliš da ima i neki letak.... Kako bi ja mogla doći u posjed toga letka??? jako sretan

Naime, u mojoj župi već niz godina imamo molitvu za mlade (na način Taizea) i to odlično funkcionira, ali... mene muči jedna druga grupa.... župni zbor ne moli nikako... tj. pomole se na početku i na kraju svake probe, ali meni to nije dovoljno.... u molitvi zajednica duhovno raste i zbližava se, a naš zbor se (nedostatkom iste) počeo 'razilaziti'....
I sad sam ja sebi uzela kao dužnost malo ih prodrmati.... Uglavnom, činimise da bi možda ovakav način bio dobar za njih, 'početnike'...
Nemojte me krivo shvatiti, svi su oni pobožni i dragi ljudi, ali ipak mislim da zajednice trebaju moliti zajedno da bi što više osjetile to zajedništvo... Inače su 'samo zbor' kao i bilo koji drugi, koji nema veze s Crkvom...

Sike, što veliš? Smile

Seigneur, tu gardes mon âme;
Ô Dieu, tu connais mon coeur.
Conduismoi sur le chemin d'éternité,
conduismoi sur le chemin d'éternité.

"Sve mogu u onome koji mi daje snagu."
Fil 4,13
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sub 04 lip 2005, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej Thlaspi!Ako ne zaboravim..ma potrudit ću se sutra donijeti jedan od tih letaka u Zg na obećanja frame Kaptol u 12h pa dođi na misu ili ti po nekom pošaljem i objasnim kako to funkcionira!
Bravo za inicijativu! pljesak
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: ned 05 lip 2005, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neznam jesam li vam pisao o tome ali ja sam bas nakon sta sam nasao letak o tome da se pocne krunica moliti svaki dan....poceo moliti taj dan. Svaki dan....

A jedna je djevojka lijepo rekla da je molitva utociste od svih zala.... jako sretan

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: pon 06 lip 2005, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris,žao mi je što tvoj post nisam vidio pa ti nisam donio.. tuzan
Ali možeš fotokopirati od Thlaspi!
Joj,bilo bi prekrasno kad bi ta molitva bila molitva forum-zajednice!
Mi molitvu 7 koraka imamo srijedom a na to s ovog foruma dolazimo ja,Daniel,Daria-Trsat,Marin-Trsat,Sanders,Srki..uskoro će na sbiti još!
Pa mi molimo ovdje u Ri za vas a vi u Zg-u za nas!
Samo se morate naći kod nekoga kod koga bi molili ili npr.u nekoj župi.A mi dođemo i pridružimo vam se u nekoj od tih prvih molitvi..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 06 lip 2005, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ja kad molim vise nit sam neznam sto nit za koga molim a jos manje komu, uvijek imam neke namjere al mi se to sve na kraju pomijesa tako da kad molim vise nitko nezna tko pije a tko placa, brijem da nit Bog nezna s kime se svadjam, no glavno da se moli, molitva je valjda jedina stvar na svijetu koja ne skodi !

Thlaspi

PostanoPostano: pon 06 lip 2005, 21:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike, otkud samo čupaš sve te genijalne ideje? Shocked
Ma naravno... ideja je zakon, ali ne vjerujem da ce to biti prije jeseni... Sad će se većina razbježati po ispitima a onda i na praznike...

A baš bi mogli krenuti sa "Molitvenim susretima forumaša"... Odaberemo župu /crkvu u Zg... i jednom tjedno se nađemo i svi zajedno molimo.... koje će to biti iskustvo!!!!!!!!! jako sretan

Žao mi je samo što mi nisi malo bolje objasnio letak jer sam morala ići...
Ali dragi Bog će nas voditi...

Seigneur, tu gardes mon âme;
Ô Dieu, tu connais mon coeur.
Conduismoi sur le chemin d'éternité,
conduismoi sur le chemin d'éternité.

"Sve mogu u onome koji mi daje snagu."
Fil 4,13
Natty

PostanoPostano: uto 07 lip 2005, 7:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Merkat, ja se uvijek sjetim onoga "ne blebećite molitve jer Otac vaš zna što vam treba i prije nego Ga zaištete" Wink

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: uto 07 lip 2005, 7:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A da, samo mislim da svakako treba moliti, meni je tesko se ponekad skoncentrirati na liturgijske molitve no drzim da ih treba moliti koliko god bilo tesko al isto tako valja i razgovarati s Bogom na svoj nacin.

Natty

PostanoPostano: uto 07 lip 2005, 8:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imala sam nedavno period u životu u kojem nisam molila. Jednu večer sam legla u krevet, jednostavno intuitivno sklopila ruke i započela moliti. Prvo što mi je palo napamet je "Feels like home". Upravo tako, kao da sam se nakon dugog puta vratila svojoj kući, svom domu, krevetu, svojoj sigurnosti i utočištu.

merkat

PostanoPostano: ned 19 lip 2005, 15:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neki dan sam se vozio prema Virovitici i ispred mene je bio stari bijeli golf i jedna mala curica od kojih 3,4 god. Tak mi je bila simpaticna da sam osjetio potrebu da se molim za nju. I jako sam se iskreno molio, nesjecam se kad sam iskrenije. Odjednom se okrenula i gledala u mene, cak i dok su skretali dok god sam je mogao primjetiti...

Neznam jel moguce da dijete osjeti molitvu na daljinu al kao da je bas to bilo.

logica

PostanoPostano: pon 20 lip 2005, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedna žena mi je pričala kako ona nekad sanja ljude (nepoznate) i sretne ih. To joj je znak da za njih moli. Tako je i svog sadašnjeg muža sanjala... (kaže da su je trnci prošli i da se sva ukočila kad ga je upoznala).
Dobro je blagoslivljati ljude i moliti za njih. Svakome treba molitva. Nekad se pomolim za ljude u busu ili tramvaju, za vozača (obično kad je živčan), jučer sam prikazala misu za profesoricu.

Moliti za profesore - to mi je bilo otkriće! Kad sam počela molit za profesora koji mi je išao na živce, koji je svima spuštao, znao bit stvarno neugodan, i par puta me srušio na ispitu (kolokvije ne brojim, bili su usmeni)...
Sigurno nije sretan, zato je takav kakav je.
Nije se on promjenio, ali se promijenila slika koju sam imala o njemu.
Nije mi postao drag, samo podnošljiv.
heartsong

PostanoPostano: sri 22 lip 2005, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

predivno je iskustvo moliti za ljude koje ne poznaješ ili možda zbog određenog razloga u određenom trenutku ne voliš najviše... to je uvijek na blagoslov!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
logica

PostanoPostano: sri 29 lip 2005, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čitala knjigu "Skok u bunar" pa bih htjela neke stvari podijeliti s vama.

molitva prije jela

"Bolje nikakve molitve uz jelo nego odverglane formule? Odbačeni običaj većinom je zauvijek izgubljen, dok se otrcani običaj, ako se želi, može posve obnoviti. Zahvaljivati može samo onaj koji vidi i razmišlja. Bez razumijevanja svijeta i spremnosti na odgovornost danas nije moguća nikakva molitva prije jela. Zbog nerazmišljanja ili nedostojnog odgoja događa se da se ono što manje prija ne upotrijebi, nego baci.
Za seljaka počinje molitva kod jela na primjer gnojenjem zemlje, ili u ophođenju sa životinjama. Kemičari koji se mole prije i poslije jela, obvezuju se svjesno da će im u radu biti važnije zdravlje čovjeka, nego profit njihovih koncerna. A kad domaćice kupuju, kuhaju ili peku, taj je posao kralježnica njihove molitve.

Vidjeti što je na stolu pripravljeno, prvi je čin pobožnosti kod stola.
Većina ljudi nikad ne postigne ono što je samo po sebi razumljivo. Ubacuju u sebe hranu bez uživanja. A u pobožnost spada uživati u dobrim stvarima koje život daruje. Moliti kod stola znači zahvaliti svima koji su pripremili jelo."

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
merkat

PostanoPostano: sri 29 lip 2005, 9:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Vidjeti što je na stolu pripravljeno, prvi je čin pobožnosti kod stola.
Većina ljudi nikad ne postigne ono što je samo po sebi razumljivo. Ubacuju u sebe hranu bez uživanja. A u pobožnost spada uživati u dobrim stvarima koje život daruje. Moliti kod stola znači zahvaliti svima koji su pripremili jelo."

Ovo se slaze sa zen filozofijom ( inace mi je to banana ) gdje se kaze da nije bitno sto jedes nego kako. Vele da je bolje pojesti u miru i s gustom mrvice kruha nego na brzinu, nervozan , radeci usput stosta najzdraviju hranu jel ce se takva unistiti na taj nacin. To stoji. Cak kazu kako je jako lose nakon napora ili stresa jesti ili bilo koje promjene nagle. Zato je molitva prije jela dobra jel se covijek malo sabere i smiri a ne krene halapljivo jesti. Ako se nema vremena , bolje je ne jesti nego nabrzinu, a tada nema nit molitve.

klara

PostanoPostano: pet 23 ruj 2005, 18:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

http://www.isusovci.hr/prostorduha/

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
sike

PostanoPostano: sri 28 ruj 2005, 22:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ispravite me ako griješim,ali čini mi se da nam se krizice pojavljuju,pa tako i ovdje međusobno,kad premalo molimo jedni za druge..Statistika i to pokazuje ovdje na molitv.lancu i istovremenoj molitvi-kao da smo klonuli po tom pitanju.
Uvijek govorim počevši od sebe pa i sad

A bez molitve ništa..I prije ću nekome nešto dat do znanja nego Njemu reći HVALA..
Ovako se osjećam Embarassed Embarassed
Ali znam da je Twisted Evil onda najsretniji ako skroz stanem.
Ali neću mu dati gušta!
Ne predajte se!
Molimo..
Dara

PostanoPostano: čet 29 ruj 2005, 8:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nikad nisam pisala u ovoj temi...ali za sve postoji prvi put.....pa za mene je molitva bitni dio moje vjere,a vjera u Njega je moj zivot....uvijek kad se molim,uvijek se molim za druge ljude...pa i za on koji mene nevole i slicno tome....ali nemam obicaj se moliti za sebe,iako me na to svi podsjecaju,pa cak i duhovni asistent koji mi je rekao da nije sebicnost ako molis za sebe...mene uvijek drzi vjera u Njega jer znam da je on uz mene i dobrim i u losim trenucima i nikad nesumnjam u to....pa evo....ja cu moliti za vas,a vi molite za mene...jer samo mala sabranost u srcu je dovoljno za susret sBogom.....opet kazem BEZ MOLITVE NISTA....Bvb! anđeo(izvinjavam se ako je bilo predugo ili van teme)
Zita

PostanoPostano: sub 01 lis 2005, 23:13
PostNaslov : Re: molitva
Citiraj i odgovori

Sanders napisa:
meni ponekad npr. niti cijela krunica ne moze zamijenit 3-4 min tisine, bez rijeci, samo se prepustit Njemu, kao da me ponovno obnavlja..

ovo me podsjetilo na Mali Lošinj, gdje sam bila ovo ljeto u domu Sv. Martina, tjedan dana, na susretima animatora.
Uglavnom u domu ima mala kapela, tj. jedna prostorija koja je kapela, koja je stalno, mislim i cijelu noć bila otvorena. Kako je i Thlaspi bila tamo, predložila je da ponoćnu molitvu idemo moliti u kapelu što je i meni bila super ideja. Nekoliko puta sam nakon što smo izmolile deseticu, znala ostati u kapeli potpuno u tišini, bez riječi i ti trenuci su mi bili toliko dragocjeni, jednostavno samo biti tamo u tišini.
Često mi se zna dogoditi da jednostavno osjetim potrebu ući u crkvu, sjesti i biti tako u tišini, i kao što je Sanders napisao samo se prepustiti Njemu.

Inače imam problema sa osobnom molitvom i često mi se zna dogoditi da molim onako samo "recitirajući" mislima negdje drugdje(inače teško mi se koncentrirati, tj. lako mi misli odlutaju ne samo u molitvi), pa kad se uhvatim, krećem ponovo.
No mislim da je puno dragocjenije ono vrijeme provedeno u tišini kada sam usmjerena na Njega nego ne znam koliko vremena provedenog moleći, a mislima daleko.

I u zadnje vrijeme puno više Mu zahvaljujem na svemu, trudim se svaku večer bar zahvaliti na proteklom danu.
sike

PostanoPostano: pon 21 stu 2005, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam poslovno da prvom susretu tečaja kršćanske meditacije i objašnjavajući njezinu važnost i značenje,rekao je kako je KM viši stupanj molitve i ona ne znači naprezanje mozga već biti svjesni Njegove prisutnosti,tog susreta ja i On.

Koliko često meditirate na taj način?

Kod mene je to za sada malo teže,jer kroz dan sam po vani a navečer kao da me neke druge stvari stisnu pa osim krunice ili neke druge molitve ne ulovim par trenutaka tišine.. Embarassed
Daniel

PostanoPostano: pon 21 stu 2005, 21:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam niti ja bolji, časoslov-krunica-časoslov. nekada sam češće, barem jednom tjedno, uzeti vremena za jednu tako zahtjevniju i dublju vrstu molitve ali sad... Embarassed
klara

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

već poduže imam potrebu napisati ovaj post,
a nikako da krenem ... Embarassed
i nikako da dokučim na koju temu bi ga bilo najbolje staviti
pa ga ipak stavljam ovdje ... jer, molitva čini čuda ...

želim vam ispričati priču o jednom prekrasnom svećeniku (misionaru) i čovjeku,
p. Stjepanu Kuzmiću, nacionalnom tajniku Apostolata molitve,
koju je podijelio s nama u ovogodišnjem pismu članovima Apostolata:

posljednjih godinu dana proživljavao je svoju "Kalvariju" ...
na sam Uskrs prošle godine zbog velikih tegoba i bolova u trbušnoj šupljini
javio se na hitnu i već sutradan imao operaciju tumora debelog crijeva ...
kako je operacija morala biti hitno izvršena, pod upalom - bila je vrlo rizična
i njegov mu je kirurg rekao da nije siguran da će preživjeti operaciju ...
bio je praktički "otpisan" ...
njegov kolega, također pučki misionar p. Vlah, obavještavao je mobitelom i na druge načine
brojne prijatelje i članove, potičući ih na molitvu ...
ne samo da je p. Stjepan preživio operaciju, nego su i nalazi nakon operacije bili uredni,
bez metastaza i upućen je na preventivnu kemoterapiju koju je jako dobro podnio...
Bogu hvala !
sad mu preostaju daljnje pretrage i kontrole
i smijemo se nadati da će uz naše molitve i dalje biti dobro
te da će uskoro opet krenuti u misije i na taj način i dalje u ljudima
buditi kršćansku nadu, koje je na žalost sve manje ...

molitva zaista čini prava čuda ...
molimo za našeg p. Stjepana ...

Natty

PostanoPostano: pet 17 ožu 2006, 9:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na molitvu gledam kao na ulje u motoru, nešto neopohodno kako bi nam duhovni motori radili, a meditacija, duboka molitva, prepuštanje to je kad upalite motore i krenete u prostranstva upijajući ljepotu oko sebe, kada dišete punim plućima. jako sretan Mislim da je to prava molitva.

Ja uglavnom molim strelovitim molitvama, tijekom dana, takva mi je faza. Ali u mom danu više nema ni jednog trena koji živim bez Boga.

Samo u par navrata sam doživjela duboku molitvu i to je uglavnom došlo samo od sebe, bez moje pretjerane želje i truda...

klara

PostanoPostano: ned 26 ožu 2006, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dragi moji,
želim s vama podijeliti jednu radosnu vijest ... jako sretan jako sretan jako sretan
a ne znam gdje drugdje da to napišem ...

u nekoliko navrata na istovremenoj molitvi u ponoć, molitvenom lancu i ovdje
stavljala sam kao nakanu u naše molitve za jednu mamu
koja ima ozbiljnih komplikacija u trudnoći i za njenu nerođenu curicu ...

e, pa eto, 23. 3. malena je ugledala svjetlo dana, mama i ona su dobro ...
Bogu hvala!

sike

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bogu hvala i tebi Klara!
Dala si nam potvrdu kako i ova naša molitva u kojoj zakažemo često ali je guramo daje plodova i smisao da molimo i dalje..zaprave,da još čvršće uz nju prionemo!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
fratar

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
dragi moji,
želim s vama podijeliti jednu radosnu vijest ... jako sretan jako sretan jako sretan
a ne znam gdje drugdje da to napišem ...

u nekoliko navrata na istovremenoj molitvi u ponoć, molitvenom lancu i ovdje
stavljala sam kao nakanu u naše molitve za jednu mamu
koja ima ozbiljnih komplikacija u trudnoći i za njenu nerođenu curicu ...

e, pa eto, 23. 3. malena je ugledala svjetlo dana, mama i ona su dobro ...
Bogu hvala!

To su predivne vijest, to nam je znak da trebamo tako nastaviti i ne zaboraviti svake većeri se pomoliti u 22 sata, a i velika nam je to potvrda koliku moč ima molitva... jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.