HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 stu 2017, 17:12. Pogledaj neodgovorene postove
Molitva
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 26 vel 2004, 21:46
PostNaslov : Molitva
Citiraj i odgovori

"Kad se molite, ne izgovarajte isprazne rijeci kao pogani, koji umisljaju da ce biti uslisani zbog svoga nabrajanja. Nemojte ih, dakle, oponasati, jer i prije nego ga zamolite, zna Otac vas sto vam je potrebno. Stoga vi molite ovako: Oce nas...." Mt 6,7-13

Kako molite? Je li pogresno, s obzirom na Isusove rijeci, moliti za odredjene nakane, tj. navoditi konkretne dogadjaje, ljude i sl. za koje molimo. Jesu li to nabrajanja?

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Jo

PostanoPostano: čet 26 vel 2004, 23:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje je nekako ovako, Bog zna sto ja zelim, ali ja to Njemu i kazem, ali ono sto mi je najbitnije je na kraju neka bude Njegova volja.
A mislim da su nabrajanja kad uzmemo neku molitvu pa samo blebecemo a ne razmisljamo! Npr. sad cu izmolit 5 krunica pa ce me Bog uslisat, a jezikom sam molila, a misli su mi bile na paši! To je blebetanje! Tako ti to ja nekako kontam!

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
i.v.a.n.a.

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 27 vel 2004, 12:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ubola si me u bolnu tocku.... vec duze razmisljam sto je molitva...
ma molim ja. jesam. ali nekako je sve to žblj.
evo ovako, molitva je razgovor S Bogom, a ne govor Bogu. Mislim da bi trebali jednostavno pokusati stati u Bozjoj prisutnosti. To je kao molitva. Pokusati slusati sto on od mene zeli. A ne samo mi govoriti. Jer od toga nema puno koristi. Mislim nece nas Bog suditi jer smo krivo molili, jer nema krive molitve. Ima samo molitve koja nama osobno vise pomaze ili ne. Pa da i Bogu budemo blizi i da kreposnije i sretnije zivimo, to treba molitva biti. A sto se nakana tice, ja mislim da Bog zna najbolje za mene, ali ne zeli On to raditit samovoljno. On zeli da i ja zelim ono sto mi je najbolje, i zato bi molitva trebala biti razabiranje Bozje volje.

Mozda, molitva kao prihvacanje volje?
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 27 vel 2004, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da mi se kvaliteta i intezivnost molitve poboljsala kada sam u jednoj maloj zajednici ljudi poceo moliti "Molitvu 7 koraka".Ako nekoga vise zanima ta molitva,nek samo pita!
Inace,tu cesto kiksam, a sad sam sam sebi rekao da cu u Korizmi stavit poseban naglasak na susretu s Bogom kroz molitvu.
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
nata

PostanoPostano: pet 27 vel 2004, 21:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tesko je danas izdvojiti neko vrijeme preko dana za molitvu, pogotovo ako si zaposlen, imas djecu, puno obaveza, cijeli ti je dan kao neka utrka. Vjerojatno se zbog toga molitva kod vecine ljudi svodi na onu vecernju. Iako, mislim da bi ona trebala biti prisutna kroz cijeli dan, barem ono na par minuta, dok hodas ulicom, vozis se, dok sef urla na tebe, kad ostanes bez snage, kad se iznerviras, i sl.

Ponekad molim za nekoga ili nesto,ali se nekako osjecam cudno, kao 'pa, On to sve zna!' A ipak mislim da ocekuje da ga podsjetimo, ili da pokazemo koliko nam je stalo.

Inace, sike-trsat, podijeli s nama tih 7 koraka....

sike

PostanoPostano: ned 29 vel 2004, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Molitva 7 koraka" je kod mene promjenila moj odnos prema molitvi.Prije je to uglavnom bilo samo na naucenim molitvama,a ovdje sam shvatio koliko je molitva ZIVA i kakvo se bogatstvo krije u njoj.
Inace,to je molitva zajednice,prilagodjena je grupi ljudi a ne pojedincu.
Uvijek u grupi netko drugi predvodi tu molitvu.
Dakle,radi se o 7 koraka u molitvi.
1. POZVATI
To je korak kad se rijecima,pjesmom,meditacijom...pozove Gospodina u svoju sredinu da on proboravi s tom grupom.Bitan korak zbog opustanja,zaboravljanja na druge stvari koje mogu omesti,ritam disanja je ujednacen
2.CITATI
Uzme se odlomak iz Sv. Pisma(najbolje Evandjelje koje ce se citati slijedece nedjelje da posluzi kao priprava,ali moze i neki drugi tekst)i procita ga se nekoliko puta meditativno(svaki put drugi cita i preporuca se da se uzmu bar dva prijevoda NZ).
3. PROBORAVITI
To je mozda i najvazniji korak kad dopustamo Bogu da nam progovori po svojoj Rijeci.Zapravo,trazimo rijeci ili recenicu iz teksta koja bi bila vazna za nas,a jos vise za zajednicu.Trazi se zajednicko blago teksta.Te rijeci ili recenice govore se na glas s pauzom izmedju.Taj koraj je i najduzi.Svatko moze vise puta reci isto ili nesto drugo iz teksta.na karju se procita tekst jos jednom glasno
4. SUTJETI
Voditelj odredi od 3 do 5 minuta/koliko je potrebno)kad u sutnji dopustamo da nam Gospodin progovori,bas nama.Svakome drugacije progovara mozda kroz istu Rijec.
5.RAZDJELITI
Nakon sutnje svatko,tko hoce,moze izraziti sto mu je Gospodin po svojoj Rijeci progovorio,ali bez puno filozofiranja.Super je cuti kako Gospodin progovara svakome,koje je to bogatstvo za svakog clana grupe!Na kraju svi odrede zajednicku poruku teksta,znaci uzme se jedan dio oko kojeg ce se svi sloziti i ta poruka onda prati svakog kroz iduci tjedan.Dobro je da si svatko na jednom papiru zapise tu poruku iz teksta i da si je stavi na vidljivo mjesto u kuci kako bi svakog u grupi ta poruka pratila,tj.da je ne zaboravi.
6.RADITI
Svaki put si do iduce moplitve zadamo "zadacu" koju cemo nastojat izvrsiti.To grupa smislja,a moze biti nesto konkretno ili duhovno,ako me razumijete.Tada se na ovom koraku posvjedoci sto je svatko napravio od proslog tjedna i odredi zadaca za iduci tjedan.
7.MOLITI
To je vrijeme kad spontanim molitvama izricemo ono sto nam je na dusi,stavljamo pred Gospodina sve nase potrebe,molbe za nase bliznje,probleme,situaciju u obitelji,drustvu,Crkvi,svijetu...Izmedju svake molitve moze se pjevat antifona ili se kaze:Gospodine uslisi nas!
Na kraju se izmoli Oce nas,a za sam kraj moze se otpjevat jedna pjesma.
To sve kod nas zna trajat od sat i pol do 2 sata,ali to tako brzo prodje.
Vjerujte mi,ta molitva vas onda nosi iduce dane,sve do slijedeceg okupljanja.
Ovo sam vam sve ukratko rekao,ali mi imamo jedan letak koji objasnjava svaki korak,u kojem su neke rijeci ili recenice koje treba spomenuti,pa vam je ovo kao neki sazetak.
Ako netko odluci probati moliti to u zajednici,volio bih kad bi se poslije javio s utiscima.
Oprostite na duzini posta,ali nisam mogao krace!
BVB!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: ned 29 vel 2004, 19:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mogu reci da je taj nacin molitve bilo neki moj pocetak osobne molitve. Dok sam isla u srednju skolu u mojoj zupi je bila molitvena zajednica za mlade i bilo nas je 20-30 i prakticirali smo taj oblik molitve. Preko ove molitve naucila sam sto je to osobna molitva i kako je ona super i potrebna! Pgptovo mi se svidjao 5 i 7 dio jer je bilo jako posebno kad su nase molitve bile izrecene na glas! Tih sedam koraka napravljeni su na temelju Oce nasa i super je! Danas se vise ne drzim tocno svih koraka ali to je kao pocetnica. Pod tim ne mislim da mi je molitva savrsenija, nego nemam vise neku molitvenu zajednicu, a obicno kad molim, molim sama ili s par prijatelja, a tada molimo spontano i procitamo nesto iz Sv. pisma!
Hvala kaj si me podsjetio na ovo!!! Laughing

Lav je u zraku
majčika

PostanoPostano: ned 29 vel 2004, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanimljivo je ovo s koracima- radim u školi i predajem vjeronauk (za one koji ne znaju), i u ovim koracima prepoznajem puno toga iz moje nastave. I molimo propisanim molitvama (koje uglavnom služe za uvod i kraj) i osobno smatram da učenici baš i ne razmišljaju što mole, a i sama uglavnom moram paziti tko što radi za vrijeme molitve. No kada čitam nešto za motivacijski dio ili radimo na Biblijskom tekstu češto radovi učenika za kraj služe kao molitva i mogu vam reći s radošću da gotovo uvijek ima manje vremena s obzirom na broj onih koji žele pročitati svoje. Onda odemo obogaćeni i radosni. Tada smo svi ispunjeni pravom molitvom!
Inače usmjeravam učenike da s Bogom u molitvi razgovaraju kao s prijateljem (svojim riječima), a tako im približavam i meditaciju koju često rabim u nastavi čak i s prvašima.
Ju, nisam vas valjda jako ugnjavila? Rolling Eyes

Bog ne daje križ onome koji ga ne može nositi!
Ljuda Baba

PostanoPostano: pon 01 ožu 2004, 14:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitvu ne možemo definirati...niti ju od nekog naučiti - ono što je meni došlo prvo na pamet dok sam čitala vaše postove je: AKO TE MOLITVA NE MIJENJA MIJENJAJ MOLITVU!!!!
Dado

PostanoPostano: pon 01 ožu 2004, 17:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sto je to molitva... Na jucerasnjoj Svetoj Misi ovdje, svecenik ja bas pricao o tome. Rekao ja kako puno puta cuje od ljudi pitanje "Koja je najbolja molitva?" u smislu "Po kojoj ce me molitvi Bog najprije uslisati?". Rekao je kako tu ima i pomalo poganskih elemenata ili elemenata praznovjerja - u stilu, da mi o nekoj molitvi razmisljamo kao o nekakvoj formuli koju moramo tocno izgovoriti pa ce nam se ispuniti neka nasa zelja. Ali i na to pitanje postoji odgovor - rekao je - Prava je molitva ona kroz koju najvise mozes razmisljati i pribliziti se Isusu i njegovoj muci. Tada se kroz molitvu stvarno priblizavas Bogu.

Naravno, on je to puno ljepse i detaljnije rekao. Mene se dojmilo.

Pax et bonum!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 2:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molim se na nekoliko nacina! Prvi, koji nam se cesto uopce ne cini kao molitva, jest duhovni razgovor! Razgovor sa vrsnjacima o zivotu, problemima, svemu, a to je sve skupa neizbjezno ukljucen i Bog! Pa kako kaze Evandjelje: "Gdje god su dvojica skupljena u moje ime i ja sam s njima!" Tako nekako i mi raspravljamo, razgovaramo o svemu sa velikom zeljom da nam Bog pomogne, tj. ukljucujemo ga u svoj zivot!

Nadalje, cesto mjenjam vecernju molitvu... malo mi je monotono stalno moliti jedno te isto, a ovako se zazelim drugog nacina... Jedan nacin je desetina krunice i jos pokoja molitvica od srca, drugi nacin je casoslov, treci je odlomak iz Novog Zavjeta i malena meditacija. Nekada se nesto od toga miksa itd... Uglavnom, nastojim mjenjati, jer svaki oblik molitve daje nesto drugo!

ps. dosta se ljudi javilo - iznenadjen sam! Wink heheh

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 02 ožu 2004, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam kako vi,ali meni malo steka osobna molitva,ono kad se treba malo povuci u sobu,maknuti od ljudi i posvetiti se samo sebi i Bogu.Cesto molim u zajednici i to me nosi,ali znam da bez osobne molitve nema nista.Mislim da mi ono malo vremena prije spavanja nije dovoljno pa cu se kroz ovo vrijeme u Korizmi posebno tome posvetiti.
Hvala svima na postovima,inspirirate me u mnogocemu!
BVB!
nata

PostanoPostano: sri 03 ožu 2004, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pocinjem sa 'oce nas', to mi je kao neka 'ulazna sifra'. Ponekad ponavljam vise puta, kao da 'dozivam Boga' da obrati paznju na mene, jedno malo sklupcano stvorenje.
Poslije toga nastavljam 'svojim rijecima', spontano sto mi dodje, za odredjene ljude i potrebe, ali one trajne potrebe, ne nesto trenutno aktualno.
Ovi koraci u molitvi mislim da imaju smisla. Logicno mi je da najprije na neki nacin 'pozdravim' Gospodina, prvo da kazem nesto o svojim greskama, da se pokajem, onda da zahvaljujem, pa tek onda da nesto molim od Njega.

Ne mora (i ne uspijeva) uvijek ovako temeljito, ponekad ponavljam 'oce nas' dok ne zaspem, a ponekad je to samo jedan 'oce nas'... Embarassed

Sanders

PostanoPostano: ned 07 ožu 2004, 23:34
PostNaslov : molitva
Citiraj i odgovori

meni ponekad npr. niti cijela krunica ne moze zamijenit 3-4 min tisine, bez rijeci, samo se prepustit Njemu, kao da me ponovno obnavlja..a zdrava molitva bi bila ona kada bi najbolji dio dana prepustili Bogu odnosno posvetili molitvi..zelio bih se takodjer vratit u 1. lice jednine to ne cinim... Embarassed cuo sam od jednog covjeka da se ustane pola sata prije nego sto treba krenut na posao te se onda izmoli za taj dan..tim cinom je za cijeli dan zazvao Njegovo milosrdje tako da nam svaki dan moze biti radostan, samo ako ga mi to zamolimo..
..meni je Ivancic po pitanju molitve najjaci..
i njegove emisije na HKR-u utorkom su stvarno poticajne..
Gospodine nauci nas moliti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
jelena

PostanoPostano: pon 08 ožu 2004, 0:19
PostNaslov : Molitva
Citiraj i odgovori

Molim kao vecina vas i bas mi je drago da sam naletjela na ovaj forum jer sam se uvijek pitala kako drugi mole, da l' s mojom molitvom nesto ne valja? Ne u smislu zasto mi Bog ne ispuni zelje, nego da li mozda blebecem bezveze ili sto... Prava, "djelotvorna" molitva je ona iz srca, bez obzira da li molimo krunicu, devetnicu, uobicajene molitve ili nabrajamo svoje i tudje potrebe, samo sutimo, citamo Bozju Riijec ili vec nesto drugo. Ali i onda kad nam je srce uspavano, treba biti uporan pa ga mozda deseti Ocenas probudi.
A Molitva 7 koraka je najjaca budilica za uspavano srce i vjeru! Osim toga, kad se moli u zajednici, osobito u manjoj kad se svi iskreno mole i za molitvu onog drugog, te molitve kao da se glasnije cuju, "brze djeluje". Ne mislim kao nekakav "carobni stapic" nego..., ma znate!
Daniel

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 20:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se s tobom Jelo, i ja sam to osjetio na molitvi prošlu srijedu, stvarno je bila dobra i dosada me najviše duhovno ispunila.
Ljuda Baba

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja molim časoslov - jutarnju i večernju svaki dan i uistinu nikad mi nije monotono. Molim i krunicu - pogubim se nekad u Zdravomarijama i misli mi odlutaju, ali nakana postoji za svako zrnce i vjerujem da je Krunica moćno oružje, da je Marija velika Majka i Učiteljica i sve molive uslišava iako nekad ne molim srcem i najradije bih odustala. I tada ja idem dalje i molim i vjerujem. Svaki dan kratko pročitam Riječ Božju za taj dan - i jednu riječ ili rečenicu često uzmem kao molitvu ili zahvalu tog dana.
Sveta Misa mi je vrhunac svakog dana...i sebe i sve vas i biskupe i svećenike svaki dan prinosim, zahvaljujem. Misa mi je postala kao kruh i voda bez kojih ne mogu.
Ono što mene osobno još jako hrani jest sat vremena za osobnu molitvu - pola sata provedem u tišini u kapeli - zahvaljujući, moleći, vrišteći ponekad... a ponekad i samo kao hrpa krumpira. Pola sata nastojim svaki dan ići na Klanjanje...meni osobno najdraža molitva...biti pred Njim ŽIVIM. EUHARISTIJA, KLANJANJE i SVETO PISMO - moj život, moj zrak, moja hrana.

LJUDI ne bih ja mogla raditi da ne molim...i može se ovo nekom učiniti puno, ali meni je malo...zapravo osnovno...čim malo nešto propustim slabim, čim nisam ustrajna stvari se kompliciraju.

NAĐITE VREMENA ZA MOLITVU...TRAŽITE NAČIN, VRIJEME KOJE VAM ODGOVARA ZA OSOBNU MOLITVU BAREM TOLIKO KOLIKO VAM JE POTREBNO ZA NUŽDU, PRANJE ZUBI I SPREMANJE UJUTRO. NEMOJTE KOMPLICIRATI NEGO MU SE PREPUSTITE.

Nemojte samo zapostaviti sakramente - ljudi moji pa jeste li vi svjesni da je Bog ŽIV, PRISUTAN??

Toliko od mene...možda i previše...ali sa srcem i iskreno
maja-zagreb

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Didi, hvala... stvarno nadahnjujuce...
moram priznat da mi se cini da, sto vise rastem i sazrijevam u vjeri, to je moja molitva iskrenija, prirodnija, opustenija..
prije sam uvijek imala nekakvu, da to tako nazovem, 'molitvenu sablonu' - Oce nas, Zdravo Marijo, Slava Ocu, Andjele cuvaru, sve bez razmisljanja i osjecaja - cista tradicija. tu i tamo par mojih rijeci.
sad jednostavno ne mogu vise tako. shvatila sam da moram ja sama zivjeti tu svoju molitvu, da bi ju i On mogao cuti. zelim da u svakoj mojoj rijeci, u svakom "Oce!" , On cuje moj iskreni vapaj, moju ceznju za Njegovom prisutnoscu, moje "trebam Te i ne mogu bez Tebe". katkad mi ne trebaju rijeci, znam da On obilazi moje najskrovitije kutke i da me slusa i kada sutim. nastojim da se sto cesce, makar na trenutak, nadjem pred Presvetim, u crkvi. na putu iz skole, ili prije frame, kad je mrak, udjem i samo Ga gledam. najljepse je tako u tisini i tami, samo vidis kako gori ta vjecna Svjetlost. predivno...pozelim da vrijeme stane i da ostanem dugo, dugo u tom miru, u kuci Oca svog.
Al opet, i zivot je molitva, mozda bas ona koju najvise zelim prikazati Njemu i posvetiti je s Njim, po Njemu i u Njemu. a jednom, kad nekome uljepsam dan, kad nekome donesem osmijeh na lice, kad mi netko kaze da me voli i da u meni vidi kolika je Njegova ljubav, onda je moja molitva uslisana. onda vidim da i moj zivot moze biti blagoslov za druge, a to mi daje snagu da idem dalje, da s ljubavlju nosim svoj kriz, da budem odraz zivoga Boga.

p.s.oprostite ak sam presladunjava, al ipak sam ja jedna od Kaptolskih baba, pa je razumljivo...
sike

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 10:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako se slazete,ova zadnja 2 posta bi trebalo isprintati i dati nekom sveceniku koji se priprema na propovijed o molitvi..
Jelo,mislim da bi trebala svima posvjedociti o jucerasnjem Svetom plamu kod Nade!To bi svima bilo na obogacivanje.Ako hoces..
jelena

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike, na tvoja riječ...
Tko ovo prati onda je možda zapamtio da mi ovdje u Rijeci imamo jednu molitvenu grupicu, nas 15-ak uglavnom iz frame i fsr-a i svake srijede molimo molitvu 7 koraka. Sike vam ju je prenio u jednom postu.
Na stolu u prostoriji uvijek bude kipić BDM-e, sveta voda i upaljena svijeća (bitno za nastavak priče). Ovaj put je netko rekao da bi trebali donijeti i jednu stolicu više, ZA ISUSA. Čitanje je bilo o Poslijednjoj večeri i Ustanovljenju Euharistije. Na početku molitve prvo zazovemo Gospodina i Duha Svetoga da budu s nama. Nakon Čitanja malo razgovaramo o tome kako je tko doživio Riječ Božju. Zaključci su bili predivni, ali bilo bi predugo da vam sve sad ovdje pišem. Zatim izaberemo jednu rečenicu koja će nam biti poruka za slijedeći tjedan i složili smo se oko ovoga:"...novi je Savez u mojoj krvi..."! Zatim slijedi osobna molitva.
E, tu je vrhunac priče. Sike je mislio na to da vam ispričam. Za svo vrijeme molitve, u svim koracima plamen svijeće je bio manje više jednak, onako normalne visine, a povremeno bi se povećao. Kad je počela ta osobna molitva, plamen je toliko narastao da je bio veći i od kipića BDM, a to vam je odprilike 10-ak cm. Moram dodati da su neke fizičke sile isključene jer nije bilo propuha, vosak se nije upalio, ma baš ništa izvana nije utjecalo na to da se taj plamen gotovo neprirodno poveća i još je bio savršeno miran. Naša teta Nada, inače legenda, objasnila nam je da je to normalno kad je prisutan Sveti Duh. Kad je molitva bila gotova, plamen se polako smanjivao i na kraju opet postao normalan.
Svi smo zaključili da je ovaj susret bio poseban.
sike

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma trebate sami dozivjeti koliko molitva 7 koraka ima snagu i nema sanse da i nakon sto se vratimo doma, prespavamo..do iduce srijede zaboravimo one bitne poruke iz tog texta kojeg smo citali i razmatrali.
Znam da ce jednom kad tad i "legenda" zasjesti za komp i doci na forum(valjda ne postoji gornja granica u godinama za registriranje),pa joj se ovim putem ispricama sto me vec DUGOOOOOO nije bilo srijedom,ali sam Bog zna da sam imao opravdane razloge za svaku srijedu. A ne moze covjek biti na dva mjesta..
Jelo,jos jednom su me trnci prosli nakon sto sam procitao ovaj tvoj post,a tek kad sam u srijedu navecer procitao tvoju poruku.. Surprised
Daniel

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 20:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva 7 koraka stvarno je super, meni je to bila prva molitva izvan okvira tradicionalnih molitava i do danas mi predstavlja jedan od duhovnih akumulatora za cijeli tjedan. Kao veliki štovatelj Majke Božje svaki dan već godinama molim gospinu krunicu, često volim reći da me ona više puta i spasila. U trenucima najveće kušnje i najdubljeg pada uvijek sam se obraćao Majci s krunicom i mogu vam reći stvarno sam osjetio svu majčinsku ljubav koja mi je u tome trenutku bila potrebna, sama spoznaja da se Gospa bori za mene i da me brani pred Gospodinom uvijek mi je pružala veliku utjehi i smirenje. Krunica je stvarno prava stvar, tako mali predmet, stane vam i džep, jedva je okom vidite, a izvor je tolikih milosti i tolike snage. Mogao bih vam pričati o silnim milostima i čudima koja sam doživio moleći krunicu. Naravno osim krunice, uvijek sam otvoren svim vrstama i načinima molitve, jer molitva nas može samo ispuniti i usmjeriti prema krajnjem cilju svakog kršćanina-k Gospodinu. Svakom molitvom sve smo mu bliže i sve smo više njegovi.
Sanders

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 22:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaka cast Daniele na ustrajnosti u molitvi, slazem se da se milost ocituje po krunici vrlo cesto, i onda kada mi toga nismo svjesni..BVB!

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Srki

PostanoPostano: sri 14 tra 2004, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jako se lijepo može moliti u prirodi,okružen šumom i cvijećem. Osobno, to najviše volim. Molitva na frami je super iako mi se baš ne da doći svaki put. Prava molitva ne mora biti sa krunicom ispred sebe ili sl.,nego samo ući u molitvu,povući se u osamu i moliti sa dušom.
heartsong

PostanoPostano: sri 14 tra 2004, 15:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih također mogla ispisati popriličnu knjigu s čudima u mom vlastitom životu posredstvom molitve!
Ali, zbilja ne vidim neku razliku između krunice i ostalih načina molitve. Dapače, veći mi je blagoslov moliti spontano, jer tad osjećam Isusa kako uzvraća razgovor,a molitva je prije svega dijalog.
Kad pričam s Isusom, to je nešto toliko prirodno i osobno. Nevjerojatan osjećaj...! Ponekad tako u molitvi znam provesti prilično vremena, jednostavno pričajući o svom danu, o svojim težnjama, o svojim konfliktima, o svojim križevima, o svojim radostima i zahvalama i puneći se istinskom ljubavlju i mirom u isto vrijeme...
Isto tako, prekrasno mi je moliti u prirodi, među pticama i drvećem, osjećam kao da me Bog miluje svojim vjetrom, šumom grana i pjevom ptičica.
Najzahvalnija sam Gospodinu baš na toj mogućnosti da kao njegova djeca uvijek imamo pristup Njemu u molitvi. On uvijek ima vremena da izdvoji samo za nas i za takvo kvalitetno vrijeme koje provedemo zajedno...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema