HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 22:32. Pogledaj neodgovorene postove
Molitva
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
dragi moji,
želim s vama podijeliti jednu radosnu vijest ... jako sretan jako sretan jako sretan
a ne znam gdje drugdje da to napišem ...

u nekoliko navrata na istovremenoj molitvi u ponoć, molitvenom lancu i ovdje
stavljala sam kao nakanu u naše molitve za jednu mamu
koja ima ozbiljnih komplikacija u trudnoći i za njenu nerođenu curicu ...

e, pa eto, 23. 3. malena je ugledala svjetlo dana, mama i ona su dobro ...
Bogu hvala!

eto, baš sam htio urgirati za aleksandru i malu elu/leu, ali dobra klara je bila brža i brižnija....

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 11:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad govorimo ovdje općenito o molitvi,potaknut napisima na temi Gospina krunica tu bi mogli nastaviti s tim našim pogledom na molitvu.
Pišemo tamo kako tragamo za molitvom,a koliko je god to dobro da čovjek nešto nađe što mu paše toliko moramo paziti da nas to traganje ne odvede daleko od molitve,tj.da ne ubije u nama tu želju za molitvom i onda na kraju ništa ne molimo

To govorim iz vlastitog iskustva

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hmm...Mislim da imaš pravo. jako sretan
Meni je nekako najlakše moliti '' razgovarajući''. Ono, ispričam Mu sve što mi se u tom danu svidjelo, ono što mi se nije svidjelo, ono što sam pogriješila i ono što sam možda lijepo napravila...onda Mu zahvalim, to moje zahvaljivanje ovisi o ''stupnju sreće'' tj. koliko me to nešto obradovalo. Nekad ne bih stala govoriti HVALA,željala bih Ga zagrliti, izljubiti... a nekad eto to kažem reda radi ili nažolost zaboravim. Naravno, zamolim Ga za mnoštvo toga,ćesto mislim da možda i pretjerujem ...( al'...pa neka On izabere što mi je najpotrebnije). Ima trenutaka kada sam i ljuta na Njega. Al' vrlo ćesto se ispostavi da sam baš ja ili neko treći kriv za to.
Na kraju uvijek volim izmoliti '' Anđele čuvaru, Očenaš, Zdravo Mariju, Slava Ocu, (jednu molitvicu koju sam naučila u OŠ, a ne znam joj ime), kajanje,( ako katkad naiđem na neku simpa molitvicu ( na internetu, knjigama...) volim ju pročitati, a onda eto malo razmisliti o njenim riječima)''

He, al nije ni taj moj razgovor uvijek baš bajan, gladak i onak kako bi se reklo ''po špagu''. Sve ovisi o raspoloženju ( ima trenutaka kada mi se ćini da blebetam sam sebi,a ima i trenutaka kada imam onaj feeling da me Netko sluša)...al' to je neka druga duga priča Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Amistad

PostanoPostano: pet 07 tra 2006, 12:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste vi svjesni da je Isus molio za nas?
fat drummer

PostanoPostano: pet 07 tra 2006, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amistad napisa:
Jeste vi svjesni da je Isus molio za nas?

ne...

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Amistad

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene!" Iv 17, 20 (iz Isusove svećeničke molitve)
Natty

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

uh, nisam znala gdje ovo staviti. Sutra počinje devetnica Božanskom milosrđu. Eto, htjela sam samo nekoga podsjetiti na tu divnu molitvu i preveliko Božansko milosrđe.

BVB

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
uh, nisam znala gdje ovo staviti. Sutra počinje devetnica Božanskom milosrđu. Eto, htjela sam samo nekoga podsjetiti na tu divnu molitvu i preveliko Božansko milosrđe.

BVB

Evo, stavio sam tekst devetnice i molitve u molitvenik Wink
Devetnica danas počinje, priključite se, ovo je zaista velika milost koju nam je naš predobri Isus dao. Molimo i predajmo se Njegovom Božanskom milosrđu!

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
melani

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 9:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOJE VJEROVANJE U MOLITVU
anđeo
Vjerujem da molitva nije sve,
ali sve pocinje od molitve:
jer inteligencija ljudska je previse kratka,
a volja covjekova previse slaba;
jer covjek koji djeluje bez Boga
ne daje najbolje od sebe.
Vjerujem da Isus Krist dajuci nam Oce nas,
htio nas je pouciti da je molitva ljubav.
Vjerujem da molitvi ne trebaju riječi.
Vjerujem da se moliti moze
suteci, trpeci,radeci,
ali sutnja je molitva samo ako se ljubi,
trepljenje je molitva samo ako se ljubi,
posao je molitva samo ako se ljubi.
Vjerujem da necemo nikada znati sa sigurnoscu
da li nasa je molitva ili nije.
Ali postoji jedan nepogresivi test molitve:
ako rastemo u ljubavi,
ako rastemo u odvajanju od zla,
ako rastemo u vjernosti volji Bozjoj!

Vjerujem da nauci moliti
samo onaj koji nauci sutjeti pred Bogom.
Vjerujem da nauci moliti
samo onaj koji nauci izdrzati Bozju sutnju.
Vjerujem da svaki dan trebamo
moliti Gospodina dar molitve,
jer tko nauci moliti naucio je ZIVJETI!
pusa sunce moje malo cvijetak
klara

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 9:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u molitvi bi se trebalo događati nešto lijepo:
razgovarati s Bogom i hvaliti ga zbog silnih djela ...
zahvaljivati za Njegove darove kojima se radujemo ...
slaviti ga za sve dobro ...
nastojati da što više molimo i doživljavamo Boga,
to dublje ulaziti u svoju nutrinu ...
to više nalaziti sklad i mir ...
postajati smiren, radovati se ljubavi Božjoj
i uzdati se u Njegovu pomoć ...

a često je to tako, tako teško ...

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
sike

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 10:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naš cijeli život je molitva,jer i kad svjesno ne molimo Gospodina kako to činimo ujutro,prije spavanja,prije jela..u raznim zgodama,svojim životom,obavljanjem svakodnevnih stvari upućeni smo na Onoga koji nam daje sve ono što nam je u nekom trenutku i potrebno..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
banana

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh, ne znam jeste li o tome tipkali. Ali, postoji li nepravilna molitva tj. krivi naćin molitve Confused Rolling Eyes ??

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 13:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad to pitaš,prvo mi na pamet pada česta molitva kod naših starih:

"Dragi Isuse,moli sv.Antu.."

little_angel

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 13:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ili kad bakice znamo čuti..ja se molim npr. Majci Božjoj Bistričkoj, ona mi je puno bolja od Majke Božje Remetske, Majke Božje Kamenitih vrata...itd. Rolling Eyes Laughing

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

krivi način molitve je kada npr. moliš krunicu ili bilo koju drugu molitvu tjekom Sv. Mise, to je ipak največća molitva od svih.

Bog moj i sve moje.
banana

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Ili kad bakice znamo čuti..ja se molim npr. Majci Božjoj Bistričkoj, ona mi je puno bolja od Majke Božje Remetske, Majke Božje Kamenitih vrata...itd. Rolling Eyes Laughing

Sad kad si već to spomenula, iako ovo nije tema za to, može li mi netko objasniti otkuda, zašto ti svi nazivi ( Majka Božja Trsatska, Majka Božja Bistrička...) Embarassed Rolling Eyes Embarassed ?!?

Bog moj i sve moje!
Daniel

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To su pridjevi koji se stavljaju uz marijino ime kako bi se znalo o kojem se svetištu radi. Mi se naravno svi molimo istoj Mariji u različitim svetištima gdje je Marija na ovaj ili onaj način ostavila traga, recimo čuda koja je Isus po Mariji napravio u Lurdu ili u Fatimi, a uz to Marija se na različite načine objavljivala na tim mjestima i ljudi su je vidjeli drugačije, recimo Majka Božja od Guadalupe ima lice američke indijanke, jer se takva ukazala. da ne trtljam previše, jedna je Marija ali je više njezinih svetišta tako kako bi smo znali o kojem se radi onda se upotrebljavaju i izrazi kao što je Majka Božja Bistrička, Trsatska, Gospa Lurdska, MB Fatimska, Gospa Sinjska itd.

Bog moj i sve moje.
banana

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 14:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma,da ! Znam ja da je samo jedna Marija ali toliko naziva malo zbuni Wink !!!

Pa da se vratim na temu!!
Citat:
glupo mi je i bogohulno kad učenici ne uče a pred ispit trk u crkvu palit svijeću da diobijem dobru ocjenu...

Pa što mislite o tome !?!
Ja osobno ne vidim ništa lošega u tome njihovom obračanju Bogu... ali...hehe...ne vjerujem da će se ipak tako lako riješiti učenja Laughing Rolling Eyes Laughing

Bog moj i sve moje!
Daniel

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 22:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam imao običaj dok sam studirao uvijek dan prije ispita otići na misu i prije ispita zapaliti sviječu u zagrebačkoj katedrali, ali nikada nisam od Boga tražio da mi da dobru ocjenu, to je glupo i sebično, nego sam uvijek molio Boga da mi prosvjetli pamet na ispitu, da naučeno gradivo znam i primjeniti na ispitu, zatim bi Mu prikazao cijeli ispit, sebe, profesora, sve one koji će biti sa mnom u prostoriji i pitanja koja će mi postaviti, i uvijek bi na kraju rekao neka bude Njegova volja.

Bog moj i sve moje.
banana

PostanoPostano: sub 07 lis 2006, 17:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma meni milijun puta molitva zašteka. Po danu uvijek negdje jurim, trčim. A navećer se bude umoran od svega toga pa se eto katkad ni 5 minutica ne posveti Bogu.
A nije li to malo ironićno od mene !?
Navezivati se, juriti za toolikim ovozemaljskim stvarcicama. Dopušta ti im da katkad budu centar svega. A onome s kime ćemo provesti vjecnost, koji nam uskaće u pomoć ni par minuta posvetiti ?!
Heh, ćemu tak!? Kada i sama znam da molitva ispunja dušu mirom, radošću, ljubavlju, utjehom... jako sretan

Moje molitvice su tak ćesto u trku, onak s nogu Rolling Eyes
Obavljajući još sto drugih poslova, skačući na treningu, trčeći do škole, vozeći se liftom, šetajući Korzom potaknuta nekom stvarčicom sjetim se Njega...
Molitvica, zahvalica koju tada uputim Bogu bude kratka, poput smsića al' eto... Wink

Bog moj i sve moje!
Natty

PostanoPostano: ned 08 lis 2006, 14:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Majka Tereza je čini mi se takve molitvice nazvala strelicama ljubavi. I to znači da si ipak s njim, a i to je nastojanje...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Jole

PostanoPostano: ned 08 lis 2006, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja imam nekoliko takvih molitvica nekoliko puta dnevno, s noge na nogu, radeci neki drugi posao...za sve nekako nadem vremena, a kasnije, kad bi trebao pokoju minuticu posvetit Bogu, ne stignem...tako mi se navecer zna dogodit kad legnem u krevet, zaspem prije nego se pomolim...zato, radeci taj neki drugi posao, paralelno se i pomolim i tako...mislim da bi vise vremena trebao posvetiti Bogu i molitvi, a ne samo tako malo kao sto to (nekad) cinim... Embarassed

"Gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce" (Mt 6,21).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: pon 16 lis 2006, 12:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jole napisa:
...tako mi se navecer zna dogodit kad legnem u krevet, zaspem prije nego se pomolim...Embarassed

Heh, a dobro mi je to poznato... Rolling Eyes
Samo što se ja, taman kada se onak lijepo 'zapakiram' u krevetu, sjetim da sam nešto zaboravila. Pa idem po redu ; oprala zube jesam, vrata su zaključana, maloprije sam si radila kakao pa sam plin zavrnula, zadaću napisala...
I da, onda tak dođem da se nisam Bog sjetila Embarassed
Heh, i onda ne mogu tek tako preći preko toga već se i onak mrtva umorna moram pokušavati malkice skoncentrirati, a kako to baš i ne ide kak spada 'lijepo mu kažem' uz to što sam umorna i ono što mi se mota po glavi Rolling Eyes . To sve bude tak na brzak, al eto Rolling Eyes

Ajme, i škola je sada počela pa Ga milijon puta bezveze zagnjavim i oko tih stvarčica. Istina, to je katkad onak refleksno kada se profač dočepa imenika pa igra lutrije Rolling Eyes Laughing.

Bog moj i sve moje!
little_angel

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najgore što mi molitvu često prihvatimo kao jedan monolog. Boga ću lijepo zamoliti da mi daruje to i to, da bude uz mene sutra tamo i tamo, zahvalit ću Mu na tome i tome. Izmolit ću Oče naš, koju još molitvu... Prekrižit ću se i to je otprilike svakodnevna molitva većine nas. Kad nas sutradan netko pita što je molitva, reći ćemo ko iz topa - pa dijalog, razgovor s Bogom!
Da li mi to doista i činimo dok molimo? Da li razgovaramo s Bogom tako što mi pričamo, a On šuti? Zašto ne bismo katkad rekli svoje brige, svoje želje, svoje zahvale, a onda koju minuticu pustili da On nama nešto kaže? Ne da nam došapne u uho da je uz nas, ili da nam pošalje čokoljadicu s neba.. Laughing Ali osjetiti onako u srcu da je tu. Doista je lijepo katkad pustiti malo sve na stranu, osluškivati srcem. Kad osjetiš da ti nešto ispunjava srce, kad osjetiš toplinu, kad osjetiš ljubav... Naravno da se riječima takve stvari teško mogu opisati. Ali isplati se zašutjeti na tren te prepustiti i Njemu koju "riječ".. Smile

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Zita

PostanoPostano: pon 20 stu 2006, 9:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo nisam baš bila sigurna kamo da stavim ovo, pa stavljem tu, ali ako moderatorice misle da bi bilo bolje negdje drugdje slobodno premjestite. Wink

Dobila sam jednu naljepnicu/letak...

Cijela Europa moli – pridružite se!

Kada? Svakoga dana točno u podne!

Gdje? Upravo ondje gdje se TOGA ČASA nalazite!

Što? Očenaš – molitvu Gospodnju*!

Na koju nakanu? Za kršćansku Europu!

Zašto? Jer je Krist naša nada

*Katolike se poziva neka dodaju Očenaš prije molitve “Anđeo Gospodnji".

Ako koga zanima više može naći na ovoj stranici www.europe4christ.net
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.