HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 15 lis 2019, 6:52. Pogledaj neodgovorene postove
Vijesti - Najave...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Ponosna_Hrvatica

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 07 svi 2009, 19:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U "Glasu Koncila" (GodiÅ”te XLVIII - 10. svibnja 2009. - broj 19 (1820)), na stranici 36., u rubrici "Crkvene obavijesti" stoji sljedeƦi tekst:

Misa za bana Josipa JelaĆØiƦa - povodom 150. obljetnice smrti hrvatskog bana Josipa JelaĆØiƦa, zaslužnog za uzdignuƦe ZagrebaĆØke biskupije na nadbiskupiju i uspostavu Hrvatsko-slavonske crkvene pokrajine, bit Ʀe u zagrebaĆØkoj prvostolnici u srijedu 20. svibnja u 18 sati, a predvodi je pomoƦni biskup mons. dr. Vlado KoÅ”iƦ.

Kao koŔuta Ŕto za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Pancho

Spol: muško
PostanoPostano: pon 11 svi 2009, 18:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako netko želi sutra sluŔati kako moji sužupljani i ja trkeljamo na radio Mariji... :)
UTORAK (12.5.2009) - 21:03:00 Živimo zajedno - ur. i vod.: s. Slavka Sente

When someone ignores you, sing louder.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, davorseljan
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 11 svi 2009, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DEVETNICA SV. IVANU NEPOMUKU

Dragi forumaŔi,
iako je veƦ nekoliko dana poĆØelo joÅ” stignete navratiti do naÅ”e župe.
Župa sv. Ivana Nepomuka, Stupnik, LuĆØko, SijaĆØevo Å etaliÅ”te 2, LuĆØko

PROGRAM DEVETNICE:
Mise su svaki dan u 19 h, osim na sam sveĆØev blagdan!

7.5. ĆØetvrtak vlĆØ. Žarko Relota, vojni kapelan, pjeva mjeÅ”oviti župski zbor
8.5. petak, otac Viktor GrbeÅ”a, karmeliĆØanin, vojni kapelan, pjeva mjeÅ”oviti zbor iz Leskovca
9.5. subota, otac Nikola StankoviƦ, DI, župski zbor
10.5. nedjelja, don Damir StojiƦ, salezijanac, Marija PomoƦnica, Knežija, zbor mladih Allegro, Tribina: Teologija tijela,
11.5. ponedjeljak, otac Milan LojiƦ, lazarist, župa sv. Barbara Gornje VrapĆØe, pjeva mjeÅ”oviti zbor župe sv. Mihaela Dubrava
12.5. utorak, vlĆØ. Ljubo VukoviƦ, župnik zbor župe sv. Josipa Radnika, Gajnice
13.5. srijeda, preĆØasni gospodin Antun Sente, župnik i dekan župe, pjeva zbor mladih ā€žBožja kapljicaā€œ iz župe sv. Nikole Biskupa, Stenjevec II
14.5. ĆØetvrtak, vlĆØ. Domagoj MatoÅ”eviƦ, povjerenik za pastoral mladih ZagrebaĆØke nadbiskupije, pjeva zbor mladih Allegro,
15.5. petak, otac Jure BosanĆØiƦ, DI, pjeva mjeÅ”oviti župski zbor; Tribina povodom Svjetskog dana obitelji: dr. Petar KreÅ”imir HodžiƦ,
16.5. subota, blagdan sv. Ivana Nepomuka,
7:30, vlĆØ. Mijo MatoÅ”eviƦ, supsidijar župe sv. I. N.
9:00, vlĆØ. Dubravko Å krlin Hren, povjerenik za duhovna zvanja ZagrebaĆØke nadbiskupije, pjeva djeĆØji zbor ā€žAnĆ°eli sv. Ivanaā€œ
11:00, preuzviÅ”eni gospodin dr. Ivan Å aÅ”ko, pomoƦni biskup zagrebaĆØki, pjeva mjeÅ”oviti župski zbor i HKZ MI-tamburica iz Hrv. Leskovca
19:00, vlĆØ. Zvonko VukoviƦ, župnik sv. Marijinog uznesenja Brezovica, pjeva zbor mladih ā€žAllegroā€œ

Veliki pozdrav i poziv od svih forumaŔa naŔe župe:
Patrisha, Ycteris, mravac; Emma (prijateljica župe) and me...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan, Pancho, emma
spvh

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 13 svi 2009, 11:20
PostNaslov : BIBLIJSKO BDJENJE
Citiraj i odgovori

U župi sv. Antuna Padovanskog u Bjelovaru
18. ā€“ 22. svibnja 2009.

U prigodi 800. GodiÅ”njice FranjevaĆØkog reda i kao duhovnu pripravu za slavlje sakramenta Potvrde, od 18. ā€“ 22. svibnja najavljujemo BIBLIJSKO BDIJENJE pod geslom: ''Govori Gospodine, sluga tvoj sluÅ”a''. (1. Sam 3,9) Kroz pet dana i noƦi u naÅ”oj Ʀe se crkvi bez prestanka ĆØitati Biblija od poĆØetka do kraja. Biti Ʀe to prigoda ne samo za krizmanike i njihove obitelji, nego i za ĆØitavu naÅ”u župnu zajednicu da se svi zajedno otvorimo za sluÅ”anje i poruku RijeĆØi Božje. Ovim biblijskim bdijenjem želimo si i kao zajednica vjernika i kao pojedinci posvijestiti ĆØinjenicu da je RijeĆØ Božja zapravo srediÅ”te naÅ”eg vjerniĆØkog života, te se toj istoj RijeĆØi i njezinoj poruci otvoriti. BuduƦi da ovakvo biblijsko bdijenje predviĆ°a veliki broj ĆØitaĆØa, pozivamo sve zainteresirane da se kroz ovaj tjedan u naÅ”em župnom uredu ili sakristiji prijavite za ĆØitanje u neki od termina. Pojedinci se mogu prijaviti u intervalima od 15 min. a obitelji po pola sata. Biblijsko bdijenje zapoĆØeti Ʀemo sveĆØanom sv. Misom 18. svibnja u 18h koju Ʀe predslaviti profesor biblijskih znanosti na KBF-u u Zagrebu dr. fra Mario Cifrak.

"U mrkloj noƦi vidimo -ponekad kroz vlastite suze - najljepÅ”e zvijezde"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: valentina
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: pon 18 svi 2009, 10:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da se nadovežem na Misu za bana JelaĆØiƦa, evo dogaĆ°aj na Facebooku:

http://www.facebook.com/event.php?eid=80361518396

pa se uĆØlanite. Wink

žudim za Tobom ja...
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: uto 19 svi 2009, 6:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Djeca na moru" - humanitarni koncert

nedjelja 24. svibnja 2009.

Župa Marije PomoƦnice - Knežija

18.30 h misu predvodi vlĆØ. Domagoj MatoÅ”eviƦ

19.30h koncert mladih

Nastupaju:

VIS Marija PomoƦnica

VIS Ivan Pavao II

VIS Put u život

Don Bosco bend

Knežijanski animatori

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan, Magali, CroStorm
davorseljan

PostanoPostano: sri 20 svi 2009, 10:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ĆØetvrtak 21. svibnja u emisiji Pola ure kulture, bit Ʀe emitiran prilog o novim orguljama crkve na Jordanovcu.
Vrijeme: oko 22.00. Prvi program HTV-a.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 20 svi 2009, 10:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Župa BezgrjeÅ”nog Srca Marijina ā€“ Jordanovac
KOLAUDACIJU SVEƈANU novih orgulja
Rad majstorske radionice Eisenbarth, Passau, NjemaĆØka
u subotu 30. svibnja 2009. u 18.30
u crkvi BSM na Jordanovcu 110
Dobro doŔli!
Program proslave:
18.30
SveĆØanu Sv. Misu s blagoslovom orgulja mons. Valentin PozaiƦ
Akademski zbor Palma Josip I. Skender Ante KneŔaurek
predvodi biskup
Pjeva Dirigent Orgulje

19.45
Inauguralni koncert, za orguljama Ljerka OĆØiƦ
Na programu: J. S. Bach, J. G. Walther, J. Haydn, C. Franck, B.
Dobro doŔli

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ozana

PostanoPostano: sri 20 svi 2009, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DUHOVSKO BIBLIJSKO BDIJENJE

TreƦu godinu za redom Zdenac - Pokret Misionara MilosrĆ°a animira navijeÅ”taj Božje rijeĆØi uoĆØi Duhova, zbog ĆØega se i zove Duhovsko biblijsko bdijenje.
Prvu godinu NavijeÅ”taj je bio u Splitu, drugu u Splitu i Zagrebu, a ove godine Ʀe biti u Splitu, Zagrebu i Dubrovniku.
Nakana je ĆØastiti Boga Oca i Sina i Duha Svetoga neprekinutim ĆØitanjem Novog zavjeta.

ƈitaĆØi se izmjenjuju svakih 20 minuta.

30 i 30/31. 05. 2009. , dan i noƦ, od 7 ā€“ 7 . , u župnoj crkvi Marije PomoƦnice( Kapela), Knežija

Da mi je samo da se naĆ°em tu...
Lux

PostanoPostano: čet 21 svi 2009, 16:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OmoguƦimo djeci da idu na ljetovanje
Salezijanska mladež s Knežije organizira humanitarni koncert ''Djeca na moru'' koji Ʀe se održati u dvoriÅ”tu župe Marije PomoƦnice u nedjelju, 24. svibnja, u 19:30h. Prikupljenim sredstvima omoguƦiti Ʀe se ljetovanje u Splitu za tridesetero djece koja zbog raznih prilika ne mogu iƦi na more. Na koncertu Ʀe nastupiti glazbeni sastavi mladih s Knežije: ''Marija PomoƦnica'', ''Ivan Pavao II.'' i ''Put U Život'', te ''Don Bosco Bend'' kojeg ĆØine pripadnici salezijanske mladeži iz zagrebaĆØkih župa. U programu Ʀe nastupiti i salezijanski animatori s Knežije.

Župni blagdan na Knežiji
Župa Marije PomoƦnice na Knežiji sveĆØano Ʀe u ponedjeljak, 25. svibnja proslaviti župni blagdan. SveĆØano slavlje poĆØinje procesijom u 18 sati. Nakon mise koju Ʀe predvoditi mons. Juraj Jezerinac, u dvoriÅ”tu crkve biti Ʀe puĆØko veselje uz glazbu, piƦe i hranu.
U petak, 22. svibnja, na prvi dan trodnevnice misu Ʀe predvoditi don Ante Vasilj, jarunski župnik. Drugi dan trodnevnicu vodi vlĆØ. Anton VukmaniƦ, dekan treÅ”njevaĆØkog dekanata. U nedjelju, treƦi dan trodnevnice, misu predvodi vlĆØ. Domagoj MatoÅ”eviƦ, nadbiskupijski povjerenik za pastoral mladih, a nakon mise Ʀe biti humanitarni koncert knežijanskih bendova. U nedjelju i ponedjeljak vjernici Ʀe moƦi u dvoriÅ”tu crkve kupiti Å”alice, majce, ruksake i platnene vreƦice. Detaljan raspored pogledajte pod opÅ”irnije.

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: CroStorm, davorseljan, Magali
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 26 svi 2009, 7:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

29.05 - 30.05.2009 | IKA N - 112230/5

Dan pokreta i udruga ZagrebaĆØke nadbiskupije

Zagreb, (IKA) ā€“ Dan pokreta i udruga ZagrebaĆØke nadbiskupije održat Ʀe se 29. i 30. svibnja. Izabrano je geslo Dana "Tvoja rijeĆØ nozi je mojoj svjetiljka i svjetlo mojoj stazi". Prvoga dana, u petak 29. svibnja ĆØlanovi udruga, pokreta i zajednica okupit Ʀe se u zagrebaĆØkoj katedrali na misnom slavlju kojeg Ʀe predvoditi zagrebaĆØki nadbiskup kardinal Josip BozaniƦ. Nakon mise, u Nadbiskupijskom pastoralnom institutu održat Ʀe se susret na kojem Ʀe osvrt na Biskupsku sinodu dati kardinal BozaniƦ i dr. Željko TanjiƦ. U subotu, 30. svibnja na prostoru ispred zagrebaĆØke katedrale održat Ʀe se smotra na kojoj Ʀe udruge, pokreti i zajednice predstaviti svoj rad na Å”tandovima, a dvadesetak udruga, pokreta i zajednica predstavit Ʀe se i kraƦim programom na pozornici.

---

Nadam se da Ʀete i vi sudjelovati na ovom danu...u sklopu vaÅ”ih udruga, organizacija i sliĆØno...
Nadam se da se vidimo...
(o ostalom proĆØitaj na forumaÅ”kom susretu)

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 27 svi 2009, 7:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Poziv naŔeg povjerenika za Duhovsko bdijenje:

Dragi mladi,

pozivam vas na bdjenje koje Ʀe se uoĆØi svetkovine Duhova održati u subotu, 30. svibvnja u 21 sati u SvetiÅ”tu Sveta mati slobode. Nakon bdjenja bit Ʀe druženje i podjela nagrada KatoliĆØke malonogometne lige. U prilogu je letak s viÅ”e informacija.

Znamo da je tada Thompson, ali tamo Ʀe sigurno biti velika gužva - a na Jarunu Ʀe biti mirno, lijepo i bez stresa.

Pozdrav,
povjerenik Domagoj

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Pancho
hilarije

PostanoPostano: uto 09 lip 2009, 21:10
PostNaslov : Peticija za slavljenje tradicionalne mise
Citiraj i odgovori

Na stranici Tradicionalna misa ( http://sites.google.com/site/tradicionalnamisa/peticija ) možete potpisati sljedeƦu
Molbu za slavljenje mise prema izvanrednom obliku rimskog obreda:

Citat:
U skladu s motuproprijom Summorum Pontificum pape Benedikta XVI. tražimo da nam se omoguƦi prisustvovanje misi slavljenoj prema izvanrednom obliku rimskog obreda (takoĆ°er poznatoj pod nazivom tradicionalna latinska misa ili tridentska misa) u jednoj od crkava grada Zagreba barem nedjeljama i blagdanima.

ProĆØitajte upute, potpiÅ”ite peticiju i proÅ”irite ovu obavijest Å”to je moguƦe viÅ”e, posebno kod ljudi za koje mislite da bi mogli biti zainteresirani!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 18 lip 2009, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

s KNI:

SVETKOVINA PRESVETOG SRCA ISUSOVA

U zagrebaĆØkoj župnoj crkvi ā€“ svetiÅ”tu, Bazilici Presvetog Srca Isusova otaca isusovaca u PalmotiƦevoj 31, sveĆØana proslava svetkovine Presvetog Srca Isusova u petak je 19. lipnja.

Trodnevna duhovna priprava je od utorka 16. do ĆØetvrtka 18. lipnja.

Misno slavlje je u 19 sati, u Bazilici Presvetog Srca Isusova predvodi ga i propovijeda o. Stjepan Fridl, DI.

Na samu svetkovinu u petak 19. lipnja mise su u 6.30, 8, 9.30, 11, 12.30, 17 te u 19 sati.

SveĆØano euharistijsko slavlje je veĆØernje, predvodi ga i propovijeda pomoƦni zagrebaĆØki biskup Ivan Å aÅ”ko. Vjernicima je prigoda za sakrament pomirenja u Bazilici tijekom cijeloga dana.
___

Nadam se da ste se i odazvali pozivu za devetnicu BSI...
jer ovo je cudesno vrijeme.
i molitve su uslisane...
na neki ljudima neobjasnjivi nacin...ali na Bogu svojstven naĆØin..
Njegovo srce sluŔa i ispunja...
BVB

Pancho

PostanoPostano: pet 19 lip 2009, 8:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prenosim mail naÅ”eg povjerenika za mlade vlĆØ. Domagoja

Citat:
Dragi mladi,

u petak, 20. lipnja uoĆØi sveƦeniĆØkog reĆ°enja u katedrali Ʀe se održati bjednje s poĆØetkom u 20 sati pa vas i mlade iz vaÅ”ih župa pozivamo na taj molitveni susret.

IDEMO SLAVITI!

Posljednji susret duhovne formacije animatora mladih održat Ʀe se u ponedjeljak, 22. lipnja u župi sv. Obitelji (križanje DržiƦeve i Vukovarske). Susret zapoĆØinje misom u 16 sati, a nakon toga bit Ʀe druženje uz roÅ”tilj. Molim vas da mi najkasnije do ĆØetvrtka, 19. lipnja javite da li dolazite i hoƦe li doƦi joÅ” tko s vama iz župe kako bismo mogli kupiti sve Å”to je potrebno. Ujedno možete pozvati i mlade iz župe koji su bili redari na ovogodiÅ”njih susretima (krizmanici u Ciboni, proslava Kamenitih vrata, ...). Pod misom Ʀe se skupljati milostinja u koju Ʀete moƦi ostaviti svoj prilog za agape (roÅ”tilj).

Zahvalan sam Bogu za naŔe ovogodiŔnje susrete i radujem se naŔem druženju u ponedjeljak i petak.

Pozdrav,
Domagoj

samo da dodam da na misi u ponedjeljak pjevaju Makabejci :)

When someone ignores you, sing louder.
hilarije

PostanoPostano: sub 27 lip 2009, 10:32
PostNaslov : Peticija za slavljenje tradicionalne mise u Zagrebu
Citiraj i odgovori

Peticija za slavljenje tradicionalne mise zavrÅ”ava 7.7.2009. na drugu godiÅ”njicu objave papinog motuproprija Summorum Pontificum kojim je tradicionalna misa ponovno darovana svim sveƦenicima i laicima KatoliĆØke Crkve rimskoga obreda.

JoÅ” možete potpisati peticiju na na stranici Tradicionalna misa ( http://sites.google.com/site/tradicionalnamisa/peticija ). PotiĆØem vas da to uĆØinite ukoliko joÅ” niste i da ovu obavijest proÅ”irite meĆ°u svojom rodbinom, prijateljima i poznanicima. Evo i teksta peticije:
Molba za slavljenje mise prema izvanrednom obliku rimskog obreda:
Citat:
U skladu s motuproprijom Summorum Pontificum pape Benedikta XVI. tražimo da nam se omoguƦi prisustvovanje misi slavljenoj prema izvanrednom obliku rimskog obreda (takoĆ°er poznatoj pod nazivom tradicionalna latinska misa ili tridentska misa) u jednoj od crkava grada Zagreba barem nedjeljama i blagdanima.

Do sada je peticiju potpisalo tridesetak ljudi.
Bubica

PostanoPostano: pet 03 srp 2009, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti Å”to sam stvoren tako ĆØudesno,

Ŕto su djela tvoja predivna. Ps 139,14

Dragi svi!
SKAC vas poziva na bdijenje uoĆØi Modrava, u subotu 04.07. u bazilici Srca Isusova u Zagrebu. Sv.misu u 20.00 h predvodi vlĆØ. Luka SljepĆØeviƦ, a bdijenje se nastavlja kroz meditativno klanjanje pred Presvetim Sakramentom. molitva

DobrodoÅ”li su svi Modravski dobronamjernici i svi koji se osjeƦaju povezani sa projektom Modrave. veseo

"Neka te blagoslovi Gospodin i neka te ĆØuva!
Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv neka ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" (Br 6, 24-26)
davorseljan

PostanoPostano: pet 10 srp 2009, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dani otvorenih vratiju 'Nacionalna i sveuĆØiliÅ”na knjižnica'
21, 22 i 23. rujna. 2009.
Obilasci knjižnice, radionice, prezentacije, izložbe, kulturna dogaĆ°anja i puno toga.
Dobro doŔli.

ƈim Ʀu imat sva dogaưanja stavit Ʀu na forum.

U radu je spas.
Ponosna_Hrvatica

PostanoPostano: čet 06 kol 2009, 16:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trodnevnicu (11., 12. i 13. kolovoz) pred svetkovinu Sv. Maksimilijana Kolbea (14. kolovoz) predvodi o. Stanko MijiƦ.
Mise su u 19h, Bijenik 18.

žudim za Tobom ja...
vjernik

PostanoPostano: pet 07 kol 2009, 11:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Istrani i svima koji su blizu www.kumi.hr
Bit Ʀe super !!

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Magali
mod team

PostanoPostano: čet 03 ruj 2009, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gospodin moj i Bog moj
Zagreb, 25.09.-27.09.2009.

Duhovna obnova ozdravljenja i osloboưenja - voditelj obnove : fra Zvjezdan LiniƦ

DOM SPORTOVA, velika dvorana:

Dragi prijatelji,

U ovoj godini svetog Franje, dok slavimo 800 godina kako je papa Inocent III odobrio Franji evanĆ°eoski naĆØin života i apostolskog djelovanja, tj. osnovao FranjevaĆØki red, održat Ʀe se velika katoliĆØka duhovna obnova u Domu sportova u velikoj dvorani na TreÅ”njevci u Zagrebu.

Naslov te duhovne obnove obraƦenja i molitve za ozdravljenje i osloboĆ°enje glasi: GOSPODIN MOJ I BOG MOJ. To su rijeĆØi priznanja i vjere, poniznog predanja i ljubavi Å”to ih je izrekao sveti Toma apostol, zvani ā€œnevjerni Tomaā€, kad se uskrsnuli Gospodin Isus objavio njemu i apostolima dok su bili skupa. Tada je i Toma povjerovao i pao pred Isusa poÅ”to je ugledao njegove rane na rukama, nogama i na prsima.

Raspored je uobiĆØajen:

U petak 25. rujna, prvog dana poĆØinje u 17 sati i traje vjerojatno do 21 sat.

U subotu 26. rujna prije podne od 9 do 13 sati, a popodne od 16 do 21 sat.

U nedjelju 27. rujna je od 9 do 15 sati. ZavrŔna sveta misa u 13 sati.

Duhovnu obnovu organizira kuƦa susreta TABOR i katoliĆØka izdavaĆØka kuƦa Ā«TEOVIZIJAĀ».

Ovo je i poziv vama i vaÅ”ima da doĆ°ete i da se ukljuĆØite u to djelo Duha Svetoga. Ovo je i ĆØin povjerenja da Ʀete znati drugima prenijeti tu informaciju koja je za mnoge duÅ”e gladne Boga i iskrene radosti u vjeri od velike važnosti.

Ovakva duhovna obnova veƦ se održavala u sliĆØnim prostorima kroz desetke godina i na odreĆ°en naĆØin pomogla mnogima da krenu hrabrije u vjeru, a mnogima koji su se udaljili od vjere da opet naĆ°u put do Isusa preko sakramenata i molitve. RaĆØunam na vas i vaÅ”u podrÅ”ku u tom pogledu, a osobno se preporuĆØam u molitve kako bi mi Duh Sveti mogao rasvijetliti dubine moga srca te da izreknem prave rijeĆØi koje Ʀe pasti u srca velikog broja ljudi koji na takve susrete dolaze. Bog vas blagoslovio a ja vas iskreno pozdravljam: Mir i dobro!

Fra Zvjezdan LiniƦ, ravnatelj kuƦe susreta TABOR.

Samobor-Tabor, uz dan Tabora, Preobraženje Gospodinovo, 6. kolovoza 2009.

preneseno s KNI-a
Rainy

PostanoPostano: pon 07 ruj 2009, 17:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ĆØetvrtak naveĆØer 10. rujna 2009., u 19:30, u dominikanskom samostanu
bl. Augustina KažotiƦa u Zagrebu/PeÅ”ĆØenica,(križanje Vukovarske i
IvaniƦgradske ulice) bit Ʀe predstavljena najnovija knjiga engleskog
dominikanca i bivÅ”eg UĆØitelja Reda propovjednika Timothyja Radcliffea,
ZaÅ”to biti krÅ”Ć¦anin?

Knjiga je objavljena u Zagrebu u suizdanju Nakladnog zavoda Globus i
Dominikanske naklade Istina.

O knjizi Ʀe govoriti:

mons. dr. Vlado KoÅ”iƦ, pomoƦni biskup zagrebaĆØki

prof. dr. Dragan Primorac

dr. Anto GavriƦ, OP, provincijal Hrvatske dominikanske provincije

Nakladnik

&

Zbor mladih župe bl. Augustina KažotiƦa

------------------------

Poruku možete proslijediti i dalje.

Uz srdaĆØan bratski pozdrav pozdrav,

Anto GavriƦ
davorseljan

PostanoPostano: sri 16 ruj 2009, 10:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tribina "SijaĆØ RijeĆØi"

Potaknut zakljuĆØcima 12. Biskupske sinode: ā€œRijeĆØ Božja u životu i poslanju Crkveā€, Duhovni centar družbe KƦeri Božje ljubavi u GraneÅ”ini organizira stalnu tribinu pod zajedniĆØkim nazivom "SijaĆØ RijeĆØi".

Na tribini se želi kroz razliĆØite vidove i sadržaje potaknuti svjesnije sudjelovanje i nasljedovanje Euharistije. Putem predavanja, duhovnih radionica i molitvenih susreta govorit Ʀe se o "Stolu RijeĆØi" i "Stolu Tijela" u ĆØovjekovom svagdanu.

Najavljeni predavaĆØi na tribini su: fra Bonaventura Duda, fra Mario Cifrak, fra Darko Tepert, prof Mario Essert, i drugi.

Tribina se održava svakog ĆØetvrtka, s poĆØetkom u 19.30 sati u Duhovnom centru družbe KƦeri Božje ljubavi, GraneÅ”ina 3.

Tribina poĆØinje 24.9.2009. uvodnim predavanjem "Sjeme je RijeĆØ Božja", naÅ”eg istaknutog franjevca i bibliĆØara fra Bonaventure Dude.

Sve informacije na tel. 01/29 81 755 ili na web stranicama www.kblj.hr, te mail sijac.rijeci@gmail.com.

Unaprijed se zahvaljujem na dolasku i podrÅ”ci koju Ʀete nam iskazati prenoÅ”enjem ove informacije vaÅ”im prijateljima.

U radu je spas.
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 17 ruj 2009, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZakljuĆØna proslava 800. obljetnice franjevaĆØke karizme
Zagreb, od 17. do 19. rujna 2009.

SVEƈANI KONCERT
ƈetvrtak, 17. rujna 2009. u 20 sati
u crkvi Svetog Križa u Sigetu

sudjeluju:
PjevaĆØki zbor Josip Å tolcer Slavenski, klapa Nostalgija, Novo svitanje i Nonet franjevaca konventualaca, Prijatelji, Berislav BlaževiƦ, AnĆ°elko Igred, Emilio KutleÅ”a, fra Ivan MatiƦ, Rene MedveÅ”ek, fra Å ito ƆoriƦ

program vode:
Tanja Popec, Anja Å ovagoviƦ Despot i JoÅ”ko Å evo

MOLITVENO BDIJENJE
Petak, 18. rujna 2009. od 20 do 24 sata
u crkvi Svetog Križa u Sigetu
predvodi: fra Zvjezdan LiniƦ

SVEƈANO LITURGIJSKO SLAVLJE
Subota, 19. rujna u 10 sati
u ZagrebaĆØkoj katedrali
predvodi kardinal Josip BozaniƦ, nadbiskup zagrebaĆØki

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Lux

PostanoPostano: pon 28 ruj 2009, 6:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tribina u župi Marije PomoƦnice - KnežijaU naÅ”oj župi u utorak, 29. rujna 2009., poslije veĆØernje mise organizira se tribina na temu "IziĆ°imo iz tame u svjetlost!". O svome životu u tami grijeha, o susretu s Isusom, obraƦenju i poslanju svjedoĆØit Ʀe Marino Restrepo.

Marino Restrepo roĆ°en je u Kolumbiji. Studirao je umjetnost u NjemaĆØkoj, glumac je i vrlo nadaren glazbenik, s dugogodiÅ”njom karijerom u Hollywoodu. Od 16. godine živio je u drogi, promiskuitetu, magiji i svim ostalim porocima novoga doba. U 47. godina, 1997., otet je. Proživio je Å”est mjeseci mukotrpnog zatoĆØeniÅ”tva u praÅ”umi Anda. Usred te patnje doživio je susret s Isusom, tijekom kojega su mu dane mnoge naravne i nadnaravne spoznaje. Od tada ima samo jednu zadaƦu - biti svjedok Božje ljubavi i katoliĆØke vjere diljem svijeta.

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.