HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 22 lis 2019, 4:10. Pogledaj neodgovorene postove
Vijesti - Najave...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
FramaDubrava

Spol: muško
PostanoPostano: pet 02 lis 2009, 14:41
PostNaslov : Frama Dubrava
Citiraj i odgovori

Susreti FranjevaĆØke mladeži (FRAME) u Dubravi poĆØinju u srijedu, 7. listopada. Susret poĆØinje u 20:30, u prostorijama franjevaĆØkog samostana (Avenija Gojka Å uÅ”ka 2). Pozivamo sve mlade koji žele na ovaj naĆØin slijediti stope sv. Franje da nam se pridruže.

Mir i dobro!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
amicaDei

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 03 lis 2009, 7:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

III. DAN OTVORENIH VRATA - Lužnica

u nedjelju, 4. listopada 2009.
u parku dvorca Lužnica

PROGRAM:

* 11.00 sveta Misa na otvorenom
* 12.00 pauza - moguƦnost nabave piƦa i jela s roÅ”tilja
* 13.00 poĆØetak rada radionica:
- likovna
- kreativna radionica hrvatskih branitelja
- fotografska
- biblijska
- igraonica
* 14.00 nastup Udruge ā€žLipicanska barokna raskoÅ”ā€œ
(moguƦnost fotografiranja)
- nastavak rada radionica
* 16.00 izložba radova u hodnicima dvorca - moguƦnost voĆ°enog obilaska dvorca
* 17.00 veĆØernji pozdrav Mariji (zbor sestara milosrdnica)
- povorka sa svijeƦama polazi od dvorca

ULAZ JE SLOBODAN, SVI STE DOBRODOÅ LI!

(U sluĆØaju kiÅ”nog vremena sv. Misa Ʀe se održati u podrumu, a program Ʀe se prilagoditi vremenskim uvjetima.)

"Ljubav nikad ne prestaje!"
1Kor 13, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: uto 13 lis 2009, 14:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u ĆØetvrtak u 18h u katedrali je misa za poĆØetak akademske godine koju predvodi kardinal BozaniƦ.

Ko zna (ah, niko, niko niŔta ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: vjernik
bananko

PostanoPostano: pet 23 lis 2009, 6:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvaljen Isus i Marija.

Tradicionalne salezijanske kestenijade poĆØinju ove nedjelje, 25. listopada. Uz vruƦe kestene i topli ĆØaj mladi Ʀe moƦi uživati i u glazbi, plesu, igrama i igrokazima koje Ʀe pripremiti Salezijanska mladež.
Sve vas pozivamo da nam se pridružite u navedenim terminima.

25. listopada -nedjelja- Knežija - Župa Marije pomoƦnice - Poslije veĆØernje nedjeljne mise koja poĆØinje u 18.30
07. studeni -subota- Jarun - SvetiŔte Mati slobode - Poslije mise u subotu koja je u 19 sati
08. studeni -nedjelja- RudeÅ” - Župa sv. Ane RudeÅ” - Poslije veĆØernje nedjeljne mise koja je u 18 sati.
15. studeni -nedjelja- Podsused - Župa sv. Ivana Bosca -Poslije veĆØernje nedjeljne mise koja je u 18:30 sati

detaljnije na http://www.facebosco.org/

...ako te nije, pronaŔla ljubav potraži me
bit Ʀu ko prije, na istom mjestu
svu ljubav skrit Ʀu od svih....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 30 lis 2009, 14:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kontakt s. Maja Pavla
email: smajapavla@net.hr

-----------------------------------

HRVATSKA PROVINCIJA KARMELIƆANKI BOŽANSKOG SRCA ISUSOVA
SAMOSTAN Sv. MALE TEREZIJE
Vrhovec 29, 10 000 Zagreb
e-mail: zagreb@karmelbsi.hr

--------------------------------------------------------------------------------

Što duhovne obnove / vježbe nisu?

Nisu tjelovježba, nisu mrtvljenje, kleĆØanje, nije samo post, nije nespavanjeā€¦

Što duhovne obnove / vježbe jesu?

To je susret osobe sa sobom, s Bogom i s ljudima oko sebe, s prijateljima iste dobi
koji si poput mene jednako postavljaju tisuƦu životnih pitanja, koji otkrivaju smisao
svega postojanja i svakodnevnog dogaĆ°anja.

Kako može doƦi do tih susreta?

Kroz razliĆØite ponuĆ°ene teme prilagoĆ°ene dobi i zanimanju. Susreti mogu biti i situacijski stvoreni.
Svime time želi se pomoƦi mladoj osobi da uĆ°e dublje u svoj vjerniĆØki i opƦe ljudski život,
da ga promiÅ”lja i doĆ°e do jasnijih spoznaja kako odgovornije živjeti.

izvor: http://www.karmelbsi.hr/

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Magali
mod team

PostanoPostano: uto 24 stu 2009, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PROSLIJEƐUJEM INFO:

U subotu 28.11. u 20:15 u župi NavjeÅ”tenje BDM, Velika Gorica je sv. Misa povodom zavrÅ”etka jesenskog dijela KMNL. Poslije mise organizirano je druženje uz piƦe, grickalice, sendviĆØe, muziku i druÅ”tvene igre (pikado, stolni nogomet, stolni tenis...). Župna crkva NavjeÅ”tenja se nalazi u samom centru V.Gorice. Ako idete autobusom iz Zg. idete do zadnje stanice od koje ima 3 min pjeÅ”ice do crkve.

Bog vas ljubi!
Povjerenik Domagoj

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: davorseljan
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 30 stu 2009, 14:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PRENOSIM:

Dragi mladi!

Pred nama je vrijeme doÅ”aÅ”Ć¦a ... Duge zimske veĆØeri, gužve na gradskim trgovima i ulicama, ukraÅ”ena proĆØelja zgrada - sve to polako postaje naÅ”a svakodnevica. A u tom užurbanom vremenu, potrebno je malo i zastati. Zato Vas želimo obavijestiti i pozvati na ĆØetiri susreta koji Ʀe se održati u prvim danima prosinca: forum Raspad komunizma u Europi, duhovnom bdjenju uoĆØi Ć°akonskog reĆ°enja, Taize molitvu u katedrali, duhovna formacija animatora mladih.

1. Forum: "Raspad komunizma u Europi: 20 godina poslije"
Centar za obnovu kulture u petak, 4. prosinca u dvorani Vijenac (Kaptol 29) priprema forum na kojem Ʀe glavni gost biti Lech Walesa, bivÅ”i poljski predsjednik, voĆ°a pokreta Solidarnost te dobitnik Nobelove nagrade za mir. U prilogu Vam Å”aljemo detaljni program foruma koji se svojim održavanjem želi prisjetiti kako je doÅ”lo do raspada komunizma 1989. godine te izdvojiti koje su pouke za buduƦe generacije. Vjerujem da Ʀe to biti posebno pouĆØno Vama, mlaĆ°im generacijama. Za sudjelovanje na forumu morate se prijaviti, a viÅ”e informacija možete naƦi na mrežnoj stranici Centra: www.cok.hr

2. Molitveno bdjenje uoĆØi Ć°akonskog reĆ°enja
U petak, 4. prosinca u 20 sati Povjerenstvo za pastoral duhovnih zvanja organizira molitveno bdjenje uoĆØi Ć°akonskog reĆ°enja. To je prigoda za zajedniĆØku molitvu za nova duhovna zvanja u naÅ”oj mjesnoj Crkvi, ali i podrÅ”ka sedmorici kandidata naÅ”e Nadbiskupije za red Ć°akonata. U tom njihovom važnom životnom trenutku, pridružimo im se svojim molitvama. Plakat za reĆ°enje i bdjenje je u prilogu.

3. Taize molitva u katedrali
Tradicionalna molitva u duhu Taizea održat Ʀe se u subotu, 5. prosinca u 20 sati u katedrali. Na susretu Ʀe sudjelovati i brat Ulrich, a to je posebna priprema za odlazak mladih na novogodiÅ”nji susret u Poznanu. Ova molitva je obavezna za sve mlade koji ove godine žele iƦi na novogodiÅ”nji susret u Poznan.

4. Duhovna formacija animatora mladih (o ovome pod forumom animatori)

Sigurno neƦete moƦi biti na svim ovim dogaĆ°anjima, ali vas molim da kao animatori obavijetsite mlade u vaÅ”im župama i izaberete neke od susreta na kojima Ʀete sudjelovati.
SrdaĆØno Vas pozdravljam,
Domagoj MatoÅ”eviƦ

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
bananko

PostanoPostano: pet 26 vel 2010, 7:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ove korizme zapoĆØele su pokorniĆØke veĆØeri u organizaciji salezijanske maldeži.
Svrha veĆØera je da se mladi okupljaju i svojom molitvom i prilozima pomognu potrebite. PokorniĆØka veĆØera zapoĆØinje molitvom, nakon koje slijedi videoprilog, a zatim veĆØera.

Od prikupljenih sredstava pomoƦi Ʀe se jednoj salezijanskoj Å”koli u Africi, ĆØime Ʀe se platiti Å”kolarine za djecu koja pohaĆ°aju tu Å”kolu. Na kraju korizme znat Ʀemo toĆØan broj djece kojima smo platili Å”kolovanje.

Raspored pokorniĆØkih veĆØera je sljedeƦi:
26. veljaĆØe u 20 sati - crkva Svete Mati Slobode - JARUN
05. ožujka u 20 sati - župa Marije PomoƦnice - KNEŽIJA
12. ožujka u 20 sati - župa svetog Ivana Bosca - PODSUSED
19. ožujka u 20 sati - župa svete Ane - RUDEŠ

...ako te nije, pronaŔla ljubav potraži me
bit Ʀu ko prije, na istom mjestu
svu ljubav skrit Ʀu od svih....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: pon 20 ruj 2010, 12:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Veni Sancte Spiritus prigodom poĆØetka nove akademske godine

U ĆØetvrtak, 14. listopada 2010. god. u 18:00 sati u zagrebaĆØkoj katedrali biti Ʀe
sveĆØana Misa zaziva Duha Svetoga uz poĆØetak nove akad. god. 2010./2011.

Misu Ʀe predvoditi Uzoriti gospodin kardinal Josip BozaniƦ, nadbiskup zagrebaĆØki.

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Korny
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.