HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 20 kol 2018, 16:20. Pogledaj neodgovorene postove
Susret hrvatske katoličke mladeži u Puli 2006.
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heh, ja sam bila te sreće da sam iako nisam imala karte upala u Arenu!!! jupi jupi hej
10 minuta prije početka mise počeli su unutra puštati i one bez karti, da popune Arenu tj. da unutra uguraju što je više ljudova moguće !!! jupi hej

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 14:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maki napisa:
Pa dobro ako su se prvi javili, eto moja župa se prijavila 6. ožujka (znam jer sam ja nosio popis) a nismo dobili karte. Pa kada ste se onda vi prijavljivali za odlazak u Pulu?!

Dobio sam informaciju da je u ZG nadbiskupji prvih 10 buseva dobilo karte, a išlo ih je barem 50.
Moji su dobili samo 8 karata, na bus od 70 tj 67 koliko nas je na kraju krenulo.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Amistad

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 15:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zara napisa:
svaka je greška bila namjerna i sve što smo učinili učinili smo tako da vama bude gore!
želite li to čuti? nećete jer to nije istina!! NARAVNO.
U svakom slučaju: trebaju se sve stvari realno i sa svih strana sagledati i onda razumno i realno ocijeniti stvar!!
pogrešaka je bilo, kao i na svakom susretu. Još su stari latini (koji su sagradili toliko malenu arenu) rekli : ''Griješiti jr ljudski''...
ali svakako susret nazvati ''sr_____'' nije objektivan sud! Zaista mi je žao radi toga što se događalo,... Uredno stoji da mogu doći mladi između 16 i 30 godina koji su prebivali katehezama... Zato je odgovornost velika i na voditeljima. Vidjeli smo da to i nije bilo tako!!

nisam organizator tog djela i ne znam, ali mi sama logoka govori da policija i vartogasci imaju svoja ograničenja vezano sa količinom ljudi u areni!

lijepo je biti general nakon bitke, no voditi bitku nije toliko jednostavno!

još jednom želim čestitati svim ljudima koji su organozirali sve. Napravili su silan posao!

oprostite ukoliko sam bila oštra, ali draga mi je ona indijanska: ''Ne sudi o čovjeku ako nisi hodao u njegovim mokasinama.''

Mislim da se ne trebam pravdat, ali vidim da ljudi sve vise citaju samo one djelove postova koji im se svidaju odnosno ne svidaju i tumace ih kako zele. Dakle Zara, pogledaj ponovno sto sam napisao. Nisam rekao da je susret bio sranje, nego to da su na zidovi Arene spajali. Jer s koje god strane zida gledala to nije istina.

Istina, velika je odgovornosti bila i na voditeljima, ali je velika odgovornost bila i na organizatorima i ocito je bilo da su previdjeli da se ovako nesto moglo dogodit. Ali bas zato se moglo reagirat na licu mjesta kad se vidjelo sto se dogada. Ali nisu!

I samo da znas, vise puta sam ponudio svoju pomoc u organizaciji jer imam poprilicno iskustva ali mi je receno da nisam potreban.

I ponovno cu naglasit da, bez obzira na sve to, mi je bilo stvarno prekrasno u Puli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sma bio među onima koji nisu imali karte,kao i cijeli moj bus pa smos e snalazili tamo kako smo stigli. Na kraju sam ušao pa ne znam štos e događalo vani ali poznavajući Amistada, vjerujem da ništa od navedenog nije izmišljeno.

Važno je saznat obje strane medalje ove Puli, ne kako bi nam to bilo oružje za obranu ili napad na druge koji tako ne misle,već kako bi za idući ovakav susret naučili neke stvari..

A tu prvenstveno opet mislim na nekakvu edukaciju svećenika,vjeroučitelja,svih voditelja pojedinih grupa da se već jednom kaže:jel nam bitna kvantiteta ili kvaliteta?A takos elijepo to dvoje može povezati da se hoće..

Osim toga,ovo što Amistad govori,potrebno je više poraditi i na edukaciji volontera.Ne znam,menio su super ovi susreti mladih s Papom koji bez volontera ne bi bili izvedivi pa zato jako puno ulažu u njih: svi zainteresirani dođu puno prije u grad gdje se takav susret održava,tamo mu je sve besplatno ali zato dobije upute kako reagirati na licu mjesta u situaciji za koju je educiran..Mislim da kod nas nedostaje inicijativa i možda znanja za takav rad s volonterima.
A ovaj primjer nakon puno prijašnjih sličnih pokazuje koliko su takvi mladi educirani potrebni..Jer organizatori ne mogu predvidjet sve,a posla je puno..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Coje

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 21:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ciao ekipo!
Čuo sam da se razgovor malo zapalio pa da se i ja javim...
Zara i Sike su dobro istaknuli jednu stvar - koju su i organizatori spominjali više puta - na ove bvi susrete trebali dolaziti samo oni mladi koji su se pripremali za dolazak na shkm. i TO NE PRIPREMALI DVA TJEDNA, NEGO BAREM POLA GODINE KOLIKO POSTOJE I KATEHEZE TISKANE U TU SVRHU.

Činjenica da su voditelji grupa - usprkos svim ranijim upozorenjima - ipak poveli koga su stigli (umjesto samo pripremljene mlade) dovela je do onih neugodnih situacija o kojima je ovdje bilo riječi.

Kako prepoznati mladog katolika u osobi koja ne zna kad treba stajati na misi? Kako prepoznati mladog katolika koji nije dovoljno kulturan da svoje fiziološke potrebe obavlja u WC? Kako prepoznati mladog katolika kad ga u tri u jutro susretneš pijanog ko majka zemlja? TREBA LI MOŽDA REDEFINIRATI POJAM MLADOG KATOLIKA?

Što se organizatora tiče - mogu samo reći da su se nadali da će im Arena biti dovoljna. 15. ožujka je bio deadline za prijave, a 12. ožujka imali smo prijavljeno jedva 500 mladih. Pa vi pokušjte biti mudri i vršiti procjene koliko će mladih doći u Istru. Mogu samo reći da su organizatori dali velike napore kako bi stvari bile kakve su bile. Ne kažem da se ne može bolje - ali ne može se sve predvidjeti. Mi smo se ipak nadali da će biti manje nepobožnih mladih katolika - koji su došli u provod - a ne na SHKM. Ako se još netko pita zašto su to organizatori očekivali, odgovaram ponovo: jer smo to jasno i glasno tražili. Podvučeno je bezbroj puta: bitnija je kvaliteta nego kvantiteta. Bilo bi bolje da je na susret došlo 5000 mladih iz svih tih prostora, nego 18 000. Često se govori o tome, a ovaj tip susreta pomalo napreduje. Nadajmo se da će ubrzo biti na tom stupnju8 da će na njega ići isključivo mladi vjernici, kojima je više stalo do vjere nego do ludog provoda u nepoznatom kraju.

Posljednje što ću reći. Iako je bilo nelijepih stvari za vidjeti (pogotovo na parkiralištu "Karolina" - zašto ne isticati brojne mlade koji su se vani okupili oko videozidova i na taj se način aktivnije uključili u samu misu! Iako su oni u Areni imali posebno lijep ambijent, mi koji smo ostali vani mogli smo jedni drugima potpuno jasno svjedočiti vrijednost vlastite vjere. Čestitam svima koji su pratili misu oko video zidova - jer oni su i za vrijeme same mise bili apostoli - svjedoci Uskrsloga - Njegovi učenici - obilježeni pred mnoštvojm kojem misa nije bila zanimljiva. Taj način svjedočenja ponijet ću kao jedan od najjačih utisaka iz susreta u Puli. Iskrenim divljenjem i dubokim poštovanjem promatrao sam te hrabre skupine - kako onu oko video zida iznad "Karoline!, tako i onu na samoj "Karolini". Njih ću pamtiti, a one koji su došli na provod nastojat ću što prije zaboraviti.

Naravno - i ja se zahvaljujem svima koji su dali svoj doprinos kako bi ovaj SHKM bio što je moguće uspješniji. Cool jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 4:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj članak je objavljen na Duhovnoj sceni.

U radu je spas.
heartsong

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:

Posljednje što ću reći. Iako je bilo nelijepih stvari za vidjeti (pogotovo na parkiralištu "Karolina" - zašto ne isticati brojne mlade koji su se vani okupili oko videozidova i na taj se način aktivnije uključili u samu misu! Iako su oni u Areni imali posebno lijep ambijent, mi koji smo ostali vani mogli smo jedni drugima potpuno jasno svjedočiti vrijednost vlastite vjere. Čestitam svima koji su pratili misu oko video zidova - jer oni su i za vrijeme same mise bili apostoli - svjedoci Uskrsloga - Njegovi učenici - obilježeni pred mnoštvojm kojem misa nije bila zanimljiva. Taj način svjedočenja ponijet ću kao jedan od najjačih utisaka iz susreta u Puli. Iskrenim divljenjem i dubokim poštovanjem promatrao sam te hrabre skupine - kako onu oko video zida iznad "Karoline!, tako i onu na samoj "Karolini". Njih ću pamtiti, a one koji su došli na provod nastojat ću što prije zaboraviti.

slazem se sa svim sto je rkao amistad, ja sam takoder bila izvan arene, i moram reci da je ta misa doista bila jedna od najpotresnijih na kojima sam sudjelovala. Koliko je tezak osjecaj kad se na susretu hrvatske katolicke mladezi ustajuci pod evandeljem i prikazanjem osjecas kao uljez.

coje je to sjajno rekao, ti svi ljudi koji su to takoder radili bili su svjedoci vjere... kome? tesko je to reci, ali ako je i samo jednom mladicu ili djevojci koju su na tom istom parkiralistu bili s cigaretom ili pivom u ruci to upalilo duhovnu lampicu u srcu, onda se isplatilo.

meni su suze cijelo vrijeme isle na oci... Kako sam se jadno osjecala. Na takav nacin ne postivati dignitet svete mise, to je bilo prestrasno.
Komentare o losoj organizaciji s druge strane zidina arene ostavit cu nekim kompetentnijima od sebe, amistadu to ide jako dobro.

ja cu samo reci ovo, kad se spominje vrijednost susreta, svjedocanstvo vjere desetaka tisuca mladih upuceno cijeloj hrvatskoj, molim cvas, ne zaboravite one koji su izvan zidina davali svjedocanstvo na mnogo tezi nacin nego sto si oni unutar arene mogu i zamisliti i to upravo onima kojima to svjedocanstvo najvise treba.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 11:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Činjenica da su voditelji grupa - usprkos svim ranijim upozorenjima - ipak poveli koga su stigli (umjesto samo pripremljene mlade) dovela je do onih neugodnih situacija o kojima je ovdje bilo riječi.

Priprema za susret nije bilo kako ja znam.
Mislim da se trebalo upozoravat na to.
Neke župe imale su prijave i nakon 15.3.
Slažem se da se nikad ne može točno napisati koliko će doći mladih.
Ono što je ne malo značajno da su mnogi došli samo na jedan dan i to samo na misu. Mnogi su ostali izvan arene.
Ovo je škola za slijedećeg domačina.
Istranima svaka čast bili su dobri domačini.

U radu je spas.
Amistad

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 11:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da, hvala Davore sto si me podsjetio.
Svaka pohvala i veliko hvala Umagu koji nas je stvarno docekao rasirenih ruku i pokazao veliku ljubav. Gospodin ih sve blagoslovio!
ALELUJA

PostanoPostano: čet 18 svi 2006, 12:08
PostNaslov : pozdrav
Citiraj i odgovori

Ja nažalost nisam bio u Puli nešto mi je iskrslo i morao sam ostati ali sve u svemu koliko sam uspio vidjeti na televiziji bilo je super ono negativno se zaboravi a pamti se ono što je bilo dobro.

http://www.zupa-vela-luka.hr/
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Coje

PostanoPostano: čet 18 svi 2006, 12:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijep komentar.
Kako god bilo, sve ono što je nabrojano kao "ne-lijepe stvari" - nabrojano je samo u kontekstu želje da se ovi Susreti poboljšaju - da porastu u kvaliteti i snazi. Otvorenih očiju i srvem spremnim praštati - sposobni smo rasti i stvari činiti boljima. Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: čet 18 svi 2006, 12:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je osobno bilo super, došao sam pripremljen da ću misu pratiti vani ali ipak sam ušao, mada među poslujednjima ali sam bio unutra. Program prije mise mi je bio puno bolji i sadržajniji nego u Šibeniku, a što je jednako važno sendviči su bili odlični. Laughing Laughing Laughing

Bog moj i sve moje.
binica

Spol: neodređen
PostanoPostano: uto 23 svi 2006, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drago društvo, evo i mene da se malo oglasim.
Moje iskustvo sa SHKM je slijedeće:
Iako živim u Puli, do dva tjedna pred susret nisam ni sanjala da ću se uopće približiti areni iz nekoliko razloga, a ti su slijedeći: imam kćerkicu od 16 mjeseci, a za dva mjeseca očekujem drugu bebu, tako da, osim što nisam znala kamo sa mojom Rebekom, bila sam uvjerena da ionako ne bih uspjela podnijeti gužvu i sav napor koji ide uz ovakav jedan susret. I premda smo i suprug i ja vrlo aktivni u svojoj župi, vjerovatno već pogađate da nismo ušli u onu skupinu kojoj su bile dostupne ulaznice (iako nismo baš tako stari - imamo 25 i 27 godina). I tako...pomirili smo se već sa time da ništa od susreta iako se događa u našem gradu, a na svim dosadašnjim, kudikamo udaljenijim, smo sudjelovali!
I onda se dogodio nešto što je čisti dokaz prekrasne Božje Providnosti: oboje smo dobili poziv da pjevamo u zboru koji je animirao cjelokupni susret, mama me skoro istukla što se nisam usudila pitati nju da čuva Rebeku (vrrlo živahnu, inače), i odjednom su sva vrata bila otvorena!
I tako je ispalo da smo, ne samo sudjelovali na ovom susretu, nego smo ga doživjeli iz jedne potpuno drugačije perspektive. Jednostavno, ne mogu vam opisati koliko je to iskustvo za mene bilo PREKRASNO, i nedvojbeno ću ga nositi u srcu i sjećanju kroz cijeli život.
Razlog iz kojeg ovo pišem (osim jednostavnog i skromnog svjedočanstva koliko je Bog velik) je također taj što potpuno razumijem sve one koji imaju iole drugačija iskustva (vezana uz propuste u organizaciji, pa i neke sablažnjive stvari o kojima pišete, da sad ne nabrajam sve), jer sam ih i ja imala na dosadašnjim susretima, osobito u Osijeku, a moram reći da toga ne nedostaje, nažalost ni na susretima sa Papom (barem na onima na kojima sam ja sudjelovala, a to je bilo u Parizu i Rimu). Primjerice, strašno je bilo gledati mlade katolike koji za vrijeme najuzvišenijih dijelova Euharistije sjede i jedu, puše cigaretu, piju pivo, psuju i dobacuju se kojekakvim komentarima (a to vam ne može, nažalost promaknuti kada se nalazite "kilometrima" daleko od oltara u blizini jednog od video zidova), ali je li to propust organizatora?
Rekla bih da nije, iako se, kao što Coje kaže, jednim dijelom to moglo izbjeći na način da na susretima sudjeluju samo mladi koji su adekvatno pripremljeni, ali opet, kako ćete nekome zabraniti da dođe na susret, i tko će se usuditi biti procjenitelj onoga što netko nosi u srcu i namjera koje ima? Takve se stvari događaju i vjerovatno će se događati, jer u konačnici svatko postupa prema svojoj savjesti. Ostaje nam upravo ono što je, čini mi se, opet Coje, napisao: da budemo svjedoci za Krista pred onima koji su došli iz drugačijih pobuda, i sve to, naravno sa srcem koje je spremno razumjeti, prihvatiti i oprostiti.
I na kraju samo još želim reći: Blagoslovi Gospodine i stostruko nagradi trud onih koji su svoje vrijeme, sposobnosti i srce uložili u organizaciju ovog susreta u areni!

Oprostite što sam bila tako dugačka, jednostavno sam morala izn ijeti sve što mi je bilo na srcu.
BVB Razz

Naš Bog je silan Bog!
klara

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 9:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, zaista je bilo strašno gledati sve ono što se dešavalo
i u areni i izvan arene ...
"krivi" su mladi jer su došli nepripremljeni i iz "drugačijih" pobuda,
kako kaže Coje ...
"krivi" su voditelji jer su takve mlade vodili,
ali oni pak ne mogu vidjeti što je u srcu drugoga...
sve to stoji ...

no, zašto nitko od organizatora, "redara", bilo koga "službenog"
nije reagirao kad se vidjelo da se takve stvari dešavaju ...
mislim da je na to Amistad ciljao u svom postu,
ne želivši umanjiti sve ono vrijedno što je iz susreta proizašlo,
niti obezvrijediti trud onih koji su dali sebe u pripremi susreta ... Wink

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Coje

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 10:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imali smo mi dovoljno pravih redara koji su onima koji su pušili mogli zabiti cigaretu direktno na dno želudca - ali, namjerno se nije htjelo djelovati na taj način. Vjerujem da su volonteri neke ljude upozorili na nedolično ponašanje (pogotovo u Areni - ako je takvih stvari tamo bilo), ali ljudi koji su se malo udaljili od centra zbivanja radili su ono što su htjeli i tamo ih nitko u tome nije mogao spriječiti.

Cilj je bio da i mladi sami uvide kako se na takvim susretima treba ponašati - kako se jedan mladi katolik u takvim situacijama razlikuje od običnih mladih ljudi koji u svom životu ne poznaju kršćanske moralne vrijednosti. Vjerujem da su mnogi to vidjeli - pogotovo među onima koji su pažljivo i pobožno pratili svetu misu ispred video zidova. Cool

Amistad

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 10:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
da, zaista je bilo strašno gledati sve ono što se dešavalo
i u areni i izvan arene ...
"krivi" su mladi jer su došli nepripremljeni i iz "drugačijih" pobuda,
kako kaže Coje ...
"krivi" su voditelji jer su takve mlade vodili,
ali oni pak ne mogu vidjeti što je u srcu drugoga...
sve to stoji ...

no, zašto nitko od organizatora, "redara", bilo koga "službenog"
nije reagirao kad se vidjelo da se takve stvari dešavaju ...
mislim da je na to Amistad ciljao u svom postu,
ne želivši umanjiti sve ono vrijedno što je iz susreta proizašlo,
niti obezvrijediti trud onih koji su dali sebe u pripremi susreta ... Wink

Bar je netko shvatio!

Samo da jos jednom naglasim: susret je bio stvarno super kad ne bi gledali ovakve stvari! Meni je i bio bez obzira na ovo!
Coje

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Amistad, ne znam zašto misliš da si ostao neshvaćen. Shvatio sam na što ciljaš odmah na početku - ali ne postoji bolji odgovor. Kako nekome zabraniti ljubakanje, igranje nogometa ua drugoj strani igrališta, pušenje na otvorenom i tome slične stvari? To se moglo jedino na način da se ogradi cijelo područje Susreta i da se ljudima izrecitiraju mogućnosti i restrikcije ako ih netko prekorači. No, kad bi se učinilo nešto tako bojim se da bi mladost samo dobila povoda za pobunu protiv "još jedne crkvene zabrane". NE mislim da treba ići ljudima niz dlaku, ali niti da je bilo baš smisleno ljudima držati katehezu o kulturnom ponašanju za vrijeme Susreta. Mladi su trebali doći s tim u sebi - a ne da im to tumače volonteri na Susretu ili pak snage sigurnosti koje su bile angažirane za taj dan. Cool

heartsong

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 11:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
Amistad, ne znam zašto misliš da si ostao neshvaćen. Shvatio sam na što ciljaš odmah na početku - ali ne postoji bolji odgovor. Kako nekome zabraniti ljubakanje, igranje nogometa ua drugoj strani igrališta, pušenje na otvorenom i tome slične stvari? To se moglo jedino na način da se ogradi cijelo područje Susreta i da se ljudima izrecitiraju mogućnosti i restrikcije ako ih netko prekorači. No, kad bi se učinilo nešto tako bojim se da bi mladost samo dobila povoda za pobunu protiv "još jedne crkvene zabrane". NE mislim da treba ići ljudima niz dlaku, ali niti da je bilo baš smisleno ljudima držati katehezu o kulturnom ponašanju za vrijeme Susreta. Mladi su trebali doći s tim u sebi - a ne da im to tumače volonteri na Susretu ili pak snage sigurnosti koje su bile angažirane za taj dan. Cool

ja mislim da ograđivanje prostora ogradom nije tako loša ideja. Nije to još jedna crkvena odluka.

Zamislite ovo. Dođe "banda" pijanih klinaca u crkvu i isred mise počne igrati nogomet, ispijati butelje, pjevati fridu. Ma šta! Pa neka i demonstriraju riječi! Tko ih normalan na blag ili ne tako blag način ne bi izbacio van! Pa to je u pitanju SVETA MISA koja je i taj cijeli prostor učinila svetim!
Imaju prostora koliko žele za činiti to i izvan crkve.

To se upravo dogodilo izvan zidina arene. Koliko god se misa događala unutar arene, događala se i izvan. Ili su ti video zidovi doista bili samo reda radi?

U areni nitko ne bi tolerirao ono što se toleriralo vani! A misa se održavala i na jednom i na drugom mjestu! I unutra i vani su bili mladi VJERNICI koji su željeli doživjeti svaki djelić te svete mise. Nisu bili privilegirani i imali karte, ali bilo im je rečeno da to neće biti uvjet za doživljaj svete mise.

Stvar je u tome da je i na tom otvorenom prostoru van arene bio sveti prostor i organizatori su nama koji smo vani srcem pratili misu trebali omogućiti mir i red.

Pula je ogromna, već sto metara dalje bila je riva gdi su ti mladi koji su htjeli pjevati, igrati nogomet i piti,mogli raditi šta su god htjeli. Samo da se sam prostor oko video zidova zaštitio. Ne zbog crkvenih zabrana već zbog mira vjernika koji su se pripremali za susret s Gospodin u Svetoj PRIČESTI!!!!!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam. Možda se moglo napraviti nešto u smislu ograđivanja liturgijskog prostora. Smatralo se da to neće biti potrebno. Možda je to nešto što će sljedeći domaćin rješiti na adekvatniji način. Cool jako sretan

Amistad

PostanoPostano: sri 24 svi 2006, 12:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
To se moglo jedino na način da se ogradi cijelo područje Susreta i da se ljudima izrecitiraju mogućnosti i restrikcije ako ih netko prekorači. No, kad bi se učinilo nešto tako bojim se da bi mladost samo dobila povoda za pobunu protiv "još jedne crkvene zabrane". NE mislim da treba ići ljudima niz dlaku, ali niti da je bilo baš smisleno ljudima držati katehezu o kulturnom ponašanju za vrijeme Susreta. Mladi su trebali doći s tim u sebi - a ne da im to tumače volonteri na Susretu ili pak snage sigurnosti koje su bile angažirane za taj dan. Cool

Da, bas se to trebalo napravit, ogradit prostor, onda se ovakve stvari ne bi dogodile. A to se ne bi nikako moglo protumacit kao "jos jedna crkvena zabrana" jer oni koji su dosli pit, svirat i igrat nogomet mogli su i drugdje i to im ne bi smetalo a oni koji bi bili oko videozidova mogli bi u miru pratit misu. Heartsong je dobro odgovorila.
Mladi su trebali doc s tim u sebi, tocno, ali znali ste da nece svi biti takvi. Znali ste da ce doc mladi koji nisu adekvatno pripremljeni. Sjetite se Sibenika, tamo je bio isti slucaj ali oni nisu bila na gatu gdje je bila misa.
Prema onom sto si rekao, stvarno ispada da su videozidovi vani bili postavljeni samo radi reda i da su mladi vani bili prepusteni sami sebi a oni unutra privilegirani.
Da, trebalo je ograditi taj prostor, i evo razloga zasto:
heartsong napisa:
Stvar je u tome da je i na tom otvorenom prostoru van arene bio sveti prostor i organizatori su nama koji smo vani srcem pratili misu trebali omogućiti mir i red.
Amistad

PostanoPostano: pet 26 svi 2006, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Primjetio sam da ljudi krivo tumac moje postove vezane uz susret. Dakle, moji postovi bili su usmjereni na organizaciju koja se s jedne strane bila jako dobra, a sa druge strane nikakva u zeli da organizatori slijedeceg susreta ne ponove iste pogreske. Naravno, treba pohvalit ono sto je bilo dobro ali treba jasno rec ono sto nije. Nije lako organizirat susret za 18000 ljudi, i nije sramota priznat da je bilo propusta. Ima tu puno stvari na koje treba mislit. Ucimo iz susreta u susret. Npr. u Sibeniku je razglas bio jako los, tako da su samo oni koji su bili blizu oltara i zvucnika mogli pratit misu, a oni iza nisu nista culi. U Puli je to bilo jako dobro rijeseno bas zahvaljujuci iskustvu iz Sibenika.

Dakle, da dam ocjenu susretu i organizaciji:
Susret: 5
Organizacija: 3
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.