HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 9:55. Pogledaj neodgovorene postove
Vojni rok
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
spavanko

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 09 ožu 2004, 22:41
PostNaslov : Vojni rok
Citiraj i odgovori

SlijedeƦe godine ukida se vojni rok
vidi
http://www.index.hr/clanak.aspx?id=190431

make love, no war
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma odlicno!Jupi!!Ne moram u vojsku!Taman bi me pogodila!Inace,nemam nista protiv vojske,ali ipak sam poceo raditi i sad da moram ostavit sve zbog 6 ili 8 mjeseci..
Vec sam poceo prije razmisljat o civilnom sluzenju i da moram birat,radje bih to izabrao da mogu biti koristan na taj nacin,pomazuci ljudima.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Sanders

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 15:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ja bas dobio poziv za vojsku..moram je odgodit ponovno radi skole...
ajd bas dobro...

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
zole

PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Iako imam pozitivno misljenje o vojsci sto se odgoja tice, mislim da je ok to sto ce se ukinit, jer ova danasnja vojska... uf, ma necu komentirati...

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 10 ožu 2004, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni to nije nimalo zanimljivo, mi moramo raĆ°at, a vi da ni u vojsku ne idete, pa moramo vam onda izmisliti neku drugu patnju
Vojska u djeĆØaku probudi muÅ”karca, neznam kako Ʀe biti živjeti u zemlji Petra Pana jako sretan

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 8:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne smijemo palkat jer je drustvo kroz stoljeca dalo muskima funkciju da budu stup i utjeha (ne padaju mi na pamet bolji izrazi a znam da ih ima ) svojo obitelji. sad ovim ukidanjem vojnog roka i ostalim promjenama dolazi do jedne de-spolizacije. mislim da nije to izjednacavanje prava medju spolovima vec da se prenaglo gube neke vrijednosti i mozda cak i navike koje su vezane uz spolne razlike

make love, no war
1van^VD

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 10:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim stvarno..... ukinuti vojni rok.... ma ja ionako idem u 8. mjesecu i ostajem kao aktivni pa me nije ni briga.... mislim da je najveƦa glupost ukidanje vojnog roka.... Evil or Very Mad

Naravno da postoje razlozi Å”to neko neƦe ili ne može u vojsku, ali mislim da bi je svaki sposobni muÅ”karac trebao odslužiti.... pa na kraju krajeva stjeĆØe se neka stega, red, radna navika... Exclamation

Brže nisam mogao, a sporije nisam htio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Jo

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od svih mojih prijatelja koji su bili u vojsci nisam cula da je to necemu koristilo, a puno njih se odlucilo i za civilnu sluzbu, sto ja konkretno podrzavam ako netko ne zeli i ne vidi sebe kao vojnika, jer daju 6 mjeseci a ne dobiju puno toga! Mislim da je ukidanje vojnog roka glupost! Trebalo se poraditi na njegovom poboljsanju i kvaliteti, a ne ukinuti nesto! To je najlakse!!! Al eto to je samo moje zensko misljenje, koje ne ide u vojsku! Laughing

Spavanko istina da je musko potpora obitelji ali to je i zensko, u dvoje je lakse, zato nije bed koji put pustit koju suzu! Wink

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kažu da muÅ”ki kraƦe žive baÅ” zato Å”to ne plaĆØu.... Rolling Eyes

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
zole

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 21:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako je ovdje krenilo, mislim da treba promjenit naziv teme: "samo za zenske" hehehe

Ma ajde da mi pustimo da one malo razglabaju o vojsci pa da vidimo na cega se to izaci...

A mi cemo pricati o barbikama.... Laughing Laughing Laughing

ps. Sad ocekujem zestok napad zenskog roda hop

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Chiara

PostanoPostano: sub 13 ožu 2004, 21:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zole, neƦu te napasti.
Ja sam za to da ostane vojni rok, ja od svih svojih nisam ĆØula da nije imalo smisla Å”to su iÅ”li u vojsku. Od toga da se super zabavljaju, malo viÅ”e rade nego Å”to su do sad navikli, osamostale se, jer budimo iskreni pa nemojmo skrivati da su djeĆØaci mladiƦi, toliko nesnalažljivi i nesamostalni da je to straÅ”no, osamostale se kad odu studirati ili raditi u veliki grad, ili pak u vojsku. Sad oĆØekujem žestoke muÅ”ke napade Laughing
Uvijek sam bila za obiĆØan vojni rok, jer eto žene vole jake muÅ”karce, u uniformama po moguƦnosti Laughing , ali miÅ”ljenje se promjenilo, jer ima toliko institucija kojima bi jako dobro doÅ”la ekstra pomoƦ, od domova umirovljenika, invalida, domova za djecu itd.
spava Å”to se plaĆØa tiĆØe, to je jedan od naĆØina ventilacije, ako ti je teÅ”ko plakati jer su te uĆØili tako, onda nabijaj loptom u zid, gaĆ°aj prazne boce ili kopaj zemlju, treba kanala za navodnjavanje.
A osim toga ko kaže da žene ne vole vidjeti muÅ”karca kako plaĆØe na njihovom ramenu, ja bi rekla da je to najbolji naĆØin da se naĆ°e curu.

spavanko

PostanoPostano: sub 13 ožu 2004, 21:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara napisa:
...ako ti je teÅ”ko plakati jer su te uĆØili tako, onda nabijaj loptom u zid, gaĆ°aj prazne boce ili kopaj zemlju, treba kanala za navodnjavanje.
A osim toga ko kaže da žene ne vole vidjeti muÅ”karca kako plaĆØe na njihovom ramenu, ja bi rekla da je to najbolji naĆØin da se naĆ°e curu.

hmm ovo vec postaje osobno...kak cu se ja izventilirat to je moja stvar kao sto je Tvoja sto se Tebe tice. ja sam cijelu situaciju zelio sagledat antropolosko-socialno i okrivit drustvo koje nas je dovde dovelo. vojska je sigurno prije bila, ajmo reci, ispit zrelosti za muskarce (takvo nesto za zenski rod nije postojalo: zena je morala radjzt i slusat muza. cura je postala zena kad se udala ili kad je rodila). sad kad se vojni rok ukida sve te mozemo reci stoljetne vrijednosti padaju u vodu i onda se se cak placuci moze naci cura. morat cu isprobat iduci put kad budem isao van

make love, no war
Chiara

PostanoPostano: pon 15 ožu 2004, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oprosti spavanko ali ja nisam krenula osobno, nemam pojma tko si i kakav si i uopƦe mi to nije u interesu, samo sam ti i ostalima (ovo vrijedi i za cure) htjela pokazati neke nove naĆØine kvalitetne ventilacije, koja je svima ponekad potrebna. A to je psiholoÅ”ki i socijalno provjereno, ako veƦ hoƦeÅ” samo znanstvena stajaliÅ”ta. jako sretan
A vojska, kako hoƦete, po izboru, ali moje je stajaliÅ”te da je ona i tekako imala svoju svrhu u emocionalnom, druÅ”tvenom i fiziĆØkom rastu mladiƦa, bez toga, neznam kako Ʀemo mi žene prevladati vjeĆØni pubertet naÅ”ih dragih boljih polovica. Sva sreƦa da Ʀe joÅ” biti znatan broj onih koji su bili na osluženju vojnog roka. Smile

Jo

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 11:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mozda je tu ulogu imala vojska prije, ali sad mi je tesko za povjerovat, kad vacina njih dobije smestaj ili blizu mjesta gdje stanuje ili u samom mjestu, te je svaki vikend doma, a inace ...
Mislim da ono sto muske celici definitivno nije vojska (govorim po onome sto vidim i cujem od svojih prijatelja)! Ne nadvladavaju oni pubertet u vojsci!

P.s. ĆØovjeĆØe, decki ukljucite se! Ne morate pricati o barbikama, to je fakat isprazno! Imate dopustenje da prestanete! Wink Laughing

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
spavanko

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim ova netolerancija prema muskarcima....
napises da je tema samo za muskarce i onda ti zene sole pamet! pa ne smetamo ni vi Vama na tracpartijama i kad se sminkate! pustite i nama malo prostora za nas same

make love, no war
kec
administrator

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 20:37
PostNaslov : muÅ”kost
Citiraj i odgovori

Ja bih samo napomenuo kako se Chiara brine za nas muŔke i naŔu muŔkost

Svaka ĆØast Chiara, ali po meni je vojska najgluplja stvar koja postoji jer meni se osobno ne da gubiti vrijeme na ono Å”to mi nije ni zadnja stvar u mom životu.

Ako nisi sposoban od sebe sam napraviti muŔko i odgovornu osobu onda je jadno da zbog toga ideŔ u vojsku da bi ti tamo netko drugi nametao pravila i odgovornosti jer ti sam nisi sposoban!

Kec
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DanaŔnji odlazak u vojku je glupost.
To je kao da ideŔ radit i niŔta drugo.
Vikendom si doma.
Prije toga nije bilo u ovakvoj mjeri.
Å to se tiƦe civilke to danas odabiru pametni. Razlog je da slobodne imaÅ” koliko hoƦeÅ”, možeÅ” bez problema i radit.
spavanko

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 22:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kec napisa:
...Ako nisi sposoban od sebe sam napraviti muŔko i odgovornu osobu...

medjupitance: sta danas u drustvu znaci musko? i cemu se tezi da znaci musko?

sto se onog dijela o ogovornosti tice tu se potpuno slazem: u vojsci postanes samo broj, nemas pravo da sam razmisljas, pa cemu te onda imaju naucit odgovornosti? mozes jedino naucit cijenit to sto imas slobodnu volju i da se njom u normalnom svijetu mozes sluziti, a mozda i naucis kako se nositi s nepravdom

make love, no war
Chiara

PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 23:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hahaha, kec, varaÅ” se ja se ne brinem za vaÅ”u muÅ”kost, baÅ” me briga kako Ʀete se vi nositi s vaÅ”om nemuÅ”koÅ”Ć¦u, nego gledam u tome vlastite interese, hahaha

Ne ozbiljno, možda sami kao osoba ne kužite svoje promjene, kao Å”to ni ja ne kužim da sam se kroz vrijeme promjenila, jer sam sama sebi stalno ista, ali sam vidjela itekako velike promjene na deĆØkima koji su se vratili iz vojske, a bili su recimo u Splitu ili negdej tamo u Slavoniji, neznam sva ta mjesta. Ne kažem da je pravilo da je vojska odgojni faktor, kod nekih nije, ali 90% mojih frendova koji su bili u vojski su se vratili s malo drugaĆØijim svjetonadzorima, Å”to pozitivnim Å”to negativnim, ali uvelike odraslijim. No dosta o tome od mene.

Da si ovu temu nazvao drugaĆØije, recimo "samo za žene", možda nam nebi bila zanimljiva, u biti, sigurno bi, jer smo kokoÅ”i i na svaku temu imamo vlastito miÅ”ljenje.
hop

Zveki

PostanoPostano: čet 18 ožu 2004, 17:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dosta sam Å”utio, mislim da je vrijeme da se i ja ukljuĆØim! Prvo neÅ”to za Chiaru: MuÅ”karci ne žive kraƦe nego žene duže a to je zato Å”to žene nemaju žene!!!!!!! Slažem se sa kecom: vojni rok nema smisla pogotovo ako je razlog neko odrastanje, uĆØenje odgovornosti ili ti ne znam Å”ta! A ako bi vojni rok trebao bit obavezan za muÅ”karce (jer se tamo uĆØe odgovornosti) onda bi trebao bit i za žene! Kad žene postaju odgovorne?! Å to ih na to potiĆØe ako misliÅ” da muÅ”ke samo vojska može potaknut na odgovornost. ƈime to djevojke postaju žene = odgovorne,odrasle....??? A isto tako, recimo da imaÅ” (ako nemas) momka i da ode na godinu dana u vojsku sigurno bi bila ā€œodusevljenaā€ da ga ne vidis mjisecima!

ps. Spavanko,živio! Nisi bezveze postao moderator!
Chiara

PostanoPostano: čet 18 ožu 2004, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zveki, vojni rok nije ono Å”to je nekad bio, i veƦ odavno je zaboravljeno da su muÅ”karci odlazili na nekoliko godina u vojsku i da ih njihove drage nisu vidjele po nekoliko mjeseci, tako da ta teza ne stoji.
Å to se tiĆØe ozbiljnosti, oprosti ali to je znanstveno istaženo da su djevojke samostalnije od mladiƦa, jer prije bi rekla da su muÅ”karci mamine maze, nego cure. Naravno svaka iznimka potvrĆ°uje pravilo, tako da se o pojedincima može raspravljati ali na nivou psihololÅ”ko- socijalnog istraživanja to stoji.

Gle, ja nisam feministica i ovdje se ne trudim popljuvati muÅ”karce, ali tako je kako je. Svijet bi bio idealan kada bi se vi mladiƦi odmicali od mamine suknje na naĆØin da se samostalno presele u vlastite stanove, idu u veƦe gradove u potrazi za poslom i sliĆØno, ali poÅ”to nismo amerika, vojska može itekao dobro popraviti stvari.

Oprostite ako sam bila gruba u ovom postu, vraƦam istim tonom kako mi je upuƦeno.

nata

PostanoPostano: čet 18 ožu 2004, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ovo su nevazne stvari, ali ajd' kad smo vec....

Ne znam gdje tocno zene postaju odrasle, zrele i sl., ali kako to da su generacije (a jesu) i generacije dokazale da zene prije sazrijevaju? Wink

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
spavanko

PostanoPostano: čet 18 ožu 2004, 22:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chiara napisa:
...ali poŔto nismo amerika, vojska može itekao dobro popraviti stvari...

koliko ja znam, u americi se ide u vojsku tako da bi se platio koledz i dobile porezne olaksice...

evo ja svoj jubilarni 200. post posvecujem (sebi? salim se jako sretan ) razlicitostima i zelim zahvaliti Bogu sto sam onakav kakav jesam.musko.

Cool anĆ°eo odoh ja spava Wink

make love, no war
Zveki

PostanoPostano: pet 19 ožu 2004, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledaj, niti ja ne zelim popljuvat zenski rod. Ok, znanstveno je dokazano da su djevojke samostalnije od muskaraca, al mi i dalje nije jasno zasto mislis da muski postaju odgovorni i samostalni u vojsci! Kao sto si i sama rekla, kod nekih je tako ali cemu globaliziranje!?
Chiara

PostanoPostano: ned 21 ožu 2004, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zveki, moje objaÅ”njenje, ovako, mladiƦi su malo manje samostalni jer se takve stvari ponekad u obitelji ne traže, a ovdje ne mislim na kuƦanske poslove veƦ na opƦenite stvari, primjerice, joÅ” nisam vidjela deĆØka koji se sam naruĆØio kod doktora, ili sam rijeÅ”io neke birkoratske stvari, to sve radi mama ili žena. A sad, nije vojska jedini naĆØin, nego ovak, ako deĆØko živi u veƦem gradu i do svoje 25 s roditeljima u kuƦi, nije bio u vojsci, studira, onda se može reƦi da je jako ne samostalan. Spavanko me krivo shvatio, kad sam rekla da nismo amerika, mislila sam na to da nemamo svi love da se s zavrÅ”etkom srednje Å”kole odmetnemo od obitelji, odemo u podstanare ili sliĆØno. Dakle, svaki naĆØin osamostaljenja od obitelji, studiranje i rad u nekom drugom gradu ĆØine ĆØovjeka samostalnijim, a poÅ”to to nekima nije moguƦe ili nije u njihovim željama, vojska barem na neki naĆØin posreduje ka osamostaljenju. Ne kažem niti da su sve djevojke samostalne, znam isto neke koje nikad u životu nisu rijeÅ”ile neÅ”to birokratsko, i naravno ovisi o raznim okolnostima koje prolaze ljudi u njihovim obiteljima, ali se ĆØeÅ”Ć¦e dogaĆ°a da mladiƦi zamjene mamu koja je sve obavljala, djevojkom ili ženom, a ne da djevojke zamjene svoj bezbrižan dom, mužem koji Ʀe isto imati sve u rukama.
Možda sam nejasna, ili imam predrasude, ali to je (ne samo) moje miŔljenje.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.