HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 stu 2019, 3:57. Pogledaj neodgovorene postove
Harry Potter
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sv.Franjo legenda

Spol: muško
PostanoPostano: pet 15 vel 2008, 22:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristijane, tvoj zadnji post me baÅ” iznenadio. Moram ti reƦi da si povrÅ”no sve to shvatio. doista bi trebali bar razmisliti o onom Å”to reĆØe rimski exorcista. OĆØito tu ima neÅ”to dublje...

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Kristijan

PostanoPostano: pet 15 vel 2008, 22:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

RazmiÅ”ljam... Ali isto tako mislim (pri tom ne mislim na dotiĆØnog egzorcista) da smo mi katolici skloni vidjeti prijetnju u svemu jer smo postali paranoiĆØni... Ne vidim po ĆØemu je to Ć°avolje djelo. To je fikcija, ta magija, priĆØice... To je knjiga, to je neÅ”to za uzeti kada doĆ°eÅ” iz Å”kole da se odmoriÅ” od gramatike i matematike. ProĆØitaÅ”, pomisliÅ”: "Kuul, oni samo mahnu Å”tapiƦem i pospreme cijelu sobu, ja moram rintat!". No svejedno ustaneÅ” i pospremiÅ” sobu na old fashion way... ZaboraviÅ” na tu magiju jer je fantasy Å”tivo, izmiÅ”ljeno i nestvarno. Žena samo ima bujnu maÅ”tu. I toĆØka. A svi oni koji su toliko maloumni (ne mislim pogrdno nego jednostavno... maloumni) da padaju pod TAKVE utjecaje Ʀe pasti pod bilo kakav utjecaj... ZnaĆØi da nema kapacitet da razmiÅ”lja svojom glavom... I kako onda znati da taj isti ĆØovjek RAZUMIJE kad mu govoriÅ” o Isusu ako tako lako pada pod utjecaj biloĆØega? Da slijepo slijedi ili jedno ili drugo, bez moguƦnosti da SHVATI Å”to radi! Mislim, ne mogu se do kraja izraziti i nemoj krivo shvatiti ove zadnje reĆØenice, umoran sam i piÅ”em karakteristiĆØne reakcije organskih spojeva dok ovo tipkam...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
angelous

PostanoPostano: sub 16 vel 2008, 11:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Shocked Shocked
slažem se s Kristijanom...
Pa nije Harry Potter DaVincijev kod ili neÅ”to sliĆØno Shocked

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: sub 16 vel 2008, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
Shocked Shocked

nisam baÅ” shvatio smisao, Å”ta si htio reƦi...
Citat:

Ali isto tako mislim (pri tom ne mislim na dotiĆØnog egzorcista) da smo mi katolici skloni vidjeti prijetnju u svemu jer smo postali paranoiĆØni... Ne vidim po ĆØemu je to Ć°avolje djelo. To je fikcija, ta magija, priĆØice... To je knjiga, to je neÅ”to za uzeti kada doĆ°eÅ” iz Å”kole da se odmoriÅ” od gramatike i matematike. ProĆØitaÅ”, pomisliÅ”: "Kuul, oni samo mahnu Å”tapiƦem i pospreme cijelu sobu, ja moram rintat!". No svejedno ustaneÅ” i pospremiÅ” sobu na old fashion way... ZaboraviÅ” na tu magiju jer je fantasy Å”tivo, izmiÅ”ljeno i nestvarno. Žena samo ima bujnu maÅ”tu. I toĆØka. A svi oni koji su toliko maloumni (ne mislim pogrdno nego jednostavno... maloumni) da padaju pod TAKVE utjecaje Ʀe pasti pod bilo kakav utjecaj... ZnaĆØi da nema kapacitet da razmiÅ”lja svojom glavom... I kako onda znati da taj isti ĆØovjek RAZUMIJE kad mu govoriÅ” o Isusu ako tako lako pada pod utjecaj biloĆØega? Da slijepo slijedi ili jedno ili drugo, bez moguƦnosti da SHVATI Å”to radi!

da... imaŔ pravo. i u potpunosti se slažem s tim..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
angelous

PostanoPostano: sub 16 vel 2008, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

M-o-S napisa:
angelous napisa:
Shocked Shocked

sjeti se buke oko DaVincijevog koda Wink ...
Harry Potter je izmiÅ”ljena priĆØa, mislim da oko nje nije potrebno raditi buku... Wink ...
isto tako i LOTR.... Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Luka7

PostanoPostano: pon 18 vel 2008, 7:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma daj ljudi Å”ta vam je? Pa nitko ne kaže da Ʀete propast ako ĆØitate harry-ja, ali ja sam lijepo naveo da je sam papa progovorio protiv HP-a, ali u smislu kako je Å”tetan za one najmlaĆ°e jer im sugerira da je magija ok. I lijepo sam naveo ĆØinjenicu kako su same udruge i organizacije koje se bave okultnim i magijom rekle da su zbog HP-a doživili navalu u njihove redove. Vi i dalje odmahujte rukom i ismijavajte papine stavove, a magija nek cvjeta!

Rimski egzorcist se svaki dan oĆØi u oĆØi susreƦe sa vragom i vidi bolje od nas kako sve poĆØinje od bezazlenih stvari kojima se osmjehujemo, a vodi ka neĆØemu gorem.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Milost

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 01 ožu 2008, 15:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel postoji neki dokument u kojem je papa (sadaÅ”nji ili bivÅ”i) izriĆØito rekao kako knjige o Harryju Potteru nisu dobre? I odakle vam to o rimskom egzorcistu?
Ja sam se oduÅ”evila tim knjigama (filmovima baÅ” ne) i da nisam sa strane to ĆØula, nikada ne bih pomislila na niÅ”ta vezano uz sotonizam i vraga!
ivoo

PostanoPostano: ned 02 ožu 2008, 19:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

angelous napisa:
M-o-S napisa:
angelous napisa:
Shocked Shocked

sjeti se buke oko DaVincijevog koda Wink ...
Harry Potter je izmiÅ”ljena priĆØa, mislim da oko nje nije potrebno raditi buku... Wink ...
isto tako i LOTR.... Wink

Hm, i Da Vincijev kod je izmiÅ”ljena priĆØa, ista je stvar.
Milost neke je linkove dao Luka pa ako ti se da ĆØitati na engleskom Wink
Uostalom Luka je napisao ono bitno. Nitko neƦe propasti ni ako proĆØita Da Vincijev kod ili Kuran, ali ove preporuke ipak neÅ”to znaĆØe.
vicky

PostanoPostano: pon 03 ožu 2008, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam ĆØitala postove od samog poĆØetka, pa se unaprijed ispriĆØavam ako Ʀu ponavljati neĆØije rijeĆØi.
Å”to se tiĆØe harry pottera - osobno baÅ” i nisam neki ljubitelj, ali ko voli neka izvoli. kao Å”to je kristijan napisao, svatko tko je imalo realan shavatit Ʀe da je to sve fikcija.
kad smo kod magije - imam frenda kojeg zanima bijela magija, nadnaravne moƦi i sl ali taj njegov interes nema veze s harry potterom (jer ga nije ni proĆØitao). ako se neko želi baviti time taj Ʀe to uĆØiniti s harry potterom ili bez njega.

kad smo veƦ kod knjiga na koje je bila povika - isto je tako bila frka kada je iziÅ”la pipi duga ĆØarapa (mislim da smo je svi ĆØitali u osnovnoj). uglavnom komentari su bili u stilu da Ʀe djeca poĆØeti markirati iz Å”kole, da Ʀe im pipi biti glavni idol u nepodopÅ”tinama, itd. itd, itd. mislim budimo realni - ta knjiga je joÅ” dan danas na popisu lektire (znaĆØi propale su u vodu sve prognoze o kvarenju djece), a to Å”to su mladi danas sve gori i gori (pogotovo u odnosu na vrijeme kada je izdana ta knjiga) nema veze sa pipi dugom ĆØarapom, nego nekim drugim stvarima.

a Å”to se tiĆØe da vincijevog koda -proĆØitala sam ga i mislim da je to zanimljiva knjiga, ali zbog radnje a ne zbog ĆØinjenica. s obzirom da sam bila svjesna da se u toj knjizi nalaze neke neistine ili poluistine za vrijeme ĆØitanja sam provjeravala stvari koje su tamo napisane (a one koje nisam provjerila nisam ih uzela zdravo za gotovo).

ok je proĆØitati službeni stav crkve oko knjiga i drugih stvari kako bi se znali postaviti prema tome i formirati miÅ”ljenje, ali potpuno je krivo izbjegavati to. ne mislim sad da se trebamo poĆØeti baviti kriminalom, magijom ili sliĆØnim. ali informirati se o neĆØemu je ok.

ZgrƦite sebi blago na nebu, gdje ga ni moljac ni rưa ne nagrizaju i gdje kradljivci ne potkapaju niti kradu. Doista, gdje ti je blago, ondje Ʀe ti biti i srce. (Matej 6:20-21)
Cordelia

PostanoPostano: čet 06 ožu 2008, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

maja-zagreb napisa:
joj, Srki, da te cuju kaptolski ovisnici o Gospodaru prstenova, ne bi ti bas veselo bilo...
al definitivno se slazem:HARRY RULES!!! pljesak

Da, to je zanimljivo... i u Gospodaru Prstenova ima dosta magije, i neki od najpozitivnijih likova u njemu posjeduju magijske moƦi i služe se (bijelom) magijom, ali za njega, izgleda, vrijede neki drugi kriteriji nego za Harryja Pottera Laughing Rolling Eyes

Osobno mi je Gospodar Prstenova i umjetniĆØki i pripovjedaĆØki kvalitetniji od Harryja Pottera, ali uvijek me iznova zbunjuju dvostruka mjerila "pravovjernosti" molitva koja se (barem u katoliĆØkim krugovima) primjenjuju na te dvije sage Confused

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Luka7

PostanoPostano: uto 18 ožu 2008, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mah, ima milijun knjiga i filmova koje popunjavaju lepezu od najgorih do najboljih filmova po ovom pitanju. I di sad povuƦ liniju? Odmah na poĆØetku ili nigdje? U tome i je problem, malo po malo sve nam je postalo normalno. JoÅ” koje desetljeƦe drila i pranja mozga putem tv-a pa Ʀe i pedofilski filmovi biti ok s vremenom.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 18 ožu 2008, 15:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VeƦ je postalo normalno...
jesi vidio onu reklamu na htv sa bebom koja se navodono bori protiv pedofilije....
StraŔno!!!!!!!!!!!!
doŔlo mi da viŔe ne gledam tv program.... Tako iskoristiti malo dijete i joŔ snimit kako ruka prelazi preko... PrestraŔno!
i sad da vjerujem da se tim bore protiv pedofilije!!

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Kristijan

PostanoPostano: sri 02 tra 2008, 22:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:
Mah, ima milijun knjiga i filmova koje popunjavaju lepezu od najgorih do najboljih filmova po ovom pitanju. I di sad povuƦ liniju? Odmah na poĆØetku ili nigdje? U tome i je problem, malo po malo sve nam je postalo normalno. JoÅ” koje desetljeƦe drila i pranja mozga putem tv-a pa Ʀe i pedofilski filmovi biti ok s vremenom.

Mislim da je ovo sada malo pregrubo bilo... Pedofilija i fantasy Å”tivo, pa da se izjednaĆØavaju? Maleni deĆØko koji maÅ”e komadom drva i pretvara žabu u dalekozor, izmiÅ”ljen od strane žene s bujnom maÅ”tom te odrasli ĆØovjek koji zlostavlja djecu??? Hmmm...

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Cordelia

PostanoPostano: čet 03 tra 2008, 12:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je bolesna uopƦe sama ideja da se djeca koriste u takvim reklamama da bi odglumila žrtve, makar takve reklame i zagovarale neÅ”to ispravno i pozitivno (borba protiv pedofilije). Pa valjda je svakoj odrasloj osobi jasno Å”to znaĆØi rijeĆØ pedofilija. Kome zapravo trebaju joÅ” i odglumljeni prikazi takvih grozota (s djecom!)? Zar u ime educiranja javnosti treba tjerati djecu da glume u pedofilskim scenama?

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 08 srp 2008, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel gledao tko film Harry Potter i Red feniksa? Ja jesam prije par dana...
(nastavak teksta je spoiler, tj. prepriĆØavanje kraja filma, pa to ne želi saznati prije gledanja, neka preskoĆØi)

Harry se cijelo vrijeme bori u sebi protiv napasti "mraĆØnog gospodara" Voldemorta, koji je oĆØito u ovoj priĆØi oliĆØenje samog zla... Tijekom cijelog filma taj Voldemort opsjeda u mislima Harryja, pokuÅ”ava ga izbezumiti, preplaÅ”iti i uvjeriti da je slab i sĆ¢m, da nema nikoga - tipiĆØno oružje sotone. Harryjeva prijateljica Luna je rekla Harryju: "Da sam ja ZnaÅ” VeƦ Tko (Voldemort), željela bih da se osjeƦaÅ” kao da si odsjeĆØen od svih. Zato jer ako si sam, i nisi neka prijetnja.". I zato H. ide zajedno s prijateljima u borbu protiv njega. I na kraju, kad se H. susreo s Voldemortom jedan na jedan, ovaj ga je opet pokuÅ”ao zavesti, da mu se preda (da ga može ubiti), a H. je uspio skupiti snage, prisjetio se pozitivnih trenutaka iz života, tj. ljubavi i blizine svojih prijatelja i rekao mu: "Ti si onaj koji je slab. I nikada neƦeÅ” upoznati ljubav. Niti prijateljstvo. Žalim te." Na taj naĆØin ga je maknuo od sebe. Ne pomoƦu magije, svog Å”tapiƦa ili ĆØega, nego snagom svog srca. Zadnja reĆØenica u filmu, H. govori svojim prijateljima: "Iako nam predstoji borba, mi imamo jednu stvar koju Voldermort nema - neÅ”to za Å”to se vrijedi boriti."

U cijelom filmu se naglaÅ”ava borba protiv zla, vrijednost zajedniÅ”tva, prijateljstva, obitelji - sve u ĆØemu zapravo magija nije ni bitna niti potrebna. Po mom miÅ”ljenju, magija u priĆØi predstavlja ĆØovjekovu sposobnost da neÅ”to napravi, i ovdje se koristi da to prikaže na vizualan, zanimljiv, kreativan naĆØin...
I sad se ja pitam: "sĆ¢m vrag stoji iza Harryja Pottera"? Nakon ovog filma baÅ” se i ne mogu složiti s tom tvrdnjom.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich, Kristijan, Gita
Drosera

PostanoPostano: sri 09 srp 2008, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØinjenica je da crkva svojim protivljenjem odreĆ°enim književnim djelima obiĆØno napravi odliĆØnu reklamu i joÅ” viÅ”e popularizira djelo. a moram priznati da me komentari od strane crkve na knjige tipa harry potter uvijek nasmiju. mislim, pa to su knjige za djecu. imaju zloĆØestog lika voldemorta i mladog ĆØarobnjaka harija koji se sa svojim prijateljima bori protiv zla. ono, to je okosnica svih priĆØa i književnih djela na svijetu. i na kraju harry pobjedi i svi žive sretno. i sad se crkveni oci naĆ°u komentirati tako neÅ”to, kao da nemaju pametnijeg posla nego ĆØitati knjige za djecu Laughing slažem se sa onim Å”to reĆØe Žan, možda te knjige djeluju pomalo mraĆØno, ali u stvari su pune pozitivnog naboja. (koliko to može imati neko djelo tog ranga) Wink

Zemlja ne pripada ĆØovjeku; ĆØovjek pripada zemlji. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje obitelj. Å to god snaĆ°e zemlju snaƦi Ʀe i sinove zemlje. ƈovjek ne tka tkivo života; on je samo struk u tome. Å to god ĆØini tkanju ĆØini i sebi samome.
Gita

PostanoPostano: sri 09 srp 2008, 19:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drosera napisa:
slažem se sa onim Å”to reĆØe Žan, možda te knjige djeluju pomalo mraĆØno, ali u stvari su pune pozitivnog naboja. (koliko to može imati neko djelo tog ranga)

meni je tu previÅ”e smrti i boli. one prve su joÅ” bile ok, al red feniksa i nadalje mi baÅ” nisu pozitivne. al svejedno ih volim. zanimljive su, bez puno opisa, uvijek se neÅ”t dogaĆ°a.

Ti si moj život, drugog nemam ja, Ti si moj put, moja istina. Po svakoj Tvojoj rijeĆØi želim živjet ja dokle daha je u meni, sve dok želiÅ” Ti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Drosera

PostanoPostano: čet 10 srp 2008, 12:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gita napisa:
Drosera napisa:
slažem se sa onim Å”to reĆØe Žan, možda te knjige djeluju pomalo mraĆØno, ali u stvari su pune pozitivnog naboja. (koliko to može imati neko djelo tog ranga)

meni je tu previÅ”e smrti i boli. one prve su joÅ” bile ok, al red feniksa i nadalje mi baÅ” nisu pozitivne. al svejedno ih volim. zanimljive su, bez puno opisa, uvijek se neÅ”t dogaĆ°a.

pa dobro, nije da je Harry Potter književno djelo u kojem Ʀemo ozbiljno shvatit likove i njihove živote i smrti i Å”to veƦ. hoƦu reƦi da je to preplitko da bi se ozbiljno uživjeli u taj serijal Wink ne kažem da nije zabavno, ono uzet knjigu i proĆØitat ju za jedno, dva ljetna popodneva kad se nema kaj pametnije raditi. ali ipak je to namjenjeno prvenstveno klincima u osnovnjaku Smile

Zemlja ne pripada ĆØovjeku; ĆØovjek pripada zemlji. Sve stvari povezane su kao krv koja ujedinjuje obitelj. Å to god snaĆ°e zemlju snaƦi Ʀe i sinove zemlje. ƈovjek ne tka tkivo života; on je samo struk u tome. Å to god ĆØini tkanju ĆØini i sebi samome.
Gita

PostanoPostano: ned 13 srp 2008, 15:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drosera napisa:
Gita napisa:
Drosera napisa:

pa dobro, nije da je Harry Potter književno djelo u kojem Ʀemo ozbiljno shvatit likove i njihove živote i smrti i Å”to veƦ. hoƦu reƦi da je to preplitko da bi se ozbiljno uživjeli u taj serijal Wink ne kažem da nije zabavno, ono uzet knjigu i proĆØitat ju za jedno, dva ljetna popodneva kad se nema kaj pametnije raditi. ali ipak je to namjenjeno prvenstveno klincima u osnovnjaku Smile

pa oĆØito je da je spisateljica te knjige poĆØela pisat za malu djecu, al se daleko odmaknula od tog. ne znam baÅ” kak bi mala djeca trebala shvatit te knjige ak se i ja tu i tamo izgubim. jako je zapetljala radnju. koristi i dosta izraza koje mala djeca ne mogu nikako razumjeti.

Ti si moj život, drugog nemam ja, Ti si moj put, moja istina. Po svakoj Tvojoj rijeĆØi želim živjet ja dokle daha je u meni, sve dok želiÅ” Ti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
Drosera

PostanoPostano: pon 14 srp 2008, 13:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

djeca u 6,7,8 razredu nisu uopƦe mala. sjeƦam se kakve sam ja knjige ĆØitala u osnovnoj Å”koli (neke od njih najbolje su mi koje sam ikad proĆØitala, i proĆØitala sam ih viÅ”e puta, a sve ih je sebi posudila moja mama) ne potcjenjujte djecu, ona ponekad razumiju puno viÅ”e nego odrasli, bez obzira radilo se o knjigama ili nekim drugim životnim situacijama Wink

ako je Potter kompliciran, kaj bi onda trebalo reƦi za ciklus Pjesma leda i vatre od R. R. Martina Laughing

miki

PostanoPostano: pon 28 ruj 2009, 20:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da veƦ dugo tu nije niÅ”ta napisao pa Ʀu onda ja Smile .

PriliĆØno je neozbiljno napisati neÅ”to ovakvo:

Citat:
a moram priznati da me komentari od strane crkve na knjige tipa harry potter uvijek nasmiju.

Ja samo želim reƦi da nijedan komentar službene crkve ne treba uzimati zdravo za gotovo. Zar ne mislite da crkveni oci ozbiljno i dugo ne razmisle prije nego Å”to neÅ”to službeno objave. Ja vjerujem da "komentare od strane crkve" treba ozbiljno razmotriti i o njima razmisliti pa valjda u Crkvi postoje ljudi koji su pametniji od nas.

Ja knjige o ĆØarobnom djeĆØaku nisam ĆØitao pa ne bih ulazio u dublje komentare, ali kao Å”to su neki veƦ napisali priĆØa je prliĆØno plitka i oĆØekivana. Nekako mi se ĆØini da je cijela priĆØa prepuna kliÅ”ea koje publika oĆØekuje i uživa kad se dogode.

Samo bih rekao da Crkva nije rekla niÅ”ta protiv fantasy žanra nego ove konkretne knjige. Neki su spominjali LOTR i usporeĆ°ivali, Tolkien u svojim priĆØama koristi brojne krÅ”Ć¦anske motive (imena, poruka, priĆØa), a nikad se ne spominje ĆØaranje. Gandalf je "wizard", ali temelj njegove snage nije sila ili magija nego mudrost.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Lalaith
Lalaith

PostanoPostano: sri 30 ruj 2009, 21:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Knjiga Rat za duÅ”e naÅ”e djece, Michaela O'Birena se bavi upravo tematikom djeĆØje literature osobito Harryjem Potterom.
Nažalost nisam ju joÅ” proĆØitala u cijelosti (samo fragmente), ali mislim da može biti jako korisna u rasvjetljavanju nekih od pitanja koja su postavljena u ovoj raspravi.

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice ĆØekaju da budu voljene Smile
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: sv.Franjo legenda
Dubravko

PostanoPostano: pet 02 lis 2009, 9:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Harry Potter - bajka k'o bajka, zlih vila i mraĆØnih sila ima i u Trnoružici, i u Pepeljuzi, previÅ”e energije i vremena troÅ”i se na ovu temu.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Korny
Gladijator

PostanoPostano: sri 28 lis 2009, 14:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dubravko napisa:
Harry Potter - bajka k'o bajka, zlih vila i mraĆØnih sila ima i u Trnoružici, i u Pepeljuzi, previÅ”e energije i vremena troÅ”i se na ovu temu.
Nama odraslima može Harry biti samo bajka,a znamo li Å”to se odvija u dijeĆØijim glavama???Nama može biti bezazleno,ali kako oni na to gledaju???Nismo mi bitni,veƦ djeca kojima je sve lako nametnuti i uvuƦi se pod kožu,pa Ʀak i u karakter,da s vremenom prihvate magiju i bajanja i ĆØaranj pod normalno,jer u dijetinjstvu im je to servirano kao neÅ”to pozitivno i Å”to pomaže.
angelous

PostanoPostano: sri 28 lis 2009, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i nama su i babaroge, i ĆØarolije iz bajki pružane...
pa nas se ispravljalo s vremenom..Å”to u Å”koli, Å”to doma, Å”to smo sami shvaƦali

Otk 19, 11,14
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.