HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 17:24. Pogledaj neodgovorene postove
Harry Potter
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 10 ruj 2006, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko je vas procitalo harry pottera? i mislim da kod svega ovoga odgoj ima veliku ulogu... ako ja svoje dijete odgojim gdi je Bog a gdi je vrag ono ce u harry potteru naći samo ono sto bi i trebalo biti - izvor zabave.

nemojmo to brkat sa sotonistickom glazbom...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Amistad

Spol: muško
PostanoPostano: ned 10 ruj 2006, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

No da i ja nesto malo kazem.
Ne vidim nikakvu vezu izmedu Harry Potera i sotonisticke glazbe koja je (bar je to svima jasno) najprisutnija u metalu.

kršćanin napisa:
Danas ljudi za pojave poput Harrya i zle glazbe kao da stalno govore :"Vidi ima janjeću kožu, pa to sigurno ne može biti vuk."

Pa metal bas i nema janjecu kozu.
A ono sto mi je najzanimljivije kad ljudi govore da je Harry Poter djelo samog vraga. Pa zar je onda autorica sam vrag????
A sto je sa Gospodarima prstenova? Pa i tamo ima magije? Ah, da, pa to je ipak alegorija na kršćanstvo. A Narnija? Pa ja bi se vise toga bojao jer je bolje zapakirano.
A kako djeca vide razliku izmedu LORT-a, Harry Potera i Narnije?

Ali mislim da smo sad vec posteno skrenuli s teme!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
merkat

PostanoPostano: ned 10 ruj 2006, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

neka smo skrenuli s teme ali treba biti jasan s potterom.
gospodar prstenova je malo blaži a narnija gotovo kršćanska.
jasno da su bajke uvijek bile malo fantastične ali potter je čisto zlo djelo a autoricu ne poznajem i neznam što bih trebao o njoj reći.
potter je djelo gdje se potiče na čarobiranje.
jasno da gdje je odgoj ...blablabla...ali ja sam kroz razne utjecaje na neki nači nasjeo, od dylan doga do zone sumraka i časopisa arka ( sarajevski neznam da li više izlazi ) ..pa sam od benignih stvari počeo fantazirati o svačemu...numerologija, gatanje, prizivanje duhova i sl.
a nisam baš bio totalni glupan.
i naravno, išao sam na vjeronauk !
sad da ne tupim ali imao sam loša iskustva te se nakon toga posve prepustio vjerovanju u Boga.
što s onima koji se nisau uspjeli izvući ?
govorim sasvim ozbiljno a vidim da ljudi koji vjerojatno ne znaju previše ( na sreću ) o tome, to lagano i banaliziraju.
nije li to loše s strane " meni to ništ nemre " ?
kao i kod davinci koda, nekome je smiješno dok nekoga će to unerediti pa koliko god se čudili da je glup.
lako za nas kad smo svi tu praktični vjernici ali što je s naivnom djecom i mladima koji ne prepoznaju mnoge zamke, kako će oni ako nit mi to ne možemo ili hoćemo ?

zadarskom egzorcistu Bolobaniću su rekli da u svemu vidi vraga na što je on odgovorio kako je žalosno da to i drugi ne vide kad je vrag zaista svuda oko nas i čeka svaku priliku, naše opuštanje i relativiziranje.
gdje nije Bog - đavo je.
kada bi bili svjesni koliko ljudi će i na koji način propasti za vječnost, skakali bi i galamili, kumili i molili Boga i njih da se obrate i spase....

dosta, umoran sam, idem na more.... odoh ja utapa se gitarist
kršćanin

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 10 ruj 2006, 15:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
ako ja svoje dijete odgojim gdi je Bog a gdi je vrag ono ce u harry potteru naći samo ono sto bi i trebalo biti - izvor zabave.

Vrlo je upitno da je autorica pisala Harrya s namjerom da on bude izvor zabave skloniji sam mislit da je imala neke druge razloge.
Kako misliš da će dijete od 10 11 ili više godina moći prepoznati zlo u Harryu? Pogotovao zato jer se u cijeloj knjizi Harrya tretira kao junaka, koji se protiv baš protiv zla bori.
Citat:
A ono sto mi je najzanimljivije kad ljudi govore da je Harry Poter djelo samog vraga

Ne govore to ljudi s ulice koji ne znaju ništa o utjecaju takvih knjiga, nego Papin egzorcist. Ja bih njegovo mišljenje uzeo u obzir.
Citat:
Pa metal bas i nema janjecu kozu.

Točno, zbog toga je još čudnije kako neki u njemu ne vide nikakva zla.
Citat:
Ne vidim nikakvu vezu izmedu Harry Potera i sotonisticke glazbe koja je (bar je to svima jasno) najprisutnija u metalu.

Ne bih baš rekao da je svima jasna veza između metala i sotonizma. Dovoljno ti je samo malo pogledat neke postove na ovom forumu, čiji su članovi katolici, pa ćeš vidjet. A veza između Harrya i glazbe koja ima loš utjecaj(to ne mora biti samo metal) jest u tome što ljudi ni jedno ni drugo ne shvaćaju ozbiljno.
Amistad

PostanoPostano: ned 10 ruj 2006, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
gospodar prstenova je malo blaži a narnija gotovo kršćanska.

Jel trebam sto nadodat???
Dakle, niste mi odgovorili na zapravo jedino pravo pitanje koje sam postavio: KAKO CE DJECA VIDJET RAZLIKU IZMEDU HARRY POTERA I LOTR-a I NARNIJE KAD U SVEMU IMA CAROLIJE? Kako ce prepoznati u cemu je zlo a u cemu nije (bar ne u toj mjeri)?
A mi odobravamo LOTR jer je malo blazi i narniju jer je ona gotovo krscanska. Dapace, imamo i temu na forum (valjda je jos uvijek tu negdje) o LOTR-u na kojoj i svecenici s odusevljenjem pisu o njemu.

kršćanin napisa:
Ne bih baš rekao da je svima jasna veza između metala i sotonizma. Dovoljno ti je samo malo pogledat neke postove na ovom forumu, čiji su članovi katolici, pa ćeš vidjet. A veza između Harrya i glazbe koja ima loš utjecaj(to ne mora biti samo metal) jest u tome što ljudi ni jedno ni drugo ne shvaćaju ozbiljno.

Vidio sam sve i jako se svemu nacudio. Danasnji mladi sve vide crno-bijelo a sto god im nije po volji, npr. vole metal i slusaju sotonisticke grupe reci ce "ma ja ne slusam tekst",... ili na neki drugi nacin relativizirat.

Da budemo jasni, ima katolickih grupa koje sviraju metal. I meni je Harry Poter bezveze. Da ne bi sad rekli da zato sto mi je super da ga zato branim. Ne, nego zato sto vidim da ljudi od buhe prave slona, a mnoge druge stvari ne vide.

Cekam odgovor na moje pitanje.
Amistad

PostanoPostano: sub 23 ruj 2006, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo da vidite kako i nakon 2 tjedna osobe koje imaju neko cvrsto misljenje ne mogu dati odgovor na tako jednostavno pitanje. Zapravo, htio bi jos pokazat kako ljudi danas ne razmisljaju svojom glavom nego cijelo vrijeme iznose tuda misljenja, citiraju osobe u kojima vide uzore.

Ok, znam da nema veze s temom al kad smo vec poceli o Harry Poteru....

Knjiga kao knjiga nije sotonisticka. U njoj nema nista sotonisticko.
Reci da je ta knjiga djelo samog vraga, tko god to rekao nema pravo. Jer, po tome je autorica knjige sam vrag, a ja mislim da smo mi svi stvorenja Bozja, stovise i djeca Bozja. Ispravite me ako sam u krivu.
Istina je da knjiga moze djecu a mozda i odraslu osobu potaknut da zaziva duhove,..., i uglavnom jos sve sto ide uz magiju, ali tudolazi ono kljucno! Prvo, odgoj! Mislim da tu ne trebam pricat kako bi ljudi trebali odgajat svoju djecu i mlade, ali bi naglasio da je to kljucno u zivotu osobe-kako je odgojena! A drugo, upoznat onoga koji cita o cemu se radi, kakve bi se situacije i posljedice mogle dogodit!

A ja cu odgovorit na pitanje koje sam postavio u prethodnom postu:
KAKO CE DJECA VIDJET RAZLIKU IZMEDU HARRY POTERA I LOTR-a I NARNIJE KAD U SVEMU IMA CAROLIJE? Kako ce prepoznati u cemu je zlo a u cemu nije (bar ne u toj mjeri)?
Nece vidjet razliku! Dapace, ono sto je zapravo i problem kod Harry Potera ali i kod svih ostalih takvih prica je sto ce se dijete poistovjetit u svojoj masti sa nekim od likova. To rade i odrasli ali u puno manjoj mjeri i toga cak i nisu svijesni. A onda tu ulazi odgoj. I jasno treba dat dijetetu do znanja da je to samo prica.

Valjda nisam bio predug i predosadan. BVB!

Jos samo nesto...
Samo me zanima jesu li ovi tvoji postovi, Jehohano, tvoja razmisljanja ili si nekoga citirao i ako jesi koga?

E da, a kad sam vec spominjao sotonizam... u glazbi je itekako prisutan, najvise u metalu, ali to naravno ne znaci da je metal sotonisticka glazba kao sto mnogi i misle i cim cujeu metal misle da je to sotonisticka glazba. Takvi me jako posjete da starije generacije koje su kolutale ocima cim su cule rock i govorile da je to vrazja muzika. Ili je mozda rock isto sotonisticka glazba ako je to netko rekao?

Zadnja promjena: Amistad; sub 23 ruj 2006, 14:14; ukupno mijenjano 1 put.
Luka7

PostanoPostano: sub 27 lis 2007, 22:26
PostNaslov : Harry Potter
Citiraj i odgovori

Po mom mišljenju toga se treba klonit. Izdana je čak i neka knjiga o štetnosti harrya pottera koju je papa pročitao i pohvalio autora te ga potaknuo da educira mlade o štetnosti tog štiva.

U americi su vršili istraživanja o utjecaju na mlade. Rezultati su uznemirujući. Mnoga djeca su govorila kako bi im bilo super da kad odrastu da postanu čarobnjaci i da mogu bacati uroke na ljude i proklinjati ih. Baš divno!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 7:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ko voli nek izvoli, al ja nit sam to citao, nit hocu,... a da me neko pita mišljenje, nebi mu preporučio.

mislim isto to što si već naveo..
a ovo je prestrašno
Citat:
Mnoga djeca su govorila kako bi im bilo super da kad odrastu da postanu čarobnjaci i da mogu bacati uroke na ljude i proklinjati ih.

... po meni. iako bi možda mogli reć da su to djeca, da oni "niš" neznaju... (neznam na kojoj su dobi vršili istraživanja) al što će bit s njima kad malo odrastu

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
ja

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 9:17
PostNaslov : Re: Harry Potter
Citiraj i odgovori

Luka7 napisa:
U americi su vršili istraživanja o utjecaju na mlade. Rezultati su uznemirujući. Mnoga djeca su govorila kako bi im bilo super da kad odrastu da postanu čarobnjaci i da mogu bacati uroke na ljude i proklinjati ih. Baš divno!

Zanimaju me ta istraživanja. Hoćeš li mi reći gdje si čitao o tome? Wink

Gledala sam filmove o Harryju Potteru i baš su mi bezveze. Uopće nisam motivirana da čitam još i knjige.

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Angelina

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 9:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HP su zabavne, zanimljive knjige lakog štiva za razbibrigu i pročitala sam ih sve. Veselim se novoj. Filmovi su odlični i dinamični način kako se opustiti i pustiti 'mozak na pašu'. Nijednom normalnom vjerniku HP ne može biti prijetnja pa da se naglavce postaviš. Djeca, koja su najveći potrošači Potteromanije su u malo nepovoljnijem položaju, ali ne zbog čaranja i magije. Klinci u pravilu nisu glupi. Oni razlikuju maštu od fikcije. Biti čarobnjak je ambicija jednaka onoj: želim biti glumica, astronaut i liječnica... To se preraste. HP je jedino odgojni problem i na to sam već u više navrata ukazivala. On je lik buntovnika koji je uvijek u pravu. Krši školska pravila i to redovito završi dobro i pozitivno i biva nagrađeno. Profesori obično imaju nešto protiv njega osobno i on ih je obavezan napadati i izigrati - o nekom autoritetu nema niti govora... TO je pravi problem HP. Sve ostalo je Ivana Brlić Mažuranić. Bajka za laku nać...
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prošle godine na Floridi, kod jednih domaćina sam upoznao klince i pričali su o potteru... Rekao sam im da to nije dobro čitati.... Ova djevojka se sva zapjenila i počela govoroiti: ZNAŠ moj prijatelj Jim Kaže da do ništa ne šteti a ON JE U OPUS DEI!
primjer 2: Mlađi brat od moje djevojke je počeo čitati i toliko ga je tu noć bilo strah spavati da je odma sutra bacio knjigu...

Mi možemo reći "to neće na mene nešto posebno utjecati".... Tako su govorili i za da vincijev kod u kojem se točno opisuju rituali ,crne mise...
Pitanje je dali doista želiš to sve znati? Najveća zamka u Potteru jest da on koristi magiju za tzv dobre stvari a mi znamo da je sve to jedna te ista magija. Sve to ostaje u podsvjesti i zarobljava čovjeka.... Znate, oni svećenici koji proučavaju te stvari moraju jako puno moliti!
Moj savjet je: Ako ćeš tri sata na dan čitati pottera onda moli 4 sata na dan! Smile Wink

btw: Ivana Brlić Mažuranić je Bajka a Potter nije. On je nadahnut sasvim drugim...

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Kristijan

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja pročitah svih 7 knjiga i sviđaju mi se... To je samo fantastika... Ima milijun knjiga koje se bave magijom ali niti jednu ne razapinju poput HP-a. Mislim na raznorazne serijale fantastike, pođite u Algoritam i prošvrljajte po policama s fantastikom pa ćete uočiti mnoge knjige s vilenjacima, patuljcima, drevnim ratovima, a u svakoj od tih knjiga drukčija vrsta magije (u nekima ti treba štapić, u nekima se opisuje kao životna sila u ljudima i sl.), pročitao sam dosta tih knjiga i to smatram čistom razonodom i plodom ogromne spisateljeve mašte.

Kada se već ovoliko diže prašina oko HP-a, pitam se onda zašto nitko ne reagira na trilogiju "Njegove tamne tvari"? Tamo je Crkva negativac broj jedan (u paralelnom svijetu doduše), Bog (tj. Autoritet) je opisan kao prvi anđeo koji je nastao iz tamne tvari i kada su došli drugi anđeli pretvarao se kao da ih je on stvorio, pobunjeni anđeli su ti koji su, kao osvetu Autoritetu dali ljudima inteligenciju, svi mrtvi bez iznimke odlaze u isti podzemni svijet odakle ih spašava jedna djevojčica... Crkva u tom paralelnom svijetu odvaja od djece njihove duše (koja se manifestira kao životinja izvan dijela, sposobna da mijenja oblik) kako bi ih prije puberteta spasila od istočnog grijeha, točnije pohlepe i sl., da bi zauvijek ostali "nevini"... Svima koji misle da je HP opasan, preporučam da pročitaju tu trilogiju...

Ja sam je pročitao tri puta. Knjige su savršene, Phillip Pullman savršeno piše, ima predivne opise i radi nevjerojatne zaplete. I radnja je veoma intrigantna, ako si je predstavite kao piščevu izrazito razvijenu maštu. Ako ne gledate na tu knjigu kao herezu nego kao nevjerojatno napisanih 1000 i nešto stranica, ostanete bez teksta. Ne moram ni napominjati da ima nekoliko rečenica koje zaslužuju biti antologijske, o tome da su nabijene ljubavi neću ni pisati... No niti jednom nisam pomislio kako je to istina, kako je Bog takav i da bi takve strahote u svoje ime dopustio. Pročitao sam knjige, divio se piščevoj umjetnosti i nastavio voljeti Boga jednako kao i prije.

Zato mislim da HP nije uopće opasan, ni najmanje. Slažem se s Angelinom, jedini problem u HP-u bi mogao biti bunt ali nije ni HP jedina knjiga koja opisuje malog buntovnika, samo je dosta nova i popularna pa je i više prisutna među djecom. Slažem se da je to samo ambicija, biti čarobnjak... Svi kad tad odrastemo, pa će tako i oni koji žele biti čarobnjaci.

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Angelina

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od žarna meni je fantastika već dugo broj jedan. Ali ostajemo na činjenici: to je ipak fantastika. Treba znati izabrati svoje bitke...
Kristijan

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Angelina napisa:
Od žarna meni je fantastika već dugo broj jedan. Ali ostajemo na činjenici: to je ipak fantastika. Treba znati izabrati svoje bitke...

Slažem se... To je samo fantastika.

Srki

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 19:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HP je odličan,uzbudljiv i veoma zanimljiv. Baš kao što je rečeno,odlično štivo za pustiti mozak na pašu. Jest da ima nekih strašnih dijelova,ali ako smo vjernici koji čvrsto stoje na zemlji,nikakva magija ili ne znam šta nas ne može poljuljati.
I btw,najbitnija je poruka: dobro uvijek na kraju pobijedi.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Natty

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 20:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

slažem se sa Srkijem i Kristijanom. Doista ne vidim opasnost u čitanju Harry Pottera. Isto tako možemo pričati o čitanju Gospodara prstenova iako nisu ni približno u istom rangu. Ja sam obožavala Gandalfa i kaj sad? Mislim da ne treba pretjerivati ni u čemu. U Eragonu postoje zmajevi, u igricama gnomovi i orcovi, sve je puno magije, ali to je fantastika .

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 28 lis 2007, 23:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovako... kažete da na kraju dobro uvijek pobjedi....
u tome i jest zamka za djecu jer se magijom pobjeđuje... bijela magija...

Gospodar prstenova je sasvim drukčije postavljen.... Pokazuje jednog Froda koji se trudi da ne padne pod utjecaj moći i pohlepe (prsten) i na kraju pobjeđuje čisto srce i odricanje... a ostatak priče je doista bajka....

Kristijan

PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma da... ali isto tako mogli su se u HP-u mlatiti poluautomatskim puškama, praćkama, vodenim balonima, katanama... Magija je tamo postavljena na taj način, kao sredstvo, kao svijet u kojem žive, ne kao božanstvo, sekta ili nešto što bi trebali štovati. Pa u HP-u obilježavaju Božić i Uskrs, kite bor i dobivaju jaja! Smile Nisam siguran sada, 7. dio mi je ostao doma ali mislim da su se njegovi roditelji čak i crkveno vjenčali... Tako da čisto sumnjam da su nakane J.K.R. ikakve osim zaraditi lovu i ponuditi štivo za opuštanje... Wink

ja

PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ostavljam po strani nagađanja koje li su bile Rolingine nakane. Hm, slaviti Božić, Uskrs, smatrati se kršćaninom i ozbiljnije prakticirati svoju vjeru (makar ovo zadnje u HP ne vidim), a istovremeno koristiti magiju. Kako god da se okrene, jedno ne ide s drugim. U pamćenje su mi se urezale riječi jednog svećenika koji je rekao da bi trebalo ispovijedati ako si se kao dijete ikada igrao zazivanja duhova, čaranja, i sl....

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko se nije igrao zazivanja duhova... Laughing !

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Kristijan

PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zato što HP nije duhovno štivo nego zabavno... Zato tamo nema prakticiranja vjere... Pa nema u 90% romana prakticiranja vjere, Bog se spominje samo u uzvicima "O moj Bože!" Smile

ivoo

PostanoPostano: uto 30 lis 2007, 18:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja napisa:
Hm, slaviti Božić, Uskrs, smatrati se kršćaninom i ozbiljnije prakticirati svoju vjeru (makar ovo zadnje u HP ne vidim), a istovremeno koristiti magiju. Kako god da se okrene, jedno ne ide s drugim.

Hm, puno toga ne ide al se prakticira. Koliki se ljudi smatraju kršćanima al isto pazu kad pređe mačka preko puta ( za svaki slučaj) Zgodno je poći u vračara da ti da neki savjet, neće škoditi, a i svakodnevno pročitati horoskop i pogledati što nas očekuje za današnji dan. Istina da to ne ide jedno s drugim, ali kada dođe Božić i Uskrs svi će slaviti, postoji i Božični horoskop itd.
A i otići će se i u Crkvu isto treba za svaki slučaj.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 30 lis 2007, 19:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I japanci budisti slave Božić. Ovo je sve činjenica što ivoo napisam i katolici bise trebali kloniti svih ovih stvari... Jer Isus ne ide zajedno sa ovim stvarima

Luka7

PostanoPostano: uto 30 lis 2007, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jedan zanimljiv link.

I sam papa je istupio protiv pottera nazvavši ga opasnim za kršćanina.

Engleska poganska federacija (!?) je izdala sljedeće priopćenje iz kojeg je vidljivo kako je HP "samo fikcija i niš više" kako neki od vas to kažu:
"The Pagan Federation has appointed a youth officer to deal with a flood of inquiries following the success of the Harry Potter books which describe magic and wizardry."

Nemojte me krivo shvatit. Nitko ne sumnja da ste svi vi koji ste pročitali pottera dovoljno čvrsti vjernici i da vas to neće poljuljat u vjeri, ali šta je s onima koji nisu čvarsti u vjeri? Kakav im primjer pružate??

Glavni rimski egzorcist je čak rekao da sam vrag stoji iza HP-a. Nije li Isus rekao da ćemo ih po plodovima prepoznati. Pa ako su plodovi HP-a, ogromno povećanje broja vještica i mladih željnih magije, onda sami zaključite dali su plodovi dobri.
Kristijan

PostanoPostano: pet 15 vel 2008, 21:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma dajte molim vas! Ajmo se vratiti u vrijeme Inkvizicije i spaliti sve što nema riječ "Isus" ili "svetost" na svakoj stranici! Obožavam ove izjave tipa "sam vrag stoji iza toga"... Iza toga stoji J.K.R. koja je napisala priču za djecu koja se eto sasvim slučajno bavi magijom... Što je sa Pepeljugom i dobrom vilom koja pretvara bundevu u kočiju??? Je li vrag sjedio i iza braće Grimm? Ili pak podbadao H.C. Andersena i šaptao mu na uho rečenice?

Ispričavam se zbog tona ovog posta ali trenutno ne razmišljam o tome, živcira me faks i prag tolerancije mi je ozbiljno ugrožen. . .

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.