HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 25 ruj 2017, 0:58. Pogledaj neodgovorene postove
Liturgijska glazba
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
hilarije

Spol: muško
PostanoPostano: ned 01 lip 2008, 20:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Procitaj si ovo i ovo. Na drugom linku ces naci linkove na potrebne dokumente.

Ovdje mozes naci puno vise toga, ukljucujuci materijale za ucenje poput ovog.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sunny

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 lip 2008, 18:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam jako dobro upoznata sa liturgijskom glazbom, ali ne mora značit da se moram s tim i slagati... jedno vrijeme sam probala pjevati sa zborom zadanu liturgijsku glazbu... ali, svi u zboru nismo osjećali to što pjevamo. zanemarite sada pravila ispisana rukom, počnite misliti na glazbu koju osjećate srcem i koja će vas zbližiti s Bogom.

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi dušu ranama krije i da usne moje kažu riječi za kojima žude... Tvoje riječi Majko, Tvoje riječi- NEKA MI BUDE!
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 9:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sa čime se ti ne slažeš???

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
hilarije

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 12:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sunny napisa:
ja sam jako dobro upoznata sa liturgijskom glazbom, ali ne mora značit da se moram s tim i slagati... jedno vrijeme sam probala pjevati sa zborom zadanu liturgijsku glazbu... ali, svi u zboru nismo osjećali to što pjevamo. zanemarite sada pravila ispisana rukom, počnite misliti na glazbu koju osjećate srcem i koja će vas zbližiti s Bogom.

Bas protestantski, ako ne i newageovski. Sto ti pase prihvati, a sto ne, to po svome.
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 12:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sunny napisa:

da,ali to sve možeš pjevati na probi,susretu mladih, festivalu ili gdje već...ali liturgijska glezba je čvrsto vezana za liturgiju...uostalom,možda vi zboraši to osjećate, ali ona bakica od 90 godina osjeća to dok pjeva Uzmite,jedite...a misa je ipak za cijelo pučanstvo,ne samo za tvoij zbor

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
sunny

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 13:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Bas protestantski, ako ne i newageovski. Sto ti pase prihvati, a sto ne, to po svome.

Ne razumijem zašto takav način pjevanja smatrate protestantskim i newageovskim? Zar bi trebala postojati razlika u pjesmama Bogu?! Mislim da ne. A o pjesmama... nije samo moj izbor. Vijernici koji dolaze na misu uvijek poslije kažu da bi voljeli čuti pjemu tu i tu... a do sada nitko nije tražio liturgijske. Čak se misa na kojoj pjeva veliki zbor i pjevaju liturgijsku glazbu prorijedila, a više ih dolazi kada pjevaju djeca ili mladi.

Citat:
da,ali to sve možeš pjevati na probi,susretu mladih, festivalu ili gdje već...ali liturgijska glezba je čvrsto vezana za liturgiju...uostalom,možda vi zboraši to osjećate, ali ona bakica od 90 godina osjeća to dok pjeva Uzmite,jedite...a misa je ipak za cijelo pučanstvo,ne samo za tvoij zbor

Ta bakice su uvijek nedjeljom na misi za mlade jer su i sam rekle da su te pjesme ono što im je trebalo na misi kada pjeva veliki zbor. Zar bi te bakice tražile tjedan unaprijed pjemu za slijedeću misu? Čak nam se i to dogodilo.
Nemojte misliti da je misa nama nastup, MI SAMO POKUŠAVAMO ( a mogu reći vrlo uspješno) PRIBLIŽILI SVE GENERACIJE BOGU. A dokaz je prepuna crkva na misama, susretima, klanjanjima...

Trebam Te, Tvoju ljubav, da nad koracima mojim bdije... Tvoju svetost, da mi dušu ranama krije i da usne moje kažu riječi za kojima žude... Tvoje riječi Majko, Tvoje riječi- NEKA MI BUDE!
5rich
mod team

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 13:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sunny napisa:

Ta bakice su uvijek nedjeljom na misi za mlade jer su i sam rekle da su te pjesme ono što im je trebalo na misi kada pjeva veliki zbor. Zar bi te bakice tražile tjedan unaprijed pjemu za slijedeću misu? Čak nam se i to dogodilo.
Nemojte misliti da je misa nama nastup, MI SAMO POKUŠAVAMO ( a mogu reći vrlo uspješno) PRIBLIŽILI SVE GENERACIJE BOGU. A dokaz je prepuna crkva na misama, susretima, klanjanjima...

na našoj misi mladih ima više bakica nego mladih..bakica koji idu na misu mladih od 1995,te bakice pjevaju s nama,i znaju skoro sve pjesme koje pjevamo,ali puno put nam znaju reći da pjevamo nekaj tipa Ljiljane bijeli,Marijo svibnja Kraljice,uzmite jedite, a dok smo pred koju nedjelju pjevali Glory,glory aleluja(malo offtopic-odmah sam se sjetila svojih forumaša i gori doli aleluja),su bile tak hepi...
e a ja imam filing da se nama misa pretvorila u nastup,i tražim vašu pomoć,kak ukazati na taj problem i polako preći na litrugijsku glazbu,nemam ništ protiv duhovnih šansona,obožavam ih,ali nadam se da kužite kaj oćem reći...ima prekrasnih pjesama i u tim liturgijskim pjesmama, koje isto tak mogu rpibližiti Boga svim generacijama..

hilarije

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 15:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sunny napisa:
hilarije napisa:
sunny napisa:

Ne razumijem zašto takav način pjevanja smatrate protestantskim i newageovskim? Zar bi trebala postojati razlika u pjesmama Bogu?! Mislim da ne. A o pjesmama... nije samo moj izbor. Vijernici koji dolaze na misu uvijek poslije kažu da bi voljeli čuti pjemu tu i tu... a do sada nitko nije tražio liturgijske. Čak se misa na kojoj pjeva veliki zbor i pjevaju liturgijsku glazbu prorijedila, a više ih dolazi kada pjevaju djeca ili mladi.

Nisam ja nazvao vas nacin pjevanja takvim, nego izbor pjesama prema ovome sto je podebljano. Cijom su to rukom napisana pravila koja treba zaboraviti? Rukom crkvenog autoriteta.

Znaci stavimo pjevanje na glasanje, kako se svidi mjesnoj zajednici. Ostavimo na stranu to sto ljudi mozda i nisu culi ono pjevanje koje crkva najvise preporucuje (gregorijanske napjeve koje sam linkao u jednom od prethodnih postova), po cemu ljudi okupljeni u nekoj crkvi imaju pravo birati kakva ce im biti liturgija izvan zakonitih mogucnosti? Opet pitam, gdje bi onda trebali stati u tome izboru, mozda ovdje ili ovdje. Cini mi se da i na tim misama ima dosta ljudi, ali to nije razlog da ne kazemo da su pogresne iz toliko razloga.

Ljudima koji dolaze i zadovoljni su, a ne znaju kakva bi trebala biti misa, moze se oprostiti, jer do neke mjere nisu krivi. Ali, oni koji unatoc poznavanja zakona i propisa Crkve ustrajavaju u tome da ih krse, primit ce placu.

Opasno je to kad nas nasi vlastiti osjecaji vode u tome da prekrajamo liturgiju Crkve, koja je nesto sto smo primili i trebamo predati daljnjim narastajima, a ne nesto sto smo sami izmislili.
sunny

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to kršenje i uživanje u tome. prije su se pjevale gregorijanske pjesme, ali danas je novo doba kada je većina mladih krenulo krivim putem. A mnogo je dokaza bendova koji su pjevali pjesme koje nisu gregorijanske odnosno ove pjesme i vratili ih Crkvi i Bogu. Svjedočantava ima svuda oko nas.

sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 03 lip 2008, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sunny, nitko ne govori da moderna glazba loša i nepoželjna. Ogroman broj duhovnih šansona se uklapa u liturgiju.... Pitanje je samo dali neka pjesma može biti dio "liturgijskog pjevanja"
Zato bi molio da se ne prepiremo oko tog koju glazbu tko više voli i sl....

Ovdje je jedini problem dali se držimo "liturgijskih pravila". Postoje textovi koji se moraju pjevati tijekom mise...
Zato sam te pitao "s čime se ti ne slažeš?"

Bepo

PostanoPostano: sub 21 lip 2008, 7:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne mogu a da se ne uključim u raspravu.
Smatram da smo svi različiti i da naše poimanje Boga svatko doživljava drugačije.
Također je jasno da svi dolazimo iz različitih sredina koje su utjecale na naš razvoj i na prihvaćanje ovakvih ili onakvih navika.
Također je jasno da su neki od djetinjstav u crkvi, da neki dolaze iz, ako mogu reći višestoljetnih kršćanskih obitelji, a neki su, dozvolite mi izraz, novijeg datuma.
Isto tako je jasno da je i sama katolička crkva imala grešaka kroz povijest.
Ali jedan je Bog, jedan je Isus i jedan je Duh sveti.

Od malih nogu sam aktivni član u župi, prvo sam pjevao u dječjem zboru, pa bio ministrant, pa vršio službu čitača sve do 18. god., pa sam došao u VELIKI grad Split na fakultet, pa samo osnovali zbor mladi po prvi put u našoj župi, pa sam počeo pjevati u velikom župnom zboru, i na posljetku sada sviram orgulje u velikom zboru, a sam vodim dječji zbor.

Ako pogledate prošao sam različite faze. Također moram napomenuti da sam jednu godinu živio u Zagrebu i odlazi na Knežiji kod salezijanaca na misu, i to uglavnom onu mladih. Ne mogu reći ništa loše jer zbilja to rade primjereno i kulturno, nema nikakvih bubnjeva, ali flauta i te kako začini pjesme. Istina, nema mnogo starih pjesam, većinom su sve iz one plave pjesmarice Varaždinske.

Ono što želim reći je to da je kroz cijelo vrijem svih ovih mojih uplitanja i sudjelovanaj u liturgijskoj ili neliturgijskoj glazbi uvijek bio prisutan svećenik i uvijek kontrolirao naš rad.

Ono što je on smatrao nepotrebnim ili da nije u duhu mise to nam ne bi dozvoljavao da sviramo ili pjevamo.
Znam da se odmah nameće pitanje da li je on u pravu, ali odgovorno tvrdim da je iz razloga što svaki put kad se vrati sa rekolekcije- to vam je satanak svih župnika iz jedne biskupije s biskupom i ostalim glavešinama crkve, vrati se sa novim poprvcima koji se moraju odnositi na liturgiju. Biskup u duhu priopisa i crkvenih zakona savjetuje svečenike na što da pripaze, a oni to dalje sprovode u župi.

Mislim da je svaki oblik laičkog samostalnog rada u crkvi, bez većeg nadzora svećenik, podložno zastranjivanju u bilo kojem obliku. Mi laici imamo svoje viđenje svega, ali da li je ono ispravno to ipak bolje znaju svećenici koji su završili teologiju i koji bi trebali znati da li je nešto liturgijski ili nije.

Malo sam odužio ali nadam se da shvaćate moje razmišljanje.

Crkva je institucija koja postoji dugi niz godina i koja, uz naravno duhovno vođenje DUHA Svetoga također počiva na nizu propisa i uredbi koje treba poštovati.

Mišljenja sam da svako liberaliziranje u crkvi donosi probleme. Mnogi su htjeli liberalizirati Isusa jer je bio krut, pa znamo kako su to rješili. Stavili su ga na križ.

Prijatelji, sve što radite radite u Strahu gospodnjemu koji nas neoprekidno tjera da se preispitujemo da li smo svojim djelima ispravno i dovoljno udovoljili BOGU.
Pancho

PostanoPostano: čet 26 vel 2009, 7:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vrlo zanimljiva tema.

Ja sam u našoj župi de facto vođa zbora, pa se susrećem sa sličnim problemima. Pjevamo većinom pjesme iz "plave" pjesmarice (varaždinski zbor).

Problem je ovaj: u pjesmarici ima preko 200 pjesama, a za slavu ima otprilike 3, za gospodine možda 4,5, tako i za ostale "glavne" dijelove mise. Imamo dvije mogućnosti: pjevati iste pjesme do konca svijeta, ili uzimati i neke koje bi "mogle proći". Većina se odlučuje za ovu drugu opciju.

Što treba napraviti? Pa možda da Crkva raspiše nekakav natječaj (festival, kako god...) na kojem će domaći autori duhovne glazbe se potruditi napisati cijele mise za mlade, od Gospodine, pa sve do Jaganjče. To bi nam koristilo mnogo više od bilo kakvog Uskrsfesta, ili bilo kojeg Xfesta.

I za kraj, onima koji se bune da pjesme nisu prikladne, pogledajte što se pjeva kroz Božično vrijeme u cijeloj Hrvatskoj. Koliko je "Svim na zemlji" prikladnije od "Velik si"? ;)
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 26 vel 2009, 9:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Što treba napraviti? Pa možda da Crkva raspiše nekakav natječaj (festival, kako god...) na kojem će domaći autori duhovne glazbe se potruditi napisati cijele mise za mlade, od Gospodine, pa sve do Jaganjče. To bi nam koristilo mnogo više od bilo kakvog Uskrsfesta, ili bilo kojeg Xfesta.

slažem se.
Citat:
I za kraj, onima koji se bune da pjesme nisu prikladne, pogledajte što se pjeva kroz Božično vrijeme u cijeloj Hrvatskoj. Koliko je "Svim na zemlji" prikladnije od "Velik si"? Wink

takođe se slažem al trebaš znati da su biskupi dopistili pjevanje tradicionalnih Božićnih pjesama u božićno vrijeme iako nisu sve skroz prikladne za misu. to je učinjeno poradi očuvanja tradicije.
to je jedan izuzetak koji je dopušten.

5rich
mod team

PostanoPostano: čet 26 vel 2009, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pancho napisa:

e pa jesi sigurna da je nema?
Kod nas,u Vž biskupiji, u većini župa(osim moje) se pjeva
Misa sv.Andrije,prozvana misom za mlade naše biskupije..
napisala ju je Andirna Maltar,prvo za potrebe svoje župske zajednice,
a zatim ju je Miroslav Martinjak harmonizirao
za potrebe Zbora mladih Varaždinske biskupije..
na tom liknu imaš za skinuti jednoglasnu i višeglasnu verziju,
te midi datoteke za učenje po glasovima
Dijelom smo ju pjevali na SHKM-u prošle godine, a ovdje
možeš preslušat Slavu

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Pancho
Pancho

PostanoPostano: čet 26 vel 2009, 20:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:

e pa jesi sigurna da je nema?
Kod nas,u Vž biskupiji, u većini župa(osim moje) se pjeva
Misa sv.Andrije,prozvana misom za mlade naše biskupije..
napisala ju je Andirna Maltar,prvo za potrebe svoje župske zajednice,
a zatim ju je Miroslav Martinjak harmonizirao
za potrebe Zbora mladih Varaždinske biskupije..
na tom liknu imaš za skinuti jednoglasnu i višeglasnu verziju,
te midi datoteke za učenje po glasovima
Dijelom smo ju pjevali na SHKM-u prošle godine, a ovdje
možeš preslušat Slavu

e,to se traži
i kad već pitam, ima tko kakvu pjesmu za prinos darova (a da nije iz plave pjesmarice)?
hilarije

PostanoPostano: čet 26 vel 2009, 23:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pancho napisa:
Vrlo zanimljiva tema.

Ja sam u našoj župi de facto vođa zbora, pa se susrećem sa sličnim problemima. Pjevamo većinom pjesme iz "plave" pjesmarice (varaždinski zbor).

Problem je ovaj: u pjesmarici ima preko 200 pjesama, a za slavu ima otprilike 3, za gospodine možda 4,5, tako i za ostale "glavne" dijelove mise. Imamo dvije mogućnosti: pjevati iste pjesme do konca svijeta, ili uzimati i neke koje bi "mogle proći". Većina se odlučuje za ovu drugu opciju.

I za kraj, onima koji se bune da pjesme nisu prikladne, pogledajte što se pjeva kroz Božično vrijeme u cijeloj Hrvatskoj. Koliko je "Svim na zemlji" prikladnije od "Velik si"? Wink

Pitam se kako su katolici izdrzali stoljeca i stoljeca sa samo jednim tekstom mise? Pa je eto doslo doba kad svatko mora sam izmisliti svoj tekst Glorie ili Sanctusa ili Agnus Deija.

A sto pise u propisima, to nas nije briga. Ako ti se ne svidja, trazi dalje, valjda ces naci koju misu gdje su tako rigidni da postuju propise. Ne kazem da svi tako razmisljaju, ali sam vec cuo kao odgovor na dobrohotnu primjedbu da se neke stvari ne bi smjele raditi: ako vam se ne svidja, nemojte dolaziti na ovu misu.

Da zavrsim u pozitivnijem tonu, preporucujem svima koji su ukljuceni u glazbu u Crkvi da procitaju ili barem pregledaju ovu knjigu:
Sing like a Catholic.
Autor knjige cesto pise i na blogu The New Liturgical Movement.
Pancho

PostanoPostano: pet 27 vel 2009, 8:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hilarije napisa:
Pitam se kako su katolici izdrzali stoljeca i stoljeca sa samo jednim tekstom mise? Pa je eto doslo doba kad svatko mora sam izmisliti svoj tekst Glorie ili Sanctusa ili Agnus Deija.

Nisam govorio o tekstu, nego o melodiji na koju se tekst pjeva, a ona se itekako mijenjala kroz stoljeća i skladane su hrpe i hrpe različitih misa. Ja bih bio najsretniji kada bi se tako i danas radilo s misama "za mlade".

knjigu ću svakako prolistati
5rich
mod team

PostanoPostano: sub 28 vel 2009, 21:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pancho napisa:

i kad već pitam, ima tko kakvu pjesmu za prinos darova (a da nije iz plave pjesmarice)?

izvor: Bože smijem li,iako je po meni prikladnija za ulaz ili pričest,ali može proć i za prinos Wink Wink

nadalje: Jedan kruh( Pjevaje gospodinu pjesmu novu,ne znam koji broj),Darove kruha i vina,Dajemo ti Gospode,Dajemo ti sve...(ak trebaš,imam akorde od toga,ak pomaže Wink Wink )

antea

PostanoPostano: sub 28 vel 2009, 21:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e sad mi je jedna pala na pamet...KRUH, ide ti otprilike -...bez kruha nam kuća prazna, bez kruha nam pusto polje, žalosna je zemlja ona gdje ne niče sjeme tvoje....zovemo te blago Božje, jer si blago Božje blago......malo je zahtijevna al da se naučit. Smile

Mi sami moramo postati promjenom koju želimo vidjeti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sub 28 vel 2009, 22:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima puno pjesama koje se mogu pjevat na liturgiji. Samo treba znati što, kako i kada i dali su te pjesme priklade i za čitanja koje se čitaju.
U duhovnoj glazbi sam od 1991 godine i to u zborovimna mladih i priznajem da se pjeva non stop jedno te isto.
Znam da Navještenje zna uvrstit puno vlastitih pjesama u liturgiju. Tako i mnogi stari zborovi.
Isto tako trebalo bi se obići i svi festivali kojih ima u svim sredinama. Nije samo Uskrsfest jedini koji nešto plasira. NPR Krapinafest ima puno predivnih skladbi koje bi se mogle uvrstit u liturgiju kao i Stepinčeve note. Kada bi se izdala pjesmarica sa tih festivala to bi bilo dobro.
Ovo je možda moj novi projekt.
Nekoč davno zbog plagijata Crveni plašt imao sam velikih problema. Najme javno sam napisao da je to plagijat. Nakon toga Fidesi ne nastupaju na ovom festivalu. Smile .

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
hilarije

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 2:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
Pancho napisa:

izvor: Bože smijem li,iako je po meni prikladnija za ulaz ili pričest,ali može proć i za prinos Wink Wink

nadalje: Jedan kruh( Pjevaje gospodinu pjesmu novu,ne znam koji broj),Darove kruha i vina,Dajemo ti Gospode,Dajemo ti sve...(ak trebaš,imam akorde od toga,ak pomaže Wink Wink )

Evo jedne lijepe pjesme za prinos darova. Stovise, to je pjesma koju Crkva preporuca za danasnju nedjelju:

Citat:
Scápulis súis obumbrábit tíbi Dóminus,
et sub pénnis éjus sperábis:
scúto circúmdabit te véritas éjus.

Ps 90,4-5
Svojim će te krilima zaštititi i pod njegova ćeš se krila skloniti: Vjernost je njegova štit i obrana!

OVDJE mozete pronaci tekst, note i poslusati kako to zvuci (u slucaju da koristite Firefox pogledajte ovo).

U slucaju da niste stigli poslusati za ovu nedjelju, ne morate se brinuti, imate resurse i za iduce nedjelje.
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 9:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

antea napisa:
e sad mi je jedna pala na pamet...KRUH, ide ti otprilike -...bez kruha nam kuća prazna, bez kruha nam pusto polje, žalosna je zemlja ona gdje ne niče sjeme tvoje....zovemo te blago Božje, jer si blago Božje blago......malo je zahtijevna al da se naučit. Smile

i ja je jakooo volim,ima je u plavoj pjesmarici Wink Wink

Pancho

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 11:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hilarije napisa:

Evo jedne lijepe pjesme za prinos darova. Stovise, to je pjesma koju Crkva preporuca za danasnju nedjelju:
Citat:
Scápulis súis obumbrábit tíbi Dóminus,
et sub pénnis éjus sperábis:
scúto circúmdabit te véritas éjus.

Ps 90,4-5
Svojim će te krilima zaštititi i pod njegova ćeš se krila skloniti: Vjernost je njegova štit i obrana!

OVDJE mozete pronaci tekst, note i poslusati kako to zvuci (u slucaju da koristite Firefox pogledajte ovo).
U slucaju da niste stigli poslusati za ovu nedjelju, ne morate se brinuti, imate resurse i za iduce nedjelje.

hm jednom kad ću voditi zbor koji će to moći kvalitetno izvesti, vrlo rado
ne znam ni sam pročitati ovakve note :-/
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 11:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam svirate li al meni je pjesma "prinosimo kruh" odlična.
takođe nije loša pučka "darove kruha i vina"
u nekim prigodama (ne uvijek) može proći i neki instrumental.

Pancho

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 11:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
ne znam svirate li al meni je pjesma "prinosimo kruh" odlična.
takođe nije loša pučka "darove kruha i vina"
u nekim prigodama (ne uvijek) može proći i neki instrumental.

da, da, tu smo odsvirali i previše puta, uh :)
a ove pučka ne znam baš kako bi zvučala, za to bi trebalo malo veći zbor, neko malo jače višeglasje jer bi išlo samo uz orgulje.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.