HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 stu 2019, 20:00. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] USKRS FEST
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
kristina-istra

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 1:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nastavak: javili su jednoj curi koja je s nama pjevala, inaĆØe nije naÅ”a ĆØlanica, ali je AnĆ°ela pozvala nekoliko svojih uĆØenica da nam se pridruže, javili su joj da nije uspijela ni druga operacija na kojoj je bila njena mama, te da je praktiĆØki na umoru... ... vlĆØ Darko nas je svih tiho o tome obavijestio, pozvao nas na molitvu... zar je potrebno opisivati kako smo se osjeƦali? sabrali smo se, utihnuli, molili i ĆØekali trenutak nastupa koji je trebao biti za samo koju minutu, kako sad... stigla je AnĆ°ela i obavijestila nas kako cura ipak želi s nama nastupiti. dirnuti, krenuli smo na pozornicu i nismo pjevali, molili smo, bila nam je važna samo cura i zdravlje njene majke... primjetit cete raÅ”timanost u pjevanju, ali to sada stvarno nije bilo važno. nakon toga bili smo zadovoljni, i opet smo se svi grlili i hvalili jedni druge kako smo baÅ” dobro otpjevali, te otiÅ”li pratit festival a mi poklonci, pripremit se za naÅ”u toĆØku. u svlaĆØionici je uslijedila i raspravica: joÅ” jednom probati, ne viÅ”e, moramo bar joÅ” 3 puta , ne to je kontraproduktivno, opustimo se, bit Ʀemo opuÅ”teniji ako probamo... ... ... dak nismo zakljuĆØili: pomolimo se! primilo se nas ĆØetvero za ruke, u krug, predali se Njemu- bio je to jedan od ljepÅ”ih trenutaka u naÅ”oj "karijeri". na stepenicama, dok smo ĆØekali pratili su nas smijeÅ”ak ,pozitivna trema , isĆØekivanje, smirenost i radost, sigurnost u to da Ʀe Bog i danas dotaknuti nekoga kroz naÅ”u pjesmu ( kao Å”to to ĆØini i kroz pjesme ostalih izvoĆ°aĆØa). ja i Danijel pogledali smo se , htijeli si neÅ”to reƦi a nismo imali rijeĆØi- zagrlili se a ja sam rekla "koji smo mi sretnici!" on "jesmo!". znali smo kako nas željno isĆØekuji naÅ”i u publici, naÅ”i u green room-u. sve je to razlog za sreƦu. otpjevali. iz srca- to sam sigurna, u ostalo ne ulazim. dolje, svi ste nas toplo doĆØekali (to je ono o ĆØemu najviÅ”e priĆØamo ljudima koji nisu bili na duhovnim festivalima) . naÅ”i su skakali po nama, ƈedo i njegove cure (Franka, Kiki,Renata), Željka , ĆØvrsto nas zagrlili, da ne nabrajam dalje. DO OVDJE JE SVE BILO SAVRÅ ENO, PREDIVNO, A NIJE SE NI NASLUƆIVALA NAGRADA, USUDILA BIH SE REƆI, NITI PRIŽELJKIVALA, niti je tko to spominjao, a i imali smo drugih stvari za razmiÅ”ljati. ipak, nagrada je uslijedila- neznam zaÅ”to nas je ona dodatno toliko usreƦila ako je ona toliko beznaĆØajna, suviÅ”na i bezvezna kao Å”to mnogi od vas tvrde - prve rijeĆØi koje smo mi izgovorili nakon Å”to smo to doznali bile su: "KAKO ƆE SAMO NAÅ I KUMI BITI SRETNI!!!" Radovali smo se i Rafaelovoj nagradi ĆØiji nam je tekst FENOMENALAN, KAO I PROÅ LE GODINE, joÅ” smo lani komentirali kako Ʀe nagrada te drage mlade ljude sigurno potaknuti u daljnjem duhovnom životu, i glazbenom stvaranju. družili smo se dok smo ĆØekali i s Ivom.Å”. koji djeluje kako jedna stvarno draga osoba !

veƦ sam predugaĆØka, oprostite-samo želim istaknuti pozitivne strane festivala, a nisam kriva Å”to ih ima toliko (VOLJELA BIH NA FORUMU ƈITATI I VAÅ A SVJEDOƈENJA!).
doĆØekali nas kasnije Kumi, grlili se i plakali! doĆØekali nas prijatelji i rodbina- plakali Smile, ĆØestitali nam i hvalili nas izvoĆ°aĆØi, puuunooo njih, osjetila se iskrenost, mi smo ĆØestitali njima, svima...
put za doma- ma to vam stvarno neƦu ni pokuÅ”ati opisivati!
REƆI ƆU VAM SAMO DA JE ANDREINOJ MAMI DANAS ZAUSTAVLJENO UNUTARNJE KRVARENJE . PRIDRUŽITE NAM SE U MOLITVAMA ZA NJEN DALJNJI OPORAVAK I ZA ANDREINU HRABROST.

Volite se i pazite jedni na druge. imamo zajedniĆØki cilj. jako važan cilj...

mir, mir Isuse podari, svijetu ovom koji treba te!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
jeronim
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 5:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije fer pisati ovako duge postove.

Kristina, ti nisi pisala o dobrim stvarima UF, nego si pisala o tome kako je vama bilo dobro, opisala si kako je tebi bilo. To pak nema veze opƦenito veze s UF.

I nije istina da ljudi ne hvale UF. Hvale ga, no mene osobno vrijeĆ°a kad netko pokuÅ”ava okoristiti mekanu narav nas krÅ”ĆØana s rijeĆØima o Bogu. To je gadno i samom Bogu mrsko.

Ma ne treba potpisa Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Edmond_Dantes

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 7:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristina, svaka ĆØast. Drago mi je da si se javila. VaÅ”a pjesma je zaista dobra i nadam se da dopuÅ”tate da je obradimo na svoj naĆØin Wink Anyway, zanimljivo mi je bilo ĆØitati vaÅ”a iskustva i vaÅ”e osjeƦaje. Sad Ʀu vam i ja reƦi koji je meni trenutak na UF bio najslaĆ°i: taman prije glavnog nastupa, na stepenicama ispred ulaza u dvoranu svi smo se zagrlili ko francuska repka kad svira Marseljeza Wink i pomolili. Meni su suze iÅ”le. Svijet viÅ”e nije postojao za nas i baÅ” zato smo se jako jako dobro zabavili i to mi je bila najveƦe zadovoljstvo i nagrada. A to su ljudi u dvorani vidjeli i nagradili pljeskom. Ako smo jednu duÅ”u takli, uĆØinili smo jako jako puno.

P.S. Vlatka, drago mi je da se kužimo Cool

'Evo ... sve ĆØinim novo ...'
Edmond_Dantes

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 7:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kaj se tiĆØe okruglog stola o UF, i ja se bojim da bi doÅ”lo do svaĆ°e i da bi se mogle izgovoriti teÅ”ke rijeĆØi. ALI taj sastnak bi se trebao održati i ĆØuti organizatore zbog ĆØega su stvari postavljene kako su postavljene. Možda bi i oni trebali ĆØuti naÅ”e miÅ”ljenje. Možda zaista druge godine viÅ”e se neƦe dijeliti nagrade jer od njih izgleda nitko nema koristi (viÅ”e Å”tete Rolling Eyes).

angela - poklon

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 8:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro jutro svijete, sunce moje malo

Iz pozicije nagraĆ°enih ā€“ moramo vam reƦi da nagrade imaju svoj smisao. Jasno je da se Bogu ne pjeva zbog neke (zemaljske) nagrade, i kako je lijepo rekao mons. Ivas ā€“ svi su uĆØesnici Uskrsfesta pobjednici. No, sud žirija ā€“ bio on najkompetentniji, ili pak potpuno nekompetentan ā€“ ima svoju draž. Kad ti netko drugi kaže da si neÅ”to dobro uĆØinio, po njegovom sudu ā€“ to je uistinu poticajno.

Možda ne znate, ali nama je 2001. godine prva nagrada na Uskrsfestu bila veliki poticaj da nastavimo s radom. Naime, mi smo tada htjeli doƦ u Zg i otpjevati samo jednu pjesmu, za duÅ”u. Veselilo nas je to Å”to Ʀemo svoje dugogodiÅ”nje prijateljstvo joÅ” jednom utkati u neki zajedniĆØki rad. Nakon dobivene nagrade, nismo mogli samo tako nestati. Nagrada ti kaže: Ā«nekoga si dirnuo, nemoj prestati...Ā».

U životu ima nagrada i nagrada, i nisu sve same po sebi dobre. Bog zna, možda su nagrade samo kuÅ”nja. Nekome na spasenje, drugome na propast ā€“ bez obzira na osvojeno mjesto.
Zato je opasno imati oĆØi zatvorene za dobre stvari... ƈovjek lako postane ljut, ali treba, nakon svega, sred punine, u svakoj pori meĆ°u ljudima pronaƦi smisao i Krista živa...

A duhovna glazba... Duhovna glazba je samo jedna dimenzija života, ali važna, jer ona je nama koji volimo glazbu (a tu me dobro razumijete) jedan prekrasan naĆØin izražavanja onog Å”to je zapravo ā€“ neizrecivo. Koliko glazba duboko prodire, razoružava i prelijeva se iz duÅ”e u duÅ”u... znate i sami da se to ne da baÅ” opisati. Svaki put kad se pjeva duhovna glazba ā€“ pobjeĆ°uje se, jer tko pjeva ā€“ dvostruko moli. Tj., tamo gdje sretnemo Boga, naĆ°emo pjesmu u sebi. pljesak

U tom duhu ĆØestitam u svoje ime i u ime Poklona svim pobjednicima Uskrsfesta! Tj. svima koji su ikada pjevali Bogu i o Bogu - i kad toga sami nisu svjesni.

I tako, da ne duljim i ne kompliciram, nemojmo se brinuti za to malo zemnosti, kad smo ionako stvoreni za Nebo... anĆ°eo

pozdrav

Smile
Edmond_Dantes

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 9:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidim da su se prouĆØili tekstovi ovogodiÅ”njih pjesama ... Wink Neka neka ... valjda Ʀe nam ostati i u srcima jako sretan

Happy

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 9:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvaljen Isus i Marija svima!
jako sretan
Evo, prvi put se ukljuĆØujem u ovaj forum i u raspravu o ovogodiÅ”njem UF-u! Ja sam takoĆ°er jedna od onih koja je nastupala sa svojom ekipom i moram vam reƦi da sam beskrajno zahvalna Gospodinu na toj Milosti! Stvarno sam htjela da pjevamo Njemu na slavu i samo Njemu na slavu i vjerujem da je tako i bilo! OsjeƦaj je bio predivan!
UopƦe nije bitan rezultat i tko je pobijedio, eh da, a od srca i najiskrenije ĆØestitam svima koji su dobili nagradu, a pogotovo pobjednicima,......jer mislim da nam je najveƦa nagrada od Boga i da smo svi mi mladi, kako je rekao biskup Ante Ivas, pobjednici na ovom natjecanju.
Žao mi je Å”to ima puno prepucavanja i svakojakih komentara, ali to je opet i pravo svakog da izreĆØe svoje miÅ”ljenje, jer je slobodan i jako cijenim kad netko ima miÅ”ljenje. Samo mislim da bi bilo dobro da svoja miÅ”ljenja izražavamo u Ljubavi i Miru i Å”to manje ranjavajuƦi jedni druge. Jer kad se gorĆØina, oholost, srdžba ili zavist zavuku pod kožu bilo kome od nas, možemo biti sve, samo ne braƦa krÅ”Ć¦ani. Znam po sebi, jer znam kako me gorĆØina zbog možda nanesene nepravde može požderat (Å”to mi se dogodilo neki dan kad sam baÅ” i raspravljala o UF-u sa prijateljima i nije bilo koristi, jer smo se posvadili i jaaako mi je žao). Eto, znam i to da ja nemrem tjerat pravdu i ispravljat krive drine i nemrem rijeĆØima punim gorĆØine i nepraÅ”tanja niÅ”ta postiƦ, veƦ samo sebi naÅ”kodit i unijet si nepotreban nemir; ZATO neka Bog ravna naÅ”e pute i vodi naÅ”u parnicu!!! jako sretan jako sretan jako sretan
Na nama je da LJUBIMO!
Dragi moji braƦo i sestre, prihvatimo se u Ljubavi i Miru i recimo jedno veliko HVALA TI GOSPODINE Å”to sam pjesmom iz srca mogao/la biti svjedokom Tvoje Ljubavi, jer tko pjeva dvostruko moli, i vjerujem da, ako se i jedna jedina duÅ”a okrenula bliže Bogu po naÅ”im pjesmama, to je predivno! A mislim da smo to mogli vidjeti po oduÅ”evljenju publike. Bog nam je to pokazao preko nje! Svoju slavu! Aleluja!

Å to se okruglog stola tiĆØe, ja sam definitivno za to da se razgovorom može puno toga rijeÅ”iti, ali opet u Ljubavi koliko je to god nama moguƦe!!!

Svima veliki, veliki pozdrav!
jzekic

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljubljeni,

Ja mislim da je s USKRS FESTOM sve u redu, no kako gore veƦ napisah natjecanje nije dobro a joÅ” manje sveto, jer svako natjecanje razdvaja ljude a ne spaja.Uskrs fest može biti i nenatjecateljskog karaktera, jer ovako to nije festival duhovne glazbe, nego festival na kojemu su pjesme duhovnog sadržaja apsolutno profesionalizirane.Jer tko to može ocijeniti ljepotu vaÅ”e pjesme doli sam Otac nebeski koji taj glas sluÅ”a.Uvijek se treba sjetiti da je ta glazba u prvom redu molitva upuƦena Kralju neba i zemlje, a tek onda zabava.Tako bilo kakvo "ludanje" tu nema smisla, jer to onda viÅ”e nije molitva nego bogohuljenje.Naravno da su sve pjesme ljepe, ali su se meni jako svidjeli KUMI ĆØija je pjesma imala jednu posebmu duhovnu notu.

Možda bi se svi stvarno u Å ibeniku trebali sastati i u prijateljskom ozraĆØju popriĆØati, zato bi bilo dobro da organiziramo ne tribinu nego okrugli stol gdje bi svi bili jednaki meĆ°u jednakima!!!

Al s tim moramo požuriti, Didi i Ivana su veƦ gore pa bi mogle to dogovorit!

Da u ime KRISTA donosimo samo SVJETLO I MIR!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Mash

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BokiƦ! Vidim da ste se od sinoƦ raspisali jako sretan ! Prvo, Kristina hvala ti od srca na tvom svjedoĆØenju i viĆ°enju UF-a, iz tebe baÅ” izlazi ona radost i ljubav koje nama nekako po malo i nedostaju, ali nadoknadit Ʀemo mi to anĆ°eo ! Andrea, ti i tvoja obitelj ste u mojim molitvama, neka vas Gospodin nosi na svojim rukama! O okruglom stolu UF-a sam veƦ rekla svoje miÅ”ljenje, ali pri tom nisam mislila da bi se mi tamo jel poklali, nego lijepo u miru i ljubavi rekli svoja miÅ”ljenja i ideje i zajedno doÅ”li do nekih pozitivnih pomaka! ALI(naÅ”e prekrasno ALI, moglo bi postati zaÅ”titni znak ovog foruma Shocked ) , AKO VEƆ SADA RAZMIÅ LJATE I POLAZITE SA TOM IDEJOM O KLANJU I MEƐUSOBNOM PLJUVANJU ZA OKRUGLIM STOLOM UF-a, onda nam taj stol i ne treba, to možemo i ovako ĆØiniti... Taj stol( ko da priĆØam o namjeÅ”taju, a ne razgovoru Cool ) bi trebao biti neÅ”to konstruktivno i trebao bi nam pomoƦi, a ne odmoƦi, trebali bi doƦi sa konkretnim idejama i prijedlozima i jasno ih i glasno reƦi! Stavimo taj razgovor u naÅ”e molitve, kako bi zaista proÅ”ao u miru i ljubavi! Budite blagoslovljeni, pa-paaa

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Zveki

Spol: muško
PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 11:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najprije hvala Kristini i Angeli na njihovim iskustvima! Ja bi isto zelio podijelit svoje s vama. Prvi put sam nastupio ove jeseni na Framafestu (koji nije natjecateljskog karaktera) i dok smo cekali da festival pocne i da dodemo na red gotovo svi izvodaci su se okupili oko klavira i svi smo zajedno pjevali! A prije nego smo izasli na pozornicu zajedno smo se pomolili! Bilo je stvarno prekrasno!

Mi u Uredu prije nego smo uopce objavili natjecaj za UF razgovarali smo o tome dal bi UF trebao biti natjecateljskog karaktera. I buduci da ima mnogo festivala koji nisu natjecateljskog karaktera odlucili smo da UF ostane kako je i bilo prije. Osim toga, ako izvodaci shvacaju bit UF onda je sasvim jasno da je svima najveca nagrada sto su mogli nastupit i podijelit svoju radost s publikom i pjevat i slavit Gospodina a ne neki papir na kojem pise da ste osvojili prvo mjesto!(ili nekakvu drugu nagradu) Na pocetku je cak bila i ideja da svugdje (na plakate,...) napisemo "Zapamtite da Bogu pjevate" kako ne bi doslo do ovakvih stvari!!!!!!!!!!!!?????? place

ps. Molimo za Andreinu majku i Andreu! BVB!
Niko II Poznat

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Question ja ne znam ĆØemu ovako glupa rasprava Question

ma u redu je raspravljati i govoriti i proturjeĆØiti i ako treba bit i malo žustriji
ĆØovjek, svaki, ima apsolutno pravo izrazit svoje miÅ”ljenje i to ne znaĆØi da ima neÅ”to protiv nekog (isto tako svako vrijeĆ°anje je ogavno i nekulturno, te njime možeÅ” ponizit samo sebe)

Exclamation nemojte odmah govoriti o nekoj svaĆ°i, kavgi il neĆØem nasilnom, ima nas svakakvih, a ponekad je teÅ”ko suspregnut temperament Exclamation

i, ako sam skužio nije stvar u ne nagraĆ°ivanju negu u PRAVEDNOM NAGRAƐIVANJU, onom objektivnom, znaĆØi da stvarno najbolje skladbe s najboljim tekstom i najboljom izvedbom budu nagraĆ°ene
te da se izbace neke glupe nagrade na koje se može utjecati (npr. tel. glasanje i sl.)

možda bi rebalo napravit javno glasanje, onak odmah iza izvedbi, ko na ski skokovima ili sliĆØno - tu bi publika svojim reagiranjem dobro kontrolirala žiri viÅ”e ili manje struĆØan

dajte prijedloge dalje možda se koji i primijeni

odzdrav
Ljuda Baba

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi nemoguƦe je održati tribinu u Å ibeniku...prekasno je, a mi zaista imamo drugog posla.

Hvala Kristina na svjedoĆØanstvu...nama organizatorima najveƦi poklon vaÅ”a radost, zadovoljstvo i slavljenje Boga pjesmom.

Ovo natjecateljski da ili ne Ʀu vam jednom prilikom objasniti jer smo stvarno dugo razmiÅ”ljali i razgovarali ove godine.

Posvetimo se sada Å ibeniku...nadam se da svi pjevuÅ”ite Himnu i da Ʀe se sve oriti na Gatu Vrulje??

Pozdrav
Didi
Ivo Separovic

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvaljen Isus i Marija

Smatram da me se na ovom forumu namjerno želi diskreditirati.
Zato se ponovno javljam kako bih rekao da je moja pjesma bila uvjerljivo najbolja, a da mi je nagradu za treƦe mjesto dao sam Bog kako bih ostao skroman i ponizan i niĆØim se ne isticao. Pa i sami znate Å”to sam rekao kada sam nagradu primio, neƦu sad ponavljati.
InaĆØe, da nema Boga, vjerojatno bih prvo mjesto osvojio, jer je pjesma bila uvjerljivo najbolja, a žiri kompetentan i pronicljiv.
Hvala Bogu da nije bilo tako.
Ipak, smatram se moralnim pobjednikom ovogodiŔnjeg Uskrs Festa.
InaĆØe, nisam mislio vrijeĆ°at nikoga iz SBLJ, no ĆØinjenica je da je u usporedbi sa Alanom Bjelinskim njihova pjesma stvarno amaterska (diletantska je možda pregruba rijeĆØ, ali kao Å”to piÅ”e u Svetom Pismu "Å to napisah, napisah").
Ovo ne govorim da bih ih ponizio nego da ukažem na ĆØinjenice. Ovo je uostalom za vaÅ”e dobro kako biste nauĆØili biti skromni i ponizni kao ja i slijediti Isusa u svemu, pa i do najsitnijih detalja kao Å”to su brada i frizura i pogled oĆØiju...

Žalosno je Å”to se neki na ovom forumu ne mogu pomiriti s time da su im pjesme bile loÅ”e, no Bog Ʀe im suditi za to, a ne ja.

Ostanite u Miru i ne sudite da vam ne bi bilo suĆ°eno
Edmond_Dantes

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se iskreno nadam da se ovdje netko samo predstavlja kao Ivo Å eparoviƦ. Ivo, ili kako god veƦ, ja nisam tvoju pjesmu nikad popljuvao, ali ti moram reƦi svoje miÅ”ljenje: za mene ona nije najbolja i mislim da ima boljih pjesama od tvoje. To Å”to se s tobom neki slažu,a neki ne, ne trebaÅ” uzimati k srcu jer takav je život. To se zove SLOBODA, a to je najveƦi dar od boga nakon J.C.-ja. Ove tvoje rijeĆØi koje si napisao ne želim ni citirati jer smatram da su neumjesne. PozivaÅ” se na Vrhunsko Dobro, na Njega, a u svoja usta stavljaÅ” rijeĆØi Poncija Pilata. Nekako mi je to ĆØudno i iz ovih tvojih rijeĆØi mogu posumnjati (ja osobno) u tvoje interese na ovom UF. Ali to je samo moje miÅ”ljenje s kojim se ti možeÅ” ili ne moraÅ” slagati. Zamolio bih te da slijedeƦi put kad se javiÅ” viÅ”e ne prozivaÅ” Vlatku i ne obezvrijeĆ°ujeÅ” rad tih mladih ljudi. Oni uneose cijele sebe u to Å”to rade i izvode. Oni su sami sebi napisali i aranžirali pjesmu, a nisu tražili pomoƦ eminentnih estradnih djelatnika kao Å”to si to TI uĆØinio. PljujeÅ” po tuĆ°em, a svoje nemaÅ”. SlijedeƦi put promisli kad ƦeÅ” se prijavljivati na UF zbog ĆØega to radiÅ”. Da li zbog prvog mjesta, albuma ili neƦeg treƦeg. Ili zbog Njega. Iskreno Ʀu ti reƦi da si me razoĆØarao i da po ovome ne zaslužujeÅ” po mom miÅ”ljenju nastupati na UF. Sad ƦeÅ” sigurno reƦi da hvala Bogu Å”to se menei ne pita. I ja to kažem. Samo Ʀu ti reƦi da se neĆØiji rad ne prepoznaje samo po tome koje je mjesto osvojio na UF, nego po tome Å”to ĆØini svaki tjedan, svaki dan. A kad smo se veƦ poĆØeli razbacivati s citatima iz Svetog Pisma, reƦi Ʀu ti ovo: 'Iz tvojih te ustiju sudim'

Zadnja promjena: Edmond_Dantes; sri 21 tra 2004, 14:14; ukupno mijenjano 1 put.

bubimir miner

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 14:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Potaknut idejom u vezi okruglog stola o UF.
Nakon Å ibenika kreƦem u orgarnizaciju.
Kako znate svaka se dvorana i prostor plaƦa. Moja je ideja da to bude neutralni prostor, možda NSK ako uspijemo skupiti lovu za tu dvoranu (200 mjesta). Jedna subota u 6 ili u 9 mjesecu.
Molio bi sve vas da mi poŔaljete na privat poruke u vezi vaŔih ideja.
Na kraju mislim da bi samo okrugli stol bio jedino rijeŔenje za to.
Tokom slijedeƦeg tjedana objavit Ʀu poĆØetne informacije.
Tomislav

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 17:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... ovaj, nije me bilo jer sam radio reportaže za DS, da bi ih vi mogli ĆØitati, ali .... ma ne znam Å”to da kažem! NeƦu najradije niÅ”ta ...
Moja su miÅ”ljenja veƦim dijelom na stranicama www.duhovna-scena.com
Ima nekoliko reportaža, pa ĆØitajte ... možda bude neÅ”to korisno za okrugli stol, koji je sad veƦ postao NEMINOVAN!
ƈinjenica je da možda neki neƦe biti tako jaki na rijeĆØima, ali možda upravo to dovede do malo razboritije rasprave, jer su ovdje neki stvarno pisali svaÅ”ta ... nekonstruktivno!

Tomislav UroiƦ

Glavni urednik stranica:
www.duhovna-scena.com
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Ivo Separovic

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 17:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme, pa nekima stvarno treba sve nacrtat...

PA NARAVNO DA OVO NIJE PRAVI IVO Å EPAROVIƆ.
Uostalom, ja sam Ivo Separovic, a ne Å eparoviƦ.
Koliko sam jos gluposti trebao nadrobit da se skuzi...
Al dobro, barem sam prasinu digao.

Pozdrav svima i zbogom, ovdje mi vise nije fora.
Vlatka

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 18:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kristina i Angela - dobro doÅ”le na forum! Iskreno mi je drago Å”to ste nam se pridružile i podijelile svoje iskustvo, svoje osjeƦaje i molitve s nama! Iako smo si iÅ”ĆØestitali u Lisinskom, primite joÅ” jednom svi skupa iskrene ĆØestitke za zaslužene nagrade i ostanite uvijek ovako iskreni i dragi! Veliki vam pozdrav od SBLJovaca! ne moram niÅ”ta objaÅ”njavati (P.S. Posebne pozdrave Danijelu Å”alje naÅ” ritam gitarist, kojeg su oĆØarale njegove pjesme )

Post Ive Å eparoviƦa ne bih komentirala, jer jednostavno ne znam Å”to bih rekla...ostala sam zateĆØena Shocked ...tolika mržnja prema nama...zaÅ”to? place Stvarno ne znam Å”to smo uĆØinili tom ĆØovjeku, osim Å”to smo ga lijepo primili i ugostili kad je doÅ”ao svirati kod nas na Knežiju i prodavati CD za crkvu....stvarno mi nije jasno.... Rolling Eyes tuzan place
Erik

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 21:36
PostNaslov : Zakon ste...
Citiraj i odgovori

Samo bih curama iz Poklona rekao da su me dirnule. Kad bi svi živjeli s toliko Gospodina u životu....

A Å”to se Ive tiĆØe, nitko ne pjeva:"... moj Dida..." kao on. A niti "Molitva duÅ”e" nije za baciti.

ZavrÅ”io bih s jednim pitanjem: Ako je stvarno komisija na UF2004 nepristrana zaÅ”to su poslije festivala Danijel iz "Poklona" i Vanna viĆ°eni zajedno u jednom klubu u zg? (izvor pouzdan!)

KatoliĆØka Udruga Mladih Istre - > on line < sunce moje malo
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ariadne

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dobro pitanje!
samo sto ja mislim da bi bilo socnije da je vanna videna s nekim drugim, "poklon " je zasluzio nagradu tako da se v. vjerojatno malo htjela izbliza diviti. khm.

tili bi,tili bi mo-ru...
Ivo Separovic

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 22:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajd, kad vec velite da sam najveci frajer... Netko je rekao da sam "najzloĆØestiji deĆØko hrvatske duhovne scene"..

Ma naletio sam na ovaj forum nakon Uskrsfesta i vidio sam kako se prepucavate, i rekoh: "Ajde, idem malo diƦ praÅ”inu".

Da ne bi bilo zabune, stvarno nemam niÅ”ta protiv SBLJ-a, dapaĆØe, pjevaĆØica im je simpatiĆØna. Embarassed
No kad sam vidio koliko prepucavanja, rekoh -pa nek im barem dam materijala za prepucavanje.

A svaka sliĆØnost sa stvarnim Å eparoviƦem je sluĆØajna
Exclamation Exclamation Exclamation Question Question
Doviưenja do iduƦeg uskrsfesta
NEPOMIRLJIVI

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 22:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PRVO DA PROLIJEMO VODU NA SLEGNUTU PRASINU I NAPRAVIMO BLATO!
Mislim da je atmosfera bila OK!

Malo je bilo nategnuto ali sve u duhu NATJECATELJSKOG KARAKTERA uskrsfesta. ƈestitke svima nagradjenima osobito POKLON-u! (MRAK!)
Jeste li i vi primjetili flaŔu u dvoranici i spominjanje kromanjonca!?!
Ma nije bitno!

Par tehniĆØkih stvari na koje se treba osvrnut:

1. Sobe koje su rezervirane za viÅ”e izvoĆ°aĆØa (pr. 4 zbora x cca. 15-20 ljudi = ....DA) dok su postojale i sobe s 1 izvoĆ°aĆØem (max. 15 ljudi)

2. U zelenoj sobi (maloj dvoranici) nije bilo sokova i vode Ŕto bi trebala biti potreba jer se ipak radi o cca 2.5 h i ljudima koji su tamo doŔli pjevati!

3. Dvorana LISINSKI ni ovaj put nije bila na nivou svoje reputacije- tiĆØe se osiguranja, tonske probe

4. HRT- vrlo neprofesionalno!!!

5. ZAKUSKA - popravila opƦi dojam

NE znam ko me natjero na ovaj FORUM! Shocked

Pozdrav od Twisted Evil
zole

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 22:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hahah... iako nikako ne odobravam Ivu Separovica, ipak je pomogao da shvatimo kako smo svi skupa pali jedan veliki ispit. PROVOCIRANJE!

Ali, to nam moze pomoci da ubuduce budemo manje osjetljivi i bolji katolici... pozdrav svima!!! Cool

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
NEPOMIRLJIVI

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 23:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto troŔim vrijeme uzalud! Al neka!
ƈito sam postove prije i moram priznat da me zaintrigiro odgovor VLATKE da su njihovu pjesmu i NASTUP ljudi procijenili kao kvalitetan pa su se prihvatili TEL. glasovanja!?!?!

BOK!
igor

PostanoPostano: sri 21 tra 2004, 23:43
PostNaslov : POZDRAV IZ SUBOTICE
Citiraj i odgovori

vidim da se nitko dosad jos nije javio iz subotice, pa sam mislio da makar ja to ucinim.

kao sto ste mogli primijetiti, dosla je skupina nas. 50ak otprilike. mi smo se super zabavili, i cijeli vikend je bio prelijepo organiziran, pocevsi od mise subotu navecer.

nekoliko mojih zapazanja na ove postove tu i na cijeli festival kao takav.

ja bih odmah ukinuo glasovanje preko telefona ili interneta, jer mislim da nestrucna publika uvijek bira pjesmice komercijalnog tipa koje nemaju nikakvu kvalitetu u sebi (ove godine mislim na pjesme po brojem 12.- SBLJ i 18. NAVJESTENJE). i trebao bi se posao odredjivanja pobjednika totalno pustiti strucnom ziriju.

ovo je prvi puta da pratim uskrsfest i mislim da je strucni ziri uradio super posao. jer kad ziri dodijeli dvije nagrade najboljim pjesmama onda mislim da je posao super odradjen. dakle, poklon i rafael su doista imale najbolje pjesme, i nije bas bila tako jaka konkurencija kako svi ovdje pisu. bilo je puno pjesama sa nekakvim svemirskim aranzmanima i s curama koje nemaju bas velike glasovne mogucnosti. rafael pak odmah sa svojim glavnim vokalom pokaze koliko je superiorniji u odnosu na druge.

moje osobne misljenje je i da je nasa suboticka pjesma bila veoma dobra, mozda smo imali malo problema s izvodjenjem, ali sama pjesma je veoma dobro napravljena. no ne kazem da je trebala dobiti nagradu ili nesto slicno.

a za one koji kazu da ne zele sudjelovati vise na ovim festivalima imam reci samo jednu stvar: NE SUDJELUJETE NA FESTIVALU ZBOG NAGRADA VEC ZBOG TOGA DA BISTE PJEVALI NA SLAVU BOZJU. a onda ti odredjeni ljudi kazu da njima nije stalo do nagrada nego im je zao kad vide te mutne poslove na festivalu. dajte, ljudi... pa nemojte tako nisko padati. treba sudjelovati i pokazati ono sto mozete. to je bit cijelog festivala. ni ja se ne bih slozio da je ivo separovic zasluzio 3. mjesto, no sto ces? to je mozda plod odredjenog sustava glasovanja unutar zirija. mozda ce popraviti taj sustav pa se vise nece dogadjati ovakve stvari.

budimo sretni sto imamo uskrsfest, doista mozemo biti ponosni na njega jer ga imamo. festival je bolji od dore, iako to i nije neki kompliment. ali kad jedan ivan mikulic pise tekstove za uskrsfest, to nije dobro Smile

inace, za vrijeme festivala kad sam govorio svima kako bi poklon mogao pobijediti, svi su me gledali blijedo. sto sam govori o tome kako ljudi obicni se ne razumeju previse u muziku. ok je to da svatko ima svoj ukus, ali ipak postoje strucni ljudi to koji znaju odrediti bolje pobjednika.

i jos nesto, vidim da se stalno provlaci pitanje Chede i ostalih starijih izvodjaca koji su ' zasluzili' dobiti nagradu. izvinite, ali ove godine chedo nije imao nikakvu pjesmu i mislim da nije nikako smio dobiti nagradu za to. nekakvo drugo priznanje za njegov rad ok, ali nagradu za pjesmu ne.

pozdrav svima iz ravne nam subotice. i dolazimo i sljedece godine iz subotice i to mozda cak i s vise pjesama. ja vec nesto pripremam. nesto sasvim novo, jos ne vidjeno u svijetu duhovne glazbe.... Smile)

igorcelikovic

igorcelikovic@online.hr

p.s. ako netko ima email od nekoga iz grupe RAFAEL, neka mi proslijedi. zelio bih stupiti u kontakt s njima. GLAVNI ZENSKI VOKAL IMA PRELIJEP GLAS
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.