HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 25 kol 2019, 16:08. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] USKRS FEST
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
jzekic

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 8:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ime RAFAELA se zahvljujem, daj mi svoj broj mobitela pa ti poÅ”aljem broj glavnog vokala, da ipak tuĆ°i broj ne ostavljam ovdje po forumu.InaĆØe ta cura je nastupala na dori kao glavni vokal...

JoÅ” jednom ponavljam, duhovnu glazbu i njenu kvalitetu ne obilježava profesionalnost izvedbe nego neÅ”to viÅ”e, a to je ona ljubav izmeĆ°u Oca i Sina koja iz njih proizlazi da nas ujedinjuje u nedokuĆØivoj tajni Božijeg trojedinstva,Duh Sveti, Bog sam.Jer kako kaže s.p nismo braƦo pozvani da sudimo, veƦ da služimo, jedan je sudac, a zemlja mu je samo podnožje nogama, ne kunite se sobom ni krugom zemaljskim jer ne kunete se svojim ta sve je njegovo jer sve stvori.

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskrÅ”Ć¦a života, gozbi da vjeĆØnoj dovodim goste, da svijetu kažem Å”to je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
igor

Spol: muško
PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 9:36
PostNaslov : opet ja iz subotice...
Citiraj i odgovori

naravno da nas nisu ova zbivanja obeshrabrila. mi smo i ove godine vec ima li dobru pjesmu, no kako je ovo nase prvo pojavljivanje odkad je hrvatska slobodna drzava, ima vremena. bit cemo sve bolji i bolji. na kraju krajeva, bitno je pjevati Bogu!!!!

pozdrav svima
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 10:24
PostNaslov : Re: POZDRAV IZ SUBOTICE
Citiraj i odgovori

igorcelikovic napisa:
jer mislim da nestrucna publika uvijek bira pjesmice komercijalnog tipa koje nemaju nikakvu kvalitetu u sebi (ove godine mislim na pjesme po brojem 12.- SBLJ i 18. NAVJESTENJE). i trebao bi se posao odredjivanja pobjednika totalno pustiti strucnom ziriju.

Cekaj malo.
Pa nemozes za pjesme od SBLJ-a i Navjestenja reci da su pjesmice koje "nemaju nikakvu kvalitetu u sebi". Bezobrazno je takvo sto reci. Mozes reci da ti se ne svidjaju, no apsolutno je glupo govoriti da nemaju nikakve kvalitete u sebi. Dakako, sve se svodi na sta mislis da je kvaliteta. To sto SBLJ imaju rockerski, a navjestenje "svemirski " (kao sto kazes) aranzman ne znaci da te pjesme nisu kvalitetne.
Pa nisu ovo Melodije Hrvatskog jadrana ili Zadarfest. Ovoje festival Popularne Duhovne glazbe.

Pitanje nestrucnosti publike ne dovodim u pitanje, zato je dobro da je telefonsko glasovanje odvojeno.
No pitanje strucnosti zirija...e to je vec drugo pitanje. Pa kako molim lijepo se na kraju stvori Vanna koju NITKO nije ni spomenuo kao clana zirija.

A da ne spominjem namjestavanje glasova na proslogodisnjem festivalu za koje sam cuo iz cak dva nezavisna izvora koji su bili tamo u ziriju. Ne mislim ovdje kritizirati Rafaela koji je odnio prvo mjesto prosle godine, no glasovi su bili namjesteni, bez da je Rafael kriv. Stoga me niti ne cudi da je Separovic ove godine dobio 3. mjesto; koliko cujem momak izdaje album za Croatiu Records, pa se nebih cudio da su neciji poslovni interesi upleteni (ovdje ne okrivljavam njega)

To sve su sramote i varamo se ako mislimo da je krscanski okrenut glavu i zmirit na takve stvari. A to sto neki ne zele vise nastupati potpuno razumijem i podrzavam.
Sramotno je da ovakve stvari prate najveci krscanski festival, a toboze se kitimo Kristovim imenom.

Sramotno?
Mozda vise zalosno. No prava bi sramota bila da ove price dospiju u novine koje jedva cekaju da se ovakvo sto objavi i oblati Katolicka crkva.

Pozdrav svima, pozdrav ekipi iz Subotice, dobri ste bili, ali ponavljam -nemojte na temelju vlastitog ukusa procjenjivati da li nesto samo po sebi ima kvalitetu ili ne.

Pozdrav svima.
zole

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 10:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apolone, slazem se i mislim kako bi se ova tema trebala obrisati. Cisto radi toga jer ej receno svega i svasta, a da su se neki krili iza kojekakvih nadimaka i sl. Dovoljno je ljudi uvrijedjeno, osramoceno... Samo jos treba da sve skupa dodje u novine. Nazalost, vjerojatno bi se citirali provokatori, a ne oni koji su iskreno pisali o svome radu. Stoga, mislim da je vrijeme da se tema izbrise...
Sto ostali kazu???

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Apolon

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ovaj je forum najmanji problem... Sumnjam da Ʀe netko od novinara ovdje iƦi kopati...

No sve da se i obrise sve receno, nista se neƦe promjeniti, jer su problemi duboko ukorijenjeni u organizaciju uskrsfesta. Ako sam ja koji sam nitko i niÅ”ta doznao za takve gadosti iz prve ruke, di neƦe netko kome je posao kopanje po prljavom rublju. Dovoljno joÅ” da mrzi crkvu i eto ti idealne priĆØe...
Mislim da nije bilo vrijeĆ°anja -to Å”to se netkome ne sviĆ°a neka pjesma pa to kaže na glas, a ovaj drugi se uvrijedi, to nije vrijeĆ°anje. VrijeĆ°anje je ono Å”to je "Ivo Separovic" rekao, no Bogu hvala, ispalo je da je samo rijeĆØ o neslanoj Å”ali
No ponavljam - krÅ”ĆØanstvo se ne sastoji u tome da zataÅ”kavamo neÅ”to Å”to nije u redu. Treba se neÅ”to poduzet da Uskrsfest ponovno postane Festival duhovne glazbe a da prestane bit Festival skandala i sablazni.

Pozdrav svima!
igor

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 10:57
PostNaslov : replika
Citiraj i odgovori

ok, mozda sam se malo lose izrazio. nisam htio reci da su te pjesme lose. svih 20 pjesama su na neki nacin dobre jer pjevaju o beskrajnoj ljubavi Bog prema nama, pa i nas prema Bogu. dakle, s tog stanovista, sve je ok.

ali, neke su pjesme ipak veceg kvaliteta a neke manjeg.

ne mogu se porediti pjesma od poklona i pjesme od sblj. to je sigurno. poklon ima jednu pjesmu koja je po mjerilima glazbenim mnogo bolja. naime, zavrsio sam glazbenu skolu i to mi malo pomaze da gledam ovo iz jedne 'strucne' perspektive... mora se gledati sve, kao sto je i vanna rekla,... od teksta, melodije, aranzmana pa do samog izvodjenja. a moramo se sloziti da mnogo bolju izvedbu imaju poklon i neprikosnoveni vokal rafaela...

ok, neka ostane televoting, ali mislim da je mnogo lakse dobiti nepravednog pobjednika preko televotinga negoli od strane strucnog zirija. a to je vec opisano kako i ovdje na internetu.

neka svatko ima svoje misljenje, ali ipak je bolje strucnjacima ostaviti da urade svoj posao i izaberu NAJBOLJU. o ukusima VRIJEDI RASPRAVLJATI, ali oni ne znace da je bas ta onda pjesma najbolja.
ista stvar je tu kod nas u vojvodini. u srbiji na parlamentarnim izborima su dobili najvise glasova radikali, ali da li to znaci da je to najbolje? ghmmmm... mislim da se nitko ne bi sa tim slozio... imaju veliku podrsku u narodu, ali sigurno nije pravicno to... samo nemojte sad misliti da poredim ove izvodjace sa radikalima.

moje misljenje se slucajno na ovom festivalu poklapa sa misljenjem strucnog zirija, inace nije uvijek takva situacija. ali to je ovog puta zato jer su poklon i rafael biti stvarno superiorniji na ovom uskrsfestu. pogledajte samo kvalitetu glasova i sve ce vam biti jasno. nema taj 'svemirski' aranzman koji moze popraviti ne-dovoljno-dobar glas.
igor

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sto se tice namjestaljki.
ja nisam upoznat sa takvim stvarima, no naravno da sam za da stvari budu transparentne.... hehe

nisam cuo sve pjesme od prosle godine, ali kad sam cuo pjesmu od rafaela, odusevio sam se... ta pjesma ima sve. ove godine nije na festivalu bila nijedna druga pjesme koja bi mogla biti bolja od te... to je sigurno... i mislim da nije nikakva slucajnost sto rafael stalno osvaja najbolja mjesta, pa dajte ljudi, morate si priznati da doista imaju najbolje pjesme........

ZNAK POBJEDE
Apolon

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

igorcelikovic napisa:

ove godine nije na festivalu bila nijedna druga pjesme koja bi mogla biti bolja od te... to je sigurno... i mislim da nije nikakva slucajnost sto rafael stalno osvaja najbolja mjesta, pa dajte ljudi, morate si priznati da doista imaju najbolje pjesme........

ZNAK POBJEDE

MomĆØe, ti joÅ” puno puno trebaÅ” uĆØiti o objektivnosti i razlikobvanju subjektivnog miÅ”ljenja od objektivnog. Meni Rafael nije pretjerano poseban, nekako mi je srednjestrujaÅ”ki. . Osobno, proÅ”logodiÅ”nja mi je njihova pjesma bila puno bolja, iako mi je Poklon proÅ”le godine bio uvjerljivo najbolji. No ovo je moje osobno miÅ”ljenje i ne pada mi napamet izlanuti glupost poput "pa dajte ljudi, morate si priznati da doista imaju najbolje pjesme........" jer mislim da iza toga nema ni trunke objektivnosti.

No, dakako, i to je moje osobno miŔljenje jako sretan
jako sretan

Ajde, vidimo se onda u Ŕibeniku.
igor

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dakako da je sve sto ja pisem moje subjektivno misljenje...

no necu vise zalaziti u filozofiju ovog problema, jer bi to jako dugo trajalo. i to je jos jedno samo moje misljenje oko ovog problema subjektivnosti i objektivnosti...

ali samo jos uvijek tvrdim da glazbeno educirane osobe trebaju odredjivati i dalje pobjednika na uskrsfestu, jer to je nesto sto sad fali na eurosongu ili dori... i to jako...

narod nije uvijek u pravu. masa nije uvijek u pravu!! i ne moze bolje znati neke stvari od strucnih ljudi u tom podrucju... to sam samo htio reci...

niti sam kritizirao uskrsfest, vec sam samo ohrabrio da ovako i nastave
igor

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@apolon
da li si isao u glazbenu mozda???? samo me zanima to...
Apolon

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jesam Igore, iÅ”ao sam u glazbenu. ƈak sam to i mislio napisati, no Å”to bih time postigao osim da se hvalim?

To Å”to smo ja ili ti iÅ”li u glazbenu ne znaĆØi da smo pokupili svu pamet ovoga svijeta i da je naÅ”e miÅ”ljenje i glazbeni ukus apsolutno objektivan
kao Å”to vidiÅ”, moj se ukus potpuno razlikuje od tvoga. To ne znaĆØi niti da je moj ukus dobar a tvoj loÅ”, a ni obratno.

Nažalost, imao sam prilike ĆØak i upoznati ljude koji su diplomirali na
akademiji, pa imaju glazbeni ukus da je to katastrofa (drugim rijeĆØima, glazbeni ukus koji se ne sviĆ°a ni meni, a vjeruj mi nebi se niti tebi svidio)

Dakle, kao i Ŕto Edmond kaže, o ukusima se ne raspravlja i to Ŕto si iŔao u glazbenu Ŕkolu ne daje ti za pravo da o svojemu ukusu razmiŔljaŔ kao o "superiornijem"
MožeÅ” reƦi da ti se ovo sviĆ°a, a ono ne sviĆ°a, meĆ°utim nemožeÅ” reƦi ovo je najbolje, a ono je loÅ”e, bez da je to stvarno evidentno.

Tako da mislim da ti pitanje o mojoj glazbenoj naobrazbi nije na mjestu, s obzirom da predpostavljam u kojem smjeru želiŔ skrenuti raspravu.

Pozdrav. Nadam se da Ʀemo se i upoznati u Å ibeniku.

BTW, gdje je Vlatkica? Embarassed
zole

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uf! Fala Bogu, jos neko smiruje strasti... heheh

Tako je ljudi, nemojmo se prepucavati! Svatko na forumu izrazava svoje misljenje!!! Nitko nije Bog da posjeduje apsolutni objektivizam.

A ako se ne slazes sa necijim misljenjem, pokusast to obrazlozit tj. dati razloge zasto tako mislis, a onda on svoje... tako tece normalna, konstruktivna rasprava.

Kako se oko ukusa ne moze tako raspravljati... nema smisla potencirati takvu vrstu rasprave...

Ajme meni, alaj sam se poceo izrazavat... uf!

Srebra i zlata nema u mene, ali Å”to imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista NazareƦanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim Ʀete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
igor

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

shvatio sam sto zelis reci...

i vjerovao ti ili ne slazem se u potpunosti s tobom...

i ne osjecam se ja nimalo superiorniji zbog toga jer sam isao u glazbenu, ali primjerice jos nisam upoznao nekoga da je isao u glazbenu pa da slusa narodnjake!! mozda i postoje, ali onda ih je jako malo. jer kod nas takvih nema... a moramo se sloziti da narodnjaci bas i nisu neka kvaliteta...

a samo mi recite onda, tko odredjuje kvalitetu nekog djela, pjesme???

necu vise nista reci.. prestajem, jer vidim da ne dovodi nigdje ova rasprava
Edmond_Dantes

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 12:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igore, uvijek se kaže da svaka roba ima kupca ... osobno mislim da kod duhovne glazbe nitko ne može reƦi Å”to je bolje, a Å”to loÅ”ije otpjevano ili napisano kad ne zna kako je u srcu onog koji pjeva (ili svira). A tko to jedini zna? Zna se ... Wink

'Evo ... sve ĆØinim novo ...'
kristina-istra

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

svako malo se okrenemo ka pozitivnim stvarima, ali neki crviƦi nam nedaju mira, ne, ne. no dobro:

potiĆØem vas sve,sve iz Zagreba i okolice da doĆ°ete 2.5. u crkvu svPetra (mislim da je u VlaÅ”koj??) NA PROMOCIJU NOVOG CD-a naÅ”eg ƈEDA ANTOLIƆA, kojeg vidim dosta vas hvali i voli!

NOVI CD MU JE IZUZETNO IZUZETNO DOBAR DOBAR, neƦete se posramiti ako dovedete i prijatelje koji inaĆØe možda i nemaju veze sa duhovnom glazbom, jer Ʀe imati Å”to ĆØuti!! vjerujte mi, ja sam objektivna, struĆØna, znam Å”to je kvaliteta, ipak sam meĆ°u pobjednicima U.festa, svi smo iz Poklona iÅ”li u glazbenu Å”kolu i volimo narodnjake!! NARAVNO DA SE Å ALIM- ovo je bila mala dobronamjerna ironija.

zapoĆØinjem akciju: pohvalimo jedni druge! nas ste veƦ dosta nahvalili i hvala vam na tome, ali idemo dalje, bez negativnosti molim- pa nije valjda takav problem preÅ”utjeti neÅ”to Å”to nam nije naj naj, budimo ponizni i suzdržimo se malo, a ako imate dobronamjeran savjet, uputite to tim ljudima kada ih vidite npr.

pohvaljujem moje favorite ( a nekako su u sjeni...): OTKRIVENJE- kako proŔle tako i ove godine, lijepa pjesmica i divna solistica!
MAJA VASILJ: pravo osvježenje, originalna, istaknuta osobnost- Å”to kroz pjevanje Å”to kroz haljinu- (si to ti Filoteica?), i pjesma je odliĆØna!
ZBOR N.TAVELIƆ- totalno simpa, nisam ih vidjela ali po snimci- SAMO NAPRED!, dobar solista
KEFA- konstantno dobri, vokal njihove cure mi je inaĆØe jedan od najdražih na duhovnoj sceni (uz solisticu BOŽJA SLAVA BENDA!)
SVE BOJE LJUBAVI: prepoznatljiv stil, definitivno imaju svoju publiku- mislim ĆØak najveƦu, možda mlaĆ°u, trebate nam, samo tako nastavite!
RAFAEL- TEKSTOVI SU IM... ...! uvijek mi idu suze na oĆØi, a cure i deĆØki su odliĆØni, bravo bravo!

Å TO SE MENE TIƈE TO NIJE SVE, CIJELI CD MI JE ODLIƈAN, VOLILABIHDA SE NADOVEŽETE U TOM STILO, ALI TO JE DO VAS...
JA ƆU NASTAVITI ƈIM NAƐEM VREMENA. POZDRAV i BLAGOSLOV!

mir, mir Isuse podari, svijetu ovom koji treba te!!!
Ariadne

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 13:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

draga kristina, tvoja ideja je divna ali sam trenutno toliko isprovocirana igorovim stavom, da jednostavno ne mogu izdrzati!
evo, suzdrzat cu se da ne prsnem i samo reci da se u potpunosti slazem s Apolonom. a o muzickoj mi nemojte molim vas vise pricati...

a sada pohvale ostalima:
nazalost nisam uspjela cuti sve izvoĆ°ace, iako me jako zanimaju, al moram se domoci cd-a da mogu argumentirano sudjelovati.cula sam samo dio skladbi.
za sada su mi posebni bili sblj- bas volim takav stil,
cedo- mozda zato sto sam bazdarena na njegovu kvelitetu,
emanuel-jesu malci,al se fakat trude, i glavni vokal me ugodno iznenadio,
nebeski grad-vjerni svom "prorockom" stilu, dobri kostimi, zanimljivi vokali
poklon- pjesmu sam upamtila samo zbog gl. vokala koji je prilicno pekmezast (ispricavam se na izrazu,al nije negativan,da me ne shvatite krivo, bolje "pekmezast" nego "kenjkav"),bas zbog toga mi je pjesma bila posebna

mislim da bi se o svakoj skladbi moglo stosta lijepo reci, za sad me najvise zanima m.jasek iz nekih 2. razloga,
al nije u redu da pljujemo po nekima tumaceci da "drugi, tj. raja to ne razumije". ima prilicno "raje" koja jako dobro razumije sve sto se dogadja od pocetka do kraja pjesme, u svim mogucim smislovima, i upravo ih sada pozdravljam!

tili bi,tili bi mo-ru...
Apolon

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 14:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kristina-poklon napisa:
potiĆØem vas sve,sve iz Zagreba i okolice da doĆ°ete 2.5. u crkvu svPetra (mislim da je u VlaÅ”koj??) NA PROMOCIJU NOVOG CD-a naÅ”eg ƈEDA ANTOLIƆA,!

DuÅ”o draga, doĆ°em ako i ti budeÅ” tamo jako sretan jako sretan jako sretan

InaĆØe meni su dobri bili Nebeski grad, ƈedo, dakako Poklon, hm, dobar mi je i Emanuel. Pomalo debeljuÅ”kast momak sa jakim glasovnim moguĆØnostima (jest da umalo nije progutao mikrofon, al dobro). SBLJ imali Å”aren nastup, NavjeÅ”tenje dobru koreografiju, Rafael -hm, kao Å”to rekoh, srednjestrujaÅ”ki za moj ukus, bolji su mi bili proÅ”le godine al dobro.

Ali na Poklonu sam se RASTOPIO. Iskreno, slažem se donekle sa Ariadne, kada sam na CD-u sluÅ”ao malo mi je zvuĆØalo pekmezasto, ali je uživo to poprimilo onu pravu dimenziju. Iako iskkreno smatram da su proÅ”le godine bili zakinuti. Ona proÅ”logodiÅ”nja izvedba je bila ĆØisto savrÅ”enstvo.

Za CD mogu reĆØi da mi je SUPER. Produkcijski jako dobro napravljen, svaka ĆØast svim izvoĆ°aĆØima Å”to su si dali truda i dobro to snimili. Ima tu za svakog po neÅ”to. Od Å”lagera, rocka pa do "svemirskih pjesama" kao Å”to bi Igor rekao
No "najmasniji" zvuk mi ima Nebeski grad. Dugo ih promatram, uvjek su imali svoj stil, no ova im pjesma stvarno trese do kosti Smile

SluŔam vas?
Gandalf

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 15:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drago mi je da se stvari stisavaju , iako me to nije previse opterecivalo, no prvo par upita:

-Kristina, lijepo svjedocanstvo, no nije mi jasno kad kazes:
Citat:
ovaj forum je SRAMOTA za duh. scenu.
Molio bih te da malo pojasnis. Question

-Igorecalikovicu: o Rafaelu sam vec rekao, dobri su mi, no ne djelim tvoje misljenje, koje je tvoje pravo, a moje je da za to i za one brije o muzickoj kazem: SVASTA! Mr. Green
Pozdravi mi Suboticane! Exclamation sunce moje malo

Sto se tice nekakvog sastanka zivio , ako zelite napraviti neku situaciju u kojoj ljudi koji misle da imaju sto za reci Twisted Evil nece to smjeti, jer bi atmosfera postala malo vrelija, onda me takvo sto ne interesira. Jer smjeskati se mozemo i bez toga belji se belji se belji se . S tim necemo nista promijeniti, a posto vidim da mnogima i nije u interesu da se bilo sta promijeni, onda tu vidim jos manje smisla. Shocked
(Jedino ako rijec bude o kome/cemu? janjetini, s kim/cim? kapulicom mladom, onda se nadam da ce biti i koga/ĆØega? mene!!!) hop hop

Evo, sinoc sam razgovarao s jednim prijateljem, i nakon sto mi je rekao "da je nekad bolje sakriti istinu, da je ne treba uvijek iznositi i da ona moze cak i ubiti" shvatio sam Idea da ocito nisam najbolja osoba za ovakve rasprave. Nisam takav, da se mogu smijati kad mi nije do smijeha tužan , i pricati o necem drugom, kad me nesto trece kopka.
No, eto, mozda mi je to prilika da se promijenim, pa onda mozda ovaj "sramotni" forum ima i neku svrhu (prije nego ga zole izbrise!) sport Arrow

Znas sta...
igor

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 15:15
PostNaslov : izvinite jos jednom... moze janjetina???
Citiraj i odgovori

vidim, neki su se vec naljutili Smile hehe
ma nisam nikog htio naljutiti...

evo pokusat cu malo objasniti.. jos jedan i onda prestajem i pocinjem hvaliti pjesmice, koje mislim da treba pohvaliti (osobno misljenje opet) Smile

htio sam reci da postoji neka granica dokle moze ici subjektivno misljenje, ali isto tako do te granice mora ici i neko objektivno. sto to znaci? moraju biti prihvaceni neki opci standardi oko toga sto je dobro a sto nije. NISAM REKAO DA JA TO ODREDJUJEM. kako da ne? nisam ja kompetentan za to. al kazem da takvo sto mora postojati i postoji. e sad, od onih pjesama koje prodju taj prag, svatko bira ono sto se njemu svidja. dakle, sto se tice ukusa, tu su bitne nijanse. nijanse su te koje se razlikuju.

dakle, jos jednom ponavljam da me ne biste lose shvatili. postoje neki standardi koji odredjuju kvalitete jedne izvedbe. i njih odredjuju strucne osobe. preko njih (tih standarda) i ja pokusavam sebi na neki nacin (skroman) prikazati koja bi to pjesma mogla biti dobra a koja ne - za mene...

nadam se da sam dobro objasnio ovaj put. nisam htio nikog napasti i zao mi je stvarno sto je sve ovako ispalo.. zapravo, mislimo sigurno slicno, samo sto ovako ne mogu objasniti kako ja to sve shvacam. najbolje je to objasniti uzivo. vidimo se u sibeniku!!!

ovako sad, samo pohvale... dakle, pozitivne stvari o pojedinim pjesmama...

3. otkrivenje, lijepa spora pjesmica. prva je dobila moju paznju na ovogodisnjem uskrsfestu...

6. antonija piukovic .... jako lijepa pjesmica, i dobro su bili obuceni. (nije samo zato sto je suboticka predstavnica) Smile

9. Maja Vasilj - tu je cool bila harfa, iako se jako malo cula..

10. Damask - flauta veoma dobro ubacena u pjesmu..

12. Sve boje ljubavi - cool koreografija i cool odjeca

15. Poklon - sve je super, prava pobjednicka pjesma. bez nekog pretjeranog aranzmana, veoma obicno ali dobra melodija s jednako dobrim glasovima. kad su pjevali terzu, to je bilo stvarno milina za slusati..

17. Rafael - lijepa pjesmica (iako ne tako dobra kao od prosle godine).. izuzetno dobar glavni zenski vokal (meni se ovaj vokal najvise svidio na cijelom festivalu)

18. Navjestenje - dobar aranzman...

19. Nebeski grad - cudna pjesmica.. drugacija od bilo koje druge s festivala (i zato je spominjem)

20. vis emanuel - ok pjesmica, i veoma dobar muski glas. decko ce biti veoma dobar...

eto, mislim da bi to bilo to... a moji favoriti su bili: zna se!!! 3, 6, 15, 17

i molim vas nemojte se vise ljutiti na mene!! tuzan nisam mislio nista lose. pa to je samo moje subjektivno misljenje!!! Smile
Gandalf

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 15:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nakon ovog posta, ja se vise ne ljutim, morao sam se odljutiti makar se nisam uopce ni naljutio. Laughing Laughing belji se

Moze jos samo jedan mali citat:
Citat:
17. Rafael - lijepa pjesmica (iako ne tako dobra kao od prosle godine).. izuzetno dobar glavni zenski vokal (meni se ovaj vokal najvise svidio na cijelom festivalu)

E sad si me iznenadio....

Nego, kad stalno spominjemo ƈedu (ĆØedo materino) pa nije mi jasno da njegov vokal ne smatras jednim od kvalitetnijih, kad je to jedna od onih ipak malo "objektivnijih" kategorija?
I sta vam se stvarno nije dopala njegova pjesma? To me bas iznenadjuje, jer smatram da ta pjesma definitivno nije za prvo slusanje, ali dosad smo se valjda naslusali svih... Meni je davno uz Poklon iskocila u prvi plan, i bas sam si ju s gustom pjevusio....

I da, Nebeski Grad me je stvarno pozitivno iznenadio, a ponajvise s onim pastirsko-prorockim uniformama!

Znas sta...
igor

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 18:10
PostNaslov : cedo
Citiraj i odgovori

sto se tice cede. pa ovako..

istina je da on ima jako dobar vokal, ali nisam nista posebno za tu njegovu pjesmicu zapisao na moj papiric za vrijeme festivala. cisto zbog togan isam niti sad nista napisao. nije mi bila nista posebno pjesmica, i to je MOJE MISLJENJE. hehe... nije losa, samo nije mi nista ekstra.. kao sto su mi poklon i rafael...
Mash

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BokiƦ! Sad ste svi sigurno u Papayi i tulumarite, zabavite se i za mene! Ja sam doma, bolesna tuzan i joÅ” i uĆØim za neki Å”ugavi ispit! Kristina, hvala ti na pohvalama, lijepo je to ĆØuti nakon svega reĆØenog na ovom forumu i hvala ti i u ime mog zbora i mene Wink , to je baÅ” bilo za nas ohrabrujuƦe! Niti ja ne idem u Å ibenik i zato da se niste usudili jesti janjetinu bez mene, ok? ok! Igore da ti poželim dobrodoÅ”licu na ovaj forum, lijepo mi pozdravi svoje u Subotici! I ja sam zavrÅ”ila glazbenu Å”kolu Cool i opet se potvrĆ°uje ono staro pravilo: zaista se ukusi razlikuju i oni, ja bih rekla, dosta utjeĆØu i na naÅ”u objektivnost tj. subjektivnost, pa ĆØak i pri procjeni kvalitete... meni je recimo najbolja bila Maja, pa je tu i Rafael i da sad ne nabrajam dalje... ZaÅ”to Maja?! Zato jer mi je pjesma posebna po svemu i svaki puta mi suze krenu na oĆØi kada ju sluÅ”am... Neki od izvoĆ°aĆØa su rekli da ta pjesma obraƦa ljude... A to bi trebali moƦi reƦi za svaku pjesmu sa Uskrsfesta, zar ne? jer je svaka pjesma bila pjevana Bogu ( ma koliko se ona nama osobno sviĆ°ala ili ne sviĆ°ala), nikada ne znate koga Ʀe i u kojem trenu taknuti u duÅ”u! Å to se sramotnosti foruma tiĆØe, ne znam Å”to reƦi... On sam po sebi nije sramotan, u glavnom je pozitivan, jer barem o svemu otvoreno raspravljamo... Sramotno je bilo ponaÅ”anje samo nekih, ali to je do njih, a ne do svih koji su sudjelovali na ovom forumu! Å to se novinara tiĆØe, naÅ”li bi ovdje svakojakog materijala, ali tada bi se ĆØuo i naÅ” glas kao odgovor njima, bez brige! Slažem se sa onim: Ne znaĆØi ako smo vjernici da trebamo bezpogovorno Å”utiti i klimati glavom na sve, nazivajuƦi to poniznoÅ”Ć¦u! Treba diƦi glas i boriti se, ALI NE SA LJUTNJOM U SRCU I BIJESOM I ŽELJOM ZA OSVETOM, nego sa MIROM i LJUBAVI i to je teÅ”ko, ali jedino donosi ploda! Bog je dobar, ali nije dobriĆØina, to je velika razlika! Javnost jedva doĆØeka da popljuje crkvu i sve vrijednosti vjere, a obiĆØno to ĆØini nalazeƦi meĆ°u vjernicima one sa pogodnim "materijalom" , pa stanu govoriti: evo ih kako priĆØaju, a kako žive... Treba biti jako oprezan i znati reagirati u pravi tren i na pravi naĆØin! Sad sam se i ja raspisala, dosta je! Ko da sam pobrala svu pamet svijeta tuzan , pa vi svi to veƦ sve znate... TeÅ”ko je ŽIVJETI VJERU ne samo rijeĆØima, nego i DJELIMA, pogotvo u ovom danaÅ”njem svijetu! PokuÅ”ajmo biti Å”to manje farizeji... Njemu za ljubav, za naÅ”eg Najmilijeg, ĆØije Ime nosimo na sebi, u ĆØije smo dlanove upisani, od Kojeg smo stvoreni, postanimo Ga bar malo dostojni, iako to nikada neƦemo biti u potpunosti... Silno nas ljubi ta Ljubav Å”to nije ljubljena... Neka vas Blagoslovi naÅ” Otac i ĆØuva + , pa-paaaa

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Vlatka

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 22:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Apolon napisa:
Jesam Igore, iÅ”ao sam u glazbenu. ƈak sam to i mislio napisati, no Å”to bih time postigao osim da se hvalim?

To Å”to smo ja ili ti iÅ”li u glazbenu ne znaĆØi da smo pokupili svu pamet ovoga svijeta i da je naÅ”e miÅ”ljenje i glazbeni ukus apsolutno objektivan
kao Å”to vidiÅ”, moj se ukus potpuno razlikuje od tvoga. To ne znaĆØi niti da je moj ukus dobar a tvoj loÅ”, a ni obratno.

Nažalost, imao sam prilike ĆØak i upoznati ljude koji su diplomirali na
akademiji, pa imaju glazbeni ukus da je to katastrofa (drugim rijeĆØima, glazbeni ukus koji se ne sviĆ°a ni meni, a vjeruj mi nebi se niti tebi svidio)

Dakle, kao i Ŕto Edmond kaže, o ukusima se ne raspravlja i to Ŕto si iŔao u glazbenu Ŕkolu ne daje ti za pravo da o svojemu ukusu razmiŔljaŔ kao o "superiornijem"
MožeÅ” reƦi da ti se ovo sviĆ°a, a ono ne sviĆ°a, meĆ°utim nemožeÅ” reƦi ovo je najbolje, a ono je loÅ”e, bez da je to stvarno evidentno.

Tako da mislim da ti pitanje o mojoj glazbenoj naobrazbi nije na mjestu, s obzirom da predpostavljam u kojem smjeru želiŔ skrenuti raspravu.

Pozdrav. Nadam se da Ʀemo se i upoznati u Å ibeniku.

BTW, gdje je Vlatkica? Embarassed

Tu sam. Laughing Nisam nikamo zbrisala, samo veƦ sam pomalo iscrpljena od ove teme i tako da ne znam viÅ”e Å”to bih rekla... Svatko ima svoj ukus i to nema veze s glazbenom naobrazbom. I kod nas u SBLJu ima ljudi koji su na Akademiji koji za sebe kažu da nebi mogli napisati ojesmu jer su previÅ”e ograniĆØeni glazbenim formama i zakonima koje uĆØe na faksu. Wink Å to se tiĆØe glasovnih moguƦnosti, upitala bih gospodina iz Subotice koliko je ĆØuo naÅ”ih pjesama? InaĆØe, ja osobno viÅ”e volim brže, rock ili ska pjesme nego ove koje se najĆØeÅ”Ć¦e mogu ĆØuti na estradi ("ala Severina"), ali to je samo moj osobni ukus i ne bih htjela ulaziti u tuĆ°i. belji se MeĆ°utim, kad je duhovna glazba u pitanju, niĆØiju pjesmu niti izvedbu ne omalovažavam jer smatram da je u sve njih jednako utkano ljubavi prema Isusu, i kao takve su najvrednije!
Vlatka

PostanoPostano: čet 22 tra 2004, 23:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Aha, ja se uvijek u kasne sate ukljuĆØim u forum, pa malo kasnim sa odgovorima...ne zamjerite Embarassed Wink
Ovak, moji "favoriti":
KUMI, Poklon, Kefa, Novo svitanje, Emanuel, Nebeski grad, ƈedo, Željka, Maja, Otkrivenje, Zbor mladih Sv. Nikola TaveliƦ, Rafael, Damask, LJubo VukoviƦ, Ksenija, NavjeÅ”tenje, Antonija P., Marko JaÅ”ek, Bljesak Laughing Laughing Laughing
Jesam koga zaboravila? Wink
Dragi ljudi, budite mi svi pozdravljeni, i dalje ĆØinite dobro, svirajte i pjevajte Gospodinu iz sveg srca i glasa - On Ʀe vam to stostruko vratiti!
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pet 23 tra 2004, 8:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaka ĆØast, Vlatka ... i ja mislim da su sve pjesme mogle dobiti neku nagradu i da su svi favoriti .... ovo je po mom miÅ”ljenju najbolji UF do sada i takav nam mora ostati u sjeƦanju i biti motivacija za slijedeƦu godinu ... ajmo promijeniti temu, veƦ sam umoran ...

'Evo ... sve ĆØinim novo ...'
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.