HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 21 srp 2019, 17:24. Pogledaj neodgovorene postove
Karizmatski pokreti, zajednice, osobe...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 10:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

rijeĆØ, moram priznat da ja tebe opƦe ne kužim Shocked

Jednom su snimili punu crkvu koja je molila u jezicima i kad su doÅ”li do nekoga tko je te jezike mogao i razumjeti skužili su da se radi o samim uvredama i hulama na Boga. O tome Klara priĆØa.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
rijeĆØ
iskljuĆØen

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 10:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

drugim rijeĆØima želiÅ” reĆØi da je krist jadan, ja ĆØinim Å”to kaže gospodin isus Wink kad osoba pozove krista u svoj život sila duha svetog se spuÅ”ta na njege te poĆØne govorii ti v duhu!!!!!!!!!!!! Wink Wink Wink Wink
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stoji da Ć°avo može kopirati jezika i treba biti jako oprezan,
kod toga vazno je vidjeti život te osobe i njegove sklonosti
i obiĆØno osobe koje su opsjednute shvaĆØaju jezika kao hulu na njih,
Mara

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 10:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde ĆØovjeĆØe, gurni glavu pod hladnu vodu! Sve su te floskule veƦ puno puta viĆ°ene. Lijepo - konkretan, dobar život u djelima ljubavi prema bližnjemu - tako se najbolje svedoĆØi Boga.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Natty

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 11:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U nijednoj stvari ne treba biti jednostran, a pogotovo u duhovnim jer mi ipak živimo u materijalnom svijetu, a duhovni mnogo bolje pozna Ć°avao nego mi. Stoga mu je ĆØesto lako od nas napraviti bedake (to nije uvreda nikome veƦ opƦenito gledano).

Ne kužim kako si to mislio da itko od nas misli da je Krist jadan Shocked .

ƈesto je u takvim stvarima teÅ”ko znati Å”to dolazi od Gospodina a Å”to od Twisted Evil. Za to postoji dar razlikovanja duhova.

rijeĆØ napisa:
kad osoba pozove krista u svoj život sila duha svetog se spuÅ”ta na njege te poĆØne govorii ti v duhu!!!!!!!!!!!!

Moram priznat da mi ovo zvuĆØi pomalo fanatiĆØno...

rijeĆØ napisa:
stoji da Ć°avo može kopirati jezika i treba biti jako oprezan,
kod toga vazno je vidjeti život te osobe i njegove sklonosti
i obiĆØno osobe koje su opsjednute shvaĆØaju jezika kao hulu na njih,

A tko može sa sigurnoÅ”Ć¦u doli Gospodina reƦi kakva je to osoba. Moram ovdje povuƦi paralelu s ekstremom - Sai Babom. Tip je divan, dobar, gradi bolnice, ĆØini ĆØuda, ljubavi ko u priĆØi a ĆØovjek je Twisted Evil himself. HoƦu reƦi da se i tu možemo prevariti.

I joÅ” neÅ”to, navezano za ovu tvoju zadnju reĆØenicu s opsjednuƦem, nitko od nas ne negira postojanje tog dara, ali s tom izjavom si fakat malo pretjerao.

Å to za tebe znaĆØi vjera? ZnaÅ” da u vjerniĆØkom životu ima ĆØesto vrlo malo ĆØudesa o kojima ti priĆØaÅ” te da je najĆØeÅ”Ć¦e sve posuto trnjem i suÅ”om. Å to je i logiĆØno. K tome ona "Mnogo je pozvanih, malo izabranih". Zato jer je teÅ”ko,a ne zato jer je prekrasno. A istovremeno je u toj patnji i boli i prekrasno.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
klara

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 8:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej, rijeĆØ, ajde oladi malo ...
i nemoj se Ŕiriti ovim podforumom na svim temama poput virusa ... Wink Laughing Laughing Laughing

cijenim to Ŕto si otvoreno rekao da nisi katolik ...
i zgodno mi je priĆØati s tobom, no u granicama normale ... Wink
a kako sada stvari stoje, tvoje agitiranje viŔe nije u normali ...
poĆØelo je nalikovati na ispiranje mozga ...

gledaj, nitko te ne kani otjerati s foruma, daleko od toga,
no ovo je ipak katoliĆØki forum i bilo bi lijepo da to poÅ”tujeÅ” ...
možeŔ imati svoje poglede i stavove, no ukoliko oni odudaraju
od Nauka KC - neƦe im ovdje biti mjesta ...
poÅ”tujemo tuĆ°e, ali ne damo iskrivljavati svoje ... ok? Wink

nego, imaÅ” li ti veze s RijeĆØi života i pastorom Damirom Å iƦko-AliƦem? ... Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 9:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ĆØuo sam za njega . zaÅ”to misliÅ” da imam?
nemoj biti ljuta klaro place
samo citiram rijeĆØ Å”to je loÅ”e u tome Question
i prihvaĆØam te ko katolika jako sretan
ali ako mislim da neŔto nije u skladu sa biblijom imam pravo komentirati, valjda?
klara

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 9:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

otkud ti da sam ljuta? Shocked buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha
peace brothers ... miiir Cool

imaÅ” pravo komentirati, ali sve dok je u skladu s Naukom KC
i tumaĆØenjem Biblije koje nije proizvoljno i samozvano ...
ali ne možeŔ uvjeravati ljude po forumu da je vjerovanje
u ĆØistiliÅ”te grijeh ... i u ostale nebuloze ... sorry ... Wink
i molim te, nemoj izvrtati moje rijeĆØi ... ok?

btw, imao je ovaj forum i gorih pacijenata ... Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing

rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 9:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
otkud ti da sam ljuta? Shocked buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha
peace brothers ... miiir Cool

imaÅ” pravo komentirati, ali sve dok je u skladu s Naukom KC ...
ali ne možeŔ uvjeravati ljude po forumu da je vjerovanje
u ĆØistiliÅ”te grijeh ... i u ostale nebuloze ... sorry ... Wink
i molim te, nemoj izvrtati moje rijeĆØi ... ok?

neĆØu ga viÅ”e sponenuti ako mi toĆØno kažeÅ” gdje stoji rijeĆØ purgatorij ili ĆØistiliÅ”te u Wink bibliji obeĆØajem Wink

i neznam koju tvoju rijeĆØ sam krivo reko Shocked
i znajte svi na postovima klara je zakon pusa
klara

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 9:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjerujeÅ” li ti u Presveto Trojstvo? Wink
vjerujeÅ” li ti u Utjelovljenje? Wink

rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravni da vjerujem u oca boga ,sina boga i duha svetog boga!
objasni utjelovljenje Question
klara

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ostavi se sad termina Otac, Sin i Duh Sveti ...

pitala sam vjerujeÅ” li Presveto Trojstvo
ili Trojedinog Boga ... Exclamation
da ili ne?

rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
ostavi se sad termina Otac, Sin i Duh Sveti ...

pitala sam vjerujeÅ” li Presveto Trojstvo
ili Trojedinog Boga ... Exclamation
da ili ne?

neznam smisao ovog pitanja ali vjerujem u jednog boga koji je trojedin
a koliko znam to je otac sin i duh sveti Wink
klara

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ok ... priznanje iznuĆ°eno ... Cool
u ĆØistiliÅ”te ne vjerujeÅ” jer se ne pod tim nazivom ne spominje u Bibliji ...
a u Trojedinog Boga vjerujeÅ” ...

a kako onda možeŔ vjerovat u Presveto Trojstvo (Trojedinog Boga)
kad se ni ono nigdje pod tim nazivom ne spominje u Bibliji? Wink Laughing Laughing Laughing

rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

biblija je puna primjera okreni prvu stranu pa ĆØeÅ” vidjeti da bog kod stvaranja ĆØovijeka kaže naĆØinimo znaĆØi njih troje Wink

a Å”to se tiĆØe ĆØistiliÅ”ta ne kaže baÅ” niÅ”ta Wink Wink
klara

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ne ne, reci ti meni konkretno gdje se u Bibliji spominje Trojedini Bog
pod tim nazivom ...

ostavi se osobnih tumaĆØenja ...

naravno da nigdje ne piŔe i ova rasprava je potpuno bezpredmetna ...

adio ... Cool

Mash

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 21:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i da se opet malo vratimo na temu Cool :

Citat:
samo ostaje otvoreno pitanje koji duh moli u osobi

mislim da je Happy jako dobro odgovorila:

Citat:
Ako se, zatim, taj dar koristi u nekoj zajednici, javno, potrebno ga je tumaĆØiti, jer inaĆØe ne razumijemo Å”to se glosolalijom govori.
Ako se u jezicima moli u crkvi i u prisutnosti sveƦenika i Isusa u Presvetom oltarskom sakramentu, sigurna sam da to Bog govori. Zaista vjerujem da duÅ”a klikƦe Bogu u jeziku i da je to Božje djelo.

Ako netko u jeziku moli sam, onda Ʀe veƦ Bog dati da prepozna jel to u redu.
Darovi se najbolje mogu prepoznati po svojim plodovima.
Prije svega to su Mir, Radost i Ljubav!!! Ako su neki od tih plodova prisutni ili neki od ostalih plodova, sigurni možemo biti da je to Bog na djelu. Jednako je tako i osobna vjera bitna. Ako vjerujem da je to Božje djelo, onda to i je Božje djelo!!!
Koliko vjerujeÅ”, tako Ʀe ti i biti.

Po plodovima se duh prepoznaje!
Mislim da sam to veƦ negdje pisala- sve poĆØinje od uma i niÅ”ta se
ne poĆØinje dogaĆ°ati mimo njega,
mi smo duhovna i umna biƦa, dan nam je razum da se njime služimoā€¦
dakle, ako u tu priĆØu stavimo i taj Dar jezika ( o kojem toliko raspravljamo da bi skoro pa i mogli doktorirat Laughing )
jasno je da kad poĆØinjemo sa molitvom (bila ona u jeziku ovom ili onom) ne poĆØinjemo molit u nekom besvjesnom stanju,
nego priliĆØno svjesni i sabrani, svatko moli na svoj naĆØin,
u molitvi stavljamo sve u Božje ruke, u Njegovo vodstvo,
molimo za Njegovu prisutnost, neki mole i zaÅ”titu itdā€¦ -dakle, ako
ja u odreĆ°enom trenu kažem: Ā«Bože, Ti sad sve nosiÅ” i vodiÅ” i
vjerujem u to!Ā»
, onda i vjeruj!
I tu nema dalje priĆØe koji duh moli u meni- neovisno molim li svojim Ā«obiĆØnimĀ» jezikom ili onim drugim, jer za svaku molitvu je (kakva god ona bila) potrebna prisutnost Duha Svetog, bez tog uopƦe nema molitve!
To nam je valjda svima jasno!
Duh Sveti je taj koji je naÅ” posrednik-ne znam to bolje izraziti, jednako kako je i tv posrednik koji nam Ā«donosiĀ» sliku iz nekog udaljenog mjesta- znam da ovo i nije neka usporedbaā€¦ Embarassed
Dakle, kada priĆØamo o daru jezika- dakle o molitvi, ne možemo jedan takav pojam ni krenuti analizirati, a da ne krenemo od Duha Svetog ā€“
od toga Å”to nam On predstavlja, od toga kakvo znaĆØenje ima,
neovisno uopƦe o kakvom se tipu molitve radi!
I u sve to onda stavimo ĆØvrstu Vjeru, Ufanje i Ljubav!

Trebamo se zapitati kakva je moja molitva, vjerujem li zaista da kada molim da je On sa mnom ili to eto tako samo podrazumijevam,
tj. uopƦe ne razmiÅ”ljam o tome svjesno i stvarno!
Sa nama je u molitvi prisutno cijelo Nebo i to vrlo stvarno i živo, sa nama mole svi Sveci i AnĆ°eli, DuÅ”e u ƈistiliÅ”tu, naÅ”i pokojni, naÅ” AnĆ°eo ƈuvar i može to nekima zvuĆØati kao bajka i kao tlapnja,
i mogu na to odmahivati rukom i slatko se nasmijati, no meni to nije ni malo smijeŔno niti bajkovito, jednako kako mi to nije niti sv.Misa niti Muka Gospodinova!

TakoĆ°er sam miÅ”ljenja da je osobi koja ima bilo kakve nedoumice- bilo Å”to se primljenih Darova tiĆØe, bilo opƦenito pitanja u životu- iskljuĆØivo potrebno i duhovno vodstvo!
Jer, uvijek je drugaĆØije kada ti neke stvari priĆØaÅ” prijatelju,
a kada to isto kažeÅ” sveƦeniku, svome duhovniku koji te
vodi i savjetuje!
( digresija: osim toga duhovno vodstvo i potreba za sveƦenikom je jedan od pokazatelja koji bitno razlikuje lažnog od pravog proroka)

No, sad sam i ja poĆØela opet sa dugima postovima koji baÅ” i nisu neÅ”to dobro-doÅ”liā€¦ Embarassed
Sorry ljudi..
Ali, imam joÅ” toga za reƦi, pa nemojte zamjerit na duljini-
prikažite to kao žrtvu ili nemojte sve ĆØitat..

Mislim da nekima kojima sam o tome pisala preko pp-a to veƦ
izlazi na uŔi Rolling Eyes Embarassed
Ali, ne mogu da to ne spomenem i ovako,
neƦu spominjati imena, jer ne želim da se ikoga Ā«rastežeĀ» kao osobu ili sliĆØnoā€¦
želim samo ukazati na neke poveƦe propuste koji su se poĆØeli deÅ”avati , a tiĆØu se upravo ovog svega o ĆØemu raspravljamoā€¦

dakle, neki dan sam sluĆØajno zavrÅ”ila na jednom karizmatskom susretuā€¦
Iskreno, nisam bila tu veĆØer opƦe u Ā«formiĀ» za taj vid slavljenja, htjela sam jednu Ā«najobiĆØnijuĀ» Misuā€¦
no, desilo se sve suprotno mojim oĆØekivanjima!
Dakle, umjesto Mise, uslijedilo je od 19 do 20 slavljenje Gospodina molitvom i pjesmomā€¦
Ok, ne mogu reƦi da mi nije bilo lijepo, no bilo je trenutaka koji su mi ostavili velik nemir.
Sad samo opet mala digresija Embarassed - da me se krivo ne shvati, meni je karizmatski put u vjeri dao mnoge odgovore, na izgradnju mi je i nemam niÅ”ta protiv toga, iako sam tip osobe za malo drugaĆØija slavljenja, no smatram da svatko ima svoj put rasta u vjeri i to je to.
Da sad nastavim dalje- no, isto tako uviĆ°am kako sam negdje ranije rekla- da je karizmatsko jako Ā«skliskoĀ» podruĆØje i to zbog neznanja.
Smatram da ako sveƦenici zovu puk na takav naĆØin slavljenja,
ako za to imaju autoritet i odgovornost te i potrebno dopuŔtenje
( jer, neki to dopuÅ”tenje nemaju, pa se svejedno time bave- Å”to je kontra svakoj posluÅ”nosti, neovisno o plodovima! Tu mi uvijek u misli doĆ°e sv.Franjo koji je prvo Å”to je bio i Å”to ga je u velike u to doba razlikovalo od drugih- jest posluÅ”nost)
onda moraju isto tako moƦi imati i potpunu odgovornost da vrÅ”e
potrebnu edukaciju puka koji im dolazi, jer upravo zbog neznanja,
iz želje za senzacijom, mnogi odu u krajnost koja nema viÅ”e veze sa zdravom vjerom i duhovnoÅ”Ć¦u, ili se desi da sve prvotno oduÅ”evljenje koje su doživjeli splasne pojavom prvog problema odnosno križa.

No, to je joÅ” najmanje- najgore je kada si laici uzimaju za pravo (takoĆ°er veƦinom iz neznanja) da vrÅ”e stvari za koje nemaju nikakvu ovlast!

Smatram da se sveƦenici ne mogu ponaÅ”ati u tom sluĆØaju kao nojevi i zabijat glavu u pijesak i samo slijegati ramenima- govoreƦi da ne mogu oni sveā€¦ meni je potpuno jasno da ne mogu sve, ali ostajem pri tome da oni koji su iole svjesni svoje odgovornosti kao sveƦenika moraju moƦi dati sve od sebe, jer i samo jedna duÅ”a koja ode u krivo- je previÅ”e!
Dakle ako ĆØiniÅ” neÅ”to- ili ĆØini kako treba, držeƦi se reda i pravila ili radije nemoj niÅ”ta!
ZaÅ”to to govorim, zato jer sam upravo na ovo susretu od neki dan uoĆØila mnoge nepravilnosti!

Moram isto tako priznati da ne sumnjam u autoritet tog sveƦenika, ali kako i za sve tako i za njega vrijede neke stvari!
Prvo Å”to sam uoĆØila jest da nije bilo tumaĆØenja!
Dakle, poĆØela je i molitva u jezicimaā€¦
prvi puta pri tom mi je zaista bilo nelagodno i to baÅ” zato Å”to nisam razumjela niÅ”ta od onog Å”to su govoriliā€¦
SveƦenik je samo u jednom trenu odtumaĆØio dio- i na tome sam silno bila zahvalna, no kako sam shvatila i ĆØula (možda sam i krivo shvatila) nije odtumaĆØio sveā€¦
i tako dok su svi oni izgovarali meni nerazumljive rijeĆØi, ja sam molila za tumaĆØenje, jer smatram da ako se na taj naĆØin moli u crkvi- da bi to bilo svima na izgradnju, mora se sve i tumaĆØiti, a osim toga imam pravo znati Å”to to oni mole i na Å”to to toĆØno ja kažem svoje Ā«AmenĀ» !
U jednom trenu sam samo tupavo stajala meĆ°u svom tom masom ljudi i rekla:
Ā«Bože meni viÅ”e niÅ”ta nije jasno! Ā« , bila sam priliĆØno nemirna i molila sam zaÅ”titu i jedino Å”to me tjeÅ”ilo jest da vjerujem da su tamo zaista bili prisutni Isus i Marija ..
no, kako godā€¦.
Druga stvar koja me uznemirila jest polaganje rukuā€¦
ok, ovo nije bilo ni približno polaganje ruku kako sveƦenici ĆØineā€¦
stavljali smo ruku na rame jedni drugima i molili jedni za drugeā€¦
Koliko je to ok i koliko nije saznala sam slijedeƦe dane zovuƦi razne ljude i sveƦenikeā€¦
Dovoljno mi je bilo Å”to su mi svi sveƦenici koje sam pitala za to (ukljuĆØujuƦi i mog duhovnika) rekli da to nije baÅ” ok.. tj. nisu se složili sa timeā€¦

Pred nekih godinu dana sam priĆØala sa jednim sveƦenikom iz jednog drugog grada koji mi je i sam iznio problematiku koju uviĆ°a u svojoj župi u kojoj djeluje uz druge sveƦenike- sam je rekao kako mu tu neÅ”to Ā«smrdiĀ», jer ne mogu samo tako ljudi u tolikoj masi Ā«padatiĀ» svako malo u Duhuā€¦
Dakle, na ovo bih se nadovezala na joÅ” jedan problem- a taj je da mi se ĆØini da se mnogo toga izmaklo kontroli!

Å to se Mise tiĆØe, nisam je doĆØekala, jer zbilja nisam imala viÅ”e snageā€¦

Dakle, iz svega ovog uvidjela sam i nauĆØila neke stvari:
Crkva je unutar sebe jako podijeljena, pastiri su podijeljeni , jedni ĆØine jedno, drugi drugoā€¦
Stado viÅ”e ne zna za kim Ʀeā€¦
Da bi danas vjernik opstao u zdravoj vjeri mora imati ĆØvrste i jasne stavove, i na žalost mora shvatiti da se u konaĆØnici bori sam i da Ʀe neki puta ili možda mnogo puta o jednoj te istoj stvari od razliĆØitih sveƦenika dobiti potpuno opreƦne odgovore! To je i ono Å”to istovremeno sablažnjava!
Silno je potrebna molitva za naÅ”e sveƦenike, za njihovo vodstvo, možda smo neki puta toga i premalo svjesni misleƦi kako nas se to baÅ” previÅ”e i ne tiĆØe!

I uz sve uoĆØene stvari i probleme- joÅ” jednom naglaÅ”avam prijeko potrebnu edukaciju vjernika, jer crkva zaista puca po Å”avovima!
Puk ili neka bude voĆ°en kako treba sa svime Å”to se pod tim podrazumijeva ili neka se to ne ĆØini, jer u protivnom nastaju preveliki propusti koji nisu uopƦe benigni!

Etoā€¦ znam da mi je post predug, joÅ” jednom isprika za duljinu!
Embarassed

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Mara

PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 6:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto tako je to u posljednjim vremenima. Trajno treba imati na umu da je Bog Bog reda, a ne nereda. To posizanje za bilo ĆØime, potreba da se ĆØini neÅ”to posebno, potreba za izvanrednim i senzacijama, sigurna sam nije od Duha Božjega. Sam Isus je bježao od spektakla, zar bi Crkva trebala ĆØiniti Å”to drugo?
I naĆØelno se slažem, treba biti razliĆØitih naĆØina i slavljenja i moljenja. Ali bila sam na ponekom karizmatskom okupljanju i sve Å”to sam nakon toga vidjela i saznala pouĆØilo me da je to bio mjehur od sapunice. Pun zanosa i hvale, kaže glasoviti propovjednik ženama da su ozdravile od raka - umrle one za 2 mjeseca - od raka. Ma cirkus, krÅ”Ć¦anina nedostojno. Drugi takav odbije pomoƦi udovici u nevolji, ali uskriÅ”ava mrtvaca - jasno nije ga uskrisio. Ovo je malo od onoga Å”to znam.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 8:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
ok ... priznanje iznuĆ°eno ... Cool
u ĆØistiliÅ”te ne vjerujeÅ” jer se ne pod tim nazivom ne spominje u Bibliji ...
a u Trojedinog Boga vjerujeÅ” ...

a kako onda možeŔ vjerovat u Presveto Trojstvo (Trojedinog Boga)
kad se ni ono nigdje pod tim nazivom ne spominje u Bibliji? Wink Laughing Laughing Laughing

oprosti Ŕto ti ranije nisam odgovorio na tvoje pitanje klaro,
no ako okreneÅ” ,1 ivanovu 5:7-8 a kaže jer su trojica Å”to svjedoĆØe u nebu: otac, rijeĆØ, i duh sveti; i ova su troje Å”to svjedoĆØe na zemlji:duh i voda i krv i ovo je troje jedno
klara

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 8:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

1 iv 5
7Jer troje je Å”to svjedoĆØi: 8Duh, voda i krv; i to je troje jedno.

ne spominju se nigdje Otac i Sin,
a ponajmanje izrijekom Presveto Trojstvo ... Cool
tražila sam od tebe citat iz Biblije gdje su toĆØno i doslovno
navedene rijeĆØi Presveto Trojstvo ...
nema ga, i ti to znaÅ” ...
naÅ”ao si se u pat poziciji pa onda posezeÅ” za ĆØinjenicom da
se ne može sve doslovno tumaĆØiti ... tja ...

interesantno kako inzistiraÅ” na doslovnom navoĆ°enju,
no kad trebaÅ” "braniti" svoje stavove, a pri tome nemaÅ” konkretnih argumenata
- onda može i slobodno tumaĆØenje ...
hm ...

ovim je rasprava s moje strane zavrŔena ...
poĆ°i u miru ...

rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak pljesak
no ipak mislim da si mi ostala neŔto dužna, Wink
ipak nema veze vozi se
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: pet 07 tra 2006, 23:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

RijeĆØ i frantik, predlažem vam lagani predah od ovih tema.
VaÅ”a "misija" provociranja nas katolika prisutnih na ovom forumu prelazi sve granice. Pljuvanje po naÅ”im svetinjama, po nauku KatoliĆØke Crkve, a time i po nama samima neƦemo trpit. Dajem vam opomenu. Ukoliko vaÅ”e ponaÅ”anje ostane i dalje drsko, provokativno i "arijevsko", bit Ʀete udaljeni s ovog foruma. Ljudi, gdje vam je tolerancija?

Za svaku daljnju raspravu koristite temu Razgovor ugodni naroda krÅ”Ć¦anskoga.
I molim da to onda stvarno bude to: razgovor ugodni naroda krÅ”Ć¦anskoga.

A s ostalih tema sve Å”to je u suprotnosti s Naukom KC - bit Ʀe brisano.

Božji blagoslov i s vama.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 05 lip 2006, 23:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je li netko od vas ĆØlan neke karizmatske zajednice? Kako to izgleda tamo iz vaÅ”e perspektive?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
AnĆ°eo

PostanoPostano: ned 27 srp 2008, 17:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja nisam bio u KZ (iako sam ĆØesto u zadnje vrijeme pitao Gospodina zaÅ”to, ali valjda je tako trebalo biti), ali sam u zadnje vrijeme upoznao Å”to je to i moram priznati da je to doista Božji dar Crkvi, koliko god da se to osporava. Ckva se po toj Obnovi doista i obnavlja, istina polako, ali ja vjerujem kvalitetno.

Da nema Boga, ne bi bilo ni ateista.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 27 srp 2008, 20:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sad kad sam proĆØitala ovu temu od A do Ž, pitam vas,jel mi netko može preporuĆØiti koju dobru knjigu o tome???

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vraĆØiÅ” boli,
odbila joÅ” nikog nisi, koji za pomoƦ moli.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.