HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 24 ruj 2017, 13:53. Pogledaj neodgovorene postove
Karizmatski pokreti, zajednice, osobe...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Jo

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 11 ožu 2004, 21:38
PostNaslov : Karizmatski pokreti, zajednice, osobe...
Citiraj i odgovori

Nekako se u zadnje vrijeme dosta bavim ovom temom i razmisljala sam da li da ju stavim ili ne i malo se konzultirala i evo! Zanima me vas stav, iskustvo, sto je to? i jeste li bili na kojem karizmatskom seminaru, kako vam je bilo...kako gledate na karizmatske osobe?

Lav je u zraku
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Drago mi je Jo da si se okurazila i stavila ovu temu na forum. Moje razmisljanje o tome znas,ali eto i za siroke mase.
Iskreno,prije sam bio sumnjicav prema svemu tome,pa cak sam i donosio krive sudove, npr. prema daru jezika.Znam da su ga mladi jedne meni blize zajednice trazili a da nisu znali sto ce s tim.Ista situacija je bila i prema seminarima,sve dok nisam i sam bio na dva takva,ovdje u Rijeci,i to od fra Zvjezdana Linica.
Zelim reci da dok se ne upoznamo sa svime time,donosimo napamet misljenja koja nisu utemeljena na nasem iskustvu vec na onome sto nam drugi kazu,pa tako mogu biti pozitivna ili negativna.
Nakon sto sam bio na tim seminarima,stekao sam vrlo pozitivna iskustva o svemu tome i na djelu vidio koliko je Gospodin velik.
Jos imam zelju otici u Tabor ili sl. ali to ce mi se moci ostvariti tek pred ljeto kad ulovim koji slobodan dan na poslu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 13:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U potpunost se slažem sa Sinišom! Moj prvi sustret s karizmatskim seminarima bio je onaj u Rijeci s fra Zvjezdanom Linićem. S bendom sam morala animirati suret i priznajem, išla sam s rezervom, ali danas, nakon nekoliko godina..... jako sretan Kao i Sike, pokušavam uloviti slobodne dane za odlazak u Tabor. većinski dio moga benda bio je nekoliko puta, a ja nikako. Dar jezika nešto je čime smo svi obdareni, ali se moramo spustiti u potpunu dječju jednostavnost da bi ga mogli koristiti.
Karizmama svi pristupamo u početku s rezervom. Ne čudi me skepticizam ljudi, i ja sam bila takva, a ukoliko želite upoznati se više o npr. daru jezika ( kad smo ga već pomenuli, iako je darova mnogo ), postoje literature u VERBUMU, nisu skupe, ili još jednostavnije, u POSL.KORINĆANIMA (i ne samo u njoj, nju navodim kao primjer) spominje se taj dar. Također, u HVALOSPJEVU LJUBAVI su redci o tome... Čitajte Bibliju, u njoj vam sve piše....

Helena
i.v.a.n.a.

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

imala sam na vise mjesta i kod razlicitih osoba susreta sa karizmama. upoznala sam vise svecenika koji se time bave i sudjelovala na molitvenim sastancima. i moje je iskustvo vrlo dobro. ima tu losih stvari, tipa glume i forsiranja...ali tko sam ja da sudim? osobno mislim da ukoliko darovi pridonose BOzanskom planu spasenja, itekako su potrebni! i korisni! mislim, ukoliko oni koji ih imaju koriste za rast sebe i drugih. a znam da vecina onih koji ih imaju to tako i koriste. nista od tih darova ukoliko ostanu sami za sebe. sami sebi dovoljni. onda nestaju. istina je da su ti darovi ili karizme nesto izvanrednoga i mogu biti i odbijanje drugih, stoga treba paziti gdje i kada. sve u svoje vrijeme. osobno nisam za forsiranje tih fenomena...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
nata

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam da puno ljudi, među njima i svećenika, ima negativno mišljenje o karizmatskim pokretima, seminarima i osobama. Isto tako znam da su dvorane prepune onih koje to privlači.

Nisam aktivni član Crkve i ne mogu reći da dobro poznajem kretanja unutar nje,ali očito je da su ti pokreti DIO Crkve, te da ih ona dopušta, odn. ne zabranjuje. Vjerojatno i unutar Crkve postoje pristaše i protivnici.
Čini mi se da ovi potonji smatraju kako je loše što karizmatski seminari liče na protestantske, to je ono što ih smeta.
Ali, tko je taj ko može reći - treba ovako a ne onako propovjedati, slaviti, moliti?

Možda griješim...sorry Embarassed

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
zole

PostanoPostano: pet 12 ožu 2004, 21:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moj je stav tu vrlo jasan!
Kako nam Isus kaze: "Po djelima cete ih njihovim prepoznati!"

Stoga i ja kazem, sve dok su produkti karizmatskih darova dobri, u potpunosti ih podrzavam. Nazalost, danas je mnogo takvih zajednica kucnog tipa bez pravog i adekvatnog duhovnika. Tada se mogu (naglasavam MOGU) dogoditi stvari ciji produkti i nisu tako dobri! Cesto se ljudi zanesu, prepuste osjecajima i zanosu. Ukoliko tome pridodamo i autosugestiju, moguci su razni nekvalitetni produkti!

Inace, u stalnom sam dodiru sa ljudima sa karizmatskim darovima i znam kakvi su bili u svome pocetku i kako su razmisljali (kao da su postali sveci) i kako se to nakon nekog vremena ipak poslozi u glavi. No posloziti se nece bez pravog duhovnika koji ponesto i zna, a ne prepusta sve osjecaju, koji ponekad zna i prevariti...

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: sub 13 ožu 2004, 15:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

istina je ZOle. Duhovnik je neophodan. I to pravi i razumni duhovnik. Pomalo me je strah onih ciji su duhovnici slicni njima. MIslim da smo mi ljudi skloni iskrivljavanju stvari, tako da je i ovo podlozno tome. Pogotovo sto je u karizmatskim pokretima jasno naglasena psiholoska strana covjekove ranjenosti...potrebno je jako puno paziti da ljudi ne skrenu, i jasno naglasaavati kako Crkva nije psihološka radionica, već prije svega Kristov dom. Postoji velika opasnost navezivanja na osobe s karizmama (osobno sam se tome uvjerila) te mislim da takve osobe moraju prije svega nagalsavati onoga tko im je darove posudio a ne same sebe. A takodjer poznajem one koji svoje darove naglasavaju na sva zvona, a plodovi? Eh, lako je suditi... Embarassed
Jo

PostanoPostano: uto 23 ožu 2004, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eto ja pokrenula temu a od mene ni slova Embarassed

Naime, jendu vecer ja se spremam na sastanak animatora. Obula sam tenisice kad mi javi moja seka da mi je dosla prijateljica s kojom zaista nisam duuuuuugo pricala. (Inace zivimo u istom kvartu!) Prolazila je kraj moje zgrade i jednostavno je pozvonila da mi se javi jer joj se nije dalo ici doma! Meni cudno, al eto! I tako ona me pozdravi a vidim ja da nju nesto muci i tako krenemo mi van (ja na sastanak a ona kuci) i pricamo i odlucim ja ne ici na sastanak nego se prosetat s njom! Inace ona ide na karizmatske molitve i osoba je koju jako volim i s kojom volim pricat! I tako razgovarajuci ona se otvorila meni, a ja njoj i nekako meni doslo!

Uh, koliki uvod! Naime pricali smo o ovoj temi koja je za mene bila bolna točka jer prvo iskustvo koje sam imala bilo je jako negativno, a bilo je dok sam bila u srednjoj skoli i jako me pogodilo da jednostavno nisam htjela cut za to! Nakon molitve,promisljanja i razgovora bile su mi jasnije neke stvari!

Uvijek kad se govori o karizmama (darovima Duha Svetoga) govori se o onim "neobičnim", tj. daru jezika, daru tumačenja, daru razlikovanja duhova i tome slično, a zaboravljaju se oni "obični" svakodnevni! Ponekad se cak previse stavlja naglasak na njih! Ima osoba koje imaju te darove, ali ti darovi su prvenstveno za korist zajednice, a ne za osobno isticanje! Jako je bitan duhovnik koji je zrela duhovna osoba. U svemu tome nije bitna karizma nego da ja po njoj dovodim ljude k Kristu! Ako mi sluzi na vlastitu hvalu upitno je koliko je to dar DUha svetoga.
Potrebni su nam pravi karizmatici i njih se prepozna po njihovim djelima, ali mislim da bi bilo potrebno naglasaviti i "obicne" darove Duha Svetoga koji su nam zaista potrebni u svakom nasem zvanju i zanimanju!
Mislim da je dar slušanja drugoga, znati sto reci u nekom trenutku, sluzenje ljudima, igra s djecom i jos puno toga veliki darovi Duha Svetoga koji se ne podrazumijevaju sami po sebi! Za to isto treba moliti i vjezbati se u tome!

Oprostite na duzini! ne znam jesam li se uspjela jasno izjasnit...

Lav je u zraku
zole

PostanoPostano: uto 23 ožu 2004, 22:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Jo!!!

A svi jako dobro znamo darove Duha Svetoga:

Mudrost
Razum
Savijet
Jakost
Znanje
Poboznost
Strah Bozji

E kad bi molili za ove darove, gdje bi nam bio kraj???

ps. ne umanjujem darove karakteristicne za karizmatske zajednice, samo malo nadopunjujem (nadam se) Join post!

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 22:23
PostNaslov : stav
Citiraj i odgovori

Poštovana gospodo!
Citam ova vasa razmisljanja i premisljam si sve pregrmljene kilometarske rasprave o karizmaticima i pomalo se smjeskam. Sto nas u tome izaziva i zasto nas to tako skaklja?
Ne znam tocno. Osobno, pobornik sam tzv. "klasične pobožnosti": molitva, sakramenti, sveto pismo, djela milosrđa i ljubavi začinjeno s malo posta i odricanja. Rekao bih da to znači: kršćanski hodati. Ako karizmatski pokret moze pomoci da se dodje do toga, tj. da se krscanski prohoda onda OK, ali ako ne, ako on znaci stake kojih se ne mozemo osloboditi onda smatram da se o njemu jos valja razmisljati.
Ugodno vrijeme! jako sretan

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
jelena

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 22:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo zadnje stoji, 100%! Samo mislim da karizmatski pokreti ni nemaju za cilj da budu put, nego putokaz, a oni koji to ne shvaćaju i žive od seminara do seminara i za seminar još su slabi i zapravo još nisu na putu...
Ja sam nedavno bila kod Linića. Prije sam mislila da tamo idu samo fanatici, ali igrom slučaja pristala sam da i sama odem i sad me je sram što sam bila toliko protiv toga jer tamo baš i nema fanatika a naučila sam o našoj katoličkoj vjeri od tih ljudi više nego što sam naučila na bilo kojem vjeronauku. Mislim da sam sad na dobrom putu i sasvim mi je dosta molitva, čitanje Božje Riječi, djela milosrđa... ali nažalost do prije seminara sam ipak imala nekakvu "duhovnu rupu".
Marijana Zovko

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, moram se i ja javiti na ovu temu.
Ja sam za karizmatski pokret cula nekako prije godinu dana. Kako je otac James dolazio u hrvatsku pa bio u svicarsku, ali me nije privlacilo vec me je bilo toga strah- ma sasvim nesto novo.
Medutim, kako sam hvala dragom Bogu povezana sa dragim prijateljima u zagrebu, polako sam se vise i vise zanimala, pa citala, a nedavnos sam bila na seminaru Zvijezdana Linica, , i moram priznati da sam se jako toplo osijecala. Samo mi je zao sto nisam mogla sudjelovati sva tri dana jer je ipak bilo dosta udaljeno, pa sam bila samo na dan.
Sa svojim svecenikom nemogu o tome pricati, dugo ga vec molimo da nam omoguci jednu duhovnu obnovu, ali je totalno protiv karizmatske obnove. Vidim da malo o tome zna, samo je odgovor da to crkva jos nije prihvatila ili odobrila i amen na tu tocku.
Sljedece sto mislim, kada budem dolazila ponovo u hrvatsku potraziti fra Zvijezdana Linica i otici u tabor.
Dali netko nesto zna o prokletstvu? Evo, to je jedino nesto sto mi zadaje straha. Nemogu bas vijerovati da recimo imam bolest zbog jednog prokletstva. Ali bolje ne nagadati vec otici na seminar, jel´tako.
ljep pozdrav iz njemacke

SMILUJ MI SE BOZE

Mary
Daniel

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 20:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da su karizmatički pokreti odlični, ljudi koje je Bog obdario određenim karizmama svjedoče svoju vjeru pred masama. nekada sam bio jako sumnjičav prema takvim pokretima, izgledali su mi kao sektaška okupljanja i degradacija naše svete vjere, ali kada sam i sam prošao njih nekoliko mogu vam posvjedoćiti da o njima sada imam samo najbolje mišljenje. Na jednome od takvih seminara kod fra Zvjezdana Linića prije nekoliko godina sam doživio posebno vjersko produhovljenje, osjetio sam se kao Sveti Pavao nakon što je ponovno progledao, postao sam od ottodoksnog tradiconalnog katolika vjernik koji nastoji što dublje živjeti i svjedoćiti svoju vjeru. jedini problem kod tih seminara može nastati onda kada ljudi postanu ovisni o njima, jedan dio vjernika putuje od seminara do seminar, a to je jedna vrsta ovisnosti, o tome često zna govoriti i fra Zvjezdan na seminarima. Zato je jako važno da osoboba poslije iskustva karizmatskog seminara nađe neku zajednicu unutar Crkve u kojoj bi mogla srediti svoja duhovna iskustva i krenuti pravim putem vjere.
nata

PostanoPostano: sub 03 tra 2004, 20:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marijana, ne znam puno o prokletstvu, ali ne vjerujem da to tako djeluje. Ne bih se usudila tumaciti Sveto pismo, ali evo ovo sam pronasla:

Krist nas otkupi od prokletstva Zakona, postavsi za nas prokletstvom...
Gal 3,13

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
jzekic

PostanoPostano: pon 19 tra 2004, 8:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da i vi koji ste na ovoj temi pročitate malo mojih razmišljanja...

Doista Braćo, nismo od tmina i laži nego od Svjetla i Istine.Po svome Krštenju i rođenju u svijetu živih i onih čije je ime upisano u knjizi života, s Kristom smo u nedokučivoj tajni neba i Božijeg trojedinstva utonuli u smrt, no smrt nije naša sudbina i kao što s Kristom u nju trenutačno utonusmo, tako ćemo s njim krenuti u život u dan kada će se probuditi i nebo i zemlja i more i sve vode zemaljske, da izbace sve mrtve i da oni čije ime na Stablu Života Uskrsnu u novo djetinjstvo i novi život Slave, kojemu neće biti kraja u vjekove.No kao što znamo neće svi biti spašeni, jer neki ne ljubljaše istine i braće svoje te stoga biti će bačeni u jezero ognja gdje jauk i škripa zuba ne prestaju.Nije se lako na ovome vremenitom svjetu boriti za vječna dobra, no nije to nešto što smo mi sada shvatli, jer Gospodin je rekao “Mene su mrzili i vas će mrziti” Dakle nije nam lako no trebamo ustrajati u borbi s onim koji nam donosi svako zlo.Još nam nešto stvara probleme, to što u vremenitosti ovoga svjeta i našoj tjelesnoj nemoćnosti i slabosti pred grijehom, sotona nije rogat i repat da bi ga se bojali, kao što ga slikari duhom svoje mašte prenose na platna.Dapače on nam dolazi umotan u celofan kapitalističkog svijeta I razularenog svjetskog poretka moći, svijeta čiji cilj nije najveće dobro LJUBAV, nego mu je najveće dobro natjecanje i nadvisivanje-borba.No nismo pozvani da se nadvisujemo i sudimo nego ljubimo i služimo.Nije natjecanje od Boga, nego od sotone koji je izvor svakoga zla i propasti, u početcima svijeta kada je postojao samo svijet savršenih anđela, sotona je poželio natjecanje nebi li svog Gospodara i Stvoritelja nadvisio i bio veći od njega koji sve stvori iz silne ljubavi.Posebno su opasni oni koji u ime “svoje istine” propovjedaju propast i smrt, jer potaknuti sotonom koji je uništen i čija je sudbina određena i oni koji su s njim osuđeni na smrt vlastitim izborom neposlušnosti žele da svi s njima propadnu.Nedajte se zavesti budite hrabri jer ostavio nam je Krist obećanje da će biti s nama do svršetka vremena.Ne gubite dana i časa, milostivan je Gospodin i beskrajno dobar no ni nebo ni zemlja neznaju kad dolazi, spremni budimo jer Doista, ako Bog anđela koji sagriješiše nije poštedio nego ih je sunovratio u Tartar i predao mračnom bezdanu da budu čuvani za sud; ako staroga svijeta ne poštedje; ako gradove Sodomu i Gomoru u pepeo pretvori,što će nas poštedjeti.Blago pravednima jer neće biti suđeni s nepravednima i zbavit će ih Gospodin ko Nou, glasnika pravednosti, pravednog Lota, i bezbrojno mnoštvo svetih, čisto kolo djevica i nebrojne vojske neba.Ne bojte ste ako ste i u grijehu, no spremni na obraćenje, jer umije Gospod i pobožnike iz napasti izbaviti, a nepravednike za kaznu na Dan sudnji sačuvati, ponajpače one koji u prljavoj požudi idu za puti i preziru Veličanstvo. Buduća kazna Preuzetnici, drznici i ne trepnu pogrđujući Slave, dok anđeli, iako jakošću i snagom od njih veći, ne izriču protiv njih pred Gospodinom pogrdna suda. Oni pak kao nerazumne životinje, po naravi rođene za lov i istrebljenje, pogrđuju što ne poznaju. Istim će istrebljenjem i oni biti istrebljeni; zadesit će ih nepravda, plaća nepravednosti. Užitkom smatraju razvratnost u pol bijela dana. Ljage i sramote! Naslađuju se prijevarama svojim dok se s vama goste. Oči su im pune preljubnice, nikako da se nasite grijeha; mame duše nepostojane, srce im je uvježbano u lakomstvu, prokleti sinovi! Zabludiše, napustivši ravan put, te pođoše putom Bosorova sina Bileama, koji prigrli plaću nepravednosti, ali primi i ukor za svoje nedjelo: nijemo živinče ljudskim glasom prozbori i spriječi prorokovo bezumlje. Oni su izvori bezvodni, oblaci vjetrom gonjeni; za njih se čuva mrkla tmina. Naklapajući naduvene ispraznosti, požudama putenim, razvratnostima mame one što netom odbjegoše od onih koji žive u zabludi. Obećavaju im slobodu, a sami su robovi pokvarenosti. Jer svatko robuje onomu tko ga svlada. Doista, pošto su po spoznaji Gospodina našega i Spasitelja Isusa Krista odbjegli od prljavština svijeta, ako se opet u njih upleću i daju se svladati, ovo im je potonje gore od onoga prvoga. Bilo bi im doista bolje da nisu spoznali puta pravednosti, negoli, pošto ga spoznaše, okrenuti leđa svetoj zapovijedi koja im je predana. odilo im se što veli istinita izreka: "Pas se vraća svojoj bljuvotini i okupana svinja valjanju u blatu." Dan Gospodnji: Proroci i apostoli.
Ne prijanjajte dakle uz laži ovoga svijeta, neće vam biti lako no što je ovih per godina spram vječnosti, ljubite jer ste ljubljeni i darivajte jer ste darovani, jer ponudi Bog svakom ponaosob različite darove da iz dana u dan rastemo k njemu u slavi njegova imena, čekajući blaženu nadu Uskrsnuće mrtvih i život budućega vijeka.Učimo od učitelja jer mnogo nam ostavi u baštinu i ne samo to nego ostane s nama unatoč našim prijestupima. Krist jednom za grijehe umrije, pravedan za nepravedne, da vas privede k Bogu - ubijen doduše u tijelu, ali oživljen u duhu. U njemu otiđe i propovijedati duhovima u tamnici koji bijahu nekoć nepokorni, kad ih ono Božja strpljivost iščekivaše, u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom. Njezin protulik, krštenje - ne odlaganje tjelesne nečistoće, nego molitva za dobru savjest upravljena Bogu - i vas sada spasava po uskrsnuću Isusa Krista i, uzašavši na nebo, jest zdesna Bogu, pošto mu bijahu pokoreni anđeli, vlasti i sile.Dao Bog da i mi jednoga dana u ovoj vjeri zavrijedimo ustati od mrtvih i biti pridruženi mnoštvo svetih jer Istinu ljubismo i laži se ne pokorismo nego ljubavlju na zlu uzvraćasmo, ne natjecasmo se nego služismo.

U koga je uma neka razumi, jer ostavi nam Bog riječ svoju da ne lutamo stazama našega ograničenog uma, nego da imamo puta k slavi Njegova kraljevstva.

I Duh i Zaručnica govore: "Dođi!" I tko ovo čuje, neka rekne: "Dođi!" Tko je žedan, neka dođe; tko hoće, neka zahvati vode života zabadava!

Oprostite na eventualnim greškama jer sam brzo pisao.

Josip

Mir i dobro!

Uskrsnu kako je rekao. Aleluja! Aleluja!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: pon 19 tra 2004, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo još nešto da budem potpun...

"Bilo je u narodu i lažnih proroka, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, onih koji će prokrijumčariti pogubna krivovjerja, zanijekati Gospodina koji ih otkupi, i navući na se brzu propast. I mnogi će se povesti za njihovim razvratnostima. Zbog njih će se kuditi put istine. U svojoj će vas lakomosti kupovati izmišljotinama. Njihova osuda već odavna nije dokona i propast im ne drijema."

Stoga pažnja ali ne i strah jer je on najveći neprijatelj vjere!

Ja sam glasnik Velikoga Kralja poslan na raskršća života, gozbi da vječnoj dovodim goste, da svijetu kažem što je ljepota.
Coje

PostanoPostano: pon 19 tra 2004, 22:30
PostNaslov : Odgovor na Josipovu poslanicu
Citiraj i odgovori

Postovanje Josipe!
Sve ono sto si napisao je u redu; i ja tebi zelim Kristov Mir i blagoslov naseg uskrslog Spasitelja. Medjutim, ne razumijem cemu svi ti citati i polucitati na ovom mjestu. Upozorenja su OK, zahtjevnost naseg krscanstva vidi se jednaku u teskoci izrecenoj u jednoj rijeci (Ljubi!) kao i u svemu onomu sto si naveo.
Mozemo to reci jednostavno, a mozemo i komplicirati.
Oprosti sto te nisam uspio slijediti u mislima.
Sve najbolje!
Confused Wink

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
jzekic

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 9:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno da sve može biti izrečeno s LJUBI, no ovo sam sve napisao da nema nejasnoća i da ne budem površan, a i došla mi je inspiracija, pa onda voliš kazati sve što misliš, al pročitaj još koji put pa ćeš sve pohvatat, mislim da će ti biti drago!

Da se Istina obznani i spasenje najavi!
Jer Istina će nas osloboditi, Istina će nas spasiti!

Josip

Gost

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 12:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bok Josipe

hvala ti na tako dukackom postu, ali izkreno da ti velim, previse, da bih razumijela kakav stav imas prema karizmatskim obnovama. Hocu reci, nisam te bas mogla pratiti. Nezelim se opet izpricavati na svoje slabo znanje hrvatskog jezika, mislim da ga ipak dobro znam ali evo sorry,
jos jednom bi te molila kratko i jasno. ok Laughing Wink

Pozdrav
Marijana
[Vrh]
deny

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 18:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zbilja Josipe ima tu nabacanih misli i svega! No nisam bas vidio srz problema i tvoje misljenje (cini se vise da je to misljenje Crkve). Ocito je da i ti imas Dar...

Iskreno moram priznat de se bojim Darova.Mozda zato to mi je vjera slaba ili sato sto bih se onda morao stverno promjeniti.A sto se tice samih karizmatika ne znam,vise ima negativan stav prema tome.Mozda opet iz gore navedenih razloga?...

Deny
jzekic

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da jedno naglasim post nije vezan usko za karizmatiku, nego sam mislio da bi ljudima koje to zanima i ovo moglo biti zanimljivo.Također želim reći, dakako da je mišljenje Crkve, ali sam pisao zbog toga što ljudi, i oni koji su u našoj blizini, često iskrivljuju i krivo tumače VJEČNE I NEPROMJENJIVE ISTINE, koje ne ovise o događajima i ljudima ovogo vremena, nego zbog njih postojimo.Doista milost je spoznati da smo stvoreni, i to stvoreni iz velike ljubavi, a mudrost je znati da kada smo stvoreni možemo biti i uništeni, zajedno sa sotonom Ocem svake laži i nemira koji će na koncu vremena zajedno sa svim svojim slugama biti bačen u ognjeno jezero gdje plač i škripa zuba neće minuti dovjeka.
Želio sam samo podsjetiti one koji možda zaboravljaju, da doista stvoreni smo iz ljubavi i radi ljubavi, da ljubimo i u ljubavi, Vječnog i Istinitog Boga postignemo sreću koja nikada neće minuti i koju vam od svega srca želim!

Ljubite i dajite da se u vama i po vama Istina obznani i pucima mir Gospodnji podari!

Zato vam obznanjujem: nitko tko u Duhu Božjem govori ne kaže: "Prokletstvo Isusu". I nitko ne može reći: "Gospodin Isus" osim u Duhu Svetom. Različiti su dari, a isti Duh; i različite službe, a isti Gospodin; i različita djelovanja, a isti Bog koji čini sve u svima. A svakomu se daje očitovanje Duha na korist. Doista, jednomu se po Duhu daje riječ mudrosti, drugomu riječ spoznanja po tom istom Duhu; drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari liječenja u tom jednom Duhu; drugomu čudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razlučivanje duhova, drugomu različiti jezici, drugomu tumačenje jezika. A sve to djeluje jedan te isti Duh dijeleći svakomu napose kako hoće.

jzekic

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nego lude svijeta izabra Bog da posrami mudre, i slabe svijeta izabra Bog da posrami jake; i neplemenite svijeta i prezrene izabra Bog, i ono što nije, da uništi ono što jest, da se nijedan smrtnik ne bi hvalio pred Bogom. Od njega je da vi jeste u Kristu Isusu, koji nama posta mudrost od Boga, i pravednost, i posvećenje, i otkupljenje, bude kako je pisano: Tko se hvali, u Gospodu neka se hvali.

Nipošto! Sluga sam kao i ti i braća tvoja proroci i svi koji čuvaju riječi ove knjige. Bogu se pokloni!" A zatim će mi: "Ne zapečati riječi proroštva ove knjige jer - vrijeme je blizu! Nepravednik neka samo i dalje čini nepravdu! Okaljan neka se i dalje kalja!

Hrama u gradu ne vidjeh. Ta Gospod, Bog, Svevladar, hram je njegov - i Jaganjac! I gradu ne treba ni sunca ni mjeseca da mu svijetle. Ta Slava ga Božja obasjala i svjetiljka mu Jaganjac! Narodi će hoditi u svjetlosti njegovoj, a kraljevi zemaljski u nj donositi slavu svoju. Vrata mu se ne zatvaraju obdan, a noći ondje i nema. U nj će se donijeti slava i čast naroda. u nj neće unići ništa nečisto i nijedan tko čini gadost i laž, nego samo oni koji su zapisani u Jaganjč evoj knjizi života.

Kralj kraljeva i Gospodar gospodara. - Njemu se klanjajte a ne sinovima zemaljskim!

Ariadne

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja bila, tocnije,pjevala, na jednom linicevom i mogu vam reci da sam imala prilicno negativan dojam jer sam shvatila da je vecina ekipe u publici stalan postav. to me jako razocaralo. naravno da ima novih ljudi koji zalutaju pa se oduseve jer im je bas to tada u zivotu trebalo, ali sam imala dojam da je veliki ostatak itekako dobro uhodan i zna napamet cijeli scenarij. mozda se varam.

tili bi,tili bi mo-ru...
jzekic

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo upravo sam sad u jednoj pjesmi čuo ono što htio sam reći pa vam je stavljam da malo razmislite o ljudskoj prirodi i orjentiranosti na ovozemnost!

Znate kada čovjek najviše moli Boga, ne onda kada mu je dobro, nego onda kada mu nešto treba, a to nije dobro!!!

------
Nisam tražio ništa više
Nego ime kao drugi
Malo sreće i ljubavi
Kao svi drugi ljudi.

I nisam molio Boga
Da baš previše mi da
Samo da bude jednak
Među jednakima

A onda Bog dao mi sve
A ja ko smrtnik
Kaza " hvala ne,
ne trebam više pomoć tvoju
jer sad imam sve."

I umalo prevari sve svoje bližnje
I zavoljeh još jednu bez imalo grižnje
A Gospod kaže: "Kad si sit ne prevrći stol,
Jer osjetit ćeš opet isto
Da je ljubav samo ponos i bol."

Evanđelje po Marku kaže
Što je ljudima drago Bogu ne,
A mi uvijek tražimo ispriku
Za sve svoje postupke
I kad bi postali vlasnici
Zemlje, sunca, vjetra, neba, kiše
Malo je, malo je, malo je,
Malo je, malo je i uvijek tražimo više

Coje

PostanoPostano: uto 20 tra 2004, 22:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Postovanje Josipe!
Ovi zadnji tvoji postovi imaju u sebi nesto protestantskoga: odlazis u ono "SOLA SCRIPTURA". Vrijeme u kojem zivimo i njegovi znakovi itekako utjecu na razumjevanje i shvacanje Svetoga Pisma - koje na koncu ne tumacimo ni Ti ni ja, nego Uciteljstvo Crkve (Papa i zbor biskupa), a mi to tumacenje prenosimo dalje kao pravovjerno. Ne bih htio biti cjepidlaka, ali niti zelim da si netko dobije kriv dojam o tumacenju Svetoga Pisma. Cool

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.