HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 20:27. Pogledaj neodgovorene postove
Karizmatski pokreti, zajednice, osobe...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
coldplayer

Spol: muško
PostanoPostano: pon 18 kol 2008, 18:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam na jednom karizmatskom seminaru fra Ive Pavića na kojem je on neprestano inzistirao da svi počnemo moliti u jezicima. Moram priznati da sam se neugodno osjećao u tim trenucima. Masa ljudi nešto blebeće, a nitko ne zna što. Na kraju se umjesto dostojanstvene molitve sve prelilo u običan žamor i kakofoniju. Da je netko sa strane tko možda nije još toliko čvrst u vjeri to slučajno promatrao i vidio što se tamo događa, garantiram da bi pobjegao glavom bez obzira i pomislio kakvi su ovo čudaci.

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 9:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nešto slično sam vidjela na susretu Manjackla, s time da su tako samo neki. No, nije djelovalo ni skladno, ni poticalo na vjeru, više je sličilo na cirkus.

Ljubi i čini što hoćeš
vjernik

PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 15:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svatko ima svoje mišljenje o karizmatskom pokretu.
Moje je uglavnom pozitivno. Malo me je zasmetala fra Kožulova izjava da karizmatski pokret ili obnova daje najbolje rezultate tj. najviše uspjeha, al dobro nije lagao Wink Al ipak dolio je ulje na vatru

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Mara

PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 17:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po čemu se vidi taj uspjeh, koje je mjerilo?

Ljubi i čini što hoćeš
vjernik

PostanoPostano: uto 19 kol 2008, 19:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:

Po obraćenju ljudi.
Ima na žalost mnogo onih koji dolaze na karizmatske susrete ili obnove samo s jednim ciljem...čuli su da mnogi svjedoče o čudima koje su im se dogodili, pa da pokušaju ne bi li se i njima dogodili.Krivo!!
Čuda da, ali čuda obraćenja ljudi i usput ozdravljenja, odnosno čuda oko kojih stoje podjeljenja mišljenja ljudi.
Zato se Isus u ono vrijeme skrivao od onih ljudi koji su tražili samo čuda, a ne i obraćenja Wink
Naime, otud ta "popularnost" karizmatika koja je stekla mnogo neistomišljenika.
Neki govore o mješanju liturgije s psihologijom, drugi s protestantizmom itd, treći o manipuliranju mase itd...

Ne znam za drugdje, ali ovdje u Istri svaka duhovna obnova svećenika karizmatika izazove velik interes vjernika a tako se dolazi i do obraćenja o kojima govorimo Wink

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: čet 21 kol 2008, 5:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sada se priprema jedan susret u Zagrebu.
Nadam se da će biti ozdravljenja u Duhu i da će ovaj susret mnogima pomoći.
Mnogi traže seznzacije tamo gdje ih nema.

U radu je spas.
El Pepe

PostanoPostano: čet 11 ruj 2008, 7:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeli tko bio na duhovnoj obnovi u domu sportova, od 05. do 07. rujna?
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

Tak si ja to mislim
Mara

PostanoPostano: čet 11 ruj 2008, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Mara napisa:

Po obraćenju ljudi.
Ima na žalost mnogo onih koji dolaze na karizmatske susrete ili obnove samo s jednim ciljem...čuli su da mnogi svjedoče o čudima koje su im se dogodili, pa da pokušaju ne bi li se i njima dogodili.Krivo!!
Čuda da, ali čuda obraćenja ljudi i usput ozdravljenja, odnosno čuda oko kojih stoje podjeljenja mišljenja ljudi.
Zato se Isus u ono vrijeme skrivao od onih ljudi koji su tražili samo čuda, a ne i obraćenja Wink
Naime, otud ta "popularnost" karizmatika koja je stekla mnogo neistomišljenika.
Neki govore o mješanju liturgije s psihologijom, drugi s protestantizmom itd, treći o manipuliranju mase itd...

Ne znam za drugdje, ali ovdje u Istri svaka duhovna obnova svećenika karizmatika izazove velik interes vjernika a tako se dolazi i do obraćenja o kojima govorimo Wink

Ovdje, u Koprivnici je bio J. Manjackl. Tri dana se pljeskalo, pjevalo, propovijedalo, iz jednog šatora vrištalo (kažu da su izgonili zloduhe). Stadion je bio pun. I?
Ništa! Ono što osobno znam jest jedan dobro uzdrman brak koji se ipak poslije konsolidirao. Toliko se vikalo o ozdravljenjima, vjerskom buđenju - ništa!
Slušala sam propovijedanje u danima Velikog tjedna jednog našeg karizmatika, a više je sličilo na reklamu za vlastite proizvode. A šetnja sa Presvetim po crkvi mi je bila na sablazan kako je to izgledalo.
Ja sam osobno od konkretnih članova karizmatske zajednice doživjela samo neljudskost, a ono što sam na svoje oči vidjela jesu loše stvari.
Ima li makar koje doista dokumentirano ozdravljenje na tim seminarima?
I koja se to zajednica stvarno time obogatila i preporodila.
Čitala sam jedan broj časopisa Rhema - to je užas i ne znam tko neke stvari dozvoljava - nisi dobar vjernika ako si siromašan i bolestan, moraš liječit obiteljsko stablo... pa to su već viđene protestanste mudrolije iz tzv. teologije prosperiteta u Americi.
Lijepo molim komentar nekoga tko se u ove stvari dobro razumije da se i meni (eventualno) nešto prosvijetli.

Ljubi i čini što hoćeš
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 11 ruj 2008, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

El Pepe napisa:
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

čitala sam u novinama da su iz jedne cure istjerivali sotonu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
sigurno pred toliko ljudi Rolling Eyes Rolling Eyes

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Jopica

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 10:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
El Pepe napisa:
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

čitala sam u novinama da su iz jedne cure istjerivali sotonu Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

pa i mene zanima kak je bilo na duh obnovi. ja nažalost nisam mogla ići jer mi se sestrična udavala i nećak imao krstitke. no baš mezanimaju dojmovi.

što se tiče istjerivanja sotone, mislim da novinarima ne treba puno da radi senzacije izmisle i napišu gluposti.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, saznah danas kako umire žena kojoj je ovog proljeća jedan naš karizmatik rekao kako ju je Bog ozdravio. Njena nećakinja (14 g.) to ne može pojmiti.

Ljubi i čini što hoćeš
Jopica

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 17:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Evo, saznah danas kako umire žena kojoj je ovog proljeća jedan naš karizmatik rekao kako ju je Bog ozdravio. Njena nećakinja (14 g.) to ne može pojmiti.

a koji?

plus zašto smrt i ozdravljenje moraju biti u suprotnosti, možda je žena umrla pomirena sa sobom i to znači to ozdravljnje.
Mara

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 20:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je izvrdavanje stvari. Ona je otišla na seminar i svi njezini (mlada je žena) da zadobije tjelesno zdravljeSmatram da je reći joj da je Bog ozdravlja u kontekstu njezine bolesti bilo krajnje neozbiljno i neodgovorno. A jer poznajem slučaj, za sada se ništa nije u duhovnom smislu promijenilo.
Neću navesti ime, jer jgovorim o jednom fenomenu koji u ovo vrijeme nije baš rijedak, a dotična osoba je podložna biskupu čija je ingerencija i ovakav pastoral. Javnu hajku nemam namjeru otvoriti.

Ljubi i čini što hoćeš
cromahalia

PostanoPostano: pet 12 ruj 2008, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a što točno želiš postići pisanjem u stilu "netko je nekome rekao nešto što se ispostavilo netočno, neću reći tko niti kome, ali eto nek se zna" ?

ima svega u karizmatskom pokretu, pa šta?
ima svega bilo gdje gdje je Crkva.

When you are through with the blues, you've got nothing to rest on.
(Mahalia Jackson)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 7:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A zašto tvrdiš krivo? Ja sam napisala ono što je OSOBNO znam i dobro poznajem, a ti insinuiraš da iznosim rekla-kazala. Nije fer!

Poznajem bolesnike, poznajem i navedene karizmatike.
A isto je tako zanimljivo da se nitko nije javio s argumentima koje sam molila koji post ranije.

Ljubi i čini što hoćeš
Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 13:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ok nemam namjeru izvrtati stvari, ali nejasno si napisala prvi post o toj ženi, pa mi nije bilo jasno zašto...
No ne vidim razloga da se prešućuje ime, ako karizmatik, po tvome mišljenju, nije pošten. Mislim znam da ni ovaj forum nije potpuno anoniman, ali ne radi se tu o otvaranju hajke već o raspravi.
Ja na žalost toliko malo o svemu tome znam (na temu sam došla radi toga kaj me zanima kako je bilo na duhovnoj obnovi fra linića, i to duhovno a ne karizmatsko i izbacivanje đavla i kajtijaznam) da ne mogu niti zaključiti o kome se radi, možda drugi mogu naslutiti o kome govoriš i time biti oprezniji.

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 14:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad sam ja pročitala cijelu temu, nebudlijena, i kužim o čemu se radi.
Naime sad mi je jasno da se Linić ubraja u karizmatike ali i zl. Sudac (dobro to sam znala, valjda).
Naime ja sam malo išla na stranice Tabora i vidjela da će u Zagrebu biti duhovna obnova, a i Linić mi je simpatičan (sumnjam da bih išla na Suca) tako da sam pomislila da ne bi bilo loše doći na dio seminara ili otići do tabora na jedna dan.
Sad nisam baš tako sigurna.
Mara je prije u temi navodila osude od ljudi koji govore u jezicima i slična nerazumijevanja ...ja to ne trebam, ali zaista, nisam se iz svih sranja iščupala da bi se vratila tu di sam se vratila i sad da me ponovo maltretiraju frustrirani „duhovnjaci“ i njihovi sljedbenici.

Ono zbog čega sam htjela otići na seminar Linićev je bio dobiti neki makar mali poticaj da ponovo osjetim kako je to iskreno moliti, što znači moliti, kako je to bilo biti u naručju Isusa kad sam bila dijete i tako, dakle neki pomak iz učmalosti i ljenosti. No zaista ne znam više dal je to pametno. Mislim meni zadnje što treba su karizmatske obnove, treba mi čisto obnavljanje temelja, kao evangelizacija Ivančićeva, a ne dar jezika sa kojim zaista ne znam što bi (i što je to uopće).

Dakle konkretno pitanje je da li je to za mene pametno ili ne, otići na idući seminar Linićev, koji će biti javan?

A imam i komentar : čini mi se da je suprotnost karizmatskom pokretu onaj tip duhovnosti koju Anselm Grun naziva duhovnost odozdo.

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
cromahalia

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 16:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jopica,
ako se nalazis u stanju "duhovne krize", kako sama kazes, lijenosti i ucmalosti, a zudis za zrelom duhovnoscu, vecina ce ti savjetovati duhovne seminare, tipa ovog posljednjeg od fra Linica, jer kad covjek vidi tisuce ljudi da zajedno mole, tesko ce ostati ravnodusan.
Medjutim, mora se priznati da takvi masovni seminari znaju djelovati na neku osobu u cisto emocionalnoj sferi, bez pomaka na duhovnom planu. Pa ti je, za vrijeme trajanja, sve to lijepo, molitva je laka, ali kad se vratis u svakodnevicu, opet se nalazis pred istim poteskocama u ostvarenju duhovnog zivota.
Zato bih ti ja preporucila da ne polazes nade u vikend seminare, nego da prvo ucinis sama nesto po planu ozivljavanja svojeg duhovnog zivota, a seminar(i) neka ti bude(budu) samo u tome jedno od sredstava pomoci.

A sto mozes sama uciniti?
Prisili se.
Nekad nam je najteze zapoceti nesto, posebno molitvu, i tek onda kad ubijemo taj otpor u sebi i konacno pocnemo, osjecamo da nam se vraca i motivacija.
Nabavi neku dobru knjigu, mene je recimo iz razdoblja dugotrajnog duhovnog sivila izbavila knjiga pape Benedikta - Isus iz Nazareta. Za tebe ce to mozda biti neka druga.
Odluci postiti, npr.jednom tjedno. I zrtvovati se vise. Post je jako mocno oruzje protiv duhovnog mrtvila.
Znam, sve si ovo vec negdje procitala, ne govorim ti nista novog, ali na tim starim receptima je krscanstvo prezivjelo vec dva tisucljeca i na njima su izrasli mnogi duhovni velikani.
E, da, i ne ocekuj brze pomake. Nekad nam Bog daje da u jednom trenutku dozivimo prosvjetljenje, da osjetimo Njegovu prisutnost i oslobodimo se te duhovne ucmalosti. Ali nekad nam dopusta da iskusimo tu tezinu duhovnu da bi mu kasnije bili blizi.
sve u svemu, najgore sto mozes napraviti je prepustiti se i cekati da te osjecaj duhovne lijenosti sam od sebe prodje. nece proci sam od sebe, nego trazi tvoj angazman.

When you are through with the blues, you've got nothing to rest on.
(Mahalia Jackson)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 16:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jopica napisa:
Sad sam ja pročitala cijelu temu, nebudlijena, i kužim o čemu se radi.
Naime sad mi je jasno da se Linić ubraja u karizmatike ali i zl. Sudac (dobro to sam znala, valjda).
Naime ja sam malo išla na stranice Tabora i vidjela da će u Zagrebu biti duhovna obnova, a i Linić mi je simpatičan (sumnjam da bih išla na Suca) tako da sam pomislila da ne bi bilo loše doći na dio seminara ili otići do tabora na jedna dan.
Sad nisam baš tako sigurna.
Mara je prije u temi navodila osude od ljudi koji govore u jezicima i slična nerazumijevanja ...ja to ne trebam, ali zaista, nisam se iz svih sranja iščupala da bi se vratila tu di sam se vratila i sad da me ponovo maltretiraju frustrirani „duhovnjaci“ i njihovi sljedbenici.

Ono zbog čega sam htjela otići na seminar Linićev je bio dobiti neki makar mali poticaj da ponovo osjetim kako je to iskreno moliti, što znači moliti, kako je to bilo biti u naručju Isusa kad sam bila dijete i tako, dakle neki pomak iz učmalosti i ljenosti. No zaista ne znam više dal je to pametno. Mislim meni zadnje što treba su karizmatske obnove, treba mi čisto obnavljanje temelja, kao evangelizacija Ivančićeva, a ne dar jezika sa kojim zaista ne znam što bi (i što je to uopće).

Dakle konkretno pitanje je da li je to za mene pametno ili ne, otići na idući seminar Linićev, koji će biti javan?

A imam i komentar : čini mi se da je suprotnost karizmatskom pokretu onaj tip duhovnosti koju Anselm Grun naziva duhovnost odozdo.

Lijepo je i više nego ugodno doživljavati Božju blizinu. Ipak, nikada ne treba smetnuti s uma da mi istina živimo već, ali ne još, to znači da još nismo u vječnosti, nego ovdje.
Ja ti predlažem da ustraješ u molitvi bez obzira na ono što osjećaš, da čitaš duhovnu literaturu i nastojiš vršiti Božju volju. Nemoj tražiti radost. Jednog dana doći će sama. Jer radost (ona istinska) plod je života s Bogom, bez obzira da li to tvoji osjećaji registriraju ili ne. Pustinja je nužni dio života - valja ustrajati.
Gruen mi se čini jako dobar izbor duhovne literature- jesi li čitala njegove anđele?

Ljubi i čini što hoćeš
Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 18:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

@ cromahalia

Hvala ti na prijedlogu posta, baš sam o postu razmišljala u posljednje vrijeme, ali čini mi se da imamo i previše oruđa za borbu protiv te učmalosti pa ja onda biram i biram pa nikad ne izaberem. tako je i sa postom, čitala sam i zaboravila.
molila sam krunicu svaki dan kroz 2 mjeseca, i ostavila je u trenu kad više nisam išla po danima : slavna, tužna... već sam vidjela da ima mnogo krunica(krvi kristove, anđelima...).
I imaš krivo da me zamaraš sa iznošenjem nečeg što sam već negdje pročitala, baš mi takvi prijedozi dobro dođu, kadmi netko predloži nešto što sam zna da radi.

@ Mara
U pravu si kad kažeš da je radost i poznavanje Duha Svetoga plod rada, i drugačije ne može biti. Ma ja sam nezahvalna tek sad to vidim, doživjela sam u posljednjih pola godine i više nego jednu radost i milost da razumijem stvari koje sam nekad obijala shvatiti.
Red je na meni da nešto i radim.

što se gruna tiče, nisam čitala njegove anđele.
evo recenzije

Anselm Grün -
50 anđela za dušu

Anđeli su slike dublje, trajne čežnje za pomoći, ozdravljenjem i spasenjem koji ne dolaze od nas samih.

Lijepo je zamisliti da će nas kroz godinu dana koja dolazi pratiti anđeo vjernosti ili anđeo nježnosti, da nam Bog šalje anđela koji će nas uvesti u tajnu smirenosti ili ljubavi.

Kroz različite vrline koje autor pridaje pojedinim anđelima na jednostavan su način opisane snage koje oblikuju naš život, potencijali koji ga preobražavaju, koji nas mogu više suobličavati izvornoj slici, onome kakvi bismo mogli i trebali biti. Ti potencijali transformacije izlaze nam ususret u liku anđela.

Nakon knjige 50 anđela za godinu, sada i knjiga 50 anđela za dušu, napisana u istome stilu.

preuzeto sa ks stranice.

Maro ja te molim da ako ti se da preseliš se na temu duhovno štivo pa mi ispričaj kakva ti je kniga. ovu u recenziji je divno.
a misliš li na anđele duše ili kroz godinu?
klara

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 18:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

već smo na duhovnom štivu pisali o tim knjigama ...
polukni ... Wink

dijelove tekstova iz knjiga možeš pronaći i na temi Anđeli:
(samo klikni na naslove)

anđeo žalosti
anđeo zaborava
anđeo trijeznosti
anđeo strpljivosti
anđeo tišine (šutnje)
anđeo hrabrosti
anđeo rastanka
anđeo životne radosti
anđeo mira
anđeo mira II.
anđeo topline

još par tekstova imaš i na kutku za umorne 1. i 2.

sori za off topic ...
Embarassed Wink

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Jopica

PostanoPostano: sub 13 ruj 2008, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:

sori za off topic ...
Embarassed Wink

zaljubljeni fala ti kaj si se potrudila sa ovom hrpetinom linkova

ma nije baš tako velik offtopik, više je koristan nego off!!

Curke svima pozdrav i puno hvala na savjetima i podršći.
Već vidim da ću u ponedeljak na kaptol
labirint

Spol: neodređen
PostanoPostano: ned 14 ruj 2008, 4:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:

Dotični slučaj poznam i istinit je. A znam muke župnika te djevojčice koja sada ne može prihvatiti da joj teta umire (metastaze na jednjaku) a mala je tetu jako volila i sada krivi Boga što teta umire a rekli su joj da je ozdravila.

I nemojte odgovoriti da župnik treba dijete poučiti. Tako se ruši vjera kod ljudi, ali za neke važno je senzacija. Žalosno. No poznam još neke ljude koji su na isti način prekinuli s Bogom i Crkvom.
El Pepe

PostanoPostano: pon 15 ruj 2008, 6:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slučaj je tragičan i žalostan. S druge strane karizme su prisutne u Crkvi od njenih početaka pa do danas.
Mislim da bi vjernici iz samog karizmatskog pokreta trebali više inzistirati na uvođenju reda u sve to.
Mislim da bi trebali napisati statut i program djelovanja te to dati na provjeru biskupima i samoj Svetoj stolici, ovisno o razini na kojoj djeluju.
Tako bi se uvelo više reda i samanjila samovolja pojedinca.

Tak si ja to mislim
mateja_p

PostanoPostano: pet 19 ruj 2008, 8:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

5rich napisa:
El Pepe napisa:
Kako je bilo?
Je li netko ozdravio?

ja sam bila redar na tom seminaru i ono što mogu reći je da je bilo predivno. Gospodin je na mnogo načina dotaknuo mnoge ljude.
a ovo što novinari pišu samo je puko pretjerivanje i napuhavanje stvari kojih uopće nije bilo. a i da je i bilo nečeg sličnog "istjerivanja sotone iz cure" sigurno se ne bi to događalo pred toliko ljudi. a i za one malo neupućene to nejde samo od jednom, treba proći vremena da se osoba oslobodi od zloga duha.

Gospodin mi je svjetlost i spasenje, koga da se bojim?
Gospodin je štit života moga, pred kime da strepim?
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: El Pepe
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.