HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 16 lis 2019, 18:02. Pogledaj neodgovorene postove
Klasika
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 23:20
PostNaslov : Klasika
Citiraj i odgovori

Svako po svome ukusu, pa evo neÅ”to i od moga ukusa. Volim sluÅ”ati svakakvu glazbu, stvarno nisam orijentiran na samo jednu vrstu muzike, ali jako volim klasiĆØnu glazbu. Od malena mi se sviĆ°ala. Vjerujem da i meĆ°u vama ima onih koji vole barem neke klasiĆØne skladatelje, njihovu glazbu... u posljednje vrijeme jako su popularni gregorijanski korali, imam nekoliko dobrih CD-a, u biti trenutaĆØno nisu kod men jer ih je posudio naÅ” dughovni asistent.

Od klasike najviÅ”e volim Verdija i Mozarta, da ne spominjem Vivaldija i njegova "ƈetiri godiÅ”nja doba", zatim dobar mi je i ƈajkovski, neke stvari od Bacha i Bethoweena. Imam i dvije kazete evergreena pjevanih u gregorijanskom koralu, fantastiĆØna stvar. Razz
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

te evergreene imam i ja! Veoma dobro, ali gregorijansko pjevanja ipak viŔe volim u glazbi koja je iz tog razdoblje. Naime, gregorijasnko pjevanje je jednoglasno pjevanje, a uz evergreene ipak ide viŔeglasje...

Jako mi je drago Ŕto se netko sjetio ovu temu otvoriti... Klasiku osobito volim! Kod mene ona ime viŔe efekata, nekad me opuŔta, a nekad mi obuzima misli u tolikoj mjeri da niŔta drugo uz to sluŔanje ne mogu raditi.
Osobito volim baroknu glazbu: Albinoni, Haydn, Mozart, Purcell, Vivaldi...
A proÅ”le godine mi je otkriƦe Gustav Mahler. Naime, ovaj skladatelj s kraja 19. st. znao je osjeƦati glazbu, bio je pravi reformator na podruĆØju sinfonije i nakon njega sluÅ”atelj viÅ”e ne može ostati isti.
Od njega bih najviÅ”e preporuĆØila 5. i 6. sinfoniju i ciklus "Pjesme mrtvoj djeci"... To su zapravo naricaljke. Izuzetno su snažne.
Znmljiva je priĆØa kod toga da kad ih je pisao žena mu je prigovarala da Ʀe navuƦi nesreƦu na obitelj. I neko vrijeme poslije kƦer mu je poginula...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 12:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U bti oni i jesu polifoni samo Ŕto su ih nazvali "Gregorian", ali super su. Svojevremno sam u Zagrebu naletio na cijelu kolekciju, nisam je kupio jer sam bio bez love ali prvi CD je najbolji.
Meni je takoĆ°er najbolja barokna glazba, uglavnom je sluĆ°am uz opuÅ”tanje jer kada neÅ”to radim odvlaĆØi mi pažnju.
Mahlera imam kod kuƦe na kompu ali nisam ga joÅ” presluÅ”ao. Kada sam dobre volje uglavnom stavim Verdija ili Mozarta, a za opuÅ”tanje Vivaldija i Albinonija.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 15:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klasika je predivna! Nisam veƦ dugo sluÅ”al klasiku, sve dok heartsong nije imala koncert prije par tjedana. Stvarno su svi bili izvrsni. Jedino kaj kad se sluÅ”a klasika trebaÅ” bit odmoran jer djeluje ko uspavanka. Žan i ja smo morali jedan drugog držat budnima kad su doÅ”li gudaĆØki kvarteti... Al od sveg mi je ipak najdraži klavir, bez ikakve pratnje, samo klavir. Moj bratiƦ je zavrÅ”io srednju za klavir i onda kad god nekam doĆ°emo di ima klavir nedamo mu mira dok ne poĆØne svirat! jako sretan

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 15:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
...Žan i ja smo morali jedan drugog držat budnima kad su doÅ”li gudaĆØki kvarteti... jako sretan

Shocked Shocked Shocked ks-ks, ne moraju baÅ” sve znat Embarassed Embarassed Laughing Wink Wink
Al to je umor ĆØinio svoje, da ne bi ljudi pomislili neÅ”to drugo Rolling Eyes Wink

Evo, najkraƦe reĆØeno - ja sam blago lud za klasikom Cool Cool Cool
Volim je sluŔat Smile Instrumentali - milinaaaa Smile
Moglo bi se reƦ da imam neku žicu u sebi za muziku Cool
Kad sam bio u srednjoj, svirao sam na klaviru neke Chopinove valcere i druge stvari... Smile
Klasika je glazba u pravom smislu te rijeĆØi.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Ycteris

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Lijepo reĆØeno! jako sretan

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Metalac

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 16:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Kako kome Wink Å ala-mala. Mr. Green

No, evo iznenaĆ°enja, i ja ponekad sluÅ”am klasiĆØnu glazbu! Tj. barem mislim da je to klasiĆØna glazba razmislja Mr. Green no najvjerojatnije ipak je. Imam doma 2 albuma od Harry Gregson Williamsa koji stvarno zna ĆØuda napraviti sa orkestrom.

Usput, jedno pitanjce jer me to uvijek zbunjivalo: jel klasiĆØna glazba samo ono tipa Mozart, Bach i sliĆØno ili tu mogu spadati i malo modernije stvari tipa H. G. Williams?

metal^n!
Srki

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da su samo Mozart,Bach i dr.,ali nisam siguran.
I ja isto ponekad volim sluÅ”ati klasiku,no nisam veƦ dugo.
Imam na CD-u neke plesove od Dvoraka i drugih,to je ugodno.
A jednom mi se u osnovnoj jako svidjela Gavota.
Ako netko zna od koga je to i gdje se može nabaviti,molim da mi kaže.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
fratar

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja isto jako volim klasiĆØnu glazbu, iako ju nesluÅ”am ĆØesto,...
Posebno volim Bacha jer je veĆØinu svojih skladbi skladao potpuno gluh, a i ĆØudo od djeteta Mozart je odliĆØan,....

StraÅ”no volim sve svirano na violini i flauti uz pratnju klavira, a fasciniraju me i prastari instrumenti poput lutnje i ĆØembala,...
Jedan kapucin u Osijeku svira baroknu lutnju sa vjerovali ili ne 13 parova žica, zvuk tako divan da je to neÅ”to Å”to svakom preporuĆØam bar da jednom posluÅ”a, a kod nas je i svake godine u naÅ”oj franjevaĆØkoj crkvi sv. Križa(sv. Ante) festival ĆØembala pa tako i u tome mogu s vremena na vrijeme uživati,... jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 7:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
A jednom mi se u osnovnoj jako svidjela Gavota.
Ako netko zna od koga je to i gdje se može nabaviti,molim da mi kaže

Koliko mi je pznato gavota je dvorski ples koji je bio popularan u renesanski, kao Å”to je u baroku bio menuet. Mozartov mi se najviÅ”e sviĆ°a. Vjerojatno je neki od skladatelja, ne bih znao koji, napisao glazbu za taj ples.

Citat:
Usput, jedno pitanjce jer me to uvijek zbunjivalo: jel klasiĆØna glazba samo ono tipa Mozart, Bach i sliĆØno ili tu mogu spadati i malo modernije stvari tipa H. G. Williams?

Mislim da kada se spomene klasika mi odmah pomilimo na Mozarta, bacha i sliĆØne, ali preÅ”itok je to pojam da bi ga sveli samo na glazbu ranijih stoljeƦa. Po toj logici klasika bi bila uglavnom barokna glazba i glazba nastala u 19. i poĆØetkom 20. st., Å”to znaĆØi da gregorijanski koral ne bi uÅ”ao u kategoriju. Zato mislim da se taj pojam može protegnuti i Å”ire. Ovisno o tome Å”to je kome klasika, mada u užem smislu on oznaĆØava glazbu ranijih stoljeƦa. Nego, tko je taj H.G.Williams?

Citat:
Al od sveg mi je ipak najdraži klavir, bez ikakve pratnje, samo klavir.

I meni je klavir najdraži instrument. Kada sam bio mlaĆ°i želio sam nauĆØiti svirati klavir ali moji nisu imali sluha za tu moju želju. tuzan

Citat:
Posebno volim Bacha jer je veĆØinu svojih skladbi skladao potpuno gluh

Ops, mislim da je to ipak bio Bethoween, Bach je ponajviŔe skladao za orgulje, i usput, imao je 20 djece.
Metalac

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 12:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Daniel napisa:
Nego, tko je taj H.G.Williams?

On ti je skaldao glazbu za Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty i Metal Gear Solid 3: Snake Eater. InaĆØe, to su ti igre za PS2. JoÅ” je stvarao i za Kronike iz Narnije i Kraljevstvo Nebesko te Shrek 1 i 2, Spy Kids, Armageddon.
Od njega sam za sada jedino posluÅ”ao glazbu iz MGS2 i MGS3 i to mi je full zakon jako sretan Probat Ʀu si joÅ” nabaviti iz Armageddona jer sam ĆØuo da je zakon.

metal^n!
Daniel

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈuo sam, ali ne znam koliko u tome ima istine, da su djela klasiĆØnih glazbenika violina poslužila nekim izvoĆ°aĆØima metala kao podloga za pisanje njihovih pjesama. svira Koliko je u tome istine ne znam. Shocked
Metalac

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je lako moguƦe. Ima dosta metal bendova koji kombiniraju klasiĆØnu glazbu sa metal stilom. I to full dobro zvuĆØn! jako sretan
Da mi kažeÅ” imena nekih bendova bi ti mogao reƦi koliko ti u tome ima istine za pojedine bendove. No ovako napamet ti ne mogu baÅ” puno reƦi.

metal^n!
Daniel

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 12:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam niti jedan, ne sluÅ”am metal. Ovo sam samo ĆØuo, ali eto valjda ima istine u tome.
Metalac

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lako je moguƦe da ima istine u tome. Ako se sjetiÅ” imena nekih bendova, javi mi. Ima dosta dobrih stvari koje su tako nastale. Wink

P.S. Jedan ODLIƈAN primjer spoja klasike i metala je soundtrack za film Final Fantasy VII: Advent Children! To se mora posluÅ”ati da i se povjerovalo! jako sretan

metal^n!
Srki

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 13:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VeƦ kako sam spomenuo na temi Ples,Menuet je jedan od onih koji ima najbolju glazbu.

Metalac

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sorry na glupom pitanju, ali Ŕto je menuet? Embarassed

metal^n!
Daniel

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 13:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dvorski ples iz 18. stoljeƦa.
Srki

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam neki CD od Chopina,nisam ga joŔ posluŔao.

Daniel

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja ga imam kuƦi na kompu, posluÅ”aj "Revolucionarne etide", dobra stvar. Kad smo kod Chopina, ne znam dali znate priĆØu o njegovom klaviru. U svakom sluĆØaju ispriĆØati Ʀu je. Chopin je porijeklom Poljak, ali je veƦi dio svog života proveo u Parizu. U to vrijeme Poljska je podjeljena izmeĆ°u Austrije, Pruske i Rusije. Prilikom jedne sveĆØanosti u VarÅ”avi, koja je tada bila pod ruskom upravom, iz jedne zgrade izvrÅ”en je atentat na ruskog guvernera Poljske. TadaÅ”nji ruski car, mislim da je bio Nikola I. ili Aleksandar III., prepustio je jednom odredu kozaka da potpuno oplijeni tu zgradu. U zgradi je bio i stan Chopinove sestre, koja je ĆØuvala klavir svoga brata, u sveopƦoj pljaĆØki i divljanju, kozaci su s treƦeg kata zgrade bacili Chopinov klavir na ulicu.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 18:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad se spomene klasika, meni padnu na pamet (uz Mozarta, Chopina, Bacha, Beethovena i ekipe) i soundtrackovi i imena poput Hansa Zimmera, Klausa Badelta, Howarda Shorea... Likovi su stvarno genijalci. Uživam u njihovoj glazbi koju stvaraju za potrebe filmova. SviĆ°a mi se to jer i oni doprinose na svoj naĆØin da klasika ostane živa i u danaÅ”nje vrijeme Smile
H.G.Williams je isto dobar, sluÅ”ao sam neke njegove stvari Smile Zadnje kaj sam ĆØuo od njega su Kronike iz Narnije - dobar soundtrack

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Daniel

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 8:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imao sam jednu kazetu filmske glazbe, posudio sam je nekome dok sam joŔ bio u Zagrebu i naravno, nisam je viŔe poslije vidio. tuzan Klasika je Ŕirok pojam, ali pprva asocijacija su mi ipak Bach, Mozart, Vivaldi, Schubert, Schumann, Strauss i ekipa.

Koji vam od naÅ”ih klasiĆØnih glazbenika nekako najviÅ”e leži. Meni je Zajc definitivno najjaĆØi, ne zbog toga Å”to je RjeĆØanin, jednostavno mi je dobar. Dobar mi je i Ero od Gotovca, pogotovo treƦi, posljednji ĆØin, drugi mi je malo naporan i razvuĆØen. A tek musicli, Jalta Jalta mi je super, nedavno sam ga gledao u Rijeci, zatim Gubec Beg, a od stranih mi je najbolja Evita, pogotovo pjesma Dont' cry Argentina, Kosa mi je ok, a jdan od boljih mi je Jesus Christ Superstar, gledao sam ga kao student u Zagrebu. Filmska verzija toga mjuzikla mi se baÅ” ne siĆ°a ali na sceni je super.
Ycteris

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni odliĆØno zvuĆØi kombiniranje klasike sa nekim modernijim tehnikama, primjerice Vanessa Mae na violini uz modernu pratnju ili ĆØuo sam nekolko puta i jedan gudaĆØki kvartet isto tako uz pratnju.

Srki

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Don t cry for my,Argentina mi je super!
Tako sam plakao na tu pjesmu,stvarno je predivna,ono...dirne te u duŔu.
A i pjesma iz Jalta,Jalta je takoĆ°er predivna.

Metalac

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vanesa Mae rulz! jako sretan Mislim da imam 2 njena albuma. Usput, Yc, taj gudaĆØki kvartet koji si ĆØuo je lako moguƦe Apocalyptica i oni su isto full zakon! jako sretan A kada spominjemo klasiĆØnu glazbu uz pratnju onda ne možemo izostaviti niti naÅ”eg Maksima Mrvicu! Wink

metal^n!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.