HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 26 lip 2019, 4:29. Pogledaj neodgovorene postove
[ostale teme]Ugrožen mir u svijetu?
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Metalac

Spol: muško
PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 21:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se da je to paljenje zastava veƦ zastarjelo. Ali time vrijeĆ°aju SVE Hrvate, ĆØak i muslimane i one koji nisu krivi. ZaÅ”to nisu protestirali paleƦi taj broj Nacionala? Mislim da bi to imalo viÅ”e smisla i bila bi jasnija i oÅ”trija poruka onima koji su za to krivi!

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žalosno je da nam susjedna zemlja s kojom smo vrlo povezani,to radi.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

izgleda da su zaboravili da je preko 300.000 izbjeglica muslimanskih hranilo se i zbrinulo u hrvatskoj, da su i oružje i hranu i lijekove za vrijeme rata dobivali iz hrvatske, da su im ranjenici i vojnici bivali lijeĆØeni po hrvatskoj a ĆØak i piloti i vojska uvježbavana.
sve se to lako zaboravi i jedan blesavi urednik joÅ” blesavijih novina koji se sprda i sa katoliĆØkom vjerom, tiska par krikatura nekog danca i evo spaljivaju nam zastavu koje je za nas takoĆ°er svetinja !

a to je valdja naÅ”a sudbina, podsjeƦa me na sveƦenike. naĆ°e se jedan pedofil i odmah su svi pedofili. caritas desetljeƦima spaÅ”ava djecu i sirotinju i onda jedan sluĆØaj nekog bolesnika uĆØini to da sve ne valja.

kako su se svi hrvati od crkve do vlade ogradili od karikatura ( zanimljivo je kako se nitko u vladi i Å”ire nije izjasnio isto prema zlikavcima nego ih se podržalo ) tako oĆØekujem da Ʀe se muslimanski voĆ°e i boÅ”njaĆØki politiĆØari u bosni ograditi od palitelja hrvatske zastave.

sve u svemu kako bilo, nemojmo nasjesti svemu tome jel je planirano kao Å”to je i sve u ovome svijetu ispalnirano od centara moƦi kao ratovi i sl.
nažalost neke stvari nam pokazuju licemjerje i nepoŔtenje mnogih ali ustrajmo i pobijedimo i to. sami naravno ne možemo ali s vjerom u Isusa možemo sigurno.

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 7:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
izgleda da su zaboravili da je preko 300.000 izbjeglica muslimanskih hranilo se i zbrinulo u hrvatskoj, da su i oružje i hranu i lijekove za vrijeme rata dobivali iz hrvatske, da su im ranjenici i vojnici bivali lijeĆØeni po hrvatskoj a ĆØak i piloti i vojska uvježbavana.
sve se to lako zaboravi i jedan blesavi urednik joÅ” blesavijih novina koji se sprda i sa katoliĆØkom vjerom, tiska par krikatura nekog danca i evo spaljivaju nam zastavu koje je za nas takoĆ°er svetinja

To sam juĆØer i ja komentirao, ovo je veƦ prevrÅ”ilo svaku mjeru.Ako to javno kažeÅ” ispadaÅ” rasist i netolerantan, ali ovo Å”to si naveo to stoji, i ĆØinjenica je koju nitko ne može pobiti, pa ni oni sami.A Å”to se tiĆØe dotiĆØnog urednika, on oĆØito veƦ godinama dobiva pažnnu u medijima takvim stvarima, sjetimo se samo njegovog navodnog sluĆØaja s Gotovinom i tome sliĆØno. Najžalosnije je to Å”to Ʀe sada biti pozivan u sve moguƦe emisije na HTV-u, RTL-u, NovaTV i ne znam koje, ono Å”to je želio to Ʀe i dobiti, umjesto da ga se potpuno ignorira i pokaže mu se gdje mu je mjesto.
Metalac

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 18:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jedna vijest koja je stvarno tragiĆØna a zlobnike bi mogla natjerati na smijeh: u Dnevniku na HRT1 je objavljeno da je na danaÅ”nji blagdan muslimana (nisam zapamtio kako se zove ali je dosta krvav jer muslimani sami sebe Å”ibaju do krvi Shocked ) doÅ”lo do meĆ°usobnog sukoba izmeĆ° samih muslimana! Mislim da se to dogodilo u Afganistanu. Spomenulo se neÅ”to da je ĆØak bila neka sveta zastava spaljena! Shocked To je jednostavno žalosno! Rolling Eyes

metal^n!
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 18:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sukobi izmeĆ°u Å”iita i sunita nisu nikakva novost ...
ne samo u Afganistanu, veƦ i u Pakistanu, Indoneziji (otoci), Iraku ... Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Metalac

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 18:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å ta ne? Shocked Bez veze. Ne znam Å”ta je gluplje, to Å”to nam svima s*ru zbog toga Å”to je Nacional objavio slike Muhameda ili to Å”to se meĆ°uosbno istrebljuju!

metal^n!
klara

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 18:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ostavljaju dojam da su jedinstveni
samo kad su protiv (židova i krÅ”Ć¦ana)... Mr. Green

ta podjela i sukobi sežu u povijest i poĆØeli su po pitanju
nasljedstva nakon Muhamedove smrti
( tko Ʀe naslijediti Muhameda kao vjerski voưa) ...
ukratko, poĆØelo je politiĆØki, ali je vrlo brzo dobilo
i teoloŔki karakter...

Zadnja promjena: klara; čet 09 vel 2006, 19:03; ukupno mijenjano 1 put.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Metalac

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 19:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
ostavljaju dojam da su jedinstveni
samo kad su protiv (židova i krÅ”Ć¦ana)... Mr. Green

Znam da nije najbolje mjesto za ovakvu reakciju ali:
buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha

metal^n!
sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 13:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A sad i ovi..

Ovo se tiĆØe Hrvatske

www.iskon.hr/vijesti/page/2006/02/13/0073006.html

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj ĆØitao sam to jutros. To je veƦ stara priĆØa koju pratim u novinama, interesira me. NaÅ”i nastoje to prikazati kao predizborno manipuliranje javnoÅ”Ć¦u od strane talijanske desnice, ali nije mi baÅ” svejedno dok gledam te ispružene ruke i ĆØitamo o retorici iz doba Mussolinija. Bar mi na Kvarneru trebamo znati Å”to to znaĆØi, prvi smo osjetili udarce talijanskog faÅ”izma. Prvi javni nastup faÅ”izma kao politiĆØke opcije dogodio se u Rijeci, u vrijeme D'Annunzijeve okupacije. Balkon palaĆØe u kojoj radim bio je glavna pozornica tih zbivanja. Istra, Rijeka i Zadar prvi su osjetili Å”to znaĆØi etniĆØko ĆØiÅ”Ć¦enje, a da ne govorim o svemu onome Å”to je kasnije uslijedilo... Podhum, Lipa, klanje, streljanje i pljaĆØkanje.
sike

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 11:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Opet se Ameri spremaju glumiti dežurne policajce i napast Iran zbog nafte,kažu,ako im neƦe pomoƦi druge zemlje onda Ʀe sami Å”to pokazuje koliko je zlo ukorijenjeno u Bushu i ekipi. Sjetimo se samo posljedica rata u Iraku,Afganistanu..uvijek nastrada sirotinja a i svjetski mir tako bude ugrožen jer se opet dira u muslimane..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Povijest se opet ponavlja... U svakom razdoblju ima neka zemlja kao najveƦa svjetska velesila koje se svi boje i koja dirigira po svom bez obzira na sve ostalo. Tak nam se sad pojavila i Amerika. Sve za "mir u svijetu" (ĆØitaj: mir u ameriĆØkim novĆØanicima Mr. Green), trenutaĆØno se ponaÅ”aju kao najgori teroristi na svijetu. I to sve pod izlikom mira i Å”irenja demokracije i "ameriĆØkog naĆØina života". I sad se on ĆØudi kad se ljudi bune a on im "samo" želi donijeti onaj "pravi naĆØin" života. Hello ljudi, pa ja ne želim živjet na hamburgerima, imat prek 200 kila i mislit kak je Amerika centar svijeta! Al ono kaj mi najviÅ”e diže živac je toliko licemjerje onih na vlasti! Dok u svijetu provode i inzistiraju na ljudskim pravima i raznim zakonima (pogotovo ratnim), te inzistiraju na poÅ”tivanju tih zakona svugdje u svijetu (primjerice kod nas), oni samo zaobilaze sve te zakone i ponaÅ”aju se kao da za Amerikance to ne postoji. I dok primjerice mi moramo svoje generale predavat u Haag i plesat kak oni sviraju, "velika" Amerika samo treba malo pritisnuti male zemlje i potpisati ugovore o neizruĆØivanju Amerikanaca sliĆØnim sudovima. I to je onda kao pravda za sve. Sad joÅ” sam fali da netko poĆØne huÅ”kat jadne Amere kak su oni arijevska rasa i evoti povijesti kak se vraƦa. A jedni, nisu oni krivi kaj sluÅ”aju sve kaj im se servira...

Sam da me netko krivo ne shvati, nemam niÅ”ta protiv prosjeĆØnog Amerikanca, znam i ja dosta ljudi iz Amerike o kojima se može samo najbolje reƦ. Ovo se odnosi na njihovu vlast i na one koji nju slijepo slijede i ponaÅ”aju se kao da su kraljevi svijeta, a takvi su nažalost najglasniji i meĆ°u najutjecajnijima.

A sad se ja iskaljujem tu na jadnim Amerima, ni krivi ni dužni... Mr. Green

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
sike

PostanoPostano: sub 22 srp 2006, 21:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molimo ljudi..

Ovo izmeĆ°u Izraela i Libanona je i viÅ”e nego zabrinjavajuƦeg, a paralelno s tim muslimani objavili Ć°ihad zbog napada Etiopije na Somaliju

sike

PostanoPostano: sub 16 ruj 2006, 20:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Zaklinjemo se da Ʀemo uniÅ”titi njihov križ u srcu Rima, a njihov Ʀe Vatikan biti napadnut i njihov Ʀe ga Papa oplakivati", piÅ”e skupina koja je preuzela na sebe odgovornost uniÅ”tavajuƦi crkve zbog Papine izjave o Ć°ihadu

Jel to dovoljno da se zabrinemo i poĆØnemo jaĆØe moliti za mir u svijetu?

Mara

PostanoPostano: ned 17 ruj 2006, 17:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da buduƦnost donosi velike probleme u Europu. Broj muslimana rapidno raste u zapadnim zemljama. Å to Ʀe biti u buduƦnosti, križ na tornju ili polumjesec? Bojim se da se nadvijaju oblaci koji dolaze kao rezultat dugogodiÅ”njeg ponaÅ”anja Europe.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
sike

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TERORISTIƈKA skupina Al Qaida pokuÅ”ava nabaviti tehnologiju potrebnu za izvoĆ°enje nuklearnih napada na Zapadu.

Jedan je dužnosnik britanskog Ministarstva vanjskih poslova za Reuters rekao kako je poznato da teroristi imaju veliku želju za takav napad, te da pouzdano znaju da prikupljaju materijale potrebne za izvoĆ°enje nuklearnih napada.

"Nema nikakve sumnje u to." - siguran je u nuklearne napade britanski dužnosnik.

Eliza Manningham-Buller, Å”efica tajne službe MI5 izjavila je prije nekoliko dana kako se mladi britanski Muslimani sve viÅ”e pripremaju za ulogu samoubojica, te da tajna služba istražuje ĆØak 1600 osumnjiĆØenika, veƦinom roĆ°enih u Britaniji ali povezanih s Al Qaidom u Pakistanu.

Jedan je osumnjiĆØenik, koji je bio na razgovoru u policiji, priznao kako je od svog nadreĆ°enog koji se nalazi u Pakistanu dobio nareĆ°enje da ostvari kontakte s ruskom mafijom koja bi im trebala pomoƦi u kupnji nuklearne bombe.

Coje

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 7:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Mislim da buduƦnost donosi velike probleme u Europu. Broj muslimana rapidno raste u zapadnim zemljama. Å to Ʀe biti u buduƦnosti, križ na tornju ili polumjesec? Bojim se da se nadvijaju oblaci koji dolaze kao rezultat dugogodiÅ”njeg ponaÅ”anja Europe.

NeƦe biti ni križ ni polumjesec - i jedno i drugo ostat Ʀe u sjeni budistiĆØkih i hinduistiĆØkih hramova. Kad za manje od 20 godina u Kini i Indiji bude živjelo oko 6 milijardi ljudi tad Ʀe uslijediti najveƦa seoba u poznatoj povijesti ĆØovjeĆØanstva - a onda zbogom Europi kakvu smo znali. Zbogom dominaciji krÅ”Ć¦anstva, zbogom dominaciji islama... Svijet Ʀe pokriti žuta rasa - ili ga neƦe biti.

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 8:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈini mi se da nisi svjestan da je islam u dalekoj Aziji sve raÅ”ireniji, a osim toga ja govorim o Europi danas, recimo u okviru petnaestak godina.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Coje

PostanoPostano: čet 16 stu 2006, 10:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Brojke su vrlo jasne. Hinduisti i budisti ne prelaze na islam. Na islam prelaze samo tradicionalni katolici u Francuskoj i sliĆØnim zemljama. Osim toga, na jednom dijelu zapada postoji jak antagonizam prema islamu tako da se sigurno neƦe jaĆØe raÅ”iriti prije velike seobe naroda - a poslije seobe viÅ”e niÅ”ta neƦe biti kao Å”to je bilo.
Muslimana ima oko jednu milijardu - kineza i indijaca ima 3 milijarde - a krÅ”Ć¦ana ima oko 2 milijarde. Ove brojke nam sve govore.

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.