HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 18:47. Pogledaj neodgovorene postove
Filmovi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 26 ruj 2007, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na Mementu sam zaspala i naravno uopće ga nisam skužila Laughing Laughing

Smiješno mi je kako se ovo potrefilo jako sretan

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: pon 29 lis 2007, 21:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste gledali Slutnju (Premonition)? Meni je film jako dobar jako sretan Preporučujem Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 30 lis 2007, 21:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Jeste gledali Slutnju (Premonition)? Meni je film jako dobar jako sretan Preporučujem Wink

Ja nisam skužila o čemu se točno radi Embarassed Na koju foru njezin muž nestaje i ponovno se pojavljuje? Ili je previše znanstvene fantastike, ili sam ja preplava... Može objašnjenje? Wink

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 7:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Izvrstan film koji sam u posljednje vrijeme pogledala je Butterfly efect, nisam sigurna kako su preveli naslov.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Žan napisa:

Ja nisam skužila o čemu se točno radi Embarassed Na koju foru njezin muž nestaje i ponovno se pojavljuje? Ili je previše znanstvene fantastike, ili sam ja preplava... Može objašnjenje? Wink

U samoj radnji filma može se saznati u čemu je stvar, ne bih htio iznositi tzv. spojlere ovdje pa da drugima otkrivam kaj se događa u filmu Wink

Natty napisa:
Izvrstan film koji sam u posljednje vrijeme pogledala je Butterfly efect, nisam sigurna kako su preveli naslov.

Domino efekt - slažem se, izvrstan film Smile

(Iv 13, 35)
klara

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 11:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Natty napisa:

Domino efekt - slažem se, izvrstan film Smile

a jel bi mogli ubuduće
napisati i neke smjernice što se filma tiče?
ne u smislu prepričavanja sadržaja,
nego tipa koji je žanr, glumci, tema ... Wink

no, znam da postoji mr. google ... Laughing

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
little_angel

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I meni je Domino efekt odličan film. Ali gledala sam Domino efekt 2, u kojem glumi drugi glavni glumac, znači više nije Ashton, i taj drugi dio mi je jako loš spram prvog, što se tiče glume, sadržaja, ma svega Wink U zadnje vrijeme mi se najviše svidio triler Broj 23 sa Jimom Carreyem. Presuper je... i totalno je neočekivani kraj Cool

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Smilee

PostanoPostano: sri 31 lis 2007, 19:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tu se potpuno slažem s prošlim postom. domino efekt 2 je prilično bzvz u odnosu na prvi. razočarana sam krajem totalno.
ali jedinicu svakako pogledati.
moja preporuka je one and only prljavi ples! film koji sam gledala nebrojeno puta i svaki puta mi je sve zanimljiviji

Samo tvoja ljubav može upaliti nova svjetla.. Samo tvoja ljubav, Bože..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 23 stu 2007, 22:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a ja večeras bila na premijernoj projekciji
Brešanovog Dana nezavisnosti ...

Vinkec i žena nisu došli,
ali je zato bila ekipa sa stojedinice ...

dokumentarac o 1996. i zbivanjima (demonstracijama) oko
ukidanja koncesije i frekvencije radiju 101 ...
otkriva pozadinu i tijek jednog od prijelomnih događaja
u Lijepoj našoj ... ...
osim dokumentarnih snimki iz tog vremena,
u filmu su skupljena i sjećanja sudionika ...

iako traje nešto više od 100 minuta
- proletjelo mi je u hipu ...

film kojeg vrijedi pogledati ...

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 8:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste čuli za film Zlatni kompas iliti Golden Compass koji dolazi u kina za koji dan?

vidi trailer filma

Iako sam ljubitelj ovakvih sf-ova, zamislio sam se kad sam pročitao da je Vatikan izravno protiv tog filma... Confused

Citat:
Vatikan je američki film 'Zlatni kompas' prozvao anti-kršćanskim, tvrdeći da promovira hladan i beznadan svijet u kojem Bog ne postoji.
Dugačak uvodnik vatikanskog lista l'Oservatore Romano prozvao je i Philipa Pullmana, inače britanskog autora bestsellera ('Northern Lights') na kojem se 'Zlatni kompas' temelji.
'U Pullmanovim riječima nada ne postoji, zato jer ne postoji spasenje, već samo osobni i individualni kapacitet kontroliranja situacije i upravljanja događajima', piše u uvodniku.

Citat:
Katoličke grupe pozivaju na bojkot

Ipak, neke katoličke skupine u SAD-u pozvale su na bojkot filma, bojeći se da će i ublažena filmska verzija natjerati gledatelje da pročitaju knjigu.

Vatikanski list također tvrdi da film i Pullmanovo djelo pokazuju da 'eliminacija Boga s ljudskog horizonta dovodi do tuge, hladnoće i nehumanosti'.

Američka Katolička liga, inače konzervativna skupina, poručuje kršćanima da ne gledaju film jer on, prema njihovim riječima, vrši udar na kršćanstvo i promovira ateizam među djecom.

izvor: javno.com

(Iv 13, 35)
merkat

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 9:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
a ja večeras bila na premijernoj projekciji
Brešanovog Dana nezavisnosti ...

Vinkec i žena nisu došli,
ali je zato bila ekipa sa stojedinice ...

dokumentarac o 1996. i zbivanjima (demonstracijama) oko
ukidanja koncesije i frekvencije radiju 101 ...
otkriva pozadinu i tijek jednog od prijelomnih događaja
u Lijepoj našoj ... ...
osim dokumentarnih snimki iz tog vremena,
u filmu su skupljena i sjećanja sudionika ...

iako traje nešto više od 100 minuta
- proletjelo mi je u hipu ...

film kojeg vrijedi pogledati ...

ajooooj.....

i ja sam te godine progutao fore i retoriku radija 101.
čudio se pokojnom predsjedniku da što brije....
kasnije sam s vremenom shvatio pozadinu radija 101 i njihovo izigravanje žrtava.
vrlo, vrlo neobjektivan radio koji živi od pljuvanja po hrvatskim svetinjama.
ljudi govore da je to mesićev radio.
ali sad nebi o radiju 101 jer je to posebna tema.
nigdje nisam vidio toliko mržnje prema domovini i crkvi kao na tom radiju.

a brešan mladji ( i njegov otac također ) su svojim filmovima pokazali kakvi su.
zanimljivo da u tolikoj ratnoj patnji nema nijednog filam koji govori o stradanju hrvata, gardista, civila hrvata ali zato ima brešanovskih filmova u kojima su branitelji zadnji ološ.
ali eto, duga mračna noć napokon je pokazala neke stvari o drugom svjetskom ratu pa će tako i neki film pošteni o domovinskom ratu za 60 godina se pojaviti.
kada nam mozgovi budu već debelo isprani time da smo mi krivi što su nas srbi oslobađali od nas samih.

inache, isčekujem film " ljubav u doba kolere " snimljen prema romanu od Gabriela Garcie Marqueza...možda je već i stigao....

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 14:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kada su izveli na ulicu 100 000 ljudi zbog Radija 101 inozemni svemoćnici zajedno sa domaćim puppetima pokazali su svu svoju moć. danas sa tim filmom žele to prikazati pobjedom a to je bio najveći poraz Hrvatske od ulaska u Jugu. To je bio preokret kada su protivnici crkve uzjahali konja kojeg i danas jašu.... (to je moje mišljenje(ne bi volio pokrenuti debatu))

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
5rich
mod team

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja neki dan odgledala John Tucker must die..nije loše..tipična teen komedija..

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
pahuljica

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni se Okajanje prilično svidjelo od posljednjih filmova. Tužna priča, pokazuje kako laž može uništiti ljudske živote. Ali zanimljiva priča o ljubavi i ratu.
M-o-S

PostanoPostano: pon 07 sij 2008, 22:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

American History X ( Generacija X ) , meni jako dobar film..

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Ozana

PostanoPostano: pet 01 vel 2008, 19:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Film koji mogu gotovo svaki dan gledati je Moulin Rouge
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 14 vel 2008, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Reign on me! glavna uloga Adam Sandler.
nisam dugo gledao bolji film!
Obvezno pogledajte!

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
tomi25

PostanoPostano: pet 07 ožu 2008, 21:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Od stvarni koje sam u zadnje vrijeme gledao dobar je bio Sicko od Michaela Moora. Iako nije film, već dokumentarac stvarno je dobar. Nakon što sam ga pogledao bio sam sretan što živim u Hrvatskoj, a ne u Americi. Very Happy

Na kioscima se svake subote mogu naći dobri filmovi od Lux videa. Npr prije par tjedana je izašao o Lourdu, a ove o svetom Josipu. Već kada prodaju toliko bedastoća uz novine, barem se netko sjetio nešto pametno i za dušu korisno staviti na dvd. Smile
Kristijan

PostanoPostano: pet 07 ožu 2008, 21:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Jeste čuli za film Zlatni kompas iliti Golden Compass koji dolazi u kina za koji dan?

vidi trailer filma

Iako sam ljubitelj ovakvih sf-ova, zamislio sam se kad sam pročitao da je Vatikan izravno protiv tog filma... Confused

Citat:
Vatikan je američki film 'Zlatni kompas' prozvao anti-kršćanskim, tvrdeći da promovira hladan i beznadan svijet u kojem Bog ne postoji.
Dugačak uvodnik vatikanskog lista l'Oservatore Romano prozvao je i Philipa Pullmana, inače britanskog autora bestsellera ('Northern Lights') na kojem se 'Zlatni kompas' temelji.
'U Pullmanovim riječima nada ne postoji, zato jer ne postoji spasenje, već samo osobni i individualni kapacitet kontroliranja situacije i upravljanja događajima', piše u uvodniku.

Citat:
Katoličke grupe pozivaju na bojkot

Ipak, neke katoličke skupine u SAD-u pozvale su na bojkot filma, bojeći se da će i ublažena filmska verzija natjerati gledatelje da pročitaju knjigu.

Vatikanski list također tvrdi da film i Pullmanovo djelo pokazuju da 'eliminacija Boga s ljudskog horizonta dovodi do tuge, hladnoće i nehumanosti'.

Američka Katolička liga, inače konzervativna skupina, poručuje kršćanima da ne gledaju film jer on, prema njihovim riječima, vrši udar na kršćanstvo i promovira ateizam među djecom.

izvor: javno.com

Ono što mogu reći je da sam pročitao knjige tri puta. I nakon toga pogledao film. Knjige su mi savršene. Tematika jest antikršćanska ali meni je to bilo sporedno. Primjetio sam da pisac ima fenomenalnu maštu, gradi savršene zaplete i piše predivne opise.

Recimo ovo je knjiga o kojoj bi Vatikan trebao ozbiljno govoriti, za razliku od Harryja Pottera. Jer Bog je na kraju knjige umro, Kraljevstvo nebesko je postala Republika nebeska, a ljudska inteligencija je samo posljedica anđeoske osvete prema "Autoritetu" tj. Bogu.

No unatoč svemu tome, masterpiece. Ako vam je vjera čvrsta (tj. ako niste dovoljno povodljivi da povjerujete svemu što se pred vas servira) i želite štivo koje nećete moći pustiti iz ruke, onda preporučam knjige Smile A ako mislite da biste se mogli pokolebati, onda savjetujem da zaobiđete u širokom luku jer knjiga nudi tako "lijepa" i alternativna rješenja i objašnjenja koja je lako prisvojiti... To je moje mišljenje o ovom filmu/knjizi Smile

Usput... U filmu se nigdje, niti u jednom trenutku ne daje do znanja da se radi o Katoličkoj Crkvi... (iako je i vrapcima na grani jasno da je to KC). U knjizi, pak, jednom se spominje papa te na nekoliko mjesta raznorazne institucije unutar Crkve poput "Odbora za djela Duha Svetoga" ili tome slično...

Ja vjerujem da je Phillip Pullman samo ogorčeni "bivši" katolik kojemu se očito dogodila ogromna kriza i sada napada ono što je nekoć volio... I napisao je trilogiju u kojoj je Bog ili "Autoritet", kako ga on naziva, prvi anđeo koji je ikada nastao i koji je svim anđelima nakon sebe rekao da ih je on stvorio. Puuuuuno godina kasnije, kada su se neki anđeli pobunili, istjerao ih je iz Kraljevstva... Oni su, kao osvetu njemu, dali ljudima inteligenciju. Još puuuuuuuuno kasnije, u "naše doba", Autoritet je dementirani stari anđeo koji je predao "vladanje" svom regentu Metatronu.

U Lyrinom svijetu Crkva je najmoćnija organizacija koja graniči s mafijom. JEdnostavno MORA biti onako kako Magisterij (ogranak Crkve) kaže ili te smatraju heretikom. A sve se to događa u Autoritetovo ime, sve nepravde koje se nanose ljudima i zbog toga se diže opći ustanak protiv Autoriteta jer je svima dosta tiranije od strane Crkve. Optužuju Crkvu da u ime svoga "boga" rade grozne stvari. A jedna od njih je odvajanje "duša" od tijela djece (jer te duše tu igraju važnu ulogu), pod izlikom da bi ih se spriječilo da ikad sagriješe kada dostignu pubertet. Po "grijehom" misli se na spolni čin.

Raj i pakao su nepoznanice. Postoji jedno mjesto, jedan "svijet" u koji sve duše odlaze... I pape i odvjetnici i ubojice i novorođenčad. Tmurno i sivo mjesto, velika siva livada gdje je sve mrtvo i ništa se ne događa. Velika promjena nastupa kada Lyra otvori prozor u novi svijet iz tog odvratnog mjesta i dopušta svim tim duhovima da se "rasplinu" i postanu dio prirode... Taj čin popraćen je opisima neizmjerne sreće.

U Lyrinom svijetu čovjek je trojakog karaktera: tijelo, duša i duh. Duh odlazi u taj odvratni svijet nakon smrti. Duša hoda uz tebe u obliku životinje i čitava filozofija je oko tog fenomena razvijena.

TO bi bile osnovne karakteristike po kojima je ova trilogija antikršćanska. Boga na kraju priče nitko nije ubio, jednostavno se rasplinuo na vjetru jer je bio preslab i prestar da se održi na okupu. MEtatron je također umro jer nije mogao kontrolirati svoju požudu za ženama.

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Specijalac

PostanoPostano: sri 03 vel 2010, 3:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pogledao sam film "Invictus".

Film je napravljen po istinitom događaju i preeeeeeedobar je. Preporučam svima da ga pogledaju. U naša kina tek dolazi (makar u americi igra već mjesecima Exclamation ) ali ima ga za skinuti na netu. Film govori o prvim godinama predsjedanja predsjednika Nelsonu Mandele u Južno Afričkoj Republici te pokazuje na koji je način ujedinio naciju. Film stvarno inspirira i ima jednu duboku poruku za sve ljude.

Pogledajte ga obavezno

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Felicita

PostanoPostano: pon 01 ožu 2010, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zadnje što pogledah "Sve o jednoj djevojci", prikazuje se u Cinestaru ovih dana... Jel ko gledao možda?
Kad sam išla gledati očekivala sam stvarno neku netrivijalnu ljubavnu priču, planktonsku ljubav, probleme odrastanja.... kad ono - bezveze... Junakinja kojoj je 16 godina završi sa muškarcem od nekih 40 i više god... i tijekom cijelog filma tu njihovu razliku u godinama nitko ne spominje, to je kao nešto normalno, ona ide na spojeve s njim na dopuštenje njezinih inače prestrogih roditelja... Prebolesno, prijateljica i ja u šoku nakon što smo odgledale...... Kraj filma - ajde još nekako, nosi neku svoju poruku..ali cjelokupan dojam-loše... A čak ima nominacije i za oscara Shocked

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korny

PostanoPostano: uto 02 ožu 2010, 20:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam gledala, al meni je super film...ustvari jako žalostan i pokazuje stanje društva tih godina....kako su ljudi razmišljali... Confused
I mene je malo šokirao, al više u smislu da me potaknuo na razmišljanje...jer to je prije stvarno tako i bilo...bitno je samo da se udaš...

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
Felicita

PostanoPostano: sri 03 ožu 2010, 10:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda je stvar u tome što sam ja očekivala nešto sasvim drugo pa me baš iznenadilo.... Da, stvarno film treba gledat u kontekstu tadašnjeg društva, tad su ti mnoge stvari jasnije.... Ne znam, mene totalno šokirala ona scena kad je ona njega kao dečka prvi put uvela u kuću, ja sam očekivala da će joj roditelji odmah zabranit kad vide da je on stariji... kad sam vidila kako su oni reagirali to me odmah izbacilo.... Kraj mi je dobar, s onom učiteljicom koja joj je bila spremna pomoći bez obzira na sve...

Jopica

PostanoPostano: sri 03 ožu 2010, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

There will be blood

gluma vrhunska.
do zadnjeg trena te drži prikovanim uz tv i ne možeš odgonetnuti glavnog lika.
neka neobična nelagoda u tebi... tako ga je kompleksno odlumio, ma vrhunski

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Felicita

PostanoPostano: sri 31 ožu 2010, 17:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Remember me ili Hvala ti za ljubav,..... Stvarno dobra drama. Bila sam malo skeptična prije gledanja, mislila sam da je neka tipično romantična drama, na kraju puno više od toga. Prikazuje međuobiteljske odnose, posljedice obiteljske tragedije...a tek kraj, bila sam pozitivno šokirana (i zahvalna što to nije bio još jedan trivijalan kraj)

Ko ima vrimena, obavezno pogledati Very Happy

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.