HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 19 lip 2019, 5:13. Pogledaj neodgovorene postove
Studij / život = ?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : KarakteristiĆØno za moje studiranje?

posveƦenost studiju, želja i volja 
75%
 75%  [ 21 ]
studij usput, ĆØim prije se rjeÅ”it toga 
25%
 25%  [ 7 ]

Ukupno glasova : 28

Autor Poruka
Žan
mod team leader

Spol: muško
PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 11:02
PostNaslov : Studij / život = ?
Citiraj i odgovori

Kroz moje dosadaÅ”nje tri godine studija doĆ°u u glavu svakakva pitanja, razmiÅ”ljanja, pa evo ovo su neka od... Wink

Kako bi trebalo (pre)živjeti studentski život? Postoje, ajmo reƦ', dvije vrste studenata: 1) oni koji imaju ŽELJU i VOLJU studirati jer ih to zanima i usmjereni su na to i 2) oni koji studiraju s motivom da se ƈIM PRIJE rjeÅ”e toga jer su usmjereni na neÅ”to drugo.
Ono Å”to mene zanima u svemu tome je sljedeƦe: dozvoljava li studij da uz studiranje postoje druge aktivnosti; jesu li uopƦe potrebne kakve aktivnosti uz studij ili treba iskljuĆØiti sve Å”to nije povezano sa studijem; na kraju krajeva ono najbitnije: je li studij ispred razvoja drugih TALENATA, tj. treba li dozvoliti da studij potiskuje i zakopava druge talente koje posjedujemo? Je li dobro ne iskoristiti neki svoj talent za dobro drugoga (dakle, dobro djelo) uz ispriku da je studij najbitniji, "moram uĆØit, nemam vremena" itd...
Studiranje je obiĆØno vezano uz godine kad se ĆØovjek najbolje razvija (mentalno, duhovno...). HoƦu li ja, dakle, iskljuĆØivati iz tog razdoblja svog bližnjega kome sam možda baÅ” tada najpotrebniji, kome baÅ” tada treba neka moja sposobnost, jer "nemam vremena, moram uĆØit" ili Ʀu možda dozvolit da takve i druge aktivnosti Å”ire Božju ljubav drugima te pomognu i meni samome u napretku, makar možda malo popustio u ocjenama...?

Puno pitanja sam nabacao, ali mislim da razumijete poantu... Želio bih da popriĆØamo malo o toj tematici, Å”to uopƦe znaĆØi studij za život - tada i poslije, koliko nam i Å”to dopuÅ”ta ili prijeƦi u životu, pokazuju li rezultati na studiju neÅ”to o nama samima itd. Ima nas ovdje puno (sadaÅ”njih i bivÅ”ih) studenata pa me zanima vaÅ”e iskustvo i miÅ”ljenje... Smile

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈovijek nikada ne bi smio zapostaviti svakodnevne stvari radi nekog cilja... bio to studij ili neÅ”to drugo. Ako se ĆØovijek posveti samo znanosti ili sportu... ne izgraĆ°uje se kao kompletna osoba. A ĆØovijek nema taj problem samo tijekom studija, veƦ se može pojavit i tijekom srednje Å”kole ili kasnijeg zaposlenja...
naravno , treba odrediti prioritete, ali kada se vrijeme rasporedi i drži se toga, onda se ima vremena za sve, Ŕto nam je važno.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
emma

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam joÅ” glasala u anketi jer mi vjerojatno ne bi prihvatila dvostruki odgovor. Kad sam krenula na faks, uživala sam u studiju, i upisala sam ga iz iskljuĆØive ljubavi prema tim predmetima bez ikakvih planova o buduƦem poslu (iako sam jedino rekla da NEƆU NIKADA predavati u Å”koli Å”to naravno, upravo radim i naravno, zaljubila sam se u taj posao Laughing ). I sad sam pred kraj poĆØela raditi u "struci" iako joÅ” nisam zavrÅ”ila, i toliko mi se sviĆ°a da se želim posvetiti poslu i zavrÅ”iti Å”to prije faks. Ali nemam viÅ”e taj entuzijazam prema faksu, nego samo hoƦu oĆØistiti ono Å”to mi je ostalo i to mi se ne sviĆ°a. Faks sad doživljavam kao breme koje me optereƦuje, nažalost i ljutim se na sebe zbog toga... jer da ga nisam upisala, ne bih mogla raditi tu gdje radim....paradoksalno tuzan

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati ĆØitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
Korny

PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam djelomiĆØno upisala ono Å”to volim... Laughing Naime, veƦ od osnovne Å”kole mi je velika želja bila zavrÅ”iti engleski i jednog dana predavati negdje, a onda sam uz engleski upisala i njemaĆØki i time si praktiĆØki zagorĆØala život....kao prvo, 2 jezika je neÅ”to najgore moguƦe Å”to se studiranja tiĆØe ĆØak i ako ih ĆØovjek veƦ savrÅ”eno zna jer se uvijek dobivaju ogromne zadaƦe, prijevodi, o lektirama vam neƦu ni priĆØati....a da stvar bude bolja, njem sam uĆØila samo 4 godine u osnovnoj Å”koli, a na fax doÅ”la na predavanja koja vode austrijski profesori koji NE priĆØaju hrvatski.....

Naravno da po svemu tome možete zakljuĆØiti da se praktiĆØki ne miĆØem od rijeĆØnika i knjiga...

Smatram da je studentsko vrijeme vrijeme kada ĆØovjek poĆØne sazrijevati (barem ja to tako na sebi vidim)....drukĆØije se razmiÅ”lja....i mislim da bi se trebalo usmjeriti i na druga podruĆØja, a ne samo na fax, ali u mom sluĆØaju je to, recimo, jaaako teÅ”ko....iako mi je puno puta žao Å”to negdje ne idem ili neÅ”to ne mogu napraviti zato Å”to piÅ”em zadaƦu, jednostavno se moram pomiriti s ĆØinjenicom da sam upisala Å”to sam upisala i da Ʀu se sljedeƦe 4 godine itekako muĆØiti ako to mislim zavrÅ”iti....jer ne ide na lakÅ”e, nego je sve gore i gore... Confused

Ali Ŕto je, tu je.....bar preko praznika se kolko - tolko opustim i napravim neŔto za sebe i za druge Laughing Wink

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
little_angel

PostanoPostano: čet 06 pro 2007, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, ja sam upisala studij kojeg sam željela upisati, onako baÅ” jako Laughing ZnaĆØi nije kod mene bilo dilema, ali poÅ”to sam probala bit svjesna kako je teÅ”ko upasti, pokuÅ”avala sam pronaƦ joÅ” neku opciju. No to je sad manje bitno. Znam samo da sam plakala od sreƦe kad sam vidla svoje ime na listi onih koji upadaju veseo I moja mama je plakala Laughing

Volim geografiju, sve ono Å”to je uz nju vezano, i to najviÅ”e zato jer je "Å”iroka" znanost. Jer obuhvaƦa stvarno puno toga, od geomorfologije, pa do urbanizma, stanovniÅ”tva, GIS-a... I uvijek sam razmiÅ”ljala kako bih najviÅ”e voljela biti profesor. Iako, Å”to vrijeme viÅ”e odmiĆØe, bilo bi mi drago da izaberem odreĆ°eni smjer koji nije iskljuĆØivo vezan uz obrazovanje. Zapravo mi je želja nekoliko prvih i nekoliko zadnjih godina provest u Å”kolstvu Laughing a izmeĆ°u toga naƦi posao u nekoj tvrtki, vezanoj uz prostorno planiranje, turizam ili GIS (geografski informacijski sistemi).

I sad... ja znam da mi studiranje nije usputno. Naprotiv, trudim se da mi bude prioritet u životu. ZnaĆØi da bude na prvom mjestu kad se radi o iskoriÅ”tavanju vremena itd. I moje miÅ”ljenje je da bismo svi tako trebali. A ono vrijeme Å”to nam ostane od studiranja (ali stvarnog truda, a ne vjeĆØitog uĆØenja za nekakav prolaz) možemo uvijek utroÅ”iti na stvari koje volimo, za koje smo talentirani, gdje Ʀemo možda moƦi biti od koristi drugima.

I tko god studira usput i da se Å”to prije rijeÅ”i toga, znaĆØi želi dobiti prolaz i diplomu u ruke kako bi mogao zaraĆ°ivati novac. Ma Å”to Ʀe meni sve ocjene koje mi profesori upiÅ”u u indeks, ako znam da sam mogla bolje? Ako znam da sam uĆØila jedan dan, i da Ʀu to sutra zaboraviti? Å to Ʀe mi te ocjene ako ja nemam znanja koje Ʀu jednog dana moƦi prenositi drugima? Znanja s kojim Ʀu obavljati dostojno neki posao, pomagati drugima, pouĆØavati druge... Ma to je kao da vam netko daruje na pladnju diplomicu, vi je uokvirite i stavite na zid, a zatim sljedeƦih pedesetak godina ne znate raditi ama baÅ” niÅ”ta. Jer niste stekli nikakvo dugoroĆØno znanje, neÅ”to ĆØime biste mogli služiti, raditi neÅ”to korisno, i zaraĆ°ivati za vlastitu obitelj.

A najveƦi motiv? Truditi se na studiju kako bih za nekoliko godina svojoj buduƦoj obitelji, svojoj djeci... mogla osigurati normalne uvjete za život. Ako se trudimo najbolje Å”to možemo, ili bar blizu toga, mislim da je to - to... sve ostalo je u Božjim rukama jako sretan

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: pet 07 pro 2007, 8:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam joÅ” malo zbunjena oko faksa i svega u vezi s tim Confused , jer sam brucoÅ”ica, pa sam joÅ” na poĆØetku.
Upisala sam psihologiju Å”ta mi je stvarno bila (joÅ” uvijek jest) velika želja i ljubav prema radu s ljudima. Very Happy Tako da iman veliku motivaciju za trud oko faksa. Samo se nadam da se tijekom studija neƦu razoĆØarat.
Slažem se s Korny da je vrijeme studiranja bitno za sazrijevanje (ako neƦemo sad, kada Ʀemo Question Wink ) i baÅ” zato mislim da je glupo i besmisleno zbog studija zanemarit 'ostatak života' (druženje s ljudima, duhovnu formaciju, pomaganje potrebnima-volontiranje i sl.). Samo kad bi se dobro organizirala (Å”ta meni baÅ” i ne ide Embarassed ), mislim da bi uspila i faks i ostalo.

...Pa, kad smo kod organizacije vrimena- dosta foruma, idem uĆØit statistiku Wink

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 16:49
PostNaslov : Re: Studij / život = ?
Citiraj i odgovori

Prije svega mislim da bi mogao puno napisati o ovoj temi, ali nastojat Ʀu biti Å”to kraƦi.I da znaÅ” Žan, baÅ” sam mislio otvorit sliĆØnu ako ne i istu temu vezano uz studiranje. palac gore
Ovako... ja sam glasao u anketi za prvi odgovor, ali zapravo trebao sam za drugi.U poĆØetku,kao brucoÅ” bio sam fasciniran svojim odabirom studiranja, ali Å”to vrijeme odmiĆØe vidim da ne mislim isto kao tada.
Ma, ja mislim da se ne bi smjeli zapostaviti naÅ”i talenti nego se treba dobro organizirati tijekom studiranja. Ali na žalost, meni to trenutaĆØno ne ide najbolje.Mislio sam da neƦu stiƦi sve Å”to moram-uĆØenje,molitva,bližnji,rad,...ali pomogao mi je savijet jednog sveƦenika.Rekao mi je:"kad uĆØiÅ”-uĆØi, kad moliÅ”-moli i kad radiÅ”-radi!".
Sve je u organizaciji samo se treba potruditi i naƦi vremena kako za studijske obveze, tako i za ostale radnje ili talente... mudrost

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: sri 19 pro 2007, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bez muke nema nauke...
jednom Ʀu proÅ”iriti ovaj post...puno se ima toga za priĆØati...
ali ovo je oduvijek bio moj Ŕkolski/studentski moto...
i u biti sam sretna zbog toga...jer sve Ŕto sam postigla postigla sama...svojim trudom...

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si naŔao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 20:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja studiram onako,tek toliko da zavrŔim faks.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 22 pro 2007, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Ja studiram onako,tek toliko da zavrŔim faks.

To sam i ja mislio da Ʀu tamo nakon upisa na Teologiju, a odmah poslije neuspjeha pri upisu na novinarstvo..
Za pravo, Bog me upisao na faks koji je najbolje za mene! i to sad vidim kad sam ga zavrŔio!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: čet 24 sij 2008, 17:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad u ovom periodu pripremanja ispita, molim Boga da mi ne zamjeri ako zapostavim obitelj,prijatelje, pa ĆØak i molitvu-molit Ʀu se ali manje nego inaĆØe
Stalno kombiniram s ispitima- kad i Å”ta prijavit.VeƦ sam odavno trebao odluĆØit na Å”ta Ʀu izaƦi !!
Mislim da sam i Bogu dosadan.
Neka nam Isus pomogne u planiranju s ispitnim rokovima i da se svi veselimo konaĆØnim ishodom tj.da proĆ°emo
molitva molitva

Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti

Mihej 6, 8
Žan
mod team leader

PostanoPostano: sub 26 sij 2008, 9:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žao mi je Å”to je od tolikog broja sadaÅ”njih i bivÅ”ih studenata samo nekoliko skupilo snage i volje reƦi svoje miÅ”ljenje o ovoj temi... Neutral A u uvodnom postu toliko pitanja i upitnika...

vjernik napisa:
Neka nam Isus pomogne u planiranju s ispitnim rokovima i da se svi veselimo konaĆØnim ishodom tj.da proĆ°emo

Koji su vaŔi motivi kad se pripremate i izlazite na ispit? Prolaz, ocjena ili neŔto drugo?

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
vjernik

PostanoPostano: sub 26 sij 2008, 11:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Koji su vaŔi motivi kad se pripremate i izlazite na ispit? Prolaz, ocjena ili neŔto drugo?

Imam nekoliko motiva...

Prije svih naravno prolaz. E sad, ne mora bit "tek da proĆ°em", nego ako doista mogu, da bude Å”to veƦa ocjena na kraju.
Mnogi moji kolege stalno govore da im je cilj prolaz, pa makar minimalan.
Nije to mudro razmiŔljanje.
Neki ljudi (koje znam) nakon studija stvarno imaju oskudno znanje, i žale za propuÅ”tenim prilikama kad su umjesto uĆØili, prepisivali.

Treba zavrÅ”it faks, ali isto tako treba i steƦi potrebno znanje i vjeÅ”tine vezano uz titulu (zvanje).
Ja sam na poĆØetku studiranja stvarno uĆØio minimalno-za prolaz.
I na ispitu sam znao "muljat" na mnoge naĆØine, no to se promjenilo.

Sad sam "poŔteni student" i nastojim ostat takav. Wink

Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti

Mihej 6, 8
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraƦa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sub 26 sij 2008, 11:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Žan napisa:

Prije svih naravno prolaz. E sad, ne mora bit "tek da proĆ°em", nego ako doista mogu, da bude Å”to veƦa ocjena na kraju.
Mnogi moji kolege stalno govore da im je cilj prolaz, pa makar minimalan.
Nije to mudro razmiŔljanje.
Neki ljudi (koje znam) nakon studija stvarno imaju oskudno znanje, i žale za propuÅ”tenim prilikama kad su umjesto uĆØili, prepisivali.

Treba zavrÅ”it faks, ali isto tako treba i steƦi potrebno znanje i vjeÅ”tine vezano uz titulu (zvanje).
Ja sam na poĆØetku studiranja stvarno uĆØio minimalno-za prolaz.
I na ispitu sam znao "muljat" na mnoge naĆØine, no to se promjenilo.

Sad sam "poŔteni student" i nastojim ostat takav. Wink

Slažem se, pogotovo s ovim boldanim... Ja sam joÅ” na poĆØetku, ali mislim da su mi svi ovi predmeti bitni da neÅ”to iz njih nauĆØim, i da to znam ĆØak Laughing i posli ispita...
Samo, kako se bliži dan ispita, sve mi se ĆØini da Ʀu bit zadovoljna i s dvojkom Confused

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuƦi Volju Božju prolazi se iznad poteÅ”koƦa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Korny

PostanoPostano: ned 27 sij 2008, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A i ja uvijek prije ispita mislim da Ʀe biti dobro ako uopƦe proĆ°em (pa makar sa 2), ali proÅ”le godine su rezultati mojih ispita nadmaÅ”ili sva moja oĆØekivanja Smile

Ipak se na kraju isplati sav taj trud i muka...koliko god se to ĆØinilo nemoguƦim Wink

Ne znam, meni je ova godina puuuuno teža nego proÅ”la, evo veƦ par dana uopƦe ne izlazim iz kuƦe jer veƦ sutra imam 2 grozna ispita, a da vam ne priĆØam Å”to me joÅ” sve ĆØeka...a Å”to je najbolje, ja bih to SVE htjela rijeÅ”iti do kraja 2. mjeseca tako da u 4. mj. mogu odmarati, a ne bi bilo loÅ”e ni kad bi ocjene bile od 4 nadalje Laughing Rolling Eyes Laughing ali, kao Å”to rekoh, imamo straÅ”ne predmete ove godine, gramatika bi me malo mogla spustiti na zemlju Confused

Ne znam, jako me strah jer imam feeling da kolko god uĆØim, ocjena neƦe ovisiti o tome veƦ o tome kakv Ʀe mi biti dan i kako Ʀe profesorica ili profesor složiti ispit...ah....bumo vid'li......

sretno svima!!! Wink

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
emma

PostanoPostano: ned 27 sij 2008, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:

Ovisi o ispitu, a i prioriteti su se promijenili. U poĆØetku mi je bio bitan prolaz, pa su se potrefile i dobre ocjene, pa sam zbog tog poĆØela pucati na prosjek (jednom sam i odbila ocjenu, nikad viÅ”e!!!), a sad mi je stalo do znanja, ali Å”to se tiĆØe ocjena - prolaza (nisu sve ocjene odraz znanja, ni dobre ni loÅ”e). Ono Å”to mi je zanimljivo, Å”to smatram korisnim (ja osobno za svoj buduƦi rad) i Å”to sam svladala, polažem bez nekog razmiÅ”ljanja o ocjeni, pretpostavljam da bih trebala proƦi i dobiti dobru ocjenu, ali znam da sam nauĆØila i da to znam, to mi je najvažnije (koliko dugo- o tom potom, ali...). Ono Å”to me ne zanima- odgulim uĆØenje, ali me viÅ”e strah pred ispit, valjda jer mi predmet nije prirastao srcu

A pretpostavljam da na svakom faksu ima onih ispita "iz kojih svi dobiju 5", pa sam tad pod pritiskom- hoƦu li biti iznimka, ona koja je dobila manje...

"Bog je tako velik da mu se isplati darovati ĆØitav jedan život." Sv. Terezija Avilska
vjernik

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 20:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, kako napreduje studiranje, uĆØi li se Å”to?
NeŔto smo zapostavili ovaj topic.
Wink

Ja imam 3 neprijatelja sad za ljetni ispitni rok:

-Ljetni izazovi-more itd...
-Galama turista
-Euro u austriji i Ŕvicarskoj
mislioc

Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti

Mihej 6, 8
gogo6ak

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 18:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Ljudi, kako napreduje studiranje, uĆØi li se Å”to?
NeŔto smo zapostavili ovaj topic.
Wink

mislioc

eh, baÅ” si me morao podsjetiti na fax? tuzan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da... uĆØi se, ili se bar pokuÅ”ava uĆØit,
ali ne ide, u mislima sam veƦ u varaždinu Laughing

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 4:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da ovaj tjedan nitko neƦe moƦi uĆØiti. svi iÅ”Ć¦ekuju SHKM
davorseljan

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 9:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:

Slažem se s ovim, mada po gužvi kod mene u knjižnici svi uĆØe i to na veliko.
Ja studiram uz rad i to dopisnu teologiju koja traje 4 godine.
UĆØim kad imam vremena jer rokovi su joÅ” daleko tj stigao mi je tek uvodni dio koji sam veĆØ nauĆØio.

U radu je spas.
Cordelia

PostanoPostano: pon 28 tra 2008, 13:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam na PDS-u i studiram ono Å”to doista volim. Bez obzira na to, uĆØenje zna biti gnjavaža... ali ipak mislim da je bitno lakÅ”e podnijeti i to nužno zlo ako ĆØovjek ima motivaciju za studij.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
.bubamara.

PostanoPostano: pon 28 tra 2008, 23:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gogo6ak napisa:

hehe ev ja juĆØer imala kolokvij, a uĆØilo se i u nedjelju u busu na povratku iz Varaždina Laughing Laughing joÅ” sutra jedan pa Ʀe biti lakÅ”e do 6. mjeseca... Wink
Studiram matematiku na PMF-u u Zg-u, prva godina...
kad sam upisivala faks nisam baÅ” bila nekak posebno zagrijana i stalno mi se motalo po glavi dal sam odabrala dobar faks za mene... a sad kad stvarno studiram na matematici, prezadovoljna sam i zahvalna dragom Bogu Å”to me usmjerio upravo ovdje jer sam se naÅ”la u ovoj znanosti Smile i stvarno sam zavoljela matematiku Laughing Laughing i nadam se da Ʀe me ovakvo raspoloženje držati dok god Ʀu bit na faksu jer kad voliÅ” i kad te zanima ono Å”to studiraÅ”, puno puno je lakÅ”e (postaje ĆØak i zabavno) uĆØiti...

... s Tobom želim poƦ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
gogo6ak

PostanoPostano: uto 29 tra 2008, 3:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

blago tebi, ja ne elektrotehnici imam probleme s integralima.
Lalaith

PostanoPostano: uto 29 tra 2008, 15:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uf, ja sutra imam kolokvij, i malo sam u zaostatku zbog Varaždina, al isplatilo se Smile Smile studiram na PMF-u fiziku, 2. godina. Bilo je kriza i trenutaka kad sam se osjeƦala izgubljeno u svemu tome i nisam znala želim li to ili ne, ali sad sam baÅ” happy, i zadovoljna, nadam se da Ʀe biti i joÅ” bolje Smile Smile
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.