HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 10:22. Pogledaj neodgovorene postove
Studentarije
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 14:04
PostNaslov : Studentarije
Citiraj i odgovori

Å to mislite o ovome?

U vojarnu Borongaj, koja MORH-u viÅ”e nije 'perspektivna', trebalo bi smjestiti studente, a sadaÅ”nje studentske domove pretvoriti u staraĆØke, iskombinirao je predjednik Stipe MesiƦ.

Vojarna u jugoistoĆØnom dijelu Zagreba ne smatra se viÅ”e "perspektivnom" jer zbog preustroja logistike viÅ”e nije potrebna Oružanim snagama, pojasnio je ministar obrane Berislav RonĆØeviƦ. Podržao je MesiƦev prijedlog, dapaĆØe, uvjeren je da Ʀe ga Vlada prihvatiti jer - kaže ministar obrane - "ulaganje u visoko obrazovanje bolja je investicija od ulaganja u tenk".

"Ustupanje vojarne Borongaj SveuĆØiliÅ”tu rijeÅ”ilo bi mnoge njegove probleme, naroĆØito oko smjeÅ”taja studenata, a osloboĆ°eni prostor u sadaÅ”njim studentskim domovima mogao bi se prenamijeniti u domove umirovljenika", rekao je predsjednik MesiƦ.

Vojarna Borongaj prostire se na 92,8 hektara, nalazi se u blizini naselja, trgovaĆØkih centara i tvornica. U njenom je krugu smjeÅ”teno viÅ”e objekata koje je koristila vojska, kao i poseban željezniĆØki kolosijek, benzinska crpka i pekarnica. Knjigovodstvena vrijednost tih nekretnina je preko 861 milijun kuna, dok bi tržiÅ”na vrijednost bila i veƦa, naroĆØito zbog vrijednosti zemljiÅ”ta koje bi se moglo prodati kao graĆ°evinsko, rekao je general Drago LovriƦ.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ToNkIƦ

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 14:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e sam nek se tam studoÅ”i smjeste! i joÅ” nek ima forumaÅ”a i svi možete k meni na paĆØalinke! Wink

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 09 ožu 2006, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e, kad se to sve lijepo uredi... studoÅ”i Ʀe bit zadovoljni...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 09 ožu 2006, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hmm... razmislja
Ovo bi moglo bit jako dobro Smile Ne znam kako je velik taj kompleks, ali sudeƦi po vojsci, mislim da je popriliĆØno veliko, pa to bi stalo studenata i studenata tamo. DosadaÅ”nji studentski domovi su viÅ”e manje solidni, zadovoljavajuƦi Smile A ak bi se selili u novi kompleks, podrazumjeva se da Ʀe tamo sve biti ganc novo Smile Smile Ako bi se sadaÅ”nji domovi prerangirali u staraĆØke, ne znam kak Ʀe bit tim starcima - veƦina zgrada po studentskim domovima imaju po ĆØetiri kata, a to je malo nezgodno Rolling Eyes Mislim da je ovaj vojni objekt možda bolje rjeÅ”enje za starce, mislim da ne ide u visinu nego u Å”irinu pa Ʀe im bit lakÅ”e Å”etat po svemu tome... Ili ako se naprave liftovi u sadaÅ”njim studentskim domovima, onda sve 5 jako sretan
Ma bilo kako bilo, ta vojarna se svakako treba nekako iskoristiti Smile Bili tamo studenti ili starci, svejedno Smile

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to mislite o 1500 upisanih studenata u 1.godinu lani koji su koristili prava djece branitelja?
I o ovom novom prijedlogu da se takvoj djeci podigne bodovni prag i time im se oteža upis?

osobno mislim da je to joŔ jedan udar države na branitelje pa kad su braniteljima osporena gotovo sva prava,sad se maltretiraju i njihova djeca..

Na žalost,brzo zaboravljamo tko nam je guzicu branio i obranio!

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Å to mislite o 1500 upisanih studenata u 1.godinu lani koji su koristili prava djece branitelja?

Ja mogu reƦi da sam tako i ja upisala ove godine fakultet... Naime, otiÅ”la sam na prijemni bez te potvrde i upala sam na faks ali uz plaƦanje. Onda sam naknadno donijela potvrdu da mi je otac branitelj-dragovoljac i odmah sam prebaĆØena na posebnu listu gdje mi je država plaƦala studij...

sike napisa:

...I o ovom novom prijedlogu da se takvoj djeci podigne bodovni prag i time im se oteža upis?

Moram priznati da za to joÅ” nisam ĆØula al vjerujem da Ʀe se o tome joÅ” držati velike rasprave... Al zaÅ”to Ʀe sad podizat taj bodovni prag!!!? Koja je svrha svega toga? Pa Å”to je to sad...!?

sike napisa:

...osobno mislim da je to joŔ jedan udar države na branitelje pa kad su braniteljima osporena gotovo sva prava,sad se maltretiraju i njihova djeca..

Na žalost,brzo zaboravljamo tko nam je guzicu branio i obranio!

Uglavnom, ono Å”to znam jest da sam doÅ”la u groznu situaciju u vezi svega toga... kako sam u studenstskom domu, ovdje se susreƦem sa studentima koji su upisali ovu ak.god. na svakakve naĆØine... naravno, kad su ĆØuli da sam ja jedna od onih koji su upisali sa potvrdom, odmah su me marginalizirali jer svi znaju da su se te potvrde masovno kupovale na crno. Ispalo je da se mi, koji smo upisali s potvrdom, uopƦe nismo trudili oko prijemnog kao oni koji su upisali bez... i to me pogodilo... znam koliko sam uĆØila... ali svejedno sam ostala marginalizirana jer mi je otac bio hrv. branitelj sa statusom dragovoljca... neĆØiji otac to nije bio a upisao je fakultet pomoƦu iste takve potvrde... i sad smo mi svi obilježeni zbog toga...

Toliko o potvrdama...

Live. Love. Laugh.
sike

PostanoPostano: sri 22 ožu 2006, 14:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najužasnije su veƦ te predrasude koje imaju prema tebi kao djetetu branitelja,bez obzira kako doÅ”la do toga,Å”to održava stav veƦine druÅ”tva prema braniteljima,a to je najtragiĆØnije.baÅ” kao odnos Židova prema Isusu:prvo si heroj a onda te razapnu!

Ne daj nam Bože novog rata jer onda smo gotovi!Ubit Ʀe nas sam stav prema ljudima oko nas,osobito prema onima koji su doslovno DALI SVOJE ŽIVOTE DA BI MI SADA ŽIVJELI!!!

Zita

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 22:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ovo mi se uĆØinilo prigodno staviti ovdje...
Prenosim iz Glasa koncila:

Citat:
U Banskim dvorima na zagrebaĆØkom Gornjem gradu u ĆØetvrtak 20. travnja održan je radni susret predsjednika Vlade Republike Hrvatske dr. Ive Sanadera zajedno s pojedinim ministrima resornih ministarstava i suradnicima te izaslanstva ZagrebaĆØke nadbiskupije na ĆØelu s kardinalom Josipom BozaniƦem. Na susretu se razgovaralo o osnivanju hrvatskoga katoliĆØkog sveuĆØiliÅ”ta u Zagrebu ĆØije je osnivanje Hrvatska biskupska konferencija povjerila ZagrebaĆØkoj nadbiskupiji. Tom prigodom dogovoreno je da se ugovor o zamjeni nekretnina za potrebe novog sveuĆØiliÅ”ta potpisati u drugoj polovici svibnja te da Ʀe do tada biti rijeÅ”ena sva proceduralna pitanja. Tim bi ugovorom ZagrebaĆØka nadbiskupija dobila u posjed prostore vojarne Ā»Kralj TomislavĀ« u zagrebaĆØkoj Ilici koja je prostire na viÅ”e od 25 tisuƦa ĆØetvornih metara i koja Ʀe biti preureĆ°ena za potrebe hrvatskoga katoliĆØkog sveuĆØiliÅ”ta.

A koga zanima viÅ”e može proĆØitati ovdje .

I Å”to kažete ljudeki (studenti i buduƦi studenti) na ovo??
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 17 svi 2006, 12:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Navodno bi svi studenti od 2007.godine trebali plaƦati Å”kolarinu
Zbogom besplatno studiranje!

Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 17 svi 2006, 14:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pogledajte obavezno ovo i potpisite za dobrobit svih...

http://www.sz-watch.org/peticija/

Live. Love. Laugh.
Alfan

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 16:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel istina da studenti neƦe trebati plaƦati pokaz za tramvaj od iduƦe godine

Isuse, blaga i ponizna srca, uĆØini srca naÅ”a po srcu svom!
http://www.oazamira.hr
http://www.mladi-sibenske-biskupije.com
Živac

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 17:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BandiƦ je to obeƦao. Smile Bumo vidli.

Tražite najprije Božje kraljevstvo i pravdu njegovu, a sve drugo Ʀe vam se nadodati.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 18:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i to ne samo studenti nego i srednjoŔkolci.. za osnovnoŔkolce nisam sigurna...

Live. Love. Laugh.
Mala Truba

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lula napisa:
pogledajte obavezno ovo i potpisite za dobrobit svih...

http://www.sz-watch.org/peticija/

Hvala Luli ipak smo se izborili da nam ne povise za joÅ” 10 ili tko zna koliko posto. Hvala svima!

Mala Truba svira dalje...
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ŕta stvarno??! to joŔ nisam vidjela u vijestima! ajd, baŔ mi je drago!

Live. Love. Laugh.
sike

PostanoPostano: čet 26 lis 2006, 13:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Davno tako studenti koji imaju stalno prebivaliÅ”te u Rijeci nisu bili sretni kad se doznalo da Ʀe imati 60% popusta na pokaz autobusnog prijevoza,ali uz predoĆØenje potvrde MUP-a o prebivaliÅ”tu

I nema viÅ”e dobrih starih bonova,kao,sada kreƦu Iksice..

Srki

PostanoPostano: ned 29 lis 2006, 23:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala Bogu,nikadnisam ni imao bonove. Wink

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 10 tra 2007, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JoÅ” jedna novost za zagrebaĆØke studente Wink
Nacionalna i sveuĆØiliÅ”na knjižnica (NSK) Ʀe od sutra, 11. travnja, biti otvorena od ponedjeljka do petka svih 24 sata. Ali ako biste htjeli uĆØiti u noƦne sate, za to bi se trebali predbilježiti tijekom dana. U svakom sluĆØaju mi se sviĆ°a ideja hm hm

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Korny

PostanoPostano: uto 10 tra 2007, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heheh, tako nekako funkcionira i knjižnica u BeĆØu (bila sad tamo na ekskurziji pa su nas malo uputili u rad sveuĆØiliÅ”ta i tak...)...i mogu vam reƦi da je to fuuul korisno i dobro doĆ°e... Voljela bih da tako neÅ”to naprave i u Rijeci...da imaÅ” kamo iƦi kad ti treba mir i koncentracija za uĆØenje...

Meni se isto sviĆ°a ideja...

Tko prvi isproba, nek piŔe kak to izgleda Wink
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pet 25 svi 2007, 15:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo jedna lijepa misao o uĆØenju (baÅ” prije nadolazeƦih ispita):

the more u study, the more u know
the more u know, the more u forget
the more u forget, the less u know
so why study

the less u study, the less u know
the less u know, the less u forget
the less u forget, the more u know
so why study

Singing Saints: Sophomoric Philosophy (form album: Saints in a Heavy Mood)

SveviÅ”nji, diĆØni Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, ĆØvrstu nadu i savrÅ”enu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvrŔim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sub 04 kol 2007, 19:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to mislite o moguƦem ukidanju jesenskih rokova na SveuĆØiliÅ”tu u Zagrebu?

ViÅ”e možete proĆØitati ovdje.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Kika

PostanoPostano: sri 08 kol 2007, 11:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm..nisam sigurna Ŕta da mislim....
koliko svatih to je za bolonjce predviĆ°eno, a ja sam sreƦom skoro pa gotova pa me to ne "hvata", ali znam da sam 2 puta uvijete davala tek u 9mj tako da znam da mi je to spaÅ”avalo glavu...ali ako uzmemo u obzir da oni koji idu po bolonjskom procesu imaju drugaĆØije rokove puno viÅ”e kolokvija (tj to bi sve tak trebalo biti ..iako osobno jako sumnjam u to...po priĆØanjima nekih to baÅ” i ne ide onako kako piÅ”e na papiru)...
ali ja nisam za ukidanje rokova...definitivno nisam....

When GOD leads you to the edge of the cliff, trust Him fully! Only one of the two things will happen; either He will catch you when you fall or He will teach you how to fly!
majĆØe

PostanoPostano: pon 03 ruj 2007, 17:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm ljudeki moji... veƦina odvas su studenti.. ja sam maturant, i sve do danas sam bila sigurna u svoju odluku, u to Å”to Ʀu studirati... no viÅ”e nisam... malo sam se zamiÅ”ljala u tom poslu... i ne znam...
joÅ” mi je gore to gde Ʀu na faks... imam tri moguƦnosti Novi Sad, Osijek, Zagreb? i stvarno ne znam ni gde bi, a viÅ”e ni Å”ta bi... Nisam iskljuĆØivo ni za prirodne a ni za druÅ”tvene nauke... tu sam negde izmeĆ°u... i to mi stvara samo joÅ” veƦi problem...
Molila bih sve koji imaju nekog iskustva sa takvom zbunjenoÅ”Ć¦u za savet!
Unapred hvala! Bvb! Very Happy

VoliÅ” li me?
Iv 21,17
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIMMSNMICQ [Vrh]
Korny

PostanoPostano: pon 03 ruj 2007, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

doƦi Ʀe ti to tokom ove godine, ne brini......ne govorim iz osobnog iskustva, ali kada smo bili maturanti, 90% ljudi iz mog razreda ti nije znalo Å”to Ʀe upisati kada smo zavrÅ”avali s nastavom u 5. mj....onda uzmeÅ” za maturu neÅ”to Å”to te zanima, izabereÅ” predmete koje koliko toliko voliÅ” pa nekako kroz svu tu zbrku i frku skužiÅ” Å”to te zanima i Å”to bi mogla upisati....

a uostalom, u 4. razr. imaŔ joŔ novih predmeta, možda te i neŔto od toga zainteresira.....

ne brini......do ljeta ƦeÅ” znati koji je tvoj izbor Wink

Otvori sva ĆØula - istinu traži,
da vjerujeŔ u dobro - to svijetu pokaži!
Kristijan

PostanoPostano: pon 03 ruj 2007, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Å to mislite o moguƦem ukidanju jesenskih rokova na SveuĆØiliÅ”tu u Zagrebu?

Pa osobno ne bih volio da ih ukinu i onda nas stave da kreƦemo s predavanjima zajedno s prvoÅ”kolcima... Smile Ne, mislim da je to glup potez jer koliko sam ja ĆØitao o tome, nadležni samo žele "popraviti" kalendar i izjednaĆØiti trajanje semestara. Iskreno, meni je ovako baÅ” odgovaralo, bio sam doma mjesec i po dana, dosadilo mi je, sada imam dva ispita i radujem im se (o tome koliko uĆØim za njih Ʀu na vlastiti zahtjev objasniti Smile ). Glupo mi je to da ravnaju nekakav kalendar i mijenjaju neÅ”to kada ovo baÅ” lijepo funkcionira (koliko ja vidim). Al opet, ja sam tek prvu godinu (dobro, nisam joÅ”) zavrÅ”io, možda netko od starijih studenata ima Å”to za reƦ o kalendaru dosada?

"Pulsate et aperietur vobis!" (Mt 7,7)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.