HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 23 stu 2017, 14:35. Pogledaj neodgovorene postove
Formula 1
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Specijalac

Spol: muško
PostanoPostano: uto 04 stu 2008, 15:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako Hamilton nije rođen za prvaka kako to da je već dvije godine(ispravak svoje prve dvije godine) prvi i glavni kandidat za naslov, a uz to da je i najmlađi svijetski prvak. Svaka čast Massi ona zadnja utrka je bila vrhunska (a i pokazao je da zna voziti po kiši) ali ako zaboravljate, na kraju prošle sezone se govorilo da će možda priječi iz Ferrarija, a da ne spominjem da je on u formuli 1 već 6 godina.

Također tjeo bih vam skrenuti pažnju na to da ferrari nije rekao ništa na Hamiltonovo osvajanje naslova, osim kaj su mu čestitali (a zna se da bi se oni prvi pobunili da je bilo išta sumljivo, to su dokazali miljun puta). Također ako se pogleda realno Glock je imao gume za suho, a svi ostali kiše(osim njegovog timskog kolege koji je bio na istim gumam sporiji od glocka). Znase kolika je razlika imeđu tih guma, najbolji primjer je Heidfeld koji se je zbog guma za kišu koji popeo na podi u Belgiju. A ako malo bolje pogledate svi novinari su se nakon "prespavane noći" spustili na zemlju i opravdavaju svoje natpise (napade na hamiltona).

To je moje malo razmišljanje u vezi ove zadnje utrke, makar sam za meclaren ipak sam se trudio ostati objektivan (kolko tolko) .
Pozdrav svima Smile

Ko zna (ah, niko, niko ništa ne zna. Krhko je znanje!)

BVB
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: spocky
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 04 stu 2008, 21:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hamilton je odlican vozač. To nitko ne dovodi u pitanje. Al obe završnice je jedva odradio. Može realno osvojiti prvo mjesto a osvaja peto... Prestiže ga Vettel u zadnjem krugu...
Lik kalkulira i mislim da više neće osvojiti prvenstvo.
On je najveći dobitnik ovakvog bodovanja u kojiem je najvažnije završiti utrku. Ovo bodovanje je uvedeno radi Schumachera i njegove dominacije da bi se prvenstvo učinilo zanimljivije... Massa je ove sezone imao više pobjeda od hamiltona. Po starom bodovanju Massa bi bio prvak.

ne ubij, ni mačem, ni tračem!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Lux

PostanoPostano: sri 05 stu 2008, 13:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hamilton je odličan vozač, kao što je bio i Schumacher odličan vozač.
Ali kod njih mi se nikako ne sviđa načini kojima su došli do prvog naslova. Kada se sjetim koliko je Schumacher imao superiorniji bolid od drugih od 2000. do 2004. rekao bih da su Alonso i Hakkinen bili bolji od njega čim su bolidi bili tu negdje po snazi. Nadam se da se povijest neće ponoviti. Samo neka utrke budu što zanimljivije i neka prvaka saznajemo u zadnjim utrkama.
Živio Robert Kubica, brat katolik iz Poljske Laughing

Ja sam svjedok Isusa Krista u duhu Don Bosca
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: sri 05 stu 2008, 16:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lux napisa:
imao superiorniji bolid od drugih od 2000. do 2004. rekao bih da su Alonso i Hakkinen bili bolji od njega čim su bolidi bili konkurentni Laughing

E tu se ne slažem.
Alonso je uzeo naslov zahvaljujuci superiornijem bolidu. Svi osim Ferrarija te dvije sezone su bili na Bridgestone gumama koje su superiorne. Ferrari je zbog ugovora ostao na good-year gumama i izgubio 2 prvenstva.... Vjerovali ili ne to je presudilo.
Još se sjećam kao je Scumi usprkos tomu trebao uzeti naslov 2006 al mu je bolid otkazao na pretposljednjoj utrci kao i nekoliko puta te sezone... Ferrari je 2005-7 imao nekonkurentan bolid Maclarenu i Renaultu... Pogledaj gdje je sad Alonso ako misliš da je tako genijalan i da je vozio lošiji bolid od Ferrarija....
Scumi je osvojio 2 prvenstva u lošem Bennetonu i došao u Ferrari koji je bio nekonkurentan. On je krajem 90-ih doveo Ferrari gdje je sada.

na drugu stranu kakav je čovjek... al kao vozač on je genijala. Definitivno najbolji... Da je imao karizmu Senne danas bi bio trademark kao Tiger Woods ili M.Jordan...

Citat:
Živio Robert Kubica, brat katolik iz Poljske

da, Kubica je odličan! Wink
Još bi izdvojio Hiedfelda, Vettela i Rosberga koje čeka velika karijera.

Lux

PostanoPostano: čet 06 stu 2008, 7:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stari...
Ja sam i napisao da je Schumi bio odličan vozač.
I odlično je on vozio kao mladac u Benettonu, ali kako je došao do prvog naslova je jadan.
Kada je prešao u Ferrari, bili su u krizi iz koje su polako izašli i stvorili savršeni bolid. Ponajviše zahvaljujući Rossu Brownu.
Hakkinen ga je dvije godine zasluženo pobijedio. Sjetite se onoga prolaska kada su obojica obilazili bolid koji je zaostajao krug.
Onda je Hakkinen otišao, a ostali vozači nisu bili kvalitetni kao Schumi, Montoya i Raikkonen su bili još ''zeleni'' a i bolidi su im bili slabi.
I unatoč problemu s gumama u dvije sezone kada je Alonso osvojio naslov, bolidi su bili izjednačeni baš zbog toga. Ako je i Schumi imao malo slabiji bolid zašto onda nije pokazao svoje nadnaravno umijeće.
Schumi nije imao šanse '96, i '97. jer je Williams bio tada prejak.
Vrijeme će pokazati može li se itko od aktivnih vozača približiti Schumiju (koji je fenomen). Ali isto tako mislim da Schumi nije imao tako jaku konkurenciju kao što je danas. Sjetite se kako su utrke samo bile dosadne, prvenstvo se osvajalo pet utrka prije kraja. Danas je puno zanimljivije. Može pobijediti 7-8 vozača.

vjernik

PostanoPostano: ned 29 ožu 2009, 9:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Počela nova sezona f1 Razz u Melbourneu !!!
Bila mi je zanimljiva svakako.
Nakon 55 godina oba vozača jedne momčadi koja nastupa prvu sezonu u f1 završavaju na vodećim pozicijama.
Vozači Brawn-Mercedesa Button i Barrichello završili na 1. i 2. mjestu.
Trulli kao 3. veteran obilježio zanimljivu utkrku 3.-im mjestom.

Vidjeli smo i odustajanje Masse i Raikkonena šta me neugodno iznenadilo za mnjih navijam Cool

Jeste li gledali ?

"Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo čini pravicu,
milosrđe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 29 ožu 2009, 11:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ej ja nikako da povjerujem u ovo! jako sretan sve gledam jel možda prvi april u pitanju jako sretan
nerealno mi nakon 15 godina praćenja F1 da Mclaren i Ferrari gledaju u leđa tamo nekom Brownu jako sretan
stvarno će biti zanimljivo pratiti odvijanje sezone.
Nikako ne mogu shvatiti kako se odjednom dogodila ovakva inferiornost Mclarena i Ferrarija!!!

angelous

PostanoPostano: ned 29 ožu 2009, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:

Nikako ne mogu shvatiti kako se odjednom dogodila ovakva inferiornost Mclarena i Ferrarija!!!

čekaj da se gume zagriju kako spada Cool Cool
ići će ferrari ko podmazani..... Cool

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i čist.''

Otk 19, 11,14
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Lux

PostanoPostano: pon 30 ožu 2009, 7:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne mogu vjerovati da su se Kubica i Vettel onak sudarili.
Kubica je imao odlične šanse za pobjedu.
Svaka čast Brawnu. Nadam se iznimno zanimljivoj sezoni.
Joj da meni daju jedan bolid u ruke Wink

Specijalac

PostanoPostano: uto 31 ožu 2009, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja "nažalost" nisam gledao (bio na PKP-u). Ali kad sam čuo rezultat ostao sam malo iznenađen. Iznenadio me je moj mclaren i to pozitivno. Ispostavilo se da je sve bilo kako se i predviđalo prije početka sezone. Ali također se predviđa da će ferrari i mclaren ponovo biti glavni kandidati. Ipak su oni dvije najbogatije i najiskusnije ekipe, a imaju i vrhunske vozaće (ferrari ima dvojicu, dok mislim da hejki u mclarenu nije ta klasa). Ali već se sada vidi da će ova sezona biti možda i zanimljivija od prošle. Jedva čekam da pogledam iduću utrku.

BVB
Lux

PostanoPostano: uto 07 tra 2009, 6:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U nedjelju je bila poplava na stazi. Bilo je fora vidjeti vozače kako sjede u bolidu i drže kišobran.

Specijalac

PostanoPostano: sri 20 svi 2009, 22:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kaj mislite o prijetnjama ferarija da bu se povuka iz formule ako ne udovolje njegovim željama(ne samo njegovim)?
Ja ijako ne volim ferari nadam se da se to nebu dogodilo, to bi bi užas

BVB
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: čet 21 svi 2009, 14:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja bi volio gledati formulu u kojoj svi imaju isti bolid. Tada bi do izražaja došli vozači. Normalno da ferrariju ne odgovara ograničenje budžeta.
Iako navijam za ferrari ne podržavam ih u ovome.

Specijalac

PostanoPostano: čet 21 svi 2009, 17:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne salžem se sa tobom. Po tome bi svaki malobogatiji čovjek mogao osnovati ekipu i natjecati se. Ovo natjecanje ima takvu popularnost samo zato što je to najelitnije natjecanje. Pogledaj NASCAR tamo ti svi imaju manje više iste aute. I ko to gleda osim amerikanaca (a oni to gledaju i zbog toga što se tamo često dogode neki veliki sudari). To bi se dogodilo i sa formulom a ja to ne želim. A mislim i mnogi drugi

BVB
Ponosna_Hrvatica

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 23 svi 2009, 17:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovaj Brawn mi je već malo dosadan!

Kao košuta što za vodom žudi,
žudim za Tobom ja...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Prethodni postovi: