HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 25 kol 2019, 11:47. Pogledaj neodgovorene postove
Meditacije
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 8:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uistinu, ovaj ĆØovjek bijaÅ”e Sin Božji!
(Mk 14,1-15,47)

Nalazim se, Isuse, podno tvoga križa.
Klanjam ti se!
Klanjam se tvojoj ljubavi, klanjam se tvojoj boli.
Klanjam se, Isuse, tvojoj odanosti volji OĆØevoj, tvojem hodu i pod križem dokraja.
Klanjam se, Isuse, tvojoj ustrajnosti kojom si htio djelo spasenja dovesti dokraja i umrijeti na drvetu križa.
Promatram, Isuse, tvoje izmuĆØeno tijelo.
Oprosti mi, kad ostajem hladan gledajuƦi raspelo, ravnoduÅ”an na izvjeÅ”taj o tvojoj muci i smrti. Kao da sam to veƦ preĆØesto vidio, toliko puta ĆØuo. A ipak, danas, na ovu nedjelju tvoje muke, želim po prvi puta zagledati se u tvoj križ, želim novom pozornoÅ”Ć¦u i ljubavlju ĆØuti izvjeÅ”taj o tvojoj muci.
Želim te vidjeti, Isuse!
Vidjeti tvoje izmuĆØeno tijelo, tvoju trnjem okrunjenu glavu, tvoje probodene ruke i noge, tvoje otvoreno srce.
Želim vidjeti tvoje predano tijelo i prolivenu krv. Za mene, za nas, za sve ljude svijeta.
Želim, Isuse, podno tvoga križa osjetiti snagu tvoje ljubavi i Å”aptati ti rijeĆØi suƦuti i zahvalnosti.
Oprosti, jer podno tvoga križa nisam bez krivnje, jer sam i sam utkan u grijeh svijeta Å”to ga ti otkupljujeÅ” svojom smrƦu.
Oprosti Å”to tako ĆØesto zaboravljam na cijenu svoga otkupljenja, na ljubav koja želi biti ljubljena, Å”to zaboravljam na poruku i poziv križa.
Oprosti, Isuse, Ŕto te ne ljubim dovoljno!
Hvala ti, Isuse, Ŕto si umro za mene.
Hvala ti za sve ljude svijeta jer si za sve dao svoj život.
Hvala ti Ŕto si ustrajao u žrtvi svoga križa.
Hvala ti, Isuse, Å”to me sa svoga križa želiÅ” privuƦi k sebi.
Ne dopusti, Isuse, da se opirem tvojoj spasiteljskoj ljubavi.
Daj mi, Isuse, milost da osjetim neizrecivu snagu križa kojom odgoniÅ” od mene, i od svih nas, zle sile svijeta i Ć°avla, te nam svima dajeÅ” novu snagu za život.
Tvoj križ, Isuse, govori o ljubavi. U izvjeÅ”taju o muci vidimo oko tebe toliko mržnje, toliko gorĆØine.
U tebi, Isuse, toliko ljubavi i mira.
Ispuni me, Isuse, svojom ljubavlju i mirom.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 7:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KuƦa se napuni mirisom pomastiā€¦
(Iv 12, 1-11)

U alabastrenoj posudici srca
skupilo se sve ono najintimnije moje,
ono Ŕto se ljubomorno skuplja
danima, mjesecima, godinama;
Ono Ŕto nitko nikada ne vidje,
Ŕto krije dubina duŔe,
ono Å”to je ĆØesto i mom pogledu skrito,
Ŕto znaŔ samo Ti!
Razbijam alabastrenu posudu srca.
Miomiris zamirisa.
Na glavu Ti ga izlijevam.
Ja, nedostojna,
Glavu Ti mažem mirisom najdragocjenijim.
Sva sam u njemu. Ti znaÅ”!
Milost si mi dao da to uĆØinim!
I miomiris se razli svom nutrinom.
Tebi pomazah Glavu, a sebi duŔu!
Posudica je razbijena,
da nikad u napast ne bih pala
nekom drugom glavu pomazati.
Sva sam Ti se dala.
ViŔe me u meni nema.
U Tebi sam!
O blagoslovljen ovaj blagoslovljeni ĆØas
u kojem mom srcu krila dajeÅ”
da poletim u Tvoj svijet, svijet Ljubavi!
Amen

klara

PostanoPostano: uto 11 tra 2006, 6:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bog moj bijaŔe mi snaga!
(Iz 49, 1-6)

Ako si mrtav
za svaku radost,
za svaku ljubav,
za svaku sreƦu,
ako viŔe ne možeŔ vjerovati u sama sebe
i u ljude:
tada pokuŔaj odložiti
sve to tmurno, mrsko, otrovno, mraĆØno
i proĆØistiti sama sebe.

Ustani
iz noƦi te svoje obeshrabrenosti
i umornosti na smrt
u jedno novo jutro puno sunca,
puno ptica i cvijeƦa.
Probudi se iz zimskog sna
tvoga svoga nevesela bivstvovanja
u novo proljeƦe.

Ustani!
Bog je upisao uskrsnuƦe
u svaki list svakoga stabla.
Dakle sasvim sigurno
i u tvoje siromaŔno ljudsko srce.

Obrati se k Bogu
koji može probuditi na život
mrtvo srce,
rastopiti led
s tvoga smrznuta srca
i uĆØiniti ga sliĆØnim svomu srcu,
koji je Ljubav.

klara

PostanoPostano: sri 12 tra 2006, 7:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UĆØitelj poruĆØuje:
Moje je vrijeme blizu!
(Mt 26, 14-25)

Da bi pokazao solidarnost prema svim osuĆ°enima na ovoj zemlji, Isus je sam poÅ”ao pred sud, najprije religijski a onda i državni. Osudio ga je rimski i židovski zakon. Umro je osuĆ°en od najsavrÅ”enijih religijskih i državnih sudova ljudske povijesti. A ipak je bio potpuno nevin, jedini ĆØovjek ljudske povijesti bez grijeha. Zato je mogao na križu reƦi razbojniku: Ā»JoÅ” danas bit ƦeÅ” sa mnom u rajuĀ«.

Isus je nada svakom greÅ”niku, svakom hendikepiranom duhom i tijelom. S njime nitko ne može i ne treba biti osuĆ°en. On je uÅ”ao u naÅ”e osude i naÅ”e prezire, jer nas voli, jer nas ljubi. Svi smo mi krivi, svi mi nosimo svoje terete, grijehe, razoĆØaranja i oĆØaje. Svi smo mi osuĆ°enici. No, s njime smo osloboĆ°eni osude i spremni za uskrsnuƦe.

klara

PostanoPostano: sri 12 tra 2006, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pitamo se danas: Kakav je to Bog,
koji je uprljao ruke zemljanim prahom
i naŔim znojnim koracima?
Kakav je to Bog koji se zanima
za naŔe strmine i lutanja?
Izaziva Bog da i mi jedni drugima
peremo noge, služimo,
poÅ”tujemo tuĆ°e nevolje,
ĆØak i onda kada nam je neugodno,
kada se sramimo
i kada nemamo snage reƦi drugima
da nam je do njih stalo.
Kakav je to Bog koji sjeda za stol
s ljudima koji Ʀe ga izdati i zatajiti
i koji kaže: Ā»Vas sam nazvao prijateljima!Ā«?
Kakav je to Bog koji želi postati naŔom hranom
da bude noŔen, da bude u nama i mi u njemu,
bez obzira na naÅ”e nedoreĆØenosti, neistine i
padove; ljutnje, ograniĆØenosti, nevjere...?
HoƦemo li razumjeti Boga Velikoga ĆØetvrtka,
Boga euharistije?

klara

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 9:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nalije zatim vodu u praonik i poĆØne uĆØenicima prati nogeā€¦
(Iv 13, 1-15)

Isus je uĆØenicima oprao noge. To nam može postati izazovom i pozivom. To je gesta istinskog služenja i ljubavi. PokuÅ”ajmo osluÅ”kivati Isusa.

ƈujmo Å”to je Isus time zapravo htio reƦi svojim uĆØenicima: "Slijedite me na putu milosrĆ°a. To je onaj uski put predane ljubavi i služenja. U duhu ovoga svijeta i prema nagnuƦima vaÅ”e slabe ljudske naravi u sebi nosite sklonost da gospodarite nad drugima, da se potvrdite nasiljem i silom nad onima koji vam izgledaju slabiji. Ne popuÅ”tajte takvim napastima. Ne potvrĆ°ujte vlastitu veliĆØinu otkrivanjem slabosti drugih. To nije moj put.

Svijet je oko vas pun osjetljivih biƦa koja trebaju ljubav. Obogatio sam ovaj svijet ljudima u kojima bih želio da prepoznaÅ” svoju braƦu i sestre. Želim da u svjetlu moje ljubavi osjetiÅ” kako po toj milosti i drugi mogu po tebi postati dionici iste sreƦe, osjetiti isto dostojanstvo. OmoguƦi to svakome. Ne gledaj na svoje bližnje kao na sluge svoje samovolje, kao na podložnike za svoje stepenice do ĆØasti i vlasti. Prepoznaj ih kao one kojima ƦeÅ” ti poslužiti za njihovu sreƦu. Svaki puta kada nekome poniznim služenjem omoguƦiÅ” da osjeti sreƦu i smisao života, prodrijet ƦeÅ” dublje u tajnu božanskog života.

Sjeti se kako sam ja svojim uĆØenicima oprao noge. UĆØinio sam to svjesno i iskreno. Bilo je to istinsko pranje nogu, a ne samo obredni ceremonijal. Sagnuo sam se do njihovih nogu, omoguƦujuƦi im time doživljaj istinske vrijednosti na temeljima moje poniznosti. Nisam htio da mi oni budu utrta staza do mog Oca, nego sam ja njima htio biti put kojim Ʀe doƦi do radosti Kraljevstva. Nije ĆØudo da ih je to iznenadilo. Doživjeli su svojevrsni stres, jer su znali da je pranje nogu ropski posao. Ja sam im pokazao kako to može biti posao ljubavi i kako se i pranjem nogu može otkriti istinsko dostojanstvo ĆØovjeka pozvana na služenje i ljubav. Sagnuo sam se pred njima dajuƦi im time do znanja da mogu raspolagati mnome kao Å”to gospodar raspolaže svojim slugama. Jasno sam im pokazao da im se potpuno predajem na raspolaganje.

PoĆ°i i ti za mnom. PoĆØni ĆØiniti isto. Oko tebe ima dovoljno nesretnih i žalosnih, ima najbližih koji su sami i osjeƦaju bol osamljenosti. Ima onih kojima nema tko pružiti ĆØaÅ”u hladne vode. Ne gubi vrijeme na dokazivanje da si jadan i siromaÅ”an, da si prikraƦen i ranjen. Povij rane onima koji su oko tebe ranjeni i daruj radost onima koji su oko tebe žalosni. Tako Ʀe se otkriti tajna Kraljevstva. OmoguƦi na taj naĆØin svakome u svojoj blizini da osjeti vlastito ljudsko dostojanstvo. Neka te se nitko ne boji. Naprotiv, neka u susretu s tobom svatko osjeti da je ljubljen. Tako Ʀe onda osjetiti i ono najhitnije za svakoga ĆØovjeka: da je ljubljeno dijete Božje.

I shvati: to viÅ”e nije neko velikoduÅ”no davanje milostinje ljudima oko sebe. To je otkidanje od vlastitog biƦa, darivanje sebe. Tada to nalikuje na predanje kojim sam i ja uĆØenicima oprao noge, na predanje po kojem sam vlastiti život žrtvovao za tebe."

little_angel

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 11:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

NaŔa snaga

'ā€¦Istrgnimo se iz svih naÅ”ih slabosti
i povjerujmo u neizmjernu ljubav i oproŔtenje Božje.
Ovaj danaŔnji dan je neponovljiv i zato je svet.
Želim ti danas svu svježinu Duha Svetoga,
Duha dobrote i ljubavi, optimizma i nade,
Duha Božjega koji Ʀe nam ukloniti kamena srca
i dati nam srca od mesa,
dati da nam u krilo padne najljepÅ”i plod ā€“ istinska životna radost, snaga naÅ”a.'

Zlatko Sudac

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Njegova žrtva za nas

'ā€¦Mi smo djeca križa, križa koji svijet ne razumije. Smrt i patnja naÅ”eg Otkupitelja najprivlaĆØniji su i najsnažniji motivi koji mogu raspaliti naÅ”a srca u ovom smrtnom životu. Iz smrti, koja sve proždire, proizaÅ”la je hrana naÅ”e utjehe. Vjerujem da Ʀemo svi, dok budemo pjevali vjeĆØnu himnu, trajno ponavljati ovo radosno klicanje: 'Živio Isus ĆØija smrt svjedoĆØi koliko je jaka ljubav.' Ljubav i smrt u muci naÅ”ega Spasitelja i njegovoga slavnog uskrsnuƦa, tako su žarko sjedinjene, da ih u srcu ne možemo nositi jednu bez druge. I nema života jedne bez druge. 'Nesretna je smrt bez ljubavi Spasiteljeve. Nesretna je ljubav bez smrti Spasiteljeve. Na Kalvariji ne može biti života bez ljubavi, ni ljubavi bez smrti Spasiteljeve. Sve je ili vjeĆØna smrt ili vjeĆØna ljubav. I sva krÅ”Ć¦anska mudrost sastoji se u valjanom odabiru izmeĆ°u ovoga dvoga.'

Zlatko Sudac

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Chico

Spol: muško
PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gospodine Isuse kriste,Sine Boga živoga,evo nas pred Tobom da Ti izrazimo svoju vjeru,ljubav i zahvalnost za Euharistiju,taj neprocjenjivi dar Tvoje ljubavi.
Ti si Kruh živi koji si s neba siÅ”ao(usp. Iv 6,51).OkupljaÅ” nas u svojo Žrtvi.SabireÅ” nas na Gozbu svoga Tijela i Krvi da budeÅ” hrana naÅ”e duÅ”e za život vjeĆØni(usp. Iv6,54).Uskrsnuli kriste,na ĆØudesan ali stvaran naĆØin prisutan si trajno meĆ°u nama pod prilikom bijele Hostije i ostajeÅ” >>s nama do svrÅ”etka svijeta<<(Mt 28,20).

U zajedniÅ”tvu s Tvojom Presvetom Majkom i s cijelim OpƦinstvom svetih klanjamo Ti se ovdje,ĆØvrsti u vjeri i srcem skruÅ”eni.>>Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!<<(Iv 6,68).

Obasjaj nas svojim Svetim Duhom i primi u svoje Srce naÅ”u molitvu.Pred Tvoj pogled donosimo svoju djecu da ih oĆØuvas od Zloga.Povjeravamo Ti mladiƦe i djevojke da im budeÅ” >>Put,Istina i Život<<(Iv 14,6).PosveĆØujemo Ti sve svoje obitelji.Bdij nad njima da ustraju u vjeri i vjernosti!JakoÅ”Ć¦u Duha Svetoga uĆØini ih hrabrima da daruju Domovini nove graĆ°ane i Nebu nove nebesnike!Tvojoj svemoguƦoj zaÅ”titi predajemo svoje biskupe,sveƦenike,redovnike i redovnice.Neka budu vjerni uĆØenici Tvoga krotka i ponizna sra(usp. Mt 11,29).Pastiru Dobri,umnoži u svojo Crkvi sveta duhovna zvanja!!

Milosrdni Otkupitelju ĆØovjeka.Tvojoj ljubavi izruĆØamo sve patnike,bolesnike,umiruƦe,ponižene i progonjene zbog pravednosti.Neka Tvoja istina rasvijetli one koji ne vjeruju!Objavi se onima,koji nemaju nade!Privuci k sebi one koji ne znaju ljubiti Boga ni ljude!Ti i u naÅ”e dane upuƦujeÅ” svoj poziv klonulima:>>doĆ°ite k meni svi izmoreni i optereƦeni,i ja Ʀu vas odmoriti<<(Mt 11,28).

VjeĆØni Sine OĆØev i božanski naÅ” Brate,nekoƦ si molio apostole u Getsemaniju da bdiju s Tobom.Živo želiÅ” da i mi budemo s Tobom, i zato se okupljamo pred Tobom u ovj adoraciji.Primi ovu naÅ”u prisutnost i molitvu kao zadovoljÅ”tinu za naÅ”e grijehe i sve grijehe naÅ”eg naroda.Obrati psovaĆØe!Probudi savjest svima da poÅ”tuju život neroĆ°enih i dostojanstvo ljudske osobe i obitelji!Ukloni sve nesloge,mržnje i nepravde iz naÅ”eg osobnog,obiteljskog i javnog života.Smiluj se svima nama u ovom vremenu,punom opasnosti i krivih miÅ”ljenja.

Gospodine i Bože naÅ”,ĆØuvaj svoju crkvu od svake zablude i nemira!Udijeli naÅ”em narodu i svim narodima Zemlje mirna vremena da žive u dostojanstvu i pravednosti!

UsliŔi naŔu poniznu molitvu i blagoslovi nas u naŔem radu i životu!Ostani s nama,Gospodine!!

Ti si jedini svet.
Ti si jedini Gospodin.
Ti si jedini SveviŔnji,Isuse Kriste.
Sa svetim Duhom u slavi Boga Oca.Amen

Franjo kard. KuhariƦ

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
.bubamara.

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 22:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stvoren za ljubav

Tvoje oĆØi postoje za svjetlo, za bjelinu snijega, za zelenilo proljeƦa, za sivilo oblaka i plavetnilo neba, za zvijezde u noƦi i za nevjerojatno ĆØudo da je oko tebe toliko dragih ljudi. Tvoja usta postoje za rijeĆØ, za svaku dobru rijeĆØ koju netko drugi ĆØeka. Tvoje usne postoje za poljubac, a tvoje ruke za nježnost i utjehu, ali i zato da gladnima dadu kruha. Tvoje noge postoje za put koji vodi k onima koji trpe. Tvoje srce postoji za ljubav, za toplinu, za one koji su osamljeni i napuÅ”teni, koji žive u hladnoƦi. Tvoje tijelo postoji da se približiÅ” drugima. Sve ima svoj duboki smisao. Gospodin nas poziva. 'PoĆ°ite po svem svijetu! Propovijedajte EvanĆ°elje, lijeĆØite bolesne, ĆØinite djela koja sam i ja ĆØinio, a to su djela ljubavi!' Stvoreni smo za ljubav. Jedino nas ona može uĆØiniti sretnima. Ne živimo samo za sebe, veƦ jedni za druge. UsreƦivati druge znaĆØi i sebe usreƦiti. ƈiniti dobro drugima znaĆØi i sebi ga ĆØiniti. Ne postojimo zato da hodamo uokolo mrzovoljna lica i povrijeĆ°ena srca koje ne praÅ”ta. Ne, ĆØovjeĆØe, stvoren si za ljubav, onu jedinu snagu za koju se isplati živjeti. Ljubi i bit ƦeÅ” ljubljen. Ljubav je jedina kadra ispuniti nam srca.

Zlatko Sudac, meditacije

... s Tobom želim poƦ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
.bubamara.

PostanoPostano: čet 13 tra 2006, 22:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TiŔina

Svrha rijeĆØi je da posreduje misao. Kad se smisao naĆ°e, rijeĆØi se zaborave. Jedan mudar ĆØovjek je rekao: Ā«Kad bi naÅ”ao ĆØovjeka koji je zaboravio rijeĆØi, jedino s njim bi želio razgovarati.Ā» Kako imati strahopoÅ”tovanje prema rijeĆØima, kad su izgubile svoju težinu, svoje znaĆØenje? Gdje je danas ta važnost rijeĆØi? RijeĆØi koja utjelovljuje! U poĆØetku bijaÅ”e RijeĆØ! Zato je potrebna Å”utnja!

Mnoge se stvari ne mogu staviti u rijeĆØi. Jer rijeĆØi nekad nisu dovoljne. Jednostavno stanemo. NeÅ”to se dogaĆ°a u naÅ”em srcu. Tamo se dogaĆ°a Bog. Kada majka vidi svoje novoroĆ°eno dijete po prvi put. Ona nema Å”to reƦi. To je samoƦa. Kad drugome ne možeÅ” to prenijeti. Tad je to naÅ” osobni osjeƦaj.

U samoƦi savjest nas stavlja pred Boga. Tada se dogaĆ°a misterij naÅ”eg srca.

Po jednoj definiciji molitva je razgovor s Bogom. Ali ne, to je dublje. Kad nekog volite, nekad nisu potrebne rijeĆØi. Molitva je ljubav izmeĆ°u srca mog i Boga.

Ostavi sada sve i budi tu, otvori srce svoje jer sve je milost i igra ljubavi Božje.
Glas Božji može se ĆØuti samo u Å”utnji.

SamoƦa je mjesto naÅ”e preobrazbe. Kad ĆØovjek nema Å”to reƦi, on zaÅ”uti. ZaÅ”uti.

Zlatko Sudac, 2005.

... s Tobom želim poƦ ... srce
... i ostati s Tobom zauvijek... in love

zaljubljeni
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 7:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Veliki petak je dan Ŕutnje ...

Na Veliki petak Crkva ne slavi ni Euharistiju, jer je to dan Kristove žrtve. Crkva danas Å”uti kako bi se ĆØuo Božji krik, koji s križa poruĆØuje ĆØovjeku da ga voli, unatoĆØ svemu Å”to je uĆØinio. Crkva stoga kleĆØi pred Križem i sluÅ”a Isusove rijeĆØi: ā€œOĆØe, oprosti im, jer ne znaju Å”to ĆØineā€
Svima nam je potreban oprost.

Na Veliki petak otkrivamo neizmjernu Božju ljubav, sluÅ”amo rijeĆØi koje Isus govori raskajanom razbojniku ā€“ da Ʀe joÅ” danas biti s njim u raju. Svaki krÅ”Ć¦anin želi da te rijeĆØi budu njemu upuƦene, da ga prate u posljednjem trenutku života i ispune nadom.

Na Veliki petak sluÅ”amo i rijeĆØi upuƦene Gospi i Ivanu, ljubljenom uĆØeniku. Dok je Isus umirao, želio nam je darovati i svoju Majku, kojoj tada reĆØe: ā€œÅ½eno, evo ti sina!ā€ Time je njezino majĆØinstvo poklonio ne samo apostolu Ivanu, veƦ ĆØitavom ĆØovjeĆØanstvu, kako bi bio znak njegove ljubavi. Marija je ozbiljno shvatila te rijeĆØi.

Tako je Veliki petak dan u kojemu sluÅ”amo Isusove rijeĆØi i primamo Mariju u svoj život .
Krist je navijeÅ”tao Boga koji je Ljubav i koji je upravo stoga svemoƦan, pa i onda kada umire na križu!
Neka na Veliki petak ta istina postane biljeg naÅ”ega života, kako bi smo zajedno s njim ā€“ na križu raspetim ā€“ u zoru treƦega dana slavno uskrsnuli!

Danas, kao i mnoŔtvo u Jeruzalemu,
pozvani smo odluĆØiti se da li biti s Isusom ili pobjeƦi
ili biti samo promatraĆØ njegove smrti ...

klara

PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Krist postade posluŔan do smrti,
smrti na križu.
(Fil 2, 8)

Isuse, koji si bio posluÅ”an do smrti, do smrti na križu, uĆØini i nas posluÅ”nima tvome Duhu i volji nebeskoga Oca. Iskorijeni iz naÅ”ih srdaca samovolju i sebiĆØnost kojom se opiremo svemu Å”to nam ne odgovara.

Isuse, koji si dopustio da te nevina osude, oslobodi nas naÅ”ih neprimjerenih parniĆØenja kad pomislimo da nam je možda nanesena nepravda i daj nam snage da na svaku rijeĆØ koja nam ne odgovara ne uzvraƦamo udvostruĆØenim žalcem i gruboÅ”Ć¦u.

Isuse, koji si na križu ostao sam, napuÅ”ten i od vlastitih najboljih prijatelja, izlijeĆØi nas od unutarnjih rana zbog kojih trpimo, od osjeƦaja napuÅ”tenosti, zapostavljenosti i od pomisli da smo na okrutan naĆØin izdani.

Isuse, koji si s križa ljubio i praÅ”tao, ne dopusti da u vlastitim patnjama i mukama zatvorimo svoje srce za ljubav prema bližnjemu i da u svojim patnjama sebiĆØno zaboravimo da je nekome pokraj nas možda joÅ” i teže nego nama.
Isuse, koji si izgovorio s križa neizrecivu rijeĆØ tjelesne i duÅ”evne boli: "Žedan sam!" daj nam milost da ti utažimo žeĆ° za duÅ”ama, žeĆ° za ljubavlju kojom bi trebao ovaj svijet odgovoriti na neizrecivu OĆØevu ljubav.

Isuse, koji si rekao da ƦeÅ”, uzdignut sa zemlje, sve privuƦi k sebi, privuci nas snažno k sebi da osjetimo snagu križa i ljubavi.

Privuci nas k sebi i odvuci nas od svega Ŕto nas želi oteti zagrljaju tvoje jedinstvene ljubavi.
Isuse, koji si na križu, u ĆØasu svog zemaljskog izdisaja, smio reƦi svoju rijeĆØ: "DovrÅ”eno je!" koji si ispunio u potpunosti volju OĆØevu i ostvario djelo spasenja, daj nam milost da i mi dovrÅ”avamo u svojem zemaljskom životu tvoju volju i ostvarimo ono zbog ĆØega si htio da živimo, trpimo i umiremo.

Isuse, tebi je vojnik kopljem otvorio bok i tada je iz tvoga srca potekla krv i voda: napoji naÅ”u žeĆ° za istinskim životom i umij nas u vodi života. Iz tvog boka provrli su potoci žive vode. Daj da uživamo plodove tog dragocjenog dara Å”to nam ga na osobit naĆØin dajeÅ” u euharistiji, po krvi koja je provrla iz tvog boka, i u krÅ”tenju, po vodi koja teĆØe u život vjeĆØni.

Isuse, gledamo tvoj križ. ProroÅ”tvo je i za nas izreĆØeno: "Gledat Ʀe onoga koga su proboli!" (Iv 19,37; usp. Zah 12,10). Gledat Ʀemo danas i svakog dana taj neizrecivi znak darovane ljubavi u predanom tijelu i prolivenoj krvi. Neka pogled na tvoje raspelo izmami u nama osjeƦaje ljubavi i supatnje, odluke predanja i svetosti.

Fra Zvjezdan LiniƦ

klara

PostanoPostano: sub 15 tra 2006, 8:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zatim ga skinu, zavi ga u platno i položi u grob, izduben u peƦini,
gdje joŔ nitko nije bio položen.

Danas je Velika subota. JuĆØer je umro Bog, danas leži u grobu. Zar da ne zastane dah svim stanovnicima neba i zemlje, zar da svako živo biƦe, životinje, biljke, pa i mrtva priroda, ne osjete da se dogodilo neÅ”to strahovito? Zar je moguƦe da Bog bude ubijen? Zar je moguƦe da Bog ovdje meĆ°u nama ima svoj grob? Zar Boga onda viÅ”e nema? Ako je Bog umro, onda nemamo viÅ”e Oca, nemamo viÅ”e kamo iƦi, viÅ”e ne znamo Å”to je lijevo i desno. ViÅ”e se ne isplati biti ni pravedan, ni poÅ”ten, ni ĆØovjekoljubiv. Å to se to strahovito dogodilo meĆ°u nama?

Kad je nepravda ĆØovjeĆØanstva bila na vrhuncu, kad se ĆØinilo da su na zemlji samo oni koji su nepravedni, da samo zloĆØinci imaju pravo i da pobjeĆ°uju, kad je mrak bio najguÅ”Ć¦i, tad se božanska, sveta rijeĆØ utjelovljena u Isusu Kristu spustila na zemlju, tad je Sin Božji siÅ”ao meĆ°u nas da uĆØini red i da vrati pravdu potlaĆØenima. JuĆØer je dospio na križ, a danas je uÅ”ao u grob da razori sve naÅ”e grobove i da od naÅ”ih groblja naĆØini obitavaliÅ”ta mira, uskrsnuƦa, života i sigurne nade. To je božanske sjeme danas zasijano u naÅ”u zemlju, da iz njega nikne novo stablo, nova biljka, nova klica ĆØovjeĆØanstva. Å to Ʀe se dogoditi sutra u rano jutro? VeliĆØanstvena eksplozija, najjaĆØa u povijesti ĆØovjeĆØanstva, eksplozija života, pobjede nad smrƦu, pobjede nevinosti i ĆØistoƦe nad zloĆØinstvom, grijehom, masakriranjem i ubijanjem drugih. Danas je najsnažnija nebeska mina ukopana u ovu zemlju da razori sve neprijatelje ĆØovjeka, da zgazi, spali i pokopa u grob sve neĆØovjeĆØno i paklensko na ovoj zemlji i da grob zapeĆØati. Sam Bog je zaželio biti ĆØovjekom, sam Bog je htio doƦi meĆ°u nas, kako ĆØovjek ne bi bio prepuÅ”ten zloƦi, Sotoni i paklu. Iako dan tuge, ovo je zapravo dan radosti. Ovo je dan duboke tiÅ”ine. Danas bi trebalo poƦi u crkvu na Božji grob i dopustiti da ti ovaj dan govori, da te uvjeri i da ti dadne novu nadu i nove snage. Ako si bolestan, poĆ°i do Božjeg groba i zagledaj se, jer je u njemu pokopana tvoja bolest. Ako se bojiÅ” svojih grijeha, pogledaj u taj grob, tu je tvoj grijeh, tvoja krivica, tvoja muka i tjeskoba, strah od buduƦnosti, tu je pokopana tvoja smrt. Krist je uzeo naÅ”e ljudsko tijelo i na njemu sve naÅ”e patnje i krivice, te ih pokopao u grob, a nas uskrisio na život. Ako te muĆØi osama, besmisao života, ako se pitaÅ” ĆØemu sve ovo i ako ne možeÅ” izdržati progonstvo, ako ne možeÅ” vjerovati u bolju buduƦnost, zagledaj se u Isusov grob i znaj da je unutra pokopano tvoje beznaĆ°e, a uskrsnut Ʀe nada, život i povratak kuƦi.
Potrebno je znati prihvatiti realno svoju ljudsku situaciju. Tek kad stvarno dodirneÅ” smrt, doživjet ƦeÅ” radost Å”to živiÅ”. Kad dodirneÅ” svoju krivicu i priznaÅ” je, doživjet ƦeÅ” i osloboĆ°enje od nje, otkupljenje i praÅ”tanje. Tek kad priznaÅ” svoju muku i strah, kad prihvatiÅ” svoje bolesti i shvatiÅ” da je to tvoja stvarnost, tad ƦeÅ” ozdraviti, osloboditi se tjeskobe, straha i muke. Ne boj se, jer Uskrsli je s tobom. Ne boj se, jer je jaĆØi onaj koji je u tebi nego onaj koji je u svijetu. Idi s tom snagom koja je u tebi i pobijedit ƦeÅ” sva zla u svojoj buduƦnosti.

Veliko oĆØekivanje dogaĆ°a se u dubinama sviju nas. Svi mi u svim mukama naÅ”e povijesti oĆØekujemo da Ʀe se dogoditi neÅ”to izvanredno duboko, božanske. OĆØekuj to i danas. Oni koji oĆØekuju, zaista i doĆØekaju Boga, pobjednika, pravednoga.

Dok proživljavaÅ” trenutke svoje Velike subote, sjeti se da je i naÅ”a domovina u trenucima Velike subote, ali da Ʀe uskoro Uskrs, veƦ sutra. Pogledaj u taj Uskrs i lako ƦeÅ” izdržati svoj grob, svoju bolest, osakaƦenost, besmisao, svaki poraz, neuspjeh, svaku muku, krivicu i strah. Pobjeda je ispred tebe, sasvim blizu, nadohvat tvoje duÅ”e. Dohvati je danas, privuci je svojom molitvom, postom i ljubavlju. Od sada vjeruj, ljubav je jedina koja pobjeĆ°uje, jer Bog je ljubav.

klara

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Marija iz Magdale ode i javi uĆØenicima da je vidjela Gospodina.
(Iv 20, 11-18 )

Puni straha i zebnje,
ali i u srcu zapretanog nadanja,
pretekoÅ”e zoru i doĆ°oÅ”e na grob,
rano ujutro, joÅ” za mraka.
l naĆ°oÅ”e prazan grob, onaj novi,
u koji joŔ nitko ne bijaŔe položen.
l vidjevŔi prazninu groba, vjerom spoznaŔe...
Ne ĆØuÅ”e ni Tvoje rijeĆØi, niti Ti vidjeÅ”e lica,
niti zamijetiŔe traga na grobu novom.
Tek rijeĆØ Tvoja,
ona Ŕto u srca njihova davno je pohranjena,
nekad tvrda i zahtjevna,
možda nekad i odbaĆØena,
sad progovara o životu novom, uskrsnulom.
IzlijeĆØi nam Gospodine vjeru
koja samo gledat' želi.
I daj nam razumjet' rijeĆØ koju uho ne ĆØuje
- onu rijeĆØ Å”to iz srca zbori, rijeĆØ u nas davno pohranjenu, možda i zaboravljenu.

klara

PostanoPostano: sri 19 tra 2006, 0:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zar nije srce gorjelo u nama
dok nam je putem govorio i tumaĆØio Pisma?
(Lk 24, 13-35)

Dobro je stoga ĆØuti da je Isus rekao kako je doÅ”ao da bismo imali život, u izobilju da bismo ga imali. Ili joÅ” viÅ”e ĆØuti poruku da je on doÅ”ao i umro za nas, da je Bog dao svog jedinog Sina da nitko tko vjeruje u njega ne propadne, nego da ima život vjeĆØni.

Isus nas je upozoravao da se ne bojimo jer, iako nam se ĆØini kao da smo malo stado, Otac je odluĆØio dati nam kraljevstvo. UĆØio nas je da odbacimo male sitne brige kojima se bavimo, da dademo svoje male torbice, vreƦice, džepove, novĆØanike, a da uzmemo torbe koje ne stare, u koje može stati kraljevstvo vjeĆØnost, neotuĆ°ivost i mir. Isus je doÅ”ao da nam pokaže tko smo, da bi nas upoznao s nama samima, da bi nas uvjerio da se njemu isplatilo postati ĆØovjekom i ĆØak poginuti za nas, te uskrsnuti, da bi spasio u nama ono veliĆØanstveno. Božja objava je otkriƦe ĆØovjeka i Boga. ZadaƦa Crkve je ljudima otkriti njihovo dostojanstvo i pokazati izvor tog dostojanstva.

MeĆ°u nama se stalno ĆØuje veliĆØanstveni govor, siloviti dogaĆ°aji odnosa "ja" - "ti", neprestani susreti, dozivi, stalni pozivi Boga ĆØovjeku. Zapravo svi ti mnogoliki glasovi i pozivi samo su odaÅ”iljaĆØi jedinih usta, jednog jedinog Srca Stvoriteljeva.

Preko svega nam se javlja Bog, u svemu nam govori i doziva nas Stvoritelj, iz svega nam govori i po svemu nam neprestano pristupa veliĆØanstveno Srce Isusa iz Nazareta i njegova Oca, Stvoritelja neba i zemlje.

Treba imati srce koje zna sluŔati.

klara

PostanoPostano: čet 20 tra 2006, 11:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sam Isus stade meĆ°u njih te reĆØe: ā€žMir vama!ā€œ
(Lk 24, 35-48 )

Željeli bismo, Isuse, da i danas stupiÅ” u naÅ”u sredinu, u naÅ”e zajednice, u naÅ”e obitelji, u naÅ” narod, u naÅ”u domovinu, meĆ°u narode u njoj i da se ĆØuje u svakom srcu tvoj pozdrav: "Mir vama!"

Daj mir naÅ”oj domovini. Ne znamo kako, Isuse. Ne vidimo rjeÅ”enja. Ljudski govoreƦi tako je teÅ”ko prognozirati mir. Ali vjerujemo da je tebi sve moguƦe! Neka rijeĆØi mira i povjerenja ponovno zazvuĆØe u ljudskim srcima! To je moguƦe, to mora biti moguƦe, Gospodine Isuse! Ti si nam rekao da Ʀe nam Otac sve dati Å”to ga zaiÅ”temo jednoduÅ”no u tvoje ime. Molimo u tvoje ime:
Mir nam svoj podaj!
Mir nam svoj ostavi!
Mirom nas obdari!

Smiri uznemirena srca i povrati mir ovoj naŔoj domovini i neka ona bude domovina mira i dobra svim svojim stanovnicima!

Daruj mir uplaÅ”enim srcima. Daruj mir svim ljudima koji osjeƦaju tjeskobu i strah. Daruj mir svima onima koji osjeƦaju da im se srce ispunja ogorĆØenjem i mržnjom. Ne dopusti da iÅ”ta negativnog, Ć°avolskog, naĆ°e mjesta u naÅ”im nutrinama.

DoÅ”ao si svojim uĆØenicima i obdario ih punomoƦi praÅ”tanja. Daruj i nama danas Duha Svetoga. To nam treba viÅ”e nego gospodarska sigurnost, viÅ”e nego zemljopisna neokrnjenost. ViÅ”e od svih materijalnih interesa i dobara potreban nam je tvoj Duh. Daruj nam svoga Duha! Daj da mislimo i djelujemo prosvijetljeni Duhom tvoje ljubavi! Neka u nama bude Duh ljubavi, Duh praÅ”tanja, Duh mira! Neka on u nama uĆØini ono Å”to po svojoj naravi ne možemo. Duha nam svoga daj, Gospodine Isuse! Neka u nama bude Duh tvoga uskrsnuƦa, Duh kojim si uskrsnuo od mrtvih nakon nepravde i patnje, nakon križa i smrti, Duh koji i danas može pokazati da je svako trpljenje blagoslov ako u srcima ljudi nema mržnje ili osvete.

Daruj nam svoga Duha, Isuse. Udahni ga i u nas, kao Å”to si ga udahnuo u svoje uĆØenike. Oni su postali novi ljudi. U njih je utkana tajna tvoga uskrsnuƦa, dionici su tvoga novog stvaranja. Duh koji je lebdio nad vodama pri prvom stvaranju, Duh Å”to si ga udahnuo u prvog ĆØovjeka da postane živo biƦe, u tvome uskrsnuƦu, Gospodine, postaje zalog novog stvorenja, nove zemlje i novog neba. Ti, Gospodine, ĆØiniÅ” neÅ”to bitno novo.

Upravo te za tu novost i molimo danas! Jer samo u njezinu svjetlu moguƦe je, Gospodine, vjerovati u mir u naÅ”im srcima, u mir u naÅ”im domovima, u mir u naÅ”oj domovini! Samo kada tvoj Duh Sveti u nama sve ĆØini novo! UĆØini nas novima! Ostvari na nama novo stvaranje! Daj da u dubinama svoga biƦa osjetimo potrebu za dubokim zahvatom Duha Svetog te se dadnemo oblikovati po tvojoj svetoj volji! Tako neka bude! Amen!

ucenik

PostanoPostano: čet 20 tra 2006, 22:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A jel' smije to biti podulje. Ja imam taj problem (neki su na forumu možda veƦ i primijetili da naprosto ne znam pisati kratko i jasno nego to kod mene sve naÅ”iroko, koliko god se ja trudio Embarassed)
?

"NeƦete biti dostojni imena otaca vaÅ”ih,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od peƦine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
klara

PostanoPostano: čet 20 tra 2006, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a zaŔto ne bi smjelo? Wink
bitno da je meditacija ...
i da je po moguƦnosti vezano uz citat iz Evanưelja
(no, to nije striktni uvjet) ...

klara

PostanoPostano: pet 21 tra 2006, 9:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na to uĆØenik kojega je Isus osobito ljubio reĆØe Petru: Gospodin je.
(Iv 21, 1-14)

Mi danas ne vidimo Isusa tjelesnim oĆØima, ali vidimo znakove: kruh i vino, zapisanu i proĆØitanu RijeĆØ, Isusovog službenika oltara, a danaÅ”nje evanĆ°elje nam na osobit naĆØin govori o znaku Isusove prisutnosti u okupljenoj zajednici. Njoj sam Isus daje peĆØat sakramenta, tj. ona ĆØini i u njoj se prepoznaje vidljivi znak njegove nevidljive nazoĆØnosti: "Gdje su dvojica ili trojica okupljena u moje ime, tu sam i ja medu njima!" To znaĆØi da je Isus meĆ°u nama kod naÅ”ih nedjeljnih sastanaka veƦ zbog same ĆØinjenice da se sabrala zajednica. VeƦ je to razlog da sveƦenik pozdravlja prisutne ne samo željom, nego i sigurnom ĆØinjenicom: "Gospodin s vama!" Po snazi svoga uskrsnuƦa, buduƦi da je razbio sve granice prostora i vremena koje nas sputavaju u ovozemaljskim dimenzijama naÅ”e opstojnosti, Isus je prisutan svima i svakome, u svako vrijeme i na svakom mjestu.

Isus je tu. Na naÅ”oj nedjeljnoj euharistiji jednako snažno kao i prvog dana po suboti i onog osmog dana kad su uĆØenici bili zajedno s Tomom. Isus je medu nama s darovima svoga mira, u daru Duha Svetoga, u daru opraÅ”tanja, u znakovima svojih rana i u snazi svoga uskrsnuƦa.

klara

PostanoPostano: pet 21 tra 2006, 23:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tada im reĆØe: Idite po svem svijetu i propovijedajte Radosnu vijest svakom stvorenju!
(Mk 16, 9-15)

Gospodine, pomozi mi da proŔirim
Tvoj miomiris kamo god poŔao.
Preplavi moju duŔu Svojim duhom i Svojim životom.
Prožmi i zaposjedni sve moje biƦe na tako
apsolutan naĆØin da moja egzistencija bude ĆØisti odraz Tvoje.
Prosjajuj kroza me i uĆØini da Tvoja nazoĆØnost u meni
bude tako snažna da svakoj duÅ”i bude oĆØevidno
da Ti ukrŔtavaŔ moj put.
UĆØini da dižuƦi pogled ne vide mene
nego jedino Tebe, o Gospodine!
Ostani sa mnom da uzmognem sjati kao Ti,
sjati na naĆØin da postanem svjetlo drugima.
Svjetlo, o Gospodine, koje iz Tebe izlazi,
da ne bude moje, nego Ti drugima sjaji kroza me.
UĆØini da Ti iskazujem hvalu
na naĆØin kako Ti dolikuje,
sjajeƦi onome koji me susretne.
UĆØini da te propovijedam bez propovijedi,
ne rijeĆØima nego primjerom,
kroz prodornu snagu,
pozitivnim utjecajem mojih djela,
vidnom puninom ljubavi
koju moje srce osjeƦa za Tebe.
AMEN.

klara

PostanoPostano: ned 23 tra 2006, 8:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Blaženi koji ne vidjeŔe, a vjeruju!
(Iv 20, 19-31)

"Ne znamo Gospodine kamo ideÅ”.
Kako onda možemo put znati?"
- bijaÅ”e to rijeĆØ apostola Tome
u dvorani posljednje veĆØere.
Priznaje da ne razumije ljubljenog UĆØitelja,
ali ne odbija njegova Puta.
ŠtoviŔe, želi znati Put!
A sada - UĆØitelj je otiÅ”ao,
a Toma osta sam - na svome putu.
Nije s drugima, skrivenima iza zatvorenih vrata.
On traga, ne skriva se,
traži UĆØitelja i njegov Put.
I kad ĆØu njegovu rijeĆØ
i vidje njegove ruke, probodene,
s vjerom prizna: "Gospodin moj i Bog moj!".
Ne naziva ga viÅ”e uĆØiteljem niti voĆ°om.
On sada je Gospodin i Bog!
To ne bijaŔe plod sumnje, nego traganja u vjeri.
I oĆØi mu se srca otvoriÅ”e te spozna
da probodene ruke bijahu put
kojim Gospodin je morao proƦi.

Daj i nama, ljubljeni UĆØitelju, da te priznamo Gospodinom i Bogom,
i da u tvome križu i rukama probodenim prepoznamo i svoj put.
Amen.

klara

PostanoPostano: pon 24 tra 2006, 8:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ti, Gospodine,
za sve Ŕto si mi dao u proteklim godinama,
hvala Ti i za sunĆØane dane,
ali i za one oblaĆØne i tužne,
za mirna popodneva i tamne noƦi.
Za ljubav i sve lijepe i drage stvari,
za cvijeƦe i zvijezde na nebu.
Hvala Ti za zdravlje i bolest,
za tugu i radost.
Hvala Ti za sve Ŕto si mi dao
i za sve Ŕto si tražio od mene.
Hvala Ti, Gospodine, za Tvoje nasmijeŔeno lice i prijateljsku ruku koja me održala snažnim.
Hvala Ti za samoƦu, za rad, za brige,
za strahove, za teÅ”koƦe i suze
i za sve Ŕto me približavalo Tebi.
Vidio sam Tvoju ruku punu ljubavi
i Tvoju providnost ĆØak i u loÅ”im stvarima!
Hvala Ti Ŕto si me održao na životu,
za Tvoju zaŔtitu, toplinu i skrb,
Hvala Ti, Gospodine Ŕto si mi dao prijatelje
i drage osobe.
Hvala Ti za sve Ŕto si stvorio,
posebno za muŔkarce i žene,
Koje si stvorio na svoju sliku i priliku.
Hvala Ti za nevinu malu djecu u naŔim obiteljima i za dobre duŔe koje žive prema Tvojoj volji.
Hvala Ti, Gospodine,
Za ovu godinu i za svih njenih 366 dana.
Spreman sam uĆØiniti sve Å”to želiÅ”, Gospodine,
spreman sam Te slijediti u svim okolnostima
ali, molim Te za vjeru,
da Te uvijek mogu vidjeti u svemu i svima,
za nadu, da se nikada ne razoĆØaram,
i za krÅ”Ć¦ansku ljubav,
da svakim danom sve viŔe mogu ljubiti
Tebe i bližnje,
i da omoguƦim da Te moji bližnji mogu ljubiti.
Podaj mi strpljenje i poniznost,
nevezanost i darežljivost,
podaj mi, Gospodine,
ono Ŕto samo Ti znaŔ da je dobro za mene,
jer ja ne znam Ŕto je za mene dobro
i ne usudim se tražiti.
Da mi srce bude budno, uho pozorno,
ruke i um djelatne,
i da uvijek budem spreman vrŔiti
Tvoju Svetu Volju uz Tvoju milost.
Gospodine! Izlij svoju milost i blagoslove
na sve meni drage osobe
i podaj cijelom svijetu Svoj mir.
Hvala Ti, Gospodine. Hvala Ti, Gospodine.
Amen.

Chico

PostanoPostano: pon 24 tra 2006, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bože Oče
Bože Sine
Bože DuŔe Sveti

po sinu si nam dao zapovijedljubite jedan drugog kao Ŕto sam ja ljubio vas
na naÅ”oj si krizmi po duhu svetome uÅ”ao u nas,nauči nas prepoznati tvoje lice u svakome od nas,nauči nas da ljubeći jedni druge u stvari ljubimo tebe,to te molimo po Kristu gospodinu naÅ”emu.Amen

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
.bubamara.

PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 9:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA SIOUX INDIJANACA
(barem je u moje ruke doŔla pod tim nazivom)

Dozvoli da se moje ruke
pune poŔtovanja dotaknu
stvari koje si Ti stvorio.
IzoŔtri moje uho da
ĆØuje tvoj glas.
UĆØini me mudrim kako
bih spoznao nauk koji si Ti
tajnovito stavio u svaki list,
u svaki kamen.

Tražim snagu, ali ne da
bih nadjaĆØao svoju braƦu,
nego samo da bih