HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 5:09. Pogledaj neodgovorene postove
Kazalište
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 16 ožu 2004, 12:32
PostNaslov : Kazalište
Citiraj i odgovori

kao stvorena tema za kulturnjake i oni kojibi to zeljeli postati(kao sto se ja trudim u zadnje vrijeme,sto ne znaci da sam nekulturan)
Tako sam vam ja nakon 100 godina bio u nasem rijeckom HNK i pogledao Hamleta.Super predstava a jos vise super feeling ponovno biti u hramu kulture.
Samo slijedeci put moram staviti odjelo jer pitanje dal ce me ubuduce u trapericama pustiti.
A sad vi?kad ste bili zadnji put u kazalistu?Sto ste gledali i sto volite gledati?Iskustva?
p.s.naravno,tema je otvorena svima,a ne samo Rijecanima
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 17 ožu 2004, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa nije valjda da medju vama nema kazalistaraca?Ili mozda kao ni ja cijelo stoljece niste bili u kazalistu?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 17 ožu 2004, 17:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme, Sanders, tema k'o stvaorena za mene. U kazalište idem kad god stignem. Istina, vremena u posljednje vrijeme baš i nemama, ali ga obožavam. Opere osobito i malo je onih na repertoaru koje nisam pogledala. Ne znam što je bilo posljednje, ali znam što iz principa nisam htjela ići gledati-Karolinu Riječku (sa Severinom u gl.ulozi). Sike, trebala sam za "tvoje" novine pisati recenziju, ali sam odustala. Gledala sam tu predstavu s Radojkom Šverko i oduševila me je. Smeta me što se Severina stavlja na isti "level" kao i Šverko. Osim toga, ovo što je sada napravljeno je kabaretska predstava, a ne opereta! Dalje, izjava dramaturga koja me šokirala, citiram ga:-Severina je bolja od 90% naših glumica! Pa, zašto se uopće glumci školuju, ako ih možemo pokupiti s ulice?! I što me je najviše razljutilo, paralela Karoline s Juditom! Ma, dajte............
Na Hamleta se spremama, osobito volim njegovu "mišolovku" i baš me zanima kako je u ovoj izvedbi osmišljena. Jedva čekam!

Suitra sam pozvana da, kao press, pogledam "Pasiju". Jedva čekam! Sike, nadam se da se vidimo?

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Sanders

PostanoPostano: čet 18 ožu 2004, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam zadnju predstavu gledao u Zg-u, u Kerempuhu, Magic Act Show!
Stvarno je predstava zakon..Tarik i Rene, ubojit tandem!
Jedva i ja cekam Pasiju! Kad je (pret)premijera)1, 2.4?

Hvalite i blagoslivljajte Gospodina moga, zahvaljujte njemu, služite njemu, svi u poniznosti velikoj!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: čet 18 ožu 2004, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa kad ima toliko zaljubljenika u kazaliste u Rijeci,mogli bi svi zajedno na jednu od buducih predstava pa nek netko prati program i javi kad je nesto zanimljivo.
Pasija dolazi 1.4.(nije sala)pa cemo mi coporativno svi skupa to pogledati
Helena

PostanoPostano: pet 19 ožu 2004, 12:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pogledala sam " PASIJU"! Još uvijek sam pod dojmom. Puno toga bi se dalo reći, ali sve je suvišno. Nakon ovoga filma, čovjek ne može ostati ravnodušan.
I još jedna preporuku, uz onu OBAVEZNO ODITE POGLEDATI "PASIJU", ponesite maramice. place

Helena
bogoslov-zd

Spol: neodređen
PostanoPostano: sub 20 ožu 2004, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

joj, uopce ne zelim nikog povrijedit ali hmalet je bio očajan! ajme ajme. za onog tko je čitao djelo (rjetki, znam znam) ono što smo vidjeli nikako ne može bit ok. neke glavne i ključne scene su preskočene ili svedene na minimum. uf
najveći prigovor ide za POZNATI monolog Hamleta - biti ili ne biti. ovaj naš omlet, ovaj, hamlet to je izgovorio onako, usputno, jeedva čujno... ne znam. to je moje mišljenje
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Složila bih se što se tiče riječke izvedbe Hamleta, ali ne i što se tiče knjige. Djelo sam pročitala, ne znam koliko puta, odlično je i zahtjeva studiozan pristup. Osobno, najviše volim Hamletovu "mišolovku", oni koji su isčitavali djelo, znaju o čemu govorim.

Tradicionalist sam i stoga me se nije dojmila ova moderna izvedba, ali ukusi su različiti.

Helena
Daniel

PostanoPostano: ned 28 ožu 2004, 20:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav društvo. Pogledao sam predstavu "Hamlet" u HNK Ivana pl. Zajca u Rijeci i pročitao sam knjigu tri puta, mislim da predstava nije bila jako loša, bilo je nekih jako dobro razrađenih likova, ali sve u svemu predstava ostavlja dojam osrednjosti. Pozitivno je to što je ipak takav klasik kao što je "Hamlet" nakon više godina ponovno prikazan u Rijeci.
Kao kustos u Pomorskom i povijesnom muzeju u Rijeci (Guvernerovoj palači) donedavcno sam držao i zbirku vezanu uz povijest HNK u Rijeci te mogu posvjedočiti da je riječko kazalište jako daleko od onoga što je ono bilo 50-tih, 60-tih i početkom 70-tih godina prošloga stoljeća, koje se nazivaju "zlatnim dobom riječkog kazališta". U to vrijeme u riječkom kazalištu bili su zaposleni Boris Papandopulo i Lovro pl. Matačić, u njemu je svojevremeno nastupila i Sara Bernhardt, nastupao je i Vladimir Ruždijak i sl. Mislim da je danas situacija na riječkoj kazališnoj sceni jako loša, te da je dovođenjem Severine kao glavne glumice u "Karolinu Riječku" ta situacija još više pogoršana. Ne bih želio povrijediti ničiji ukus ali smatram da se za tu ulogu mogla pronaći i neka druga estradana zvijezda koja bi puno više odgovarala ukusu stalne kazališne publike.
sike

PostanoPostano: pon 29 ožu 2004, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nisam ni ja previse ta Severinu na kazalisnim daskama,ali ntko ne moze pobiti cinjenicu da se od Karoline Rijecke publika uvelike vratila u HNK-a.Pa sve predstave su rasprodane:Filomena,Hamlet..
Daniel

PostanoPostano: uto 30 ožu 2004, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobre predstave su u riječkom HNK uvijek bile rasprodane, riječko kazalište je uvijek imalo svoje poklonike. Mene osobno najviše smeta što se danas sve mora izkomercijalizirati pa tako i kultura, zar ništa više ne može postojati a da se ne izkomercijalizira, počevši od blagdana, kulture i tome slično. Ako je cilj dovođenja Severine u Karolinu Riječku bio taj da se privuće što više publike onda je taj cilj i postignut, ali i dalje ostaje upitna sama kvaliteta cijele predstave. A onda se ja pitam jeli to bit postojanja kazališta kao kulturne institucije?
sike

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 11:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U pravu si glede Karoline Rijecke i komercijaliziranja,ali samo hocu reci da ne moramo uvijek gledat ono crno u svemu nego nesto pozitivno,a da su i prije bile predstave rasprodane,to ne znam,ali znam da ljudi po cesti puno vise pricaju o kazalistu nego prije..zapravo,prije ih nisam cuo od kada sam kao klinac odlazio u HNK
Helena

PostanoPostano: sri 31 ožu 2004, 12:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žao mi je što se ne postavljaju nigdje teodrame. U crkvi sv. Ivana Krstitelja pogledala sam Križni put pod ravnanjen prvakinje HNK, Zrinke Kolak Fabijan i jako me se dojmio. Radila je s mladima bez ikakavog glumačkog iskustva i uspjela je u svojem naumu.
Protiv sam komercijalizacije kazališta! Žao mi je što se i izgubio bonton u oblačenju, pa tako možete vidjeti ljude u trapericama i sl. što po mom mišljenju vrijeđa instituciju kazališta. Zna se, kako se ulazi u crkvu, kako u kazalište, a kako u birc.

Helena
sike

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 10:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Helena sad sam se Embarassed jer sam i ja u trapericama uletio na Hamleta,ali tako mi i treba kad nisam bio 100 godina. za razliku od mene klosara, Daniel je bio cista suprotnost pa s emoram po tom pitanju ugledat na njega..
Ali sto mrzim hlace, odjela i napose - kravatu!!!
cvjetkus

Spol: neodređen
PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma ne slazem se da trapericama nije mjesto u kazalistu-i to definitvno ne vrijeda instituciju kazalista-pa traperice su pristojan odjevni predmet,ili? ove godine bas imam predmet dramska umjetnost i mjesecno dvaput MORAM u kazaliste (ck,vz,zg,kc) i nigdje nije bilo vazno kako si obucen

traperice same po sebi nisu samo odjevni predmet nego su i stav-kad su traoerice postale hit nosili su ih iskljucivo mladi i to je bilo u kontekstu stvaranja jaza izmedu dviju generacija-ne u stilu sukoba,nego otudenja jednih u drugih..... pa ako su traperice stav,tvoj stil oblacenja, zasto glumiti nekog u odjelu, stiklama,....ja sam za to da si do kraja onakav kakav jesi.
sike

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 13:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe cvjetkus..dobro ti je bilo ovo sa stiklama..mozda bi ih trebao slijedeci put u kazaliste obuci..Hvala,sad mi je malo lakse glede traperica!
nata

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 18:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se sa trapericama. Netko moze voljeti kazaliste a ne biti finjak, i zasto bi oblacio nesto sto inace nikad u svom zivotu ne nosi, bio bi to snobizam. Svaka cast svakome, ali bitno da si cist i uredan.

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Helena

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, ja i dalje mislim kako se u kazalište čovjek mora elegantnije obući.

Prošle godine sam i ja odslušala i položila i Povijest kazališta i Dramaturgiju i Teatrologiju... Time se i bavim u slobodno vrijeme...

Kad sam već kod toga, Sike je upoznat s mojim projektima, a sada je u pripremi još jedan: Trebala bih pripremiti nešto o sv. Vidu! Ljudi, trebat ću glumaca, pa svi koji želite sudjelovati u tome, ne treba proći nikakvu audiciju tipo onih Idola i sl. nego, samo dobra volja i bit će super.

Priznajem, tekst još nisam počela pisati, ali kad bude gotov, otvorit ću "natječaj" Wink

Helena
Daniel

PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 18:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Helena ja te potpuno podržavam glede oblačenja prilikom odlaska u kazalište. Mislim da treba imati neki respekt prema institucijom kao što je kazalište. Mislim da nitko neće previše izgubiti od osobnosti ako ponekad obuće hlače, ali s druge strane mislim da je to isto stvar nečijeg izbora i stava pa ne zamjeram nekome ako dođe u kazalište u trapericama.
Helena

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, nemam ja ništra protiv traperica. Dapače, u njima sam svaki dan. Nisam "šminkerica" ili netko tko provodi sate pred ogledalom prije nego li krene na kavu, fakultet, posao i sl., ali ću se u kazalište uvijek "zrihtata" (se tako kaže, dragi prijatelji iz ZG).
Nego, imam pitanje, pa tko zna odgovor, super! (tj. tražim informaciju)

Što je s kazalištem u Zagrebu koje je imalo na repertoaru Teodrame? Je l' još funkcionira? Kakav je program?

Helena
Daniel

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 15:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na koje kazalište misliš i na koje konkretne predstave, kaži mi mogu se raspitati?
Helena

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 15:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čula sam da je postojalo, ili još uvije egzistira jedno u ZG čiji je repertoar baziran na TEODRAMI. To je sve što znam.
Hvala Danijel!

Helena
Daniel

PostanoPostano: čet 08 tra 2004, 22:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Raspitati ću se malo kod poznanika u Zagrebu pa ću ti javiti čim nešto doznam.
Srki

PostanoPostano: pet 09 tra 2004, 13:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam zadnji put u kazalištu gledao Karolinu Riječku i mene je predstava jako oduševila,napose Severina. Zašto se ne bi i pjevačica okušala u glumi,a nije joj to bila prva predstava u životu. Pa i Radojka Šverko je pjevačica! Inače o nekim Severininim komentarima ne znam što da mislim!
sike

PostanoPostano: pet 09 tra 2004, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja mislim da svatko ima pravo na priliku,pa zasto ne pjevacice u kazalistu,kad vec imamo sportasa u glazbenim vodama i dr.
Mislim da je glavni cilj da se publici svidi ono sto gleda,jer ona je najveci kriticar,a ne raznorazni medijski lesinari-kriticari
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.