HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 14:54. Pogledaj neodgovorene postove
Kazalište
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Chico

Spol: muško
PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako netko zna kad točno igra bilo bi super jako sretan
a još kad bi se nekom i dalo ić na predstavu da ne idem sam Wink Wink

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 16 tra 2006, 8:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u srijedu sam bila na predstavi "Vrata do" u ZKM-u, redatelja Renea Medvešeka.
Moram reći da sam u životu imala prilike ići samo na jako kvalitetne prestave, a ova me jednostavno oborila s nogu.

Bila mi je izuzetna priprema za Uskrs u Velikom tjednu.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Anđelina

PostanoPostano: ned 16 tra 2006, 16:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam presretna što će u našem kazalištu igrati Čehovljeva predstava "Tri sestre". Baš sam si kontala kak ću morati ić u Zg (što bi bilo neostarivo), ali eto.. Bog se i za to pobrinul.

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Maki

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 16:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo ja sam kao što ve svi znate zadnji put u kazalištu bio u petak. Gledao sam U posjetu kod gosp. Greena. Super mi je predstava bila, stvarno sam se nasmijao, a gluma je bila perfektna. Preporučam je svima koji je nisu gledali. Smile Smile Smile

Sad otkako sammu Zagrebu imam običaj jedno dvaput mjesečno otići u kazalište. Najčešće idem u Kerempuh, a eto sada sam bio u Vidri. Nekako mi je ostala navika ići u kazalište jer sam u srednjoj išao isto tako jedanput mjesečno, samo što kod nas u Brodu ako budu i 4 predstave mjesečno bude super.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: pon 15 svi 2006, 16:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

WOW!!!!!!!!

LUKA DRAGIĆ!!!!!!!!!!
GOSPODIN GREEEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WAAAUUUUUUUU!!!!!!!!!!

Live. Love. Laugh.
Zita

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 21:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej ljudovi jel tko u zadnje vrijeme bio na kakvoj dobroj predstavi???

Ja već dugo nisam bila u kazalištu.. Embarassed mislim negdje od drugog mjeseca kad sam gledala Brat magarac...
MARIJA

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 21:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

place ja nisam bila dugo u kazalištu place al sinoć smo imali neku kerpancija predstavu na jednoj djevojačkoj(ja sam bila Dalibor),bilo je baš nice,svaka pohvala Ivani koja je napisala scenarij pljesak

pozdrav

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 14 stu 2006, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zita napisa:
Hej ljudovi jel tko u zadnje vrijeme bio na kakvoj dobroj predstavi???

Ja već dugo nisam bila u kazalištu.. Embarassed mislim negdje od drugog mjeseca kad sam gledala Brat magarac...

zita, nemoj lagat!!! a gdje smo ono išle na holywin!!!????

Live. Love. Laugh.
tonkica

PostanoPostano: sri 29 stu 2006, 14:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iskreno, ja se ne sječam kad sam zadnji put bila u kazalištu... mislim to je jako žalosno!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 14 sij 2007, 15:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dok sam bio sad u Zagrebu na Taizeu,iskoristio sam vrijeme i za posjet Gavelli.
Gledao sam predstavu Ptičice.
Lijepo mi je bilo vidjeti poznate televizijske glumce na sceni. jako sretan

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
MARIJA

PostanoPostano: uto 16 sij 2007, 20:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Druga dvodnevna radionica FORUM KAZALISTA u organizaciji Studia Kubus !!!
Molim Vas da proslijedite svima koje bi moglo interesirati!
Radionica ce biti koncipirana kao intenzivan edukacijski trening tj. kao priprema svima onima koji metodu zele koristiti u svojim sredinama � skolama, razredima, firmama, udrugama ili u bilo kojim drugim grupacijama ljudi. Voditeljica ce biti Ivana Marijancic, dramska pedagoginja i prakticar metoda Augusta Boala.
Takodjer ce tijekom rada sve dramske vjezbe koje cete proci biti usmjerene i na primjenu u regularnoj nastavi, sto je sada sastavni dio HNOS-a.
Radionica forum kazalista odrzat ce se u prostorijama Studia Kubus,
u Zagrebu, u Kranjcevicevoj 9 (uci u vezu, proci do kraja, popeti se na kat),
u slijedecim terminima:

petak 9. 2. 2007. i nedjelja 11. 2. 2007.
od 9:30 do 17 sati (unutar toga bit ce pauza koju mozete iskoristiti za rucak u trajanju od sat vremena i jedna kraca pauza)

Prijaviti se mozete:
- mailom, tako sto cete ispuniti prilozenu prijavnicu i poslati ju mailom na: marijancic@yahoo.com ili na ivanamarijancic@vip.hr
ILI
- nazvati Ivanu Marijancic na mobitel 0915369431 svakim danom od 10 do 11 sati, te izdiktirati prijavu
ILI
- sve potrebne podatke posaljite SMS-om na 091 5369431 u bilo koje vrijeme, do navedenog roka

Rok za prijavu je najkasnije do subote 3. 2. 2007.

Vazna napomena!
Iako se radionica proteze kroz dva dana (petak i nedjelja), ona je cjelovit proces, pa ju nije moguce pohadjati polovicno, djelomicno tj. nije moguce izostati s nekog njenog dijela.
Cijena radionice je 200 kn.

PRIJAVNICA - KUBUS � RADIONICA FORUM KAZALISTA
9. 2. i 11. 2. 2007.

Ime, prezime: ___________________________________

Godina rodjenja: _______________

Zanimanje (studenti- koji fakultet? zaposleni- koje radno mjesto? ili ne�to trece?)
_________________________________________________________________________________

Motivacija (razlozi za prijavljivanje na ovu radionicu?)
­­­­­­­­_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________

Kontakt (telefon � mobitel, fiksni? e-mail adresa?)
Metoda Kazalista potlacenih do sada se koristi u gotovo 100 zemalja svijeta. Koristi se u sredinama gdje vrlo poticajno djeluje na ljude u suceljavanju s aktualnim problemima i mogucnoscu djelovanja kroz kazaliste. Ovaj model kazalista zamislio je i razvio '70tih godina istaknuti brazilski redatelj i kulturni aktivist Augusto Boal.
Najcesca tehnika kazalista potlacenih je forum-kazaliste. Forum-kazaliste je okupljanje u kojem sudjeluju i glumci i gledatelji. Gledatelji tada nisu pasivna bica, vec su pozvani da zamijene protagoniste kako bi pronasli rjesenja ili alternacije za potlaceni lik na sceni. Osnova su kratke forum-scene koje prikazuju probleme odredjene zajednice i u kojima nisu ponudjena rjesenja. Gledatelji daju svoja vlastita rjesenja, aktivno su ukljuceni u izvedbu tako sto zamjenjuju lica na sceni i improviziraju razlicita rjesenja prikazanog problema. Ne trazi se "pravo" ili "idealno" rjesenje, vec je cilj istraziti sto vise mogucnosti. Nakon sto se ljudi kroz ovu kazalisnu tehniku pokusaju poigrati sa raznim rjesenjima, moguce je da ce im to biti podsticaj za djelovanje u stvarnom zivotu kada se suoce s istim problemom koji su imali u kazalisnoj forum-sceni. Stoga je ova metoda vrlo popularna u svijetu i koristi se u najrazlicitijim skupinama ljudi: u skolama, u sredinama sa specificnim grupacijama npr. ovisnicima, zlostavljanim zenama, zatvorenicima, sindikatima, stambenim zajednicama, sportskim klubovima, poduzecima, itd.
Forum-kazaliste nije oblik psihoterapije, vec kazalisna interaktivna igra. U forum-scenama ne prikazuju se dublji psiholoski problemi vec problemi komunikacijske prirode, najcesce razni oblici nasilne komunikacije ili bilo kakav oblik tlacenja u kojem je jedna strana zakinuta za pravo na dijalog.
Cilj kazalista potlacenih je humanizacija covjecanstva. Prema Augustu Boalu, kazaliste je jedno od osnovnih ljudskih djelatnosti, ono je unutarnji ljudski nagon. A kazaliste pak nastaje kada covjek uvidi da sam sebe moze promatrati u akciji. On je glumac (akter) i gledatelj (promatrac) u istoj osobi. To mu dopusta kontrolu, a time i promjenu svog ponasanja, svog djelovanja. Na tom principu lezi forum-kazaliste. Osnova je � djelovanje, motiviranje gledatelja-glumca na akciju, na promjenu modela zadanog u forum-sceni. Kroz djelovanje gledatelji-glumci promatraju sebe i tako uce iskustvom.

Opisni program radionice:

-- Niz dramskih igara i vjezbi kojima je svrha stvoriti kompaktnu i sloznu grupu. To su dramske igre i vjezbe koje razvijaju povjerenje, komunikaciju pogledom, verbalnu komunikaciju, ritam grupe, kontrolu pokreta. Kroz ovaj dio radionice tijelo postaje aktivno, osvijesteno i spremno da bude osnovno scensko izrazajno sredstvo. U ovaj dio spadaju i dinamicne kreativne vjezbe koje su modeli tlacenja, sto je uvod u tehniku kazalista potlacenih tj. forum-kazalista.
-- Kazaliste skulptura ili kazaliste slika. To je vrlo kreativan i poticajan dio radionice u kojem polaznici kroz svoja tijela prikazuju dogadjaje i odnose, izrazavaju svoja stanja i stavove, te se bave analizom istih. Prolazeci ovaj kreativan proces, grupa ce doci do tema i formirat ce price za forum-scene u kojima ce biti prikazana aktualna problematika grupe, sredine ili pojedinaca.
�- Priprema forum-scena. Pomocu dramskih metoda razvijaju se forum-scene koje ce se prikazati na javnoj izvedbi, fiksira se tekst, polaznici rade na biografijama svojih likova, te se rade Boalove probavalacke tehnike ili tehnike probe, pomocu kojih polaznici dobivaju dobru podlogu za gradnju svojih likova i scene, �to je nuzno potrebno za snalazenje u buducim improvizacijama s aktivnom publikom.
Na kraju radionice se obicno dobiju dvije ili tri uvjezbane kratke forum-scene s razlicitim temama tj. oblicima tlacenja, koji su specificni za grupu s kojom se radi.
�- Javna izvedba na koju su pozvani svi ostali zainteresirani ili vezani uz problematiku obradjenu u scenama.
Voditeljica ili netko od polaznika ce na javnoj izvedbi prijeci u ulogu jokera. Joker je osoba koja je spona izmedju glumaca i publike i koja koordinira zaustavljanje scena, razgovor i intervencije publike. Osnovna pravila koja publika treba znati za sudjelovanje u forum-kazalistu, na pocetku objasnjava Joker ili se pravila napisana na papiricima podijele publici prije izvedbe.

bila sam na jednoj ovakovoj radionici i bilo je supač jako sretan

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Srki

PostanoPostano: pon 22 sij 2007, 23:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oduševila me Slavica Knežević u Ptičicama i uvidio sam da je sjajna glumica,a bilo mi je zanimljivo vidjeti i Ankicu Dobrić,no mislim da se ona malo pretvara.

Velika želja mi je vidjeti Kseniju Pajić kako glumi,jer mi je ona najbolja glumica. Šteta što tada na repertoaru nisu bile Ribarske svađe u kojima glumi. Rekao sam si da ću morati češće odlaziti u zagrebačka kazališta.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
sike

PostanoPostano: uto 13 vel 2007, 14:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Traju velike pripreme za Glembajeve u HNK u Rijeci(čitaj:Severina opet u kazalištu 2.dio)

Sigurno da će publike biti krcato..

Neki će imati nešto protiv toga,ja osobno nemam..
Lijepo je vidjet puno kazalište..makar samo zbog Seve Cool

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 13 vel 2007, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajd kad joj ne ide na estradi, nek bar ljudi idu u kazalište... bolje i tamo nego u kino...

Live. Love. Laugh.
Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 07 ožu 2007, 22:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

upravo sam se vratila iz ZeKaeM-a. Gledala sam predstavu ''Galeb'' i fenomenana je..

Ljudi, definitivno preporučam.. istina, traje 3 sata al zaista ni ne primjetite kako vrijeme preleti... stvarno je zanimljiva...

Jadranka Đokić me oduševila... Žena fenomenalno glumi... Naša mala klinika = 0 bodova!

Live. Love. Laugh.
banana

PostanoPostano: pon 12 ožu 2007, 18:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel' tko već gledao Glembajeve Wink !?

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Dara

PostanoPostano: sri 14 ožu 2007, 7:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja jos nisam,voljela bi ih pogledat jer sam onako citala knjigu,gledala film,pa bi htjela vidjeti kako je to napravljeno u kazalistu,ali ulaznica je sto i nesto kuna,naravno pogledajmo realno,zbog severine i njenih zahtjeva u 90%,a ostalih 10%je za pokrice svih troskova,pa tako da nazalost necu ici zbog cijene ulaznice...

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
little_angel

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 13:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tko je gledao onu predstavu Vrata do? Wink Meni baš nije nešto predstava, nekako mi nema ono nešto posebno u sebi... Bio mi je zanimljiv jedino onaj medo Laughing Ali većini ljudi je predstava super. Ja valjda imam čudan ukus zeleni

A kakva je vama? Smile

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: čet 15 ožu 2007, 14:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

little_angel napisa:
Tko je gledao onu predstavu Vrata do? Wink Meni baš nije nešto predstava, nekako mi nema ono nešto posebno u sebi... Bio mi je zanimljiv jedino onaj medo Laughing Ali većini ljudi je predstava super. Ja valjda imam čudan ukus zeleni

A kakva je vama? Smile

meni je recimo bolja od brata magarca... Zapravo mi je najbolja koju sam gledala do sad... Predstava me šokirala do suza...

Skoro cijelim djelom govori o apsurdnosti svijeta u kojem živimo i to tempom u kojem sam se izgubila... A na kraju je dala izlaz iz svega u Bogu i to kroz dodir srca druge osobe koja u sebi nosi nadu u život...

Ja sam osoba koja više voli takav tip predstave... Volim biti šokirana,ne bojim se vidjeti ni okrutnost ni cinizam ni mrak u predstavi. A kod vrata do mi je najposebnije što na kraju pokaže SVIJETLO i to na način na koji to svatko može vidjeti, bio on vjernik ili ne...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: čet 24 svi 2007, 18:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

upravo se vratih iz kazališta. lutkarskog. vodila sam nećakinju na ''Gospođicu Neću''. ipak je to priča mog djetinjstva skace
ali, nije mi onak dobra ko na ploči. skroz je drugačija. znam da su morali prilagodit mediju, ali baš tolko tuzan. samo dio u cirkusu je isti.
e da, animiraju bivši glumci iz Zabranjene ljubavi

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Daisy Adaire

PostanoPostano: čet 24 svi 2007, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja idem u subotu gledadi magic act show u kerempuh... jel itko gledao luku, renea i tarika? bas me zanimaju reakcije... cini mi se da bi moglo biti dobro...

Live. Love. Laugh.
ja

PostanoPostano: čet 24 svi 2007, 20:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam ih gledala i predstava mi je bila baš fora, doduše, više Tarik i Rene. Smisao za humor baš po mom ukusu... Laughing

Gledala sam i "Vrata do". Osobno mi se više svidio "Brat magarac".

Planiram ići gledati "Labuđe jezero".

Ljubiti nekog čovjeka znači vidjeti ga onakvim kakvim ga je Bog zamislio. (F. M. Dostojevski)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 13:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima kaj pametnoga, korisnoga, zanimljivoga u kazalištima u zadnje vrijeme? Wink

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
5rich
mod team

PostanoPostano: čet 09 srp 2009, 19:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
Ima kaj pametnoga, korisnoga, zanimljivoga u kazalištima u zadnje vrijeme? Wink

kazalište komedija, dobri vojak švejk
predstava je da se pokidaš od smijeha Laughing Laughing Laughing

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Žan
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.