HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 17:06. Pogledaj neodgovorene postove
Budućnost hrvatske glazbe?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 14:19
PostNaslov : Budućnost hrvatske glazbe?
Citiraj i odgovori

Gledah na tv-u prilog o prodaji nosača zvuka hrvatskih izvođača u prošloj godini.Oliver - 19.000, tu negdje ispod Tony, Thompson i to je sve iznad 10.000. A nekad je Mišo prodavao samo 500.000 svojih singlova..

Čak više ni šaneri ne mogu prodat nešto više piratskih CD-a. Smješno je bilo da od Vlatke Pokos i još nekih pevaljki nisu prodali - niti jedan CD! I drugi,kao neki veliki pjevači kao Banfićka, jedva prodaju nekoliko desetaka CD-a.

navodno 2.000 glazbenika izdaje albume za 4,5 milijuna Hrvata.

Jel to kraj glazbe u Hrvatskoj?

U svakom slučaju,smanjit će se broj estradnih "zvijezda" što je dobro za nas

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 15:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U vrijeme kad je djelovao Mate Mišo nije bilo tolko pržilica Laughing Laughing Laughing
Stvar je stvarno nepovoljna što se tiče glazbenika, cd-i se više ne kupuju, lakše je žicat od frenda da ti preprži cd, ili da skineš preko neta, nego da ostaviš 150-200 kuna u nekom mjuzik-šopu... Ako se stvari ovako nastave, glazbenici koji žive od toga, neće moć preživljavat, jer od prodaje nekoliko stotina cd-a (i to je upitno) nema kruha...
Dobra vijest za njih je ta što se već neko vrijeme radi na zaštiti cd-ova tako da se onemogući presnimavanje. Već je bilo nekoliko takvih "patenata", ali njihova "moć" je bila vrlo kratka, tehnologija neprestano napreduje.
Kao što rekoh, mnogi glazbenici žive isključivo od svoje glazbe, često ispada da rade svoj posao samo radi toga - da zarade lovu, a ne da daju ljudima ono nešto u svojim ostvarenjima...
To nije samo problem u Hrvatskoj, to je problem i svjetske glazbene industrije...
Kako će se to dalje razvijat, ko zna Rolling Eyes

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 16:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, slažem se da nije najbolja situacija u našoj glazbi. Ja sam inače namjeravao kupit original CD od Father što mi ne bi teško palo ali mi je na kraju ponestalo para pa nisam mogao a dečki odlično sviraju tuzan
Ali, inače zaštita od prženja je skoro pa smiješna jer je dovoljno otići na internet i naći neki mali "home made" program koji zaobilazi zaštite i cilj je postignut.
No mislim da će se pravi glazbenici izvuči bez problema i to čisto iz razloga što nije jedina zarada u prodaji samih albuma nego i u koncertima gdje se ne može baš tek tako upasti. Barem ne uvijek Laughing Stoga smatram da za dobre glazbenike neće biti zime što se tiče zarade.

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 21:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jadno i žalosno je da hrvatska glazba propada. Imamo toliko kvalitetnih pjevača/ica,ali pjesme su sve lošije. Nekada su bile puno,puuuno bolje.
Sve je već isfurano,zato skladatelji ne pronalaze nikakve nove ideje za svoje pjesme.
Svaka čast riječkim Putokazima što su neponovljivi,mada pjesme od ove njihove sadašnje klape ne znam,a kolegica iz razreda mi je u njima.
Moram se malo informirati.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 17:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Imamo toliko kvalitetnih pjevača/ica,ali pjesme su sve lošije. Nekada su bile puno,puuuno bolje.
Sve je već isfurano,zato skladatelji ne pronalaze nikakve nove ideje za svoje pjesme.

Možda je jednostavno došlo do toga više nemamo glazbenike koji imaju "nešto za reći". Jer kada imamo takve glazbenike, automatski se primjeti neka razlika, uloženi trud i oni dosta lako isplivaju na površinu.

Meni baš i ne znači puno što neki glazbenik želi reći u svojoj pjesmi ali svaki ima neki svoj unikatni stil koji razvije u potrazi za pravim načinom da kaže ono što želi. Tako nastaju pravi glazbenici. jako sretan Wink

metal^n!
sike

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 18:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Po meni će opstat oni najbolji - Oliver, Gibo..kojis e uostalom i najbolje prodavaju te oni koji znaju pogodit u dušu narod - npr.Thompson,Škoro.. A svi ostali,bolje im je da upišu kakav fax ili se prijave već sad na burzu.
A i dosta se bijeda kroz nas i gubitak tog srednjeg staleža skriva kroz razne pevaljke,pjesmu,veselje i ostale gluposti

Živio Mate Mišo! Laughing

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Tonka

Spol: neodređen
PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 7:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo je pola u šali, a pola ozbiljno!
Trebalo bi u škole uvesti sat glazbenog dnevno pa da uz redovni program, klinci imaju i program o popularnoj glazbi. Možda bi se smanjila količina narodnjaka koja kvari njihov nerazvijeni ukus za glazbu jako sretan jako sretan jako sretan
80% ih smatra da su narodnjaci vrhunac glazbenog stvaralaštva i uopće ih ne prepoznaju ("Ali profesorice, to nije narodnjak!" - a kad tamo zvukovi kojih se ne bi posramila ni Ludnica Mr. Green
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Petronia

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ej,ali dragi moji morate priznati da sad ni nema nekih pjesama koji te obore. Bolje slusati duhovnu glazbu....
Cedo je puno bolji od nekih nasih kvazi pjevaca jako sretan.
Dobro necu dirati u Olivera,Gibbu....Dobri su...
A od zenskih je dobra Natali i Vanna. Upravo slusam Vannu... jako sretan

...uživati u prostranstvu neba,u svakom novom danu...
...uživati u ljepoti svakog bića,u ljepoti života...
Srki

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vanna je super i ona će opstati,kao i Nina,Indira...
Možda jedine hrvatske pjevačice koje imaju šanse. tuzan

Daniel

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Laughing Laughing Laughing Indira, opstati? buhahahaha buhahahaha ne nasmijavaj me. buhahahaha

Bog moj i sve moje.
Srki

PostanoPostano: pet 24 ožu 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nigdje ne vidim Doris,ko' da je u zemlju propala. Vjerojatno se posvetila obitelji,pa se povukla iz javnosti. Ali je jedna od naših najboljih pjevačica i uopće glasova.

Petronia

PostanoPostano: sub 25 ožu 2006, 0:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je ipak po vokalnim mogucnostima,interpretaciji bolja Vanna od Doris. Nemoj se ljutiti,ali je. Moja mama voli Doris... Indira,neeee. Ona uvijek piva po dva tona,gori doli i to je to...

Srki

PostanoPostano: ned 26 ožu 2006, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda je Vanna bolja od Doris jer ima velik raspon glasa.
Doris ima jak glas. Nina mi baš nema nekih vokalnih mogućnosti,mada može jako pjevati.
Danijela ima lijepu boju glasa,kako ću reći,njen glas je ugodan,ako možda nema velikih glasovnih mogućnosti.
Tereza se previše dere,ali ima dobar glas. Radojka ima odličan glas.
Tina Vukov je nova nada domaće glazbe sa izuzetnim glasom,samo što pjeva pjesme okrenute ka jazzu.

Zato Goran Karan ima izvrstan glas,ako ne i najbolji na našoj estradi.

Dibidus

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Budućnost hrvatske glazbe je mladi pijanist Naglić.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 20:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naglić? Tko je taj??? pitam se ja sad! Isprva kada sam pročitao ono mladi pijanist sam odmah pomislio na Maksima Mrvicu (kome usput svaka čast Wink ).

metal^n!
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 9:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čuj metalac, to kaj je Maksim možda komercijalno najuspješniji i medijski najeksponiraniji ne znači da je i najbolji. Wink

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Srki

PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 12:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro,to je sviranje,a što se tiče pjevanja? Confused

ToNkIć

PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Dobro,to je sviranje,a što se tiče pjevanja? Confused

Pa u opstanak estrade se ubrajaju i svirači! Wink

Iskreno? Od hrvatske estrade mi je okice !
Nikad ni nisam nešto posebno pratila osim Parnog Valjka (šteta, ošo jedan od najboljih naših bendova) i Prljavog Kazališta (bome su i oni u zadnja dva albuma skiksali..... Mad )
Tu su i Pipsi, ali većina zna samo "njihovu" Dinamovu himnu i to je to.... Confused Psihomodo pop - ma oni mi nikad nisu sjeli...... U zadnje vrijeme i Svadbas je krenuo. Iz te ulice ostaju Ramirez, Vatra, URBAN , Insert, sad se kao probija i Akijev sin (se zovu Raspashow ?), Bambi Molesters, jel' ima još 'ko???

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Anđelina

PostanoPostano: sri 29 ožu 2006, 20:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ola, ljudići.

Kaj da velim. Jadno i jadno. sve postaje gore i gore. Mislim da je najžalosnije to što hrvatski narod u svojoj sredini prihvaća cajke i ukorjenjuje ga do kraja čime pokazuje "balkalnost" i primitivizam koji je naširoko prisutan. koma. ispičavam se svima koji vole cajke, al meni nikak ne mogu sjest. sorry. Wink

Recimo, Tonka je navela Ramirez, Vatru, Bambi Molesters i ekipu koja stvarno, recimo, ide ka dobroj, alternativnoj modernoj glazbi koju mladež donekle može prožvakati.

Slažem se sa Sike-om da će opstat samo najbolji: Đibo, Oliver i ekipa..Opstat će jer prenose tako duboku, životnu poruku, a to što su najbolji pokazuje samo kako su ljudi željni nečeg ozbiljnog, istinskog i iskonskog, a to su upravo riječi pjesama gore navedenih.

Mir svima !
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 8:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A legende nažalost polako odlaze, prvo Parni valjak... tuzan

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Dibidus

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma Parni valjak, jakih legendi ... možda je prvih 5 godina njihovog postojanja nekaj i vredilo, a ostalo je samo modifikacija jeftine glazbe ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
ToNkIć

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:
ma Parni valjak, jakih legendi ... možda je prvih 5 godina njihovog postojanja nekaj i vredilo, a ostalo je samo modifikacija jeftine glazbe ...

Pa oni su jedni od naših legendi. Ako su već tak katastrofa, kakvi su samo oni drugi, oni koji im nisu ni do koljena?! okice okice

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Petronia

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidusu jedan,nemoj pljuvati po Parnom... Odlicni su...
Bila sam na ovom njihovom oprostajnom koncertu i bilo je odlicno... ODLIIIICNOOOOO!!!!! Super su. Brkic super svira,a i Hus. Dobar je Bero,on inace svira orgulje u Sigetu u onoj crkvi i muz je one Zene koja vodi Dnevnik ili Vijesti NENSi.
Tina koja im pjeva pratece odlicno pjeva,imam njen cd...
Eto..Smile

Dibidus

PostanoPostano: pet 31 ožu 2006, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Petronia napisa:
Dibidusu jedan,nemoj pljuvati po Parnom... Odlicni su...
Bila sam na ovom njihovom oprostajnom koncertu i bilo je odlicno... ODLIIIICNOOOOO!!!!! Super su. Brkic super svira,a i Hus. Dobar je Bero,on inace svira orgulje u Sigetu u onoj crkvi i muz je one Zene koja vodi Dnevnik ili Vijesti NENSi.
Tina koja im pjeva pratece odlicno pjeva,imam njen cd...
Eto..Smile

Petronia ... neka se tebi sviđa Parni valjak. Nemam ništa protiv.
Ima i onih koji vole Vesnu Pezo.
Nema šanse da im objasnim da je to smeće.
Metalac

PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo je šanse za naše izvođače jer cajke sve uništavaju! Evil or Very Mad Pa riječki bend Father se jedva izvukao a 5 godina sviraju. A album prvijenac im rastura do bola! gitarist Mr. Green

ToNkIć napisa:
Pa u opstanak estrade se ubrajaju i svirači! Wink

Iskreno? Od hrvatske estrade mi je okice !
Nikad ni nisam nešto posebno pratila osim Parnog Valjka (šteta, ošo jedan od najboljih naših bendova) i Prljavog Kazališta (bome su i oni u zadnja dva albuma skiksali..... Mad )
Tu su i Pipsi, ali većina zna samo "njihovu" Dinamovu himnu i to je to.... Confused Psihomodo pop - ma oni mi nikad nisu sjeli...... U zadnje vrijeme i Svadbas je krenuo. Iz te ulice ostaju Ramirez, Vatra, URBAN , Insert, sad se kao probija i Akijev sin (se zovu Raspashow ?), Bambi Molesters, jel' ima još 'ko???

Šta nije od Psihomodo Pop ona Linoleum Boy pjesma? To mi je zakon stvar buhahahaha
"Linoelum Boy! U! Yeah!" buhahahaha buhahahaha buhahahaha

Dibidus napisa:
Ima i onih koji vole Vesnu Pezo.

Err...tko je to??? pitam se ja sad! Nekako mi se čini da je bolje da ne znam Razz

metal^n!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.