HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 21 ruj 2019, 17:59. Pogledaj neodgovorene postove
BuduƦnost hrvatske glazbe?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
AnĆ°elina

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Didibuse, ljubljeni/ljubljena (ne znam ti rod).
Ako opstanu ovaki za kakve ti ovdje priĆØaÅ”, jao si ga svima nama. Bože oslobodi.

MetalĆØe, bolje da ne znaÅ” puku realnost.

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Metalac

Spol: muško
PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja veƦ znam koja je puka realnost! I mogu ju iznijeti u jednoj glupoj rijeĆØi - cajke! To je to. DanaÅ”nje stanje i naÅ”a propast Rolling Eyes

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 8:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
Didibuse, ljubljeni/ljubljena (ne znam ti rod).
Ako opstanu ovaki za kakve ti ovdje priĆØaÅ”, jao si ga svima nama. Bože oslobodi.

?!
Ili ti nisi skontala Ŕto sam ja pisao, ili ja tebe nisam skontao.
Bit Ʀe da je ovo prvo.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
AnĆ°elina

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 17:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa onda mi ti objasni ako sam krivo skontala.
Ti si napisao da je Parni valjak smeƦe i da postoje neki koji vole Vesnu Pezo.

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Argh ... kak možeÅ” tak vadit rijeĆØi iz konteksta?
Da, rekao sam da je Parni valjak smeƦe i to stoji.
MeĆ°utim, kad sam upleo Vesnu Pezo onda je to bila replika na Petroniu kojoj sam htio reƦi kako znam da neki vole Parni valjak i da to nije dokaz da ono nije smeƦe, kao Å”to nije dokaz to da neki vole Vesnu Pezo da ona nije smeƦe (Vesna Pazo pjeva cajke ...)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈek Dibidus, jel ti sluÅ”aÅ” Vesnu Pazo? Mislim da se oko toga zapleo nesporazum razmislja

metal^n!
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈuj Didibuse, Parni valjak je bio kvalitetan bend, a s obzirom na stanje na hrvtaskoj sceni nije ni ĆØudo da su postigli status "legendi" meĆ°u ljudima. Kao Å”to si rekao, "sto ljudi, sto Ʀudi", ja tebe razumijem ako ne voliÅ” sluÅ”ati Parni valjak (ili ako ih iz kojeg razloga ne podnosiÅ”) isto kao Å”to ja ne volim Vesnu Pezo. Ali ĆØinjenica je da je Parni valjak za svojeg djelovanja bio stvarno kvalitetan bend. Ako to za tebe nije kvalitetno, onda stvarno ne znam Å”to bi rekao za ostatak hrvatske glazbene scene (koja istini za duÅ”u je u užasnom stanju, toliko loÅ”em da je to veƦ neprobavljivo), tj. za one malobrojne stvarno kvalitetne glazbenike koji na njoj djeluju.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
AnĆ°elina

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 18:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="Dibidus"](Vesna Pazo pjeva cajke ...)[/quote]

da, nismo ni sumnjali. Confused

I stvarno ne mogu vjerovat da neko može reƦi da je Parni valjak smeƦe. Oni su primjer kvalitetne glazbe. ƈak mi ni Bijelo dugme nije toliko dobro ko Parni.

A svi mladi koji sluÅ”aju cajke bi trebali upisat neki fakultet i postat neko i neÅ”to u životu da vide kaj je bitno u životu umjesto da sluÅ”aju cajke po bircevima. Oprostite ak ovo zvuĆØi malo napadno ili neprimjereno, ali stvarno ne vidim kvalitetu u toj glazbi. IspirĆØavam se svima koji sluÅ”aju cajke, ali ne mogu si pomoƦ.. Evil or Very Mad

Mir svima !
Metalac

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 19:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈek malo, Å”ta nije Bijelo Dugme bosanski bend? Mislim, svejedno mi je ĆØak i da je jer ih ne sluÅ”am Mr. Green ali mi se zbog nekog razloga ĆØini da nisu hrvatski bend. Ne znam zaÅ”to pitam se ja sad!
A Å”to se tiĆØe Å”tetnosti cajki, mogu reƦi da je to na veliko opasnija glazba od metala (koliko sam dugo ĆØekao da ovo kažem Mr. Green skace Wink ) Å”to je jednostavno vidljivo po obraĆØunima (VATRENIM obraĆØunima) ispred narodnjaĆØkih klubova.

metal^n!
Dibidus

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 7:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako se loÅ”im stanjem na hrvatskoj glazbenoj sceni objaÅ”njava zaÅ”to je Parni valjak kvalitetan band onda je odustajem od ovog sluĆØaja.
Ipak, posluÅ”aj im tekstove ... ljuuuubav, ružiĆØasta ljubav na petsto naĆØina. Ne volim kad me se tako degradira i podcjenjuje ...
AnĆ°elina

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tebe nitko ne podcjenjuje, veƦ samo objektivno gledamo situaciju. Ma daj.kakva ljubav. kiĆØ i Å”und.

Mir svima !
Dibidus

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

AnĆ°elina napisa:
tebe nitko ne podcjenjuje, veƦ samo objektivno gledamo situaciju. Ma daj.kakva ljubav. kiĆØ i Å”und.

Mislio sam na parni valjak kad misle da bi me mogli dirnuti tim jeftinoƦama ...

Kaj je ovo, svi bi htjeli biti napadnuti od mene?!
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈujte AnĆ°i i Metalac, kao Å”to smo veƦ rekli, vama se cajke možda ne sviĆ°aju, nekima se sviĆ°aju. I sam dojam kvalitete glazbe je priliĆØno subjektivan i na njega dosta utjeĆØe i ĆØinjenica da li voliÅ” takvu glazbu ili ne. Ja ne podnosim turbo folk, iako sam siguran da ima glazbenika koji i za tu vrst glazbe rade kvalitetnu glazbu (rekoh za tu vrst glazbe), isto tako Didibus možda ne voli Parni valjak. Kao Å”to rekoh, sto ljudi sto Ʀudi. Ko voli nek izvoli, na njemu je odabir...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
AnĆ°elina

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej, Yc.
Oprosti, imaÅ” pravo. didibuse, sorry ak sam te napala, ali ne mogu si pomoƦi kad stvarno ne volim cajke. sorry. no, ima yc prav - ko voli nek izvoli. Wink

Mir svima !
Srki

PostanoPostano: pon 24 tra 2006, 22:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako ste zadovoljni ovogodiŔnjom dodjelom Porina?

Ja nisam gledao,ali sam sretan jer je Oliver zaslužio,ali ne znam tko mu je bio konkurencija.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 13 sij 2007, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hrvatska glazba nema buduƦnosti...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 14 sij 2007, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne tako pesimistiĆØno... jako sretan !

Ima nade,nadam se. Samo sam tužan Å”to je malo Å”kolovanih pjevaĆØa na naÅ”oj estradi.
U zadnje vrijeme to pratim pa tražim na internetu,ali nitko neƦe da stavi cijelu biografiju,nego samo piÅ”e o glazbenim uspjesima. tuzan

bicikl

PostanoPostano: čet 18 sij 2007, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

po mom misljenju nije problem u kvaliteti pjevaca nego u kvaliteti pjesama koje nam se nude. bilo mi je za ne verovat kad sam jenom prilikom cul ivanu kindl kak je s nekim pratecim bandom pjevala neku jazzersku stvar, to je mrak zvucalo.
divasice, meni su vecina njihovih stvari bezveze, al opet imaju super glasove, a to vrijedi i za mnoge druge nase pjevace.

a sad zakaj svi pjevaju bedaste pjesme, valjda zato kaj ljudi to traze, zato kaj se to prodaje, a prodaje se ono kaj mladi slusaju u klubovima, bircevima prek vikenda, a slusaju ono uz kaj dusa lakse puca, a dusa lakse puca uz lakse note, a zakaj dusa lakse puca uz lakse note nemam pojma.

cudno mi je kak ljudi zapravo malo traze od glazbe
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PoÅ”to je dao ogroman doprinos hrvatskoj glazbi (a i primjer za buduƦnost), stavit Ʀu ovu vijest ovdje... BaÅ” mi je nekako žao, a prije samo nekoliko dana gledala sam ga u Zuhra showu tuzan

ZAGREB - ƐorĆ°e NovkoviƦ, najtiražnijii i najuspjeÅ”niji hrvatski skladatelj zabavne glazbe te autor brojnih hitova, preminuo je iznenada rano jutros u 64. godini u svom stanu u Zagrebu, izvijestili su danas Hrvatsko druÅ”tvo skladatelja i Hrvatska glazbena unija.

ƐorĆ°e NovkoviƦ roĆ°en je 2. rujna 1943. godine u Sarajevu. Sa 6 godina je krenuo u glazbenu Å”kolu, a na MuziĆØkoj akademiji u Sarajevu diplomirao je dirigiranje u klasi profesora Mladena PozajiƦa.

Å ezdesetih je svirao s Indexima, a zatim osniva Pro Arte. Godine 1968. preselio se u Zagreb i iste godine s pjesmom Stari Pjer postigao prvi uspjeh.

Skladao je viÅ”e od 2500 pjesama za gotovo sve estradne zvijezde na prostorima bivÅ”e Jugoslavije i prodao oko 20 milijuna ploĆØa.

Autor je najveƦeg broja hitova u povijesti hrvatske pop glazbe koje izvode Gabi Novak, Tereza Kesovija, Zdravko ƈoliƦ, Kemal Monteno, Arsen DediƦ, Neda Ukraden, Severina, MiÅ”o KovaĆØ, Srebrna krila, Danijel PopoviƦ, DuÅ”ko Lokin, Tomislav IvĆØiƦ, Ivica Å erfezi...

PloĆØe izvoĆ°aĆØa za koje je on skladao prodavane su u viÅ”e od 100 milijuna primjeraka.

Njegova pjesma "Don't ever cry" u izvedbi rijeĆØkih Putokaza 1993. bila je prva hrvatska predstavnica na Eurosongu.

Porina za životno djelo dobio je 1996 godine.

Sudjelovao je na gotovo svim festivalima na ovim prostorima i dobitnik je mnogobrojnih nagrada (Zagreb, Split, Opatija, Krapina, Slavonija ...).

Od 1997. suvlasnik je i direktor programa u najveƦoj hrvatskoj diskografskoj kuƦi Croatia Records.

ƐorĆ°e NovkoviƦ ĆØlan je Hrvatskog druÅ”tva skladatelja od 1969. godine, a Hrvatske glazbene unije od utemeljenja.

Prema joÅ” nepotvrĆ°enim informacijama, uzrok smrti ƐorĆ°a NovkoviƦa je srĆØani infarkt. (Hina)

iz VeĆØernjeg lista

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Maki

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I meni ga je baÅ” žao. Å teta Å”to smo ostali bez tako jednog velikog ĆØovjeka. tuzan
Daisy Adaire

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 11:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam se tako iznenadila kad sam procitala vijest na t portalu... a zao mi je... bar ga nije bolilo...

Live. Love. Laugh.
davorseljan

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bez njega domaĆØa zabavna glazba bit Ʀe nula.
Šteta Ŕto je otiŔao tako rano.

U radu je spas.
little_angel

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad smo veƦ kod buduƦnosti hrvatske glazbe, kako ju vidite? Da li i vi ostali kao i Davor mislite da Ʀe odsad biti nula?

Ali stvarno su 70-tih i 80-tih pjesme bile drugaĆØije, nekako bolje. PjevaĆØi su unosili duÅ”u u svoje pjesme... BaÅ” kad sluÅ”am CMC, imaju ĆØesto blok 80-te, ma to je neÅ”to sasvim drugaĆØije, super mi je pjesma za pjesmom...

A danas... Pa, svakako premalo dobrih pjevaĆØa, bendova, albuma. U zadnje vrijeme bih izdvojila možda joÅ” ne tako poznatu, ali meni odliĆØnu pjevaĆØicu Jelenu Radan. Njezin zadnji album Novi dan mi je odliĆØan... Ali i Nije kraj je za svaku pohvalu. BaÅ” je nekako osvježenje na sceni.

Onda Toni Cetinski joÅ” prije godinu i neÅ”to sa zadnjim albumom, pa svaka pjesma je bila hit. Jedan od najboljih albuma u zadnjih deset godina sigurno. Gibonnija ne moram ni spominjat, najviÅ”e kvalitetnih albuma u zadnjih 15-tak godina. U zadnje vrijeme iznenadila me i Ivana BanfiƦ sa novim albumom Vjerujem. Možda naslovna pjesma i nije neÅ”to, ali ostale su odliĆØne. BaÅ” se vratila sa stilom pjeva Oliver takoĆ°er ne posustaje, iako me zadnji album malo razoĆØarao (super su mi dvije pjesme, ali mislim da je to premalo za takvog glazbenika), ali svi oni prethodni pokazuju kako je prekokrasan. Ne znam koga bi joÅ” izdvojila... Ima ih joÅ”, ali zadnjih godina su mi nekak najdraži ovi Smile

Možete vi nekoga izdvojiti? Wink

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je bilo malo spuuuuki gledati juĆØer zuhru i starog novkoviƦa... zuhrina reĆØenica ''pjesama je puno a vremena malo'' imala je baÅ” neko ironiĆØno znaĆØenje Smile

Live. Love. Laugh.
Srki

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Glavno da mi Danijela pjeva Å”to mi uhu divno ĆØuti. violina

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema