HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 24 ruj 2017, 10:35. Pogledaj neodgovorene postove
Budućnost hrvatske glazbe?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Anđelina

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Didibuse, ljubljeni/ljubljena (ne znam ti rod).
Ako opstanu ovaki za kakve ti ovdje pričaš, jao si ga svima nama. Bože oslobodi.

Metalče, bolje da ne znaš puku realnost.

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Metalac

Spol: muško
PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 22:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja već znam koja je puka realnost! I mogu ju iznijeti u jednoj glupoj riječi - cajke! To je to. Današnje stanje i naša propast Rolling Eyes

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 8:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđelina napisa:
Didibuse, ljubljeni/ljubljena (ne znam ti rod).
Ako opstanu ovaki za kakve ti ovdje pričaš, jao si ga svima nama. Bože oslobodi.

?!
Ili ti nisi skontala što sam ja pisao, ili ja tebe nisam skontao.
Bit će da je ovo prvo.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Anđelina

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 17:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa onda mi ti objasni ako sam krivo skontala.
Ti si napisao da je Parni valjak smeće i da postoje neki koji vole Vesnu Pezo.

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Argh ... kak možeš tak vadit riječi iz konteksta?
Da, rekao sam da je Parni valjak smeće i to stoji.
Međutim, kad sam upleo Vesnu Pezo onda je to bila replika na Petroniu kojoj sam htio reći kako znam da neki vole Parni valjak i da to nije dokaz da ono nije smeće, kao što nije dokaz to da neki vole Vesnu Pezo da ona nije smeće (Vesna Pazo pjeva cajke ...)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: ned 02 tra 2006, 21:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ček Dibidus, jel ti slušaš Vesnu Pazo? Mislim da se oko toga zapleo nesporazum razmislja

metal^n!
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čuj Didibuse, Parni valjak je bio kvalitetan bend, a s obzirom na stanje na hrvtaskoj sceni nije ni čudo da su postigli status "legendi" među ljudima. Kao što si rekao, "sto ljudi, sto ćudi", ja tebe razumijem ako ne voliš slušati Parni valjak (ili ako ih iz kojeg razloga ne podnosiš) isto kao što ja ne volim Vesnu Pezo. Ali činjenica je da je Parni valjak za svojeg djelovanja bio stvarno kvalitetan bend. Ako to za tebe nije kvalitetno, onda stvarno ne znam što bi rekao za ostatak hrvatske glazbene scene (koja istini za dušu je u užasnom stanju, toliko lošem da je to već neprobavljivo), tj. za one malobrojne stvarno kvalitetne glazbenike koji na njoj djeluju.

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Anđelina

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 18:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

[quote="Dibidus"](Vesna Pazo pjeva cajke ...)[/quote]

da, nismo ni sumnjali. Confused

I stvarno ne mogu vjerovat da neko može reći da je Parni valjak smeće. Oni su primjer kvalitetne glazbe. Čak mi ni Bijelo dugme nije toliko dobro ko Parni.

A svi mladi koji slušaju cajke bi trebali upisat neki fakultet i postat neko i nešto u životu da vide kaj je bitno u životu umjesto da slušaju cajke po bircevima. Oprostite ak ovo zvuči malo napadno ili neprimjereno, ali stvarno ne vidim kvalitetu u toj glazbi. Ispirčavam se svima koji slušaju cajke, ali ne mogu si pomoć.. Evil or Very Mad

Mir svima !
Metalac

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 19:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ček malo, šta nije Bijelo Dugme bosanski bend? Mislim, svejedno mi je čak i da je jer ih ne slušam Mr. Green ali mi se zbog nekog razloga čini da nisu hrvatski bend. Ne znam zašto pitam se ja sad!
A što se tiče štetnosti cajki, mogu reći da je to na veliko opasnija glazba od metala (koliko sam dugo čekao da ovo kažem Mr. Green skace Wink ) što je jednostavno vidljivo po obračunima (VATRENIM obračunima) ispred narodnjačkih klubova.

metal^n!
Dibidus

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 7:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako se lošim stanjem na hrvatskoj glazbenoj sceni objašnjava zašto je Parni valjak kvalitetan band onda je odustajem od ovog slučaja.
Ipak, poslušaj im tekstove ... ljuuuubav, ružičasta ljubav na petsto načina. Ne volim kad me se tako degradira i podcjenjuje ...
Anđelina

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 9:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tebe nitko ne podcjenjuje, već samo objektivno gledamo situaciju. Ma daj.kakva ljubav. kič i šund.

Mir svima !
Dibidus

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Anđelina napisa:
tebe nitko ne podcjenjuje, već samo objektivno gledamo situaciju. Ma daj.kakva ljubav. kič i šund.

Mislio sam na parni valjak kad misle da bi me mogli dirnuti tim jeftinoćama ...

Kaj je ovo, svi bi htjeli biti napadnuti od mene?!
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiša pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Čujte Anđi i Metalac, kao što smo već rekli, vama se cajke možda ne sviđaju, nekima se sviđaju. I sam dojam kvalitete glazbe je prilično subjektivan i na njega dosta utječe i činjenica da li voliš takvu glazbu ili ne. Ja ne podnosim turbo folk, iako sam siguran da ima glazbenika koji i za tu vrst glazbe rade kvalitetnu glazbu (rekoh za tu vrst glazbe), isto tako Didibus možda ne voli Parni valjak. Kao što rekoh, sto ljudi sto ćudi. Ko voli nek izvoli, na njemu je odabir...

Veće ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Anđelina

PostanoPostano: pon 10 tra 2006, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hej, Yc.
Oprosti, imaš pravo. didibuse, sorry ak sam te napala, ali ne mogu si pomoći kad stvarno ne volim cajke. sorry. no, ima yc prav - ko voli nek izvoli. Wink

Mir svima !
Srki

PostanoPostano: pon 24 tra 2006, 22:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako ste zadovoljni ovogodišnjom dodjelom Porina?

Ja nisam gledao,ali sam sretan jer je Oliver zaslužio,ali ne znam tko mu je bio konkurencija.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 13 sij 2007, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hrvatska glazba nema budućnosti...

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 14 sij 2007, 15:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne tako pesimistično... jako sretan !

Ima nade,nadam se. Samo sam tužan što je malo školovanih pjevača na našoj estradi.
U zadnje vrijeme to pratim pa tražim na internetu,ali nitko neće da stavi cijelu biografiju,nego samo piše o glazbenim uspjesima. tuzan

bicikl

PostanoPostano: čet 18 sij 2007, 12:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

po mom misljenju nije problem u kvaliteti pjevaca nego u kvaliteti pjesama koje nam se nude. bilo mi je za ne verovat kad sam jenom prilikom cul ivanu kindl kak je s nekim pratecim bandom pjevala neku jazzersku stvar, to je mrak zvucalo.
divasice, meni su vecina njihovih stvari bezveze, al opet imaju super glasove, a to vrijedi i za mnoge druge nase pjevace.

a sad zakaj svi pjevaju bedaste pjesme, valjda zato kaj ljudi to traze, zato kaj se to prodaje, a prodaje se ono kaj mladi slusaju u klubovima, bircevima prek vikenda, a slusaju ono uz kaj dusa lakse puca, a dusa lakse puca uz lakse note, a zakaj dusa lakse puca uz lakse note nemam pojma.

cudno mi je kak ljudi zapravo malo traze od glazbe
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pošto je dao ogroman doprinos hrvatskoj glazbi (a i primjer za budućnost), stavit ću ovu vijest ovdje... Baš mi je nekako žao, a prije samo nekoliko dana gledala sam ga u Zuhra showu tuzan

ZAGREB - Đorđe Novković, najtiražnijii i najuspješniji hrvatski skladatelj zabavne glazbe te autor brojnih hitova, preminuo je iznenada rano jutros u 64. godini u svom stanu u Zagrebu, izvijestili su danas Hrvatsko društvo skladatelja i Hrvatska glazbena unija.

Đorđe Novković rođen je 2. rujna 1943. godine u Sarajevu. Sa 6 godina je krenuo u glazbenu školu, a na Muzičkoj akademiji u Sarajevu diplomirao je dirigiranje u klasi profesora Mladena Pozajića.

Šezdesetih je svirao s Indexima, a zatim osniva Pro Arte. Godine 1968. preselio se u Zagreb i iste godine s pjesmom Stari Pjer postigao prvi uspjeh.

Skladao je više od 2500 pjesama za gotovo sve estradne zvijezde na prostorima bivše Jugoslavije i prodao oko 20 milijuna ploča.

Autor je najvećeg broja hitova u povijesti hrvatske pop glazbe koje izvode Gabi Novak, Tereza Kesovija, Zdravko Čolić, Kemal Monteno, Arsen Dedić, Neda Ukraden, Severina, Mišo Kovač, Srebrna krila, Danijel Popović, Duško Lokin, Tomislav Ivčić, Ivica Šerfezi...

Ploče izvođača za koje je on skladao prodavane su u više od 100 milijuna primjeraka.

Njegova pjesma "Don't ever cry" u izvedbi riječkih Putokaza 1993. bila je prva hrvatska predstavnica na Eurosongu.

Porina za životno djelo dobio je 1996 godine.

Sudjelovao je na gotovo svim festivalima na ovim prostorima i dobitnik je mnogobrojnih nagrada (Zagreb, Split, Opatija, Krapina, Slavonija ...).

Od 1997. suvlasnik je i direktor programa u najvećoj hrvatskoj diskografskoj kući Croatia Records.

Đorđe Novković član je Hrvatskog društva skladatelja od 1969. godine, a Hrvatske glazbene unije od utemeljenja.

Prema još nepotvrđenim informacijama, uzrok smrti Đorđa Novkovića je srčani infarkt. (Hina)

iz Večernjeg lista

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Maki

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I meni ga je baš žao. Šteta što smo ostali bez tako jednog velikog čovjeka. tuzan
Daisy Adaire

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 11:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam se tako iznenadila kad sam procitala vijest na t portalu... a zao mi je... bar ga nije bolilo...

Live. Love. Laugh.
davorseljan

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bez njega domača zabavna glazba bit će nula.
Šteta što je otišao tako rano.

U radu je spas.
little_angel

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 21:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad smo već kod budućnosti hrvatske glazbe, kako ju vidite? Da li i vi ostali kao i Davor mislite da će odsad biti nula?

Ali stvarno su 70-tih i 80-tih pjesme bile drugačije, nekako bolje. Pjevači su unosili dušu u svoje pjesme... Baš kad slušam CMC, imaju često blok 80-te, ma to je nešto sasvim drugačije, super mi je pjesma za pjesmom...

A danas... Pa, svakako premalo dobrih pjevača, bendova, albuma. U zadnje vrijeme bih izdvojila možda još ne tako poznatu, ali meni odličnu pjevačicu Jelenu Radan. Njezin zadnji album Novi dan mi je odličan... Ali i Nije kraj je za svaku pohvalu. Baš je nekako osvježenje na sceni.

Onda Toni Cetinski još prije godinu i nešto sa zadnjim albumom, pa svaka pjesma je bila hit. Jedan od najboljih albuma u zadnjih deset godina sigurno. Gibonnija ne moram ni spominjat, najviše kvalitetnih albuma u zadnjih 15-tak godina. U zadnje vrijeme iznenadila me i Ivana Banfić sa novim albumom Vjerujem. Možda naslovna pjesma i nije nešto, ali ostale su odlične. Baš se vratila sa stilom pjeva Oliver također ne posustaje, iako me zadnji album malo razočarao (super su mi dvije pjesme, ali mislim da je to premalo za takvog glazbenika), ali svi oni prethodni pokazuju kako je prekokrasan. Ne znam koga bi još izdvojila... Ima ih još, ali zadnjih godina su mi nekak najdraži ovi Smile

Možete vi nekoga izdvojiti? Wink

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je bilo malo spuuuuki gledati jučer zuhru i starog novkovića... zuhrina rečenica ''pjesama je puno a vremena malo'' imala je baš neko ironično značenje Smile

Live. Love. Laugh.
Srki

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 20:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Glavno da mi Danijela pjeva što mi uhu divno čuti. violina

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema