HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 12 pro 2019, 14:43. Pogledaj neodgovorene postove
Idolopoklonstvo
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Joxer

Spol: muško
PostanoPostano: ned 16 tra 2006, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako su u KatoliĆØkoj Crkvi slike i kipovi svetaca idoli, onda ta rijeĆØ idol oznaĆØava uzor! Moliti se pred slikom ili kipom sveca, znaĆØi moliti za pomoƦ, u vjeri da su sveci naÅ”i zagovornici na nebu. Oni su naÅ” uzor kako živjeti i predati svoj život u Božje ruke.

Å to je izgubljeni dan? Dan kad se nisi nasmijao. (Phil Bosmans)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
frantik
iskljuĆØen

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 17 tra 2006, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pozdrav svima.
Odmah da kažem u potpunosti se slažem sa rijeĆØi.
VeĆØina ovdje misli da se ne klanja kipu i idolu,recite vi meni a kome se vi onda klanjate?
Ljudima koji su pokojni?
Mislite da su zagovornici uredu?
Molim vas da mi to malo bolje pojasnite.
Vidim da je netko napisao stih iz postanka,ok. jesu židovi davali ĆØast ili se njima molili ili ako hoĆØete pridavali im važnost.(kerubinima na kovĆØegu)
Ja znam Ŕto piŔe u Bibliji,a to definitivno nejde u prilog kipovima i slikama ili svecima,i ne mislim na stih iz Izlaska 20. Ima tu joŔ jako puno stihova,
ali molim vas svejedno za vaŔe iskreno miŔljenje.
Pozdrav jako sretan

Zadnja promjena: frantik; pon 17 tra 2006, 15:12; ukupno mijenjano 1 put.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 17 tra 2006, 15:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joxer napisa:
Ako su u KatoliĆØkoj Crkvi slike i kipovi svetaca idoli, onda ta rijeĆØ idol oznaĆØava uzor! Moliti se pred slikom ili kipom sveca, znaĆØi moliti za pomoƦ, u vjeri da su sveci naÅ”i zagovornici na nebu. Oni su naÅ” uzor kako živjeti i predati svoj život u Božje ruke.

Isus kaže ja sam put istina i život i niko ne dolazi ocu osim po meni
Mala Truba

PostanoPostano: pon 17 tra 2006, 15:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E momci, sad Ʀete mi joÅ” reƦi da se Marija nikad nije ukazala u Lurdu, Fatimi,... (da ne nabrajam dalje) te da tisuƦe ljudi nisu ozdravile po njenom zagovoru,... i postavljam ponovo pitanje tko to od službenika RKC govori o klanjanju kipovima? Da ga ja ĆØujem!!! NO?!?! Laughing

Mala Truba svira dalje...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
frantik
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 17 tra 2006, 16:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara ti je napisala da u katekizmu RKC iz 1994 god. ako se ne varam piŔe da je Ŕtovanje kipova i slika u skladu s 2. Božijom zapovijedi.
Nije li klanjanje ili Ŕtovanje ista stvar?
Ili ŔtujeŔ kip Ŕto vidim ovdje nitko ne zagovara ili ŔtujeŔ sveca.
Što li je Ŕtovanje svetaca ili pokojnika nego idelopoklonstvo?
Bog je za to jasno rekao NE!
Jer. 17:5
Ovako govori Jahve:Proklet ĆØovjek koji se uzdaje u ĆØovjeka,i slabo tijelo smatra svojom miÅ”icom,i ĆØije se srce od Jahve odvraƦa.

-MoleƦi se svecima ljudi ne stavljaju svoje pouzdanje u Boga,veĆØ u ĆØovjeka(sveca),a vidimo to donosi prokletstvo.

U 1.Tim. piÅ”e: Jedan je Bog,jedan je posrednik izmeĆ°u Boga i ljudi: ĆØovjek Krist Isus koji dade samog sebe kao otkup mjesto sviju.

-Dakle nema zagovornika niti posrednika

MoraŔ znati da je sotona otac laži i da udara gdje smo najtanji.
On se sam predstavlja kao anĆ°eo svjetla i vara ljude,isto tako može trenutno stajati u istini.
Na taj naĆØin je prevario Evu.
Post.3:4,5
Progledat Ʀe te-spoznat Ʀe te dobro i zlo.
I nije lagao samo nije rekao cijelu istinu.
Ista stvar sa svetiŔtima.
Ljudi mogu biti iscjeljeni,ali od koga?
Budu iscjeljeni zatim se zavjetuju Mariji ili bilo kome drugom nije važno,a gdje je tu Isus?
Dali je tko njemu dao slavu? place
AnĆ°elina

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 17 tra 2006, 19:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joxer napisa:

Hvala Bogu da ti to razumijeŔ i to tako doživljavaŔ. Ali ima ljudi koji to tak ne gledaju. U tome je problem. Bog nam dade svece za uzor, a ne za božanstva. Wink

Mir svima !
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
frantik
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 5:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A gdje je Bog rekao ugledajte se u svece tj. ljude.
To ti nigdje ne piŔe ili ja za to neznam.
Isus je uzor AnĆ°elina.
Molim te objasni mi Ŕto su procesije?
Vjernici nose kipove na ramenima,padaju pred njima itd.
BaÅ” i nije Biblijski moraÅ” priznat. Rolling Eyes
Mislim da se potpuno moramo posvetiti Isusu jako sretan
Bernard

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 6:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frantik napisa:
A gdje je Bog rekao ugledajte se u svece tj. ljude.
To ti nigdje ne piŔe ili ja za to neznam.
Isus je uzor AnĆ°elina.
Molim te objasni mi Ŕto su procesije?
Vjernici nose kipove na ramenima,padaju pred njima itd.
BaÅ” i nije Biblijski moraÅ” priznat. Rolling Eyes
Mislim da se potpuno moramo posvetiti Isusu jako sretan

Å to je Davidov prijenos KovĆØega nego sveĆØana procesija u Bibliji? O prijenosu KovĆØega iz Bet-Å emeÅ”a u kuƦu Obed-Edomovu da ne govorimo.
Procesije same po sebi Biblija ne zabranjuje.
Tebe i rijeĆØ ipak muĆØe najviÅ”e sveci. Prijatelju, nemoj mi samo reƦi da su sveci katoliĆØki ekvivalenti poganskih božanstava, kako se naĆØitah u vaÅ”oj literaturi tipa "Babilonska misterijska religija" itd. Tamo ste se usudili usporeĆ°ivati Blaženu Djevicu Mariju s poganskom Božicom Majkom. a autor je "zaboravio" spomenuti da je uz Božicu Majku iÅ”la sakralna prostitucija i sve sliĆØne poganske grozote. Toga neƦeÅ” naƦi niti u jednom liku katoliĆØkih svetaca.
Za komunikaciju s Božjim ugodnicima primjer nam je dao sam Isus na brdu preobraženja, kad je razgovarao s DOKAZANO PREMINULIM Ilijom i Mojsijem. Znam da nam ĆØesto predbacujete da je kult svetaca katoliĆØka varijanta spiritizma, ali tada bi Isus bio osnivaĆØ takvog spiritizma. A o apostolu Ivanu koji u Otkrivenju komunicira s anĆ°elima, bolje da ne priĆØamo.
Jesu li samo naÅ”i kipovi problem? Å to je s pravoslavnim ikonama, zaÅ”to o tome mudro Å”utite? Zato Å”to pravoslavci sjede s vaÅ”im predstavnicima u Svjetskom vijeƦu crkava?

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
frantik
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 6:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kakve veze ima kovĆØeg saveza u STAROM SAVEZU i Procesije u NOVOM SAVEZU?
Znamo tko je temelj novog saveza.
Dali je Krist radio procesije?
Ja nevidim niti jedan primjer.
I dobro si pogodio ĆØitao sam Babilonsku religiju pa onda sve znaÅ”.

Gdje je Isus rekao o gore navedenom ili o procesijama.
Nema nijednog Bibliskog stiha.
Reci kada su se poĆØeli Å”tovati sveci?
Isus je razgovarao sa Mojsijem-definitivno!
Å to si sa time htio reĆØi?
Dali ti je rekao molite se njima ili Ŕto?
Dali je netko od apostola "razgovarao" sa svecima?
Ivan je pisao otkrivenje,nije ĆØaskao i tražio savjete i zagovore stoga teorija ti ne drži vodu.
Biblija nigdje ne potiĆØe molitvu mrtvima Wink
Bernard

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 6:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frantik napisa:
Biblija nigdje ne potiĆØe molitvu mrtvima Wink

U ĆØemu je razlika izmeĆ°u komunikacije s mrtvim Mojsijem i Ilijom i razgovora s drugim preminulim Božjim ugodnicima? KužiÅ” li Å”to želim reƦi?

A Å”to se tiĆØe Babilonske misterijske religije, vjerojatno ti nisu rekli da je Ralph Woodrow, njen autor, popriliĆØno promijenio svoje miÅ”ljenje o mnogoĆØemu u meĆ°uvremenu. I da je bio popriliĆØno pod utjecajem OpƦesvjetske crkve božje Herberta Armstronga, koju ĆØak i vi smatrate sektom.
O ostalome Å”to si napisao nastavit Ʀemo uskoro.[/quote]

frantik
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 7:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Babilonska religija je skup povjesnih ĆØinjenica koje nije izmislio autor knjige. Wink
Bernard

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 7:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frantik napisa:

Dali je Krist radio procesije?
Ja nevidim niti jedan primjer.
wink:

On sam bio je jedna velika Procesija, jer je On utjelovljenje Božje nazoĆØnosti. U Starome Zavjetu to je bio KovĆØeg, u Novome to je Isus. Novi zavjet je ispunjenje Staroga, pa kad ih pozorno usporediÅ”, vidjet ƦeÅ” da Novi Zavjet na svoj naĆØin pretvara razliĆØite elemente Starog. Najpoznatiji primjer ti je sigurno onaj kad Isus usporeĆ°uje svoje tijelo sa židovskim Hramom, najsvetijom institucijom Staroga Zavjeta.

Cijelo Isusovo putovanje po Izraelu i druÅ”tvu s Marijom, apostolima i drugim uĆØenicima bilo je velika procesija koja je proslavljala Boga. To nije bilo nasumiĆØno i spontano kretanje grupe hipika pod vodstvom nepredvidljivog voĆ°e, nego promiÅ”ljeno kretanje pri kojem se Mesija predstavljao svim židovskim krajevima, ĆØak i poganskom okruženju. Bit procesije i jest u tome da se narod Božji nekamo kreƦe u vremenu i prostoru i da pronosi pred cijelim svijetom neĆØiju slavu.

O ostalome Å”to si napisao nastavit Ʀu neÅ”to kasnije.

frantik
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 7:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Isus nije bio nikakva procesija,iÅ”ao je po svjetu i navjeÅ”ĆØivao radosnu vijest,iscjeljivao ljude itd.
Slavu je uvijek davao Ocu.
Gdje u Bibliji nalaziŔ danaŔnji princip procesija?
ZnaÅ” i sam da ga nema.
Za st. zv. se slažem s tobom,ali nigdje ti ne piŔe da je ljudima dopuŔteno komunicirati sa pokojnima,baŔ suprotno.
"neka se ne naĆ°e nitko meĆ°u vama ko bi vraĆØao,bajao i zazivao mrtve" Wink
Natty

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 14:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To se odnosi na zazivanje duhova.

Nigdje mi nitko nije odgovorio na dva jednostavna pitanja jednostavnim jezikom.

1. Što ima loŔe u tome Ŕto volim papu Ivana Pavla II i Ŕto imam njegove slike na zidu?

2. Što ima loŔe Ŕto volim Isusovu mamu? Mislite li da se Isus ljuti Ŕto ju ljubimo?

Svi ĆØesto pa i ovdje zaboravljaju kako je Bog jednostavan.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 18 tra 2006, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

isus je trpio, isus je primao udarce , Bog je dao najdragocjenije Å”to je imao za tebe , zar tvoja biblija skuplja praÅ”inu na nekoj polici, ili je imaÅ” za ukras, dajte ljudi molim vas, imate oĆØi a ne vidite,zar mislite da vam želim neÅ”to loÅ”e ,ili da želim da propadne koji od vas, nipoÅ”to !
molim Boga da progledate i shvatite veliĆØinu i milost Božju, i pomalo sam tužan radi vas, ali se nadam i vjerujem u kristu isusu tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan
Bernard

PostanoPostano: sri 19 tra 2006, 6:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frantik napisa:
Za st. zv. se slažem s tobom,ali nigdje ti ne piŔe da je ljudima dopuŔteno komunicirati sa pokojnima,baŔ suprotno.

Tada bi Isus bio spiritist, jer je razgovarao s mrtvim ljudima Mojsijem i Ilijom.
Recimo da ja sad izmolim molitvu: Dragi Mojsije i Ilija, po primjeru Gospodina Isusa koji je s vama razgovarao na Gori Preobraženja vidim da ste živi, da se zanimate kako je s Božjim ljudima na zemlji (inaĆØe ne biste s Isusom razgovarali o muci koju ima podnijeti u Jeruzalemu), da možete doƦi s neba u naÅ” zemaljski svijet (ĆØim ste se ukazali na Gori), i da ste jako jako dobri i Božji, jer inaĆØe Isus ne bi s vama razgovarao. Vidim da ste mu doÅ”li dobrovoljno i u ljubavi, a nije vas nitko na to tjerao niti pokuÅ”ao prisiliti magijskim operacijama kakve su spiritizam, bajanje ili vraĆØanje. Hvala vam za vaÅ”u vjernost Bogu u zemaljskom životu i za dobar primjer kojeg ste dali milijunima. Kao Å”to ste na zemlji molili Boga da vodi i Å”titi svoj narod, molite za to sada i ne nebu, osobito za nas nedostojne koji pokuÅ”avamo kako najbolje znamo spoznati putove Božje.

To ti je po meni sukus cijele priĆØe. "Oblaku svjedoka", "zboru prvoroĆ°enaca" i "sveĆØanom zboru" (vidi poslanicu Hebrejima) sigurno na nebu nije svejedno Å”to se zbiva s nama na zemlji kao Å”to mu nije bilo svejedno niti kad su živjeli na zemlji. Nije to svejedno ni anĆ°elima (vidi ulogu anĆ°ela u Danielovoj knjizi, kako Mihael brani Židove).

Idolopoklonstvo u Bibliji znaĆØi smatrati Bogom neÅ”to Å”to Bog nije. U Starom zavjetu to znaĆØi prinositi žrtve krivim bogovima. Nijedan katolik ii pravoslavac ne misli da je Marija božica, niti da su sveci bogovi, niti im itko prinosi žrtve. TakoĆ°er nije moguƦe usporediti "etiku poganskih božanstava" s etikom Marije i svetaca.

Bernard

PostanoPostano: sri 19 tra 2006, 6:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frantik napisa:
ZnaÅ” i sam da ga nema.
" Wink

Dobri moj frantik, dobro znam Å”to piÅ”e u Bibliji. ProĆØitao sam je puno puta i ne prestajem ĆØitati. ƈitat Ʀu je sve dok budem živ (do groba hvala vama protestantima koji ste me tomu pouĆØili).

Mnogo toga piÅ”e u Bibliji, pa se ne provodi. Primjerice, levitski zakonik je potpuno izvan upotrebe. Å to je s obrezanjem? Pavao spominje nekakvu praksu zastupniĆØkog krÅ”tenja za preminule i ne osuĆ°uje je. Prema njemu, žene bi u Crkvi trebale nositi maramu na glavi, pa koliko znam ni u vaÅ”im zajednicama to viÅ”e nije praksa.
Isus veli da treba iÅ”ĆØupati oko onaj kojeg ono navodi na grijeh ili odsjeƦi ruku. Pa si nitko ne ĆØupa oĆØi niti ruke odsijeca. Prva Crkva savjetuje vjernicima na saboru u Jeruzalemu da ne jedu niÅ”ta s krvlju, pa ipak danas jedemo krvavice (neki možda ne). Time bi Prva Crkva bila u nesuglasju s Isusom koji je proglasio ĆØistim sva jela. OĆØito je usklaĆ°ivanje proturjeĆØnih izjava ili misli stvar tumaĆØenja i primjene krÅ”tenog uma u teologiji, a ne doslovnog iÅ”ĆØitavanja Pisma kao nekakvog pravnog priruĆØnika.
U tome se od tvoje zajednice razlikuju povijesne protestantske crkve koje, primjerice, krste malu djecu kao mi i pravoslavci, a to je za vas nebiblijski, nepravilno i grijeÅ”no, te se luterani, reformirani i anglikanci ako žele postati pentekostalci ili baptisti moraju ponovno krstiti kao i mi. I to vam ne smeta da se smatrate protestantima kao i oni, obilježavate 31.10. Dan reformacije i pozivate se na Martina Luthera koji je, primjerice, vjerovao u Marijino trajno djeviĆØanstvo (vi ne, jer vjerujete da je Marija u braku spavala s Josipom i imala joÅ” djece). I tako dalje.
Zato u naÅ”oj raspravi najĆØeÅ”Ć¦e jedan ide Å”umom, a drugi drumom.

frantik
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 21 tra 2006, 6:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi ne obilježavamo nikakav dan reformacije,krivo si to ĆØuo,bar ne u mojoj zajednici.
KrÅ”tenje male djece ne smatram nekakvim grijehom nego nepravilnosti,jer da bi se krstio moraÅ” ispovijediti svoju vjeru u krista,a mala djeca to nemogu,Å”to bi znaĆØilo da je to samo jedan isprazni obred.
Å to se tiĆØe obrezanja i marama to je zakon tj. stari zavijet.
Danas je doba novog zavjeta i milosti po Kristu.
I nigdje u Novom zav. ne piŔe o nikakvom krŔtenju mrtvih,mislim da to piŔe u apokrifima,ako se ne varam a znaŔ Ŕto smo govorili o njima.
Nisu dio pisma.
žurim pozdrav
rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 9:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zar nije tema idolopoklonstvo Wink

pa rijeĆØ kaže u Jeremiji 7:18 -19 DJECA KUPR DRVA , OƈEVI LOŽE OGANJ, I ŽENE MJESE TJESTO, DA PEKU KOLAƈE KRALJICI NEBESKOJ, I TUƐIM BOGOVIMA DARUJU SE NALJEVI DA OZLOVOLJE MENE.
A MENE ZAR DA OZLOVOLJE, GOVORI GOSPOD, ILI NE UPRAVO SAMI SEBE , DA SE OSRAMOTE SRAMOTNO Question
nata

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 19:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

rijeĆØ napisa:
zar nije tema idolopoklonstvo Wink

pa rijeĆØ kaže u Jeremiji 7:18 -19 DJECA KUPR DRVA , OƈEVI LOŽE OGANJ, I ŽENE MJESE TJESTO, DA PEKU KOLAƈE KRALJICI NEBESKOJ, I TUƐIM BOGOVIMA DARUJU SE NALJEVI DA OZLOVOLJE MENE.
A MENE ZAR DA OZLOVOLJE, GOVORI GOSPOD, ILI NE UPRAVO SAMI SEBE , DA SE OSRAMOTE SRAMOTNO Question

u Jeruzalemskoj Bibliji se objaÅ”njava da je ovdje rijeĆØ o AÅ”tarti, poganskoj božici plodnosti koju su u Mezopotamiji poistovjeƦivali s planetom Venerom

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
fat drummer

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:

1. Što ima loŔe u tome Ŕto volim papu Ivana Pavla II i Ŕto imam njegove slike na zidu?

2. Što ima loŔe Ŕto volim Isusovu mamu? Mislite li da se Isus ljuti Ŕto ju ljubimo?

evo ja Ʀu ti odgovorit:

svaki put kad jedan papa umre novi dobija primat na svu ljubav vjernika... ali to je pogreÅ”no jer je to idolopoklonstvo. da, tako je, poster pape i jamesa cagneya/zinedina zidanea/josipe lisac je grijeh u oĆØima boga! pogotovo ako se moliÅ” zinedinu zidaneu kao ja... dragi zizou, molim te da sutra protivnicima iz treƦeg ce prodam opak bicikl i da ih dobijemo 100 : 0! ja npr. vjerujem da je zidane mrtav i da Ʀe mi ispuniti tu želju/molitvu (evo vam cekavci)
molim se i papi jer vjerujem da njegov poster ako da dobro protrljam ispunjava želje (u tom pogledu papa je kao lampa). hvala ti veĆØernji na papinom posteru!

isus se fest ljuti kad voliÅ” mariju jer je u svaĆ°i s njom jer mu juĆØer nije dala van... takve su te mame, ĆØak i na nebu!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 28 tra 2006, 6:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
Natty napisa:

evo ja Ʀu ti odgovorit:

svaki put kad jedan papa umre novi dobija primat na svu ljubav vjernika... ali to je pogreÅ”no jer je to idolopoklonstvo. da, tako je, poster pape i jamesa cagneya/zinedina zidanea/josipe lisac je grijeh u oĆØima boga! pogotovo ako se moliÅ” zinedinu zidaneu kao ja... dragi zizou, molim te da sutra protivnicima iz treƦeg ce prodam opak bicikl i da ih dobijemo 100 : 0! ja npr. vjerujem da je zidane mrtav i da Ʀe mi ispuniti tu želju/molitvu (evo vam cekavci)
molim se i papi jer vjerujem da njegov poster ako da dobro protrljam ispunjava želje (u tom pogledu papa je kao lampa). hvala ti veĆØernji na papinom posteru!

isus se fest ljuti kad voliÅ” mariju jer je u svaĆ°i s njom jer mu juĆØer nije dala van... takve su te mame, ĆØak i na nebu!

Govorio je moj pokojni profesor kad smo valjali gluposti na ispitu:
To Ŕto si rekao namaži sa maslacem na list kupusa i daj kozi i ne bi pojela.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: pet 28 tra 2006, 6:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frantik napisa:
Isus nije bio nikakva procesija,iÅ”ao je po svjetu i navjeÅ”ĆØivao radosnu vijest,iscjeljivao ljude itd.
Slavu je uvijek davao Ocu.
ZnaÅ” i sam da ga nema.

Ljuto se varaŔ. Sad me nije volja tražiti mjesta da ih doslovno navedem ali evo opisno:
1. Hod kroz pustinju - 40 godiÅ”nja procesija propisan je bio naĆØin hodanja.
2. Obilazak oko Jerihona - procesija

PreskaĆØem:

3. 12 godiÅ”nji Isus sa roditeljima odlazi u Hram a Å”to je drugo nego procesija i to svih Židova. ProĆØitaj pažljivije.

4. Ulazak Isusov u Jeruzalem na Cvjetnicu a Å”to bi nego sveĆØani ophod-mimohod- procesija.

Navedoh ti ĆØetri sadržajno razliĆØite procesije koje Biblija izriĆØito spominje.

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Bernard

PostanoPostano: pet 30 lip 2006, 8:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

frantik napisa:
Mi ne obilježavamo nikakav dan reformacije,krivo si to ĆØuo,bar ne u mojoj zajednici.

Ne znam koja je tvoja zajednica, ali se Dan reformacije obilježava kod pentekostalaca, to znam pouzdano. Bio sam na nekoliko takvih akcija. ProÅ”le ili pretproÅ”le godine imali su za dan reformacije konferenciju za tisak pastori Mario DuĆØiƦ, Å iƦko i joÅ” neki (sluÅ”ah izvjeÅ”taj na radiju).

frantik napisa:
KrÅ”tenje male djece ne smatram nekakvim grijehom nego nepravilnosti,jer da bi se krstio moraÅ” ispovijediti svoju vjeru u krista,a mala djeca to nemogu,Å”to bi znaĆØilo da je to samo jedan isprazni obred.

E, to je sad dulja priĆØa. U novozavjetna vremena obitelj je bila patrijarhalna i otac bi bio odgovoran za vjeru obitelji. U Starom zavjetu to vidiÅ” na primjeru patrijarha. U antiĆØkoj obitelji bilo je sliĆØno. Å toviÅ”e, u obitelj su se uraĆØunavali i robovi. Zato je oca obitelji-ako je postao krÅ”Ć¦anin-slijedio cijeli njegov dom ukljuĆØujuƦi djecu i robove. Isto je vrijedilo za ženu ako bi bila glava obitelji (Lidija u Tijatiri). Prema Djap 2:38-39 "ovo je obeƦanje za vas i za djecu vaÅ”u", Å”to reĆØe Petar kad su krstili prve obraƦenike. Sad bismo mogli nastaviti naÅ”iroko o tome i bilo bi sigurno zanimljivih zapažanja s tvoje i moje strane. No, u jednom se sigurno slažemo: bio krÅ”ten kao dijete ili kao odrasli, "bez vjere ne možeÅ” ugoditi Bogu".

frantik napisa:
Å to se tiĆØe obrezanja i marama to je zakon tj. stari zavijet. Danas je doba novog zavjeta i milosti po Kristu.

ImaÅ” marame u 1 Kor 11:11. Naravno da to ima veze s tadaÅ”njom kulturom (žene koje su se Å”iÅ”ale i hodale gologlave bile su prostitutke), ali i s Pavlovim uvjerenjem da je žena pomoƦnica muÅ”karcu i da je u odreĆ°enom smislu muž glava ženi (Ef 5:22-24 i drugdje), Å”to naravno ne znaĆØi da pred Bogom nemaju isto dostojanstvo. Pavao ĆØak izriĆØito zabranjuje ženama da govore na bogoslužju (1 Kor 14:36). Zato su žene u Kristovoj crkvi nosile marame tijekom bogoslužja, a viĆ°ao sam to i u drugim protestantskim zajednicama takvog profila. No, ne mislim da je to nužno niti da je zbog toga netko duhovniji, i da problem može biti samo ako koja od žena nastoji privuƦi pozornost kakvom otkaĆØenom frizurom. KrÅ”Ć¦anski i Pavlov ideal sigurno je jednostavnost.

frantik napisa:
I nigdje u Novom zav. ne piŔe o nikakvom krŔtenju mrtvih,mislim da to piŔe u apokrifima,ako se ne varam a znaŔ Ŕto smo govorili o njima. Nisu dio pisma.

O "krŔtenju za mrtve" piŔe u 1 Kor 15:29. NeŔto su naŔi stari tada muljali s nekakvim krŔtenjem za one koje su umrli. Nije iz teksta jasno Ŕto je to zaista bilo, a i ne vidi se dalje da bi to bila stalna praksa u prvoj crkvi.

Gabriel Split
iskljuĆØen

PostanoPostano: pon 07 kol 2006, 12:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

idolopoklonstvo je kad netko cijeli život skuplja sliĆØice životinjsko carstvo.I ne može viÅ”e prestat. buhahahaha buhahahaha buhahahaha
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.