HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 22 ruj 2019, 8:25. Pogledaj neodgovorene postove
Pasija
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
maja-zagreb

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e jedva cekam Cvjetnicu da pogledam film pa da mogu komentirat!
moram vam samo nesto reci. komentari ucenika iz mog razreda na prijedlog profesora da idemo skupa gledat su: "joj,jeste idioti,sta ces gledat kak tam neki Isus umire?" odgovor (by jedan koji je ateist): "pa da, idemo se nasladjivat kak Isus umire!!! kuzis,gledat kak se muci!"
PRESTRASNO!!!! dajte vi sad meni recite na koju foru cu ja jos dvije godine izdrzat u tom razredu?! UPOMOC!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da bi se za takve i njima slicne trebali svi pomolit prije nego odemo gledat,jer vjerujem da Bog po ovom filmu moze puno cuda napravit,lĆØjude obratit.Pa neki dan sam procitao da je tip nakon sto je pogledao film priznao neki davno pocinjeni zlocin.
Ljudska savjest je gadna stvar..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
cvjetkus

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 13:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da,dogode se grde stvari oko fima kak u majinom razredu...al dogode se i fajne-nas dekan je sve studente naseg faksa odlucio pocastiti za Uskrs-naime,svi idemo besplatno gledati pasiju u uto jako sretan i kak se za sad suska nisam jos za nikog cula da nece ici gledati jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 02 tra 2004, 11:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Naravno da sam gledala "Kako se snimala Pasija", kasno sinoƦ, kad sav normalan svijet spava. To vam je moj tempo života: izaĆ°em ujutro iz stana, a uĆ°em oko ponoƦi.

Mene se straÅ”no dojmila Rumunjka koja je igrala Isusovu Majku! Toliko emocija u pogledu...fantastiĆØno!

TakoĆ°er, naĆØin na koji je Sotona prikazana... Jeste li znali da su toj Talijanki radi efekta "hipnotiziranog pogleda" obrijali obrve, sinkronizirali muÅ”ki glas i snimali je usporeno?

Kako sam puna rijeĆØi hvale, dojmila me se i izjava, mislim da je pomoƦni redatelj, kako film potiĆØe i ateiste da razmisle o svome životu. Ma, nemam rijeĆØi!

U ponedjeljak ga idem opet gladati sa svojom zajednicom (ZKŽ)!

Helena
Daniel

PostanoPostano: sub 03 tra 2004, 9:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja gledah dokumentarac kako se snimala Pasija, i najviÅ”e me se dojmio onaj dio kada prikazuju Mariju i Sotonu kako se gledaju, pogotovo kada se Marija zagledala u Sotonu i kada je ovaj/ova iÅ”Ć¦ezao/la, oĆØito je shvatio/la poruku da Ʀe ga ta stajati glave. Jedva ĆØekam da danas pogledati cijeli film. A Å”to se tiƦe onoga profesora majo, ja mislim da je njega strah pogledati taj film jer sigurno poslije filma ne bi tako govorio a možda bi bio prisiljen preispitati svoj život i svoje stavove, a to ti je za takve ateiste kao Å”to je on veliki problem.
Srki

PostanoPostano: sub 03 tra 2004, 16:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja gledao upravo Pasiju....Moram priznat da me je uistinu pogodilo bicevanje Isusa, ali bilo je previse krvi pa nisam bas cijelo vrijeme gledao u filmsko platno.. place
Daniel

PostanoPostano: sub 03 tra 2004, 18:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki vidim da netko ne gubi vrijeme, nekoliko sati nakon filma i ti si veƦ na forumu. Mislim da je Sike imao pravo kada je rekao da se treba pomoliti prije nego se ode gledeati Pasiju, sve filmove s tom tematikom koje sam do sada gledao su limunada prema ovome, teÅ”ko mi je govoriti o dojmovima odmah nakon filma, jer mislim da mi treba neko vrijeme da sredim dojmove. Ali ĆØinjenica je da su najdojmljivije scene biĆØevanja i meni osobno razapinjanja, a ne mogu reƦi niti da me prikaz pakla ostavio ravnoduÅ”nim.
Daniel

PostanoPostano: ned 04 tra 2004, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas sam proĆØitao u Novom listu u prilogu "Mediteran" ĆØlanak Alda Paquola "Muka Kristova vjeĆØna rukotvorina zla", i preporuĆØam svima koji su gledali pasiju ili je namjeravaju gledati da proĆØitaju taj ĆØlanak. Iako se iz naslova to ne vidi, ovo je jedan od onih ĆØlanaka koji s krÅ”Ć¦anskog stajaliÅ”ta progovara o samome filmu. ƈlanak je dobar, dapaĆØe odliĆØan i svima ga preporuƦam. Meni je osobno pomogao da si posvijestim neke scen iz filma o kojima dosada nisam previÅ”e razmiÅ”ljao.
putnik

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 11:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Film je zbilja snazan no vjerujem da je u stvarnosti bilo jos gore nego sto je prikazano. Pokusavam si samo predocit koje sam ja samo grijehe ucinila u svom kratkom zivotu a on je sve te grijehe ponio sa sobom na kriz. I to ne samo moje, nego grijehe svega covjecanstva... Koliko je bolna samo ta patnja izvana (bicevanje, zabijanje cavala...) a opet to je samo vidljivi izraz one nutarnje patnje koja je jos puno puno jaca... Mene je ovaj film definitivno potakao da se i ja potrudim manje grijesiti...
sike

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 12:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sto reci nego - savrsenstvo! nakon gledanja filma jos sam sigurnije da je sam Bog reziser i glavni glumac filma! Ona Bozja suza na kraju kad Isus umire..i sad se najezim. A sto se tice raznih komentara..nakon filma je najbolje jedno vrijeme sutjet i pustit da ti progovori u dubini..Treba ga bar 2x pogledat!
A za one koji pljuju film lijepo je Sudac rekao da to moze reci samo onaj koji je bez grijeha,pa ako ima takvih..Ako je papa rekao da je tako bilo,ja vjerujem!I slazem se s putnikom da je bilo cak i gore!Nas fra Rozo mi je objasnio da je isus toliko patio jer je brzo umro na krizu,a ljudi su mogli danima visjet!A ona scena kad Rosalinda drzi dijete u rukama, to je don Zivko Kustic protumacio kao navjestaj dolaska Sotonine djece na svijet,tj.Antikrista.

Srki legendo!!!Dobro dosao!

Inace,Claudia Gerini(od Pilata zena) mi dolazi na prvo mjesto,a Monica pada na drugo..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 12:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Inace i ja kad sam prvi put gledala Pasiju prva pomisao mi je bila: i moji grijesi su ti bicevi... Tesko je otici isti kuci nakon tog filma!...

Zaista ne mozes ostati isti gledajuci to!

Lav je u zraku
maja-zagreb

PostanoPostano: pon 05 tra 2004, 13:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam jucer trebala ici s framasima gledat, al sam u subotu navecer dobila temperaturu. pa nemrem vjerovat... tuzan
putnik

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 10:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Majo, duso, ja vjerujem da ti je sam Bog poslao tu temperaturu jer svo to mucenje nije za tvoje njezno srce. Vjerujem da ce Bog otkriti drugaciji nacin da tebi progovori. Samo malo pogledaj oko sebe i otkrit ces puno Njegovih uputa...
maja-zagreb

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uf, al me netko pozna... Wink
vec mi je puno ljudi reklo da ja to ne bih izdrzala, al nikak da se s tim pomirim, iako sam svjesna da je istina. svi pricaju samo o filmu pa je i normalno da mi znatizelja pomuti pamet, kaj ne?
sike

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma kakvo mucenje!Majo,odi obavezno to pogledat!jel ste svjesni o cemu mi pricamo i o kakvom se filmu radi! Siguran sam da su mnogi ovdje koji kazu da je film prekrvav gledali filmove tipa Teksaski masakr s motornom pilom ili sl.gdje krv tece u rijekama, a pred ovim se filmom zatvara oci. Ako je Papa rekao da je to tako bilo, o cemu vise treba raspravljati? Pa i Marija je isla do kraja kriznog puta sa svojim Sinom i nije zatvarala oci pred bicevanjem, mucenjem, raspecem..Zar cemo se razbjezati kao zecevi, umjesto da dolaskom u kino posvjedocimo svoju vjeru!
maja-zagreb

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, Sike, vjerojatno imas pravo, al nisam ja ni mislila uopce ga ne pogledat. jednostavno razmisljam da pricekam dok doĆ°e u videoteke. stvar je u tome sto ja stvarno ne mogu podnijet bilo kakvu vrstu nasilja, a onda si mislim kak bi mi tek bilo u ovom slucaju, kad znam da je i svaki moj grijeh jos jedan udarac Njemu. a u kinu je sve jos gore - veliko platno, a tek zvukovi...
cvjetkus

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gledah film i možda ružno zvuĆØi al mi se nije ĆØinio "prebrutalnim, krvavim" - valjda zato jer se o tome tolko priĆØalo- svi su oko mene suze lili- ne znam valjda sam se pripremila na to... i inace mislim da su stvarno bili tako grubi...ja sam se "slomila" na onoj sceni kad je Isus drugi put pao pod križ i dok se vrijeme vratilo u proslost kad je on kao klinac pao... pa ga je Marija pridigla...tu mi je srce puklo...
Helena

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IÅ”la sam po "repetu" sinoƦ sa svojom zajednicom! Plakala sam pola filma! Doživjela sam ga na potpuno drugaĆØiji naĆØin! Svi udarci bili su mojki grijesi, JA SAM GA RAZAPELA! Govorila sam u sebi: Prestani!

Izlazak iz kina bio je jako simboliĆØan: grmjelo je, bljusak, svi u muku... oĆØi nateĆØene... Sva ona krv bila mi je u pozadini... UopƦe mi nije smetala dok sam film gledala...

Helena
majuska

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neznam, film je super, totalno drugaciji od svih dosadasnjih snimljenih na tu tematiku. Totalno me prodrmao i fakat sam se zapitala neke stvari o sebi, zivotu i svojoj vjeri. Neznam, mislim da je mozda jos prerano govoriti o dojmovima, trebaju se stvari slegnuti. I, definitivno se slazem se Jo da ne mozes ostati isti gledajuc to.
d _baba

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 12:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hey ljudovi!
Mene je film isto totalno zdrmo. Al viÅ”e onako, da pomislim... Bože dragi, zbog mene si patio. Jedan udarac biĆØem si dobio i zbog mene!!! place
Danas idu moji ljudi iz Å”kole to gledati i baÅ” me zanima Å”to Ʀe reƦi.
Btw. MajiƦ, dobro da ti to nisi iÅ”la gledati. Sike, nije da trebamo bježati, ali ne trebamo se sad ni muĆØiti, jer ja znam da Maja ne bi mogla normalno gledati film, kao Å”t nisam mogla ni ja. Ja sam ga pola prežmirila, jer znam da bi me te slike proganjale... Svakako ga treba pogledati,ali možda radije u sigurnosti svoga doma, sa prijateljima, nego u kinu gdje te onako glasna muzika i ogroman ekran napadaju viÅ”e nego same emocije i strahote filma..
Susret s Majkom!!! FENOMENALAN!! Surprised
sike

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slazem se da svatko treba odabrati gdje ce i kad pogledat film,a sto se tice komentara o previse krvi..pa ljudi zar cemo i mi kao mnogi katolici na taj nacin izbaciti kriz iz nase vjere. Mnogim drugim vjerama,sektama,pokretima,koje nemaju veze s krscanstvom,kriz(pa tako i krv koja ide uz kriz)predstavljat nelogicnost,glupost..pa ako to sebi dopustimo,sto nam onda to ostaje od vjere?
Pozdrav svim Pasijancima!
jespis

PostanoPostano: uto 06 tra 2004, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Priznajem, film je brutalan! Naime, prepun je duboko nježnih scena koje su nevjerojatno dirljive, npr. Marija koja se sagiba iznad tamnice, susret Marije i Isusa kad on pada pod križem, suza koja pada s neba...
MM

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 9:53
PostNaslov : PASIJA-veliĆØanstveni i milosni film
Citiraj i odgovori

Pasija je uistinu veliĆØanstveni film u svakoj svojoj pori. Ne samo umjetniĆØki, veƦ i teoloÅ”ki, savrÅ”eno odgovara svojoj biti i predanju za koji je smiÅ”ljen. SimtomatiĆØne su graje i urlici koji se podigoÅ”e oko ovog filma. Ako malo promuƦurnije razmislimo jasno nam je i zaÅ”to. Gibson je pomoƦu ovog filma uĆØinio neÅ”to Å”to je rijetko kome uspjelo. Sa sredstvom medija, koje je do sada uvijek bilo u veƦini sluĆØajeva, u rukama protivnika Krista, Mel pruža svakom ĆØovjeku priliku da upozna naÅ”eg Gospodina...da kažem slikovito, onim sredstvom koje je do sada udaralo i lažno pljuvalo svetu Crkvu, Mel koristi za uzviÅ”eni cilj: cijelom ĆØovjeĆØanstvu predstavlja poruku svijetla: Krist je pobjednik, krÅ”Ć¦ani su pobjednici. Nas oĆØekuju samo životne bitke, ali rat je dobiven. Pobjedu nam je osigurao Gospodin, a na nama je samo da izdržimo i niÅ”ta viÅ”e. Samo izdržati. Provizorni su bili bjesomuĆØni napadi anarholiberalnih medija na Pasiju, pokuÅ”avajuƦi degradirajuƦi SVETO. Gospodin se i tom sluĆØaju poigrao i pokazuje kako je On upravljaĆØ i vlasnik vremena, napade preusmjerava u srca ljudi i u njima pobuĆ°uje zainteresiranost za gledanje filma. Film Ʀe pogledati na milijune ljudi i moguƦe je da Ʀe se preko filma dogoditi svojevrsna religiozna obnova. Ljude Ʀe ponovno zainteresirati dubina krÅ”Ć¦anstva. U tome je veliĆØina naÅ”eg gospodina. I danas, u naem stoljeƦu, izabire proroke preko kojih svjdeoĆØi poruku Istine. I to danas, kada Krista razapinju svakodnevno. Preko požutjelih stranica visokotiražnih novina, novina koje na svojim stranicama piÅ”u o Papi, na duplericama predstavljaju razgoliĆØene žene kako orgijaju, a pod mjesnim stranicama predstavljaju poruku nadbiskupa. Ti silnici ljudskog i vjerniĆØkog dostojanstva žele na takav naĆØin spojiti nespojivo, kao bi uspjeli razruÅ”iti ili poremetiti onaj nutarnji senzus u ĆØovjeku koji luĆØi dobro i zlo. No, povijest se ponavlja, nisu oni ti koji imaju moƦ ovladati nego samo vladati, i pitanje vremena je kada Ʀe to shvatiti. Mi smo unutar naÅ”e župe sv. Križa organizirali projekciju i okupili gotovo 400 ljudi. Kao vjerouĆØitelj iz Å”kole sam organizirao preko 200 karata. Roditelji su svojim potpisom dali suglasnost za svoje dijete i masa roditelja koja nam se pridružila pokazuje koliko je film velik i milostiv.
Film uopƦe nije nasilan, on je ISTIN, film nije opasan, on je milostiv i pouĆØan, stoga pogledajte ga svi braƦo i sestre i preporuĆØite ga svima!!!VaÅ” brat u Krist, MM
Jo

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 11:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi moji jucer sam ga gledala po treci put (prvi put u kinu)! Kad pogledam taj film uvijek nesto novo vidim, nesto novo cujem, sto do sad nisam! Plakala sam, suze su samo tekle! Al ono sto sam dozivjela ovaj put bila je sreca! Ne znam kako bih vam to opisala, al ja sam poslije filma bila tako sretna da sam se samo smijala! Jeste li primjetili kako Isus kad uskrsne ima cisto, lijepo lice? Samo rane na rukama odaju da je bio razapet! I ona recenica: Evo sve cinim novo! Da se najezim od velicine toga! Svaki put kad ga pogledam kao da sam bila na kratkoj duhovnoj obnovi!
Ovaj put sam malo bolje pazila kako prikazuju Ivana u filmu i zaista sam se iznenadila! On u filmu kaze dvije-tri rijeci i to je to, al njegova uloga je toliko jaka! On je u skoro svakoj sceni kad se prikazuje Marija!
A i Simun Cirenac mi je mrak! To je bas odlicno svjedocanstvo obracenja! A tek Pilat... pa onaj vojnik kojemu je Petar odsjekao uho! Kako je ostao sjedititi... mogla bi danima pricati o ovom filmu!

Lav je u zraku
sike

PostanoPostano: sri 07 tra 2004, 11:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i ja sam ga jucer gledao,i to iz 1.reda partera!Bilo je komentara i sprdanja nekih skolaraca iza mene,ali kad je pocelo bicevanje,nitko nije pisnuo!
Slazem s es Jo sto je rekla jer bih i ja to izdvojio.Meni su ipak najjace prikazane scene:susret s Marijom na kriznom putu(povratak u djecacko doba)i Bozja suza..Kad se ona zemlja potresla i u meni se sve protreslo!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.