HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 24 stu 2017, 1:44. Pogledaj neodgovorene postove
Pasija
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 19 ožu 2004, 13:51
PostNaslov : Pasija
Citiraj i odgovori

Ne znam jeste li pogledali film Mela Gibsona "Pasija", ali osjećam potrebu za započeti temu o njoj. Kao medijski djelatnik imala sam sreću pogledati Melov uradak prije većine Riječana i moram vam priznati kako sam još uvijek pod dojmom. Scene, iako surove, ne potiču na nasilje što su mu neki zlobnici prebacili, a njegov odabir glavnoga glumca je fantastičan. uz to ide i činjenica kako se osjeća i njegova vjera koja mu je pomogla da sraste s likom Isusa Krista. Glazba je fantastična, kadrovi realni, ma.... Imate dojam da ste u Jeruzalemu, u mnoštvu koja urla, a vi ih želite utišati, spasiti Ga, iako On spašava naS. ma, neću više pisati. Riječ prepuštam vama! I još jedna napomena...ponesite maramice.

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
bogoslov-zd

Spol: neodređen
PostanoPostano: sub 20 ožu 2004, 14:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sve što ste napiali stoji... ali ... imam prigovor koji sam osjetio gledajući film. da nisam vjernik i da nisam nikad čuo za isusa ja nikad ne bi shvatio SMISAO ISUSOVE PATNJE, ZAŠTO TAJ ČOVJEK TRPI??? Zbog čega mu sve to rade itd. nigdje se vidi ni ne kaže jasno i glasno da on podnošenjem tih muka i tegoba spašava ljude od grijeha.... to je moje mišljenje...
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
zole

Spol: muško
PostanoPostano: sub 20 ožu 2004, 21:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da! Slazem se i sa jednim i drugim! Imao sam srecu da sam mogao pogledati pretpremijeru u Osijeku!
Film duboko pogadja i dira covjekove osjecaje. Vrlo je emotivan! To je, sa jedne strane dobro, a sa druge nije! I mene smeta sto nise prikazali kako Isus dobrovoljno i IZ LJUBAVI prema nama nosi svoj kriz! No kada sam to rekao svojim kolegama, oni su rekli kako su dozivjeli bas to gledajuci film! Dakle, neki su u pojedinim prizorima dozivjeli upravo ovo sto ti (i ja) mislimo da nema...

Sve u svemu, film je postigao vrlo dobre rezultate, ako nista drugo, ljudi ce se nesto zapitati! A kad se covjek zapita, onda trazi odgovore... a kako svi smo pozvani davati odgovore (svojim zovotom ponajprije!) vjerojatno ce biti i nekakvih konkretnih i kvalitetnih efekata filma...

Moje pohvale!!!

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 22 ožu 2004, 11:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moje misljenje je da se za sve treba pripremiti pa tako i za film.Evo,nedavno sam bio gledat Hamleta u kazalistu,kojeg sam nakon dodatnih konzultaciaj tek kasnije razumio zato sto nisam prije toga procitao knjigu(sram me bilo).Znam da isusov zivot nije obicna knjiga koju se moze samo procitati i sve ce ti biti jasno,zato smo mozda i mi tu koji trebamo prije toga pripremiti (ne)vjernike na film.
Inace,protekli vikend sam proveo u Medjugorju(o tome na temi hodocasca,u duhovnom akumulatoru)i imao srecu i milost razgovarati s jednom meni vrlo dragom osobom koja je isto tako,kao vjerski podic po medjugorju,imala srece i milosti susresti se i razgovarati u par navrata s Jimom Caviezelom,glavnim glumcem koji glumi Isusa.kaze da je covjek katolik i da je genijalna osoba!par puta je posjetio Medjugorje(jucer je inace bio i na HKR-u sto na zalost nisam mogao slusati jer sam bio na putu kuci)i svjedocio o svom zivotu,djelu..Govorio je i o snimanju filma,pa kad mi je frendica rekla da kad su snimali scene bicevanja,na ledjima je imao oklop u koji su svom snagom udarali,ali da sse jedan malo vise uzivio u svoju ulogu,promasio oklop i pogodio svom snagom stapom Jima,zbog cega je moralo biti prekinuto snimanje i pruziti mu pomoc.nadalje,govorio je kako je Mel Gibson,isto veliki katolik,ulozio sav svoj novac u film,sto mu se na kraju vratilo stostruko.
To su samo neke crtice o filmu kojeg u cjelosti nisam vidio,nego samo inserte,ali jedva cekam da odem.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: pon 22 ožu 2004, 13:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja gledala film! vec prije! i mogu vam iskreno reci da mi na pocetku, odnosno kad sam ga gledala prvi put uopce nije svidio. tezak. surov...
drugi put sam ga gledala nedugo nakon prvog. i opet mi nije bio bas nesto posebno. i onda sam razmisljala... i sada mogu reci da je skroz dobar. mnostvo simbolike koja u filmu ima itekako vaznu ulogu... scene koje Zivot znace... film treba pogledati...
nata

PostanoPostano: pon 22 ožu 2004, 16:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

citala sam (doduse, u casopisu, koliko je vjerodostojno?) da je glavnog glumca, dok se snimao film, cak opalio i grom, nesto je palo na njega, a eto dobio je i bicem po sebi...izgleda da su neke mracne sile zeljele 'djelovati' ali nije im uspjelo...hehe belji se

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
zole

PostanoPostano: pon 22 ožu 2004, 21:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije samo njega... hehe...

Vise o filmu (ima i na hrvatskom) mozete procitati na sluzbenoj (bar mislim) stranici

http://www.passion-movie.com/

Onda odaberite hrvatski...

Srebra i zlata nema u mene, ali što imam - to ti dajem: u ime Isusa Krista Nazarećanina hodaj! [Dj 3,6] Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. [Mt 7,16]
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Jo

PostanoPostano: uto 23 ožu 2004, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledala sam ga dva puta i jenostavno me dirnuo duuuuuuboko! Svjesna sam da su Isusa zaista puno mučili i da to nije bilo onako kako se prikazuje sa par udaraca i trnovom krunom, ali kad sam to vidjela na filmu... pomisao koja mi je tada isla po glavi je bila ta da su to moji grijesi i grijesi nas ljudi koji su boljeli vise, a ovo je bilo grozno! Samo uskrsnuce prikazano je tako odlično da mislim da bolje nije moglo! Jer Isus je Uskrsnuo a povoji su ostali onako kao da je on u njima! Tako je dobro to na filmu prikazano!
Jos mi je bilo super: kad je Isus visio na križu i pod križ mu se došao rugati veliki svecenik da se spasi kao sto je spasio mnoge ako je Bog, a on je molio za njega! Veliki svecenik odlazi od kriza u trenutku kad Isus moli za njega, a onaj dobri razbojnik zaustavi velikog svecenika i kazemu: poslušaj, on moli za tebe!!!!! Ovaj stane trenutak i ode! ...

Jenom rječju dojmio me se film!
Jedino mi nije nikako sjela ona scena kad vojnici pod krizem razdiru Isusovu haljinu i ne bacaju kocku za nju!

Ima jos super detalja al predugo bi bilo pisati o svima!

Lav je u zraku
Chiara

PostanoPostano: uto 23 ožu 2004, 17:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo sam gledala film na Divx - u, nije potpun doživljaj kao u kinu, ali ipak sam plakala. Znam da su Ga, i još Ga naši grijesi bole jače od svih onih udaraca bičem i svih onih psovki koje je prolazio.

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 11:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cujem da je Gibson izbacio scenu iz filma kad narod optuzujuci Isusa kaze:"Krv nasa na nas i na djecu nasu!".
Zamislite kakvu bi taj dio izazvao buru u javnosti da je ostavljen u finalnoj verziji..
Zaista,jedva cekam otici pogledat iduci tjedan film u kino!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jo

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 13:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da nije izbacio taj dio nego nije preveden na ni jedan jezik nego je ostalo na izvornom! Zbog toga su Zidovi i digli paniku na taj film!!!

Ali film je mrak!

Lav je u zraku
Ljuda Baba

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 15:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E ljudi moji...prvi put sam ostala šokirana skroz...scene bičevanja, vraga...ne znam, ali drugi put mi je Marija bila tako super...a i sama činjenica da Isus kog god pogleda...da se mijenja - ona scena kad vojniku stavlja natrag uho, Šimun cirenac, vojnik pod križem na kraju, razbojnik...ma prekrasno. A i sama povezanost Isusa i Marije mi je bila super.
U svakom slučaju ulazak u Crkvu i pogled na križ mi više nije isti.

Preporučam svakom da si kupi i vodič kroz Pasiju.

Didi
Chiara

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Htjela sam još samo napomenuti da mi je Marija jako dobro prikazana u filmu, pogotovo me ganuo dio kada Isus pada pod križem, a Marija mu priskoči u pomoć, njezino sjećanje, ma vidjet ćete, a ko je gledao mislim da zna na što ciljam.

Sve mogu u Onome koji me jača!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
nata

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 20:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

cemu zapravo 'vodic'?

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
zole

PostanoPostano: sri 24 ožu 2004, 23:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sto se tice ZIDOVSKIH rijeci: "Krv njega na nas i djecu nasu", primjetio sam jedan dio kada je onaj glavar svecenicki nesto rekao, a nista se nije prevelo... Zidovi se nemaju zbog cega buniti! Oni koji su upoznati sa 2. vatikanskim koncilom znaju da je to tamo sve rjeseno. Krscani danasnje Zidove ne optuzuju!
ps. znate li da je taj dio o "oprostu Zidovima" predlozi nas blazenik Alojzje Stepinac?

Sto se Marije tice, malo sudjeluje u prici... premalo! Ona je odigrala nesto vecu ulogu, no istina je da je taj detalj filma, mozda i najkvalitetniji... bar meni osobno!

sike

PostanoPostano: čet 25 ožu 2004, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa Marijina ulogu u filmu(kao i stvarnom zivotu)nije da previse prica,vec je znacajna zbog njezine privrzenosti Isusu od rodjenja do smrti,pa i uz krizni put.
Znacajno je da je Gibson izabrao Maiu Morgenstern(u prijevodu jutarnja zvijezda)kad je gledao jedan stari film iz 70-ih godina gdje mu je ostalo upecatljivo njezono lice.Inace,ona nije do sada odigrala niti jednu znacajnu ulogu(osim ove),jedino je poznata u Rumunjskoj(ona je Rumunjka zidovskog porijekla)
jelena

PostanoPostano: ned 28 ožu 2004, 1:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

GLEDALA! Upravo! Na prvu "loptu" bila sam oduševljena, a onda sam čula ljude, i vjernike i nevjernike, kako ga kritiziraju i morala sam priznati da u nečemu imaju pravo. Oni koji ne znaju zašto je Isus razapet neće definitivno ni skužiti iz ovog filma, za njih će to biti samo sirovo "masakriranje". Prijatelj koji je sjedio do mene i koji ne zna baš puno o lsusu, svaki čas me je pitao da mu nešto objasnim jer se u filmu zapravo ništa ne objašnjava. Meni je bio film super jer znam i vjerujem da je lsus razapet da otkupi naše grijehe, pa su mi i scene njegove muke bile strašne i bolne, ali da ne vjerujem ili da ne znam, mislim da bih se složila s tim da je to samo puko masakriranje.
Još jedna kritika; Marija mi je nekako previše smirena u trenutku kad joj muče i bičuju sina. Izgleda kao da to više boli Magdalenu nego nju, i to se ne može opravdati time da je ona znala zašto lsus trpi, a lvan glumi kao da se ništa ne događa, kao obični promatrač.
vasha

PostanoPostano: ned 28 ožu 2004, 10:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SIKEEEEEEEEEEE!!!!!!!!! jako sretan Ja sam sinoć u Čapljini gledala film, moram ti reći da sam očekivala više, ali mislim da je to zato što mi se užasno spavalo pa nisam baš bila previše koncentrirana ali... uglavnom imam kasetu pa sad Megi i ja skačemo oko videa da ga popravimo nekako... E da, na ljeto će Mel Gibson doći kod nas MORAŠ SE POTRUDITI OPET DOĆI!
P.S. Sačuvala sam ti zelenu vreću! Pusaaaa!

Valentina
Daniel

PostanoPostano: ned 28 ožu 2004, 22:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imao sam prilike vidjeti pojedine scene iz filma i mogu vam reći da su me se toliko dojmile da jedva čekam da slijedeći tjedan pogledam film. Također smatram da je ovaj film jako dobar način širenja božje riječi putem suvremenih medija.
Edmond_Dantes

PostanoPostano: pon 29 ožu 2004, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja sam ga pogledao u nedavno. Moram primijetiti da film na 'prvu loptu' užasno brutalan, ali kad sam razmišljao i kad su mi dolazile slike iz filma natrag osjećao sam se nevjerojatno smirenim. I mislim da sam našao ono što je Gibson htio reći kao smisao filma, onu nit vodilju, šlagvort, ako već hoćete ...
sike

PostanoPostano: pon 29 ožu 2004, 12:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ljude treba prvo upoznati s nekim najvaznijim stvarima prije nego pogledaju film.Jasno,ne treba im prepricavati cijelu Bibliju,ali ipak nesto..Ne znaci to da ce sve shvatiti,ali mislim da ce im "masakriranje"biti nekako razumljivije..
sike

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 10:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jeste ljudi gledali jucer na HRT-u kako je sniman Pasija?ma cudo je mel Gibson!To samo on moze snimiti.Dobro su rekli da ce se ovaj film gledati i za 100 godina,a mozda i duze.Super mi je bilo kad je Caviezel rekao da on to uopce nije glumio,nego kao da je to zapravo biop sam Isus.Za one koji nisu gledali: da ne mislite da se covjek poistovjecuje s Isusom,ali strasno je dobro uprizorio Isusa.
Jos bolje mi je bilo kad su pokusali Monicu Bellucci poruznit..haha..nije im uspjelo!
i.v.a.n.a.

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 10:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i meni je zapelo to s poružnajvanjem... stvarno je odlicna glumica. ma kad malo razmislim, film je odglumljen super! glumci su u tim trenutcima bas bili ono sto im je uloga davala. Jim je lipo rekao, nije on glumio, on je "bio" Isus. kad vidis sto je sve pretrpio za vrijeme snimanja...lipo je Mel rekao da je Jim patio dok se film sniamo...

film je uistinu cudo!
sike

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zbog svega toga bas zato na taj se film ne smije gledati kao na bilo koji drugi,pogotovo ne kad su u pitanju holivudski.
Ocito su redatelj i glavni glumac filma "gore" a Gibson i Caviezel su izabrani. I zar vam nije znakovito da se film bas pojavio u ovo nase vrijeme kad se gube temeljne vrijednosti,kad zbog terorista nema vise mira,itd.?
cvjetkus

PostanoPostano: čet 01 tra 2004, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je bilo naj kad je Caviezel rekel da je nakon duzeg vremena ponovno poceo moliti i da je siguran da je upravo molitva ono sto mu je pomoglo da odradi ulogu pljesak hop
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.