HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 22 ruj 2019, 2:27. Pogledaj neodgovorene postove
Pasija
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 21:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne može ĆØovjek ostati imun Å”to je je, stvarno je jak film. Nisam stigao pogledati cijeli film ali ono Å”to sam vidio bilo je dovoljno da me prožme.

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
little_angel

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dvije godine nakon premijere, kod mene su dojmovi joÅ” jaĆØi. Ovo mi je 3. put da sam je gledala, za svaku korizmu jednom Wink i mislim da sam nekako najjaĆØi dojam stekla. Meni osobno najupeĆØatljiviji je onaj dio pred kraj, zadnjih par postaja križnog puta, te samo pribijanje na križ. Tako mi je teÅ”ko gledati ljudsku zlobu i ruganje, a Isusovo istovremeno prisjeƦanje na one trenutke kada nas je uĆØio da ljubimo jedni druge kao Å”to je On nas ljubio, da nema veƦe ljubavi od davanja života za svoje prijatelje, onda prisjeƦanje na Posljednju veĆØeru koja u tim trenucima biva utjelovljena...
U tim dijelovima filma ne uspjevam baÅ” zadržati suze, jer tu se ipak najviÅ”e vidi koliko smo greÅ”ni, koliko smo daleko spremni iƦi u zloƦi, u ruganju...
Ipak posljednja scena lijeĆØi svo beznaĆ°e, svu sramotu, svu tugu i žalost. Isusova haljina leži sama, a pokraj nje sjedi uskrsnuli Isus. Za taj trenutak vrijedi pogledati svu muku, biĆØevanje, noÅ”enje križa, jer upravo nam taj posljednji trenutak filma pokazuje smisao svega, a to su oproÅ”tenje, nada i Njegova bezgraniĆØna ljubav.

I zato križat rane neƦu ja
jer postat one niz Ʀe zlatnika
a svi Tvoji Bože teŔki križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 21:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

važan je trenutak u kojem se gleda pasija, Veliki petak je idealan dan za to, tada su upravo emocije koje pobuĆ°uje najjaĆØe.
Slažem se s tobom angel, i meni su posljednje scene najjaĆØe, sva ljudska tuga i bjeda, najniža niskost koju ljudi mogu pokazati, a zati i prikaz Boga koji ponižrn trpi u tijelu ĆØovjeka, ali UskrsnuƦe, pobjeda nad smrti i nada u novi život... sve kazuje samo za sebe.

Bog moj i sve moje.
Mash

PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, i ja sam isto odgledala veĆØeras...
ovaj puta mi se i tata pridružio, inaĆØe ga gledam uvijek sama...

i svaki puta ostavi toliko jak dojam... hvala Bogu!

uz sve Å”to je LA navela, joÅ” bih nadodala reĆØenicu:
"Evo, ĆØinim sve novo"

želim nam svima potpuni doživljaj svega Å”to ĆØini i Å”to jest Uskrs!

BVB

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Chico

PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 22:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni je jako teÅ”ko pao dio gdje Ga bičuju,ali koja je to ljubav kad nakon onoliko udaraca on ustaje,sve zbog nas i naÅ”ih grijeha

Citat:
"Evo, ĆØinim sve novo"

susret s majkom,dirljivo,nov izvor snage za dalje,mislim da bi to trebalo pokazati nama kolko su naŔe majke pune ljubavi i neiscrpni izvor podrŔke.priznajem ponekad to zaboravim Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 14 tra 2006, 22:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mash napisa:
"Evo, ĆØinim sve novo"

Ta scena susreta Majke i Sina... Uhhhh... I te Njegove rijeĆØi: Evo, ĆØinim sve novo... Isuse, kako si nas silno ljubio, da dajeÅ” sebe kako bi se preko Tvojih ramena, preko Tvog presvetog ĆØela, ruku i nogu, preko Tebe samoga, naÅ”i grijesi, stari ĆØovjek grijeha uniÅ”tio... Da bi konaĆØno mogao stvoriti NOVOG ƈOVJEKA - otkupljenog i spaÅ”enog... Kad bi svi bili toga svjesni, kako bi to bilo na ovome svijetu... Embarassed Embarassed
PrisjeƦanje na Muku Isusovu, ovdje Pasija, me uvijek spusti na zemlju, vrati u mene spoznaju moje neznatnosti, moje bijede, mojih slabosti, ali vrati u mene i spoznaju prevelike Ljubavi Božje da razapne i dĆ¢ ono najvrjednije... Preuzeo je svo prokletstvo ĆØovjeĆØanstva na sebe i uniÅ”tio to smrƦu na križu... VeƦe ljubavi od Te nisam vidio...

Hvala Bogu na Pasiji koja me uvijek iznova na to podsjeƦa.

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sub 15 tra 2006, 15:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

TeÅ”ko je zadržati suze i uopƦe gledati te scene biĆØevanja,muke..Ali Isus kao i jeruzalemskim ženama govori i nama: Ne plaĆØite nada mnom! To ne znaĆØi da ne treba zaplakati makar i 999 puta gledali Pasiju jer toliko se isplati gledati,svaki put ĆØovjek u filmu doživi neÅ”to novo za sebe,veƦ nas time Isus želi potaknuti na preispitivanje svojih grijeha jer mi smo isto ona masa koja viĆØe:Raspni ga!A on opet na nas raĆØuna kao i na Petra koji ga je zatajio..
Neka nas Pasija uvijek potakne da ljubimo Boga viŔe,neka nas potakne da djelotvorno ljubimo svoje bližnje,osobito naŔe neprijatelje-oni koji nam ne Ŕmekaju,ali i da prihvatimo sebe jer Isus nas baŔ takve voli

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
dodododoprecjednik

PostanoPostano: sub 15 tra 2006, 16:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

to je najkvalitetniji film snimljen o isusovoj muci...

mislim da je puno doprinijelo kvaliteti filma preskakanje vremena radnje. u smislu: u jednom trenutku gledamo kako ga pribijaju na kriz, a iduca scena, prisjecamo se Posljednje vecere...
mislim da film i u tom dijelu dobiva puno na vrijednosti...

gledao sam ga jucer po 3. put i namjeravam ga i iduce korizme pogledat, i one iza,i one iza...
film je predobar...
kvaliteta filma lezi u prikazu sirovosti rimskim vojnika... jer, to je pravo stanje kakvo je prije bilo...dosad su svi filmovi cijelu muku prikazivali nekako blagu, a pasija ju je prikazala bas onakvom kakva je i bila...gledajuci ovaj film, pocnes preispitivat sebe iz dna...
nadam se da ce se snimiti i nastavak-od Uskrsnuca do uzasasca...

zadnja scena u filmu je bas tocka na i,kak bi se reklo...
da nema toga, film bi bio bezveze...
onako, sunce obasja pecinu, On ustaje, izlazi iz pecine i vidimo samo dlan sa rupom od cavla...

Hvaljen budi, Gospodine moj....
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: sub 15 tra 2006, 20:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osjeƦam se grozno.. ĆØitam vaÅ”e komentare i shvaƦam da uopƦe nisam tako doživio film kao vi. ne znam, gledao sam ga juĆØer prvi put i mislim da je to i posljednji. shvaƦam da je trebana biti prikazana kristova patnja i kako je podnosio sve poruge i muku ali meni je film loÅ” zbog nekoliko stvari.
nema zamjerki na tehniĆØku izvedbu i glumu, ali prenaglaÅ”ena je tjelesna patnja. puno prenaglaÅ”ena. da, svrha filma je prikaz kristove patnje, ali buraz, ej! s druge strane pshiĆØko muĆØenje je napravljeno baÅ” kako sam zamiÅ”ljao, baÅ” onako podlo i svirepo ponaÅ”anje muĆØitelja. tu je mel pogodio, ali ne mogu prijeƦ preko onog mlaƦenja krista.
i preko ĆØinjenice da svi zli likovi (osim kaife) imaju žute zube. ĆØim vidim nekog sa žutim zubima 95% su Å”anse da Ʀe zveknut krista toljagom. ne znam zaÅ”to mi to smeta (lud sam), ali fakat me iritiralo.
a scena s gavranom i lijevim razbojnikom. ovo mi je bilo iznad glave Question Question Question ... potpuno bespotrebno, baÅ” prvoloptaÅ”ki pokuÅ”aj da se nekako zadovolji apetit neke mentalne osvete. ruga se umiruƦem kristu i opa, doĆ°e gavran i tako mu grafiĆØki iskopa oĆØi.
takoĆ°er scena nakon Å”to vojnik probije kristu srce kopljem. ono, fontana buraz!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Natty

PostanoPostano: sub 15 tra 2006, 21:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemoj tako. Mislim da su neke stvari naglaÅ”ene posebnim (dodanim) detaljima kako bi naglasili snagu tog dogaĆ°aja. Meni je baÅ” ta scena rimskog vojnika koji probada Isusa kopljem posebno upeĆØatljiva. I kako je kleknuo kad ga je poÅ”pricala Krv i voda.

To s gavranom ne mogu baÅ” ni ja skužit priznajem. A ni ljudsku zloƦu. Jer da je bio i najveƦi kriminalac to mu nisu smjeli ĆØiniti.

JoÅ” jedan naĆØin da se naglasi kolika je to žrtva. I ne samo fiziĆØka, samo je aspekt duhovne koja je bila i neizmjerno veƦa i teža teÅ”ko filmski prikazati.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
dodododoprecjednik

PostanoPostano: ned 16 tra 2006, 8:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo s gavranom je potpuno bespotrebna scena, to se slazem... iako mozda se moze nac' nekakva simbolika u tome sto se taj razbojnik rugao Isusu...pa ga je gavran kljucao po glavi,al mislim da je stvarno bespotrebno...

a sto se tice mucenja, rimski vojnici su bili takvi... nisu oni bili takvi samo spram Isusa, vec i protiv drugih zlocinaca(ne kazem da je Isus bio zlocinac)...
to je bilo takvo vrijeme...tako da mi je s te strane film jaki utisak ostavio...
film je bas jak...

Hvaljen budi, Gospodine moj....
pingi

PostanoPostano: ned 16 tra 2006, 15:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledala sam Pasiju, doduÅ”e, ne do kraja, jer kad je zapoĆØela ona scena biĆØevanja u kojemu mu ĆØavle zabijaju u meso, jednostavno viÅ”e nisam mogla gledati! Film jeste osjeƦajan, ima vrlo snažnu poruku, no dobro je Å”to su ga uvrstili u program baÅ” u Velikom tjednu...
Mara

PostanoPostano: ned 16 tra 2006, 18:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene je film silno dojmio. Scene nasilja su vrlo brutalne, ali je li itko razmiÅ”ljao kako se na križu umire. ZaÅ”to je Pilat odredio da se razbojnicima prebiju goljeni? To se radilo da se ubrza smrt. Tako su se pluƦa brže punila vodom i ĆØovjek je brže umro. I biĆØevanje je ubrzavalo smrt. Zato mislim da je moglo biti i gore od onoga Å”to nam je Gibson pokazao.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
fat drummer

PostanoPostano: ned 16 tra 2006, 19:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Zato mislim da je moglo biti i gore od onoga Ŕto nam je Gibson pokazao.

daj... Å”to, mogli su mu odrubit glavu u 15 minuti filma?!? iÅ”ĆØaÅ”ili su mu rame i možda lakat, probili dlanove i stopala, oderali kožu sa svakog centimetra tijela, nabili trnovu krunu na glavu, pretukli ga ga interventni policajaci torcidaÅ”a.

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
pingi

PostanoPostano: pon 17 tra 2006, 8:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je i tih nekoliko scena biĆØevanja bilo dovoljno nasilo...
little_angel

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ovo Korizmeno vrijeme nekako uvijek postane aktualna i ova tema. Jeste li pogledali film? Ja ga uvijek u ovo vrijeme najradije pogledam svake godine. Ono Å”to me uvijek iznova dotakne je to Å”to ga svaku Korizmu drugaĆØije doživim.
Koji djelovi filma su vam ostali najjaĆØe urezani u sjeƦanje?
Ima li neÅ”to Å”to vam se nikako ne sviĆ°a, Å”to biste možda izbacili iz filma?

prvi znaci su pobjedi
Korny

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 20:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja sam gledala film u kinu...iŔlo nas je 10 iz razreda, zauzeli smo cijeli red... Laughing

i mogu vam reƦi da sam bila sva iÅ”okirana..... Shocked nisam sebi mogla doƦi par dana....film mi je jednostavno prebrutalan...
i kada je lani bio na televiziji, krenula sam ga gledati i jednostavno nisam mogla...nakon pola sata sam ustala i izaŔla iz dnevnog...jednostavno ne mogu, pregrozno mi je to...

film je dobar, stvarno, ali...prebrutalan...
banana

PostanoPostano: pon 26 vel 2007, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
ja sam gledala film u kinu...iŔlo nas je 10 iz razreda, zauzeli smo cijeli red... Laughing

I ja sam kao Korny prvi puta film gledala sa druŔtvom ( hehe, i zauzeli smo cijeli red Laughing )
Prije filma su me veƦ dosta zaplaÅ”ili natpisi koji su se tada vrtili po novinama ; ona doživjela infarkt, ona imala moždani, ovaj kada se vratio doma umro..
Pa sam iÅ”la sa miÅ”lju da Ʀu pogledati horor nad hororima, neÅ”to doista straÅ”no. I onda kada sam doÅ”la u kino vidjela da tu nema nikakvih prespecijalnih scena iz hororaca koje sam do tada pogledala, zgražala se kada su se svi zgražali, smijala kada su se smijali..
Nekak, samo sam gledala film, onak da i ja mogu drugima prepriĆØati te scene biĆØevanja, iskljucavanja oka, izvlaĆØenja ramena ( a bila sam sedmi razred )...
Drugi put sam ga gledala kada se prikazivao na Tv-u. Bila je drugaĆØija atmosfera jer smo seka, mama i ja bile same. Mislim da ni rijeĆØi nismo progovorile tjekom filma. Taj put sam ipak skroz drugaĆØije gledala isti film. RazmiÅ”ljala o istinitosti, patnji, boli..
Ali nikada dovoljno svjesna da je sve to pretrpio za nas!

KažeÅ” Korny - prebrutalan ?! A ne znam.. Ne mislim da su ondaÅ”nji ljudi imali milosti prema Isusu tj. onima koje su smatrali izdajicama, bogohulnicima, lopovima.. Istina ono biĆØevanje je dosta duugaĆØko al' možda i treba biti takovo da nam pobudi svijest o boli koju je pretrpio. Grozno mi je i zabijanje ĆØavala, onaj dio kada se križ prevrne pa tresne o zemlju..
Meni je fora ono vracanje scena na posljednju veĆØeru, pa Isusovo djetinjstvo...
( Hehe, ako tko od RijeĆØana ima film na dvd-u moja pržilica ga ĆØeka.. Wink )

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: uto 27 vel 2007, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mogli bi orgarnizat da svi zajedno opet pogledamo negdje.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: uto 27 vel 2007, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:

i mogu vam reƦi da sam bila sva iÅ”okirana..... Shocked nisam sebi mogla doƦi par dana....film mi je jednostavno prebrutalan...
i kada je lani bio na televiziji, krenula sam ga gledati i jednostavno nisam mogla...nakon pola sata sam ustala i izaŔla iz dnevnog...jednostavno ne mogu, pregrozno mi je to...

potpuno te razumijem. Makar ja nisam imala problema s gledanjem filma. Naprosto, u filmu mi jako fali Isusov život. Koliko god se redatelj vraƦa u proÅ”lost nekim scenama, nije mi bilo vremena povezati se s tim Isusom.
Naime, prije nekoliko godina gledala sam mini seriju o Isusu iz ciklusa Biblija, (sad Ʀe izaƦi uskoro sa VeĆØernjim) i ona me oduÅ”evila. Kroz zbilja originalan opis njegova života, ĆØak i nevjernik se toliko povezao s njim da smo svi izuzetno patili kroz križni put i smrt na križu. U Pasiji mi to fali. Isusa u svom srcu sasvim drugaĆØije zamiÅ”ljam. To su sitnice, ali ipak... Npr. meni je jako falilo Å”to Isus nije ni glasa izustio kad su mu zabijali ĆØavle u ruke. Makar je to imalo velike simbolike, ja ga u tom trenutku zamiÅ”ljam kako viĆØe od bolove. Mislim, zaÅ”to ne bi? Sigurno ga je strahovito boljelo...

HoƦu reƦi, koliko god film vrvi naturalistiĆØkim opisima Isusovog izmuĆØenog tijela, falilo mi je joÅ” ljudskosti u njemu u tim zadnjim trenucima. Jer nije bio ĆØovjek samo po tijelu, veƦ i po patnji.

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 06 tra 2007, 20:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
film mi je jednostavno prebrutalan...

Prebrutalan? Vjerujem da je ovo light verzija onoga Å”to je Isus za nas proÅ”ao... Zamislite samo kad je tmini dana vlast da ubije Isusa, kakva su to brutalna muĆØenja bila, naslaĆ°ivanja i luĆ°aĆØka iživljavanja... place A onda si zamislite da to isto ĆØine i naÅ”i grijesi... Svaki naÅ” grijeh ostavio je ožiljak na Njegovom svetom tijelu, On je sve primio, sve je ponio, sve je uniÅ”tio!!! I opet mi dolazi onaj trenutak susreta s Majkom... "Evo, ĆØinim sve novo!" Koja sigurnost i predanje... uff...

heartsong napisa:
Npr. meni je jako falilo Å”to Isus nije ni glasa izustio kad su mu zabijali ĆØavle u ruke. Makar je to imalo velike simbolike, ja ga u tom trenutku zamiÅ”ljam kako viĆØe od bolove.

Bol koju je proživljavao mogu proĆØitati na njegovom licu, u oĆØima... I nije stalno Å”utio, na nekoliko mjesta je izdahnuo pun boli... ZaÅ”to nije prikazano da viĆØe, vjerojatno zbog te ogromne simbolike blagosti i ljubavi koju je nosio predavÅ”i se potpuno OĆØevoj volji, a možda u stvarnosti i nije mogao... Zamisli kakva je to tortura bila nad njim, kakvo crpljenje snage iz njega, jedva da je disao, možda nije ni mogao vikati... tuzan

Na kraju, kad Isus preda duh, dogaĆ°a se potres... U hramu krÅ” i lom, i Kajfa napravi oĆØajnu facu... Jel to bilo neÅ”to kao: "Å to smo to uĆØinili?" ili? Tako bi onda priznao da je Isus Mesija, i Židovi ne bi danas i dalje ĆØekali da On doĆ°e... razmislja

(Iv 13, 35)
vjernik

PostanoPostano: uto 13 stu 2007, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Definitivno moj naj film!
Oni prizori,ona glazba,...ostajem bez rijeĆØi...
Svaki put nakon tog filma kad ga pogledam, razmiŔljam nekoliko sati o toj istini.
Zamislimo samo kako je nama grijeŔnicima teŔko kad nam jedna osoba napravi nepravdu, koja zna bit u viŔe navrata viŔe smijeŔna nego bolna.
Isusa su svi osudili a on je Ŕutio i trpio nepravdu i onako bezgrijeŔan, nije se opirao.
RazmiÅ”ljao sam i o fiziĆØkoj boli.Ja mislim da bi ĆØovjek umro veƦ na biƦevanju, a Isus se diže na kraju biƦevanja...
Svi su se zaĆØudili odkuda mu snaga...
Mislim da pravog vjernika "Pasija" ne ostavlja ravnoduŔnim place

"Objavljeno ti je, ĆØovjeĆØe, Å”to je dobro,
Ŕto Jahve traži od tebe:
samo ĆØini pravicu,
milosrĆ°e ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 13 stu 2007, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledao sam ju u BijakoviƦima, kao pretpremijeru. Kada je jim cavizel bio ovamo. Nisam nikada nijedan film tako emotivno proživio. Prije filma smo molili žalosna otajstva. A u filmu nije bilo glazbe i titla tako da sam to joÅ” realnije doživio.
Nabavio sam filma (orginal Smile ) al nekako nemam hrabrosti da ga opet pogledam.

ne ubij, ni maĆØem, ni traĆØem!
little_angel

PostanoPostano: pet 21 ožu 2008, 16:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” sam popodne pogledala joÅ” jednom Pasiju... I kolko god je puta gledala, uvijek kad je gledam nekako je drugaĆØije doživim. Dao je život za svoje prijatelje. I rekao je da nema veƦe ljubavi od te. I mislim da nije dao život samo kad je umro na križu, nego i davajuƦi se ĆØitavog života ljudima koje je toliko ljubio...

prvi znaci su pobjedi
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 21 ožu 2008, 16:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odmah od poĆØetka Svoje muke se je za tebe predao vlasti tame, bjesnoƦi Ć°avola, nenavisti visokog vijeƦa, nevjeri Judinoj, nepravdi sudaca, okrutnosti krvnika, obruživanju svjetine, strogosti Božje pravednosti. I predao je sve ne pridržavÅ”i si niÅ”ta: predao je ruke užetima, lice udarcima, pljuvaĆØki, raÅ”ĆØupavanju, oĆØi vezima, leĆ°a biĆØevima, sljepooĆØnice trnju, ĆØast svoju preziru, najogavnijem klevetanju. Zar to nije dosta? Ne! Ljubavi Njegovoj nije dosta!
Eto sad na Kalvariji dopustivÅ”i da mu svuku haljine, daje ruke i noge Svoje ĆØavlima, usne octu i žuƦi, sve tijelo križu; i Å”to je joÅ” muĆØnije, blagoslovljenu duÅ”u Svoju je predao tjeskobama smrtne borbe, tami zapuÅ”tenosti od strane Oca, koji se ovdje ne pokazuje viÅ”e Ocem, nego neumoljivim sucem. ā€“ Eto vidiÅ”, komu se je mjesto mene predao, buduƦi ova zla nije zaslužio On nevini, nego sam ih zaslužio ja grjeÅ”nik. ā€“ Eto vidiÅ”, komu se je predao za mene, jer je svakom mukom Svojom za mene toliko skupocjenih darova zaslužio! O, kako je istinito ā€žda me je ljubio i za mene se predaoā€œ!
(Iz "Razmatranja...", A. Boissieu, 4. svezak, 1897.god.)

prilog: Kratki isjeĆØci iz Pasije u muziku (Godtube)...

(Iv 13, 35)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.