HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 25 ruj 2017, 15:03. Pogledaj neodgovorene postove
Što vama osobno znači uskrsnuće?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 12:54
PostNaslov : Što vama osobno znači uskrsnuće?
Citiraj i odgovori

Evo, jedan popodnevni razgovor me ponukao da postavim ovo pitanje. Što nekome za osoban, svakodnevni život znači uskrsnuće, je li mu ono nešto nosi, u nečemu ga potiče ili je to nešto što je dobro u pobožnosti i razmišljanju o smislu, ali u svakodnevnici nema neku ulogu.

Ljubi i čini što hoćeš
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

Spol: muško
PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 16:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uskrsnuće je za me krajnji cilj, nešto čemu sav moj život,svaki trenutak,svaki čin teži. Da nema Uskrsnuća,ne bi bilo te radosti na licima ljudi,barem kršćana,ne bi bilo poticaja da kroz nas Bog progovara i pomaže drugima,osobito zalutalim ovcama,bolesnima,ostavljenima..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 18:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uskrsli je otvorio učenicima oči za rzumijevanje Pisma. Ali ne samo Pisma nego i njihove životne situacije. uskrsli i meni otvori oči i gledam sve oko sebe kroz svjetlo uskrsloga, boje svijeta su savim drugačije, a problem i moj osobni i ljudi poprima savim druge dimenzije jer zid smrti, ne samo fizičke je srušen. Zid mojih uskoća je srušen i sada moji horizonti idu daleko daleko...znam da ovo ne mogu razumjeti oni čije su oči još zaslijepljene i koji ne vide na svom životnom putu Uskrsloga, nego vide utvaru. A na žalost takvih je puno. Moja zadaća je posvjedočiti da sam sreu Uskrsloga sa njegovim ranama i to u mojim vlastitim ranama.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Anđelina

PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 19:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Potpuno ostvarenje. Vrhunac.

Mir svima !
Natty

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 6:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Neopisivu radost !

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sneni
isključen

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 11:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda zato što se sve više jede po raznim Mac Donalds, ili u jeftinim zalogajnicama i skupoim restoranima, gdje se nema osjećaja ZAJEDNIČKOG BLAGOVANJA nego samo ubacivanja hrane u tijelo, zato gubimo osjećaj za Uskrsloga, koji se učenicima pokazivao nakon uskrsa uz jelo... i samo po zajedničkom jelu možemo spoznati vrijednost euharistijskog blagovanja (a kakav je tek užitak i zajednička agapa poslije ) i tek po zajedničkom blagovanju možemo spoznati i prihvatiti poslanje uza sve strahove i nesigurnosti.

Što da uzvratim Gospodinu za sve što mi je učinio?
Čašu spasenja uzet ću i Ime Gospodnje prizvat ću.
Ljuda Baba

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 7:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nada u beznadju
Logika u nelogičnosti
Cilj na dugom putu
Slatkoća u boli
Optimizam u žalosti
Smisao u besmislu
Poticaj u svakodnevici
Mara

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 7:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Baš fino i to pjesnički. Još da dodam i svoj potpis na ono što si napisala. Ja jedino ne bih znala to tako sročiti. Zato, hvala ti.

Ma, čitam pa ipak mislim da moram dodati. Kad mi je baš svega na svijetu dosta i ne vidim nikakvog razloga za bilo što, kad u meni nema ni trunčice ničega što bi sličilo na život, kad želim ne misliti, ne osjećati, jednostavno ne biti, ostaje svijest i vjera o Ljubavi koja je i za mene umrla i uskrsla. I samo zbog toga prihvaćam da vrijedi se dići i ići dalje.

Ljubi i čini što hoćeš
Bernard

PostanoPostano: sub 29 tra 2006, 20:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je uskrsnuće znak i jamstvo da većina stvari u životu mora dobro završiti. Naprosto je sve Božje! Prošlost, sadašnjost i budućnost.

Bog se protivi oholima, a poniznima daje milost.
igor

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 10:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

USKRSNUCE JE SVE!
To je bit, to je ono u sto svi vjerujemo, cemu se svi nadamo, i cemu svi tezimo svim svojim bicem...
little_angel

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 19:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo otključala sam temu kako bi i ove Korizme mogli iznijeti svoja razmišljanja vezana uz samo uskrsnuće. Što uskrsnuće za vas osobno znači? Kakvo značenje nosi sam Uskrs za svakoga od nas?

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Mara

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni osobno - najdraži blagdan. A samo uskrsnuće je nešto što me ostavlja bez teksta, i zadivljuje i budi radoznalost, ali najviše daje utjehu.

Ljubi i čini što hoćeš
Čokolada
isključen

PostanoPostano: sri 21 vel 2007, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni znači da nema reinkarnacije. jako sretan
Natty

PostanoPostano: pet 02 ožu 2007, 7:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pobjedu

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
ivoo

PostanoPostano: ned 04 ožu 2007, 15:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa da, pobjeda, vrhunac, ono čemu težimo, sve ste već napisali, kako sneni kaže teško je onome kome su oči zasljepljene ovo razumjeti. Ja sam isto svjedok da i mogi kršćani teško ovo vjeruju ( ajde možda je nešto), lakše je vjerovati Božiću, ali Uskrs je nekako nestvaran. A pogotovo može biti ružno veliki petak i ubijanje pa u čemu je tu simbol itd. Ali ovo je temelj svake vjere, smisao našega života. Ova istina daje snagu u svakodnevnim situacijama kako kaže sneni druge su boje svijeta vidi se nova dimenzija. Mi kad se rodimo smo radost roditeljima pa se pripremamo za u školu to je veliki korak u našem životu, pa onda izbor srednje škole, pa fakultet, korak više u našem razvoju, pa zaposlenje, pa vjenčanje, pa naša djeca pa naša starost i na kraju velika misterija SMRT.
Jel kraj našega života kada krenemo u školu, kada krenemo na faks kada se zaposlimo kada se vjenčamo, kada dobijemo djecu ili kada umremo. Sve su to neke faze života i svaku od tih faza možemo ppreskočiti, izbjeći, jer je to kao kraj našega života ( tako neki kažu neću se vjenčavati jer sam ovako slobodan???? ) ili jednostavno izaberemo nešto drugo ( umjesto na faks možemo se zaposliti raditi nešto korisno, pomagati svoje i zaradivati za obitelj). Ali smrt svakoga čeka, i Uskrs nam daje odgovor na to pitanje, ništa drugo nije važno, sve je u životu dobro, sve dok nije u suprotnosti sa ovim našim životnim ciljem. To je neizmjerna sreća koja nam se ukazuje zahvaljujući dobrom Bogu, milosrdnom Kristu i pobjedi dobra nad zlim, života nad smrću.
Dara

PostanoPostano: pon 05 ožu 2007, 7:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni znaci da je On uvijek samnom i da ce zauvjek i biti samnom,sam je rekao"nebojte se ja sam svama"....i da On uvijek dolazi da spasi nas

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
davorseljan

PostanoPostano: čet 09 tra 2009, 23:28
PostNaslov : Što vama osobno znači uskrsnuće?
Citiraj i odgovori

U ovo vrijeme kada razmišljamo upravo o uskrsnuću postavljam pred Vas opet pitanje što vam osobno znači uskrsnuće.

U radu je spas.
Lalaith

PostanoPostano: sub 11 tra 2009, 16:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kroz uskrsno trodnevlje u meni su se mješali osjećaji tuge, ponosa i radosti.
Zadnjih nekoliko Uskrsa bili su za mene dani kada sam najviše osjetila Isusovu prisutnost.
To je pobjeda i radost. Ono što nas čeka Smile

Voli jer samo hrabri vole, a kukavice čekaju da budu voljene Smile
Gladijator

PostanoPostano: pon 13 tra 2009, 1:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni osobno znači SVE!Nemogu to opisati,kao što nemogu opisati osiječaj i stanje da Krist nije uskrsnuo.Možete li to uopče zamisliti? Shocked
Felicita

PostanoPostano: pon 13 tra 2009, 12:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Teško se uopće izraziti riječima. . .
U Uskrsu, u Isusu, u njegovu križu mi je sve. U ova tri protekla dana kroz riječ Božiju na misama čuli smo najdirljivije djelove Biblije, teško je ostati ravnodušan nad tim riječima... Mene one uvijek iznova promijene, obnove... daju mi snagu za ostatak godine, za život, za nevolje, za uspjehe...

Gledam i ljude kojima vjera nije ušla dublje u život i u sebi samo mogu tisuću puta zahvaljivat Bogu što mi je u srce usadio ovu potrebu za njim, ovu neugasivu čežnju bez koje bi mi život bio besmislen.

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Bepo

PostanoPostano: sri 15 tra 2009, 6:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je najljepšio dio iz biblije onaj kada Marija Magdalena plače i Uskrslome, kojega nije prepoznala, misleći da je ukrao Isusovo tijelo, kaže: "Gdje si ga stavi i ja ću ga uzeti", te kada je on zove njenim imeno: " Marijo", a ona ga prepoznaje i kaže: "Učitelju".
To je susret ljubavi koja izgara srca, Marija koja je po prvi put vratila dostojanstvo osobe kada ju je Isus pgledao i rekao joj: "Idi i ne griješi više"

Svaki put , ali baš svaki, kada ovo čitam - Plačem, i nije me sram to priznati, plačem jer znam da me Isus uvijek zove imenom, ne gleda na sva zla moga srca, za njega sam je jedinstven, neponovljiv, najbolji, jer ja sam ono što je on htio, on samo želi da ja spoznam njega u potpunosti i to je Uskrs za mene. Isus koji želi da ga ja upoznam u potpunosti, Isus koji me obožava, on me voli, iako ja sebe nekada prezirem. Uvijek, ali baš uvijek, On me zove IMENOM.

Veliča duša moja Gospodina
i kliče duh moju u Bogu Spasitelju mome
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
Siniša

PostanoPostano: uto 28 tra 2009, 19:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uskrsnuće je nešto što ljudski um ne može da razumije a teži ka tome. Ljudi teže ka uskrsnuću ali postoji nešto što moraju proći da bi došli do uskrsnuća, a to je SMRT. Životna pojava koju kome god spomeneš ne želi o tome da sluša,govori... kao da se to njemu neće nikada destiti. Smrt je strašna-ne poričem to, ali je jedini put ka uskrsnuću. Kada je čovjeku lijepo u životu on ne razmišlja mnogo o uskrsnuću, nekoj novoj nadi.... ali kada dođe teška bolest i njegova duša bude utučena...tada Uskrsnuće postaje bit svega.... tada ni smrt nije toliko strašna jer imamo nadu u srcu da postoji još nešto...da nije zauvjek kraj.
S toga, hodajući kroz ovo dolinu plača i "sreće"... uvjek mislite na uskrsnuće... ne samo kada dođemo na kraj ovozemaljskog puta...
S nadom u uskrsnuće i vječni život, sve vas pozdravljam!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, davorseljan
banana

PostanoPostano: čet 25 vel 2010, 13:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da bi si to pitanje tako čestoo trebali postavljati.

Lijepo veli Pavao "Ako pak Krist nije uskrsnuo, uzalud je doista propovijedanje naše, uzalud i vjera vaša." (1Kor 15,14)

No, Krist je uskrsnuo i zato nije bilo uzalud ni Pavlovo trpljenje poradi vjere u uskrsnuće niti je uzalud naša vjera i nada.
Pomisao na uskrsnuće uistinu nekako budi radoooost, daje smisao, spozanju da nismo sami Very Happy

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: lucija
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.