HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 07 lip 2020, 9:01. Pogledaj neodgovorene postove
Djeca i internet
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 20:06
PostNaslov : Djeca i internet
Citiraj i odgovori

Dakle, Å”to vi mislite o toj kombinaciji? Da li djeca mogu nauĆØiti Å”togod korisno na netu (naravno ako su pod nadzorom) i da li bi im trebalo omogoƦiti nekakav forum samo za njih gdje bi razmjenjivali neka svoja iskustva, razgovarali o zajedniĆØkim interesima i temama (Å”ta ja znam - sliĆØice, filmovi, knjige i dr...) gdje bi se nalazila samo djeca?

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
logica

PostanoPostano: uto 25 tra 2006, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovisno koje su dobi. Djeca vole istraživat i ako im pružiŔ prst... Kako to nadzirati?
Ima veƦ dosta pouĆØnih kompjutorskih igara za djecu. SunĆØica, UĆØilica, Svijet matematike, OraÅ”ar i sl. pa bi možda bilo zgodno iskoristit natjecateljski duh i omoguƦiti im da neÅ”to nauĆØe.

Al kompjutor kod djece (i nekih odraslih) stvara ovisnost. U svemu imat mjeru. Nisam ni za ni protiv.
Ovisi o djetetu, njegovim interesima... radije bih da se djeca igraju vani.
Nisam odavno vidjela djecu kako se penju po drveƦu Confused

Ti me rukom svojom nosiŔ, o Bože moj.
Gledam, ime moje piŔe na dlanu tvom.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Ycteris

Spol: muško
Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, zavisi...

Primjerice, moj mali buraz veƦ neko vrijeme cijelo vrijeme provodi u kuƦi, sam se seli od tipkovnice dop kauĆØa pred televizorom. Definitivno puno prviÅ”e vremena provodi pred raĆØunalom opƦenito. Prije ĆØak nije bilo tak loÅ”e. AL otkad smo poĆØeli igrat WoW prek Neta (i on i stariji brat i ja) mali doslovno po cijele dane se ne odvaja od raĆØunala. Ja buduƦi da ionako nemam vremena igram svake prijestupne, al njih dvojica doslovno po cijele dane. Ja se ĆØesto od ranog jutra pa do ponoƦi ne mogu progurat do raĆØunala ĆØak i ak imam nekaj važno za radit. Za starijeg nije joÅ” tolko gadno, on ipak ima joÅ” život i izlati van katkad i on ima neke mjere. Al mali nema ama baÅ” nikakve. Dok ostali klinci igraju nogomet vani, on visi na WoW-u, nikam nejde, niĆØim se ne bavi , o niĆØem drugom ne priĆØa. Al to joÅ” nije niÅ”ta u usporedbi s nekim drugim sluĆØajevima... Rolling Eyes

Al ĆØinjenica je da su MMORPG igre jaaaako zarazne...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
MARIJA

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 11:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mislim da roditelji trebaju imati nadzor nad svojom djecom. ne bi smjeli dopustiti da dijete
provodi za računalom neograničeno vrijeme; djetetovi prijatelji trebaju biti ljudi,a ne računalo i virtualni svijet,
s djecom se treba razgovarati otvoreno o toj temi i naučit ih da misle svojom glavom,a Å”to se tiče virtualnih pričaonica-mislim da je to loÅ”e i svakakvi pedofili se tamo motaju....
Ja kao klinka nisam imala PC,ŔtoviŔe,nisam ni znala niŔta puno o internetu i takvim stvarima,puno vremena sam provodila u igri sa prijateljima...
obožavali smo smiŔljati nove igre i "istraživati".... Smile Cool Smile Cool

http://www.youtube.com/watch?v=B7kcKczSrDo&feature=related
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 12:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MiÅ”ljenja sam da djeci,barem onoj do cca 5.razreda Internet nije potreban jer za njih ima toliko knjiga iz kojih mogu proĆØitati i viÅ”e nego Å”to je na netu.
Osim toga Net ih odvaja od njihovih vrÅ”njaka,igre u dvoriÅ”tu,ĆØistog zraka,sunca,smijeha,zdravog života..ovo ih vodi u zatupljivanje,bolesÅ”tine tjelesne i duÅ”evne.
Na kraju Ʀemo imati punu Hrvatsku malih frikova

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 20:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

djeci treba predstavit raĆØunalo kao obvezu... tjerat ih da uĆØe radit u wordu, powerpointu, html-u, da animiraju u flashu. tada Ʀe im se zgadit...
okej je kad klinci znaju naƦ Å”to im treba za zadaƦu na netu (ili meĆ°umrežju za maru), ali istina je da Ʀe radije igrat simse ili posjeƦivat ovakve stranice www.penisland.net

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
klara

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
www.penisland.net

buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha
a naravno da sam klinknula ... Embarassed Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing Laughing
bit Ʀe da je posljedica pms-a ... ne, nije onog Å”to mislite, sram vas bilo ...
veƦ posljedica postmoderatorskog sindroma ...

a za bilokakav komentar vezan uz temu
nisam uopƦe kompetentna osoba ... Embarassed Cool
jer djeca uĆØe ponajprije od roditelja ... Rolling Eyes

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Ycteris

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 7:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma ne treba davat raĆØnuala mlaĆ°oj djeci, znam kad sam ja bil joÅ” klinac (nije da sam sad puno bolji zeleni) kad god je bilo lijepo vrijeme cijelo vrijeme smo bili vani i ak i nije iblo kaj za radi, izmislili bi neku igru ak niÅ” drugo.

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Natty

PostanoPostano: čet 27 tra 2006, 9:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala vam na vasim razmisljanjima. Naime pitala sam iz razloga sto je moje dijete upoznalo internet, zna sama traziti slicice po netu za skolu, neke clanke i sl. P.S. cita i nas forum jako cesto Laughing (ima 10 godina)

I eto, potaknuta razgovorom s njom, dopalo joj se to druzenje putem neta, pa sam i postavila pitanje vama. Naime postoji par stranica sa djecjim sadrzajem na netu, ali to je sve vrlo sturo, a i fali nekakav forumic gdje ce se oni druziti. Pa pita ona zasto ne postoji Katolicki forumic za djecu jako sretan . Mozda bi to i bilo zgodno.

Naravno da sam joj objasnila pravila ponasanja, da o svojoj privatnosti ne smije pricati, ono o sebi osobno itd.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Ycteris

PostanoPostano: pet 28 tra 2006, 8:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
I eto, potaknuta razgovorom s njom, dopalo joj se to druzenje putem neta, pa sam i postavila pitanje vama. Naime postoji par stranica sa djecjim sadrzajem na netu, ali to je sve vrlo sturo, a i fali nekakav forumic gdje ce se oni druziti. Pa pita ona zasto ne postoji Katolicki forumic za djecu jako sretan . Mozda bi to i bilo zgodno.

DapaĆØe, to bi bilo jako dobro! jako sretan Ali svejedno bi trebalo pazit da se ne pretvore u Å”iÅ”miÅ”e ko neki na ovom forumu. Wink

Metalac

PostanoPostano: pet 28 tra 2006, 8:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja osobno mislim da bi klincima bilo O.K. pokazati Å”to je internet negdje oko 5. razreda ali im ograniĆØiti pristup Å”kakljivim sadržajima bilo kakve vrste. Jer internet je zapravo jako koristan i može uvelike pomoƦi za Å”kolu (materijali za referate) ili može pomoƦi u stvaranju novih prijateljstava preko chat programa ili foruma. Tako sam ja preko MSN-a upoznao jednu jako dobru frendicu koja je u Splitu! jako sretan
No naravno da treba imati granice za sve, a to mislim da bi se najlakŔe kod djece reguliralo time da nemaju svoj komp u svojoj sobi (jer tada bi mogli raditi Ŕta bi htjeli, kada bi htjeli i koliko bi htjeli. Govorim iz iskustva Laughing ).

metal^n!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.