HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: ned 19 stu 2017, 1:18. Pogledaj neodgovorene postove
Kristfest u Osijeku
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
fratar

Spol: muško
PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 15:10
PostNaslov : Kristfest u Osijeku
Citiraj i odgovori

KRISTFEST je krenuo kao ideja za Festival suvremene kršćanske glazbe, moderne gospel glazbe. Po sadržaju i načinu organizacije možemo reći da je jedinstven među ostalim festivalima sličnog sadržaja u Hrvatskoj. Cilj nam je izgraditi mjesto na kojem bi se mogli okupljati svi u Hrvatskoj koji se bave kršćanskom glazbom i učiniti ga mjestom dodjele priznanja najzaslužnijima u tekućoj godini za ostvarenja na raznim područjima života bitnim za kršćansku vjeru. Takvi festivali postoje u većini europskih zemalja. Trenutno smo okrenuti podizanju kvalitete i nivoa moderne kršćanske glazbe u Hrvatskoj. Nastojimo dovesti po našem mišljenju najbolje glazbenike koji sviraju suvremenu kršćansku glazbu u zemlji, ali i glazbenike kršćane koji ne djeluju na vjerskoj sceni. Ozbiljnom strategijom i velikim marketinškim djelovanjem radimo na promociji Festivala. Tehnički želimo Festival postaviti na razinu koju zahtjeva svaki ozbiljniji festival. Nadamo se postaviti Osijek time kao mjesto u koje će svraćati svi renomirani kršćanski glazbenici koji rade europske turneje. Zato važnim smatramo dovođenje svjetski poznatih vrhunskih kršćanskih glazbenika iz cijele Europe i svijeta. Posebno pripremamo za ovu godinu neka iznenađenja koja se nadamo da će se ostvariti i razveseliti sve poklonike „dobre glazbe". Želimo da koncerti budu inspiracija mladima koji u svojim crkvenim zajednicama sviraju suvremenu kršćansku glazbu i da doprinesu kvalitetnijem razvoju kršćanske glazbe u Hrvatskoj. Glazba je jezik koji mladi danas najbolje razumiju, stoga im treba naviještati Evanđelje na način kako ga mogu bolje shvatiti i upoznati, da bi ga mogli prihvatiti i životom svjedočiti.

Dragi prijatelji, i ove godine u Osijeku će se održati ovaj zaista zanimljiv festival!
Ja vam ovdje donosim program ovogodišenjeg festivala, i nadam se da ću neke vi od vas vidjet u Osijeku između 22. i 28. 5. ove godine! jako sretan

Ponedjeljak, 22.5
Evanđeoska pentekostna crkva Radosne vijesti – Donji Grad
19.00 OTVORENJE (zbor crkve Radosne vijesti, framin igrokaz)
20.00 KONCERT (Moses, Kristina, Seekers)

Utorak, 23.5.
Hotel Central – Centar
19.00 O KRŠĆANSKOJ GLAZBI (Bono Records & Andrej Grozdanov, HKR)
20.00 KONCERT (Fides, Rivers, Tsefanyah)

Srijeda, 24.5.
Galerija franjevačkog samostana – Tvrđa
11.00 OTVORENJE IZLOŽBE (Tatjana Malešević)

Sportska dvorana Zrinjevac - Centar
20.00 KONCERT (Oslo Gospel Choir, NOR; Delirious, ENG)

Četvrtak, 25.5.
Kapucinski samostan sv. Jakova – Centar
11.00 PREDSTAVLJANJE KNJIGE (Juraj Kolarić: Ekumenska trilogija, Prometej)
Franjevačka crkva sv. Križa – Tvrđa
19.00 EKUMENSKA MOLITVA (Taize)
20.00 KONCERT (zborovi mladih osječkih župa i kršćanskih crkava)

Petak, 26.5.
Franjevački samostan – Tvrđa
09.00 LABIRINT & RADIONICE (MZK & STEP; 2 dana)
Kapucinski samostan sv. Jakova – Centar
10.00 SAJAM KRŠĆANSKE KNJIGE
19.00 KONCERT KLASIČNE GLAZBE
Evanđeoski teološki fakultet – Donji Grad
20.00 TRIBINA IZ EKUMENIZMA (teolozi kršćanskih crkava)

Subota, 27.5.
09.00 LABIRINT & RADIONICE (MZK & STEP; 2 dana)
Srednjoškolsko igralište – Tvrđa
10.00 ŠPORTSKA NATJECANJA (mladi osječkih crkava: nogomet, basket, odbojka)
Kino Europa & Kino Urania – Tvrđa
11.00 projekcija IGRANOG I CRTANOG FILMA
Dvorana Isusovačke klasične gimnazije - Tvrđa
19.00 TRIBINA ZA MLADE (Ivica Raguž: O kršćanskoj erotici, SKAC)
Bastion – Tvrđa
21.00 PREDSTAVA (zajednica liječenih ovisnika Cenacolo)
22.00 KONCERT (En Face)

NAPOMENE:
1. za Labirint i radionice Step-a i Mladih za Krista (MZK) trebat će se prijaviti zbog lakše organizacije.
2. koncert u srijedu se plaća (60 kn, 10 ulaznica-svaka po 50 kn) i možda u utorak (20 kn) sve ostalo je besplatno
3. postoji mogućnost noćenja u Osijeku, najvjerojatnije u vrećama za spavanje
4. predstava Cenacola je «Uskrsnuće»
5. prijašnje najave Kristfesta obuhvaćale su i nedjelju, ali zbog nogometne utakmice Hrvatska – Iran u Osijeku i koncerta M. Škore nakon, organizatori su samo pomaknuli sportska natjecanja i kino sa nedjelje na subotu
6. ulaznica za kino: ista kao na koncert u srijedu, ali mogu ući samo prvih 600 (350+250) koji se prijave najvjerojatnije na radiju
7. linkovi: mladi za krista (labirint) www.mzk.hr
studentski evanđeoski pokret www.step.hr
www.delirious.co.uk
www.franjevci.com
i naravno www.kristfest.com koja će uskoro biti obnovljena tj. osvježena za ovu godinu

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
mlado

Spol: neodređen
PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 16:50
PostNaslov : Re: KRISTFEST 2006. - OSIJEK 22.-28. svibnja 2006.
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Sportska dvorana Zrinjevac - Centar
20.00 KONCERT (Oslo Gospel Choir, NOR; Delirious, ENG)

Pozivam sve ljude da obavezno posjete ovaj sjajni događaj. Konačno možemo i u Hrvatskoj vidjeti što to znači suvremena kršćanska glazba. Gostuje velika grupa Delirious? koja je ostavila veliki trag u razvoju suvremene kršćanske glazbe, a karijera im ne pokazuje znakove posustajanja.

Ovo je prvi pravi veliki kršćanski koncert u Hrvatskoj. Hvala Bogu i organizatorima koji su nam omogućili ovaj koncert.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pet 28 tra 2006, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Došlo je do nekih manjih izmjena u programu:
ponedjeljak: umjesto Moses, Kristina i Seekers, sad je October light i Tsefanyah
utorak: umjesto Fides, Rivers, Tsefanyah sad je Moses, Kristina, Fides
Rivers će biti u subotu sa Enface-om.

I još neki dodatci:
Koncert osječkih župa će biti u župi Sv. Mihaela u tvrđi, a ne Fraanjevačkoj crkvi.
Sajam kršćanske knjige također traje 2 dana
Klasični koncert - nastupa Komorni duo Plaggiatiano
Tribina iz ekumenizma - tema je "Ekumenizam:Imperativ"
Crtani i igrani film: Oliver Twist i Tko je smjestio Crvenkapici

Još neki linkovi:
www.octoberlight.net (rečeno mi je da su zapravo Seekers Planet promjenili ime u October Light)
www.jazzgospel.com
www.ogc.no
www.en-face.com
www.sveti-duh.hr
www.bonorecords.com

- to troje -

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: čet 04 svi 2006, 21:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Još jedna informacija! jako sretan
Ulaznice za koncert u srijedu(koje vam vrijede i za filmove u kinu) će se moći naručiti i nabaviti u svim Verbumovim knjižarama, a sutra ću napisati na kojim još mjestima, nemam trenutno tu inforamciju ovdje! BVB!

Još jednom ponavljam, organizirat ćemo i smještaj za ljude koji bi htjeli ostati na više dana., dođite nam u Osijek Wink jako sretan andjelcic
Bilo bi lijepo kad bi se dogovorili, pa napravili neki forumaši susret u Osijeku povodom Kristfesta... Wink

- to troje -

andjelcic
davorseljan

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Još jedna informacija! jako sretan
Ulaznice za koncert u srijedu(koje vam vrijede i za filmove u kinu) će se moći naručiti i nabaviti u svim Verbumovim knjižarama, a sutra ću napisati na kojim još mjestima, nemam trenutno tu inforamciju ovdje! BVB!

Još jednom ponavljam, organizirat ćemo i smještaj za ljude koji bi htjeli ostati na više dana., dođite nam u Osijek Wink jako sretan andjelcic
Bilo bi lijepo kad bi se dogovorili, pa napravili neki forumaši susret u Osijeku povodom Kristfesta... Wink

Slažem se fratar.
Ja ću možda uzeti stari godišnji koji i ovako moram iskoristiti.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stranica www.kristfest.com je konačno obnovljena i na njoj možete naći SVE informacije u vezi događanja na festivalu Wink

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 7:24
PostNaslov : KRISTFEST Admin
Citiraj i odgovori

U slijedeća dva sata odgovaramo na pitanja!

Možete pitati što god želite!

Ili nam pošaljite mail : slaven@kristfest.com

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: ned 28 svi 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo i još jedan KRISTFEST je gotov, mislim da je ovo bio ne samo jedan velik događaj za Osijek nego i za cijelu Hrvatsku! jako sretan a nagodinu će biti još i bolje.... jako sretan jako sretan

Oko 2000 ljudi je napunilo dvoranu Zrinjevac u Osijek u na koncertu najboljeg i Europskog gospel zbora OSLO GOSPEL CHOIR i najbolje kršćanske rock grupe DELIRIOUS?, a i ostali koncerti i događaji su bili maksimalno posjećeni, posebno bi izdvojio još i koncert Osječkih Župnih Zborova koji su isto tako napunili crkvu sv. Mihaela u Osijeku te svojim glasovima oduševili sve sudionike Kristfesta... mogao bi još dalje nabrajati, zaista je bilo VELIČANSTVENO i svi koji su bili na bilo kojem od događanja su bili prezadovoljni,...
Svima koji nisu bili.... mogu samo reći dođite nagodinu, neće vam biti žao!!!!! Wink
jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: pon 26 ožu 2007, 22:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, priprema se Kristfest 2007. jako sretan Ove godine u potpuno drugačijem svjetlu s fenomenalnim svjetskim i hrvatskim grupama kršćanske glazbe, ali ove godine i s naglaskom na franjevaštu i sv. Franji...
pogledajte na www.kristfest.com, a ja ću se do kraja tjedna potruditi i napisati još novih i uzbudljivih informacija o tome što nas čeka na Kristfestu 2007.

- to troje -

andjelcic
Alen

PostanoPostano: uto 27 ožu 2007, 17:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedva čekam Kristfest ove godine!! Prošli je bio stvarno nezaboravan, nadam se da će takav biti i ove godine! jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sub 31 ožu 2007, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

- to troje -

andjelcic
Maki

PostanoPostano: ned 01 tra 2007, 0:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A čekaj kada bi dolazili na jedan dan kolika bi bila karta? Recimo za petak ili subotu.
logica

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 tra 2007, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ah, zašto je Osijek tako daleko od Zadra place

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pet 06 tra 2007, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maki napisa:
A čekaj kada bi dolazili na jedan dan kolika bi bila karta? Recimo za petak ili subotu.

To ću morati provjeriti, nisam siguran, no treba imati na umu da je to ulaznica za 15 Koncerata tj. 5 ako budeš dolazio na sam jedan dan, što je je još uvijek kad malo razmisliš prilično povoljno... (Usporedbe radi, koncert Olivera Dragojevića u HNK-u je 200 Kn)

logica napisa:
Ah, zašto je Osijek tako daleko od Zadra place

mislim da će biti organizirano s busevima iz tih krajeva dolazak i smještaj u Osijeku, tj. znam da dolaze nekoliko Frama iz BiH(mislim iz Tuzle) i Dalmacije no neznam točno odakle, probat ću se raspitati ak te zanima

- to troje -

andjelcic
Gogi

PostanoPostano: sub 21 tra 2007, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja i jos neki probat cemo napunit jedan bus za Kristfest iz Splita. Ako ne, mozda bi se mogli prištekat s nekom grupom iz Zg. Šteta sto je odmah iduci tjedan Nacionalni susret frame, pa je vecini framaša nezgodno iz Splita posjetit Osijek i Rijeku u 10 dana.

Cujem da je smjestaj rješen. Zanima me gdje bi tocno bili, dal nam trebaju vreće i sl? Hoce li se moc posjetit Vukovar, Ovcara i sl?
Hoce li bit kakve radionice preko dana?

Cujemo se!

Primit ćete snagu,
Duh Sveti sići ce na vas
i bit ćete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
fratar

PostanoPostano: ned 22 tra 2007, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Ja i jos neki probat cemo napunit jedan bus za Kristfest iz Splita. Ako ne, mozda bi se mogli prištekat s nekom grupom iz Zg. Šteta sto je odmah iduci tjedan Nacionalni susret frame, pa je vecini framaša nezgodno iz Splita posjetit Osijek i Rijeku u 10 dana.

Cujem da je smjestaj rješen. Zanima me gdje bi tocno bili, dal nam trebaju vreće i sl? Hoce li se moc posjetit Vukovar, Ovcara i sl?
Hoce li bit kakve radionice preko dana?

Cujemo se!

Bit cete smjesteni u zupama po obiteljima, neznam tocno o kojim zupama se radi, ali mislim da nece biti predaleko od samog mjesta dogadjanja.
Sto se tice posjete Vukovaru, Ovcari i sl. mislim da to ovisi o tom kak se vi dogovrite, iako mislim da ce biti neki obilazak grada Osijeka.
Radionice ce biti, znam da ce biti u Labirint, gore sam vec napisao da ce biti otvorena kapelica za cjelodnevnu molitvu i sl...

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: uto 24 tra 2007, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo konačno je otvorena stranica www.kristfest.com na kojoj možete pronaći sve što vas zanima o KRISTFESTu 2007. čak je postavljen i forum na koji možete doći komentirati i detaljnije raspraviti sve što vas zanima no ja ću i dalje ovdje napisati sve bitnije stvari. jako sretan

- to troje -

andjelcic
majče

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 11:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... Čuh da biskup baš i ne preporučuje odlazak na Krist fest?! Confused ...

Voliš li me?
Iv 21,17
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 16:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majče napisa:

Opet biskupi imaju riječ.
Jeli možda to biskup Perić jako sretan .

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
majče

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... pa i mislim da bi biskup trebao imati reč!!!! ... Već ako ne preporučuje, sigurno ima jako dobar razlog za to.... !!!!!!!!! Nije to sigurno rekao, bezveze!!!! Evil or Very Mad

Voliš li me?
Iv 21,17
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majče napisa:
... pa i mislim da bi biskup trebao imati reč!!!! ... Već ako ne preporučuje, sigurno ima jako dobar razlog za to.... !!!!!!!!! Nije to sigurno rekao, bezveze!!!! Evil or Very Mad

Pa jel rekao taj razlog? Wink Ako je rekao kao biskup, onda bi se njegova riječ trebala i čut javno...

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majče napisa:

Istina, prve dvije godine se biskup baš nije slagao... no ove godine je drugačije, ove godine je biskup podržao i blagoslovio projekt i sve koji rade na njemu

- to troje -

andjelcic
heartsong

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 17:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

proučila sam izvođače koji će ove godine nastupati, dečke iz October light čak i znam... ajme, odlično kaj tak nekaj ima u hrvatskoj s takvim kalibrom izvođača!!!

Svaka čast inicijatorima i organizatorima!!!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sunshine20

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

potpisujem fratrov post..biskup je podržao Kristfest i blagoslovio...kako i ne bi kad je to festival kršćanske kulture mladih..Wink..i kao što žan kaže čulo bi se da ne podržava Wink

ljudi bit će ooodlično i ove godine...preporučam svima i pozivam sve koji mogu da dođu..ljudi koji su bili prošle godine su oduševljeni.. jako sretan jako sretan jako sretan

vi ste svijetlost svijeta!!!
majče

PostanoPostano: sri 09 svi 2007, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... onda super ... ja samo čuh... Rolling Eyes

Voliš li me?
Iv 21,17
Prethodni postovi: