HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 stu 2019, 1:00. Pogledaj neodgovorene postove
Kristfest u Osijeku
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
fratar

Spol: muško
PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 15:10
PostNaslov : Kristfest u Osijeku
Citiraj i odgovori

KRISTFEST je krenuo kao ideja za Festival suvremene krÅ”Ć¦anske glazbe, moderne gospel glazbe. Po sadržaju i naĆØinu organizacije možemo reƦi da je jedinstven meĆ°u ostalim festivalima sliĆØnog sadržaja u Hrvatskoj. Cilj nam je izgraditi mjesto na kojem bi se mogli okupljati svi u Hrvatskoj koji se bave krÅ”Ć¦anskom glazbom i uĆØiniti ga mjestom dodjele priznanja najzaslužnijima u tekuƦoj godini za ostvarenja na raznim podruĆØjima života bitnim za krÅ”Ć¦ansku vjeru. Takvi festivali postoje u veƦini europskih zemalja. Trenutno smo okrenuti podizanju kvalitete i nivoa moderne krÅ”Ć¦anske glazbe u Hrvatskoj. Nastojimo dovesti po naÅ”em miÅ”ljenju najbolje glazbenike koji sviraju suvremenu krÅ”Ć¦ansku glazbu u zemlji, ali i glazbenike krÅ”Ć¦ane koji ne djeluju na vjerskoj sceni. Ozbiljnom strategijom i velikim marketinÅ”kim djelovanjem radimo na promociji Festivala. TehniĆØki želimo Festival postaviti na razinu koju zahtjeva svaki ozbiljniji festival. Nadamo se postaviti Osijek time kao mjesto u koje Ʀe svraƦati svi renomirani krÅ”Ć¦anski glazbenici koji rade europske turneje. Zato važnim smatramo dovoĆ°enje svjetski poznatih vrhunskih krÅ”Ć¦anskih glazbenika iz cijele Europe i svijeta. Posebno pripremamo za ovu godinu neka iznenaĆ°enja koja se nadamo da Ʀe se ostvariti i razveseliti sve poklonike ā€ždobre glazbe". Želimo da koncerti budu inspiracija mladima koji u svojim crkvenim zajednicama sviraju suvremenu krÅ”Ć¦ansku glazbu i da doprinesu kvalitetnijem razvoju krÅ”Ć¦anske glazbe u Hrvatskoj. Glazba je jezik koji mladi danas najbolje razumiju, stoga im treba navijeÅ”tati EvanĆ°elje na naĆØin kako ga mogu bolje shvatiti i upoznati, da bi ga mogli prihvatiti i životom svjedoĆØiti.

Dragi prijatelji, i ove godine u Osijeku Ʀe se održati ovaj zaista zanimljiv festival!
Ja vam ovdje donosim program ovogodiÅ”enjeg festivala, i nadam se da Ʀu neke vi od vas vidjet u Osijeku izmeĆ°u 22. i 28. 5. ove godine! jako sretan

Ponedjeljak, 22.5
EvanĆ°eoska pentekostna crkva Radosne vijesti ā€“ Donji Grad
19.00 OTVORENJE (zbor crkve Radosne vijesti, framin igrokaz)
20.00 KONCERT (Moses, Kristina, Seekers)

Utorak, 23.5.
Hotel Central ā€“ Centar
19.00 O KRÅ Ć†ANSKOJ GLAZBI (Bono Records & Andrej Grozdanov, HKR)
20.00 KONCERT (Fides, Rivers, Tsefanyah)

Srijeda, 24.5.
Galerija franjevaĆØkog samostana ā€“ TvrĆ°a
11.00 OTVORENJE IZLOŽBE (Tatjana MaleÅ”eviƦ)

Sportska dvorana Zrinjevac - Centar
20.00 KONCERT (Oslo Gospel Choir, NOR; Delirious, ENG)

ƈetvrtak, 25.5.
Kapucinski samostan sv. Jakova ā€“ Centar
11.00 PREDSTAVLJANJE KNJIGE (Juraj KolariƦ: Ekumenska trilogija, Prometej)
FranjevaĆØka crkva sv. Križa ā€“ TvrĆ°a
19.00 EKUMENSKA MOLITVA (Taize)
20.00 KONCERT (zborovi mladih osjeĆØkih župa i krÅ”Ć¦anskih crkava)

Petak, 26.5.
FranjevaĆØki samostan ā€“ TvrĆ°a
09.00 LABIRINT & RADIONICE (MZK & STEP; 2 dana)
Kapucinski samostan sv. Jakova ā€“ Centar
10.00 SAJAM KRÅ Ć†ANSKE KNJIGE
19.00 KONCERT KLASIƈNE GLAZBE
EvanĆ°eoski teoloÅ”ki fakultet ā€“ Donji Grad
20.00 TRIBINA IZ EKUMENIZMA (teolozi krÅ”Ć¦anskih crkava)

Subota, 27.5.
09.00 LABIRINT & RADIONICE (MZK & STEP; 2 dana)
SrednjoÅ”kolsko igraliÅ”te ā€“ TvrĆ°a
10.00 Å PORTSKA NATJECANJA (mladi osjeĆØkih crkava: nogomet, basket, odbojka)
Kino Europa & Kino Urania ā€“ TvrĆ°a
11.00 projekcija IGRANOG I CRTANOG FILMA
Dvorana IsusovaĆØke klasiĆØne gimnazije - TvrĆ°a
19.00 TRIBINA ZA MLADE (Ivica Raguž: O krÅ”Ć¦anskoj erotici, SKAC)
Bastion ā€“ TvrĆ°a
21.00 PREDSTAVA (zajednica lijeĆØenih ovisnika Cenacolo)
22.00 KONCERT (En Face)

NAPOMENE:
1. za Labirint i radionice Step-a i Mladih za Krista (MZK) trebat Ʀe se prijaviti zbog lakÅ”e organizacije.
2. koncert u srijedu se plaƦa (60 kn, 10 ulaznica-svaka po 50 kn) i možda u utorak (20 kn) sve ostalo je besplatno
3. postoji moguƦnost noƦenja u Osijeku, najvjerojatnije u vreƦama za spavanje
4. predstava Cenacola je Ā«UskrsnuƦeĀ»
5. prijaÅ”nje najave Kristfesta obuhvaƦale su i nedjelju, ali zbog nogometne utakmice Hrvatska ā€“ Iran u Osijeku i koncerta M. Å kore nakon, organizatori su samo pomaknuli sportska natjecanja i kino sa nedjelje na subotu
6. ulaznica za kino: ista kao na koncert u srijedu, ali mogu uƦi samo prvih 600 (350+250) koji se prijave najvjerojatnije na radiju
7. linkovi: mladi za krista (labirint) www.mzk.hr
studentski evanĆ°eoski pokret www.step.hr
www.delirious.co.uk
www.franjevci.com
i naravno www.kristfest.com koja Ʀe uskoro biti obnovljena tj. osvježena za ovu godinu

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
mlado

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 16:50
PostNaslov : Re: KRISTFEST 2006. - OSIJEK 22.-28. svibnja 2006.
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
Sportska dvorana Zrinjevac - Centar
20.00 KONCERT (Oslo Gospel Choir, NOR; Delirious, ENG)

Pozivam sve ljude da obavezno posjete ovaj sjajni dogaĆ°aj. KonaĆØno možemo i u Hrvatskoj vidjeti Å”to to znaĆØi suvremena krÅ”Ć¦anska glazba. Gostuje velika grupa Delirious? koja je ostavila veliki trag u razvoju suvremene krÅ”Ć¦anske glazbe, a karijera im ne pokazuje znakove posustajanja.

Ovo je prvi pravi veliki krÅ”Ć¦anski koncert u Hrvatskoj. Hvala Bogu i organizatorima koji su nam omoguƦili ovaj koncert.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pet 28 tra 2006, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DoŔlo je do nekih manjih izmjena u programu:
ponedjeljak: umjesto Moses, Kristina i Seekers, sad je October light i Tsefanyah
utorak: umjesto Fides, Rivers, Tsefanyah sad je Moses, Kristina, Fides
Rivers Ʀe biti u subotu sa Enface-om.

I joÅ” neki dodatci:
Koncert osjeĆØkih župa Ʀe biti u župi Sv. Mihaela u tvrĆ°i, a ne FraanjevaĆØkoj crkvi.
Sajam krÅ”Ć¦anske knjige takoĆ°er traje 2 dana
KlasiĆØni koncert - nastupa Komorni duo Plaggiatiano
Tribina iz ekumenizma - tema je "Ekumenizam:Imperativ"
Crtani i igrani film: Oliver Twist i Tko je smjestio Crvenkapici

JoÅ” neki linkovi:
www.octoberlight.net (reĆØeno mi je da su zapravo Seekers Planet promjenili ime u October Light)
www.jazzgospel.com
www.ogc.no
www.en-face.com
www.sveti-duh.hr
www.bonorecords.com

- to troje -

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: čet 04 svi 2006, 21:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JoÅ” jedna informacija! jako sretan
Ulaznice za koncert u srijedu(koje vam vrijede i za filmove u kinu) Ʀe se moƦi naruĆØiti i nabaviti u svim Verbumovim knjižarama, a sutra Ʀu napisati na kojim joÅ” mjestima, nemam trenutno tu inforamciju ovdje! BVB!

JoÅ” jednom ponavljam, organizirat Ʀemo i smjeÅ”taj za ljude koji bi htjeli ostati na viÅ”e dana., doĆ°ite nam u Osijek Wink jako sretan andjelcic
Bilo bi lijepo kad bi se dogovorili, pa napravili neki forumaŔi susret u Osijeku povodom Kristfesta... Wink

- to troje -

andjelcic
davorseljan

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 8:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
JoÅ” jedna informacija! jako sretan
Ulaznice za koncert u srijedu(koje vam vrijede i za filmove u kinu) Ʀe se moƦi naruĆØiti i nabaviti u svim Verbumovim knjižarama, a sutra Ʀu napisati na kojim joÅ” mjestima, nemam trenutno tu inforamciju ovdje! BVB!

JoÅ” jednom ponavljam, organizirat Ʀemo i smjeÅ”taj za ljude koji bi htjeli ostati na viÅ”e dana., doĆ°ite nam u Osijek Wink jako sretan andjelcic
Bilo bi lijepo kad bi se dogovorili, pa napravili neki forumaŔi susret u Osijeku povodom Kristfesta... Wink

Slažem se fratar.
Ja Ʀu možda uzeti stari godiÅ”nji koji i ovako moram iskoristiti.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 10:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

stranica www.kristfest.com je konaĆØno obnovljena i na njoj možete naƦi SVE informacije u vezi dogaĆ°anja na festivalu Wink

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: sub 20 svi 2006, 7:24
PostNaslov : KRISTFEST Admin
Citiraj i odgovori

U slijedeƦa dva sata odgovaramo na pitanja!

Možete pitati Ŕto god želite!

Ili nam poŔaljite mail : slaven@kristfest.com

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: ned 28 svi 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo i joÅ” jedan KRISTFEST je gotov, mislim da je ovo bio ne samo jedan velik dogaĆ°aj za Osijek nego i za cijelu Hrvatsku! jako sretan a nagodinu Ʀe biti joÅ” i bolje.... jako sretan jako sretan

Oko 2000 ljudi je napunilo dvoranu Zrinjevac u Osijek u na koncertu najboljeg i Europskog gospel zbora OSLO GOSPEL CHOIR i najbolje krÅ”Ć¦anske rock grupe DELIRIOUS?, a i ostali koncerti i dogaĆ°aji su bili maksimalno posjeƦeni, posebno bi izdvojio joÅ” i koncert OsjeĆØkih Župnih Zborova koji su isto tako napunili crkvu sv. Mihaela u Osijeku te svojim glasovima oduÅ”evili sve sudionike Kristfesta... mogao bi joÅ” dalje nabrajati, zaista je bilo VELIƈANSTVENO i svi koji su bili na bilo kojem od dogaĆ°anja su bili prezadovoljni,...
Svima koji nisu bili.... mogu samo reƦi doĆ°ite nagodinu, neƦe vam biti žao!!!!! Wink
jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: pon 26 ožu 2007, 22:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi, priprema se Kristfest 2007. jako sretan Ove godine u potpuno drugaĆØijem svjetlu s fenomenalnim svjetskim i hrvatskim grupama krÅ”Ć¦anske glazbe, ali ove godine i s naglaskom na franjevaÅ”tu i sv. Franji...
pogledajte na www.kristfest.com, a ja Ʀu se do kraja tjedna potruditi i napisati joÅ” novih i uzbudljivih informacija o tome Å”to nas ĆØeka na Kristfestu 2007.

- to troje -

andjelcic
Alen

PostanoPostano: uto 27 ožu 2007, 17:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedva ĆØekam Kristfest ove godine!! ProÅ”li je bio stvarno nezaboravan, nadam se da Ʀe takav biti i ove godine! jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sub 31 ožu 2007, 22:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

- to troje -

andjelcic
Maki

PostanoPostano: ned 01 tra 2007, 0:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A ĆØekaj kada bi dolazili na jedan dan kolika bi bila karta? Recimo za petak ili subotu.
logica

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 tra 2007, 19:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ah, zaŔto je Osijek tako daleko od Zadra place

Ti me rukom svojom nosiŔ, o Bože moj.
Gledam, ime moje piŔe na dlanu tvom.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pet 06 tra 2007, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Maki napisa:
A ĆØekaj kada bi dolazili na jedan dan kolika bi bila karta? Recimo za petak ili subotu.

To Ʀu morati provjeriti, nisam siguran, no treba imati na umu da je to ulaznica za 15 Koncerata tj. 5 ako budeÅ” dolazio na sam jedan dan, Å”to je je joÅ” uvijek kad malo razmisliÅ” priliĆØno povoljno... (Usporedbe radi, koncert Olivera DragojeviƦa u HNK-u je 200 Kn)

logica napisa:
Ah, zaŔto je Osijek tako daleko od Zadra place

mislim da Ʀe biti organizirano s busevima iz tih krajeva dolazak i smjeÅ”taj u Osijeku, tj. znam da dolaze nekoliko Frama iz BiH(mislim iz Tuzle) i Dalmacije no neznam toĆØno odakle, probat Ʀu se raspitati ak te zanima

- to troje -

andjelcic
Gogi

PostanoPostano: sub 21 tra 2007, 11:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja i jos neki probat cemo napunit jedan bus za Kristfest iz Splita. Ako ne, mozda bi se mogli priŔtekat s nekom grupom iz Zg. Šteta sto je odmah iduci tjedan Nacionalni susret frame, pa je vecini framaŔa nezgodno iz Splita posjetit Osijek i Rijeku u 10 dana.

Cujem da je smjestaj rjeÅ”en. Zanima me gdje bi tocno bili, dal nam trebaju vreƦe i sl? Hoce li se moc posjetit Vukovar, Ovcara i sl?
Hoce li bit kakve radionice preko dana?

Cujemo se!

Primit Ʀete snagu,
Duh Sveti siƦi ce na vas
i bit Ʀete mi svjedoci,
sve do na kraj svijeta!
Dj 1, 8
fratar

PostanoPostano: ned 22 tra 2007, 11:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Ja i jos neki probat cemo napunit jedan bus za Kristfest iz Splita. Ako ne, mozda bi se mogli priŔtekat s nekom grupom iz Zg. Šteta sto je odmah iduci tjedan Nacionalni susret frame, pa je vecini framaŔa nezgodno iz Splita posjetit Osijek i Rijeku u 10 dana.

Cujem da je smjestaj rjeÅ”en. Zanima me gdje bi tocno bili, dal nam trebaju vreƦe i sl? Hoce li se moc posjetit Vukovar, Ovcara i sl?
Hoce li bit kakve radionice preko dana?

Cujemo se!

Bit cete smjesteni u zupama po obiteljima, neznam tocno o kojim zupama se radi, ali mislim da nece biti predaleko od samog mjesta dogadjanja.
Sto se tice posjete Vukovaru, Ovcari i sl. mislim da to ovisi o tom kak se vi dogovrite, iako mislim da ce biti neki obilazak grada Osijeka.
Radionice ce biti, znam da ce biti u Labirint, gore sam vec napisao da ce biti otvorena kapelica za cjelodnevnu molitvu i sl...

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: uto 24 tra 2007, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo konaĆØno je otvorena stranica www.kristfest.com na kojoj možete pronaƦi sve Å”to vas zanima o KRISTFESTu 2007. ĆØak je postavljen i forum na koji možete doƦi komentirati i detaljnije raspraviti sve Å”to vas zanima no ja Ʀu i dalje ovdje napisati sve bitnije stvari. jako sretan

- to troje -

andjelcic
majĆØe

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 11:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... ƈuh da biskup baÅ” i ne preporuĆØuje odlazak na Krist fest?! Confused ...

VoliÅ” li me?
Iv 21,17
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 06 svi 2007, 16:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majĆØe napisa:

Opet biskupi imaju rijeĆØ.
Jeli možda to biskup PeriƦ jako sretan .

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
majĆØe

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... pa i mislim da bi biskup trebao imati reĆØ!!!! ... VeƦ ako ne preporuĆØuje, sigurno ima jako dobar razlog za to.... !!!!!!!!! Nije to sigurno rekao, bezveze!!!! Evil or Very Mad

VoliÅ” li me?
Iv 21,17
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pon 07 svi 2007, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majĆØe napisa:
... pa i mislim da bi biskup trebao imati reĆØ!!!! ... VeƦ ako ne preporuĆØuje, sigurno ima jako dobar razlog za to.... !!!!!!!!! Nije to sigurno rekao, bezveze!!!! Evil or Very Mad

Pa jel rekao taj razlog? Wink Ako je rekao kao biskup, onda bi se njegova rijeĆØ trebala i ĆØut javno...

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
fratar

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 17:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

majĆØe napisa:

Istina, prve dvije godine se biskup baÅ” nije slagao... no ove godine je drugaĆØije, ove godine je biskup podržao i blagoslovio projekt i sve koji rade na njemu

- to troje -

andjelcic
heartsong

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 17:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prouĆØila sam izvoĆ°aĆØe koji Ʀe ove godine nastupati, deĆØke iz October light ĆØak i znam... ajme, odliĆØno kaj tak nekaj ima u hrvatskoj s takvim kalibrom izvoĆ°aĆØa!!!

Svaka ĆØast inicijatorima i organizatorima!!!

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
sunshine20

PostanoPostano: uto 08 svi 2007, 20:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

potpisujem fratrov post..biskup je podržao Kristfest i blagoslovio...kako i ne bi kad je to festival krÅ”Ć¦anske kulture mladih..Wink..i kao Å”to žan kaže ĆØulo bi se da ne podržava Wink

ljudi bit Ʀe ooodliĆØno i ove godine...preporuĆØam svima i pozivam sve koji mogu da doĆ°u..ljudi koji su bili proÅ”le godine su oduÅ”evljeni.. jako sretan jako sretan jako sretan

vi ste svijetlost svijeta!!!
majĆØe

PostanoPostano: sri 09 svi 2007, 11:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

... onda super ... ja samo ĆØuh... Rolling Eyes

VoliÅ” li me?
Iv 21,17
Prethodni postovi: