HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 14 stu 2019, 4:55. Pogledaj neodgovorene postove
Kristfest u Osijeku
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sunshine20

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 19 svi 2007, 9:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo i prvih dojmova
emanul-odliĆØan
fides-razoĆØaravajuƦ,da nisam bila na dužnosti zaspala bi
sarah kelly-fenomenalna
moya brennan-sviĆ°a mi se
DJ andy hunter-neopisivo dobar,tolko je podigo atmosferu da su plesali ljudi za koje ja znam da inaĆØe nikad ne pleÅ”u...

veĆØeras jedva ĆØekam gospel zbor iz londona...

a sutraa........rock veĆØer...

vi ste svijetlost svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: ned 20 svi 2007, 13:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

.................

Zadnja promjena: osjecanka; uto 22 svi 2007, 14:45; ukupno mijenjano 1 put.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
mrvica85

PostanoPostano: pon 21 svi 2007, 11:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudi kristfest je bio zakon...upravo smo se vratili iz Osijeka... jako sretan

NiÅ”ta ne vuĆØe tako snažno i ne povezuje tako ĆØvrsto kao tanka nit ljubavi.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sunshine20

PostanoPostano: pon 21 svi 2007, 17:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hvala vam svima koji ste doŔli.....

meni je bilo stvaarno odliĆØno i nezaboravno...nadam se da se vidimo i slijedeƦe godine jako sretan

osjecanka

PostanoPostano: pon 21 svi 2007, 18:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

.................................

Zadnja promjena: osjecanka; uto 22 svi 2007, 14:45; ukupno mijenjano 1 put.

Svi smo mi andjeli sa samo jednim krilom, moramo se zagrliti da bismo mogli letjeti!
sunshine20

PostanoPostano: pon 21 svi 2007, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

budem to predložila Ŕto si rekla..Wink

fratar

Spol: muško
PostanoPostano: sub 05 tra 2008, 14:38
PostNaslov : KRISTFEST 2008
Citiraj i odgovori

Dragi prijatelji i ljubitelji moderne krÅ”Ć¦anske glazbe!
Želim samo skrenuti pažnju na to da uskoro dolazi KRISTFEST 2008.
(22.-25. 05. 2008.)
Ove godine nam dolaze:
PRAISE OF THE LORD GOSPEL CHOIR(Italija)
LEAF(Poljska)
KRISTINA(Rijeka)
NOVO SVITANJE(Zagreb)
ŽELJKA MARINOVIƆ i ƈEDO ANTOLIƆ(Zagreb)
i mnogi drugi.....

Ove godine možda manje spektakularno ali joŔ uvijek vam nudimo vrhunski program, jedinstven u Hrvatskoj, uskoro viŔe na http://www.kristfest.com/

(ĆØuo sam da Ʀe ove godine biti nekih vrlo kvalitetnih radionica i neÅ”to viÅ”e duhovnih sadržaja)

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: sub 05 tra 2008, 16:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nadam se da ce ovaj put biti malo bolje stanje sa ulaznicama. Prosle godine se morala kupiti karta za sva tri dana. Embarassed Doduse dobila sam kartu (hvala kapelanu, pardon zupnom vikaru). Bilo je odlicno!

fratar

PostanoPostano: ned 06 tra 2008, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osjecanka napisa:
Nadam se da ce ovaj put biti malo bolje stanje sa ulaznicama. Prosle godine se morala kupiti karta za sva tri dana. Embarassed Doduse dobila sam kartu (hvala kapelanu, pardon zupnom vikaru). Bilo je odlicno!

JoÅ” je rano za govorit kako Ʀe ove godine bit sa ulaznicama, ali ja joÅ” uvijek tvrdim da je 120kn za 15 koncerata vrhunskih izvoĆ°aĆØa povoljno, razmisli samo treba te ljude dovesti ovamo, smjestit ih, nahraniti, a za domaƦe glazbenike, dakle za samo jedan koncert platiÅ” 50-250kn
cijena pojedinaĆØnog koncerta proÅ”le godine iznosila bi 8kn tj. 24kn ako si doÅ”la na samo jedan dan.
Wink Wink Wink

- to troje -

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: pon 07 tra 2008, 5:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanima me smjeŔtaj u Osjeku za vrijeme Kristfesta.
Dali je moguƦe jer bi ove godine bio na cijelom festivalu i doÅ”ao bi kao press.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
osjecanka

PostanoPostano: pon 07 tra 2008, 8:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
osjecanka napisa:

JoÅ” je rano za govorit kako Ʀe ove godine bit sa ulaznicama, ali ja joÅ” uvijek tvrdim da je 120kn za 15 koncerata vrhunskih izvoĆ°aĆØa povoljno, razmisli samo treba te ljude dovesti ovamo, smjestit ih, nahraniti, a za domaƦe glazbenike, dakle za samo jedan koncert platiÅ” 50-250kn
cijena pojedinaĆØnog koncerta proÅ”le godine iznosila bi 8kn tj. 24kn ako si doÅ”la na samo jedan dan.
Wink Wink Wink

Nisam ja mislila za cijenu za sve koncerte ukupno, vec znam, da su neki ljudi htjeli doci samo jedan dan, a ne ostale.

fratar

PostanoPostano: pon 07 tra 2008, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

davorseljan napisa:
Zanima me smjeŔtaj u Osjeku za vrijeme Kristfesta.
Dali je moguƦe jer bi ove godine bio na cijelom festivalu i doÅ”ao bi kao press.

Ja ti joÅ” niÅ” neznam, ove godine nisam u organizaciji, al mogu se raspitat pa ti joÅ” javim
osjecanka napisa:
Nisam ja mislila za cijenu za sve koncerte ukupno, vec znam, da su neki ljudi htjeli doci samo jedan dan, a ne ostale.

Pa mogli su doƦi, ali je svejedno bila 120kn, samo se o tome radilo, sa tom ulaznicom si mogao doƦi na sva tri dana ili samo jedan ili dva kak je tko htio

- to troje -

andjelcic
davorseljan

PostanoPostano: uto 08 tra 2008, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imam joŔ 9 dana starog godiŔnjeg odmora tako da bi ovo dobro doŔlo da se malo maknem iz Zagreba.
U Osijek bi doŔao kao novinar.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
M-o-S

PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 13:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da ja pitam... a ka d je krist fest u nas?? kojih dana? fala jako sretan

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
fratar

PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 14:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa to sam veƦ napisao od 22. do 25. 5. 2008 Wink

- to troje -

andjelcic
fratar

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 12:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo malo detaljnije o KF2008 jako sretan
i nezaboravite posjetiti http://www.kristfest.com

K R I S T F E S T 2 0 0 8.
KrÅ”Ć¦anski festival mladih
Prijedlog projekta
Moto: Slavi Gospodina!
Vrijeme i mjesto održavanja: Osijek - TvrĆ°a, 22. ā€“ 25. svibnja. 2008.
Opis projekta:
BuduƦi da je Kristfest veƦ tradicionalan, prepoznatljiv je kao:
Ekumenski, jer je otvoren prema svim Crkvama i crkvenim zajednicama.
MeĆ°unarodni, jer su sudionici iz inozemstva i Hrvatske.
Poseban je, jer glazbenici dolaze na poziv, koncerti se održavaju uživo te festival promiĆØe i svekolikoj javnosti predstavlja suvremenu krÅ”Ć¦ansku glazbu.

Kao medij prenoÅ”enja poruke evanĆ°elja Kristfest koristi moderne izriĆØaje privlaĆØne i primjerene mladom ĆØovjeku. Kristfest pri tome stavlja naglasak na ĆØetiri aspekta:

1.RijeĆØ: (govor) predavanja, okrugli stolovi, tribine
2.Djelo: (kreacija) radionice
3.UmjetniĆØki izriĆØaj: pjesme, duhovna glazba (naglasak je na glazbenom izriĆØaju, ali ne iskljuĆØuje niti druge oblike umjetniĆØkog izražavanja poput likovnog, plesnog, dramskog itd.)
4.Osobno svjedoĆØenje vjere: glazbenici, umjetnici, predavaĆØi, sudionici tribina i okruglih stolova svjedoĆØe o svom vlastitom krÅ”Ć¦anskom putu.

Ciljevi projekta:
1.Evangelizacija svih dobnih skupina, a osobito mladih.
2.Popularizacija suvremene krÅ”Ć¦anske glazbe.
3.Razvijanje i podupiranje ekumenskog dijaloga i upoznavanja.
4.Susreti krÅ”Ć¦anskih umjetnika iz razliĆØitih zemalja svijeta, njihovo upoznavanje te kroz ostvarene kontakte unapreĆ°ivanje vlastitog umjetniĆØkog rada.
5.Sajam krÅ”Ć¦anskih knjiga i popularizacija krÅ”Ć¦anske literature.

Raspored dogaĆ°anja na Kristfestu 2008.

22. 05. 2008. ā€“ ƈetvrtak
20.00 - 21.30 ā€“ Otvorenje Kristfesta
(SvijeƦe zapaljene u obliku križa u dvoriÅ”tu franjevaĆØkog samostana; možda neka kombinacija sa djecom i balonima;)
Pozdravi
Pozdravna rijeĆØ organizatora festivala
Pozdravna rijeĆØ pokrovitelja
Pozdravna rijeĆØ predstavnika ekumenskog povjerenstva
Nastup zborova:
MjeŔoviti zbor župa sv. Luke
Zbor mladih župe sv. Luke
Zbora pravoslavne Crkve (treba odrediti)!
Nastup zbora ā€žNeboā€œ iz Zagreba
23. 05. 2008. ā€“ Petak
Program Kristfesta 2008. u petak poĆØinje prije podne u 9,00 sati u crkvi sv. Mihovila u TvrĆ°i. Nakon uvodnog obraƦanja i prigodnog duhovnog nagovora fra Maria KnezoviƦa sudionici Ʀe se po osobnom izboru rasporediti po radionicama.
9,00 ā€“ Uvod u dan i duhovni nagovor
Nagovor drži: fra Mario KnezoviƦ
Mjesto održavanja: Crkva sv. Mihovila, TvrĆ°a
10:00-12:00 - Radionice
15:30-17:00 - Radionice
Radionice petkom tematski su odvojene i nevezane jedna s drugom.

Radionica 1: Ā½Mladi i ekumenizam: Europa i miĀ½ /pozvati srednje Å”kole i gimnazije/Radionica se sastoji od uvodne prezentacije koja obraĆ°uje dokumente mladih s Europskog ekumenskog skupa u Sibiu i skupa u Strasbourgu na kojem je potpisana Carta Oecumenica. UkljuĆØuje i kratko predstavljanje glavne ekumenske organizacije mladih te njihove ogranke u Hrvatskoj. Nakon uvoda mladi Ʀe u grupama razgovarati o svojem ekumenskom angažmanu na lokalnoj razini te idejama kako u naÅ”oj zemlji poveƦati svijest u svojoj generaciji o potrebi oživljavanja konkretnih inicijativa kod nas. U zajedniĆØkoj raspravi može se donijeti mala zajedniĆØka rezolucija kao znak dobre volje i izraz želje da se neÅ”to konkretno pokrene.
Voditelj radionice: Petra PajdakoviƦ Sebek (14. 04. nove informacije)
Mjesto održavanja: isusovaĆØka gimnazija

Radionica 2: Ā½TaizĆ© duhovnost i ekumenski putĀ½ /pozvati mlade iz župa, pjevaĆØi i ĆØitaĆØi/Cilj radionice je upoznati zajednicu iz TaizĆ©a, molitvu, pjesme, tiÅ”inu i ikone koje oznaĆØavaju '' duhovnost TaizĆ©a''. ZajedniĆØka molitva, obraƦenje srca i meĆ°usobno upoznavanje jesu važna naĆØela ekumenizma. Kako izgleda ekumenizam u praksi, u životu zajednice iz TaizĆ©a, na susretima koji organiziraju saznajte kroz ovu radionicu!
Voditelj radionice: Matko Ujvary Ceh
Mjesto održavanja: isusovaĆØka gimnazija
Maksimalan broj sudionika: 50 uĆØesnika

Radionica 3: Ā½Identitet Isusa Krista - tko je IsusĀ½. /pozvati druge krÅ”Ć¦anske zajednice protestantske pravoslavne.. (studenti)/ Radionicu organizira Momir ā€“ STEP/Radionica je za studente i starije srednjoÅ”kolce. Cilj je upoznavanje osobe Isusa Krista kroz interaktivnu radionicu i biblijski tekst EvanĆ°elja po Marku. Usporedba naÅ”e individualne slike o Isusu i Isusa kakav je prikazan u Bibliji. Nakon zajedniĆØkog uvoda sudionici se dijele na manje grupe (10-ak osoba). Svaki sudionik dobiva jedno EvanĆ°elje na poklon.
Voditelj radionice: STEP ā€“ grupa mladih
Mjesto održavanja: kapelica franjevaĆØkog samostana
Brij sudionika 50 ā€“ 60

Radionica 4: Ā½Ponesimo svijetlo u naÅ” domĀ½. /za djecu predÅ”kolskog osnovno-Å”kolskog uzrasta/Radionica ima za svrhu omoguƦiti svakoj osobi napraviti svoju svijeƦu koju može ponijeti kuƦi. Radionica je otvorenog tipa i korisnici se mogu prikljuĆØiti radionici u bilo kojem trenutku te ostati dijelom radionice do izrade svoje osobne svijeƦe.
Voditelj radionice: Udruga za rad s mladima 'Breza'
Mjesto održavanja: dvoriÅ”te franjevaĆØkog samostana

Radionica 5: ā€žFotoaparatom svjedoĆØimo vjeruā€œ
U radionicu su pozvani fotoamateri, razliĆØite dobi. Treba imati digitalni fotoaparat i dobru volju za sudjelovanje u radionici. Brij sudionika Ʀe se odrediti naknadno.

Radionica 6: Ā½LabirintĀ½.
Ovaj je Labirint interaktivno duhovno iskustvo ispunjeno aktivnostima koje pomažu da se usredotoĆØimo na aspekte naÅ”eg duhovnog putovanja s Bogom. Podijeljen je na tri glavna dijela: otpuÅ”tanje, usredotoĆØavanje i utjelovljavanje, odnosno put prema srediÅ”tu, srediÅ”te i put od srediÅ”ta prema izlazu. Na putovanju prema srediÅ”tu razmiÅ”ljamo o otpuÅ”tanju onog Å”to nas prijeĆØi da ostvarimo odnos s Bogom i drugim ljudima. SrediÅ”te je mjesto gdje nam se pruža moguƦnost molitve i opuÅ”tanja u Božjoj prisutnosti. Putovanje prema izlazu služi razmiÅ”ljanju o tome kako susret s Bogom utjeĆØe na naÅ” odnos prema samima sebi, drugim ljudima i planetu (Božjem stvorenju).
Otvorena je 23. i 24. svibnja.
Voditelj radionice: grupa mladih
Mjesto održavanja: blagovaonica 1 franjevaĆØkog samostana

20.00 ā€“ 21.30 ā€“ Koncert 1: Ā½KristinaĀ½ (Rijeka, Hrvatska)
21.30 ā€“ 23.00 ā€“ Koncert 2: Ā½Novo svitanjeĀ½ (Zagreb, Hrvatska)
Mjesto održavanja: DvoriÅ”te franjevaĆØkog samostana
24. 05. 2008. ā€“ Subota
Program Kristfesta 2008. u subotu zapoĆØinje, kao i dan ranije u petak, prije podne u 10,00 sati u crkvi sv. Mihovila u TvrĆ°i. Duhovni nagovor održat Ʀe fra Mario KnezoviƦ, a tema Ʀe prigodno naÅ”oj biskupijskoj godini biti krÅ”Ć¦anska obitelj.
10.00 ā€“ Duhovni nagovor. Tema: Ā½KrÅ”Ć¦anska obiteljĀ½ Predavanje popratiti pjesmama mladih iz razliĆØitih gradova.
Nagovor drži: fra Mario KnezoviƦ
Mjesto održavanja: Crkva sv. Mihaela
12.00 ā€“ otvorenje izložbe u Galeriji franjevaĆØkog samostana. Na otvorenju svira violinist iz Srijema.
IZLET /za goste/ TuristiĆØko upoznavanje Osijeka i okolice
20.00 ā€“ 21.30 ā€“ Koncert 3: Ā½Praise the Lord Gospel ChoirĀ½ (Milano, Italija)
21.30 ā€“ 23.00 ā€“ Koncert 4: Ā½LeafĀ½ (Poljska)
25. 05. 2008. ā€“ Nedjelja
Kontemplacija:
14.00 ā€“ 17.00 - Ā½KrÅ”Ć¦anska Å”utnjaĀ½ - Susresti Boga u tiÅ”ini
- Dokumentarni film o kartuzijancima Ā½Velika tiÅ”inaĀ½ -u galeriji Waldinger
- Adoracija, klanjanje pred presvetim
- Prigoda za duhovni razgovor i/ili ispovijed
Mjesto održavanja: Crkva sv. Križa
18.00 ā€“ Sveta misa u franjevaĆØkoj crkvi
20.00 ā€“ 21.30 ā€“ Koncert 5. Željka MatinoviƦ i ƈedo AntoliƦ
22.00 ā€“ Zatvaranje Kristfesta
ZavrÅ”na rijeĆØ organizatora
Dramska predstava Ā½LifehouseĀ½ (voditelj Igor GrubiÅ”iƦ)
Sajam krÅ”Ć¦anske knjige
Kao posebna manifestacija unutar Kristfesta organizirat Ʀe se Sajam krÅ”Ć¦anske knjige. Sajam Ʀe biti otvoren u petak, 23. i subotu, 24. tijekom prijepodneva i poslijepodneva. Knjige, CD-i, DVD-i, razliĆØiti suveniri i nabožni predmeti moƦi Ʀe se nabaviti na sajmu po popustu ā€“ tj. po povoljnijim cijenama, nego bi to bio sluĆØaj u stalnoj prodaji. Na sajmu Ʀe se moƦi kupiti i predmeti koje izraĆ°uju krÅ”Ć¦ani u misijskim zemljama te se na taj naĆØin može izravno poduprijeti misijski rad.

- to troje -

andjelcic
osjecanka

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 15:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mene zanima ovaj koncert zborova, d ali je to konacni popis ili ce se jos neki zborovi pozvati? Jer je tako nesto bilo prije dvije godine!

mala_ive21

PostanoPostano: sub 19 tra 2008, 16:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lani mi je popis izvoĆ°aĆØa puuuuno bolje izgledao bend
nadala sam se vidjeti neki žeÅ”Ć¦i bend kao Å”to je lani bilo .... Laughing

ove godine to postaje malo drugaĆØije,radionice,druženja...
super je to,podržavam ideju,samo....
ja to nekako drugaĆØije zamiÅ”ljam.
malo mi u svemu tome ima glazbe,....Ima joÅ” svjetskih imena na ĆØijem bi se dolasku trebalo poraditi. Laughing

navijam za sacred warrior slijedeƦe godine bend

.. kako bismo mogli uživati u nekoj stvari, ako je ne bismo ljubili? Ljubav prethodi i nadi. Jer nadamo se samo onome Ŕto ljubimo. Ljubav prethodi i mržnji. Jer mi mrzimo zlo samo za volju ljubavi koju gajimo prema dobru. (Franjo SaleŔki, Teotim)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
fratar

PostanoPostano: ned 20 tra 2008, 22:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

osjecanka napisa:
Mene zanima ovaj koncert zborova, d ali je to konacni popis ili ce se jos neki zborovi pozvati? Jer je tako nesto bilo prije dvije godine!

Da to je konaĆØan popis, bit Ʀe joÅ” manje poznatih domaƦih(iz BiH te dolje iz Dalmacije) "predgrupa" koje Ʀe svirati prije glavnih koncerata
mala_ive21 napisa:
Lani mi je popis izvoĆ°aĆØa puuuuno bolje izgledao bend
nadala sam se vidjeti neki žeÅ”Ć¦i bend kao Å”to je lani bilo .... Laughing

ove godine to postaje malo drugaĆØije,radionice,druženja...
super je to,podržavam ideju,samo....
ja to nekako drugaĆØije zamiÅ”ljam.
malo mi u svemu tome ima glazbe,....Ima joÅ” svjetskih imena na ĆØijem bi se dolasku trebalo poraditi. Laughing

navijam za sacred warrior slijedeƦe godine bend

E to ti je ove godine tako iz par jednostavnih razloga, dakle Kristfest je festival krÅ”Ć¦anske glazbe i kulture stoga poÅ”to smo malo zanemarili ovaj kulturni dio odluĆØili smo se malo viÅ”e staviti naglasak na to ove godine, a Å”to se tiĆØe koncerata, ove godine je malo manje spektakularno jer cilj je privuƦi domaƦu publiku koja joÅ” nije upoznata sa mnogim svjetskim izvoĆ°aĆØima, pa smo odluĆØili malo usporiti....
a osim toga ovo je tek 4. festival, tko zna Å”to nas joÅ” ĆØeka na u buduƦnosti Wink

- to troje -

andjelcic
davorseljan

PostanoPostano: pon 21 tra 2008, 9:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja razmiÅ”lajm doĆØi u Osijek na festival. Ako uspijem stižem u petak naveĆØer.

U radu je spas.
fratar

PostanoPostano: uto 24 vel 2009, 23:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo vam prenosim post sa ƐakovaĆØko-OsijeĆØke nadbiskupije Smile
spvh napisa:
Ove godine, od 14. do 16. svibnja, Grad Osijek i Udruga za promicanje krÅ”Ć¦anske kulture ā€žMIR I DOBROā€œ organiziraju veƦ tradicionalni Festival krÅ”Ć¦anske kulture i suvremene krÅ”Ć¦anske glazbe KRISTFEST.

To je peti po redu Festival koji promovira krÅ”Ć¦ansku kulturu, a u glazbenom dijelu promiĆØe suvremenu krÅ”Ć¦ansku glazbu. Održava se u baroknoj TvrĆ°i. Festival je svojim programom namijenjen svim krÅ”Ć¦anima, a posebice mladima.

BuduƦi da je veƦ tradicionalan prepoznatljiv je kao:
Ekumenski, jer je otvoren prema svim Crkvama i crkvenim zajednicama.
MeĆ°unarodni, jer su sudionici iz inozemstva i Hrvatske.
Poseban je, jer glazbenici dolaze na poziv, koncerti se održavaju uživo a glazbenici prenose mladima svoje iskustvo susreta s Bogom.
Festival je pastoralnog, odgojnog i preventivnog karaktera.

Ciljevi Kristfesta su:
mladima na njima prihvatljiv i razumljiv naĆØin približiti osobu Isusa Krista, za njega ih oduÅ”eviti i usmjeriti ih prema krÅ”Ć¦anskim vrijednostima koje mogu osmisliti ljudski život, prenijeti im jezikom suvremene krÅ”Ć¦anske glazbe (gospel, rap, pop-rock), jezikom koji mladi dobro razumiju, pozitivne poruke jednakopravnosti, nenasilja, mira, ljubavi, jedinstva meĆ°u ljudima i zaÅ”tititi ih od negativnih utjecaja ovisnosti o drogi, alkoholu, cigaretama, nemoralu i lijeĆØiti joÅ” uvijek prisutne traume i duÅ”evne rane nastale kao posljedice rata.
Ovi se ciljevi ostvaruju kroz dobro organizirane radionice koje se održavaju dva puna dana.

Iako se ovakvi festivali veƦ duže vremena organiziraju diljem Europe on je u Hrvatskoj jedinstven kulturni dogaĆ°aj pa su od samog poĆØetka za njegovu organizaciju veliko zanimanje pokazali grad Osijek, OsjeĆØko-baranjska županija, vjerske zajednice te ustanove koje se brinu o obrazovanju i odgoju mladih.

Ove godine glavni gosti na Kristfestu bit Ʀe poznata glazbena grupa Gen Rosso iz Italije. Oni su u moguƦnosti ostvariti sve ciljeve koji se od festivala oĆØekuju. Sa svojim programom veƦ su gostovali po ĆØitavom svijetu. K nama dolaze u vrijeme kada se u Hrvatskoj Å”iri nasilje posebno meĆ°u mladima Å”to zabrinjava naÅ”u druÅ”tvenu javnost. Odgovorni za odgoj mladih, pa i sami mladi nastoje se na razliĆØite naĆØine suprotstaviti tom rastuƦem zlu Å”to je hvalevrijedno. MeĆ°utim uvjereni smo da Ʀe nastup glazbene grupe Gen Rosso, kroz svoje radionice (ukljuĆØeno je 300 mladih), koncerte, a pogotovu mjuzikl JAKI BEZ NASILJA biti snažan poticaj da se mladi odluĆØe za nenasilje i da prihvate sve pozitivne sadržaje koje im nudi kompletan projekt KRISTFESTA.

Video najava Kristfesta 2009.:

- to troje -

andjelcic
davorseljan

PostanoPostano: čet 26 vel 2009, 15:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja Ʀu ove godine sigurno doƦi. Barem preko vikenda.

U radu je spas.
fratar

PostanoPostano: ned 24 svi 2009, 11:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Želim sam reƦi, ove godine je Kristfest bio FANTASTIƈAN Smile
Gen Rosso su zaista napravili spektakl, da ĆØovjek ne povjeruje da su 200-tinjak naÅ”ih srednjoÅ”kolaca u 3 dana radionica uspjeli sve to. Mjuzikl je bio preprepredobar, mislim da to može potvrdit svatko tko je bio proÅ”lu subotu u dvorani Gratski vrt u Osijeku Wink
A moram pohvaliti i lokalne zborove i band-ove koji su nastupilli dan ranije, zaista imamo odliĆØnih zborova, iako su me se najviÅ”e dojmili grupa iz Zenice

- to troje -

andjelcic
spvh

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 24 svi 2009, 12:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BJELOVARSKI SREDNJOŠKOLCI I ŽUPA SV. ANTUNA PADOVANSKOG NA KRISTFESTU

Mladi iz naŔe župe, ali u prvom redu bjelovarski srednjoŔkolci u 4 busa u subotu 16. svibnja 2009. bili su u Osijeku, na Kristfestu.
Svima nam je Kristfest bio nepoznanica. Znali smo da Ʀe nam dan ispuniti razgledavanje osjeĆØkih znamenitosti, ali i parka prirode KopaĆØki rit. UveĆØer, kad smo stigli pred novu dvoranu raspitivali smo se, onako meĆ°u sobom, ali i fra Željka PauriƦ koji nas je doĆØekao, kakav je to zapravo musical, koliko Ʀe biti izvoĆ°aĆØa i dal' je zanimljiv.
Dvorana se lagano punila. Ispred nas pozornica ko s najboljih koncerataā€¦ Netom pred poĆØetak doÅ”ao je i biskup Ɛuro HraniƦ. Spektakl je mogao poĆØetiā€¦ Do 23 sata bili smo bez daha zbog radnje koja je prikazala istinski život mladih, tragediju i konaĆØno poruku: budimo JAKI BEZ NASILJA!

Sve to smo snimili i stisnuli u 15-ak minuta naŔeg videa:
http://www.viddler.com/explore/spvhanto/videos/2/

"U mrkloj noƦi vidimo -ponekad kroz vlastite suze - najljepÅ”e zvijezde"
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: ned 24 svi 2009, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

super video, i ja sam na njemu, ja sam onaj s crnom Kristfest Majicom i plavom KF kapom, "domaƦin" busa br. 2 Smile hehe

- to troje -

andjelcic
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.