HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 14 lis 2019, 4:01. Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj istini u oèi - Marko Perkoviæ Thompson
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Autor Poruka
CroStorm

Spol: muko
PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:43
PostNaslov : 24/120
Citiraj i odgovori

Izvjesna novinarka osloboðene "Dalmacije" kritizirala je glazbu M.P Thompsona :

"Deklarirani zabavljaèi, meðutim, nisu pokleknuli pred zovom politièkog obraèuna kroz pjesmu poput brata im po stilu Thompsona; osvještavanje nacije posrnule u glib ljevièarstva misija je koje se latio Marko Perkoviæ u aktualnom hit-prepjevu (plagijatu?) grupe ABBA "Feeling like a No1", alias Daleko, daleko. Spominjanje raskrižja na kojemu nije dobro iæi lijevo jer se zvijeri treba paziti, nego je uputnije kroèiti svjesno i desno (gdje je državna stijena stamena), neuvijena je glasaèka poruka bivšega hrvatskog ratnika koju je, kao takav, nekako i ima pravo uputiti, makar srozava sve granice umjesnoga, a mi je ipak moramo odslušati nalazimo li se, primjerice, u autobusu.
S druge strane, Vjetre s Dinare zvuèi nam iskonski iskreno poput gange. Vuk magare na plot nagonio, ne bi’l mago noge polomio poznata je rera iz Zagore i nije teško uoèiti sliènost u izrièaju s Thompsonovom pjesmom"

Baš me zanima što to ona sluša ...jer da sluša ABBU onda bi znala pravo ime pjesme koju je Thompson obradio, to zasigurno nije "Feeling like A No.1" veæ "Super Trouper" što je i naznaèeno na njegovom CD-u !

Eto pametnome dosta!

P.S Stihovi su sasvim u redu...no ja bi je pitao zašto recimo nije kritizirala pjesmu "Neæu Izdat Ja" ...?! eh!?
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:43
PostNaslov : 25/120
Citiraj i odgovori

...Ante Tomiæ (Jutarnji list)...Slobodan Šnajder (Novi List)...Branko Vukšiæ (Vjesnik)...Jurica Pavièiæ (Jutarnji List)...Miljenko Jergoviæ (Glo-bus)...Sreèko Jurdana (Nacional)...Feral, (sam po sebi)...svi oni,a to je samo dio pljuvali su po Thompsonu, napadajuæi njegovu osobnost ili njegovu glazbu, te naravno i koncert...jedan od rijetkih koji to nije radio je Josip Joviæ ("Osloboðena" Dalmacija)...meni je to fenomen kako su se veæina njih okomili na Thompsona, a tako bezoèno lažuæi o njemu, pisajuæi klevete i fakovske gluposti...

Nema tko se nije okomio na èovjeka sa stavom ,èovjeka koji se duhovno obratio Bogu, ma samo on je ljusko biæe kao i svi mi…
Neviðeno u nas Hrvata da se jednog istinskog domoljuba tako razapinje bez argumenata, samo eto da se pljuje po njemu!
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:45
PostNaslov : 26/120
Citiraj i odgovori

Vatrogasci. Zabavna grupa. Obrade na humoristièan naèin domaæe, pa i strani hitove. Tako je ove godine na red došao i Thompson. Snimili su èak i spot za pjesmu «Iza devet sela». Thompson i njegovi obožavatelji nisu baš dobro reagirali, bili su jako ogorèeni na pjesmu. Pitao sam se zašto ne znajuæi da mi je odgovor bio 'ispred nosa'. Prije neki dan Vatrogasci su gostovali na OR 89.7 FM i tom prilikom su opisali kako je pjesma izazvala aferu zbog «politike» kako je rekao èlan Vatrgosaca. To mi je bilo èudno ,kakve politike ??? No to je bila samo maska, prava istina je ova :

* Thompsonu ( a i obožavateljima) pjesma nije bila simpatièna jer Vatrogasci nisu se izrugali, (obrnuli sadržaj),kao obièno, pjesmi veæ u ovom sluèaju Thompsonu i njegovom život. Zato je recimo Draženu Zeèiæu bila simpatièna obrada njegovog hita «Ima li nade za nas» jer su stihovi i sadržaj pjesme bili obrnuti, a nije dirano u njegovu privatnost ili fizièki izgled,kao što su Vatrogasci napravili Thompsonu.

Sami procijenite je li Thompson ispravno reagirao i kako bi ste vi reagirali na takvu situaciju da ste umjetnik ili znanstvenik…?
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:45
PostNaslov : 27/120
Citiraj i odgovori

Thompson je bez imalo pretjerivanja obilježio prošlu godinu, ne samo po velikim koncertima, zlatnoj nakladi njegovog sada veæ kultnog albuma 'E,moj narode' veæ i po zanimljivosti medija za njegov život i rad. No prilikom te zainteresiranosti i obiènog puka dolazilo je do tehnièkih problema koje neki odgovorni ali i snalažljivi ljudi nisu znali iskoristiti. Tako jednom prilikom kad sam tražio Thompsonove albume iz devedestih godina, kao što je album «Moli mala», «Vrijeme škorpiona» ili njegov treæi album iz 1995.g «Geni Kameni» dobio sam odgovor od prodavaèa kako toga više nema i kako mi je uzaludan trud (a k tome nisam ni sviraè). Nisu se sjetili marketinškog projekta i napravili reizdanja kao što su nedavno napravili reizdanje balkanske rock grupe Azra. Nakon nekoliko tjedana nabavio sam piratske verzije albuma «Vrijeme škorpiona», «Geni Kameni», znam, kršim zakon, nije u redu ali recite vi meni što mi je drugo preostalo?!
Kad sam htio kupiti orginale, nisam mogao, jer netko oèito ne razmišlja u interesu CR-a. A vjerujte mi ja nisam jedini …
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:46
PostNaslov : 28/120
Citiraj i odgovori

Marko je prošle godine u Bestu održao koncert. Sam koncert je naravno bio odlièan, no pojavila se kod mene a i kod mnogih drugih ljudi sumnja : Je li Thompson licemjeran? Naime on je na tom koncertu pjevao «Jasenovac i Gradiška Stara», pjesmu iz doba NDH! Zamislite situaciju da je dan poslije (nedjelja) otišao na misu u Katedralu i pomolio na grobu bl.Stepinca; a taj isti Stepinac je osudio Jasenovac nazvaviši je sramotom NDH! Nije li to licemjerno? Govoriti mladima kako im je Isus Put Istina i Život, a sa druge strane velièa Maksove mesare , klaonicu u Èapljini, 60 godina nakon je u krajnjem sluèaju kontradiktorno sa jedne kršæanske strane. Nadam se da æe Marko shvatiti kako mu je bolje i bez takvih pjesama koje jednoj mladoj generaciji ništa ne znaèe, samo zbog takvih pjesama u medijima su mladi ljudi Ustaše!

P.S Marko je izbjegavao pjevati na veèim koncertima ustaške pjesme, nadam se de æe to prestati raditi i na manjim, njemu to nije potrebno, ako itko ima domoljubni repertoar, onda je to Marko Perkoviæ Thompson.

Mnogi su sumnjali kako moja malenkost zapravo i nema kritiku na Thompsonov javni život, sada je ipak stvar malo drugèija, nije on bez grijeha niti ja želim stvoriti bezgrešnu sliku jednog obiènog èovjeka. Idemo dalje…

(U DALJNIM NASTAVCIMA I OVAJ SLUÈAJ ÆU ARGUMENTIRAT!!!)
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:47
PostNaslov : 29/120
Citiraj i odgovori

Nije lako biti Thompsonov neslužbeni javni branitelj, nije lako jer ste svaki dan izloženi raznim optužbama i predrasudama , no postoji i bizarna strana tog posla. Pa idemo redom…

Bilo je to jednog proljetnog dana kad sam krenuo u fotokopiraonu kopirati test znanja o Thompsonu koji se nalazi u ovom radu u tri primjerka. Ušao sam u radnju i djevojci koja je tamo radila dao test za kopiranje. Primjetio sam da djevojka koja je kopirala test usput ga i èita…Iako to ne smije, u kranjnem sluèaju je nekulturno prešao sam preko toga.No na njenom licu pri završetku kopiranja primjetio sam nemir! I zbilja kad sam htio naplatiti kopiranje nije mogla izdržati i provalio je iz nje sirovi bijes…Poèela me ispitivati za koga je taj test, te zatim iskalila svoj nemir u pravcu Thompsona i standardnih optužbi koje sam ja u ovom radu uspješno raskrinkao kao blijedu sliku koja samo što nije nestala kao loš pokušaj suðenja domoljubu…Da stvar bude gora u optužbama joj se i pridružila i druga djevojka koja je s njom radila. Duo fantastico…Uredno sam naplatio, rekao im kako je glazba stvar ukusa te ironièno se nasmiješio,okrenuo i otišao!
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:49
PostNaslov : 30/120
Citiraj i odgovori

Britanski obièaj : podvale

Listopadsko izdanje britanskog magazina The Face kao najveæu hrvatsku zvijezdu izdvaja Marka Perkoviæa uz èije ime nisu izostali epiteti – desnièar i nacionalist. Kako prenosi Jutarnji list, hrvatski se pjevaè našao u društvu još deset pop-zvijezda iz ostatka svijeta koji su megaslavni u svojim zemljama dok ostatak svijeta u pravilu nikad nije èuo za njih. U magazinskoj temi pod naslovom «Oni su 11 najveæih svjetskih zvijezda. Pa zašto onda nikad niste èuli za njih?» Thompson se spominje kao ekstremni desnièar i nacionalist koji u svojoj zemlji održava koncerte na rasprodanim stadionima. Zabilježen je i skandal koji je Thompson izazvao kada je na velikom doèeku hrvatske zlatne rukometaše pozdravio fašistièkim pozdravom . Umjetnièko ime uzeo je prema nazivu omiljene automatske puške , navodi se u magazinu. U ovom «simpatiènom» prikazu za Britance sasvim sigurno potpuno bizarni, velikih zvijezda uz Thompsona se spominju i velike zvijezde iz Brazila, Kolumbije, Indonezije, Australije, Rusije, Latvije …

Komentar:

Kao što smo primjetili èlanak obiluje neistinama, u britanskom sluèaju lažima, no na to smo i navikli. Tko je ikad èuo za neki britanski magazin «The Face», moja malenkost nikad…a to što svijet zna za Robbie Wiliamsa i nije neka prednost veæ nedostatak..ili neka se pohvale ti isti Britanci tko im je sve to bio na vrhovima top lista… !
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:49
PostNaslov : 31/120
Citiraj i odgovori

Ljudi danas sude na osnovi izgleda, statusa u društvu, odjeæi, pa èak ( u mom sluèaju) i prema glazbi koju slušate . Naime ako slušate Thompsona vi ne možete slušati npr. Dido ili biti D.J jer to je po nekima nemoguæe! Kako se može pratiti US-top ljestvica i pisati 70 stranica o Marku Perkoviæu Thompsonu?! To je za njihov pojam opet nemoguæe,ali meni je to posve normalno. To je druga stvar što ja ne glumim lažnu urbanost i što se ne odrièem pjevaèa koji ima svoju vrijednost.
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:50
PostNaslov : 32/120
Citiraj i odgovori

Thompson je neke èak razoèarao s pjesmom posveæenom Papi «Ivane Pavle II», zamislite 16 drugih izvoðaèa snimi s istom namjerom pjesme posveæene Papi pa i snimili videospotove, ali samo je Thompson opet razoèarao. Oèito takvi ljudi nemaju pojma kakav je postupak kad se izda ili najavi album u obliku singlova…a oèito ne znaju i da je glazba stvar ukusa… Možda su tražili samo izliku da bi se razoèarali!?
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:51
PostNaslov : 33/120
Citiraj i odgovori

1.DIO
SLUÈAJ «NIZOZEMSKA»

Marko Perkoviæ Thompson nije uspio održati niti jedan od dva koncerta planirana u Nizozemskoj proteklog vikenda jer su oba bila zabranjena .Prvi koji se trebao dogoditi u subotu 22. studenoga u Amsterdamu, preko policije zabranili su vlasnici dvorane u kojoj se svirka trebala održati, dok je za drugi koji se trebao održati u nedjelju u Rotterdamu, gradonaèelnik toga grada dopustio nastup jedino njegovome bandu.Tragom kuloarske prièe koja je stigla do naše redakcije kako je Thompsonu, dakle, "zabranjen koncert jer se u Nizozemskoj smatra da je on fašistièki pjevaè", uspjeli smo stupiti u kontakt s Vinkom Šalovom, organizatorom obaju Thompsonovih "nesuðenih" nastupa."Thompsonov koncert u Amsterdamu u kojem živi na tisuæe njegovih obožavatelja, planirao sam mjesecima i èekao njegov slobodni termin. Kad smo se konaèno uspjeli dogovoriti, od udruge Doklands sam iznajmio dvoranu koja može primiti 15.000 ljudi i krenuo investirati u njezino ureðenje za koncert, jer je ona potpuno prazna.
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:52
PostNaslov : 34/120
Citiraj i odgovori

2.DIO
Doveo sam, dakle, grijanje, šankove, u Njemaèkoj sam iznajmio pozornicu s razglasom i kompletnom rasvjetom, što je bila investicija veæa od 100 tisuæa eura i sve je teklo u redu do petka, dakle do dana uoèi koncerta, za koji je veæina ulaznica veæ bila prodana. Tada su me zvali neki ljudi iz udruge kod koje sam iznajmio dvoranu i nagovijestili kako bih mogao imati problema s održavanjem koncerta, jer su do njih došle informacije iz samog predsjedništva Nizozemske da je Thompson nacist. Kako nisam mogao vjerovati da to netko ozbiljno misli i da æu stvarno imati problema, nastavio sam s pripremama, da bi me u subotu, kad sam odlazio po Thompsona na aerodrom, nazvali iz Doklandsa i kazali mi kako se koncert neæe održati, te da su zatražili od policije da ga zabrani. Kako od njih nisam mogao dobiti nikakvo objašnjenje, otišao sam u policiju gdje su mi rekli kako im je žao što se to dogaða i da zabrana ne stiže s njihove strane, nego od vlasnika dvorane. Tek sam kasnije saznao kako su vlasnici te udruge veæinom židovske vjere i kako oni u Thompsonu vide nacista i fašista te da ne žele da on svira u njihovome prostoru."Šalov nam je nadalje kazao kako je odluèio Thompsonov koncert prebaciti u nedjelju u Rotterdam, no vrlo je brzo stigla zabrana i za taj koncert i to od - gradonaèelnika Rotterdama."Kontaktirao sam tada Veleposlanstvo Hrvatske u Den Haagu s molbom da napišu nekakvo garantno pismo za Thompsona u kojem æe jamèiti za njegov koncert da on neæe imati nikakve veze s nacizmom, no odgovoreno mi je da je to moj privatni koncert i da oni s time nemaju ništa.
CroStorm

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 10:53
PostNaslov : 35/120
Citiraj i odgovori

3.DIO
To je užasno uvrijedilo i mene osobno i sve Hrvate koji žive u Nizozemskoj, jer se naše Veleposlanstvo nije željelo založiti za nas. Pitam se zašto nam to veleposlanstvo uopæe treba? Spremamo se uputiti protestno pismo u Den Haag koje æe potpisati tisuæe ovdašnjih Hrvata. Protiv udruge Doklands, s druge strane, podnijet æu tužbu jer su me oštetili za veliki novac, a takoðer i tim fašistièkim optužbama uvrijedili mnoge od nas i Thompsona iznad svega", kaže Šalov. U Rotterdamu je koncert, na kraju, održao Thompsonov band, dok je Marko Perkoviæ bio prisiljen ostati u publici." Thompson je sjedio u dvorani, razgovarao s obožavateljima, dijelio autograme i sve je bilo sjajno, dok oko 22 sata nije došao javni tužilac u pratnji policije i tražio da Thompson i njegov manager napuste dvoranu. Oni su to uradili, a da nikome nije bilo jasno u èemu je problem, zašto on nije smio pjevati i zašto, na kraju, nije smio ni sjediti u publici. Zbog toga dogaðaja, u nedjelju nakon koncerta gostovao sam i na rotterdamskome radiju i mnogi su me novinari pitali u èemu je problem, a ja im nisam znao odgovoriti."
Na naš upit smatra li da su razlog tomu neki raniji Thompsonovi koncerti po Njemaèkoj na kojima su se isticali pojedinci u publici s nacistièkim obilježjima, Šalov nam je odgovorio kako ne zna i kako je svime - šokiran i razoèaran.
sike

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cro-storm,jel ovo blog o Thompsonu ili? Wink
Oèito drugi nisu baš oduševljeni njime èim se ne javljaju..
Ali svatko ima pravo na vlastiti ukus kad je glazba u pitanju!

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš rijeèi života vjeènoga!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
banana

Spol: ensko
PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 13:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Uff...
Moram priznati da nisam sve postove od prije proèitala...
O Thompsonu kao osobi, njegovim stavovima,stavovima drugih prema njemu i ovovme u Nizozemskoj neæu govoriti Rolling Eyes Wink ...
Meni je OK par njegovih pjesama i rijeèi tih pjesama...

Bog moj i sve moje!
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hej crostorm...

mozda bi mi se i dalo èitat ovu temu da nisi samo ti slao post za postom.. daj prièekaj da malo ljudi odgovore...

Live. Love. Laugh.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailICQ [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Cro-storm,jel ovo blog o Thompsonu ili? Wink
Oèito drugi nisu baš oduševljeni njime èim se ne javljaju..
Ali svatko ima pravo na vlastiti ukus kad je glazba u pitanju!

Ne, ovo nije blog...ovo je samo dobro analizirana tema, veæinom vezana uz glazbu i medij. To što drugi se ne javljaju moguæe da nisu upoznati sa svim stvarima...vezanim uz lik i djelo M.P Thompsona. Pa eto...tko voli èitat neka èita.... Wink
CroStorm

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 11:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lula napisa:
hej crostorm...

mozda bi mi se i dalo èitat ovu temu da nisi samo ti slao post za postom.. daj prièekaj da malo ljudi odgovore...

Evo èekam.... Wink
CroStorm

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 11:47
PostNaslov : !
Citiraj i odgovori

ako imate kakvih pitanja samo javite....
CroStorm

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 16:51
PostNaslov : 36/120
Citiraj i odgovori

4.dio
Vinko ŠALOV (organizator koncerata): «Kontaktirao sam Veleposlanstvo Hrvatske u Den Haagu s molbom da napišu pismo za Thompsona u kojem æe jamèiti za njegov koncert, no odgovoreno mi je da oni s time nemaju ništa. To je užasno uvrijedilo sve Hrvate koji žive u Nizozemskoj jer se naše veleposlanstvo nije željelo založiti za nas. Pitam se zašto nam to veleposlanstvo uopæe treba.» Marka Perkoviæa Thompsona uhvatili smo na frankfurtskome aerodromu pri povratku iz Amsterdama. Ekskluzivno za Slobodnu Dalmaciju dao je izjavu u kojoj nam je uglavnom potvrdio nizozemska dogaðanja te otkrio, po njemu, i glavnoga krivca za èitav sluèaj. "Židovska organizacija CIDI oklevetala me je u danima prije samoga koncerta da sam britanski nacist što je èak i objavljeno na lokalnoj amsterdamskoj televiziji. Koliko su neupuæeni, pokazuje i to što su me, vjerojatno zbog nadimka, povezali s Velikom Britanijom, a ja nisam ni Britanac ni nacist, nego sam Hrvat i domoljub.
CroStorm

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 16:51
PostNaslov : 37/120
Citiraj i odgovori

5.dio
Nemam ništa protiv Židova, ali znamo da ni Isus Krist nije imao ništa protiv njih, pa su ga svejedno razapeli, a kamoli neæe mene, malog obiènog èovjeka", istièe Thompson."Brojni nizozemski novinari koji su i te kako bili zainteresirani za cijeli sluèaj, èak su mi pokazali i fotokopiju pisma na nizozemskome jeziku koje je još u sedmome mjesecu poslano iz Hrvatske, a koje je bilo potpisano imenom Karaðorðe. U tome pismu mene se optužuje za nacizam, a ako to javnost želi, spreman sam ga i pokazati", uvjerava hrvatski pjevaè, dodajuæi kako je atmosfera na rotterdamskome koncertu koji je izveo njegov bend bila jedna od najljepših što ih je on doživio u svojoj karijeri.
"Policija mi je dopustila da se popnem na pozornicu i obratim publici koja je potom poèela pjevati hrvatsku himnu, a mnogi meðu nazoènima su i zaplakali. Ljude sam zamolio za dostojanstveno ponašanje, pa je tako i èitav koncert protekao uistinu u velièanstvenom ambijentu", tvrdi Thompson, napominjuæi kako ga policija nije izbacila iz dvorane, nego da je on sam iz nje izišao kako bi obavio razgovore s nizozemskim novinarima.
Thompsonov organizator inozemne turneje, Matko Paviæ, kazao nam je da je židovska organizacija CIDI vršila veliki pritisak na gradonaèelnika Amsterdama te vlasnike dvorane u kojoj se trebao održati koncert, prijeteæi im da æe, ako dopuste Thompsonu nastup, preko svojih veza onemoguæiti njihove daljnje poslove."Vlasnici dvorane su se uplašili te su zbog toga i otkazali najavljeni koncert", govori Paviæ, dok za "incident" iz Rotterdama kaže da su im iz policije prije koncerta rekli kako Thompson ne smije pjevati "zbog pritisaka odozgo".
klara

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 16:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ovo se zove upornost ... Laughing Laughing Laughing

uèiniti dobro, a zatim otiæi bez buke ...
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 16:53
PostNaslov : 38/120
Citiraj i odgovori

DRUGA STRANA O ZABRANJENOM KONCERTU
1.DIO

Ronny Naftaniel, direktor utjecajne židovske organizacije CIDI, smatra se najzaslužnijim za otkazivanje dva nizozemska Thompsonova koncerta.
Istraga o Thompsonu
-Pratite li otprije zbivanja vezana uz Marka Perkoviæa Thompsona i kako ste s tehnièke strane uspjeli zabraniti održavanje njegovih koncerata u Amsterdamu i Rotterdamu?

Tri dana prije koncerta nazvao nas je èovjek, koji se predstavio kao Hrvat, i kazao da ga je sram što æe Thompson pjevati u Amsterdamu, jer da on na koncerte privlaèi ustaše koji ga pozdravljaju fašistièkim pozdravom Zieg Heil. Tada smo prvi put èuli za Thompsona i krenuli smo istraživati, prvo putem interneta. Odmah smo našli izvještaj BBC-ja o incidentima na njegovim nastupima, zatim i mnoge druge informacije, te smo se uvjerili da su navodi iz anonimnog poziva bili toèni. Od BBC-ja smo tražili sve podatke koje imaju o Thompsonu i našli smo izvještaj u kojem je hrvatski premijer Raèan osudio što je dio publike Thompsona pozdravio ustaškim pozdravom kad je u veljaèi ove godine pjevao na središnjem trgu u Zagrebu, pred oko 50 tisuæa ljudi, prilikom doèeka rukometne reprezentacije nakon osvojenog Svjetskog prvenstva. Nakon toga nazvao nas je jedan Srbin, koji je podrobno obrazložio zašto ne bi volio da se održi Thompsonov koncert. Tada smo odluèili organizirati demonstracije ispred dvorane ÒDocklands NDSMÓ u Amsterdamu, u kojoj je Thompson trebao nastupiti. Gradskoj upravi Amsterdama prijavili smo održavanje demonstracija, na kojima smo oèekivali 100 do 150 sudionika.
CroStorm

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
ovo se zove upornost ... Laughing Laughing Laughing

Hvala ti, kad se nešto radi onda se to radi kako treba! Zar ne? Cool
CroStorm

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 16:55
PostNaslov : 39/120
Citiraj i odgovori

2.dio
O tome smo obavijestili vlasnike dvorane i isprièali im sve što smo otkrili o Thompsonu, a oni su odluèili otkazati koncert, pa demonstracije nisu bile potrebne. Naime, vlasnici dvorane ÒDocklands NDSMÓ politièki su lijevo orijentirani i Thompsonu su zabranili koncert jer se ono što on predstavlja protivi njihovim principima. Mislili smo da je time sve riješeno, no sljedeæi dan doznali smo da æe Thompson održati koncert u dvorani "Doelarie" u Rotterdamu. Odmah smo uputili e-mailove s podacima o Thompsonu vlasnicima dvorane, udruzi RADAR (Rotterdam antidiskrimination organization) i gradonaèelniku Rotterdama, no ne vjerujem da ga je primio jer smo ga poslali tri sata prije koncerta, a bila je nedjelja. Nije mi jasno zašto je organizator nakon Amsterdama pokušao organizirati koncert u Rotterdamu kad sam mu dan prije kazao da bi zbog toga mogao imati problema. On je svjesno ušao u rizik.
CroStorm

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 16:56
PostNaslov : 40/120
Citiraj i odgovori

Komentar: Dakle, zabranjen je koncert Thompsona. Primjeæujemo nekoliko propusta :

• Zašto je Thompson otišao iz dvorane u kojem je trebao biti on glavni gost a Tiho Orliæ održao koncert koji je navodno bio sporan? Zar Tiho Orliæ nije èlan benda po njima ustaškog pjevaèa?
• Koliko može biti objektivan BBC, jedan Srbin i navodno Hrvat koji su bili glavni za informiranje židovske organizacije CIDI o Thompsonu?
• Koliko organizacija CIDI može biti objektivna ako im je prvotna informacija bila ta kako dolazi britanski nacist...?
• Zašto se gradonaèelnik Rotterdama nije isprièao Thompsonu i njegovom bendu zbog poptuno krivih informacija o navodnim neredima i fašistima koji su kao trebali biti na Thompsonovom koncertu?
• Zašto je predsjednik židovske organizacije CIDI zatajio pred kamerama HTV-a jednog Srbina i BBC kao izvore informiranja?

Sva ta pitanja otkrivaju nam prave namjere zabrane koncerta, trebalo je Marka Perkoviæa Thompsona zabraniti!
No to nije bio kraj sluèaja Nizozemska jer se zbog jedne Markove izjave uzbunila manjinska javnost, u prvom redu mislim na Židovsku opæinu u Zagrebu.
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.